HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 23:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Maček je skoro pola glasova osvojio u koalicijama:

https://sr.m.wikipedia.org/wiki/Избори_за_народне_посланике_Краљевине_Југославије_1938.

Zanimljivo, na srpskoj strani Muslimani a na našoj prečanski Srbi.

Ja sam za to i u budućnosti. Ustaše su nas unazadile primajući Muslimane i bespotrebnim zlodjelima nad prečanima.

Prečani su naše cvijeće a ne Muslimani.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ne lupaj. Većinski srpski srezovi od Kostajnice do Knina tražili su izdvajanje iz nametnute Banovine Hrvatske i pripajanje Vrbaskoj Banovini i Banjaluci.

Srbi iz Vukovarskog sreza gdje su bili najbrojniji narod, napravili su rezoluciju kojom su tražili pripajanje Dunavskoj Banovini i Novom Sadu.

Citat:
Vukovarska rezolucija je bio dokument kojim su Srbi iz Vukovara i okolice krajem 1939. godine od centralne jugoslavenske vlasti tražili izuzeće vukovarskog kotara iz Banovine Hrvatske, odnosno njegovo priključenje Dunavskoj ili budućoj Srpskoj banovini.

Također, naveli su i to da je prema popisu stanovništva iz 1931. godine u vukovarskom kotaru živjelo 51.334 stanovnika, od čega je bilo 26.342 Srba, 11.893 Hrvata, a ostatak su činile nacionalne manjine (Nijemci, Mađari, Rusi/Rusini, Česi, Slovaci, Židovi...), te time vukovarski kotar, kao područje većinski naseljeno Srbima, nema osnove biti dijelom Banovine Hrvatske.


https://hr.wikipedia.org/wiki/Vukovarska_rezolucija


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 18:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Pa ti Srbi su bili naseljeni par godina prije, 'Solunci' i odmah hoće Srbiju. Toliko o tome koliko je bila dobra za nas kraljevina. U samom gradu Vukovaru pravoslavnih 20 %.

Gledaj, kad dođeš u tuđe, fino prihvatiš pravila, kulturu i običaje tamo gdje si došao, ne namećeš svoje jer da su valjali ne bi odlazili od tamo otkud si otišao.

Ali ti meni i dalje nisi jasan, kao i tebi slični. Idete na sve ili ništa. Pa dobijete ništa.

Pogledaj koji sve kotarevi su bili pod kontrolom Beograda, koliko je to teritorija.


Makedonija, Kosovo, 2/3 BiH, CG i sve to izgubit jer si zapeo za Vukovar, Knin i Kostajnicu.

Normalan čovjek to naprosto ne kuži. Banovina H. je bila odlična za nas ali i za vas.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 19:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Za tvoju informaciju, Srbi su bili najbrojniji narod u srezu Vukovar i na austrougarskom popisu 1910. (14.896 Srba vs 10.353 Hrvata), a granice sreza su naslijeđene i nisu se mijenjale u Kraljevini Jugoslaviji.
Niko nije došao na tuđe, već su solunski dobrovoljci iz pasivnih krajeva (Hercegovina, Lika, Kordun) gradili potpuno nova naselja u pustim ledinama po Vojvodini i Slavoniji. Oni su u svojim naseljima autohtono stanovništvo.

Sve što ti kažem jeste da su se Srbi bunili što su sporazumom Cvetković-Maček završili u Banovini Hrvatskoj.
A ti kažeš da su bili na strani Mačeka. Malo sutra su bili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Pa Pribičević očito jest.

No, nebitno. Bitno je da nisi izvukao pouku.

Meni bi bilo budalasto da smo zbog svojatanja Subotice danas bez Dalmacije i Slavonije, a i bez Subotice a Subotica je svemir za Kostajnicu, Knin, pa i Vukovar.

Uzgred evo sam si stavio.koliko je Srba doseljeno 10 000.

Stari Srbi su vjerojatno bili na našoj strani. Iako su Srbi.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Junuz Djipalo je napisao/la:
Pa Pribičević očito jest.

No, nebitno. Bitno je da nisi izvukao pouku.

Meni bi bilo budalasto da smo zbog svojatanja Subotice danas bez Dalmacije i Slavonije, a i bez Subotice a Subotica je svemir za Kostajnicu, Knin, pa i Vukovar.

Uzgred evo sam si stavio.koliko je Srba doseljeno 10 000.

Stari Srbi su vjerojatno bili na našoj strani. Iako su Srbi.


Pa vi ste ti koji ste sami srušili tu tvorevinu 1941. i započeli istrebljenje Srba. Zamisli koja je to bila monstruozna proždrljivost, kad im je i ta Banovina bila mala.
E zato se sad fino gradi Pelješki most koji zaobilazi čisto hrvatski Neum, koji nikad neće biti Hrvatska, već će biti sa druge strane EU debele zidine. :001_smile

Stari Srbi vukovarskog kraja su dio srpskog vojvođanskog korpusa i uvijek su bili okrenuti prema Novom Sadu i Beogradu, a ne prema Zagrebu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 19:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Tko je onda glasovao za Pribičevića?
I nisu Hrvati bili nezadovoljni nego ustaški režim. No, i on ne bi uopće ni postojao da ste u startu stvorili Banovinu Hr. I okrenuli se ugnjetavanju manjih i slabijih od nas. Ovako ste na nama slomili zube. I to 3x.

Ponovit ću primjer Subotice. Koga bih krivio da smo to sve spušili zbog nje. Srbe ili sebe?

Hvala B. pa smo puno pametniji i pragmatičnjji.

Neumom stalno mašeš a ne znaš da je još 1980. tamo bilo stijenje. Toliko obale imamo da možemo 500 Neuma napravit.

Više mi je žao Mostara, koji je opet nekad imao srpsku većinu a nu sad. :D

Središte istočnog dijela Banovine. E za njega se vrijedi boriti, makar morali se umiljavati muslimanima u 5 naših kantona.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Neum mi je nekako simboličan. Dijeli Hrvatsku, a skoro u potpunosti je hrvatski. :D
Cinici bi rekli - muhamedanski izlaz na more. :zubati

U Subotici i okolini je na tom popisu 1931. bilo samo 44.000 Hrvata/Bunjevaca. To vam nije nikakav gubitak naspram onoga koliko je Srba ostalo u toj tvorevini Banovini Hrvatskoj 1939, pa i kasnije u avnojskoj Hrvatskoj, gdje vam je Tito maksimalno navlačio granice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 20:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Ne dijeli Neum nego Neumski zaljev kojeg ćemo premostiti upravo. Ne bi vjerovao, zadnji put kad sam bio u njemu najviše je bilo Srba oko mene, valjda nemaju ljudi love za pasoše.

Tako da je Neum i bh. srpski izlaz na more. Neka je. Inače, da ga nije Zenica gradila ne bi ga ni bilo. Ovako ga izgradili i dali ga nama u ruke. Svi hoteli u našim rukama. :D

Zapravo smo mi zeznuli ostale s Neumom.

Bude to sve u RH. Ne treba silit. Ne ubijamo vola radi kile mesa kao neki. :zubati

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 20:25 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Jel vujo mujo, onda su i tvoji krajisnici isto autohtono stanovnistvo like? Autohtoni ste koliko i oni hrvati na kosovu. U biti lazem, janjevci su duplo "autohtoniji" od vas traktordzija. Za neum nebrigaj, u kojoj god drzavi da bude bit ce hrvatski.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Vidiš to je pametno što su se Janjevci sami kolektivno iselili sa Kosova, da ne bi sad iseljavali sa Šiptarima.
Ne znam samo šta ovi oko Subotice čekaju? Da im spremimo sendvič da ne budu gladni usput?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 20:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Ne samo oni, mene zanima primjeti li se iseljavanje onih sa hr papirima kojih je Vojvodina puna?

Ovo nisu samo Hrvati i Mađari:

https://www.kurir.rs/vesti/srbija/29547 ... ostranstvu

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 20:51 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Vujadin je napisao/la:
Vidiš to je pametno što su se Janjevci sami kolektivno iselili sa Kosova, da ne bi sad iseljavali sa Šiptarima.
Ne znam samo šta ovi oko Subotice čekaju? Da im spremimo sendvič da ne budu gladni usput?


https://youtu.be/LOK7f3Vja6Y


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 21:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
.....

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 21:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Vujadin je napisao/la:
Ne lupaj. Većinski srpski srezovi od Kostajnice do Knina tražili su izdvajanje iz nametnute Banovine Hrvatske i pripajanje Vrbaskoj Banovini i Banjaluci.

Srbi iz Vukovarskog sreza gdje su bili najbrojniji narod, napravili su rezoluciju kojom su tražili pripajanje Dunavskoj Banovini i Novom Sadu.



Ti srezovi su još 1920 krojeni tako da u njima Srbi imaju većinu. Ne kažem da se to odnosi na sve, ali na dio itekako. Recimo u samoj općini Vukovar 1931je bilo 16% Srba.
Nisu Srbi kukali samo u svojim većinskim srezovima već svugdje gdje ih je bilo, npr iznimno jak otpor Banovini od strane istih je bio i u Mostaru.

Jsno je da zbog svog zemljopisnog oblika dio srpskog teritorija je bio uključen u HR Banovinu. I sa tim teritorijem izgleda neprirodno, a kamoli bez.

Glede BiH podjela je bila određena na način da se podjela izvrši na večinska hrvatska i većinska srpska područja, potpuno zanemarujući postojanje muslimana (kako Maček reče - kao da ih i nema)

Ipak, moralo se odstupiti od toga na štetu Hrvata, zbog geostrateških i real-političkih odnosa. Zato Hrvati nisu dobili večinu teritorija gdje su bili u većini u odnosu na Srbe: Jajce, Zenica, Tuzla, možda čak i Sarajevo.
To je bio rezultat ipak slabije pozicije u odnosu na Srbe te dijelom i kao kompenzacija za srpske općine u današnjoj HR.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 21:35 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Vujadin je napisao/la:

Zamisli koja je to bila monstruozna proždrljivost, kad im je i ta Banovina bila mala.
.


Pa i Srbima je njihov dio bio malo, zato su neki i kukali da ne budu u Banovini. :D

Banovina je ukratko bila jedan manje-više optimum, niti se dobilo sve niti premalo, bio je to dobar politički pokušaj. Hrvati u žrtvovali dijelove BiH, Vojvodine, Boku a Srbi one dijelove u sadašnjoj HR (plus Baranja minus djelić Šida). To je djelom rezultat činjenice da su se kao crte razgraničenja koristile i granice kotareva.
Znači nije riječ ni o kakvoj "monstruoznoj proždrljivosti" kako si ti to ispjenio.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Dobiju Sarajevo, Banja Luku, Zenicu, Suboticu, Skoplje, Cetinje, ali hej, fale im Knin i Kostajnica. :smijeh

Samo pokazatelj koliko je to glupo, zadrto i bezobrazno bilo.

Gledao sam izborni zakon iz 1930. Naša današnja pozicija u BiH je fantastična naspram pozicije koju smo imali u Kraljevini Jugoslaviji.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 21:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Bobovac je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Ne lupaj. Većinski srpski srezovi od Kostajnice do Knina tražili su izdvajanje iz nametnute Banovine Hrvatske i pripajanje Vrbaskoj Banovini i Banjaluci.

Srbi iz Vukovarskog sreza gdje su bili najbrojniji narod, napravili su rezoluciju kojom su tražili pripajanje Dunavskoj Banovini i Novom Sadu.



Ti srezovi su još 1920 krojeni tako da u njima Srbi imaju većinu. Ne kažem da se to odnosi na sve, ali na dio itekako. Recimo u samoj općini Vukovar 1931je bilo 16% Srba.
Nisu Srbi kukali samo u svojim većinskim srezovima već svugdje gdje ih je bilo, npr iznimno jak otpor Banovini od strane istih je bio i u Mostaru.

Jsno je da zbog svog zemljopisnog oblika dio srpskog teritorija je bio uključen u HR Banovinu. I sa tim teritorijem izgleda neprirodno, a kamoli bez.

Glede BiH podjela je bila određena na način da se podjela izvrši na večinska hrvatska i većinska srpska područja, potpuno zanemarujući postojanje muslimana (kako Maček reče - kao da ih i nema)

Ipak, moralo se odstupiti od toga na štetu Hrvata, zbog geostrateških i real-političkih odnosa. Zato Hrvati nisu dobili večinu teritorija gdje su bili u većini u odnosu na Srbe: Jajce, Zenica, Tuzla, možda čak i Sarajevo.
To je bio rezultat ipak slabije pozicije u odnosu na Srbe te dijelom i kao kompenzacija za srpske općine u današnjoj HR.


Nije istina. Srezovi u tom dijelu naslijeđeni su od Austrougarske.

slika

Srezovi Vukovar, Ilok i Šid imali su Srbe kao najbrojni narod i 1910 i 1931, a bez ikakvih kriterijuma i razloga završili su u Banovini.

Ovo su podaci za 1910. i 1931.

Srez Vukovar (sa gradom)
1910: ukupno 42.540, Srbi 14.896, Hrvati 10.353, Nijemci 8.612, Mađari 6.386
1931: ukupno 47.336, Srbi 20.200, Hrvati 11.411, Nijemci 7.542, Mađari 5.030

Srez Ilok
1910: ukupno 28.461, Srbi 11.953, Hrvati 5.488, Nijemci 3.683, Mađari 3.256
1931: ukupno 29.839, Srbi 12.985, Hrvati 6.749, Nijemci 3.160, Mađari 2.272

Srez Šid
1910: ukupno 33.108, Srbi 14.155, Hrvati 11.309, Nijemci 3.203, Mađari 810
1931: ukupno 34.353, Srbi 15.574, Hrvati 11.530, Nijemci 3.047, Mađari 324

Srez Jajce je imao brojnije Srbe (24.176) od Hrvata (10.080). Da ne bude zabune, u Jajce, se računalo Šipovo.
Srez Tuzla je imao brojnije Srbe (23.195) od Hrvata (17.075).
Srez Sarajevo je imao brojnije Srbe (55.477) od Hrvata (29.395)
Samo si za Zenicu pogodio.

S tim što je broj pravih Hrvata manji, a ovo se odnosi na broj rimokatolika.

http://pod2.stat.gov.rs/ObjavljenePubli ... 314001.pdf

Dakle, nije došlo do kompenzacije za većinski srpske srezove u Banovini Hrvatskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 21:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Bobovac je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Zamisli koja je to bila monstruozna proždrljivost, kad im je i ta Banovina bila mala.
.


Pa i Srbima je njihov dio bio malo, zato su neki i kukali da ne budu u Banovini. :D

Banovina je ukratko bila jedan manje-više optimum, niti se dobilo sve niti premalo, bio je to dobar politički pokušaj. Hrvati u žrtvovali dijelove BiH, Vojvodine, Boku a Srbi one dijelove u sadašnjoj HR (plus Baranja minus djelić Šida). To je djelom rezultat činjenice da su se kao crte razgraničenja koristile i granice kotareva.
Znači nije riječ ni o kakvoj "monstruoznoj proždrljivosti" kako si ti to ispjenio.


Ma šta ste žrtvovali? 847.000 Srba prisiljeno u Banovinu, 421.000 Hrvata ostalo van Banovine.
Razlika je duplo veća. Nepravda je duplo veća.

slika

Ali, to je prošlost. Budućnost su dva entiteta BiH - jedan većinski srpski i drugi većinski muslimanski. Tako je MZ zamislila ovaj dio svijeta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Pa dobro, nisu svi Srbi, AU Srbi bili za Srbiju. To se vidjelo po glasovima na izborima. Posebno ne ovi u Hrvatskoj.

Zašto ti Vujo misliš da su Srbi u tadašnjoj vladi bili tako širokogrudi prema Hrvatima pa ostavili 800k Srba u Hrvatskoj?

Filantropi?

Što se tiče entiteta, ja ne znam gdje to još postoji u svijetu, već iz naziva se vidi da je to nešto privremeno. Da Bošnje nisu glupe k'o i vi odavno toga ne bi bilo.

Bolje za nas što ste takvi. Lakše ćemo do istočnog dijela Banovine.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 22:09 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Gledaj ovako mujadine, teritorijalno, posavinu (cijelu) smo i vise nego nadoknadili sa dgg i jajcem koji po banovini ne bi bili hrvatski,
Taj komad oko šida je nadoknadjen baranjom,
I pogodi kome ide USK kad bude kusuranje?
Dakle sto se srpsko hrvatske diobe mi mozemo samo u plusu bit kad se bude usporedjivalo sa granicama banovine. Sto se muslimana tice rado cemo vam prepustit trokutistan kao sto je i banovinom napravljeno, svakako se vecinom radi o islamiziranim pravoslavnim vlasima, isti ste genetski materijal.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 22:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Zapadni Srbi, posebno ovi oko BL će prije ili kasnije ako Srbija ovako nastavi bit ostavljeni Bošnjama poput ovih na sjeveru Kosova. Pa nije im prvi put da im se to događa, već pravilo.

Srbuju pa se zabiju u zid pa sve tako. No, naše je se brinuti o Hrvatima.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ne samo oni, mene zanima primjeti li se iseljavanje onih sa hr papirima kojih je Vojvodina puna?

Ovo nisu samo Hrvati i Mađari:

https://www.kurir.rs/vesti/srbija/29547 ... ostranstvu


Najvećim dijelom iseljavaju pripadnici hrvatske i mađarske manjine.

Citat:
"Najpribližnije, masovnost imigracija se može utvrditi tokom izbora. Tako smo u opštini Senta, takođe u Vojvodini, zabeleželi da je tokom poslednjih izbora bilo 8.000 glasača manje. To je gotovo trećina od ukupnog broja stanovnika te opštine. Mislim da ni u Subotici situacija nije bolja", ocenjuje Bajtai.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 22:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Junuz Djipalo je napisao/la:
Zapadni Srbi, posebno ovi oko BL će prije ili kasnije ako Srbija ovako nastavi bit ostavljeni Bošnjama poput ovih na sjeveru Kosova. Pa nije im prvi put da im se to događa, već pravilo.

Srbuju pa se zabiju u zid pa sve tako. No, naše je se brinuti o Hrvatima.


Muslimani su ku*ac od ovce. Sve što mogu je da se istresaju nad vama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: "Banovina Hrvatska"
PostPostano: 06 sij 2019, 22:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Vujadin je napisao/la:
Srez Jajce je imao brojnije Srbe (24.176) od Hrvata (10.080). Da ne bude zabune, u Jajce, se računalo Šipovo.
Srez Tuzla je imao brojnije Srbe (23.195) od Hrvata (17.075).
Srez Sarajevo je imao brojnije Srbe (55.477) od Hrvata (29.395)
Samo si za Zenicu pogodio.



To ti ja i kažem, kotare ste krojili da budete većina. U BiH ste pored većinski srpskih dobili i nekoiko većinskih hrvatskih kotareva, dobili ste Suboticu, Boku. Nešto ste i dali jbg... ne treba gledati samo brojke ljudi već i pompaktnost i veličinu teritorija.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 130 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 61 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO