HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 16:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Srušen mit da su Rusi prijatelji Srba
PostPostano: 01 srp 2013, 00:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Pa ono, čisto nagađam, al' moguće da raja nije baš racionalno razmišljala usred masovnih pokolja i odvođenja u logore.

U Vojvodini baš i nije bilo mesta za dizanje ustanka, složićeš se.

U istočnoj Slavoniji Srbi nisu digli masovni ustanak pa nisu podnijeli velike žrtve, isto kao ni Srbi u onim krajevima gdje su bili većinom u fašistima lojalnim četnicima...
Dakle, ustanak je samo dolio ulje na vatru...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srušen mit da su Rusi prijatelji Srba
PostPostano: 01 srp 2013, 00:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
Ma da, nisam ni sumnjao da su Srbi nekako krivi. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srušen mit da su Rusi prijatelji Srba
PostPostano: 01 srp 2013, 00:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Ma da, nisam ni sumnjao da su Srbi nekako krivi. :zubati

I Hrvati antifašisti :zubati
Ma taj ustanak je trebao biti nešto kao u Zagorju, skupi se 5-6 partizana, ode u šumu s lakim naoružanjen i svaka dva tjedna napadne par ustaša u gradiću. Formiranje partizanskih republika na 30000 km2 je bila velika pogreška, to je ozbiljno raspizdilo Nijemce koji su naredili strogu odmazdu nad civilima...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srušen mit da su Rusi prijatelji Srba
PostPostano: 03 srp 2013, 20:34 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
doc je napisao/la:
Ma znam našao sam i ja na to.

Ne trebaš se snebivati.

Ako nekoga zanima, gledan na youtube-u austrijski dokumentarac o Jobbiku, kaze lik da je 2,2 milijuna Madjara ostalo izvan granica Madjarske, a da etnicke granice samo odgovaraju u slucaju Hrvatske i Austrije.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srušen mit da su Rusi prijatelji Srba
PostPostano: 03 srp 2013, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srušen mit da su Rusi prijatelji Srba
PostPostano: 03 srp 2013, 22:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
puntar2.0 je napisao/la:
doc je napisao/la:
Ma znam našao sam i ja na to.

Ne trebaš se snebivati.

Ako nekoga zanima, gledan na youtube-u austrijski dokumentarac o Jobbiku, kaze lik da je 2,2 milijuna Madjara ostalo izvan granica Madjarske, a da etnicke granice samo odgovaraju u slucaju Hrvatske i Austrije.


Pokrali su ih šta jest jest.

Jedan od razloga zašto su Zapadnjaci popuštali Hitleru što se tiče recimo Čehoslovačke je što su smatrali da su ih Česi prevarili i da Hitler ispavlja nepravdu nanesenu Nijemcima i Mađarima.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srušen mit da su Rusi prijatelji Srba
PostPostano: 03 srp 2013, 22:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Pa nisu ih Česi prevarili, VB i Francuska su, ali ne, moraju Slaveni biti krivi, ne ti divni ljudi za čiji si opastanak zabrinut :kava

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srušen mit da su Rusi prijatelji Srba
PostPostano: 03 srp 2013, 22:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Daj nemoj bit svakom loncu poklopac. Woodrow Wilson se osjećao prevarenim upravo od Masaryka i Beneša i smatrao je da su ih Česi prevarili glede stvarne demografije na terenu i da su dobili državu u granicama koja im ne pripada.

Previše kafenišeš.

Meni je podjednako stalo do svih europskih naroda, više manje. Nemam pretjeranih preferenci osim hrvatskog naroda.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srušen mit da su Rusi prijatelji Srba
PostPostano: 03 srp 2013, 22:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
doc je napisao/la:
Daj nemoj bit svakom loncu poklopac. Woodrow Wilson se osjećao prevarenim upravo od Masaryka i Beneša i smatrao je da su ih Česi prevarili glede stvarne demografije na terenu i da su dobili državu u granicama koja im ne pripada.

Previše kafenišeš.

Meni je podjednako stalo do svih europskih naroda, više manje. Nemam pretjeranih preferenci osim hrvatskog naroda.

Češka je osamostaljena u granicama Bohemije i Moravske, što je zapravo i jedino logično, Sudeti u sklopu Austrije su bili vojno neobranjivi. U Slovačkoj bi vjerojatno dobili manje da su Mađari bili pametniji te povukli političke granice Slovačke, time bi tadali okvir koji bi se 95% ispoštovao, a ovako su im Slovaci uzeli mađarski pojas od 50-ak kilometara...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srušen mit da su Rusi prijatelji Srba
PostPostano: 03 srp 2013, 22:29 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
doc je napisao/la:
Daj nemoj bit svakom loncu poklopac. Woodrow Wilson se osjećao prevarenim upravo od Masaryka i Beneša i smatrao je da su ih Česi prevarili glede stvarne demografije na terenu i da su dobili državu u granicama koja im ne pripada.

Previše kafenišeš.

Meni je podjednako stalo do svih europskih naroda, više manje. Nemam pretjeranih preferenci osim hrvatskog naroda.


Pa stvarna demografija je valjda utvrđena austrijskom popisom stanovništva. :neznam

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srušen mit da su Rusi prijatelji Srba
PostPostano: 04 srp 2013, 10:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ma naravno da su Nemci i Mađari žestoko oštećeni. Prljava slovenska gamad im je otela teritorije koje im ne pripadaju. I svi su dobili više zemlje nego što treba.

Osim Hrvata, oni su dobili manje... :rolleyes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srušen mit da su Rusi prijatelji Srba
PostPostano: 04 srp 2013, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2012, 07:07
Postovi: 608
U odnosu na stanje prije svjetskih ratova u 20.stoljeću...

Njemci su oštećeni za cijelu baltičku obalu od Konigsberga do današnje Njemačke (područje nekad velikog Pruskog kraljevstva), te dobar dio pokrajine Alsace-Lloraine na jugozapadu.
Dok su Poljaci kompenzirani tom baltičkom obalom za praktično polovicu današnje Bjelorusije koja je tokom srednjeg vijeka bila njihova prije Ruske otimačine.
Također Rumunji/Moldavci su oštećeni od Rusa za obalni dio ispod Moldavije koji je danas u okviru Ukrajine.
I naposlijetku Mađari koji su oštećeni za kompletno područje Vojvodine sjeverno od Dunava i ogroman dio sjeverozapadne polovice Rumunjske.

Teritorijalno su Rusi, Rumunji, Srbi i Bugari najveći dobitnici ratnih zbivanja u 20.stoljeću.

Što se Hrvata tiče, koliko smo dobili prema sjeveru (Mađari) i zapadu (Talijani), toliko smo izgubili na jugoistoku (Srbi, Osmanlije i njihovi današnji muslimani).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srušen mit da su Rusi prijatelji Srba
PostPostano: 07 vel 2016, 02:08 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1093996

Ruski ambasador u ZG: Ljubav i za Srbe i za Hrvate

Zagreb -- U duši ruskog naroda je, kao i prema Srbima, ljubav prema hrvatskom narodu, izjavio je u intervjuu za "zabranjeni" ruski ambasador u Zagrebu Anvar Azimov.

“Odnosi Hrvatske i Srbije slični su odnosima Rusije i Evropske unije, u oba slučaja je manjak poverenja i političke volje. Morate se sastajati i razgovarati, što više", ističe Azimov.

Ruski ambasador u Zagrebu kaže da je njegovo mišljenje da ni Hrvatska ni Srbija ne treba aktivno da se naoružavaju.

"Mi, kad šaljemo neko naoružanje u Srbiju, ne možemo niti u kojem slučaju pomisliti da bi se moglo koristiti protiv Hrvatske. Veoma smo željni poboljšanja odnosa između Hrvatske i Srbije i izgradnje međusobnog poverenja”, ističe on.

“Hrvatski građani treba da shvate rusku dušu: kao i prema Srbima, u duši ruskog naroda je i ljubav prema hrvatskom narodu”, dodaje Azimov.

Anvar Azimov je ruski ambasador u Zagrebu do sada šest meseci, ima 65 godina i ruskoj diplomatiji je pune 43 godine. Govori 12 jezika i otac je šestoro dece.

Kako kaže, Rusije je bila, jeste i biće velika svetska država.

„Subina je pripremila Rusiji takvu ulogu zbog njenog položaja, zbog njenih bogatstava i zato što se nalazi između Azije i Evrope. Rusija ima veliku tradiciju, rodila je i dala svetu sjajne pesnike, književnike, naučnike i filozofe. Rusija je snažna država, ali to se ne sviđa svima“, navodi Azimov.

Prema njegovim rečima, to se pre svega odnosi na Ameriku.

„Nemamo ambiciju da igramo ulogu superdržave kakav je bio Sovjetski savez, ali ne odgovara nam sadašnji svetski poredak u kojem jedna država pokušava da nametne svima drugima svoja pravila igre“, ističe on, navodeći da više država u svetu treba zajedno da stvaraju svetski poredak

„To su Rusija, i Kina, i Indija, Afrika i Latinska Amerika i, naravno, Evropska unija. Mi smo za takav model sveta. Svet se na očigled menja. Smatram da je povratak na ‘bipolarni svet’ – nemoguć”

Azimov nakon toga navodi da je Ukrajina bila tek povod Sjedinjenim Državama da naprave pritisak na Evropsku uniju koj je potom izdala Rusiju stavivši se na stranu Amerike.

“Nije pokazala političku volju sprovoditi politiku koja bi bila u interesu svih evropskih građana. Do ukrajinske krize moć Rusije je rasla, što se nije sviđalo Vašingtonu pa je odlučio Rusiju da stavi na kolena. U tome im je i Evropska unija počela da pomaže”, navodi on.

Ruski ambasador u Zagrebu za “zabranjeni” kaže da Amerika ne želi da se pomiri s ulogom Rusije u današnjem svetu.

“Da je Sovjetski Savez, uoči raspada, bio toliko jak koliko je to danas Rusija, ne bi bilo ratova ni u Jugoslaviji, ni u Siriji, ni u Iraku, ni u Libiji. Ne bismo dopustili rat. Problemi bi se rešavali mirno, ne ratovima”, ističe Azimov.

Kako kaže, “sada Rusija ima veliki vojni potencijal zato i možemo pomoći Siriji na temelju zahteva sirijskog lidera”.

“Mislim da je Ameriku i saveznike sramota što nisu uspeli da pobede takozvanu Islamsku državu. Mi to sada efikasno rešavamo. Rusija bi htela da napravi rekonstrukciju, popravljanje strateškog partnerstva sa Sjedinjenim Američkim Državama. Ne zato da zajedno upravljamo svetom, nego zato da budemo jači. Putin je spreman za dijalog s Obamom. Obama nije”, kaže Azimov.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srušen mit da su Rusi prijatelji Srba
PostPostano: 07 vel 2016, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
puntar2.0 je napisao/la:
doc je napisao/la:
Ma znam našao sam i ja na to.

Ne trebaš se snebivati.

Ako nekoga zanima, gledan na youtube-u austrijski dokumentarac o Jobbiku, kaze lik da je 2,2 milijuna Madjara ostalo izvan granica Madjarske, a da etnicke granice samo odgovaraju u slucaju Hrvatske i Austrije.


Pa malo je falilo da od 1945. i etnicke granice Madjara odgovaraju granicama Madjarske. Staljin ih je spasio.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 64 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 74 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO