HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 23:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 349 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 28 vel 2019, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Apsolutno.

11. Zapovest: "Ne predočavaj očigledne stvari drugim ljudima"


Kao na primjer, da je Nikopolje u Bugarskoj na obali Dunava i da se Evropa nakon tog poraza nije mogla ujediniti tokom iduca tri stoljeca da zaustavi Osmanlije. Nekima je to potpuno nevazna bitka u istoriji Balkana i citavog kontinenta...

E, ali ja sam priznao da sam pogrešio što se tiče lokacije, nisam filozofirao da to što me je neko ispravio karakterna falinka uzrokovana nedostatkom vere, Analiza. A što se tiče značaja bitke, daleko je bila značajnija ona na Marici, a i na Mohaču. U te dve bitke su Turci mogli da budu uništeni i proterani sa Balkana, u ovoj ne.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 28 vel 2019, 22:35 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Kao na primjer, da je Nikopolje u Bugarskoj na obali Dunava i da se Evropa nakon tog poraza nije mogla ujediniti tokom iduca tri stoljeca da zaustavi Osmanlije. Nekima je to potpuno nevazna bitka u istoriji Balkana i citavog kontinenta...

E, ali ja sam priznao da sam pogrešio što se tiče lokacije, nisam filozofirao da to što me je neko ispravio karakterna falinka uzrokovana nedostatkom vere, Analiza. A što se tiče značaja bitke, daleko je bila značajnija ona na Marici, a i na Mohaču. U te dve bitke su Turci mogli da budu uništeni i proterani sa Balkana, u ovoj ne.


Razlika izmedju bitke kod Nikopolja naspram bitki na Marici i kod Mohaca je u velicini snaga koje su ucestvovale u borbi.

Ako se za bitku kod Nikopolja okupila manje vise citava Evropa te bila porazena, onda je znacenje druge dvije bitke u kojima su ucestvovali samo Srbi i samo Madzari manje vazno jer tako usamljeni nisu mogli zaustaviti Osmanlije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 28 vel 2019, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ako pod čitavom Evropom smatraš šarenu kolekciju jedinica dvocifrenog i trocifrenog broja, onda je tvoje shvatanje čitave Evrope blago potcenjivačko. Sa druge strane, u toj bici nije učestvovala cela osmanlijska vojska do poslednjeg askera. Na Marici i Mohaču, jeste.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 00:47 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ako pod čitavom Evropom smatraš šarenu kolekciju jedinica dvocifrenog i trocifrenog broja, onda je tvoje shvatanje čitave Evrope blago potcenjivačko. Sa druge strane, u toj bici nije učestvovala cela osmanlijska vojska do poslednjeg askera. Na Marici i Mohaču, jeste.


Nisam bio tamo pa ne diskutujem o detaljima koje ne znam. Bitku kod Nikopolja je papa proglasio krstaskim ratom, pa je prema tome bila od najveceg moralnog znacaja za Evropu… Ostale dvije nisu tako da nisu imali isti znacaj…
Ono sto je iznenadjujuce ja da izvor koji sam ja procitao tvrdi da je na Marici Srba bila mnogostruko vise, da je Turaka bilo oko hiljadu, da ih je vodio obican pasha ali da su Srbe razbili na spavanju te stvorili paniku…
Kako procitao, tako i prenijeo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 03:43 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ako pod čitavom Evropom smatraš šarenu kolekciju jedinica dvocifrenog i trocifrenog broja, onda je tvoje shvatanje čitave Evrope blago potcenjivačko. Sa druge strane, u toj bici nije učestvovala cela osmanlijska vojska do poslednjeg askera. Na Marici i Mohaču, jeste.


Seselju, pa nisam ni znao kako su se Srbi obrukali u Bitci na Marici dok me nisi uputio na nju jer se istorijom ne bavim previse.
Dakle, po srpskim izvorima do bitke na Marici je doslo u trenutku kada su u Evropi ostale samo minimalne osmanlijske snage, oko tisucu ljudi jer je sultan sa glavninom snaga vodio bitke u Aziji.
Zbog toga su kralj Vukašin i njegov brat despot Jovan Uglješa odlucili da izbace Osmanlije sa Balkana jer su u tom trenutku drzali samo mali klin izmedju Bizantije, Bugarske i Srbije.
Odnos snaga je bio 20,000 prema 1,000 u korist Srba. Medjutim Osmanlije su ih napale na spavanju, razbili i natjerli u bijeg tokom kojih su se mnogi utopili u Marici.
Znaci, to sto smo proveli 500 godina pod Osmanlijama se trebamo zahvaliti vama jer ste uprskali i na Marici i kod Nikopolja.
Aferim na junastvu!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 06:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ne može Turčin da ne slaže čak i kada nema potrebu da laže. Nije ih bilo 1.000, nego 11.000 (što nije opravdanje, jer je srpska vojska brojala mnogo više ljudi, ali moraš da slažeš, to je jače od tebe, očigledno). Marička bitka je važna zato što je to zadnji trenutak u istoriji kada je Srpsko carstvo zajedno sa svojim bugarskim vazalima bilo vojno jače od Osmanlijskog carstva i mogli smo da ih zatremo da stražari nisu zaspali i tako dozvolili da Turci upadnu u tabor dok srpska i bugarska vojska spavaju. Već dve decenije kasnije, na Kosovu, bili smo mnogo slabiji i šansa za pobedu je bila samo teoretska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 13:36 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ako pod čitavom Evropom smatraš šarenu kolekciju jedinica dvocifrenog i trocifrenog broja, onda je tvoje shvatanje čitave Evrope blago potcenjivačko. Sa druge strane, u toj bici nije učestvovala cela osmanlijska vojska do poslednjeg askera. Na Marici i Mohaču, jeste.


U bitci na Marici ne da nije ucestvovala citava osmanlijska vojska i ne da njome nije komandovao sultan nego tu nije bilo ni vezira cak ni regionalnog pashe, nego ih je vodio lokalni beglerbeg (sta god da znaci taj cin). To je bilo tako spektakularna pobjeda da je pasha iz ciste ljubomore i zavisti godinu kasnije otrovao svog zapovjednika... S druge strane, bitkom kod Nikopolja je komandovao licno sultan Bajazit...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 13:48 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ne može Turčin da ne slaže čak i kada nema potrebu da laže. Nije ih bilo 1.000, nego 11.000 (što nije opravdanje, jer je srpska vojska brojala mnogo više ljudi, ali moraš da slažeš, to je jače od tebe, očigledno). Marička bitka je važna zato što je to zadnji trenutak u istoriji kada je Srpsko carstvo zajedno sa svojim bugarskim vazalima bilo vojno jače od Osmanlijskog carstva i mogli smo da ih zatremo da stražari nisu zaspali i tako dozvolili da Turci upadnu u tabor dok srpska i bugarska vojska spavaju. Već dve decenije kasnije, na Kosovu, bili smo mnogo slabiji i šansa za pobedu je bila samo teoretska.


Ako te pamcenje ne sluzi dobro, da te podsjetim - Sarajlija Bosanac, tvoj prvi komsija... Nije dobro, jedan dan mislis da sam mrki Turcin a drugi zenstvena Analiza. Odluci se vec jednom, ali bih preporucio da mi vjerujes, valjda bolje znam od tebe - Sarajlija Bosanac.

A da sam ovaj put slagao - jesam, ali dobronamjerno. Sto bi Dobrica Cosic rekao da vas zastitim i obraz sacuvam. Tacan broj osmanlija je bio samo 800.

Evo sta kaze literatura:

Halkokondil čak navodi da su snage sa kojima je Lala-Šahin napao srpsku vojsku brojale jedva 800 ljudi.

Turske snage kojima je zapovedao rumelijski beglerbeg Lala-Šahin uglavnom su se svodile na posadu utvrđenog grada Drinopolja.

Лаоник Халкокондил (грч. Λαονίκος ὁ Χαλκοκονδύλης /Лаоникос о Халкокондилес/) потиче из једне племените атинске породице, која је због крвне освете франачког владара око средине 15. века била приморана да избегне у Италију. Лаоник који је, међутим, остао у Грчкој, био је у изузетној прилици да буде непосредни очевидац међусобних борби франачке и грчке господе, као и оних вођених с Турцима.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 13:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Lažu, bilo ih je osmorica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ako pod čitavom Evropom smatraš šarenu kolekciju jedinica dvocifrenog i trocifrenog broja, onda je tvoje shvatanje čitave Evrope blago potcenjivačko. Sa druge strane, u toj bici nije učestvovala cela osmanlijska vojska do poslednjeg askera. Na Marici i Mohaču, jeste.


U bitci na Marici ne da nije ucestvovala citava osmanlijska vojska i ne da njome nije komandovao sultan nego tu nije bilo ni vezira cak ni regionalnog pashe, nego ih je vodio lokalni beglerbeg (sta god da znaci taj cin). To je bilo tako spektakularna pobjeda da je pasha iz ciste ljubomore i zavisti godinu kasnije otrovao svog zapovjednika... S druge strane, bitkom kod Nikopolja je komandovao licno sultan Bajazit...

Ali bi pobedom Turci bili potpuno izbačeni sa Balkana i teško da bi uspeli da se vrate u Evropu, jer srpska i bugarska vojska ne bi bile uništene, kao što jesu. Ovako se dramatično promenio odnos snaga u njihovu korist. Tek posle Marice Osmanlijsko carstvo postaje najjača vojna sila na ovim prostorima, do tada je to bila Srbija sa Bugarskom kao njenim vazalom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 14:03 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Lažu, bilo ih je osmorica.


Nije osmorica, to je opet pretjerivanje, nego samo trojica, ali se tu radi o potpuno drugoj istorijskoj bitci.

Kako zvanicna srpska historografija tvrdi, u bitci za Jugoslaviju, svesrpske snage predvodjene licno Vozdom i Vojvodom su porazene od trojice starkelja - Kucana, Tudjmana i Izetbegovica - koji su im unistili Jugu uprkos ocajnickim naporima Srbije da je sacuva...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ništa tužnije od neuspešnog upinjanja da se bude duhovit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 14:09 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

U bitci na Marici ne da nije ucestvovala citava osmanlijska vojska i ne da njome nije komandovao sultan nego tu nije bilo ni vezira cak ni regionalnog pashe, nego ih je vodio lokalni beglerbeg (sta god da znaci taj cin). To je bilo tako spektakularna pobjeda da je pasha iz ciste ljubomore i zavisti godinu kasnije otrovao svog zapovjednika... S druge strane, bitkom kod Nikopolja je komandovao licno sultan Bajazit...

Ali bi pobedom Turci bili potpuno izbačeni sa Balkana i teško da bi uspeli da se vrate u Evropu, jer srpska i bugarska vojska ne bi bile uništene, kao što jesu. Ovako se dramatično promenio odnos snaga u njihovu korist. Tek posle Marice Osmanlijsko carstvo postaje najjača vojna sila na ovim prostorima, do tada je to bila Srbija sa Bugarskom kao njenim vazalom.


Ne moze se uopste govoriti o bitci na Marici. Ako se napijete ko stoka, zaspete bez straze i onda vas napadnu u snu, te natjeraju u panicni bijeg tokom kojeg se potusite u rijeci, onda to nije bitka nego sramota.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 14:11 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ništa tužnije od neuspešnog upinjanja da se bude duhovit.


Nije to duhovitost nego tragicne cinjenice. Vase rijeci, a ne moje... Ja sam samo sve sazeo u jednu jedinu recenicu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Pokušao si da budeš duhovit, ali ne umeš jbg. Moj ti je savet da se uzdržavaš od pokušavanja, tužno je gledati.

Nego, nadam se da sam uspeo da ti objasnim značaj Maričke bitke koja je bila prekretnica u istoriji Balkana i Mađarske.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 14:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ali bi pobedom Turci bili potpuno izbačeni sa Balkana i teško da bi uspeli da se vrate u Evropu, jer srpska i bugarska vojska ne bi bile uništene, kao što jesu. Ovako se dramatično promenio odnos snaga u njihovu korist. Tek posle Marice Osmanlijsko carstvo postaje najjača vojna sila na ovim prostorima, do tada je to bila Srbija sa Bugarskom kao njenim vazalom.


Ne moze se uopste govoriti o bitci na Marici. Ako se napijete ko stoka, zaspete bez straze i onda vas napadnu u snu, te natjeraju u panicni bijeg tokom kojeg se potusite u rijeci, onda to nije bitka nego sramota.

Da, baš se vojska napija ko stoka veče pred bitku... Bolje će ujutru da se bore mamurni...

Sražari su verovatno zaspali, ili pobijeni iz zasede, ko će ga znati. U svakom slučaju nisu odradili posao i posledice toga su bile katastrofalne. Osim za vas, pošto su stvorile pretpostavke za vaše postojanje kao naroda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 15:41 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Pokušao si da budeš duhovit, ali ne umeš jbg. Moj ti je savet da se uzdržavaš od pokušavanja, tužno je gledati.

Nego, nadam se da sam uspeo da ti objasnim značaj Maričke bitke koja je bila prekretnica u istoriji Balkana i Mađarske.


Normalno da ti ne moze biti smijesno jer istina boli one koji lazu sami sebe. Ne kaze se dzaba gorka istina.

Sto jeste, jeste - naucio si me znacaju Bitke na Marici jer su se cinjenice u istoriji Dobrice Cosica krile kao zmija noge.

U udzbenicima se serviralo kao junastvo do junastva, a ono sve lazi i samoobmana. Umjesto da se na greskama ucilo, one su se sakrivale pod tepih.

Do prodora Osmanlija nije doslo zbog njihove snage nego nase tragicne nesposobnosti, podijeljenosti, neorganizovosti, netrpeljivosti i nadobudnosti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 15:45 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Ne moze se uopste govoriti o bitci na Marici. Ako se napijete ko stoka, zaspete bez straze i onda vas napadnu u snu, te natjeraju u panicni bijeg tokom kojeg se potusite u rijeci, onda to nije bitka nego sramota.

Da, baš se vojska napija ko stoka veče pred bitku... Bolje će ujutru da se bore mamurni...

Sražari su verovatno zaspali, ili pobijeni iz zasede, ko će ga znati. U svakom slučaju nisu odradili posao i posledice toga su bile katastrofalne. Osim za vas, pošto su stvorile pretpostavke za vaše postojanje kao naroda.


U smrt se uvijek islo lakse pijan nego trijezan, blentav nego pametan. Pametni i razumni ne ratuju medjusobno..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 16:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ne postoje dve stvari koje su više različite od pijanstva i mamurluka. Zašto insistiraš na tim glupostima, umesto da budeš zadovoljan što si saznao koji je momenat kada je Osmanlijsko carstvo postalo najmoćnija vojna sila na ovim prostorima.

Pričamo o događaju od pre 658 godina jebote, ja realno i hladnokrvno razgovaram, a ti se ponašaš kao majmun i pokušavaš da me podjebavaš zbog događaja koji se desio u 14. veku. Pravi si musliman, isto tako i Arapi i dan danas pizde zbog krstaških ratova od pre skoro milenijum kao da su se desili juče. Stvarno ste debili od ljudi, to je neverovatno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 16:54 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ne postoje dve stvari koje su više različite od pijanstva i mamurluka. Zašto insistiraš na tim glupostima, umesto da budeš zadovoljan što si saznao koji je momenat kada je Osmanlijsko carstvo postalo najmoćnija vojna sila na ovim prostorima.

Pričamo o događaju od pre 658 godina jebote, ja realno i hladnokrvno razgovaram, a ti se ponašaš kao majmun i pokušavaš da me podjebavaš zbog događaja koji se desio u 14. veku. Pravi si musliman, isto tako i Arapi i dan danas pizde zbog krstaških ratova od pre skoro milenijum kao da su se desili juče. Stvarno ste debili od ljudi, to je neverovatno.


Ne mogu te pustiti sa casa dok ne naucis. Ja sam vrlo savjestan ucitelj. Osmanlijsko Carstvo nikada nije bilo mocno nego mi katastrofalno slabi. Kako je sacica Osmanlija mogla pokoriti pola Evrope? Jesi li ikada razmislio o tome?

Da si pismen, davno bi razumio da nisam niti musliman niti Arapin. Ne mozes me povrijediti time sto udaras po njima nego mi samo pomazes...

Da hoces da ucis, davno bih te poducio kako sa njima treba razgovarati i udarati tamo gdje ih boli.

Radi toga ti i govorim o Bozijoj Knjizi. Najvise ces ih otrijezniti kada im dokazes da se nje ne drze. Trajno promijenis one koji tvrde da vjeruju u nju time sto im dokazes da je ne postuju i ne slijede. Nema nista gore po njih od toga te ih stalno vracas na to, gdje god zele da se sakriju ili kad god pozele da promijene temu.

Samo ih pitas kako mogu biti suniti i shije ako u Bozijoj Knjizi nema tih pojmova. Cega se onda drze?

Ako im je Boziji Poslanik Muhamed doslovno zabranio da njega licno idoliziraju te bilo sta u vezi s njim slave, zasto su onda stvorili i hadise i serijatski zakon ako toga nema u Bozijoj Knjizi?

Ako Muhamed nije pravio niti bogomolje niti zaposljavao kler, zasto to onda rade i dan danas?

Kako mogu svoju tradiciju i kulturu dovesti u istu ravan sa Bozijom Rijecju?

Zar nisi primjetio da niko od njih nije pozelio uci u diskusiju ovdje?

Pametniji su od tebe. Znaju da bi je izgubili te pokusavaju da ne talasaju niti da skrecu paznju na sopstvene zablude.

Ali tako nikada nista nece ni nauciti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 17:01 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Dosta je bilo. Ne vrijedi ponavljati jedno te isto. Skola se zatvara zbog raspusta...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 17:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
A, pa sad mi je jasno, razgovaram sa mentalnim pacijentom. Ako nemaš zdravstveno osiguranje, nadam se da imaš para da platiš nekog ko će da sluša tvoje probleme, pošto meni nije baš toliko dosadno da bih to radio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 17:55 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Carmello Šešelj je napisao/la:
A, pa sad mi je jasno, razgovaram sa mentalnim pacijentom. Ako nemaš zdravstveno osiguranje, nadam se da imaš para da platiš nekog ko će da sluša tvoje probleme, pošto meni nije baš toliko dosadno da bih to radio.


Ne govorim ja o mojim problemima nego o vasim...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 1396.
PostPostano: 01 ožu 2019, 17:56 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Vidis, ako si voljan da pomognes drugima u nevolji time pomazes i sebi samom.

Da je ovo sto vam govorim neko bio kadar objasniti prije 700 godina, nikada vas osmanlije ne bi ni okupirale niti bi pod njima proveli pola milenijuma...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 349 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 111 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO