HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 253 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 24 ožu 2021, 19:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Svi Mirovni planovi za BiH...

1. HDZ SDA plan
2. Cutilierov plan
3. Kutilierov plan po općinama
4. Vance Owen plan
5. Oven Stoltenberg plan
6. Plan kontaktne grupe
7. Dayton prijedlog H i M
8. Dayton prijedlog S




slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

udri koju drugarsku kritiku @ceha

:aleale :zubati

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 24 ožu 2021, 20:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2019, 16:40
Postovi: 1756
Lokacija: Strateška autonomija
Dok Vrhovni Kartograf još nije tu,da iznesem svoja zapažanja:

Prvi put vidim ovu mapu br.1,stvarno smo trebali dobiti samo pojas Livno-Neum i Posavinu?

Naišao sam na neke VO mape na kojima provincija br.10 (Livno-Travnik),nije isključivo hrvatska,nego je trebala biti podjela vlasti s Muslimanima(npr. u knjizi Smrt Jugoslavije)

Plan Kontakt grupe-po meni relativno pravedan,uz određene manje izmjene moglo je proći,ali jbg kad su se Karadžić i paljanska bulumenta još bahatili u ljeto '94.

Srpski prijedlog u Daytonu-moglo se razgovarati o ovome,da je prošlo,Jajce bi bilo oslonjeno na današnju HBŽ,ali bi osim Orašja totalno izvisili u Posavini.

_________________
Kontra mraku, kontra sili, kontra rentijerstva, kontra klijentelizma

HDZ=SKH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 27 ožu 2021, 03:31 
Offline

Pridružen/a: 17 tra 2020, 04:07
Postovi: 93
Prvi plan - haha, dobar pokušaj Muslimana, ne znam zašto smo mi (tj. ne mi, nego HDZ) pristali na njega. Hrvati bi dobili najmanje, cijela Srednja Bosna Muslimanima, pa kaj smo ratovali i ginuli toliko? A vidimo da i Srbi nisu bili zadovoljni. Razumljivo mi je i zašto. Ja znam da ne bih na njihovom mjestu.

Nešto između plana kontaktne grupe i srpskog prijedloga bi bilo ok. Nama više Posavine (nešto kao Cutilierov po općinama ili Vance Owen malo prošireni), a njima Istočna Republika Srpska kakvu i imaju (ili kakvu predlažu). Bez tog Srajeva kao posebnog distrikta, svakom njegovo. Čak im je i zapadni dio više-manje korektan. Dalo bi se razgovarati. Kao što Flamel reče, Jajce bi bilo naslonjeno na HBŽ, a možda i dio nje. Županije bi se svakako drugačije krojile.

Ali to je sve ŠBBKBB, danas smo nažalost tu di jesmo i treba raditi u realnim mogućnostima kako bismo se iskoprcali iz toga.

Btw, weasel, ne znam koliko su mape točne (ne bih ulazila u to), ali hvala na njima jer neke nisam nikad uopće vidjela (1, 7, 8). A 8 samo dokazuje da se sa Srbima moglo racionalno i realno pregovarati.

_________________
Činjenice ne prestaju postojati samo zato što se ignoriraju. ~ Aldous Leonard Huxley


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 27 ožu 2021, 20:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2020, 16:43
Postovi: 960
Oven Stoltenberg plan je nešto čemu tribamo težit teritorijalno kad bude raspad BiH. Uz Naravno hrvatski Glamoč Grahovo i Drvar.

_________________
Udio šizmatika u Hrvatskoj:
1921.-17%
2021.- 3%


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 27 ožu 2021, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
Evo ja ću ti dati svoje mišljenje, dobre su karte sve u svemu. Neki savjeti i zamjerke:

Mali lapsus, ovo prvo nije HDZ SDA plan, već čisto SDA plan. HDZ-SDA plan je navodno uključivao multietničke regije, nešto kao ona biskupska glupost od plana nedavno.

Zamijeni brojeve 2. i 3.

Za Vance-Owena, ja bih osobno obojio ovu regiju Travnik-Livno drugom bojom, kakva i jest na jednoj poznatijoj karti V-O ako se ne varam. Inače, ovo je očito bio neki huškački plan za Muslimane kojega ne bismo trebali ozbiljno ni razmatrati. A naši se uhvatili bili za njega tada. S muslimanskim natalitetom oni bi ostvarili većinu i u mostarskoj i u Tr-Li regiji realno, to bi sve bilo pod upitnikom. Jer tada još nije došlo do sukoba u SB pa su se oni gledali i dalje što više nakotiti. Za Posavinu je upitan povratak naših ljudi. Ukratko, taj plan je očito bio neka žešća zajebancija jer doslovno su prekopirali banovinske granice da našima slina pada s usta. Neka me netko demantira ako može.

Owen-Stoltenberg = mislim da ni na jednoj karti nisam vidio ovako debeo koridor preko G.Vakufa i Sebešića do Lašve. To je trebalo biti nešto tanko skroz, kao ovo srpsko tanko crijevo u kontaktgrupnom planu. I mislim da ne bismo dobili Bugojno po tom planu. Jednostavno, malo manje teritorija nego što je prikazano na karti, po mojim saznanjima.

Ovaj plan Kontakt grupe i daytonski planovi su mi osobno super, takvih karata nema puno po internetu. :palacgore1

Eto, nisam Ceha niti sam nešto extra upućen u sve te stvari, ali toliko od mene. :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 16 svi 2021, 00:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
weasel je napisao/la:
Svi Mirovni planovi za BiH...

1. HDZ SDA plan
2. Cutilierov plan
3. Kutilierov plan po općinama
4. Vance Owen plan
5. Oven Stoltenberg plan
6. Plan kontaktne grupe
7. Dayton prijedlog H i M
8. Dayton prijedlog S

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

udri koju drugarsku kritiku @ceha

:aleale :zubati


Tek sam sada vidio karte :D
Dobre su :palacgore1
Vrijede sljedeće napomene;

slika
1. Ti je SDA prijedlog podjele.
HDZ-SDA je ovo;
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... t_1992.png

slika
Tu je naglasak da je to 1 verzija plana

slika
Je kasnija verzija plana.
Većina općina je etnički podijeljena.
Kao što je prikazano na karti, uz gro sela smo dobili i gradiće/gradove: Mostar, Derventu, Modriču, Žepče (i Komušinu i Novi Šeer), Fojnicu, Uskoplje, Travnik, Jajce (i Dobretiće), Kupres...
Muslimani su izgubili: Mostar, Travnik, Jajce, Žepče, Uskoplje, Fojnicu i Foču, no dobili Ključ, Novi i Bijeljinu.

slika
Mislim da bi isto trebao ouhvatiti cijeli Vareš i sva plava sela na prethodnoj karti.
Kod Kupresa je malo sjevernija crta.
Pogledaj tu https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... gaegQIARBv
To je Mrduljaševa karta, iako ranije ponuđena.

Ovo što si stavio je kasnija verzija plana.
Vidi se da u teritoriji ukrupljeni.
Mi smo mijenjali enklavu oko Žepča, za enklavu oko Bugojna i Donjeg Vakufa. Od muslimana smo dobili Jablanicu, Stolac i Konjic. Te smo dobili potrebna sela da se spojimo.
Muslimani su izgubili Bugojno, Donji Vakuf, Jablanicu, Stolac i Konjic, te su mijenjali Ključ i Bijeljinu za Foču.
Bilo je i razmjene po nekim selima.

slika
http://sorryserbia.com/wp-content/uploa ... BiH-01.jpg
Hrvatsko je pola Broda, odnosno do grada, istočna polovica općine.

Vide se razlike. Mi smo ostali bez Broda, Šamca, Dervente i Modriče, te Travnika, Fojnice, Kiseljaka, Kreševa i Vareša (zadnja 3 su bile naše općine u Distriktu Sarajevo), Konjica, a sam grad Mostar je postao distrikt.
Muslimani su ostali bez Prijedora i Sanskog Mosta, Doboja, Brčkog, Zvornika, Vlasenice, Bratunce, Rogatice, Višegrada i Foče, no namirili su se na naš račun, s Konjicem, Travnikom, Fojnicom, Kiseljakom, Kreševom i Varešom.

slika
https://digitallibrary.un.org/record/705480?ln=zh_CN
https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... egUIARDAAQ
Možda mali ispravci, npr. sam gradić Ključ je u RSu.
Ovo ti je zanimljiva karta;
https://www.google.com/imgres?imgurl=ht ... egUIARDGAQ
Pogledaj i Usoru, ona nikad nije trebala Srbima ić
Uzmi u obzir da su nama vjerojatno išla i sela oko Johovca, na razmeđi Doboja i Dervente (južnije crta ide). Pogledaj i pozornije Teslić i Kotor Varoš.
Gradačac, Modriča je naša.

Povrat nama Dervente, Modriče, Broda i Šamca.
Muslimanima Sanski Most, Višegrad i Rogatica.

slika
Ovo je lijepa karta.
Uzima se Novi, odblokirava Unska pruga za more.
Zanimljivo kako nisu htjeli hrvatsku Ljubiju.
Jug Banja Luke je kriv, tu bi zadržali i Bočac.
Vrijede napomene iz prethodne karte...

slika
Srpski prijedlozi :D
Mislim da nisu tražili Usoru i Gračanicu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 21 svi 2021, 21:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20462
Pokušao sam standardizirati sve te planove na jednoj karti kako bi bilo preglednije.

Također ovdje se lakše uspredi gdje smo što dobili ili izgubili.

Također zanimljivo mi je kako konačna daytonska karta ima više sličnosti sa Srbijanskim prijedlogom nego sa HM prijedlogom.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 22 svi 2021, 00:10 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Osmica najbolji prijedlog :palacgore1 . Tek da je ovakva podjela napravljena prihvatio bi možda i ovu na silu stvorenu Bosnu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 22 svi 2021, 00:20 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2021, 13:58
Postovi: 540
Mi smo pokazali da smo za mir tako sto smo im prepustili nasa vjekovna ognjista u i oko Sarajeva, kad bi oni to uradili u obrnutom slucaju i opet smo tu i sa livade gradimo grad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 22 svi 2021, 00:41 
Offline

Pridružen/a: 05 vel 2021, 14:13
Postovi: 445
D-G-G naš , hercegovina , pola mostara , uskoplje , kiseljak , kreševo , novi travnik , busovača , vitez , žepče , usora , kraljeva sutjeska , jajce , NITI MILIMETAR ISPOD TOGA .
Ako počne ovaj put ide se do zadnjega ! Ako hoće mir dobit će ga ako nas ne budu napadali kad ovo pripojimo HR proći će kao teroristi u gazi

_________________
Herceg-Bosno zemljo naša uvijek bila si , za dušmane trn u oku si .
Laž kad se ponovi 100 puta postane "istina" .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 22 svi 2021, 00:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15481
Tako je. A ako islamisti krenu i izazovu rat uzimamo i Travnik tj cijeli SBŽ i Vareš i USK

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 22 svi 2021, 00:56 
Offline

Pridružen/a: 05 vel 2021, 14:13
Postovi: 445
Rika sv Vida je napisao/la:
Tako je. A ako islamisti krenu i izazovu rat uzimamo i Travnik tj cijeli SBŽ i Vareš i USK

Hvala Bogu sada imamo samo 1 neprijatelja koji će biti poražen , ima nas a ima i volje samo nek navale Muslimani

_________________
Herceg-Bosno zemljo naša uvijek bila si , za dušmane trn u oku si .
Laž kad se ponovi 100 puta postane "istina" .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 22 svi 2021, 01:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Lutorčina je napisao/la:
Osmica najbolji prijedlog :palacgore1 . Tek da je ovakva podjela napravljena prihvatio bi možda i ovu na silu stvorenu Bosnu.

Nick Prasaton s povećalom/Goraždem u rukama


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 24 svi 2021, 21:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
nesvrstan95 je napisao/la:
D-G-G naš , hercegovina , pola mostara , uskoplje , kiseljak , kreševo , novi travnik , busovača , vitez , žepče , usora , kraljeva sutjeska , jajce , NITI MILIMETAR ISPOD TOGA .
Ako počne ovaj put ide se do zadnjega ! Ako hoće mir dobit će ga ako nas ne budu napadali kad ovo pripojimo HR proći će kao teroristi u gazi

Ceha godinama crta takve karte a neki od prominentnih hrvatskih forumasa ovdije koji su vjerojatno i HDZ insajderi ga nazivaju nerealnim i maksimalistom :(
Neizgleda dobro.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 25 svi 2021, 15:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Heero je napisao/la:
nesvrstan95 je napisao/la:
D-G-G naš , hercegovina , pola mostara , uskoplje , kiseljak , kreševo , novi travnik , busovača , vitez , žepče , usora , kraljeva sutjeska , jajce , NITI MILIMETAR ISPOD TOGA .
Ako počne ovaj put ide se do zadnjega ! Ako hoće mir dobit će ga ako nas ne budu napadali kad ovo pripojimo HR proći će kao teroristi u gazi

Ceha godinama crta takve karte a neki od prominentnih hrvatskih forumasa ovdije koji su vjerojatno i HDZ insajderi ga nazivaju nerealnim i maksimalistom :(
Neizgleda dobro.


HDZ je jednom probao sa Samoupravom, nakon toga su za poprilično mekana rješenja.
Vidjet ćemo.
Dio BiH je u svakom slučaju naš, sad koliki će biti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 15 lip 2021, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27106
Cijeli sporazumi:

https://www.peaceagreements.org/wsearch ... h+Database

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 09 pro 2021, 10:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7358
Da ne bude off topic na demografskoj temi ovdje ću odgovoriti Weaselu na priču sa te teme.

weasel je napisao/la:
To je laž, postotci su nastali na način da su prvo Srbe natjerali pristati na 49% Bosne.


Nisi informisan lisice. Idemo redom:

Citat:
20.08.1993. Oven-Stoltenbergov mirovni plan
Muslimanima bi pripalo 33,3 %, a Hrvatima 17,6 % teritorija a Srbima 49,1%. Srbi prihvataju, Hrvati prihvataju a Bošnjaci prihvataju pod uslovom da dobiju još par procenata (praktično ne prihvataju).

pa onda:
Citat:
05.07.1994.
Kontaktna skupina za BiH (Velika Britanija, Francuska, Njemačka, SAD i Rusija) predložila je podjelu teritorija BiH u omjeru 51 % : 49 % u korist Federacije BiH. Kao osnova za procente uzeti su procenti iz Oven-Stoltenbergovog plana gdje su Muslimani dobili 33,3% a Hrvati 17,6% pa kada se to sabralo dobilo se 51% za Federaciju BiH


To je poznata stvar. Imaš koliko hoćeš izvora. Evo da ne stavljam neki bošnjački izvor neka izvor bude Nikola Koljević koji u svojoj knjizi "Stvaranje Republike Srpske" (prvi tom) od stranice 377 priča kako se došlo do tog procenta. Prvo su Srbi i Hrvati nacrtali 33,3% za Bošnjake (što se smatralo nekim minimumo ispod kojeg Bošnjaci ne mogu ići) a zatim su Hrvati tražili 17,6% a Srbi pristali da će toliko dobiti. Zatim objavljuje pismo Boutros Boutros-Ghalija od 28 decembra 1993. u kojem Ghali kao generalni sekretar UN-a piše predjedavajućem Savjeta bezbjednosti UN-a i između ostalog kaže i sljedeće:

There is agreement that the Muslim-majority Republic should have 33,3 per cent of territory and the Croats should have 17,6 per cent.
(Postoji saglasnost da republika sa muslimanskom većinom treba imati 33,3% teritorije a Hrvati trebaju imati 17,6%)

Zatim na stranici 447 Koljević piše o sastanku kojeg su 01 marta 1994-te imali sa Kozirjevim i Čurkinom:
"Pripremili su nam ručak ali uz tvrde zalogaje. Odmah su nastupili pragmatički: treba prihvatiti 49% (znači priznati onih 33,3% za Muslimane i 17,6% za Hrvate) i prekinuti rat. Kozirjev je rekao: Na kraju ćete doći na potpuno isto, moraćete da ustupite upravo toliko teritorija, ali posle ratovanja, a ovako to možete da učinite elegantno pregovorima."

Hrvati su dakle pristali na 17,6% BiH još 1993-će

I gle čuda kada se danas saberu ZHK+K10+PK+HVO dio HNK dobije se tačno 17,6%

Slučajno? Naravno da ne.

Kada je Milošević u Daytonu dao koridor do Goražda i okolinu Sarajeva FBiH je došla na 55% a RS na 45% teritorije.
Milošević zatim zahtjeva da FBiH vrati 4% BiH tako da RS ima 49%.
Silajdžić crta veliko "jaja" kojim vraća isključivo HVO teritorije Miloševiću kako bi RS imala 49%.
Kad su Hrvati vidjeli da je vratio samo HVO teritorije ne prihvataju to rješenje (Alija se slaže sa Hrvatima)
Tuđman kaže da Hrvati mogu dati 3% ali da Bošnjaci moraju dati preostalih 1% kako bi RS imao 49%

I pazi sad, upravo je tim potezom napravljeno da današnji ZHK+K10+PK+HVO dio HNK budu tačno 17,6%. Dakle, Tuđman je obezbjedio da hrvatski dio koji se naslanja na Hrvatsku (bez enklava u Bosni) bude tačno 17,6% koliko je i dogovoreno još 1993-će da će pripasti Hrvatima. Nije slučajno što je rekao da Hrvati mogu vratiti 3% a da Bošnjaci moraju vratiti 1%.

Tvrdim da je granica trećeg već tada nacrtana. Čeka se samo da Hrvati iscure iz srednje Bosne i da se to i formalno završi bez puno buke i protesta.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 09 pro 2021, 10:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
Ne ulazeći u po mom mišljenju pogrešno predodžbu o SBK i samim postotcima, samo ću reći Nebula da vama u tih 33% ulazi USK.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 09 pro 2021, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
Nebula, ako je naših 17,6%, kojih je to 17,6% i di? :zubati
Isto kao što ti kažeš da je federalnih 50% u Distriktu. Ali ne zna se kojih i gdje je točno tih 50%. =))
Možda mi ovih tvojih, u neku ruku izmišljenih 17,6% baš želimo ostvariti u SBK i HNK.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 09 pro 2021, 11:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7358
Jefferson Davis je napisao/la:
Ne ulazeći u po mom mišljenju pogrešno predodžbu o SBK i samim postotcima, samo ću reći Nebula da vama u tih 33% ulazi USK.


Naravno da ulazi i SBK. Samo će na kraju biti više od 33,3 jer će i BD (ili dio BD) pripasti nama. Ja računam barem 34% na kraju balade.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 09 pro 2021, 11:00 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2021, 22:58
Postovi: 7447
Lokacija: Nizza, Naissus...
Nebi tada vas je bilo 2 mil MLADIH

2030 biće 999.999. STARIH.

_________________
Propast najdugovecnije imperije (1123 god), Istocno Rimskog carstva
https://www.youtube.com/watch?v=yVa6GQVSaj0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 09 pro 2021, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7358
Jefferson Davis je napisao/la:
Možda mi ovih tvojih, u neku ruku izmišljenih 17,6% baš želimo ostvariti u SBK i HNK.


Ne želite. Ovdje na forumu i uopšte javno morate tvrditi da se niste odrekli Hrvata srednje Bosne. Sasvim razumljivo.

Ali ZHK+K10+PK+HVO dio HNK su tačno 17,6%.

Pa šta misliš zašto je na kraju Tuđman pristao da Hrvati vrate 3% a Bošnjaci 1% Srbima? U Dayton se otišlo sa stanjem na terenu 51-49. Onda Milošević pravi ustupke isključivo Bošnjacima (okolina Sarajeva i koridor do Goražda) kojima se FBiH dio povećava na 55% a RS dio smanjuje na 45%. Milošević onda traži da mu FBiH vrati 4%

Zar tada ne bi bilo logično da Bošnjaci vrate svih 4% s obzirom da je samo njima Milošević dao 4% RS-a prethodnih dana?

A ipak Hrvati na kraju vrate 3% a Bošnjaci samo 1%. I time hrvatski dio koji se naslanja na Hrvatsku (ZHK+K10+PK+HVO dio HNK) nakon tih vraćanja bude tačno 17,6%

Čak i ovo zarez šest hahaha. Jasno da jasnije ne može biti. Ko hoće da vidi.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 09 pro 2021, 11:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7358
K..M je napisao/la:
Nebi tada vas je bilo 2 mil MLADIH

2030 biće 999.999. STARIH.


Opet pokretanje off topica. Nevjerovatno zaista. Na demografskoj temi o svemo osim o demografiji. A onda na drugim temama bi o demografiji.

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 09 pro 2021, 11:08 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2021, 22:58
Postovi: 7447
Lokacija: Nizza, Naissus...
I da je tako tko što spinaš vas je 4 x više a imate manje nego duplo veću teritoriju.

_________________
Propast najdugovecnije imperije (1123 god), Istocno Rimskog carstva
https://www.youtube.com/watch?v=yVa6GQVSaj0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Mirovni planovi za BiH
PostPostano: 09 pro 2021, 11:17 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10365
Nebula je napisao/la:
Jefferson Davis je napisao/la:
Možda mi ovih tvojih, u neku ruku izmišljenih 17,6% baš želimo ostvariti u SBK i HNK.


Ne želite. Ovdje na forumu i uopšte javno morate tvrditi da se niste odrekli Hrvata srednje Bosne. Sasvim razumljivo.

Ali ZHK+K10+PK+HVO dio HNK su tačno 17,6%.

Pa šta misliš zašto je na kraju Tuđman pristao da Hrvati vrate 3% a Bošnjaci 1% Srbima? U Dayton se otišlo sa stanjem na terenu 51-49. Onda Milošević pravi ustupke isključivo Bošnjacima (okolina Sarajeva i koridor do Goražda) kojima se FBiH dio povećava na 55% a RS dio smanjuje na 45%. Milošević onda traži da mu FBiH vrati 4%

Zar tada ne bi bilo logično da Bošnjaci vrate svih 4% s obzirom da je samo njima Milošević dao 4% RS-a prethodnih dana?

A ipak Hrvati na kraju vrate 3% a Bošnjaci samo 1%. I time hrvatski dio koji se naslanja na Hrvatsku (ZHK+K10+PK+HVO dio HNK) nakon tih vraćanja bude tačno 17,6%

Čak i ovo zarez šest hahaha. Jasno da jasnije ne može biti. Ko hoće da vidi.

Tada se računalo da ćete i vi nastavit demografsku ekspanziju pa niste. Ne oslanjaj se na planove stare 30 godina. Niste ih tada poštovali nećete ni sada.
Hrvatski dio SBŽ možete uzet samo puškom.
Zadnji put vas je u pohodu na Hrvate u SB šehidilio više nego u Srebrenici.
A zapamti da danas nema više rata između Hrvata i Srba. Samo ste vi na meniu. Pa kako želite.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 253 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO