HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 23:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 06 svi 2010, 10:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Joj, Bože moj...

Zapadni saveznici su dali Trsti i Istru Italiji kao nagradu za sudjelovanje u ww1.
Nakon što je u ww2 izgubila rat to bi joj sve bilo oduzeto. I to je učinjeno osim veoma važne luke Trst koju britanci nisu htjeli dati komunistima-Titu a time i posredno Rusima, dakle iz vojnostrateških razloga.
Dakle... da nije bilo nikakvog ustanka partizana, pa čak i da su pobijedili četnici... opet bi granice Jugoslavije bile veće.
A što se tiče Slovenije... da ima Trst barem bi nas sada ne bi zezala jer bi imala pristup otvorenom moru.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 06 svi 2010, 10:37 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
Bobovac je napisao/la:
Joj, Bože moj...

Zapadni saveznici su dali Trsti i Istru Italiji kao nagradu za sudjelovanje u ww1.
Nakon što je u ww2 izgubila rat to bi joj sve bilo oduzeto. I to je učinjeno osim veoma važne luke Trst koju britanci nisu htjeli dati komunistima-Titu a time i posredno Rusima, dakle iz vojnostrateških razloga.
Dakle... da nije bilo nikakvog ustanka partizana, pa čak i da su pobijedili četnici... opet bi granice Jugoslavije bile veće.
A što se tiče Slovenije... da ima Trst barem bi nas sada ne bi zezala jer bi imala pristup otvorenom moru.


:neznam

HAHAHAHAHAHA

Znaći mi bi in bili važniji od Italije?????
DAj ne govori gluposti, kako joj nije bija oduzet južni Tirol ( mislin da je to ) šta je uzela Austriji......
Italija je kapitulirala i opet prominila stranu 43-će, isto ka i u WWI, koja je razlika, a zašto bi Istru ako ti kažeš oduzeli pa dali Hrvatskoj koja je bez partizana onda gubitnik u ratu??????, a i Istra je bila u sastavu Austrougarske, kome da vrati?
O ćemu prićaš, da nije bilo partizana, NDH popušila rat, po dogovoru saveznika stanje od prije rata će se poštoivat, kralj se vraća, i doviđenja, tek bi onda bila osveta i represija Srba.......
Hehehhehhe, uzeli bi Italiji i dali Jugoslaviji, hehe. :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 08 svi 2010, 05:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2010, 19:39
Postovi: 21
Lokacija: Karlovac, Hrvatska
slika


......................................................

Beogradski su vlastodršci uvođenjem kraljevske diktature htjeli ne samo uništiti svaku hrvatsku narodnu i državnu osebujnost, nego štoviše istisnuti s lica zemlje svaki trag hrvatske opstojnosti. Radi toga je u kolovozu 1939, uoči novog svjetskog rata, bio potpisan sramotan sporazum kojim se odobrava tek jednom dijelu hrvatskog naroda tobožnja autonomija, naravno s odlukom da se ukine čim dođe pravi čas. Time se htjelo zavrati hrvatski narod da se u ovom ratu bori za versaillesku tvorevinu Jugoslaviju, za srpsku državu, svoju tamnicu.


6. travnja 1941. počeo je rat između Sila osovine i Jugoslavije. Beograd je bombardiran, a dan kasnije njemačka vojska prodire iz Bugarske u Srbiju. U Zagrebu se užurbano priprema doček njemačkih vojnika koji su doživljeni kao oslobodioci.


7. travnja 1941. mr. ph. Teodor Košak preuzima građansku vlast u Međimurju. Ondje je postrojena prva hrvatska vojna jedinica - Čakovečka konjanička pukovnija pod zapovjedništvom satnika Ivana Žagara. Proglas o preuzimanju vlasti u Međimurju glasio je:


"Hrvatice, Hrvati! Međimurci, Međimurke! Nepokolebivom voljom hrvatskog naroda, preuzimam ovim časom građansku vlast nad teritorijem Hrvatskog Međimurja, uključivo obćinu Strigovu sa Razkrižjem. Povodom toga pozivam cjelokupno pučanstvo, da se svim mojim naredbama i nalozima bez daljnjega pokorava, kako bi se uzdržao najveći red i mir. Najmanji rad protiv interesa hrvatskog naroda kaznit će se najstrožom kaznom.


Mr. Teodor Košak, ljekarnik, povjerenik za Hrvatsko Međimurje.


U Čakovcu, dne 7. travnja 1941. godine"


Istog dana dogodio se sukob između hrvatskih i srpskih vojnika u Đakovu, pri čemu je đakovačka katedrala pogođena topovskom granatom. U noći 7./8. Travnja 1941. u Velikom Grđevcu, nedaleko od Bjelovara pobunio se 108. pričuvni puk kojeg su činili Hrvati. Zapovjedništvo puka preuzeo je Hrvat, narednik Cvek. Na putu prema Bjelovaru pridružuje im se 40. dopunski puk poručnika Supančića. Uz pomoć hrvatskoga građanstva, vojnici slamaju otpor preostale vojske i srpskih žandara. Pobunjena vojska, poduprta gradskim načelnikom dr. Julijem Makancem, narodnim zastupnikom Franjom Hegedušem, Fabijanom Antoljakom, v.d. kotarskog predstojnika Verhasom i Tomom Funtekom, ušla je 8. travnja u Bjelovar, zaposjela vojarne i razoružala oficire Srbe.

Prijetnje koje su hrvatskim ustanicima uputili ban Šubašić i zapovjednik srpske vojske general Nedeljković, ostale su bez učinka.

Već 9. travnja 1941. slijedi srbočetnička odmazda. Tog dana je 2. konjički puk „Car Dušan Silni“ iz Virovitice, povlačeći se s položaja iz sela Peteranca kod Koprivnice stigao u selo Donji Mosti kod Bjelovara, a sljedeće jutro, 10. travnja 1941. na sam Veliki četvrtak, počinio gnusni pokolj nenaoružanih mirnih seljaka u selu Donji Mosti.

.................................

više pročitajte ovdje

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 08 svi 2010, 13:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 15:46
Postovi: 494
Bilo kako bilo,1945g. Hrvatska je izgubila a Jugoslavija pobjedila a koja bi Jugoslavija za Hrvate bila manje zlo,ona komunistička ili ona monarhistička,teško je znati,mada ja mislim da je dugoročno gledano ova komunistička veće zlo.

Istina da bi ponovnom uspostavom monarhije represalije Srba bile još gore nego prije rata,ali komunistička Jugoslavija je imala mnogo veću zaleđinu i oslonac u boljševičkom SSSR-u,barem do 1948 god. pa stoga i ne čude tolike poslijeratne likvidacije,dok u slučaju da su umjesto komunista vlast u Jugoslaviji preuzeli kralj i vlada u kojoj je takođe bilo Hrvata,možda te likvidacije nebi bile u tolikoj mjeri.

Monarhistička Jugoslavija bi sigurno tražila oslonac u zapadnim silama,tim više jer bi bila u okruženju sa zemljama koje su preuzeli komunisti,pa bi joj bilo primarni cilj borba za vlastiti opstanak,a kako bi svoj opstanak osigurala nebi bilo preporučljivo tlačiti druge narode koji bi se i priklonili i onako već jakom komunističkom pokretu,pa bi u tom slučaju morali pristati na kompromis.

Iskreno,mislim da bi po Hrvatsku bilo mnogo manje zlo da su umjesto partizana pobjedili četnici,jer sumnjam da bi oni imali takvu mogućnost i logistiku da izvrše tako stravične i masovne zločine kao što su ih počinili domaći boljševici po uzoru na svoje sovjetske kolege koji su im bili dobra zaleđina i mentori u ostavrivanju te monstruozne provedbe boljševizacije zemlje.

U najgorem slučaju,četnici bi se iskalili (kako se to po narodnom i antifašističkom kaže) uglavnom nad Hrvatima,dok su komunisti pored Hrvata,likvidirali i ogroman broj Srba,Slovenaca,Talijana,Folksdojčera,Mađara,jer sumnjam da bi četnici s tim istim žarom Talijane bacali u fojbe i Folksdojčere spremali u gulage a ni zapadne sile nebi blagonaklono gledale na to.

Ako su likvidacije i ubjanja mjerilo većeg zla,onda su tu partizani na prvom mjestu.
Druga stvar,da je umjesto Titove komunističke Jugoslavije poslije rata uspostavljena ona Karađorđevićeva,Hrvati bi sigurno bili još motiviraniji da se izbore za svoju državnu samostalnost a možda bi je ostvarili i prije,dok je ova Titova utopijska iluzija koja je stvorena vještom propagandnom mašinerijom dobro uhodane komunističke ideologije korištene po šablonu u svakoj komunističkoj zemlji,dugo bila vješta varka,najobičnija fatamorgana čije se posljedice osjećaju i danas.
Nažalost,kod jednog dobrog djela ljudi ona je prisutna i dan danas.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 08 svi 2010, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Vidite, kada se malo ozbiljnije razmisli, hladnom glavom dobit ce se zakljucak da nijedan vladar, bez razlika na titulu, ne zeli manji teritorij. To je jasno. Kada bismo napravili paralelu, vidjeli bismo da su i jedan i drugi zeleli sto vise teritorija uzet. Mislim na pavelica i na titu. E sada, Tito je uzeo talijanima sve sto je hrvatsko, to se mora priznat, makar sto se ne bi mnogima svidjelo. I istru, i Dubrovnik i Split. Ali je odvojio bosnu od hrvatske. Ante je dao talijanima ova mjesta ne zato sto je htio, nego zasto je morao. Ali je vratio bosnu i cak Zemun. A te price kako je vratio primorska mjesta, je prica za malu djecu. Vratio ih samo zato sto je Italija kapitulirala. Znaci, nije da su oni radili protiv hrvatske, nego da su toliko mogli izvuc u tom vrijemenu. Pitanje je koiko su bili sposobni da to urade.A uradili su koliko su bili sposobni. I ne zaboravimo, da u ocima svijeta Hrvatska nije bila na strani savjeznika, iako je lider SFRJ bio Hrvat. Nju su tretirali kao dio oske. U svim zvanicnim dokumentima. A ipak je Tito uspio uzet ta mjesta. Znaci da nas Antisa je ipak bio manje sposoban, uprkos mojoj nedvojbenoj naklonosti njemu. :hajduk1

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 08 svi 2010, 22:11 
Offline

Pridružen/a: 15 tra 2010, 06:28
Postovi: 913
DarthCroat je napisao/la:
Bilo kako bilo,1945g. Hrvatska je izgubila a Jugoslavija pobjedila a koja bi Jugoslavija za Hrvate bila manje zlo,ona komunistička ili ona monarhistička,teško je znati,mada ja mislim da je dugoročno gledano ova komunistička veće zlo.

Istina da bi ponovnom uspostavom monarhije represalije Srba bile još gore nego prije rata,ali komunistička Jugoslavija je imala mnogo veću zaleđinu i oslonac u boljševičkom SSSR-u,barem do 1948 god. pa stoga i ne čude tolike poslijeratne likvidacije,dok u slučaju da su umjesto komunista vlast u Jugoslaviji preuzeli kralj i vlada u kojoj je takođe bilo Hrvata,možda te likvidacije nebi bile u tolikoj mjeri.

Monarhistička Jugoslavija bi sigurno tražila oslonac u zapadnim silama,tim više jer bi bila u okruženju sa zemljama koje su preuzeli komunisti,pa bi joj bilo primarni cilj borba za vlastiti opstanak,a kako bi svoj opstanak osigurala nebi bilo preporučljivo tlačiti druge narode koji bi se i priklonili i onako već jakom komunističkom pokretu,pa bi u tom slučaju morali pristati na kompromis.

Iskreno,mislim da bi po Hrvatsku bilo mnogo manje zlo da su umjesto partizana pobjedili četnici,jer sumnjam da bi oni imali takvu mogućnost i logistiku da izvrše tako stravične i masovne zločine kao što su ih počinili domaći boljševici po uzoru na svoje sovjetske kolege koji su im bili dobra zaleđina i mentori u ostavrivanju te monstruozne provedbe boljševizacije zemlje.

U najgorem slučaju,četnici bi se iskalili (kako se to po narodnom i antifašističkom kaže) uglavnom nad Hrvatima,dok su komunisti pored Hrvata,likvidirali i ogroman broj Srba,Slovenaca,Talijana,Folksdojčera,Mađara,jer sumnjam da bi četnici s tim istim žarom Talijane bacali u fojbe i Folksdojčere spremali u gulage a ni zapadne sile nebi blagonaklono gledale na to.

Ako su likvidacije i ubjanja mjerilo većeg zla,onda su tu partizani na prvom mjestu.
Druga stvar,da je umjesto Titove komunističke Jugoslavije poslije rata uspostavljena ona Karađorđevićeva,Hrvati bi sigurno bili još motiviraniji da se izbore za svoju državnu samostalnost a možda bi je ostvarili i prije,dok je ova Titova utopijska iluzija koja je stvorena vještom propagandnom mašinerijom dobro uhodane komunističke ideologije korištene po šablonu u svakoj komunističkoj zemlji,dugo bila vješta varka,najobičnija fatamorgana čije se posljedice osjećaju i danas.
Nažalost,kod jednog dobrog djela ljudi ona je prisutna i dan danas.


Ti to ozbiljno o ćetnicima?
O ćemu ti prićaš?
Pa posli NDH pitanje šta bi bilo sa Hrvatima, koje Fojbe?
Te talijanske laži, toga naroda koji još ima vladu Zadra u egzilu???
Koje stravićne zloćine?
Koje prvi poćeja ubijanje......
Šta triba sad žalit za talijanima koji su uništavali sve hrvatske spomenike i kulturu?
Te iste koji su vršili represiju i tirali Hrvate sa njihovih ognjišta, pogledaj malo podatke o broju Hrvata u Zadru prije WWI i posli........
Ćetnici......., nebi imali logistiku?????, hehehheh, dosta je nož i duga brada.......,


Maknimo na stranu šta je Jugoslavija tila izvuć šta veću ratnu oštetu od Njemaca pa prijavila duplo veće žrtve, pa je ispa skandal, dva demografa su neovisno radili popis svih žrtava WW2, znaći demografski gubitci i poginuli, i došli su do skoro pa identićnih rezultata, hrvatski demograf Vladimir Žerjavić i srpski u emigraciji Bogoljub Kočović, znaći nema govora od 700.000 u Jasenovcu, ali ni ostali mitovi,
u Hrvatskoj (uključivo sa stanovištvom koje je stradalo drugdje) poginulo je 130.000 Srba, 105.000 Hrvata, 15.000 Roma i 10.000 Židova, a u BH oko 164.000 Srba, 75.000 Bošnjaka-muslimana, 64.000 Hrvata i 9.000 Židova, znaći ukljućiva i one koji su stradali i vani po logorima kampovima itd...., znaći u svin vojnin formacijama, civili itd.....
U Jasenovcu su oba došli do oko cca 50.000 ljudi, tako da se visokom pouzdanošću može utvrdit da nije ubijeno tih 700.000 Srba u Jasenovcu ali ni 300.000 Hrvata na Blajburgu, to je jednostavno nemoguće....

http://www.hic.hr/books/manipulations/p06.htm


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 08 svi 2010, 23:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Piše li išta u toj knjizi o Jasenovcu, Glini, i ostalim junačkim djelima endehaovaca tipa maljem u glavu letiš u jamu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 09 svi 2010, 08:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24666
Lokacija: Heartbreak Hotel
Sultan je napisao/la:
Piše li išta u toj knjizi o Jasenovcu, Glini, i ostalim junačkim djelima endehaovaca tipa maljem u glavu letiš u jamu?



Misliš o svim onim djelima koje su većinom izvršavali ustaše islamske vjeroispovjesti?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 09 svi 2010, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2009, 16:59
Postovi: 892
Lokacija: Čaršija
Bobovac je napisao/la:
Sultan je napisao/la:
Piše li išta u toj knjizi o Jasenovcu, Glini, i ostalim junačkim djelima endehaovaca tipa maljem u glavu letiš u jamu?



Misliš o svim onim djelima koje su većinom izvršavali ustaše islamske vjeroispovjesti?


Sad se na ovo vadite?

Morate izmisliti nešto bolje. Ovo vam ne prolazi među normalnim puĆanstvom :neznam

Još ćete početi pričati kako su one rasističke zakone u NDH napisale ustaše islamske vjeroispovijesti...

Koma ste... :palacgore2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 09 svi 2010, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4443
Lokacija: Grobnik
Sultan je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:


Misliš o svim onim djelima koje su većinom izvršavali ustaše islamske vjeroispovjesti?


Sad se na ovo vadite?

Morate izmisliti nešto bolje. Ovo vam ne prolazi među normalnim puĆanstvom :neznam

Još ćete početi pričati kako su one rasističke zakone u NDH napisale ustaše islamske vjeroispovijesti...

Koma ste... :palacgore2


Prijatelju, prvo nauči nešto činjenica o NDH, pak onda dođi. Ti si izazivao s pitanjem, a ovaj ti je na isti način odgovorio.
Ali moraš znati ovo, a to je da Ustaše i NDH bez muslimana ne mogu biti niti u snovima, ter to trebaju znati i Bošnjaci i Hrvati.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 09 svi 2010, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 15:46
Postovi: 494
dane-croatia je napisao/la:
Sultan je napisao/la:

Sad se na ovo vadite?

Morate izmisliti nešto bolje. Ovo vam ne prolazi među normalnim puĆanstvom :neznam

Još ćete početi pričati kako su one rasističke zakone u NDH napisale ustaše islamske vjeroispovijesti...

Koma ste... :palacgore2


Prijatelju, prvo nauči nešto činjenica o NDH, pak onda dođi. Ti si izazivao s pitanjem, a ovaj ti je na isti način odgovorio.
Ali moraš znati ovo, a to je da Ustaše i NDH bez muslimana ne mogu biti niti u snovima, ter to trebaju znati i Bošnjaci i Hrvati.


Dobro je da si to pojasnio,sada će Srbima biti mnogo lakše. :kava

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 09 svi 2010, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4443
Lokacija: Grobnik
totem je napisao/la:
Dane, odma na islambosna, ali odma. I tamo alaci. :hajduk1


Kad bi vi s Hercegbosne odišli malo tamo, ter oni s Islambosne ovdje, puno toga bi išlo na bolje, jerbo bi jedni od drugih puno toga imali za naučiti. Ali zanimljivo mi je to, da mi se čini kako sam tamo bolje prihvaćen nego ovdje i to makar branim Tuđmana, ter unatoč mom pomalom ustašovanju.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 11 svi 2010, 10:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
dane-croatia je napisao/la:
totem je napisao/la:
Dane, odma na islambosna, ali odma. I tamo alaci. :hajduk1


Kad bi vi s Hercegbosne odišli malo tamo, ter oni s Islambosne ovdje, puno toga bi išlo na bolje, jerbo bi jedni od drugih puno toga imali za naučiti. Ali zanimljivo mi je to, da mi se čini kako sam tamo bolje prihvaćen nego ovdje i to makar branim Tuđmana, ter unatoč mom pomalom ustašovanju.

Daj shvati vec jednom, nijednom hrvatu nije nstalo da se Muslimani prikazivaju kao Hrvati, i nijednom muslimanu nije stalo da je Hrvat. Mozda je ovo bolna istina za tebe, ali jbg, to j :hajduk1 e to. I daj molim te skloni te arapske prdarije sto si postavio do hrvatskih simbola. Kako mozes stavit takvo nesto, i poslije svega sto su ucinili ti Arapi hrvatima srijednje bosne. Ovo mu dodje kao izivljavanje. P.s. Dane, sa ovakvim tezama uopce mi nije cudno da si tamo bolje prihvacen.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 11 svi 2010, 10:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
totem je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Kad bi vi s Hercegbosne odišli malo tamo, ter oni s Islambosne ovdje, puno toga bi išlo na bolje, jerbo bi jedni od drugih puno toga imali za naučiti. Ali zanimljivo mi je to, da mi se čini kako sam tamo bolje prihvaćen nego ovdje i to makar branim Tuđmana, ter unatoč mom pomalom ustašovanju.

Daj shvati vec jednom, nijednom hrvatu nije nstalo da se Muslimani prikazivaju kao Hrvati, i nijednom muslimanu nije stalo da je Hrvat. Mozda je ovo bolna istina za tebe, ali jbg, to j :hajduk1 e to. I daj molim te skloni te arapske prdarije sto si postavio do hrvatskih simbola. Kako mozes stavit takvo nesto, i poslije svega sto su ucinili ti Arapi hrvatima srijednje bosne. Ovo mu dodje kao izivljavanje. P.s. Dane, sa ovakvim tezama uopce mi nije cudno da si tamo bolje prihvacen.


Prihvaćen je jer je pristojan (nekada je nusprodukt i naivnost, podvodljivost) dečko koji je fasciniran islamom, pa se "domaćini" sa IslamBosna ponadali da bi ga mogli preobratit :osama

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 11 svi 2010, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Ministry of Sound je napisao/la:
totem je napisao/la:
Daj shvati vec jednom, nijednom hrvatu nije nstalo da se Muslimani prikazivaju kao Hrvati, i nijednom muslimanu nije stalo da je Hrvat. Mozda je ovo bolna istina za tebe, ali jbg, to j :hajduk1 e to. I daj molim te skloni te arapske prdarije sto si postavio do hrvatskih simbola. Kako mozes stavit takvo nesto, i poslije svega sto su ucinili ti Arapi hrvatima srijednje bosne. Ovo mu dodje kao izivljavanje. P.s. Dane, sa ovakvim tezama uopce mi nije cudno da si tamo bolje prihvacen.


Prihvaćen je jer je pristojan (nekada je nusprodukt i naivnost, podvodljivost) dečko koji je fasciniran islamom, pa se "domaćini" sa IslamBosna ponadali da bi ga mogli preobratit :osama

Onda podhitno se mora stupiti u kontakt sa njegovim roditeljima, da se nesto uradi dok je vrijeme. :hajduk1

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 11 svi 2010, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4443
Lokacija: Grobnik
totem je napisao/la:
Daj shvati vec jednom, nijednom hrvatu nije nstalo da se Muslimani prikazivaju kao Hrvati, i nijednom muslimanu nije stalo da je Hrvat. Mozda je ovo bolna istina za tebe, ali jbg, to j :hajduk1 e to. I daj molim te skloni te arapske prdarije sto si postavio do hrvatskih simbola. Kako mozes stavit takvo nesto, i poslije svega sto su ucinili ti Arapi hrvatima srijednje bosne. Ovo mu dodje kao izivljavanje. P.s. Dane, sa ovakvim tezama uopce mi nije cudno da si tamo bolje prihvacen.


Meni je cilj da Hrvati i Bošnjaci budu blizki, ter ne namjeravam nikome utuvljivat u glavu da je Hrvat. Ima Hrvata (i to onih domoljubnih) poprilično koji smatraju Bošnjake braćom, tako da se ne bih zalatavo s izjava o niti jednom Hrvatu.
Arebica je podpuno jednako i ravnopravno pismo s latinicom, tako da si kano Hrvat domoljub ne mogu dozvoliti da ga maknem, već mogu samo tebi preporučiti da malko proučiš svoju hrvatsku poviest. Hrvatima srednje Bosne nažao su učinili nevjernički udbaši, ter maloumni nahuškani ljudi koje ja nikako ne mogu zvati niti muslimanima niti Bošnjacima. Prave Bošnjake muslimane, ja sam upoznao na Drini, ali i u Sarajevu.

A što se tiče moje vjere, samo mogu reći ovo, meni je katolička vjera puno važnija od svega, pak i od hrvatskog domoljublja i ustaštva, tako da ja ne mislim mienjat svoju vjeru, ali to me ne spriečava da poštujem blizku vjeru islam, ter muslimane kano ljude.

Pozdrav iz Sarajeva :HercegBosanac
slika

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 11 svi 2010, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Molim moderatore da pozovu doktora. Ovo je zabrinjavajuce, pogotovu o arabici, i da je islam blizak katolicanstvu. Ne mogu doc sebi.... :neznam :ucelo

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 11 svi 2010, 16:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4443
Lokacija: Grobnik
totem je napisao/la:
Molim moderatore da pozovu doktora. Ovo je zabrinjavajuce, pogotovu o arabici, i da je islam blizak katolicanstvu. Ne mogu doc sebi.... :neznam :ucelo


Kad bi ljudi učili i imali neko znanje, tada ne bi za svaku glupost morali zvati liečnika bilo za sebe ili za druge.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 11 svi 2010, 16:40 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 20:43
Postovi: 306
totem je napisao/la:
Molim moderatore da pozovu doktora. Ovo je zabrinjavajuce, pogotovu o arabici, i da je islam blizak katolicanstvu. Ne mogu doc sebi.... :neznam :ucelo

Sto si ti ljubomaran na naseg Daneta??Sta je haveru,pa ne mora svako mrziti muslimane i Bosnjake kao ti,ovakvi kao Dane dokazuju da ima i normalnih ljudi koji mogu svoje voljeti,a istovremeno tudje ne mrziti...on je za vas sve ovdje moralna vertikala i ljudska gromada,a ne sitna dusa ko ti ,koja trazi vazda dlaku u jajetu...e da je vise dobrijeh ljudi

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GLusVOAzJ0c


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 11 svi 2010, 16:50 
Offline

Pridružen/a: 04 stu 2009, 14:05
Postovi: 472
Lokacija: Bihać
Dane kaš u Bihać ? :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 11 svi 2010, 16:57 
Offline

Pridružen/a: 05 sij 2010, 20:43
Postovi: 306
zrinki_frank je napisao/la:
Dane kaš u Bihać ? :)


Dane kad dodje u Bihac vodim ga na janjetinu i ima konak kod mene!
Bujrum za Daneta vazda :zivili

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GLusVOAzJ0c


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 11 svi 2010, 18:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ima Dane donekle pravo.. Podsjeca ove nase "dobre bosnjane" da su klali u II svjeCkom bilo u ustasama bilo u handzaru.
Oni bi da to zaborave i sakriju, al ne ide.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 11 svi 2010, 19:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 vel 2010, 02:15
Postovi: 780
dane-croatia je napisao/la:
Hrvatima srednje Bosne nažao su učinili nevjernički udbaši, ter maloumni nahuškani ljudi koje ja nikako ne mogu zvati niti muslimanima niti Bošnjacima.


Dosad sam bio jako pristojan na forumu ali sad ti moram reči pa nek me baniraju za sva vremena, jebote i Alah i Bog koji udbaši? moju ubijenu rodbinu su ubili njihovi susjedi, i neseri više o onim stvarima o kojima pojma nemaš, možeš se bratimit s kim hočeš to me ne zanima, ali nemoj da pominješ Hrvate Srednje Bosne i da širiš laži.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 11 svi 2010, 19:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4443
Lokacija: Grobnik
Beton je napisao/la:
zrinki_frank je napisao/la:
Dane kaš u Bihać ? :)


Dane kad dodje u Bihac vodim ga na janjetinu i ima konak kod mene!
Bujrum za Daneta vazda :zivili


Na dan 6. kolovoza kad su se spojili 5. korpus i HV, nas par zamišlja obilježiti tu godištnjicu baš na onom koranskom mostu i to svetčano s ljiljanom i šahovnicom. Tako da bi tada mogli svratiti i do Bihaća. U svakom slučaju, na ovo obilježavanje su svi dobrodošli, a pogotovo ako je netko bio sudionik obrane Bihaća. S obzirom kako je ovo dan poslije Dana pobjede koji će većina nas obilježiti u Čavoglavama, većina nas će vjerojatno doći pomalo mamurna ali sigurno puni domoljublja i dobre volje, a za janjetinu uviek spremni :-)

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istina o Nezavisnoj Državi Hrvatskoj
PostPostano: 11 svi 2010, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4443
Lokacija: Grobnik
Tulkas je napisao/la:
Ima Dane donekle pravo.. Podsjeca ove nase "dobre bosnjane" da su klali u II svjeCkom bilo u ustasama bilo u handzaru.
Oni bi da to zaborave i sakriju, al ne ide.


Nikakavo klanje, već smo i mi i oni zajdno branili svoje domove. Na to podsjećam i nas i njih. Klanja je bilo jedino u srbskim i jugoslavenskim glavama.

Citat:
Dosad sam bio jako pristojan na forumu ali sad ti moram reči pa nek me baniraju za sva vremena, jebote i Alah i Bog koji udbaši? moju ubijenu rodbinu su ubili njihovi susjedi, i neseri više o onim stvarima o kojima pojma nemaš, možeš se bratimit s kim hočeš to me ne zanima, ali nemoj da pominješ Hrvate Srednje Bosne i da širiš laži.


Psovanje Boga govori o tebi kano katoliku bez obzira na sve. Hajde da si mene opsovao, ali čeme Boga?
Tvoju rodbinu sigurno nisu ubili ljudi koje ja poznam, jerbo oni bi tvoju rodbinu štitili. Inače, slažem se s time da ne imam pravo pametovati nikome iz srednje Bosne, jerbo Bog zna što bi bilo da sam od tamo i kako bih razmišljao, ali zato ipak poznam dosta onih pravih Bošnjaka i muslimana, da mogu stat u njihovu obranu kad ih netko obćenito napada.
Takvi kano ti sigurno slabo znaju da je prilikom obćih skupova boraca iz Armije BiH, znalo biti među njima velike povike i svađe sbog rata s Hrvatima. Primjerice legenda s Drine, Murat Šabanović je znao na tim skupovima u Sarajevu odtvoreno žestoko napadat pojedine bošnjačke generale iz srednje Bosne, na pr. onog jednog lika iz Bugojna ali sam mu zaboravio ime.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 51 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO