HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 01:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 1547 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 62  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 14 ožu 2019, 21:37 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Gospodine Seselju, nisam ja vas problem nego vasa nemogucnost da kontroliste sopstvenu zlobu i sujetu. Nakon sto se sada povucem iz diskusije na vase insistiranje, ostacete iskljucivo u njihovom drustvu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 14 ožu 2019, 21:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Zato što nema ništa drugo da se kaže za tebe, osim da si lud. Ja bih drage volje napisao da si Betmen, ali nisi jebiga.


Gospodine Seselju, sluzite se uvredama samo zato sto niste u stanju dobiti niti jednu jedinu diskusiju.

Za argumente treba znanje, a za uvrede manjak morala...

Pošto vidim da nisi primetio, ovde te svi podjebavaju, svi sa kojima si razmenjivao postove, bez izuzetka. Ja sam samo malo eksplicitniji u tome iz najbolje namere, želim da te prodrmam da malo razmisliš kakve gluposti valjaš. Ovi ostali te zajebavaju mučki i podmuklo, a ti to nisi u stanju da shvatiš. Dakle, svi, bukvalno svi, bez ijednog izuzetka na ovoj temi te podjebavaju, mora da postoji neki razlog zašto je to tako. Razmisli o tome.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 14 ožu 2019, 23:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30386
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Što to mene briga? Ja sam rimski upravitelj i radim svoj posao. Obzirom kako kažeš da znam da čovjek nije ništa kriv, neću ga osuditi. Dakle, vrhunski radim svoj posao :cool

Moj posao nije upravljanje svemirom, to je božji zadatak, pa neka se tko je ovlašten i brine o tom problemu.


Imali ste mogucnost da budete i uposlenik i vjernik, ali ste izabrali ovo prvo...


A ne, to nije točno. Dao si mi mogućnost zaposlenika ili Boga.

Nije posao vjernika da govori Bogu što da radi. Zar se ja mogu mjeriti s Bogom?

Ako bih ja bio u mogućnosti "zatvoriti čovječanstvu vrata raja zauvijek", onda bih ja zapravo bio vrlo moćna figura, takoreći u ravni s Bogom.

Za kršćane se ta teza kosi sa prvom zapovijedi, tako moram te upozoriti po katoličkom katekizmu sad si na đavljoj strani. Pokaj se i obećaj da više nećeš griješiti. :neznam

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 15 ožu 2019, 00:14 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Naša Kvačica je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:

Imali ste mogucnost da budete i uposlenik i vjernik, ali ste izabrali ovo prvo...


A ne, to nije točno. Dao si mi mogućnost zaposlenika ili Boga.

Nije posao vjernika da govori Bogu što da radi. Zar se ja mogu mjeriti s Bogom?

Ako bih ja bio u mogućnosti "zatvoriti čovječanstvu vrata raja zauvijek", onda bih ja zapravo bio vrlo moćna figura, takoreći u ravni s Bogom.

Za kršćane se ta teza kosi sa prvom zapovijedi, tako moram te upozoriti po katoličkom katekizmu sad si na đavljoj strani. Pokaj se i obećaj da više nećeš griješiti. :neznam


Nasa Kvacice, razmislite malo bolje...

Pitao sam vam sta bi uradili da ste bili na Pilatovom mjestu. On je kao covjek iskljucivo imao izbor biti uposlenik Rimskog Carstva ili biti vjernik. Pontije Pilat nije Bog niti ce ikada biti.

Budite sigurni da ja nikada nisam na djavoljoj strani. Mozda katolicka crkva, ali ja sigurno ne.

Katolicka Crkva tvrdi da je ubistvo Isusa Krista otvorilo vrata raja vjernicima. Ubistvo ne moze biti dobrovoljno. To je logicki paradoks. Ako je ubistvo, onda je nasilno. Ako je dobrovoljno, onda je samoubistvo.

Dakle, Katolicka Crkva propovijeda da ono sto je izricito zabranjeno sa Deset Bozijih Zapovijesti otvora vrata raja. Zasto bi to tvrdila? Zato sto je to bilo u najboljem interesu rimskog imperatora kojem je sjedila u krilu i od kojih je dobijala donacije..

To se u narodu kaze prodati vjeru za veceru...

Upravo je katolicka crkva govorila u ime Boga tvrdeci da Isusovo raspece otvara vrata raja.

Da je Isus umro dobrovoljno za nase grijehe, zar bi sa krsta trazio od Boga da oprosti njegovim ubojicama rijecima "Oprosti im Boze, ne znaju sta rade"

To je molba Svevisnjem a ne uputa...

Biti ubijen nikada nije dobrovoljan akt.

Vatikan se tu igra Boga a ne ja.

Samo objasnjavam da ne valja to sto rade..

To je samo mali ljudski pokusaj da se cista vjera zastiti.

Vidite, nadam se da takvo ponasanje otvara vrata raja...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 15 ožu 2019, 08:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30386
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Nasa Kvacice, razmislite malo bolje...

Pitao sam vam sta bi uradili da ste bili na Pilatovom mjestu. On je kao covjek iskljucivo imao izbor biti uposlenik Rimskog Carstva ili biti vjernik. Pontije Pilat nije Bog niti ce ikada biti.


Ne razumijem, što bih ja kao vjernik trebao uraditi u tom slučaju?

Druga stvar, obzirom da potječeš iz muslimanskog kruga, površno shvaćaš taj događaj. Naime, nije Poncije Pilat kriv zato što je osudio Isusa. Čovjek je bio sudac, to mu je bio posao.

Pilat je kriv zato što je "oprao ruke". Sam Pilat tijekom suđenja kaže "Nikakve krivnje ne nalazim na ovom čovjeku". Ali popušta pod pritiskom. Komformistički radi ono što mu je lakše, a ne ono što treba. Radi svog položaja i lakšeg vladanja popušta okupljenoj masi i osuđuje čovjeka za kojeg zna da je nedužan. Pri tome pere ruke i kaže ok, neka vam bude, ali ja nemam ništa s tim.

E pa ima, upravo to pranje ruka je glavni Pilatov grijeh.


Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Katolicka Crkva tvrdi da je ubistvo Isusa Krista otvorilo vrata raja vjernicima. Ubistvo ne moze biti dobrovoljno. To je logicki paradoks. Ako je ubistvo, onda je nasilno. Ako je dobrovoljno, onda je samoubistvo.

Dakle, Katolicka Crkva propovijeda da ono sto je izricito zabranjeno sa Deset Bozijih Zapovijesti otvora vrata raja. Zasto bi to tvrdila? Zato sto je to bilo u najboljem interesu rimskog imperatora kojem je sjedila u krilu i od kojih je dobijala donacije..


Pa uvjetno rečeno može se ocijeniti kao samoubojstvo. Normalno da je Isus mogao osloboditi se da je htio. Upravo to prepuštanje je i bitak raspeća.

Opet kažem, ako želiš naći neki zajednički nazivnik, moraš puno bolje naučiti katolički katekizam. Ovo tvoje shvatanje je na nivou vrtića i trebalo bi mi sad puno vremena da sve objasnim.

Moraš prvo naučiti osnove. Predlažem Katekizam Katoličke Crkve http://hbk.hr/wp-content/uploads/2018/1 ... -Crkve.pdf

Naravno, ovo pod uvjetom da si već pročitao Bibliju, inače ne znam o čemu pričamo. :neznam

Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Da je Isus umro dobrovoljno za nase grijehe, zar bi sa krsta trazio od Boga da oprosti njegovim ubojicama rijecima "Oprosti im Boze, ne znaju sta rade"

To je molba Svevisnjem a ne uputa...

Biti ubijen nikada nije dobrovoljan akt.

Vatikan se tu igra Boga a ne ja.


Pa da nije bilo dobrovoljno, valjda bi se pokušao oslobodit.

To što oprašta ubojicama je odvojeno od čina ubojstva. Miješaš kruške i jabuke. Jedna stvar je grijeh, a druga različita stvar je griješnik. Kršćani ne vole grijeh (barem ne bi trebali :zubati ), ali vole griješnika.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

804 of 2558 - 31.43%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 15 ožu 2019, 12:47 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Nasa Kvacice,

morate ispravno razumjeti vjeru. Duzni ste pomoci svojim bliznjima.

Ako neki od njih nisu u stanju razlikovati dobrotu, hrabrost, glupost ili ludost, morate barem pokusati da im to objasnite. Ne mozete im dozvoliti da mjesecima, godinama, stoljecima milenijumima lazu sami sebe.

Vjera nam daje snagu da se suocimo sa istinom. Ako izbjegavamo istinu onda nam fali vjere.

Izabrati sebi nadimak ratnog zlocinca ili Barabe je znak za uzbunu. Vjernik se ne smije povoditi za takvim.

Koristiti pogresnu logiku nije ludost neko glupost. Zeljeti pomoci ljudima oko sebe na nacin na koji je Isus to radio nije ludost nego dobrota i hrabrost.

Od vas samo ocekivao da kazete da bi kao vjernik oslobodili Isusa optuzbi.

Kako to mislite da Pilat kao sudac nije bio duzan osloboditi potpuno nevinog covjeka?

Covjek je bio uposlenik Rimskog Carstva, najmocnijeg na svijetu, a tvrdite da je bio uplasen pokorene mase?

Ako tvrdite da je Isus bio Bog, sto je teoretski moguce jer Bog moze uzeti ljudski oblik, onda bi morali znati da se Bogu ne sudi nego Bog presudjuje. Bog ne moze umrijeti za nase grijehe jer je Svevisnji svemoguc i besmrtan.

Vidite, vjernik moze oprostiti zlocin pocinjen nad njim ali ne moze oprastati zlocine pocinjene nad drugima. Ako je Isus doista umro za nase grijehe i ako volimo grijesnike, a sto ce nam onda sudnice i zatvori? Ne trebaju nam kazamati za grijeh, zar ne?

Covjek je ogranicenih sposobnosti i ne moze se zastititi terora koji vlast se cini nad njim.

Kada i gdje je Isus licno izjavio da postoji sveto trojstvo? Taj koncept je svestenstvo sastavilo stoljecima nakon Njegovog raspeca.

Kada i gdje je Isus izjavio da crkva predstavlja Boga na zemlji? To je ponovo svestenstvo samo kreiralo da si prigrabi zemaljsku vlast.

Ono sto ljudi smisle ne moze biti dio vjere.

O kakvom muslimanskom krugu vi pricate? Da li to koristite kao izgovor da pobijete argumente na koje nemate odgovor?

Sve ovo je svestenstvo trebalo samo sebe upitati stoljecima prije Muhameda...

Ono sto je doista najgore je da je islam prekopirao koncept svestenstva iz kriscanstva stvorivsi profesionalni kler, bogomolje i sjedeci u krilu zemaljskih vladara aminujuci njihove pljacke, ubistva i osvajanja.

Radi toga i ne mozete zaustaviti ratove evo vec stoljecima.

Gdje ima vjere tu nema rata i obratno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 15 ožu 2019, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Tvoja fundamentalna greska je sto je za tebe obicni pustinjski razbojnik postao boziji poslanik a njegovo laprdanje ti je bozija knjiga.
Uhvati se Biblije i spasi se dok je vrijeme.

Muslimani su razjebali BIH antiustavnim donosenjem odredjenih akata u Skupstini u noci 14/15 oktobra 1991 , uz pomoc Hrvata a u tajnosti bez prisustva Srba i predsjednika Skupstine jedino ovlastenog da sazove zasjedanje. Sve poslije je zetva sto su posijali.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 16 ožu 2019, 09:18 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
bezimeni12 je napisao/la:
Tvoja fundamentalna greska je sto je za tebe obicni pustinjski razbojnik postao boziji poslanik a njegovo laprdanje ti je bozija knjiga.
Uhvati se Biblije i spasi se dok je vrijeme.

Muslimani su razjebali BIH antiustavnim donosenjem odredjenih akata u Skupstini u noci 14/15 oktobra 1991 , uz pomoc Hrvata a u tajnosti bez prisustva Srba i predsjednika Skupstine jedino ovlastenog da sazove zasjedanje. Sve poslije je zetva sto su posijali.


Kada vas je Biblija tokom zadnja dva milenijuma zastitila od beskonacnih krvoprolica i samounistenja?

Dakle, ili je greska Biblije ili klera ili oboje zajedno.

Normalno, ako vas kler na osnovu Biblije uci da mozete ubijati i istrebljivati svoje bliznje te da ce vam sve biti oprosteno jer je Isus na krstu umro za vase buduce grijehe i da cete uprkos pljacki, nasilju i ubistvima otici u raj, a svestenstvo vas bezboznicki blagosilja kada krecete u rat umjesto da vas sprijecava u tome, da se ne mozete promijeniti na bolje niti doci pameti.

Da bi se zastitili, morate se vratiti cistoj vjeri i Isusovim rijecima.

Porucio vam je da volite svoje bliznje. To se direktno kosi sa dogmom svestenstva koje tvrdi da je Isus dobrovoljno umro da iskupi vase grijehe.

To je samo gnusna laz kojom se opravdava grozni drevni zlocin Rimskog Carstva koji je bio glavni sponzor i gazda Crkve na saboru na kojem su trajno iskrivili osnovni postulat vjere te izdali Isusa po ko zna koji put...

Onaj ko ubija svoje bliznje u ime laznih idola kao sto su narod, vladar i drzava zivjece u paklu i na zemlji i poslije smrti…


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 16 ožu 2019, 09:42 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Ako je vjera vjecna, onda jedna “noc” u njoj moze trajati milenijumima.

Kada je Isus upozorio svoje apostole da ce ga do zore izdati tri puta, nije se mislilo na period od nekoliko sati.

Noc simbolicki traje dok se ne vratimo cistoj vjeri.

Isus je od svojih sljedbenika doista izdan tri puta.

Prvi put kada je prodan rimskoj vlasti za saku srebrenjaka.

Drugi put kada je umirao na krstu a sljedbenici se nisu usudili da budu uz Njega jer su se bojali za sopstvene guzicu.

Treci put kada su popustili pod pritiskom Rima nekoliko stoljeca kasnije da se zvanicno propovijeda da je Isus dobrovoljno umro na krstu za nase prosle i buduce grijehe, te da tako cak i Rimski Imperator koji je bacao rane kriscane lavovima kao hranu moze u raj ako misli da je Krist umro na krstu da iskupi takve zlocine.

I vi to nazivate vjerom?

Nevjera, cista nevjera!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 16 ožu 2019, 12:20 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Druze Tito mi ti se kunemo
Da sa tvoga puta ne skrenemo
Nema u nama vere ni za leka,
Psujemo kad nam kazu da smo braca neka…
Place Poljud i Beograd cetvrtoga maja,
Dobro potresena raja.
Haman opet policija
Tjerala da se pjeva
i suzavac bacala
da se misli da je bilo zala
Gdje se vjera izda
To je zemlja pizda
Tamo ovce bleje i sloge fali
Tu cobani kolo vode i pameti nema


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 16 ožu 2019, 15:58 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Lekar, pekar, apotekar,
Mogu biti ja
Bilo sta,
i nacista
i titoista
i fasista
i komunista,
i Draza i Valter,
ma jebes takav karakter!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 16 ožu 2019, 18:21 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Lazemo sami sebe a onda kritikujemo svijet da nas je zaboravio i da nam ne zele pomoci.
Uvijek se osjecamo kao zrtve koje svi mrze a mi navodno dobri da bolji ne mozemo biti.
Pola stoljeca izgradjujemo zajednistvo a pola ga razgradjujemo.
Pola vijeka se volimo a pola mrzimo.
A kad govorimo o postenju stranac bi pomislio da se posteniji ne moze biti.
To sto se koljemo, to je zato sto su nas tudjini zavadili i gurnuli u krvoprolice.
Kako to da nas niko nije mogao zavaditi za Titina vakta?
Da nije tragicno i zalosno, bilo bi smijesno…


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 16 ožu 2019, 20:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Imali smo jedinstvenu priliku da vas i Šiptare u periodu 1918-1941 naselimo u Anadoliju.
Propuštena šansa koja nam se sad obija o glavu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 17 ožu 2019, 01:08 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Vujadin je napisao/la:
Imali smo jedinstvenu priliku da vas i Šiptare u periodu 1918-1941 naselimo u Anadoliju.
Propuštena šansa koja nam se sad obija o glavu.



Gospodine Vujadine, iz vas prosto izbija ogromno milosrdje, humanizam, ljubav prema vasim bliznjim i vjera. Interesuje me da li je to vasa sopstvena ideja ili ste je mozda culi od predsjednika, akademika, klera, i novinara... Tesko da je takvo nesto kolosalno mogla smisliti jedna jedina glava… Potpuno ste u pravu. Da ste ih tada protjerali za Anadoliju, ne bi se devedesetih obrukali pred citavim svijetom zbog istovjetne ideje… Mnogo ste posteniji i iskreniji od Bezimenog koji krivicu za rat smjesta u noc izmedju 14 i 15 oktobra 1991 godine kada su u skupstini BiH doneseni nekakvi pravni akti… Ili je rat mozda prouzrokovan ubistvom svata na Bascarsiji u proljece 1992 godine? Toliko protivrjecnih teorija… Interesantno da po lokaloj historografiji ubistvo prijestolonaslijednika Franca Ferdinanda na Vidovdan 1914 godine ne moze bit uzrok za rat nego samo povod, ali ubistvo obicnog svata jeste…


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 17 ožu 2019, 02:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:
Imali smo jedinstvenu priliku da vas i Šiptare u periodu 1918-1941 naselimo u Anadoliju.
Propuštena šansa koja nam se sad obija o glavu.



Gospodine Vujadine, iz vas prosto izbija ogromno milosrdje, humanizam, ljubav prema vasim bliznjim i vjera. Interesuje me da li je to vasa sopstvena ideja ili ste je mozda culi od predsjednika, akademika, klera, i novinara... Tesko da je takvo nesto kolosalno mogla smisliti jedna jedina glava… Potpuno ste u pravu. Da ste ih tada protjerali za Anadoliju, ne bi se devedesetih obrukali pred citavim svijetom zbog istovjetne ideje… Mnogo ste posteniji i iskreniji od Bezimenog koji krivicu za rat smjesta u noc izmedju 14 i 15 oktobra 1991 godine kada su u skupstini BiH doneseni nekakvi pravni akti… Ili je rat mozda prouzrokovan ubistvom svata na Bascarsiji u proljece 1992 godine? Toliko protivrjecnih teorija… Interesantno da po lokaloj historografiji ubistvo prijestolonaslijednika Franca Ferdinanda na Vidovdan 1914 godine ne moze bit uzrok za rat nego samo povod, ali ubistvo obicnog svata jeste…


Moja ljubav, milosrđe i humanizam namijenjeni su samo i isključivo pripadnicima Bizantinske civilizacije. Drugi od mene mogu dobiti samo suprotnost od toga.
To ne bi bilo protjerivanje već stavljanje stvari na svoje mjesto - muslimani u Anadoliju, pravoslavni na Balkan.

Podignite spomenik kralju Aleksandru što ste još uvijek tu gdje jeste. Da je neko drugi bio na njegovom mjestu, ne bi imao ni gram hrišćanske milosti prema vama.
Mada, ko zna šta nose godine pred nama , i gdje ćete završiti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 17 ožu 2019, 03:12 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Vujadin je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:


Gospodine Vujadine, iz vas prosto izbija ogromno milosrdje, humanizam, ljubav prema vasim bliznjim i vjera. Interesuje me da li je to vasa sopstvena ideja ili ste je mozda culi od predsjednika, akademika, klera, i novinara... Tesko da je takvo nesto kolosalno mogla smisliti jedna jedina glava… Potpuno ste u pravu. Da ste ih tada protjerali za Anadoliju, ne bi se devedesetih obrukali pred citavim svijetom zbog istovjetne ideje… Mnogo ste posteniji i iskreniji od Bezimenog koji krivicu za rat smjesta u noc izmedju 14 i 15 oktobra 1991 godine kada su u skupstini BiH doneseni nekakvi pravni akti… Ili je rat mozda prouzrokovan ubistvom svata na Bascarsiji u proljece 1992 godine? Toliko protivrjecnih teorija… Interesantno da po lokaloj historografiji ubistvo prijestolonaslijednika Franca Ferdinanda na Vidovdan 1914 godine ne moze bit uzrok za rat nego samo povod, ali ubistvo obicnog svata jeste…


Moja ljubav, milosrđe i humanizam namijenjeni su samo i isključivo pripadnicima Bizantinske civilizacije. Drugi od mene mogu dobiti samo suprotnost od toga.
To ne bi bilo protjerivanje već stavljanje stvari na svoje mjesto - muslimani u Anadoliju, pravoslavni na Balkan.

Podignite spomenik kralju Aleksandru što ste još uvijek tu gdje jeste. Da je neko drugi bio na njegovom mjestu, ne bi imao ni gram hrišćanske milosti prema vama.
Mada, ko zna šta nose godine pred nama , i gdje ćete završiti...


Gospodine Vujadine, niste mi odgovorili na postavljeno pitanje - ko vas je naucio takvom svjetonazoru. Ako imate ljubavi samo za pravoslavlje, da li se moze zakljuciti da vas je tome naucila pravoslava crkva?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 17 ožu 2019, 03:16 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Vujadin je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:


Gospodine Vujadine, iz vas prosto izbija ogromno milosrdje, humanizam, ljubav prema vasim bliznjim i vjera. Interesuje me da li je to vasa sopstvena ideja ili ste je mozda culi od predsjednika, akademika, klera, i novinara... Tesko da je takvo nesto kolosalno mogla smisliti jedna jedina glava… Potpuno ste u pravu. Da ste ih tada protjerali za Anadoliju, ne bi se devedesetih obrukali pred citavim svijetom zbog istovjetne ideje… Mnogo ste posteniji i iskreniji od Bezimenog koji krivicu za rat smjesta u noc izmedju 14 i 15 oktobra 1991 godine kada su u skupstini BiH doneseni nekakvi pravni akti… Ili je rat mozda prouzrokovan ubistvom svata na Bascarsiji u proljece 1992 godine? Toliko protivrjecnih teorija… Interesantno da po lokaloj historografiji ubistvo prijestolonaslijednika Franca Ferdinanda na Vidovdan 1914 godine ne moze bit uzrok za rat nego samo povod, ali ubistvo obicnog svata jeste…


Moja ljubav, milosrđe i humanizam namijenjeni su samo i isključivo pripadnicima Bizantinske civilizacije. Drugi od mene mogu dobiti samo suprotnost od toga.
To ne bi bilo protjerivanje već stavljanje stvari na svoje mjesto - muslimani u Anadoliju, pravoslavni na Balkan.

Podignite spomenik kralju Aleksandru što ste još uvijek tu gdje jeste. Da je neko drugi bio na njegovom mjestu, ne bi imao ni gram hrišćanske milosti prema vama.
Mada, ko zna šta nose godine pred nama , i gdje ćete završiti...


Gospodine Vujadine, budete sigurni da vi niste krivi sto ste tako odgojeni. Vi ste samo necije ogledalo. Grijeh ide na dusu onih koji su vas tako odgojili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 17 ožu 2019, 04:26 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Vujadin je napisao/la:
Imali smo jedinstvenu priliku da vas i Šiptare u periodu 1918-1941 naselimo u Anadoliju.
Propuštena šansa koja nam se sad obija o glavu.


Vujadine, da li razumijete da govorite o identicnom rjesenju koje su Pavelic i ustase pripremile sa Srbe u NDH 1941 godine?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 17 ožu 2019, 12:59 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Zahvaljujuci Vujadinovoj iskrenosti sada znamo ko i zasto je zelio unistiti Jugoslaviju 1991 godine - da preseli Hrvate u Njemacku, a Bosnjake i Albance u Anadoliju. Sada znamo i zasto je NATO bombardovao - da zaustavi takvu ludost. Sada znamo kakvi su idioti bili Franjo i Alija kada su sa takvima usli u koaliciju da sruse komuniste sa vlasti koji su decenijama stitili zajednistvo i suzivot, ali na zalost to opet ne sprijecava mase da uporno glasa za takve budale i lidere na svim stranama.
Niko od vas ne podrzi ovo sto vam objasnjavam.
Takav je zivot.
Kako budete posijali, tako cete i poznjeti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 17 ožu 2019, 14:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Uvijek izaberete pogresnu stranu.
Svi ste otisli u ustase i borili se protiv Tita za kojim sad places.
Kad se rusila SFRJ ekspresno ste se svrstali, a sad places za njom.
Dobro kazes, kako ste posijali tako ste i poznjeli, a zetva jos nije gotova.

Muslimani su stalno dvolicni. I ti trubis o nekoj zamisljenoj vjeri, a hinjski napadas hriscanstvo i politicki si veoma svrstan.
Otvaras vrata da te se napada. Ima ovdje mnogo postenijih muslimana koji su veci vjernici od tebe.

Citat:
Vujadine, da li razumijete da govorite o identicnom rjesenju koje su Pavelic i ustase pripremile sa Srbe u NDH 1941 godine?

Te ustase izvrsioci ste bili vi, muslimani, a i sada gdje god ste mogli napravili ste isto.
Dobili ste po usima,dobicete jos,zasluzili ste jer ste uvijek bili na strani zla jos od turskog vakta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 17 ožu 2019, 14:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Zahvaljujuci Vujadinovoj iskrenosti sada znamo ko i zasto je zelio unistiti Jugoslaviju 1991 godine - da preseli Hrvate u Njemacku, a Bosnjake i Albance u Anadoliju. Sada znamo i zasto je NATO bombardovao - da zaustavi takvu ludost. Sada znamo kakvi su idioti bili Franjo i Alija kada su sa takvima usli u koaliciju da sruse komuniste sa vlasti koji su decenijama stitili zajednistvo i suzivot, ali na zalost to opet ne sprijecava mase da uporno glasa za takve budale i lidere na svim stranama.
Niko od vas ne podrzi ovo sto vam objasnjavam.
Takav je zivot.
Kako budete posijali, tako cete i poznjeti...


Prema popisu 1931. bilo vas je svega 718.000 u Bosni i Hercegovini, a Albanaca 355.000 u Srbiji.
Dakle, Anadolija bi bila obogaćena sa nešto preko milion balkanskih muhamedanaca.
Bili bi ste srećni u svojoj matici Turskoj, a i mi bi bili srećni bez vas.
Sve tragedije 20. vijeka bi bile izbjegnute.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 17 ožu 2019, 18:25 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
bezimeni12 je napisao/la:
Te ustase izvrsioci ste bili vi, muslimani, a i sada gdje god ste mogli napravili ste isto.
Dobili ste po usima,dobicete jos,zasluzili ste jer ste uvijek bili na strani zla jos od turskog vakta.



Da nije bilo Srba, nikada Osmanlije ne bi ni dosle do Bosne.
Procitaj raspravu pod naslovom "1396".
U trenutku kada su Osmanlije bile saka jada na Balkanu razvalili su desetorostruko nadmocnije sprske trupe u Bitci na Marici 1371 godine. Onda su srpske trupe pomogle Osmanlijama da pobijede zdruzene evropske snage u Bitci kod Nikopolja 1396, samo 7 godina nakon Kosovske Bitke.
Srbi su ucestvovali kao vazali i janjicari u osvajanju Bosne 1463 godine.
Da vas nije bilo nikada Osmanlije ne bi vladale Balkanom pola milenijuma.
To sto nemas snage da pogledas istini u oci i prepoznas sopstvene greske te krivis Bosance za svoje propusti i gluposti govorim o vasem mentalitetu.
Normalno da o ovome sute kao zaliveni i pravoslavci i muslimani jer istina ne odgovara ni jednim ni drugima..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 17 ožu 2019, 18:35 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Vujadin je napisao/la:
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Zahvaljujuci Vujadinovoj iskrenosti sada znamo ko i zasto je zelio unistiti Jugoslaviju 1991 godine - da preseli Hrvate u Njemacku, a Bosnjake i Albance u Anadoliju. Sada znamo i zasto je NATO bombardovao - da zaustavi takvu ludost. Sada znamo kakvi su idioti bili Franjo i Alija kada su sa takvima usli u koaliciju da sruse komuniste sa vlasti koji su decenijama stitili zajednistvo i suzivot, ali na zalost to opet ne sprijecava mase da uporno glasa za takve budale i lidere na svim stranama.
Niko od vas ne podrzi ovo sto vam objasnjavam.
Takav je zivot.
Kako budete posijali, tako cete i poznjeti...


Prema popisu 1931. bilo vas je svega 718.000 u Bosni i Hercegovini, a Albanaca 355.000 u Srbiji.
Dakle, Anadolija bi bila obogaćena sa nešto preko milion balkanskih muhamedanaca.
Bili bi ste srećni u svojoj matici Turskoj, a i mi bi bili srećni bez vas.
Sve tragedije 20. vijeka bi bile izbjegnute.


Moj Vujadine, sve cekam hoce li ti kakav cestit Srbin objasniti gdje i kako grijesis, ali ti na kraju sam moram kazati istinu.
Kada bi svoju pogresnu logiku primjenio na sebe samog, zvucalo bi ovako.
Da su se Srbi na vrijeme vratili u svoju majcicu Rusiju na prostor izmedju Dnjepra, Dnjestra, Volge i Njemena, odakle su i dosli na Balkan, zivjeli bi skupa sa svojom bracom i ne bi bezbroj puta nastradali.
Da li ti je sada lakse prepoznati sopstvenu glupost?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 17 ožu 2019, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Sarajlija Bosanac je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Prema popisu 1931. bilo vas je svega 718.000 u Bosni i Hercegovini, a Albanaca 355.000 u Srbiji.
Dakle, Anadolija bi bila obogaćena sa nešto preko milion balkanskih muhamedanaca.
Bili bi ste srećni u svojoj matici Turskoj, a i mi bi bili srećni bez vas.
Sve tragedije 20. vijeka bi bile izbjegnute.


Moj Vujadine, sve cekam hoce li ti kakav cestit Srbin objasniti gdje i kako grijesis, ali ti na kraju sam moram kazati istinu.
Kada bi svoju pogresnu logiku primjenio na sebe samog, zvucalo bi ovako.
Da su se Srbi na vrijeme vratili u svoju majcicu Rusiju na prostor izmedju Dnjepra, Dnjestra, Volge i Njemena, odakle su i dosli na Balkan, zivjeli bi skupa sa svojom bracom i ne bi bezbroj puta nastradali.
Da li ti je sada lakse prepoznati sopstvenu glupost?


Jedini koji lupa gluposti si ti.

Mi nismo samo potomci doseljenih Slovena već i starobalkanskih autohtonih naroda. Naša autosomalna genetika je na pola puta između današnje ukrajinske i grčke populacije.

E sad objasni kako jednu polovinu sebe da ostavim na Balkanu, a drugu da vratim u dolinu Dnjepra u Ukrajinu?

Jel treba da te podsjetim da je Anadolija nekad bila čisto hrišćanska, a gdje su danas njeni hrišćani?
Islam na Balkanu nema šta da traži. Vi ste ovde opstali sticajem pogrešnih okolnosti.

Da ste se lijepo pokupili i otišli sa Turcima 1878. i vama i nama bi bilo bolje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ne znamo ni ko smo ni sta smo
PostPostano: 17 ožu 2019, 19:05 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2019, 20:48
Postovi: 2009
Vujadin je napisao/la:
Jedini koji lupa gluposti si ti.

Mi nismo samo potomci doseljenih Slovena već i starobalkanskih autohtonih naroda. Naša autosomalna genetika je na pola puta između današnje ukrajinske i grčke populacije.

E sad objasni kako jednu polovinu sebe da ostavim na Balkanu, a drugu da vratim u dolinu Dnjepra u Ukrajinu?

Jel treba da te podsjetim da je Anadolija nekad bila čisto hrišćanska, a gdje su danas njeni hrišćani?
Islam na Balkanu nema šta da traži. Vi ste ovde opstali sticajem pogrešnih okolnosti.

Da ste se lijepo pokupili i otišli sa Turcima 1878. i vama i nama bi bilo bolje.


Moj Vujadine,
Bogami te nista ne razumijem sta govoris i sta tvrdis.
Da smo mi genetski cisti Sloveni te da imamo drugaciji genetski kod?
Ako su hriscani zivjeli u Anadoliji, a vi hriscani, zar se onda upravo vi ne bi trebali tamo vratiti?
Kakve veze ja imam sa islamom kada sam ti vec desetinama puta ponovio da nemam ama bas nikakve?
Zar ti nisam upravo objasnio da su osmanlije dosle u Bosnu zbog vas a ne zbog nas?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 1547 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 62  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 27 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO