HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 23:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 07 pro 2017, 00:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Ranije sam davao primere imena i prezimena kod Srba sa korenom Hrvoje , tvrdivši da ono nema veze sa hrvatskim narodom i nacijom.

Naravno doživeo sam salve napada i podsmevanje od ovdašnjih domoljubnih forumaša , lai kad im je podastreto prezime Hrvojević sa Kosova , onda su se malo utišali uz to da ime Hrvoje mogu prežaliti ali Hrvatin i Hrvatinić , nikako.

E pa draga gospodo , moja malenkost nikad ne laže niti izmišlja , već se samo trudim čitati literturu i istorijske spise , i kad čovek čita uvek naleti na potvrdu svog znanja i prepostvki na osnovu činjenica.

Tako da vam predstavljam sa spiska Vlaha na Kosovu iz povelje kralja Milutina , vlaha-Hrvatina. :herceg_bosna


slika

https://i.imgur.com/E4efqV4.jpg

Ja sam se ranije lomio oko imena Hrvatin , jer mi je čučala priča u glavi da je moguće da to ime ima veze sa Hrvatskom pa čak i hrvatskim narodom zbog Hrvoja Vukčića Hrvatinića , ali mi je takođe čučala misao da su etnonimska imena u srednjem veku prosto nemoguća.

I zato ovim dokazom tačno pokazujem da Hrvoje Vukčić Hrvatinić nije bio Hrvat jer mu ime i porezime to govore , već je bio ono što jeste , vlastelin bosanski i vernik crkve bosanske , a poreklo etničko mu neću pominjati da ne budim duhove i uznemirenim dušicama forumaša. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 07 pro 2017, 07:00 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
Sigurno je bija Srbin.... :)
Vas ubija da neko ko se zove Hrvoje Hrvatinić može bit Hrvat, jel on ka nema veze sa Hrvatskom, jel se neki vlah sa Kosova zva Hrvatin..... Dakle ignorirajmo Hrvatsku i Hrvate radi jednoga sa Kosova, iako je dotični ima miljon poveznica uz Hrvatsku :). Imamo i Hrvate sa Kosova, ko kaže da je dotični bija stvarno Vlah, možda je bija Hrvat.
Iman i ja rođaka u Srbiji, on se tamo rodija i oženija, njegova dica, unuci će bit Srbi, oće i mene za 200-300 god. proglasit za Srbina?
Jel sasvin je logićno, da ja nemogu bit Hrvat kad će bit Srba istoga porijekla. Bolesna nacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 07 pro 2017, 08:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
pinco je napisao/la:
Sigurno je bija Srbin.... :)
Vas ubija da neko ko se zove Hrvoje Hrvatinić može bit Hrvat, jel on ka nema veze sa Hrvatskom, jel se neki vlah sa Kosova zva Hrvatin..... Dakle ignorirajmo Hrvatsku i Hrvate radi jednoga sa Kosova, iako je dotični ima miljon poveznica uz Hrvatsku :). Imamo i Hrvate sa Kosova, ko kaže da je dotični bija stvarno Vlah, možda je bija Hrvat.
Iman i ja rođaka u Srbiji, on se tamo rodija i oženija, njegova dica, unuci će bit Srbi, oće i mene za 200-300 god. proglasit za Srbina?
Jel sasvin je logićno, da ja nemogu bit Hrvat kad će bit Srba istoga porijekla. Bolesna nacija.


E ovo je već nova dimenzija lupetanja , čuj smeta da neko ko se zove Hrvoje Hrvatinić da može biti Hrvat.

Pa Hrvoje Vukčić Hrvatinić je sasvim moguće bio Hrvat etnički , ali to nije poenta , već je poenta da samo lično ime Hrvatin i samo lično ime Hrvoje nema veze sa Hrvatima kao nacijom i narodom kao što to ima danas iliti u zadnjih 100 godina.

Taj Hrvatin sa Kosova nije bio etnički vlah jer pojam vlah znači niži stalež stočara.
Ne znam šta je bio entički taj dotični vlah-Hrvatin sa Kosova(bio je najverovatnije Srbin) , ali svakako nije bio dijasporac iz Hrvatske u srpskoj državi na Kosovu u 14.veku.

Jedino ako ne misliš da je neki Hrvat krenuo trbuhom za kruhom na daleko Kosovo u pečalbu davne 1295 godine , i kad se opraštao sa starim ocem i starom majkom oni mu rekoše:"Sine , ideš daleko i napuštaš rodnu hrvatsku grudu i zasigurno se nećeš nikad vratiti , ali ako ništa ti daj detetu ime Hrvatin po svojem narodu i rodnoj hrvsatskoj grudi". :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 07 pro 2017, 08:21 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
Koja slucajnost, baš se spominje naseljavanje Hrvata na Kosovo u 14. st. :)
Hrvoje je ode uobićajeno ime, zašto nebi bilo i tada, pišeš pizdarije, za neki ozbiljan zaključak nemaš materijala za takve senzacionalne zaključke kako Hrvoje Hrvatinić veze nema sa Hrvatima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 07 pro 2017, 08:35 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24617
Lokacija: Heartbreak Hotel
Istina je to što @Joe iznosi.
Ja naprimjer znam jednog tipa što se zove Amer. Što je najzanimljivije on uopće nije Amerikanac kako bi svi mi to pomislili u prvi mah!
Ne, zapravo je on rođeni Bosanac, k tomu čak i musliman! Nevjerojatno.
Nadam se da ovim nisam uznemirio Amerikance jer im sve njihove teorije o Americi i Amerikancima sada padaju u vodu.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 07 pro 2017, 08:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
pinco je napisao/la:
Koja slucajnost, baš se spominje naseljavanje Hrvata na Kosovo u 14. st. :)
Hrvoje je ode uobićajeno ime, zašto nebi bilo i tada, pišeš pizdarije, za neki ozbiljan zaključak nemaš materijala za takve senzacionalne zaključke kako Hrvoje Hrvatinić veze nema sa Hrvatima.


Hrvatin je staro srpsko ime kao i Hrvoje takođe , i poenta moje teme je da ona nemaju vezea sa Hrvatima kao narodom jer je prosto nemoguće da neko zarad rodoljublja i domoljublja u srednjem veku nadeva takva imena , a pogotovo ne na Kosovu a pogotovo ne vlah-stočar.

Katolici iz Dubrovnika i nešto malo iz Bosne kao i Sasi je zaista doveo kralj Milutin na Kosovo i dao im prava i povelje , ali su oni uvek bili zanatlije,rudari i trgovci , dakle viši stalež.
A ovde je u pitanju najniži stalež stočara vlaha.

Zašto ti teško pada činjenica da su to i srpska imena takođe?? , to ih ne čini manje hrvatskim , i veruj mi danas nijedan Srbin ih ne bi deci nadenuo kao što ni Hrvati ne bi dali ime Nemanja,Strahinja,...jer su im simbol Srba , a postojala su kod Hrvata u srednjem veku.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 07 pro 2017, 09:47 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
joe enter je napisao/la:
pinco je napisao/la:
Koja slucajnost, baš se spominje naseljavanje Hrvata na Kosovo u 14. st. :)
Hrvoje je ode uobićajeno ime, zašto nebi bilo i tada, pišeš pizdarije, za neki ozbiljan zaključak nemaš materijala za takve senzacionalne zaključke kako Hrvoje Hrvatinić veze nema sa Hrvatima.


Hrvatin je staro srpsko ime kao i Hrvoje takođe , i poenta moje teme je da ona nemaju vezea sa Hrvatima kao narodom jer je prosto nemoguće da neko zarad rodoljublja i domoljublja u srednjem veku nadeva takva imena , a pogotovo ne na Kosovu a pogotovo ne vlah-stočar.

Katolici iz Dubrovnika i nešto malo iz Bosne kao i Sasi je zaista doveo kralj Milutin na Kosovo i dao im prava i povelje , ali su oni uvek bili zanatlije,rudari i trgovci , dakle viši stalež.
A ovde je u pitanju najniži stalež stočara vlaha.

Zašto ti teško pada činjenica da su to i srpska imena takođe?? , to ih ne čini manje hrvatskim , i veruj mi danas nijedan Srbin ih ne bi deci nadenuo kao što ni Hrvati ne bi dali ime Nemanja,Strahinja,...jer su im simbol Srba , a postojala su kod Hrvata u srednjem veku.


Ka prvo boli me qrac koja su srpska imena, a pogotovo koja su bila ima 1000 god. tako da mi nepada teško. Na osnovu jednoga imena postavija si dizertaciju, niti znaš da je i taj jedan sa Kosova bija Srbin. Hrvati ka narod nisu nastali ima 55 god, tako da nemoš tvrdit da ime Hrvatin nema veze sa Hrvatima, iako stvarno nemora imat veze, a baš možda ima, i taj sa Kosova. A to nećemo nikad saznat. Postavljat na osnovu toga neke teze da Hrvoje Hrvatinić veze nema sa Hrvatima kroz svoje ime je smijurija, za takvo nešto moraš nać direktan i jak dokaz. Nije on živija i djelova na izoliranome Kosovu nego u jezgri Hrvatske države, tako da mu je Hrvatska itekako bila poznata, i šta njegovo ime i rod znaći.
Jasno da je Hrvoje Hrvatinić, katolik, najveći trn u koju Srba i Bošnjaka, al to je tako. Misija zvana, od Hrvoja Hrvatinića, još nažalost i katolika, napravit Srbina, ma bar dokazat da nije Hrvat....
Da se bar zva Srbobran Srbojević, i bija pravoslavac onda bi bilo sve super :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 07 pro 2017, 10:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
pinco je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Hrvatin je staro srpsko ime kao i Hrvoje takođe , i poenta moje teme je da ona nemaju vezea sa Hrvatima kao narodom jer je prosto nemoguće da neko zarad rodoljublja i domoljublja u srednjem veku nadeva takva imena , a pogotovo ne na Kosovu a pogotovo ne vlah-stočar.

Katolici iz Dubrovnika i nešto malo iz Bosne kao i Sasi je zaista doveo kralj Milutin na Kosovo i dao im prava i povelje , ali su oni uvek bili zanatlije,rudari i trgovci , dakle viši stalež.
A ovde je u pitanju najniži stalež stočara vlaha.

Zašto ti teško pada činjenica da su to i srpska imena takođe?? , to ih ne čini manje hrvatskim , i veruj mi danas nijedan Srbin ih ne bi deci nadenuo kao što ni Hrvati ne bi dali ime Nemanja,Strahinja,...jer su im simbol Srba , a postojala su kod Hrvata u srednjem veku.


Ka prvo boli me qrac koja su srpska imena, a pogotovo koja su bila ima 1000 god. tako da mi nepada teško. Na osnovu jednoga imena postavija si dizertaciju, niti znaš da je i taj jedan sa Kosova bija Srbin. Hrvati ka narod nisu nastali ima 55 god, tako da nemoš tvrdit da ime Hrvatin nema veze sa Hrvatima, iako stvarno nemora imat veze, a baš možda ima, i taj sa Kosova. A to nećemo nikad saznat. Postavljat na osnovu toga neke teze da Hrvoje Hrvatinić veze nema sa Hrvatima kroz svoje ime je smijurija, za takvo nešto moraš nać direktan i jak dokaz. Nije on živija i djelova na izoliranome Kosovu nego u jezgri Hrvatske države, tako da mu je Hrvatska itekako bila poznata, i šta njegovo ime i rod znaći.
Jasno da je Hrvoje Hrvatinić, katolik, najveći trn u koju Srba i Bošnjaka, al to je tako. Misija zvana, od Hrvoja Hrvatinića, još nažalost i katolika, napravit Srbina, ma bar dokazat da nije Hrvat....
Da se bar zva Srbobran Srbojević, i bija pravoslavac onda bi bilo sve super :)


Pa ovo je najbojli dokaz Hrvoje i Hrvatin nema veze sa pripadnošću hrvatskom narodu.

Taj Vlah-Hrvatin je svakako Srbin, jer mu se ime pominje u mnoštvu srpskih vlaških imena.
E sad može biti da je i Šiptar , ali sigurno nije jer spisak vlaha je izrazito slovenskog porekla.
A može biti da je i Hrvat jer je kralj Milutin raspisao konkurs za srednju Dalmaciju gde traži proverene jebače koza i ovaca , i na konkurs se javio dotični Hrvatin i preselio na Kosovo. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 07 pro 2017, 10:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2017, 13:26
Postovi: 1198
Bobovac je napisao/la:
Istina je to što @Joe iznosi.
Ja naprimjer znam jednog tipa što se zove Amer. Što je najzanimljivije on uopće nije Amerikanac kako bi svi mi to pomislili u prvi mah!
Ne, zapravo je on rođeni Bosanac, k tomu čak i musliman! Nevjerojatno.
Nadam se da ovim nisam uznemirio Amerikance jer im sve njihove teorije o Americi i Amerikancima sada padaju u vodu.


:smijeh

_________________
Djela su bitnija od rijeci.

Muslimanski SDP i Sejdo Komsic vode BiH u raspad. Njihov sam fan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 07 pro 2017, 10:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Razumijem da se nisi opametio ali barem sam se nadao da nisi još više izludio..Ali jesi. P o štoošto postoji opasnost da bi neki poludjeli Hrvat neki hrvatski "deretic" mogao doći do ideje srbe proglasiti Hrvatima jerbo vas ima Hrvoja, Joco da bi to preduhitrio ispaljuje ponovo svoje retardirane zaključke..
Jesi se opet drogiro sa onih osam milenijuma Srba.
Loše baja loše

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 07 pro 2017, 10:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35892
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Poenta je da si ti bolesni srpski šovinst koji iza krinke ateizma promiče najbolesniji velikosrpski nacionalizam i negira drugoga.

Da bi to bila uopće slavenska riječ pa samim time i srpska prvo joj moraš naći slavenku osnov a to nije uspio niti jedan strani stručnjak ali je eto multikulti Joe iz Vojvodine.
Ako nema slavenskog osnova za riječ kao naziv je jedino mogla nastati za nekoga tko je iz Hrvatske.

Dakle molim objašnjenje osnove imena i porijeklo?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 07 pro 2017, 11:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Lako je moguće da se u Raškoj i Dardaniji pojavljuju navedena hrvatska imena jer je cijelo to područje naseljeno ljudima s haplogrupom I-S17250 koja dolazi na Helm iz područja Bijele Hrvatske, dakle Hrvatima. Ne zaboravimo da Flavius Biondus iz 14. stoljeća opisuje Rašku kao hrvatsku županiju, da imamo nekakve "velike župane" kod Nemanjića, da vladar Zahumlja Mihajlo Višević ima obiteljsko predanje da mu se obitelj doselila s područja oko rijeke Visle te da su se prezivali Litciki itd. Za razliku od tupog i glupog 19. stoljeća kada su diletanti i kreteni poput Jovana Cvijića mogli nekažnjeno lupetati potpune gluposti suvrjemena znanost je točno utvrdila tko je čiji u "regionu" pa je tako ispalo da je Cvijićeva "dinarska rasa" zapravo čisti hrvatski narod iz Bijele Hrvatske dočim su Srbi mješavina Bijelih Hrvata (haplogrupa I), kojekakvih Slavena (haplogrupa R1, različita od hrvatskih podskupina) te Vlaha i Albanaca (haplogrupe R2, J i E1b). Umjesto što se bave izmišljanjem nepostojećih etimologija za očita hrvatska imena bolje bi im bilo da malo posjete obitelj Ibrahima Rugove koji je iz istog klana kao svinjari Karađorđevići, nije u redu da se rođaci tako dugo ne vide.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 07 pro 2017, 12:18 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
joe enter je napisao/la:
pinco je napisao/la:

Ka prvo boli me qrac koja su srpska imena, a pogotovo koja su bila ima 1000 god. tako da mi nepada teško. Na osnovu jednoga imena postavija si dizertaciju, niti znaš da je i taj jedan sa Kosova bija Srbin. Hrvati ka narod nisu nastali ima 55 god, tako da nemoš tvrdit da ime Hrvatin nema veze sa Hrvatima, iako stvarno nemora imat veze, a baš možda ima, i taj sa Kosova. A to nećemo nikad saznat. Postavljat na osnovu toga neke teze da Hrvoje Hrvatinić veze nema sa Hrvatima kroz svoje ime je smijurija, za takvo nešto moraš nać direktan i jak dokaz. Nije on živija i djelova na izoliranome Kosovu nego u jezgri Hrvatske države, tako da mu je Hrvatska itekako bila poznata, i šta njegovo ime i rod znaći.
Jasno da je Hrvoje Hrvatinić, katolik, najveći trn u koju Srba i Bošnjaka, al to je tako. Misija zvana, od Hrvoja Hrvatinića, još nažalost i katolika, napravit Srbina, ma bar dokazat da nije Hrvat....
Da se bar zva Srbobran Srbojević, i bija pravoslavac onda bi bilo sve super :)


Pa ovo je najbojli dokaz Hrvoje i Hrvatin nema veze sa pripadnošću hrvatskom narodu.


Svakako, Hrvatska, Hrvat, nema nikakve veze sa Hrvoje, Hrvatin :sega

Citat:
Taj Vlah-Hrvatin je svakako Srbin, jer mu se ime pominje u mnoštvu srpskih vlaških imena.


Aha, Vlah Hrvatin je sigurno Srbin, a tamo neki ti isti Srbi jasno razdvajaju Vlaha od Srbina :) A za dotičnoga se nigdi ne navodi da je Srbin, pa mora bit Srbin.
Lipo san reka, i ja ću sutra bit Srbin ako moji rođaci postanu Srbi, jel živu u Srbiji.
Zanimljivo za Hrvata nikad nema dokaza, a Srbi su neupitni.....

Citat:
E sad može biti da je i Šiptar , ali sigurno nije jer spisak vlaha je izrazito slovenskog porekla.
A može biti da je i Hrvat jer je kralj Milutin raspisao konkurs za srednju Dalmaciju gde traži proverene jebače koza i ovaca , i na konkurs se javio dotični Hrvatin i preselio na Kosovo. :zubati


Moguće, sad znamo kako si ti nasta, jebač koza Hrvatin je jeba kozu i ukotija se tvoj predak, možda su tako i nastali Srbi, ko zna....
I sad bi ti tija da je i taj jebač koza Srbin, jel ti je glupo da ti je samo mater srpska koza koja se jebala sa Hrvatima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 07 pro 2017, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
daramo je napisao/la:
Poenta je da si ti bolesni srpski šovinst koji iza krinke ateizma promiče najbolesniji velikosrpski nacionalizam i negira drugoga.

Da bi to bila uopće slavenska riječ pa samim time i srpska prvo joj moraš naći slavenku osnov a to nije uspio niti jedan strani stručnjak ali je eto multikulti Joe iz Vojvodine.
Ako nema slavenskog osnova za riječ kao naziv je jedino mogla nastati za nekoga tko je iz Hrvatske.

Dakle molim objašnjenje osnove imena i porijeklo?


Zašto si i ti ljut Daramo sine?? , gde si video ateizam,bolesni srpski nacionalizam i negiranje drugoga u mojim postovima?? , daj konkretno mi navedi i ja ću se tebi izviniti , jel ok??

Hrvatin je staro srpsko i hrvatsko ime , koje ima svoj slovenski koren od glagola "hrvati" što znači boriti se.
Dakle , Hrvatin je borac,ratnik,....

A pojam Hrvat je takođe iz istog korena , što znači da su izvorni Hrvati bili neka vojna elita u slovenskom okruženju.
Ali kad je u srednjem veku seljak tj.vlah sa Kosova nadevao ime svome sinu Hrvatin nije mislio na hrvatski narod , kao što ni poznati Hrvoje Vukčić Hrvatinić nije dobio ime i prezime jer mu je tata i preci bili ponosni Hrvati.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 07 pro 2017, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ma ja sve nam je jasno..
Sve što ima veze sa Srbima je srpsko a što ima veze sa Hrvatima..isto je srpsko..hahaha koji mlatimudan.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 07 pro 2017, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
daramo je napisao/la:
Poenta je da si ti bolesni srpski šovinst koji iza krinke ateizma promiče najbolesniji velikosrpski nacionalizam i negira drugoga.

Da bi to bila uopće slavenska riječ pa samim time i srpska prvo joj moraš naći slavenku osnov a to nije uspio niti jedan strani stručnjak ali je eto multikulti Joe iz Vojvodine.
Ako nema slavenskog osnova za riječ kao naziv je jedino mogla nastati za nekoga tko je iz Hrvatske.

Dakle molim objašnjenje osnove imena i porijeklo?



Ajmo sada iskreno. Kada sam ja to govorio o našem Joletu?
Lafo tu i tamo nešto kontra crkve pravoslavne tako da sebi otvori prostora da bi furao ubjedljivo najveći srpski šovinizam. Više no bilo koji drugi forumaš Srbin. Naravno da je sve to živi debilizam ali mora se priznati da je uporan u svojoj gluposti

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 15 pro 2017, 12:57 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6813
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
U pravu je Joe.Nacije i nacionalizmi i ne postoje do 19 vijeka a poslednje što bi neki plemić učinio jeste da svom djetetu da ime u čast nacije koja u tom trenutku i ne postoji.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 15 pro 2017, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Znači ni srbi nisu postojali..ko se borio na Kosovu polju .. šta je bio sveti Sava...ili su srbi postojali ali, ostali nisu..
Koje vi prosere pišete.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 15 pro 2017, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21519
joe enter je napisao/la:
Hrvatin je staro srpsko ime kao i Hrvoje takođe , i poenta moje teme je da ona nemaju vezea sa Hrvatima kao narodom jer je prosto nemoguće da neko zarad rodoljublja i domoljublja u srednjem veku nadeva takva imena , a pogotovo ne na Kosovu a pogotovo ne vlah-stočar.
Katolici iz Dubrovnika i nešto malo iz Bosne kao i Sasi je zaista doveo kralj Milutin na Kosovo i dao im prava i povelje , ali su oni uvek bili zanatlije,rudari i trgovci , dakle viši stalež.
A ovde je u pitanju najniži stalež stočara vlaha.
Zašto ti teško pada činjenica da su to i srpska imena takođe?? , to ih ne čini manje hrvatskim , i veruj mi danas nijedan Srbin ih ne bi deci nadenuo kao što ni Hrvati ne bi dali ime Nemanja,Strahinja,...jer su im simbol Srba , a postojala su kod Hrvata u srednjem veku.

=))

Hrvoje je bio iz Donjih Kraja.
Odnosno stare Plive.
Jedne od 11. originalnih hr. župa.
Za ime;
http://www.znacenje-imena.com/hrvoje
https://actacroatica.com/hr/name/Hrvoje/
https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvoje
http://narodni.net/tradicionalna-imena- ... om-narodu/
http://www.ringeraja.hr/imena_tumacenje ... vatko.html

Jedino na 4. piše da bi mogao biti prijevod imena Andrija, u značenju muževan, hrabar.
Nemanja je općeslavensko ime;
http://mondo.rs/a1056914/Magazin/Lifest ... reklo.html
http://www.znacenje-imena.com/nemanja

Iako mene više asocira na osobu bez imovine :D
Bilo je kod Hrvata u srednjem vijeku, da, ali se izgubilo.

Za Hrvoja kod drugih slavena, nisam čuo.

Inače, malo dalje u Raškoj, srpskoj koljevci, postoji i selo Rvati.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Rvati

Jole, je li to dokaz da su svi Hrvati Srbi-Rašani? =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 15 pro 2017, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35892
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Ja se taman nadao da će nam Joe objasniti značenje imena Hrvat.

Nemanja je vjerovatno naziv za osobu bez posjeda, ili nekoga tko nije plemić po krvi.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 15 pro 2017, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
(H)r(v)aška :herceg_bosna :zubati

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 15 pro 2017, 19:24 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6813
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
Tulkas je napisao/la:
Znači ni srbi nisu postojali..ko se borio na Kosovu polju .. šta je bio sveti Sava...ili su srbi postojali ali, ostali nisu..
Koje vi prosere pišete.

Postojala je vojska kneza Lazara i drugih velikaša koja je vjerovatno dijelom bila sastavljena od etničkih Srba ali sigurno se nije zvala srpska vojska niti je u to vrijeme postojala svijest o nacionalnoj pripadnosti i značaju iste,ne samo na Balkanu koji je i to vrijeme značajno zaostajao u poređenju za drugim oblastima Evrope,nego ni nigdje drugo.To su bila feudalna društva sa oštrom podjelom na staleže a sam pojam nacije bio je nepoznat.Mnogo kasnije nacional romantičari kreatori nacija u želji da budu ubjedljiviji promovišu tezu ne o stvaranju nego o obnovi tj.o buđenju nacija koje su kao eto zaboravile šta su i ko su.Da ne bi ispalo da su te nacije koje stvaraju skorojevići nego da su drevnog trajanja.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 15 pro 2017, 21:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21519
Tulkas je napisao/la:
(H)r(v)aška :herceg_bosna :zubati

Gle, imamo Rašu u Istri, koja je bila dio hr. kraljevstva.
Sad će Jole o istarskim Srbima čakavcima =))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 15 pro 2017, 23:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Ceha je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Hrvatin je staro srpsko ime kao i Hrvoje takođe , i poenta moje teme je da ona nemaju vezea sa Hrvatima kao narodom jer je prosto nemoguće da neko zarad rodoljublja i domoljublja u srednjem veku nadeva takva imena , a pogotovo ne na Kosovu a pogotovo ne vlah-stočar.
Katolici iz Dubrovnika i nešto malo iz Bosne kao i Sasi je zaista doveo kralj Milutin na Kosovo i dao im prava i povelje , ali su oni uvek bili zanatlije,rudari i trgovci , dakle viši stalež.
A ovde je u pitanju najniži stalež stočara vlaha.
Zašto ti teško pada činjenica da su to i srpska imena takođe?? , to ih ne čini manje hrvatskim , i veruj mi danas nijedan Srbin ih ne bi deci nadenuo kao što ni Hrvati ne bi dali ime Nemanja,Strahinja,...jer su im simbol Srba , a postojala su kod Hrvata u srednjem veku.

=))

Hrvoje je bio iz Donjih Kraja.
Odnosno stare Plive.
Jedne od 11. originalnih hr. župa.
Za ime;
http://www.znacenje-imena.com/hrvoje
https://actacroatica.com/hr/name/Hrvoje/
https://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvoje
http://narodni.net/tradicionalna-imena- ... om-narodu/
http://www.ringeraja.hr/imena_tumacenje ... vatko.html

Jedino na 4. piše da bi mogao biti prijevod imena Andrija, u značenju muževan, hrabar.
Nemanja je općeslavensko ime;
http://mondo.rs/a1056914/Magazin/Lifest ... reklo.html
http://www.znacenje-imena.com/nemanja

Iako mene više asocira na osobu bez imovine :D
Bilo je kod Hrvata u srednjem vijeku, da, ali se izgubilo.

Za Hrvoja kod drugih slavena, nisam čuo.

Inače, malo dalje u Raškoj, srpskoj koljevci, postoji i selo Rvati.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Rvati

Jole, je li to dokaz da su svi Hrvati Srbi-Rašani? =))

ceha mi se dugo znamo i ti znaš da ja ne serem :utege
aj ceha ti sad meni odgovori ako hrvati nisu srbi što onda tolko hrvata ima srbsko ime Slaven?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatin i Hrvoje
PostPostano: 15 pro 2017, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Srpsčanin je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:
Znači ni srbi nisu postojali..ko se borio na Kosovu polju .. šta je bio sveti Sava...ili su srbi postojali ali, ostali nisu..
Koje vi prosere pišete.

Postojala je vojska kneza Lazara i drugih velikaša koja je vjerovatno dijelom bila sastavljena od etničkih Srba ali sigurno se nije zvala srpska vojska niti je u to vrijeme postojala svijest o nacionalnoj pripadnosti i značaju iste,ne samo na Balkanu koji je i to vrijeme značajno zaostajao u poređenju za drugim oblastima Evrope,nego ni nigdje drugo.To su bila feudalna društva sa oštrom podjelom na staleže a sam pojam nacije bio je nepoznat.Mnogo kasnije nacional romantičari kreatori nacija u želji da budu ubjedljiviji promovišu tezu ne o stvaranju nego o obnovi tj.o buđenju nacija koje su kao eto zaboravile šta su i ko su.Da ne bi ispalo da su te nacije koje stvaraju skorojevići nego da su drevnog trajanja.

znalo se za narode majmune još od biblijskih vremena pa nacije se baziraju na tome

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO