HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 05:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 25 svi 2012, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
joe enter je napisao/la:
Daj onda ti objasni kako se to zna kad Junuz neće?!


Nemogu reć za svaku regiju, al u kraju od mog starog možeš prepoznat koja su sela srpska a koja hrvatska. Šokci su rumenkasti u licu ,pogotovo Šokice :wub dok su Srbi svi crnomanjasti. Tu jednostavno nemoš fulat ,s dodatkom da su Srbi u prosjeku i nešto viši od Hrvata , moj pradjed je bio preko 1.90m što je u Slavoniji rijetkost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 25 svi 2012, 22:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
ZlatkoZG je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Daj onda ti objasni kako se to zna kad Junuz neće?!


Nemogu reć za svaku regiju, al u kraju od mog starog možeš prepoznat koja su sela srpska a koja hrvatska. Šokci su rumenkasti u licu ,pogotovo Šokice :wub dok su Srbi svi crnomanjasti. Tu jednostavno nemoš fulat ,s dodatkom da su Srbi u prosjeku i nešto viši od Hrvata , moj pradjed je bio preko 1.90m što je u Slavoniji rijetkost.


Ja sam iz Vojvodine pa nisam tako šta primetio a znam dosta Šokaca,Bunjevaca i Srba starosedelaca.

Lale,Bačvani su takođe rumeni u obrazima kao i Šokci i Bunjevci , i nekako svi su se zaokruglili tj.postali deblji.
A ko bi rekao da kad su i jedni i drugi poreklom iz kamenjarksih krajeva gde su svi koščati i visoki.

Tako da podneblje čini fizionomiju a ne etničko poreklo , i na osnovu par tvojih sela tamo nije nikakav dokaz , jer kad bi se vodili time onda bi mogli se sasvim lepo podeliti a da nije po verskoj i nacionalnoj osnovi , već crnomanjasti na srpsku stranu a svi plavkasti na rvatsku, i šta misliš ko bi onda bio većinski narod na ovim prostorima?! :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 25 svi 2012, 22:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
joe enter je napisao/la:
Ja sam iz Vojvodine pa nisam tako šta primetio a znam dosta Šokaca,Bunjevaca i Srba starosedelaca.

Lale,Bačvani su takođe rumeni u obrazima kao i Šokci i Bunjevci , i nekako svi su se zaokruglili tj.postali deblji.
A ko bi rekao da kad su i jedni i drugi poreklom iz kamenjarksih krajeva gde su svi koščati i visoki.

Tako da podneblje čini fizionomiju a ne etničko poreklo , i na osnovu par tvojih sela tamo nije nikakav dokaz , jer kad bi se vodili time onda bi mogli se sasvim lepo podeliti a da nije po verskoj i nacionalnoj osnovi , već crnomanjasti na srpsku stranu a svi plavkasti na rvatsku, i šta misliš ko bi onda bio većinski narod na ovim prostorima?! :zubati


Nije to par sela ,al ajd nije toliko ni bitno. Nisam ni mislio generalno ,al postoje tu i tamo krajevi gdje se Srbi i Hrvati međusobno lako poznaju ,to se možda možda nekom ne sviđa ali to neznači da nije točno. One koje to vide ne treba napadat.

I, da kad si spomenuo "zaobljenost" , Šokci su i zaobljeniji od Srba , to nisam naveo jer bi ispalo da vrijeđam a nije tako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 25 svi 2012, 22:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
To za Slavoniju je istina.

Ovde u Vojvodini jedino Mađare, Rome i Slovake razlikuješ od ostalih. Posebno Slovakinje. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 25 svi 2012, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
ZlatkoZG je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Ja sam iz Vojvodine pa nisam tako šta primetio a znam dosta Šokaca,Bunjevaca i Srba starosedelaca.

Lale,Bačvani su takođe rumeni u obrazima kao i Šokci i Bunjevci , i nekako svi su se zaokruglili tj.postali deblji.
A ko bi rekao da kad su i jedni i drugi poreklom iz kamenjarksih krajeva gde su svi koščati i visoki.

Tako da podneblje čini fizionomiju a ne etničko poreklo , i na osnovu par tvojih sela tamo nije nikakav dokaz , jer kad bi se vodili time onda bi mogli se sasvim lepo podeliti a da nije po verskoj i nacionalnoj osnovi , već crnomanjasti na srpsku stranu a svi plavkasti na rvatsku, i šta misliš ko bi onda bio većinski narod na ovim prostorima?! :zubati


Nije to par sela ,al ajd nije toliko ni bitno. Nisam ni mislio generalno ,al postoje tu i tamo krajevi gdje se Srbi i Hrvati međusobno lako poznaju ,to se možda možda nekom ne sviđa ali to neznači da nije točno. One koje to vide ne treba napadat.

I, da kad si spomenuo "zaobljenost" , Šokci su i zaobljeniji od Srba , to nisam naveo jer bi ispalo da vrijeđam a nije tako.


Nek' ti bude , ali ja to ne primećujem.

Moji roditelji kao i dobar deo stanovništva iz moga grada su poreklom iz CG i Hercegovine doselivši posle 46'.
Tako da kad vidim "Srbe meštane" i ostale da se primetiti razlika jer su ovi jednostavno višlji i koščatiji , a ovi niži i orkugliji i rumeniji , ali to nije pravilo da se može doneti ikakav konačan sud , jer mi koji smo rođeni u Vojvodini se već razlikujemo od naše rodbine u CG po fizionomiji,držanju i izgledu jer podneblje to nalaže.

Postoje neka sela gde je bilo slabo mešanja pa se stvori tzv.lokalna fizionomija , to se primećuje u nekim mađarskim,rusinskim,šokačkim i bunjevačkim selima.
Dok sa druge strane imaš bar po Vojvodini jako puno mešanja pa se Bunjevci i Mđari ne razlikuju , a o većim gradovima i da ne govorim jer vojvodina je izgleda ipak nešto drugačija od drugih bar po mešanju nacija tj.tu smo na prvom mestu u bivšoj državi.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 25 svi 2012, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
joe enter je napisao/la:
Nek' ti bude , ali ja to ne primećujem.

Moji roditelji kao i dobar deo stanovništva iz moga grada su poreklom iz CG i Hercegovine doselivši posle 46'.
Tako da kad vidim "Srbe meštane" i ostale da se primetiti razlika jer su ovi jednostavno višlji i koščatiji , a ovi niži i orkugliji i rumeniji , ali to nije pravilo da se može doneti ikakav konačan sud , jer mi koji smo rođeni u Vojvodini se već razlikujemo od naše rodbine u CG po fizionomiji,držanju i izgledu jer podneblje to nalaže.

Postoje neka sela gde je bilo slabo mešanja pa se stvori tzv.lokalna fizionomija , to se primećuje u nekim mađarskim,rusinskim,šokačkim i bunjevačkim selima.
Dok sa druge strane imaš bar po Vojvodini jako puno mešanja pa se Bunjevci i Mđari ne razlikuju , a o većim gradovima i da ne govorim jer vojvodina je izgleda ipak nešto drugačija od drugih bar po mešanju nacija tj.tu smo na prvom mestu u bivšoj državi.


Cijenim da tako nije u Vojvodini ,al ja govorim za Slavoniju. Inače za vas u Vojvodini su Gedže "Srbijanci" tj. oni iz centralne Srbije ,recimo u Slavoniji posebno u SZ i Z dijelu su nas tako Šokci zvali baš zbog crnomanjastog izgleda. Baba mog prijatelja me oslovila s "Gedžo" pa sam umro od smijeha :zubati ,nije ona znala da sam Srbin nego imam crnu put :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 25 svi 2012, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
ZlatkoZG je napisao/la:

Cijenim da tako nije u Vojvodini ,al ja govorim za Slavoniju. Inače za vas u Vojvodini su Gedže "Srbijanci" tj. oni iz centralne Srbije ,recimo u Slavoniji posebno u SZ i Z dijelu su nas tako Šokci zvali baš zbog crnomanjastog izgleda. Baba mog prijatelja me oslovila s "Gedžo" pa sam umro od smijeha :zubati ,nije ona znala da sam Srbin nego imam crnu put :001_smile


Svašta?! , jbt tek sad vidim kako je usađen rasizam ali prema crnomanjatstim Srbima dok vi garavi Hrvati samo se trebate potruditi da imate ličnu kartu i naglas viknete da niste Srbi. :zubati

I što je glupavo uopšte u centralnoj Srbiji nisu tako crnomanjasti , čak šta više crnji su u CG i Hercegovini , ali to je sve neznatno kao što su i neznatno Hrvati malo plavlji od Srba.

Mislim da je to ostatak od stare rasitičke propagande kad su se Srbe prestavljali kao niža bića jer su tamniji a da sebe nisu zagledali , jer eto ako si katolik onda si evropljanin i pravi belac.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 25 svi 2012, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
joe enter je napisao/la:
Svašta?! , jbt tek sad vidim kako je usađen rasizam ali prema crnomanjatstim Srbima dok vi garavi Hrvati samo se trebate potruditi da imate ličnu kartu i naglas viknete da niste Srbi. :zubati

I što je glupavo uopšte u centralnoj Srbiji nisu tako crnomanjasti , čak šta više crnji su u CG i Hercegovini , ali to je sve neznatno kao što su i neznatno Hrvati malo plavlji od Srba.

Mislim da je to ostatak od stare rasitičke propagande kad su se Srbe prestavljali kao niža bića jer su tamniji a da sebe nisu zagledali , jer eto ako si katolik onda si evropljanin i pravi belac.


Jbt joe, pretjeruješ :zubati

Jednostavno me baba prozvala Gedžo ,podsvijest radi. Ja ti kažem da se tamo gdje su razlike veće to primjeti ,ljudi nisu slijepi pored vlastitih očiju ma koliko ti tupavo to izgledalo. Mene to uopće ne vrijeđa ,čuo sam i ja komentare i od Srba kojima se "latini" jako gade ,ima budala svugdje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 25 svi 2012, 23:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
ZlatkoZG je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Svašta?! , jbt tek sad vidim kako je usađen rasizam ali prema crnomanjatstim Srbima dok vi garavi Hrvati samo se trebate potruditi da imate ličnu kartu i naglas viknete da niste Srbi. :zubati

I što je glupavo uopšte u centralnoj Srbiji nisu tako crnomanjasti , čak šta više crnji su u CG i Hercegovini , ali to je sve neznatno kao što su i neznatno Hrvati malo plavlji od Srba.

Mislim da je to ostatak od stare rasitičke propagande kad su se Srbe prestavljali kao niža bića jer su tamniji a da sebe nisu zagledali , jer eto ako si katolik onda si evropljanin i pravi belac.


Jbt joe, pretjeruješ :zubati

Jednostavno me baba prozvala Gedžo ,podsvijest radi. Ja ti kažem da se tamo gdje su razlike veće to primjeti ,ljudi nisu slijepi pored vlastitih očiju ma koliko ti tupavo to izgledalo. Mene to uopće ne vrijeđa ,čuo sam i ja komentare i od Srba kojima se "latini" jako gade ,ima budala svugdje.


Pa odakle baba zna kako izgledaju Gedže?! , ja verujem da nijednog u životu nikad nije videla , i što je bezveznije kao što rekoh "gedže" uopšte nisu crnomanjasti.
Zato i kažem da je to propaganda.

http://desmond.imageshack.us/Himg503/scaled.php?server=503&filename=books1.png&res=landing

http://img690.imageshack.us/img690/8996/books2.png

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 25 svi 2012, 23:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
joe enter je napisao/la:
Pa odakle baba zna kako izgledaju Gedže?! , ja verujem da nijednog u životu nikad nije videla , i što je bezveznije kao što rekoh "gedže" uopšte nisu crnomanjasti.
Zato i kažem da je to propaganda.

http://desmond.imageshack.us/Himg503/scaled.php?server=503&filename=books1.png&res=landing

http://img690.imageshack.us/img690/8996/books2.png



joe, sve je to u redu , jbt pretjeruješ ,dobro ja znam kako izgleda centralna Srbije ,pitaj Jagnjećeg :palacgore1

Ovo nije neka generalna priča nego puke unutar regionalne razlike među ljudima , mislim da uopće to niko ne shvaća tako smrtno ozbiljno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 26 svi 2012, 00:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
gjoe enter... :zubati

Sad čupa ostatke crne kose sa ćelave glave... :zubati

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 26 svi 2012, 00:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 12:30
Postovi: 12935
ZlatkoZG je napisao/la:
dobro ja znam kako izgleda centralna Srbije ,pitaj Jagnjećeg :palacgore1


Evo ja jamčim da poznaje svaku selendru. :wink


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 26 svi 2012, 00:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
ZlatkoZG je napisao/la:

joe, sve je to u redu , jbt pretjeruješ ,dobro ja znam kako izgleda centralna Srbije ,pitaj Jagnjećeg :palacgore1

Ovo nije neka generalna priča nego puke unutar regionalne razlike među ljudima , mislim da uopće to niko ne shvaća tako smrtno ozbiljno.


Pa takve stvari su uvek ozbiljne jer su rasizam , a ima li išta gore od rasizma kad si zbog tena unapred osuđen.
Ja mogu razumeti mržnju i animozitet Hrvata kad su u pitanju srpski etnos,njegova politika,vera,jezik,...ali kad je ovo u pitanju onda me to jako ljuti jer mi je imbecilno da neko može nešto takvo šta izjaviti pa makar dolazilo od babe.
Zbog takvog mišljenja su upravo rođaci Nikole Tesle pobijeni od ustaša i nije ih izvuklo njegov ponos na hrvatsku domovinu , već je presudio izgled tj.ono što i ti prepoznaješ jer eto imaš oči pa je glupo ne korisititi ih , jel da.

Te stvari su uvek smrtno ozbiljne , ali izgleda da su uvrežene kao narodni običaj pa je ljudima normanlno nekoga po boji kože prosuđivati koje je nacije.
Izvini ali to je meni jezivo , bez obzira koliko ti to meni benigno predstavljao i što ti nisi zapravo takav.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 26 svi 2012, 00:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
joe enter je napisao/la:
Pa takve stvari su uvek ozbiljne jer su rasizam , a ima li išta gore od rasizma kad si zbog tena unapred osuđen.
Ja mogu razumeti mržnju i animozitet Hrvata kad su u pitanju srpski etnos,njegova politika,vera,jezik,...ali kad je ovo u pitanju onda me to jako ljuti jer mi je imbecilno da neko može nešto takvo šta izjaviti pa makar dolazilo od babe.
Zbog takvog mišljenja su upravo rođaci Nikole Tesle pobijeni od ustaša i nije ih izvuklo njegov ponos na hrvatsku domovinu , već je presudio izgled tj.ono što i ti prepoznaješ jer eto imaš oči pa je glupo ne korisititi ih , jel da.

Te stvari su uvek smrtno ozbiljne , ali izgleda da su uvrežene kao narodni običaj pa je ljudima normanlno nekoga po boji kože prosuđivati koje je nacije.
Izvini ali to je meni jezivo , bez obzira koliko ti to meni benigno predstavljao i što ti nisi zapravo takav.


Kako rekoh budala ima svugdje , moj stari je na svoje oči vidio kako Srbi iz Knina propituju ko je Srbin a ko Hrvat ,nije mogao shvatiti da im je to toliko važno. Prije bi *** u ruku primio nego se rukovo s Hrvatom makar isti bio najbolji čovjek na svijetu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 26 svi 2012, 00:30 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
joe enter je napisao/la:
ZlatkoZG je napisao/la:

joe, sve je to u redu , jbt pretjeruješ ,dobro ja znam kako izgleda centralna Srbije ,pitaj Jagnjećeg :palacgore1

Ovo nije neka generalna priča nego puke unutar regionalne razlike među ljudima , mislim da uopće to niko ne shvaća tako smrtno ozbiljno.


Pa takve stvari su uvek ozbiljne jer su rasizam , a ima li išta gore od rasizma kad si zbog tena unapred osuđen.
Ja mogu razumeti mržnju i animozitet Hrvata kad su u pitanju srpski etnos,njegova politika,vera,jezik,...ali kad je ovo u pitanju onda me to jako ljuti jer mi je imbecilno da neko može nešto takvo šta izjaviti pa makar dolazilo od babe.
Zbog takvog mišljenja su upravo rođaci Nikole Tesle pobijeni od ustaša i nije ih izvuklo njegov ponos na hrvatsku domovinu , već je presudio izgled tj.ono što i ti prepoznaješ jer eto imaš oči pa je glupo ne korisititi ih , jel da.

Te stvari su uvek smrtno ozbiljne , ali izgleda da su uvrežene kao narodni običaj pa je ljudima normanlno nekoga po boji kože prosuđivati koje je nacije.
Izvini ali to je meni jezivo , bez obzira koliko ti to meni benigno predstavljao i što ti nisi zapravo takav.

Enteru, kako se u srbiji gleda na rome, ima li misanja, jesu li akceptirani, sto bi reka prosjecan srpski cale da mu cerkica dovede cigana?

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 26 svi 2012, 00:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Joe iz ničega frku napravi. Ne dao Bog njemu dati moć koju ima US president.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 26 svi 2012, 00:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
puntar2.0 je napisao/la:
Enteru, kako se u srbiji gleda na rome, ima li misanja, jesu li akceptirani, sto bi reka prosjecan srpski cale da mu cerkica dovede cigana?


Puntaru znajući šta pišeš i kakvo imaš mišljenje o mnogima , reći ću ti :"Šta te boli *** šta mi Romi radimo".

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 26 svi 2012, 00:40 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
joe enter je napisao/la:
puntar2.0 je napisao/la:
Enteru, kako se u srbiji gleda na rome, ima li misanja, jesu li akceptirani, sto bi reka prosjecan srpski cale da mu cerkica dovede cigana?


Puntaru znajući šta pišeš i kakvo imaš mišljenje o mnogima , reći ću ti :"Šta te boli *** šta mi Romi radimo".

Vidi, vidi a sto ja to mislin o mnogima? Pitan ja tebe za objektivnu analizu, kako se u srbiji gleda na rome, ti se upucas na neku babu u Hrvatskoj ko bush na bagdad, izpalis znanstvene radove o rasizmu u Hrvata, pa reci mi, kako to stoje romi u Srbiji?

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Nikola Tesla Hrvat ?
PostPostano: 06 pro 2012, 20:32 
Offline

Pridružen/a: 11 stu 2012, 17:45
Postovi: 355
Lokacija: ZAGREB
Teze o hrvatskom podrijetlu
Citat:
Temeljem određenih nalaza su izronile i teze o hrvatskom podrijetlu Nikole Tesle.
Prema tim materijalima, koje je našla prof. Ljubica Štefan, o podrijetlu prezimena Tesla je govorio sam Tesla kad je u svom dnevniku pisao da je njegov djed taj nadimak dobio zbog toga jer je "imao isturene prednje zube pa ga je narod prozvao Tesla prema alatki kojom se obrađuje drvo i otud i moje sadašnje prezime Tesla.".
U tim tekstovima je stajalo "Drago mi je što me i Hrvati smatraju svojim jer su moji preci hrvatski koljenovići Draganići iz Zadra. Kao hrvatski plemići u 16. Stoljeću došli su u Liku i tu ostali. U Liku su moji prepreci došli preko Novog Vinodola. Preci moje majke, Kalinići, također su hrvatski plemići iz Novog Vinodola. Moj pradjed stjecajem okolnosti morao je otići u Bosansku krajinu (turska Hrvatska) i tamo se oženio pravoslavnom djevojkom i prešao na pravoslavlje. On je imao isturene prednje zube pa ga je narod prozvao Tesla prema alatki kojom se obrađuje drvo i otud i moje sadašnje prezime Tesla. To je zapravo nadimak. Moj djed je bio časnik u ličkoj regimenti, a moj otac pravoslavni prota!“.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla Hrvat ?
PostPostano: 06 pro 2012, 20:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
E nije Hrvat, već je Rumun. :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla Hrvat ?
PostPostano: 06 pro 2012, 20:45 
Offline

Pridružen/a: 11 stu 2012, 17:45
Postovi: 355
Lokacija: ZAGREB
Vladimir RUS je napisao/la:
E nije Hrvat, već je Rumun. :zubati


Istina HAHAHA :smijeh

Citat:
"Nicolae" Tesla rođen je u području kompletno nastanjenim Istrorumunjima, tvrdi se u knjizi objavljenoj 2005. godine

Dok se Hrvati i Srbi natežu oko toga "čiji" su Ruđer Bošković, Ivo Andrić i drugi proslavljeni znanstvenici i umjetnici, u igru su se ubacili i Rumunji koji su prisvojili ni manje ni više nego Nikolu Teslu.

"Nikola (Nicolae) Tesla, poznati rumunjski znanstvenik, rođen je 1856. godine u Lici, u selu Smiljanu. To kompletno područje bilo je naseljeno Istrorumunjima…", tvrdi se u 2005. godine objavljenoj knjizi "Izvanzemaljski Rumunj" autora Valentina Ovidiua Vâzdoage.

Kako piše Politika, ova teza zapravo i nije tako nova, već je dugo zastupljena među dijelom rumunjske stručne javnosti. Direktor beogradskog Muzeja Nikole Tesle Vladimir Jelenković kaže da se s tom tezom prvi put susreo 2006. godine na jednom skupu u čast slavnom izumitelju. Ideja je zastupljena i na vrlo visokim razinama, pa tako Dinu-Ştefan Moraru, počasni član rumunjske akademije znanosti, tvrdi da su Lika i Gospić od 15., odnosno 16. stoljeća bili u potpunosti nastanjeni Istrorumunjima, a navode je prvi put iznio početkom 1999. godine. Moraru se poziva na audiozapis na kojemu poznati rumunjski izumitelj Henri Coandă o Tesli govorio kao Rumunju porijeklom iz Banata s kojim je razgovarao na rumunjskom jeziku
:zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 06 pro 2012, 21:21 
Offline

Pridružen/a: 26 stu 2012, 01:02
Postovi: 109
Junuz Djipalo je napisao/la:
Meni on ima "srpsku" facu, naravno ne može čovjek sa sigurnošću razaznavat narode prema licima ali je Tesla jedan od onih za koje bih rekao sa velikom sigurnošću da je Srbin.

I2a1b1 dinaric ..slaven :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla Hrvat ?
PostPostano: 07 pro 2012, 00:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 18:37
Postovi: 3926
Lokacija: Τριβαλλοί
Vladimir RUS je napisao/la:
E nije Hrvat, već je Rumun. :zubati



Ja sam imao dijalog preko neta s jednim takvim ,nemožeš čovjeku dokazat da Istro-Rumunji nemaju veze s Likom , oni misle da je on Istro-Rumunj , svašta Bože na ovom svijetu :D .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 07 pro 2012, 09:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
PilotInstruktor je napisao/la:
Tesla je možda najveći Slaven ikad rođen.


Pitanje je dal je Slaven. Prezime Teslea je relativno cesto medju Rumunjima/Vlasima.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla, interview iz 1899. god.
PostPostano: 07 pro 2012, 10:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
Pa Hrvat, odmah se vidi uljudnost i lijep odgoj.

slika

Realno, zar ne vidite očitu razliku :zubati

slika

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 123 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO