HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 21:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 1547 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 62  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 13:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4368
Gdje su nakon zauzeca Bosne od strane filipovica zavrsili pravoslavci a đe muslimani?
Đe su za krscanske pobune u BIH bijezali pravoslavci od katolika?
Kome su se hrvati ili srbi radije predavali u zadnjem ratu?vama ili jedni drugima?
Sta se desilo srbskim pravoslavcima a sta muslimanima kad je oberkatolik eugen savoyski oslobodio srbiju do sanđaka?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 13:45 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
joe enter je napisao/la:

=))

Znao sam da će mi ovo napisati jer sam čuo milion tu idiotsku mantru koji mantraju muslimani.

Vekovima sve do današnjih dana to "Uči" je značilo da uče kuran , i to napamet , ali opet ih je većina bila nepismena , dakle nešto se desilo nepredviđeno , mora da su pogrešno protumačili, i šteta je što ti nisi živeo 1400 godina pa da sve generacije uputiš u ovo tumačenje :zubati

Kako možeš da gutaš te jefitne propagande?? , mislim nisu samo muskimani tu nešto posebni nego i hrišćani koji misle da je takođe sva naučna istina u bibliji odavno ugrađena.

Inače iz nekih razloga napisao si "odeljak i paragraf" a mogao si
"sura i ajet" , ali nema veze opet su omašio ili prosto slagao mene i sebe.

Evo kako glasi:

35:28 -Oni koji Allahovu Knjigu čitaju i molitvu obavljaju i od onoga čime ih Mi opskrbljujemo udjeljuju, i tajno i javno, mogu se nadati nagradi koja neće nestati

http://www.orbus.be/religion/islam/kuran_bos/

Ali evo , imaš priliku da dokažeš svoje tvrdnje tako što sam ti dao link Kurana pa do mile volje citiraj ovde na temi , i ako bude validno ja ću ti reći da si u pravu i poješću svoje *** jer sam zasro negirajući tvoje tvrdnje.



Zar lazem sebe i tebe ako koristim rijeci koje i ja i ti bolje razumijemo? Zar neko ovdje nije ispravno konstatirao da se vjeruje na jeziku koji znamo i razumijemo?

Jedno si u pravu, hiljadu ljudi razumije upute Bozije Knjige na hiljadu razlicitih nacina. Ali Ona i kaze da je samo oni sa znanjem najbolje razumiju, zar ne?

"Uci" je trajni glagol. Obavezan sam da ucim dok sam ziv. Boziju Knjigu sam duzan ZNATI, a ona se moze procitati vrlo brzo. Razumjeti sta nam porucuje, e to je proces koji traje decenijama, a ispravno razumijevanje se postize tako sto podizemo nivo svog opceg znanja.

Evo engleskog prevoda stiha o kojem diskutujemo: "And among people and moving creatures and grazing livestock are various colors similarly. Only those fear Allah, from among His servants, who have knowledge. Indeed, Allah is Exalted in Might and Forgiving."

Ovaj stih se opet moze razumjeti na mnoge nacine, zavisno od stanja nase duse. Ja vjeru razumijem kao pomoc. Dakle, ne bojim se Boga jer mi samo nastoji pomoci da lakse i bolje zivim. Ako se ne bojim Svevisnjeg nego iskreno implementiram ono sto mi se preporucuje, onda je ispravno znacenje " Boga razumiju samo oni koji imaju znanje". Takvi medjusobno ne ratuju nego suradjuju i pomazu se...

Ko ratuje, taj vjeru ne razumije... Vjernik uci kako mu je i propisano. Ko ratuje, taj nema vremena da uci, zar ne?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 13:55 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Eminencija je napisao/la:
Gdje su nakon zauzeca Bosne od strane filipovica zavrsili pravoslavci a đe muslimani?
Đe su za krscanske pobune u BIH bijezali pravoslavci od katolika?
Kome su se hrvati ili srbi radije predavali u zadnjem ratu?vama ili jedni drugima?
Sta se desilo srbskim pravoslavcima a sta muslimanima kad je oberkatolik eugen savoyski oslobodio srbiju do sanđaka?


Pa kad se tako fino slazete, sto ste onda rasturili zajednicku drzavu zvanu Jugoslavija, u kojoj smo svi slozno i pomijesano zivjeli? Da nije mozda zato sto su u njoj Bosanci i muslimani bili vecina?! Prijatelju, prosvijetli nas da i mi nesto korisno naucimo! Sta je, ratovali ste da bi se vise voljeli? U lazi su kratke noge...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 14:19 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Bozija Knjiga je svijet naucila vjeri, ispravnom sistemu vrijednosti, nauci, toleranciji, putovanju i istrazivanju. Koje su bile vodece sile Evrope u 15 stoljecu? Spanija, Italija i Osmanlijsko Carstvo! Sta imaju zajednicko? Sve tri su bile u dodiru sa Bozijom Knjigom! Spanija kroz maurska osvajanja, Italija trgovinom posredstvom Mletacke Republike a Osmanlije osvajanjem arapskih teritorija. Normalno, niko od njih nije bio savrsen, ali su bili mnogo bolji od svojih ostalih suvremenika. U to vrijeme Svedjani i Nijemci vode stogodisnji rat izmedju protestanata i katolika dok Osmanlije uspjesno regrutuju one koje su upravo pokorili za dalja osvajanja. Da nisu bili tolerantni nego protjerivali pokorene naroda sa osvojenih prostora, vrlo brzo bi se stvorila kriticna masa naroda na granicama Osmanlijskog Carstva koja bi zaustavila dalje prodore i osvajanje. Pa Osmanlije su vjesto iskoristile unutarnje podjele Bosanaca i dovele ih do toga da ratuju jedni protiv drugih. Mi smo sami sebi stavili okove na ruke zato sto nismo bili slozni i jednistveni! Evropa se naucila toleranciji, suradnji i suzivotu tek kada su Osmanlije dosle pod zidine Beca. Ili tolerancija ili ropstvo! Tu pamet vrlo brzo dodje iz guzice u glavu! U to vrijeme Engleska je bila mala i slaba a Spanija joj je dosla na same njene obale. Da ne bi strasne oluje koja je potopila spansku armada, pala bi i Engleska. Kako to da se bas Spanija odlucila na put preko Atlantika koji je rezultirao otkrivanjem novih teritorija a ne recimo Englezi ili Nijemci? Do njih jos nisu bila prodrle upute Bozije Knjige. A otkud renesansa u italiji? Pa kupovali knjige napisane na Bagdadskom univerzitetu te prosirivali svoje vidike i poceli se baviti naukom. I algebra i anatomija i cifre dosle u Italiju sa istoka. Oni koji nemaju dovoljno vjere u sebi, kada pogledaju svog onemocalog oca od osamdeset godina pogresno zakljuce da nikada u istoriji takav nije mogao biti jaci od njih jer su oni sami u punoj snazi... Svacije bude i prodje... Obratite vise paznju na to kako ste postali ono sto jeste...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 14:31 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
lider30 je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Lideru, srednjovjekovna Bosna nije bila većinski naseljena katolicima u srednjem vijeku. A i da je bila, ništa to ne mijenja činjenicu da je bila većinski srpska od doseljavanja Slovena na ove prostore.
Da su tu misionarili budisti, ona ne bi bila manje etnički srpska.

Ponašaš se kao ovi muslimani hvatajaći se za vjerski identitet kao jedino što postoji. Ni ne čudi, jer te jedino ta katolička vjera spaja sa recimo Varaždincima ili Riječanima.

Velikom seobom naroda istočna polovina današnje Bosne naseljena je Srbima, a zapadna Hrvatima. U ratovima sa Turcima i višedecenijskim pustošenjima, Hrvati su potpuno nestali iz zapadnih dijelova i oni postaju etnički srpski naseljavanjem srpskog stanovništva pravoslavnog i islamizovanog. Tako i ti zapadni dijelovi postadoše Bosna.


Kakvi Srbi i Hrvati u srednjovjekovlju? Imaju samo srpska i hrvatska države (i bosanska), koje su bile prije ili kasnije, veće ili manje u pojedinim razdobljima.

Kakvi Srbi i Hrvati među kmetovima - nisu imali pojma o tim kategorijama. Tko je gdje šta naselio u 7. stoljeću je isto fluidna priča, više nego upitna. To su bili Južni Slaveni, a narodnosno nedefinirani kad su se doseljavali. Klasična plemena. Hrvati su bili pleme i tek im nakon doseljavanja počinje proces pretvaranja u narod, koji će trajati stoljećima i stoljećima, jer je tada komunikacija i kolanje informacija bilo mizerno.
Jedan bosanski katolik ppočetkom 15. stoljeća bi te blijedo pogledao o hrvatstvu. Tragikomično je o tome pričati. Bilo koji euroopski kmet isto tako, kada bi ga stavio u kontekst modernih nacija.
S prvim državama počinju začeci naroda i onda bi se tek uvjetno moglo govoriti o narodima, jer je to stoljetni proces. Prva srpska država se zvala Raška, valjda bi definiran narod po sebi nazvao državu?

Gluposti. Nemam pojma otkud u vas ta potreba za srbiziranjem, kad je nebitno to za moderne nacije. nemam pojma, kakvi kompleksi.

Upitna je i jakost i brojnost Crkve bosanske u 13. i 14. stoljeću, kad je najjača bila, a kamoli tijekom 15. stoljeću kad je definitivno na marginama i psotajala sve malobrojna i pred gašenjem. Ništa materijalno značajno iza njih nije ostalo, osim opanjkivanja susjeda protiv njih.
Područja sjeverno od Mostara i južno od Soli su bila jako izolirana i u tom kontekstu treba gledati događaje.

Kraljica Katarina je rođena kao pripadnica Crkve bosanske, umrla kao katolkinja i Vatikanski ektremist :zubati .


Sve sto si ovjde napisao je tacno i logicno!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 14:39 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Zar bi Srbi kao samosvjestan narod svoje drzave nazivali Dusanovo Carstvo, Bosna, Zeta, Raska, Hercegovina... Isto vrijedi i za Hrvate i za Bosance. Da smo bili narod a ne plemena, zar bi se medjusobno podijelili i suradjivali sa osmanlijama da porazimo jedni druge?!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 15:12 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Ne treba nam vjestina arapskog jezika da bi se ispravno razumjela Bozija Knjiga nego vjera, pamet i znanje. Znacenje odredjenog paragrafa se odrecuje sustinom citave Knjige i obratno.
Ako procitate i engleski i bosanski prevod Bozije Knjige, dolazite sa dvije razlicite interpretacije kljucne Upute:
Ili je : “Boga se BOJE oni sa znanjem” ili “Boga RAZUMIJU oni sa znanjem”
Ako je Bozija Knjiga napisana da vama pomogne, zastititi vas te napravi sloznijim, tolerantijim, postenijim i vrijednijim, zasto bi se bojali onoga ko vam pomaze?
Zar ga ne bi trebali voljeti?
A ako ga doista volite, tada cete ga mnogo bolje razumjeti.
Strah podrazumjeva prisilu a u ljubavi je sve dobrovoljno...
Zar vjera nije iskljucivo dobrovoljna?
Zar niste nikada procitali Boziju Knjigu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 15:29 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Da nemam vjere u sebi, osjecao bih se mali, slab i nezasticen, te bih trazio zastitu nekakve grupe i zavrsio kao Srbin, Hrvat, Bosnjak, pravoslavac, katolik ili musliman, dakle mrzeci kao i vi jedni druge i ratujuci medjusobno. Kao vjernik, duzan sam vas sve voljeti podjednako te strpljivo objasnjavati kade, gdje, kako i zasto grijesite... Makar vremena imamo na pretek, zar ne?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 15:40 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
A ko grijesi? Pa zar nam ni to nije davno objasnjeno? Svi mi skupa...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 15:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4368
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Ne treba nam vjestina arapskog jezika da bi se ispravno razumjela Bozija Knjiga nego vjera, pamet i znanje. Znacenje odredjenog paragrafa se odrecuje sustinom citave Knjige i obratno.
Ako procitate i engleski i bosanski prevod Bozije Knjige, dolazite sa dvije razlicite interpretacije kljucne Upute:
Ili je : “Boga se BOJE oni sa znanjem” ili “Boga RAZUMIJU oni sa znanjem”
Ako je Bozija Knjiga napisana da vama pomogne, zastititi vas te napravi sloznijim, tolerantijim, postenijim i vrijednijim, zasto bi se bojali onoga ko vam pomaze?
Zar ga ne bi trebali voljeti?
A ako ga doista volite, tada cete ga mnogo bolje razumjeti.
Strah podrazumjeva prisilu a u ljubavi je sve dobrovoljno...
Zar vjera nije iskljucivo dobrovoljna?
Zar niste nikada procitali Boziju Knjigu?


Termin vjera je kao i termin regija-neznaci nista!!!
Religije su definirane a vjera je stagod oces vjerovat dakle pricas gluposti koje nas nezanimaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 15:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Kada obratite paznju na to sta su Mojsije, Isus i Muhamed imali zajednicko, to bi bilo sljedece - bili su u konfliktu sa zvanicnim religijama i svestenstvom koji su iskrivili cistu vjeru, upozoravali su ljude oko sebe na greske koje cine te su sva trojica bili proganjani, putovali su i nisu bili vezani za bilo koji specifican kraj ili grupu ljudi, bjezali su od nasilnika da bi izbjegli sukobe i nasilje. Ako Boziji Poslanici nisu zeljeli ratovati u Bozije Ime

Zasto vrijedjas hriscane nazivajuci Isusa Bozijim Poslanikom i spustajuci ga na nivo pustinjskog razbojnika Muhameda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 17:10 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
bezimeni12 je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Kada obratite paznju na to sta su Mojsije, Isus i Muhamed imali zajednicko, to bi bilo sljedece - bili su u konfliktu sa zvanicnim religijama i svestenstvom koji su iskrivili cistu vjeru, upozoravali su ljude oko sebe na greske koje cine te su sva trojica bili proganjani, putovali su i nisu bili vezani za bilo koji specifican kraj ili grupu ljudi, bjezali su od nasilnika da bi izbjegli sukobe i nasilje. Ako Boziji Poslanici nisu zeljeli ratovati u Bozije Ime

Zasto vrijedjas hriscane nazivajuci Isusa Bozijim Poslanikom i spustajuci ga na nivo pustinjskog razbojnika Muhameda.


Zasto vrijedjas Boga tvrdeci da ga je nekoliko rimskih vojnika moglo uhapsiti, razapeti na krst i ubiti? Da li ti je sada jasno zasto je dosla Bozija Knjiga - da vam ispravi zablude!

Po toj pogresnoj logici Svevisnji stvori Zemlju, sve ljude na njoj i citav svemir a da bude bespomocan da se odupre nekolicini rimskih vojnika?! Kada neko jasno kaze "Oce Moj", to znaci da se obraca svom Stvoritelju, dakle Bogu, te da sam nije Bog. Zasto izmisljate nesto sto Isus nikada nije rekao?

Ako Isus direktno prenosi Bozije Rijeci pa kaze "Ko vjeruje u mene bice mu bolje" to ne znaci da je Krist licno Bog, nego da samo literalno prenosi Bozije Upute.

Pravom vjerniku je Svevisnji duhovni otac, to jeste neko ko ga uci vjeri, moralu i postenju...

Vjera je duhovna a ne materijalna, zar ne?

Nikada ne koristite u vjeri rijec "Otac" u bukvalnom znacenju. Odudara od smisla vjere...

Dakle, pitanje je zar je moguce da ne razumijete sustinu vjere?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 17:12 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Eminencija je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Ne treba nam vjestina arapskog jezika da bi se ispravno razumjela Bozija Knjiga nego vjera, pamet i znanje. Znacenje odredjenog paragrafa se odrecuje sustinom citave Knjige i obratno.
Ako procitate i engleski i bosanski prevod Bozije Knjige, dolazite sa dvije razlicite interpretacije kljucne Upute:
Ili je : “Boga se BOJE oni sa znanjem” ili “Boga RAZUMIJU oni sa znanjem”
Ako je Bozija Knjiga napisana da vama pomogne, zastititi vas te napravi sloznijim, tolerantijim, postenijim i vrijednijim, zasto bi se bojali onoga ko vam pomaze?
Zar ga ne bi trebali voljeti?
A ako ga doista volite, tada cete ga mnogo bolje razumjeti.
Strah podrazumjeva prisilu a u ljubavi je sve dobrovoljno...
Zar vjera nije iskljucivo dobrovoljna?
Zar niste nikada procitali Boziju Knjigu?


Termin vjera je kao i termin regija-neznaci nista!!!
Religije su definirane a vjera je stagod oces vjerovat dakle pricas gluposti koje nas nezanimaju.


Vjera je uvijek dobrovoljna sto znaci da se ne obracam onima kojima ovo ne zanima i kojima pomoc ne treba...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 17:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Negiras ne samo Isusa nego i Sveto Trojstvo.
Veoma bezobrazno.
Vjerovatno bi zivotom stitio pustinjskog pedofila i teroristu Muhameda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 17:37 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
bezimeni12 je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Kada obratite paznju na to sta su Mojsije, Isus i Muhamed imali zajednicko, to bi bilo sljedece - bili su u konfliktu sa zvanicnim religijama i svestenstvom koji su iskrivili cistu vjeru, upozoravali su ljude oko sebe na greske koje cine te su sva trojica bili proganjani, putovali su i nisu bili vezani za bilo koji specifican kraj ili grupu ljudi, bjezali su od nasilnika da bi izbjegli sukobe i nasilje. Ako Boziji Poslanici nisu zeljeli ratovati u Bozije Ime

Zasto vrijedjas hriscane nazivajuci Isusa Bozijim Poslanikom i spustajuci ga na nivo pustinjskog razbojnika Muhameda.



Znaci, po vasoj logici i vjerovanju Bog je besmrtan i vjecan ali je ipak nekako uspio zrtvovati svoj sopstveni zivot da bi iskupio vase buduce grijehe koji ce nastati vasim svojevoljnim gazenjem i ignoriranjem Uputa koji vam je Bog licno propisao?! Dakle, to sto ste ubili Bozijeg Poslanika vama otvara vrata raja te brise sve prosle i buduce grijehe? Pa sto ce nam onda vjera, Bozije Zapovijesti i Bozije Upute ako ih ne moramo slijediti jer je navodno Isus dobrovoljno umro da iskupi sve buduce grijehe covjecanstva?! Kada Bog zeli nesto da uradi, ne treba mu nikakva ljudska pomoc. Da je Bog zelio biti na krstu, sam bi podigao i krst i dobrovoljno dosao na njega bez ikakvog upletanja rimskih vojnika. Kakva je to vjera u kojoj se sustina nikada ne bi desila da je namjesnik Pilat bio kakav dobar i milostiv covjek. Ili sta bi bilo da je lokalni puk glasao kako treba i oslobodio Isusa strasne smrti? Kako ne mozete shvatiti da vase zablude nemaju veze sa sustinom vjere? Kako ne mozete shvatiti da vase drevno vjerovanje zvuci ama bas kao da ga je sam Rimski Imperator sastavio jer njime oslobadja Rim bilo kakve odgovornosti za strasni zlocin nad Isusom? Odjednom je Isus dobrovoljno umro na krstu, a rimsko carstvo samo ispunjavalo Boziju Volju?! Zar je moguce da vjerujete u zvanicnu propagandu rimskog carstva? Da li mozda isto tako bezrezervno vjerujete i danasnjim vladama i svestenstvu koje bespogovorno sluzi najgore lokalne diktatore. Kako nekad davno, tako i dan danas! Da ste vi licno Rimski Imperator, da li bi uspjeli napisati religioznu dogmu koja bi vam bolje odgovarala od ove trenutne? Zar vam to nije razlog za ogromnu zabrinutost?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 17:41 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
bezimeni12 je napisao/la:
Negiras ne samo Isusa nego i Sveto Trojstvo.
Veoma bezobrazno.
Vjerovatno bi zivotom stitio pustinjskog pedofila i teroristu Muhameda.


Da li je Isus ikada u svom zivotu licno spomenuo sveto trojstvo? Gdje i kada?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 17:53 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
bezimeni12 je napisao/la:
Negiras ne samo Isusa nego i Sveto Trojstvo.
Veoma bezobrazno.
Vjerovatno bi zivotom stitio pustinjskog pedofila i teroristu Muhameda.


Zar se ne sjecate da je Rimsko Carstvo razapelo i Isusa kao teroristu i zlocinca na krst? Zar ne razumijete da prije 14 stoljeca ljudi nisu zivjeli 8 decenija kao danas nego mozda samo cetiri decenije zbog teskih zivotinih okolnosti i mnogobrojnih zaraznih bolesti? Da su ljudi strplivo cekali da imaju djecu sa trideset godina kao danas, covjecanstva bi i nestalo... Od desetoro djece odrastalo bi troje ili cetvero...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 17:55 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
bezimeni12 je napisao/la:
Negiras ne samo Isusa nego i Sveto Trojstvo.
Veoma bezobrazno.
Vjerovatno bi zivotom stitio pustinjskog pedofila i teroristu Muhameda.


Zar se ne sjecate da je Rimsko Carstvo razapelo i Isusa kao teroristu i zlocinca na krst? Zar ne razumijete da prije 14 stoljeca ljudi nisu zivjeli 8 decenija kao danas nego mozda samo cetiri decenije zbog teskih zivotinih okolnosti i mnogobrojnih zaraznih bolesti? Da su ljudi strplivo cekali da imaju djecu sa trideset godina kao danas, covjecanstva bi i nestalo... Od desetoro djece odrastalo bi troje ili cetvero...


A od onih sto bi odrasla, krvavi ratovi bi odnosli zivote pola njih a da nikada porodicu ne bi ni imali...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
joe enter je napisao/la:
Tulkas je napisao/la:

Sta ti je smijesno paceru o katolicanstvu u Bosni?
Hoces ponovo o tome? Prvo mi pojasni gdje to zapadnije od toka rijeke Drine imaš išta pravoslavno? Vrlo jednostavno. Tek tada cemo dalje.


Šta si ti zavocko Tukane ranom zorom u sukob?? , da ti nije sinoć na konak bio onaj Gačić?! :zubati

Srbi su i pravoslavci i katolici bili , svi i svagde su Srbi bili , imali nacionalni preporod u 14. ceku i znamo da su Srbi, najpre od svih evropskih naroda imali nacionalni preporod...
.


Đokane.. Imali ste vi samo racku za zube u 14. Vijeku. A od 15. Vijeka uglavnom su to imale vaše gospođe I to turske

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 18:07 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Zar ne razumijete da je danasnju kljucnu dogmu katolicanstva i pravoslavlja pisao rimski papa dok je sjedio u krilu rimskog imperatora? Zar mislite da bi se usudio napisati istinu jer bi i njemu licno i kardinalima oko njega otisle glave sa ramena? A dogma se pisala prije nego sto se Rimsko carstvo podijelilo na Istocno i Zapadno a kriscanstvo na katolicizam i pravoslavlje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
lider30 je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Srbi i Hrvati kao narodi.

Srbi nisu imali jedinstvenu državu već više upravnih organizacija nazvanih po rijekama - Raška, Bosna, Zeta.
Zašto se ta Raška nije zvala Srbija ako je jedina država koju naseljavaju Srbi?


I šta Bosna je bila srpska država? :klanjam

Vujadin je napisao/la:
Opet ti sa religijom.
Pa i dan danas, vi Hrvati iz BiH ste po svojoj kulturi i civilizaciji bliži Šumadiji nego okolini Zagreba.
Pa makar hodočastili Međugorje 365 dana godišnje i bili katolici veći od pape.



Slažem se. Ali bih ja to pripisao zajedničkoj povijesti pod Osmalijama Srba i BH Hrvata. Predugo je trajalo 400 godina.


Ništa manje srpska država od Raške ili Zete.


Nisu vas Osmanlije učili da igrate kolo.
A niti pravoslavni Srbi kojih tu baš i nije bilo mnogo oko Travnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 18:44 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Navodno, blago svima nama na Rimskom Carstvu! Da oni ne razapese Isusa na krstu da umre u strasnim mukama, niko od nas ne bi nikada mogao u raj?! Sta je ovo, prvoaprilska sala?! Sto gori i tezi zlocin, to bolji i izdasniji benefiti?! Blanko cek za sve buduce zlocine, pljacke i ubistva koji ce rimski imperatori pociniti tokom iducih vijekova pa opet moci otici direktno u raj jer su svojim krvavim parama izgradili Vatikan te time zasluzili vjecni zivot?!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Ko se to odriče starog bosanskog pisma, a svojata bosansku srednjovjekovnu istoriju, protkanu tim istim pismom???

slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 19:12 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Sjecate li se kada je Isus usao u hram u Jerusalemu te se uzrujao jer je shvatio da kler dopusta da se unutar hrama trguje vjerom, mijenja novac uz profit i prodaju zrtvene zivotinje?
Da li je Krist znao da ce i On isto tako biti prodan i zrtvovan od strane svestentstva?
Rekao je svojim apostolima u lice da ce biti tri puta biti izdan dok noc ne prodje.
Samo sto je crkva pogresno preracunala izdaje i duzinu noci...
Isus je prvi put izdan rimskim vojnicima da bude uhapsen.
Drugi put je izdan na sudjenju kada je puk spasio Barabu.
Treci put je izdan od strane crkve koja je pod pritiskom Rimskog Imperatora izjavila da je Isus dobrovoljno umro da iskupi nase grijehe.
To samo znaci da ta jedna noc jos uvijek traje, evo vec puna dva milenijuma. Tek kada se odreknemo sopstvenog grijeha, prepoznamo nase zablude, konacno odreknemo drevne izdaje te pocnemo zboriti istinu i svanuce nam...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 11 vel 2019, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
novovrijeme je napisao/la:
Vjecno zbunjeni Muslimani.
Ne znaju ni ko su ni sta su ni gdje se nalaze. Jos sad kad udari o naciji, narodu, etnickoj zajednici...
Drzite se vi te vase vjere i đoomje, sve izvan toga vas zbunjuje.


Krenuo u prvom postu nešto o narodu i naciji, a kad mu spomeneš slavnu bosansku ćirilicu, Radovana i Ratka, odmah se prebaci na džamijanje i pustinjska bulažnjenja.
To im je jedini identitet.

Otpadnici srpskog naroda.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 1547 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 62  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 104 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO