HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 21:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 32  Sljedeća

Jesu li Crnogorci Srbi?
da 34%  34%  [ 50 ]
ne 66%  66%  [ 96 ]
Ukupno glasova : 146
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 10 lis 2018, 10:33 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2844
Ironija je da je najpoznatiji Crnogorac ustvari Bosanac. Petrovići, čiji je izdanak Njegoš, došli su vladati na Cetinje iz okoline Zenice. Kako mogu biti Crnogorci po narodnosti, kad je nedvojbeno da su Bosanci?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 10 lis 2018, 11:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Ateist je napisao/la:
Ironija je da je najpoznatiji Crnogorac ustvari Bosanac. Petrovići, čiji je izdanak Njegoš, došli su vladati na Cetinje iz okoline Zenice. Kako mogu biti Crnogorci po narodnosti, kad je nedvojbeno da su Bosanci?


Ateist opet si previše igrao vaterpolo pa ti je ušla voda u uši.

Ono što je sigurno je da su Petrovići došli na Cetinje ispod planine Njegoš po kojoj su i dobili ime i posle nadenuli ime svome novom selu Njeguši , a planina Njegoš je u Staroj Hercegovini gde se nalaze plemena Banjani,Grahovljani,Rudinjani,Riđani(izumrli),..a istočno Drobnjaci.
Priča o njhovom poreklu iz Zenice je jedna mala predaja koja nikad nije ništa značila Petrovićima jer da jeste oni bi sigurno to isticali.

Ja sam siguran da i ti potičeš iz Stare Hercegovine kao dosta Dubrovčana , tako da ti je Njegoš daleki rođak , a i ja takođe. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 11 lis 2018, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
joe enter je napisao/la:
Ateist je napisao/la:
Ironija je da je najpoznatiji Crnogorac ustvari Bosanac. Petrovići, čiji je izdanak Njegoš, došli su vladati na Cetinje iz okoline Zenice. Kako mogu biti Crnogorci po narodnosti, kad je nedvojbeno da su Bosanci?


Ateist opet si previše igrao vaterpolo pa ti je ušla voda u uši.

Ono što je sigurno je da su Petrovići došli na Cetinje ispod planine Njegoš po kojoj su i dobili ime i posle nadenuli ime svome novom selu Njeguši , a planina Njegoš je u Staroj Hercegovini gde se nalaze plemena Banjani,Grahovljani,Rudinjani,Riđani(izumrli),..a istočno Drobnjaci.
Priča o njhovom poreklu iz Zenice je jedna mala predaja koja nikad nije ništa značila Petrovićima jer da jeste oni bi sigurno to isticali.

Ja sam siguran da i ti potičeš iz Stare Hercegovine kao dosta Dubrovčana , tako da ti je Njegoš daleki rođak , a i ja takođe. :zubati


Ma sve je to crvena Hrvatska..

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 11 lis 2018, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ne samo da su Crnogorci Srbi, nego su i mnogi Srbi od Velebita pa do Šumadije, daljim porijeklom sa teritorije današnje Crne Gore, uglavnom iz onog starohercegovačkog dijela.

I papa zna čija je Crna Gora:

Citat:
primas (kasnolat. primas: koji je na prvome mjestu), u kršćanstvu, prvotno biskup koji je imao jurisdikciju nad jednom crkvenom provincijom, nad više njih, ili nad svim dijecezama jedne države. Crkvenopravno naziv se javio u IV. st. u Africi; značio je hijerarhijski stupanj između patrijarha i metropolita; u srednjem vijeku u Zapadnoj crkvi imao je katkada određeno jurisdikcijsko značenje. Naslov primas nosili su legati pape koji su u njegovo ime provodili nadzor nad više metropolija, a i nadbiskupi pojedinih metropolija (nadbiskup Toleda bio je primas Španjolske, Poznańa – primas Poljske, Ostrógona – primas Madžarske). U Njemačkoj je, s obzirom na partikularizam, više nadbiskupa nosilo naslov primasa (Mainz, Magdeburg, Trier, Salzburg, Köln). Primas Srbije (lat. primas Serbiae ili totius regni Serviae primas) naslov je dukljansko-barskoga nadbiskupa. Prema današnjemu kanonskom pravu, primas je samo počasna titula bez stvarne jurisdikcije. Papa je primas Italije i cijele Katoličke crkve.


http://www.enciklopedija.hr/natuknica.aspx?id=50373


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 11 lis 2018, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Vujadin je napisao/la:
Ne samo da su Crnogorci Srbi, nego su i mnogi Srbi od Velebita pa do Šumadije, daljim porijeklom sa teritorije današnje Crne Gore, uglavnom iz onog starohercegovačkog dijela.

Crnogorci i Hercegvci su naselili praznu Šumadiju posle Velikih seoba Srba. Šumadija je dobila ime posle Velikih seoba Srba, jer je tada opustela, zarasla u šumu, i zbog toga je dobila naziv Šumadija. Prazan prostor su naselili Crnogorci i Ercovi (Hercegovci). Zato su danas više od pola stanovnika Šumadije i Hercegovine potomci Crnogoraca. Pa u Srbiji zato ima izreka "Crna Gora je začetnik civilizacije na srpskom etničkom prostoru u Šumadiji, ti potomci Crnogoraca koji su naselili Šumadiju pre par vekova se danas nacionalno izjašnjavaju kao biturbo Srbrnde.

A Srbi iz Crne Gore su Srbende na mlazni pogon.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 11 lis 2018, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Carmello Šešelj je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Ne samo da su Crnogorci Srbi, nego su i mnogi Srbi od Velebita pa do Šumadije, daljim porijeklom sa teritorije današnje Crne Gore, uglavnom iz onog starohercegovačkog dijela.

Crnogorci i Hercegvci su naselili praznu Šumadiju posle Velikih seoba Srba. Šumadija je dobila ime posle Velikih seoba Srba, jer je tada opustela, zarasla u šumu, i zbog toga je dobila naziv Šumadija. Prazan prostor su naselili Crnogorci i Ercovi (Hercegovci). Zato su danas više od pola stanovnika Šumadije i Hercegovine potomci Crnogoraca i Hercegovaca. Pa u Srbiji zato ima izreka "Crna Gora je začetnik civilizacije na srpskom etničkom prostoru u Šumadiji, ti potomci Crnogoraca koji su naselili Šumadiju pre par vekova se danas nacionalno izjašnjavaju kao biturbo Srbrnde.

A Srbi iz Crne Gore su Srbende na mlazni pogon.


Tako je.

Ali ne samo Šumadija, već i zapadni srpski krajevi po Krajinama. Kad zagrebeš po dubljem porijeklu samo iskaču Drobnjaci, Banjani, Pivljani, Kriči, Nikšići i druga plemena Stare Hercegovine (današnje Crne Gore).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 11 lis 2018, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Lingvista Pavle Ivić:

slika
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 11 lis 2018, 21:26 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Svaki covjek ima se pravo izjasniti o svojoj narodnoj pripadnosti, a sam naslov ove teme je sovinisticki prema osjecajima Crnogoraca. Bolji naslov bi bio 'Nakon ameba i Spartanaca, kako Srbi svojataju i Crnogorce?'

Crnogorci za razliku od Srba imaju sto Srbi ne pokazuju, a to je uzviseni osjecaj casti prema svome crnogorskom narodu u istini. To je potvrdio cin onoga admirala koji je popio otrov kada mu je naredjeno da napadne Hrvatsku koja nije Crnogorcima nista skrivila i cin Crne Gore koja je priznala agresiju i ispricala se Hrvatskoj.

Osobno smatram Crnogorce identitetski bliske Hrvatima, a naravno neka se izjasnjavaju kako hoce i neka promoviraju svoju identitetsku posebnost.

Crnogorski cetnici su bili klani skupa s Hrvatima na Blaiburgu i Kriznom puti, Crnogorci su najzastupljeniji bili na Golom otoku. Jednostavno ljudi imaju casti nisu se htjeli presvlacit u partizane oni koji su bili u cetnicima i oni koji su bili partizani/staljinisti nisu preko noci htjeli postat titoisti.

Ide li se dalje u povjest veliku hrabrost su pokazali u bitci kod one bitke s Osmanlijama sada sam zaboravio kako se zove, a katastrofalno su se borili u partizanima jer mi se cini da su osjetili da su izdajnici crnogorske nacije jer bezbozni komunizam identitetski ne pripada Crnogorskoj tradiciji.

Medju ostalim Srbi su ih jednom izdali kada je bio dogovor da ce podic ustanak i da ce im Srbi pomoc, al su se Srbi predomislili, rjec je o Osmanlijskom razdoblju.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 11 lis 2018, 21:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Instruktor je napisao/la:

Crnogorci za razliku od Srba imaju sto Srbi ne pokazuju, a to je uzviseni osjecaj casti prema svome crnogorskom narodu u istini. To je potvrdio cin onoga admirala koji je popio otrov kada mu je naredjeno da napadne Hrvatsku koja nije Crnogorcima nista skrivila i cin Crne Gore koja je priznala agresiju i ispricala se Hrvatskoj.

.


Govorite o Crnogorcu Puniši Račiću koji je koknuo Stjepana Radića ili o Crnogorcu Blagoji Jovoviću koji je presudio Anti Paveliću? :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 11 lis 2018, 21:46 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Vujadin je napisao/la:
Instruktor je napisao/la:

Crnogorci za razliku od Srba imaju sto Srbi ne pokazuju, a to je uzviseni osjecaj casti prema svome crnogorskom narodu u istini. To je potvrdio cin onoga admirala koji je popio otrov kada mu je naredjeno da napadne Hrvatsku koja nije Crnogorcima nista skrivila i cin Crne Gore koja je priznala agresiju i ispricala se Hrvatskoj.

.


Govorite o Crnogorcu Puniši Račiću koji je koknuo Stjepana Radića ili o Crnogorcu Blagoji Jovoviću koji je presudio Anti Paveliću? :001_smile


To su kao 'Komsici' (izjasnjava se kao Hrvat) u crnogorskim redovima. I Tito se izjasnjavao kao Hrvat, ali necemo reci da Hrvati ne vole Hrvate zbog toga. Ne mislim pritom na Antu Pavelica o kojem se tek treba poceti pisati jer su povijesni izvori neistrazeni, a u Srbiji se baziraju na tome da je toboze Hitleru nosio kantu punu ociju i da je u Jasenovcu toboze stradalo 700.000 Srba. Odnosno oko Stjepana Radica i drugih nema prijepora.

Ante Starcevic je govorio o izrodima koje je nazvao slavoserbskom pasminom medju Hrvatima. Pavelic Ante je isporucio Hrvate Britancima i pobjegao, a neki tvrde da je bio mason i radio za MI6.

Crnogorska drzava se ispricala Hrvatskoj, a to odrazava stanje naroda u toj drzavi. Takvo sto je nezamislivo u Srbiji buduci da Srbi u vlast Srbije biraju agresore i ratne huskace iz 90-tih, kao i u TV emisijama, a SPC ima velikosrpsku ideologiju u svom pravoslavlju odnosno mjesavina toga je svetosavlje, i to odrazava stanje srpskog naroda.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 11 lis 2018, 21:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Instruktor je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Govorite o Crnogorcu Puniši Račiću koji je koknuo Stjepana Radića ili o Crnogorcu Blagoji Jovoviću koji je presudio Anti Paveliću? :001_smile


To su kao 'Komsici' (izjasnjava se kao Hrvat) u crnogorskim redovima. I Tito se izjasnjavao kao Hrvat, ali necemo reci da Hrvati ne vole Hrvate zbog toga.

Ante Starcevic je govorio o izrodima koje je nazvao slavoserbskom pasminom medju Hrvatima.

Crnogorska drzava se ispricala Hrvatskoj, a to odrazava stanje naroda u toj drzavi. Takvo sto je nezamislivo u Srbiji buduci da Srbi u vlast Srbije biraju agresore i ratne huskace, kao i u TV emisijama, a SPC ima velikosrpsku ideologiju u svom pravoslavlju odnosno mjesavina toga je svetosavlje, i to odrazava stanje srpskog naroda.


Ne, to je slika pravih crnogorskih Srba, koji drže do svoje časti, koji ne dozvoljavaju da ih neki odvratni krmak ponižava usred Narodne Skupštine pitajući koliko košta srpska krv, koji ne dozvoljava da ustaški monstrum ostane da živi na ovom svijetu nego mu presuđuje.

To je čojstvo i junaštvo. :palacgore1

Ante Starčević je otužno kopile, koje je ona naša nesretnica Milica nažalost rodila. Njegovo trabunjanje je uzrok mnogih zala koja su na zadesila.

Stanje naroda u toj državi je takvo da gledaju ka Beogradu, gdje studiraju, gdje se liječe, gdje imaju rodbinu i prijatelje, kao što su i u prošlosti. Te veze se ne mogu tako lako prekinuti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 11 lis 2018, 22:06 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Vujadin je napisao/la:
Ne, to je slika pravih crnogorskih Srba, koji drže do svoje časti, koji ne dozvoljavaju da ih neki odvratni krmak ponižava usred Narodne Skupštine pitajući koliko košta srpska krv, koji ne dozvoljava da ustaški monstrum ostane da živi na ovom svijetu nego mu presuđuje.

To je čojstvo i junaštvo. :palacgore1


I rest my case!

To je ocito za srpski narod 'čojstvo i junaštvo', za hrvatski narod barbarizam, pogotovo ako se uzme kontekst, i to fasisticki odnos prema Hrvatima u Kraljevini. I to Srbi misle, a oni koji su u diplomaciji to svojom ugladjenosti i neodredjenim govorom skrivaju.

Punisa Racic je dobio naziv ulice nakon sto je pao Vukovar.

Hrvatski narod je ostao zgrozen kada je na Pupovca netko bacio limun, a Srbin Pupovac je otisao plakat policiji zbog toga i digao drzavu na noge. Da se to nekom obicnom Hrvatu dogodilo ne bi od toga pravio buku niti bi mu palo napamet da zbog toga ide na policiju. Na politicare u svijetu bacaju hranu (jaja, kore od banana i sl.) na Busha je netko bacio tenisicu i sl., ne opravdavam ali drzim to benignim jer nema opasnost po zivot ili zdravlje.

Vujadin je napisao/la:
Ante Starčević je otužno kopile, koje je ona naša nesretnica Milica nažalost rodila. Njegovo trabunjanje je uzrok mnogih zala koja su na zadesila.


'Otuzno kopile', 'nazalost rodila'

Vujadin je napisao/la:
Stanje naroda u toj državi je takvo da gledaju ka Beogradu, gdje studiraju, gdje se liječe, gdje imaju rodbinu i prijatelje, kao što su i u prošlosti. Te veze se ne mogu tako lako prekinuti.


I u cemu je tu problem. Nisu zbog toga valjda manje Crnogorci.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 11 lis 2018, 22:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Puniša Račić se mirno predao žandarmeriji i izjavio da nije imao nikakve namjere da bježi ili se skriva, već da je samo htio da obavijesti porodicu i svoje birače o svom činu, uputivši im pismo:

Draga braćo Srbi iz Crne Gore, birali ste me i izabrali za svoga poslanika protiv volje vlade i režima... Ja sam do danas povjerenu mi dužnost savjesno i predano vršio... Radeći to za vas, pravio sam se manji od makova zrna, a skromniji od svake djevojke, kad sam ja lično bio u pitanju... Ali kad su bili vaši moralni i materijalni interesi ja sam bio pravi Srbin Crnogorac... Danas su me radićevci izazvali napadajući na moju čast i nacionalno osjećanje, te sam se onemogućio da vas dalje predstavljam. Crnogorcima i ne bi trebao predstavnik koji nema ponosa, osjećanja časti, čojstva i junaštva... Hvala vam, braćo, na povjerenju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 11 lis 2018, 22:28 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Vujadin je napisao/la:
Puniša Račić se mirno predao žandarmeriji i izjavio da nije imao nikakve namjere da bježi ili se skriva, već da je samo htio da obavijesti porodicu i svoje birače o svom činu, uputivši im pismo:

Draga braćo Srbi iz Crne Gore, birali ste me i izabrali za svoga poslanika protiv volje vlade i režima... Ja sam do danas povjerenu mi dužnost savjesno i predano vršio... Radeći to za vas, pravio sam se manji od makova zrna, a skromniji od svake djevojke, kad sam ja lično bio u pitanju... Ali kad su bili vaši moralni i materijalni interesi ja sam bio pravi Srbin Crnogorac... Danas su me radićevci izazvali napadajući na moju čast i nacionalno osjećanje, te sam se onemogućio da vas dalje predstavljam. Crnogorcima i ne bi trebao predstavnik koji nema ponosa, osjećanja časti, čojstva i junaštva... Hvala vam, braćo, na povjerenju!


Je li ovo kajanje ili glorificiranje svog barbarskog cina? Glorificira li on tu svoj cin?, meni se cini da ne. Meni se vise cini da on tu tuguje jer je izgubio ponos, osjecaj casti, cojstva i junastva, i da mu se cini da je ponizio Crnogorce koji su ga izabrali. Jer sto bi u protivnom odstupio?

Ako ga je Radic vrijedjao, sto ih je morao sve pobit? I da li je to jedini nacin na koji je mogao braniti svoju cast? Da je pritom i sam sebe upucao to bi bila druga prica, u tome bi bilo nesto casti, jer covjek kojemu se oduzme ponos umire.

Vitezovi izazivaju na dvoboj u takvim slucajevima, a ne ubijaju iz zasjede protivnike. Ubijanje iz zasjede nekog razoruzanog nije stvar casti i junastva, nego podlosti.

Cin junastva je onaj Crnogorac koji je u dvoboju pobijedio onog samuraja.

General Praljak je u stanju kada su mu suci ICTY-a sramotnom presudom oduzeli ponos izjavio 'Suci, Slobodan Praljak nije ratni zlocinac, s prijezirom odbacujem vasu presudu' i ispio je otrov, a mogao je skoro odmah na slobodu. Tako se ponasa castan covjek kojemu je oduzet ponos.

Za usporedbu Ratko Mladic je poceo prosto vrijedjat suce i vratio se u celiju, a prije toga se kao general skrivao od suda ICTY. Seselj je radio cirkus u sudnici i kada je izasao iz suda. Cirkusantski potezi nisu casni. Ante Gotovina je izrazio kajanje prije izricanja presude sto se nije predao.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 11 lis 2018, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ja ne vidim da se kaje.
Jasno kaže da su ga radićevci sa svojim poznatim cinizmom izazivali napadajući na njegovu čast i nacionalno osjećanje.

"Koliko košta srpska krv sa Solunskog fronta?" Taj hrvatski cinizam usred Beograda, znajući činjenice da je Srbija izgubila trećinu muške populacije u Prvom svjetskom ratu, nije mogao izdobriti, i Radić i Pernar su prošli kako su prošli. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 11 lis 2018, 22:46 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13490
Lokacija: ZG
100 godina iza srpstvo u CG u slobodnom padu, a u politickom smislu nepostojece. CG neovisna cak i priznala neovisno Kosovo. Ispricala se Hrvatskoj za agresiju i usla u NATO. Punisa osudjeni zlocinac, Radic nacionalni junak. Tko zna - zna :)

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 11 lis 2018, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Nek su vama za sva vremena otuđili i od ozemlja odlomili "zaljev hrvatskih svetaca". :palacgore1

Za ostalo ćemo laHko. :yes


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 12 lis 2018, 00:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Instruktor je napisao/la:

To je ocito za srpski narod 'čojstvo i junaštvo', za hrvatski narod barbarizam, pogotovo ako se uzme kontekst, i to fasisticki odnos prema Hrvatima u Kraljevini. I to Srbi misle, a oni koji su u diplomaciji to svojom ugladjenosti i neodredjenim govorom skrivaju.


Barbarizam gori od onog mongolskog pod Džingis-kanom je ustaško klanje žena i djece na kućnim pragovima, klanje u pravoslavnim hramovima, bacanje živih ljudi u kraške jame, koncentracioni logori za djecu, mađarsko bacanje živih ljudi pod led u Dunavu.

To je sumrak civilizacije i čisto varvarstvo. Ne samo za srpski narod, već za cijelo čovječanstvo.

A međusobna smaknuća političara su jednostavno rizici bavljenja tim poslom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 12 lis 2018, 07:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Zamolba administraciji..
Ajde što slične Vujadinu pustate da pišu velikosrpske debilizme.. demokrati smo. Ali da podjebava i u tu svrhu koristi
uništavanje hrvatske povijesti kulture i naroda to nije u redu.
Zamislite kada bih ja sada rekao da su ih u jasenovcu fino prorijedili pa na Kosovu im ujebali temelj srpstva itd.. smirite malo tog pajaca

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 12 lis 2018, 08:04 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24675
Lokacija: Heartbreak Hotel
Tulkas je napisao/la:
Zamolba administraciji..
Ajde što slične Vujadinu pustate da pišu velikosrpske debilizme.. demokrati smo. Ali da podjebava i u tu svrhu koristi
uništavanje hrvatske povijesti kulture i naroda to nije u redu.
Zamislite kada bih ja sada rekao da su ih u jasenovcu fino prorijedili pa na Kosovu im ujebali temelj srpstva itd.. smirite malo tog pajaca


Doista su degutantna ova Vujdinova sranja.

Znam da je čovjek sirotinja i da nema ni za bibera, ali neka svoje frustracije liječi negdje drugdje.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 12 lis 2018, 08:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Tulkas je napisao/la:
Zamolba administraciji..
Ajde što slične Vujadinu pustate da pišu velikosrpske debilizme.. demokrati smo. Ali da podjebava i u tu svrhu koristi
uništavanje hrvatske povijesti kulture i naroda to nije u redu.
Zamislite kada bih ja sada rekao da su ih u jasenovcu fino prorijedili pa na Kosovu im ujebali temelj srpstva itd.. smirite malo tog pajaca


Šta je Tulkane, šta te je to pogodilo? Uznemirilo tvoje delikatne osjećaje...

Istina da su Crnogorci prisajedinili sebi Boku Kotorsku ili činjenice o barbarstvima 1941-1945?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 12 lis 2018, 09:08 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Vujadin je napisao/la:

Barbarizam gori od onog mongolskog pod Džingis-kanom je ustaško klanje žena i djece na kućnim pragovima, klanje u pravoslavnim hramovima, bacanje živih ljudi u kraške jame, koncentracioni logori za djecu, mađarsko bacanje živih ljudi pod led u Dunavu.

To je sumrak civilizacije i čisto varvarstvo. Ne samo za srpski narod, već za cijelo čovječanstvo.


Tu pisete prije svega o ratnom stanju u NDH koja je bila u vazalskom odnosu s najjacom silom u Europi Hitlerovim Reichom i s dobro naoruzanim cetnicima koji su dizali pobune protiv NDH (pobili su 20-30 tisuca ljudi) i partizanima koji su radili diverzije i sami suludo ginuli. Srpski politicki prvaci su trazili pripojenje dijelova NDH Italiji. A zlocine su prvi poceli i pocinjeli Srbi, a ustase nisu ostale duzne.

Valjda ce se i u Srbiji pojaviti povjesnicari koji ce obraditi povjesna vrela iz nekomunisticke vizure odnosno komunisti su nastojali i nastoje prikrit pola milijuna pobijenih nakon rata i prema tome prilagodjavaju rezultate i interpretaciju.

Ako govorite o Kozarackoj djeci ona su spasavana od vlasti NDH, pa broji ljudi koji su kao djeca spasena o tome su progovorili. Bila su bolesna i pothranjena i vlasti NDH su cinile sve da ih spase. Kljucna rijec Dijana Budisavljevic.

Za neke jame gdje su navodno baceni Srbi speleolozi su se spustili i nisu nasli kosti. Sve snimljeno videom. A radjeno je sondiranje u Jasenovcu u SFRJ i zna se sto se naslo, a i na Sajmistu kojeg su vodili nacisti i zna se sto se tamo naslo.

Da je zlocina bilo bilo je. Komunisti su popisali broj stradalih od ustasa, cetnik, nacista i fasista, i popisali su oko 570 tisuca i nastojali su taj broj uciniti sto vecim. Popisali su po republikama 1964. i odmah zabranili objavu rezultata. Jer je ukupan broj mrtvih drzavljana Jugoslavije vise od milijun, sto znaci da su ostatak pobili partizani (OZNA, KNOJ) s presvucenim cetnicima. Iznenenadit ce vas broj zrtava po republikama (NDH i ostatak). Neceta naci u RH da netko opravdava zlocine ustasa i nacista.

Danasnja RH nema veze s NDH, Ustav navodi da je RH nastala nasuprot NDH, i da se temelji na Domovinskom ratu i hrabrosti i casnoj borbi protiv srbijansko-komunistickog agresora, i to nam daje slobodu da to istrazimo bez opterecenja i utvrdimo sve zlocine koje su Hrvati i Bosnjaci(muslimani) cinili u NDH.

Iako to ovdje nije tema.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 12 lis 2018, 09:19 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Vujadin je napisao/la:
A međusobna smaknuća političara su jednostavno rizici bavljenja tim poslom.


Obrenovici, Radici i drugi, Sufflaj, Pilar i drugi, clanova vlade NDH u apsolutnom iznosu pobijeno na sudu vise od vlade Reicha i Japana, vise od 60 ubijenih Hrvata u emigraciji za vrijeme SFRJ, Stambolic, pokusaj ubistva Tudjmana, Djindjic itd.

Hrvati to nisu radili. Hrvati ne ubijaju politicke neistomisljenike. A to sto Vi to odobravate kao 'rizik bavljenja tim poslom' govori o vasem vrijednosnom stavu prema tome i dosljedno sa srpskom tradicijom. Jednostavno nismo isti civilizacijski krug.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 12 lis 2018, 09:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Citat:
[cetinje, primjera radi.

Cetinje je selo od 20 kuća.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jesu li Crnogorci Srbi?
PostPostano: 12 lis 2018, 09:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Inače, na sinoćnoj utakmici Crna Gora-Srbija u Podgorici, ceo stadion viče "Kosovo je Srbija". I to uprkos činjenici da je vlast delila karte samo podobnim i da su ljudi koji se izjašnjavaju kao Srbi bili privođeni u policiju i primoravani da potpišu izjavu da garantuju neće prisustvovati utakmici.

Većina pravoslavnih u Crnoj Gori se izjašnjavaju kao Srbi, referendum o nezavisnosti je prošao zahvaljujući šiptarskim i muslimanskim glasovima.

I na kraju, kako da se ne smejem ljudima koji navijaju za svoju zemlju na italijanskom jeziku. Mislim, "E Viva Montenegro!", lol nad lolovima.

I ako neko sumnja u ovo što sam napisao, nek pročita komentare na Vijesti.me, najtiražnijim novinama tamo, i nek pogleda odnos lajkova i dislajkova. I ne, iz Srbije ne mogu da se lupaju lajkovi, probao sam, čisto da proverim.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 779 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 32  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: skafiskafnjak i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO