HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 18:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1810 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 73  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 21 svi 2016, 10:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58270
Lokacija: DAZP HQ
Glamoč bi mogao ako se u konačnim podacima obrisalo više Srba nego Hrvata i Bošnjaka zajedno.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 21 svi 2016, 13:59 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Mene licno zaimaju svakako samo dvije stvari, jesul Hrvati u Kaknju presli 10% i jesul u Varesu presli 40%.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 21 svi 2016, 16:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 kol 2011, 16:50
Postovi: 508
Tipujem na Jajce, Mostar, Novi Travnik, Brcko, Glamoc mozda. Uglavnom manje vise HVO teritorij, dakle teritorij se najboljim povratkom i kakvim takvim suzivotom, sto smo ovdje ponavljali dosta puta, ali i dalje grme đenosajd...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 21 svi 2016, 23:35 
Offline

Pridružen/a: 31 srp 2015, 21:39
Postovi: 1567
Je li Jajce kao gradić podijeljeno na hrvatski i muslimanski dio odnosno dijelove, ili je stanovništvo izmješano?

_________________
Giggity giggity goo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 22 svi 2016, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 kol 2011, 16:50
Postovi: 508
Gotovo u potpunosti izmijesano, sa apsolutnom hrvatskom vecinom, uvjeren sam, mada to popis ne mora pokazati, jer bosnjacka dijaspora ima dosta stanova u svom vlasnistvu. Jedino postoji naselje iza starog grada u kojem su muslimani velika vecina, kao neka mahala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 29 svi 2016, 09:02 
Offline

Pridružen/a: 12 ruj 2009, 18:19
Postovi: 92
ovo sto je dudu rekao, da je bosnjaka vise za 100, to je gradic ili cijela opcina?

jajce10, za ovaj bosnjacki dio mislis na onaj od centra di je dzamija pa uspon prema starom gradu? znaci tamo prema sv.luki, katakombama itd?

bio jucer u jajcu i moram priznati da prvi puta nisam imao osjecaj da sam u vecinski hrvatskom gradu.

nema vise hrv zastave kod spomenika braniteljima, nema hrv zastava kod HE tamo na vrbasu kod bareva, masa ljudi kod dzamije na "misi" (ne znam kako se to zove u islamu)...na svim standovima bosanske ili ex yu zastave + magnetici sa bosanskom zastavom. nekad prije bili su i hrvatski suveniri itd..

prije par godina bilo je svega ovoga sto sad nema, a u prosle godine bile su hrv zastave na HE i u centru

je li 100% sigurna info da su hrvati vecina u samom gradu? jer sam kao jedan od organizatora puta to napomenuo putnicima u busu, iako je vodic govorio podatke iz 91, ja sam ga ispravio i rekao da su danas u samom gradu hrvati vecina. ne zelim da ispadne da sam lagao..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 29 svi 2016, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Grad je hrvatski, neka neravnoteža je u općini. Iako, vidjet ćemo kako će to još ispasti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 29 svi 2016, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 kol 2011, 16:50
Postovi: 508
vin09mon je napisao/la:
ovo sto je dudu rekao, da je bosnjaka vise za 100, to je gradic ili cijela opcina?

jajce10, za ovaj bosnjacki dio mislis na onaj od centra di je dzamija pa uspon prema starom gradu? znaci tamo prema sv.luki, katakombama itd?

bio jucer u jajcu i moram priznati da prvi puta nisam imao osjecaj da sam u vecinski hrvatskom gradu.

nema vise hrv zastave kod spomenika braniteljima, nema hrv zastava kod HE tamo na vrbasu kod bareva, masa ljudi kod dzamije na "misi" (ne znam kako se to zove u islamu)...na svim standovima bosanske ili ex yu zastave + magnetici sa bosanskom zastavom. nekad prije bili su i hrvatski suveniri itd..

prije par godina bilo je svega ovoga sto sad nema, a u prosle godine bile su hrv zastave na HE i u centru

je li 100% sigurna info da su hrvati vecina u samom gradu? jer sam kao jedan od organizatora puta to napomenuo putnicima u busu, iako je vodic govorio podatke iz 91, ja sam ga ispravio i rekao da su danas u samom gradu hrvati vecina. ne zelim da ispadne da sam lagao..

Nisam neko vrijeme u Jajcu, pa ne znam za zastavu ispred spomenika, ali doskora je stajala ispred spomenika. Moguce da je mijenjaju za novu, posto se potrga. Sto se tice guzve oko dzamije, rijec je o ispracaju vjernika iz Jajca na muslimansku vjersku manifestaciju koja se u ovo vrijeme odrzava u Donjem Vakufu. A za opci dojam ne znam sto bih ti rekao, sigurno da Jajce nije okiceno sahovnicama kao Livno ili Vitez, ali Jajce je svakako specificno pa je tesko takvo nesto i ocekivati. Mogu ti potvrditi da grad ima hrvatsku vecinu, iznenadilo bi me da popis pokaze drugacije. Uostalom, manje vise sve sto vrijedi i u cemu ima novca u Jajcu je u hrvatskim rukama i dalje. Ulica koju spominjes, nisam mislio na nju (mada su i tu muslimanske kuce), nego na naselje s gornje strane tvrdave, zove se Harmani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 29 svi 2016, 21:05 
Offline

Pridružen/a: 12 ruj 2009, 18:19
Postovi: 92
Hvala na info

Evo vidim na prosloj stranici ove teme da si bas ti stavio tekst o skidanju hrvatske zastave u tekstu "kome smeta zastava hrvatskog naroda" pa mi je cudno da ti je to cudno :)

Danasnji Hrvati u samom gradu su vecinom iz okolnih sela ili nekih drugih krajeva, mozda tamo kotor varos, travnik, vares, kakanj?

Jer prije rata su Hrvati u samom gradu bili tek treci po broju, a znamo svi da je u selima oko Jajca puno manje Hrvata nego prije rata. A u gradu ih je vise.. Tako da ili je dio ruralnog stanovništva otisao u grad ili su se doselili protjerani Hrvati iz drugih krajeva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 29 svi 2016, 21:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
vin09mon je napisao/la:
Hvala na info
Evo vidim na prosloj stranici oe teme da si bas ti stavio tekst o skidanju hrvatske zastave u tekstu "kome smeta zastava hrvatskog naroda" pa mi je cudno da ti je to cudno :)
Danasnji Hrvati u samom gradu su vecinom iz okolnih sela ili nekih drugih krajeva, mozda tamo kotor varos, travnik, vares, kakanj?
Jer prije rata su Hrvati u samom gradu bili tek treci po broju, a znamo svi da je u selima oko Jajca puno manje Hrvata nego prije rata. A u gradu ih je vise.. Tako da ili je dio ruralnog stanovništva otisao u grad ili su se doselili protjerani Hrvati iz drugih krajeva.

Preuzeli srpske kuće.
Ruralna sela iz okolice.
Šteta kaj se nisu naselili prognanici iz okolnih općina (Kotor Varoš npr).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 29 svi 2016, 21:28 
Offline

Pridružen/a: 12 ruj 2009, 18:19
Postovi: 92
tako sam i mislio da su kupili srpske stanove i kuce.

a da li su doseljavani muslimani u okolna sela? jer nekako je dojam da je u okolici dosta veci pad hrvata nego muslimana. pa je mozda dio muslimana nedomicilan, mozda krajisnici?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 29 svi 2016, 21:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
vin09mon je napisao/la:
tako sam i mislio da su kupili srpske stanove i kuce.
a da li su doseljavani muslimani u okolna sela? jer nekako je dojam da je u okolici dosta veci pad hrvata nego muslimana. pa je mozda dio muslimana nedomicilan, mozda krajisnici?

U okolici je pad Hrvata jer su se doselili u grad.
Nije bilo naseljavanja zelembaća u grad, eventualno šljakera iz donjeg vakufa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 29 svi 2016, 22:01 
Offline

Pridružen/a: 31 srp 2015, 21:39
Postovi: 1567
U Jajcu je glavni problem agresivna muslimanska vlast.

_________________
Giggity giggity goo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 29 svi 2016, 22:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Forumašš je napisao/la:
U Jajcu je glavni problem agresivna muslimanska vlast.

Da. To će se valjda riješiti na sljedećim izborima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 29 svi 2016, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27104
Kad misle završiti onu crkvu u Podmilačju?

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 30 svi 2016, 10:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
novem je napisao/la:
Kad misle završiti onu crkvu u Podmilačju?


Kad su zinuli previše pa nestalo donacija. Bogu iza leđa prave mega konstrukciju umjesto da naprave malu skromnu crkvu.
A ne znam kako sprde taj silan novac od donacija. Bolje ga troše nego mešetari u Lehman Brothers.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 30 svi 2016, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 kol 2011, 16:50
Postovi: 508
vin09mon je napisao/la:
Hvala na info

Evo vidim na prosloj stranici ove teme da si bas ti stavio tekst o skidanju hrvatske zastave u tekstu "kome smeta zastava hrvatskog naroda" pa mi je cudno da ti je to cudno :)

Danasnji Hrvati u samom gradu su vecinom iz okolnih sela ili nekih drugih krajeva, mozda tamo kotor varos, travnik, vares, kakanj?

Jer prije rata su Hrvati u samom gradu bili tek treci po broju, a znamo svi da je u selima oko Jajca puno manje Hrvata nego prije rata. A u gradu ih je vise.. Tako da ili je dio ruralnog stanovništva otisao u grad ili su se doselili protjerani Hrvati iz drugih krajeva.

U tekstu koji sam stavio govori se o namjeri komunalnog poduzeca da ukloni jarbole ispred spomenika jer navodno ne postoji dozvola da budu tu, a koliko vidim jarboli su i dalje tu, samo nedostaje hrvatska zastava, pa sam zakljucio kako je rijec o zamjeni zastave sto se vec u par navrata i radilo. Kao sto ti ceha rece, danas su u gradu vecinom nastanjeni Hrvati iz ruralne okolice, u Jajcu nije bilo znacajnijeg doseljavanja Hrvata iz drugih gradova. Zapravo su hrvatska sela koja okruzuju sami grad i dalje dobro naseljena, kao npr. Klimenta, Carevo Polje, Mile itd. Pad u broju stanovnika su dozivjela udaljena hrvatska sela, odakle se veci broj ljudi i naselio u grad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 30 svi 2016, 14:08 
Offline

Pridružen/a: 12 ruj 2009, 18:19
Postovi: 92
aha, sad je sve jasno.

ja sam mislio da je komunalno poduzece htjelo ukloniti samo hrvatski barjak, a ne sva 3 koja su tamo. jer neki dan su bosanska i eu zastava bile, a hrvatska ne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 04 lip 2016, 15:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 kol 2011, 16:50
Postovi: 508
vin09mon je napisao/la:
aha, sad je sve jasno.

ja sam mislio da je komunalno poduzece htjelo ukloniti samo hrvatski barjak, a ne sva 3 koja su tamo. jer neki dan su bosanska i eu zastava bile, a hrvatska ne.

Evo da se ne brines vise, zastava vracena, kao sto sam i pretpostavio. Slikano danas. :HercegBosanac

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 06 lip 2016, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 kol 2011, 16:50
Postovi: 508
Ipak se izgleda dijele srednje skole u Jajcu. Trenutno postoje dvije srednje skole: Srednja skola Nikola Sop (gimnazija, ekonomska, medicinska, trgovacka) i Srednja strukovna skola Jajce (gradevinska, elektrothenicka, strojarska itd.) i obje nastavu izvode po hrvatskom planu i programu s tim da bosnjacki ucenici slusaju odvojeno bosanski jezik i islamski vjeronauk. Odavno postoje namjere osnivanja bosnjacke skole i to je od bosnjacke strane zamisljeno tako da im se prepusti jedna od dvije postojece srednje skole (izgleda SŠ Nikola Sop), iako su obje skole nakon rata obnavljane i financirane i velikim donacijama Vlade Republike Hrvatske. Kako pise avaz, cini se da ce im se na kraju jedna skola i prepustiti.
Citat:
SREDNJA ŠKOLA U JAJCU NA BOSANSKOM JEZIKU

Zastupnici u Skupštini Srednjobosanskog kantona podržali su incijativu za osnivanje srednje škole u Jajcu na bosanskom jeziku. Ministrica obrazovanja, nauke, kulture i sporta Katica Čerkez naglasila je da osnivanje mješovite srednje škole u Jajcu koja bi radila po nastavnom planu i programu na bosanskom jeziku ima podršku lokalne zajednice i Vlade SBK.

-Postojeće obrazovne ustanove u Jajcu ne osiguravaju ravnopravnu primjenu jezika u nastavnom procesu, rekla je Čerkez za Dnevni avaz, ističući kako ima oko 500 srednjoškolaca čiji su roditelji iskazali želju da prate nastavu na bosanskom jeziku.

Nastava bi se izvodila u prostorijama Srednje škole “Nikola Šop” ili u ankesu zgrade Osnovne škole “Berta kučera”.

(Jajce Online/ Dnevni avaz / K.K.)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 06 lip 2016, 17:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sami traže "dvije škole pod jednom općinom". Neka idu svojim putem, poželite im sretan put i što manje kontakta sa njima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 06 lip 2016, 18:37 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Jako korektni su jajacki Hrvati ovdje, bar oni s kojima sam bio u prilici biti u kontaktu. I poslovno privatno. Sve pohvale. :thumbup

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 06 lip 2016, 19:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Volite vi takve kmetove. Gledaju FTV i šute.
A inače, jako su korektni i muslimani u kontaktu sa Hrvatima. No to ne znači da čim se okrenu ne psuju "ustaške majke". Kao ti na primjer.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 06 lip 2016, 22:35 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Nisu neprijateljski nastrojeni kao ti. Ljudi uzivaju u zivotu.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jajce
PostPostano: 07 lip 2016, 11:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Jajce10 je napisao/la:
Ipak se izgleda dijele srednje skole u Jajcu. Trenutno postoje dvije srednje skole: Srednja skola Nikola Sop (gimnazija, ekonomska, medicinska, trgovacka) i Srednja strukovna skola Jajce (gradevinska, elektrothenicka, strojarska itd.) i obje nastavu izvode po hrvatskom planu i programu s tim da bosnjacki ucenici slusaju odvojeno bosanski jezik i islamski vjeronauk. Odavno postoje namjere osnivanja bosnjacke skole i to je od bosnjacke strane zamisljeno tako da im se prepusti jedna od dvije postojece srednje skole (izgleda SŠ Nikola Sop), iako su obje skole nakon rata obnavljane i financirane i velikim donacijama Vlade Republike Hrvatske. Kako pise avaz, cini se da ce im se na kraju jedna skola i prepustiti.

Neka si sami grade i financiraju školu, do tada im se eventualno mogu prepustiti neke prostorije u postojećim objektima, ukoliko su korektni i ukoliko infrastruktura to omogućava.

Ako pak mislite da se ide u puzajuću opstrukciju ili destrukciju hrvatskih institucija i obrazovnog sustava na području Jajca, palite alarm, informirajte medije i zainteresirane subjekte (Hrvatski narodni sabor, Sveučilište u Mostaru, HAZU BIH, DHK HB, Matica hrvatska, HKD Napredak, HRT - Pogled preko granice, Naša TV, HRT Kiseljak, Večernji BIH, Poskok, HMS itd.) i tražite podršku!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1810 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 73  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO