HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 06:43.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 193 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 22:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 stu 2021, 14:33
Postovi: 2476
Prvo je lik izdrkao qurcinu Bugarima, kao da su nam oni kao neprijatelji, pa ga sad izdrkava i Madjarima.

Pa daj reci vise Weasel sta ti je po srcu, sto si mastao jos od osnovne skole, da podelite Srbiju sa njima.

Ali oni uopste i ne znaju da vi postojiti, mislim vi ustasoidi, oni su danas prijatelji sa Srbima i boli ih qurac za vase NDH price.

_________________
Jussijev 2 profil. Srbija broj 1 u regionu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 22:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Yun Che je napisao/la:


Jbt, sta si se tako iznervirao covece..?

Alergičan sam na mitomaniju

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 22:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
novem je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
U kakvoj kontradikciju? Mi smo zauzeli 1/3 Hrvatske i ostavili to Krajišnicima da čuvaju, SVK je imala par desetina uglavnom matorih vojnika. Vi ste imali 250k vojnika. Knin u poluokruženju. Rezultat nije iznenađenje. I mi se nismo mešali. Da ste napali Istočnu Slavoniju po kojoj je bila raspoređena VJ, prebili bi vas ko vola u kupusu.


Pobijedili smo vas diplomacijom, bez žrtava, jer ste nakon Oluje shvatili da hrvatsko
Podunavlje više ne možete držati. Da je bilo suprotno ne bi potpisali Erdutski sporazum
i vojno bi branili to okupirano područje.

Pa ne bi nam niko u svetu priznao aneksiju toga, a da budemo pod sankcijama za to malo njiva, glupo je. I pored svega toga, vi ste za to dali teritoriju nama da mi namirimo muslimane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 22:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
weasel je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Neće ni naša vojska biti kao danas za četiri godine. A da su jači danas, nisu, pa imaš crno na belo, pročitaj jbt. Uostalom nebitno, pošto nećemo ratovati.

Mađari imaju kakve takve gripene, vi imate 30-40 godina stare Migove 29.
Mađari uskoro nabavljaju nove leoparde, Šumadinac vozi i dalje m-84 ( doduše voze i Hrvati ali mi se ne hvalimo)
Mađari imaju Češki Bren, modularnog dizajna iz 21. stoljeća, Srbijanci imaju modernizirani kalašnjikov.
Srbijanci imaju Miloše lazare, JNA transportere, Mađari nabavljaju Lynx

Dakle ne možete se usporediti nikako, a kako vrijeme prolazi bit ćete samo slabiji.

Kao da se sada Hrvatska ide hvaliti da ima drugu najaču mornaricu na Mediteranu, a znamo da nema.

Čista mitomanija. :biceovodobro

Mi imamo i T72BM3 koji je na nivou Leopard. Mađarski gripeni su prekodeset godina stari, i nisu ništa posebno bolji, ako uopšte, od MiG29, a mi kupujemo novu eskadrilu ili dve za pet godina. Mi svake godine nabavljamo novo oružje. A kad smo kod pušaka, mi smo upravo u procesu zamene M70 sa modularnom M19. Ponavljam, nebitno, jer nećemo ratovati, ali da imaju jaču vojsku od nas, nemaju. Od vas imaju, duplo jaču. Kao i mi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27490
Carmello Šešelj je napisao/la:
novem je napisao/la:

Pobijedili smo vas diplomacijom, bez žrtava, jer ste nakon Oluje shvatili da hrvatsko
Podunavlje više ne možete držati. Da je bilo suprotno ne bi potpisali Erdutski sporazum
i vojno bi branili to okupirano područje.

Pa ne bi nam niko u svetu priznao aneksiju toga, a da budemo pod sankcijama za to malo njiva, glupo je. I pored svega toga, vi ste za to dali teritoriju nama da mi namirimo muslimane.


Vi ste četri godine niste obazirali na svijet, radili ste što ste htjeli - dok ste mogli. Ako vas do tada nije smetalo što ste anektirali dijelove Hrvatske, zašto niste Erdutski prije Oluje potpisali?

Ona je prekretnica svega, ne pravi se lud. Pa trgovali smo vašom zemljom. Tu vam
se uistinu previše bilo popustilo.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Carmello Šešelj je napisao/la:
Mi imamo i T72BM3 koji je na nivou Leopard. Mađarski gripeni su prekodeset godina stari, i nisu ništa posebno bolji, ako uopšte, od MiG29, a mi kupujemo novu eskadrilu ili dve za pet godina. Mi svake godine nabavljamo novo oružje. A kad smo kod pušaka, mi smo upravo u procesu zamene M70 sa modularnom M19. Ponavljam, nebitno, jer nećemo ratovati, ali da imaju jaču vojsku od nas, nemaju. Od vas imaju, duplo jaču. Kao i mi.

Lažeš samo sebe i par srbijanaca, gripeni nisu ništa posebno ali ipak su bolji od prastarih migova.

A usporedba t72 s leopardom je komična, bezobrazna štoviše.

Opet ponavljam njih ima skoro 10 milijuna, vas ima za trećinu manje i niste u NATO.

Kao da bi te ubilo priznati da postoji zemlja s jačom vojskom od vas.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 22:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 15:38
Postovi: 4966
Robbie MO je napisao/la:
Zašto je Osmansko carstvo inzistiralo na širenju ?

Zašto se urušilo čim je širenje zaustavljeno, umjesto da se stabilizira, potpiše mirovne sporazume i dođe do npr. ekonomskog zlatnog doba, da se koncentrira na trgovinu itd?

Kad se pogleda vojni ustroj, porezi, ekonomija, sve se temeljilo na hijerarhiji tlačenja, uz obećanje da ako pređeš na njihovu stranu i tebi će se dozvoliti da tlačiš, ali isključivo neku novu populaciju, jer ne možeš tlačiti one koji su iznad tebe i prije su se učlanili u u "piramidu".

Naslov je primijetno tvoj stil.

Tili su se sirit jer je to logicno za imperijalni sustav. Imperijalni sustav se razlikuje od etnickog u tome da temeljni narod ne pokusava bit homogena holisticka populacija vec iskljucivo vladajuca imperijalna klasa koja ce zivit od rente isl.

Tako su etnicki Turci bili samo aristokracija, trgovci su bili Armenci, Grci, Cincari i Zidovi. Ratnici su bili balkanci, Cerkezi, Kurdi, Tatari. Intelektualci i kler su im bili Arapi itd.

To je klasicni multietnicki imperijalni model s etnoklasnom stratifikacijom.

Takoder, nije istina da se carstvo nije bavilo trgovinom. Trgovina im je bila velik nacin dobijanja novca jer je sva trgovina iz Azije isla preko njih. Oni su malo tog sami radili, ugl su naplacivali za pravo prometa. Zbog upravo ovih visokih cijena prometovanja, zapad je tia otkrit novi put do dalekog istoka.

Kad je to otkriveno onda je zarada pocela padat i Turci su se morali prosirit dalje. Habsburzi su kontrolirali Spanjolsku i Portugal a njihov glavni grad je bia Bec. Zauzimanjem Beca, Osmanlije bi konacno dobile odrzivo utociste i jaku bazu na razini njihovog glavnog grada. Bec je osin tog bia ogromnog prometnog znacaja, kako kopnenog, tako i po rijeci Dunav.

Prestiz medu Muslimanima bi takoder stvoria podrsku carstvu. Glavni materijalni problem Turaka oko 1600 do 1800 je bilo bas logistika tj transport dobara, carstvo nije moglo efektivno ratovat daleko od Bospora di im je ekonomska baza. Hrvatski krajevi su bili ocajni za ratovanje i transport i vrlo skupi za drzat zbog plemena i terena.

Ugl zauzimanje Beca bi risilo problem nedostatka trgovine, stvorilo novu bazu za logistiku za daljnje sirenje, kao i sta bi unistilo reputaciju i status Habsburgovaca.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 22:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
weasel je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Mi imamo i T72BM3 koji je na nivou Leopard. Mađarski gripeni su prekodeset godina stari, i nisu ništa posebno bolji, ako uopšte, od MiG29, a mi kupujemo novu eskadrilu ili dve za pet godina. Mi svake godine nabavljamo novo oružje. A kad smo kod pušaka, mi smo upravo u procesu zamene M70 sa modularnom M19. Ponavljam, nebitno, jer nećemo ratovati, ali da imaju jaču vojsku od nas, nemaju. Od vas imaju, duplo jaču. Kao i mi.

Lažeš samo sebe i par srbijanaca, gripeni nisu ništa posebno ali ipak su bolji od prastarih migova.

A usporedba t72 s leopardom je komična, bezobrazna štoviše.

Opet ponavljam njih ima skoro 10 milijuna, vas ima za trećinu manje i niste u NATO.

Kao da bi te ubilo priznati da postoji zemlja s jačom vojskom od vas.

Ne T-72. T-72MB3. Pročitaj koja je razlika između ta dva tenka. A ima da se čita i čita. Uglavnom, na nivou Leo2a6.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27490
Jedna bitna stvar je i da je Slobo strahovao da bi ga novi val izbjeglica,
mogao koštati glave. Zato je i potpisao mirnu reintegraciju, jer to je bio
proces, podaleko od javnosti i gadnih scena.


Citat:
“Za Miloševića bi priznavanje Hrvatske”, tvrdi Bildt, “značilo gutanje gorkih pilula,
nakon što je bio prisiljen da ćutke posmatra čišćenje i protjerivanje Srba sa područja
cijele Krajine. Poslednja zaštićena zona u Hrvatskoj, istočna zona u istočnoj Slavoniji,
ležala je neposredno na granici sa Srbijom i tu je sada, nakon proterivanja Hrvata, živelo
oko 180 000 Srba. Eventualna nova bujica izbjeglica koja bi se uputila prema Beogradu,
nakon onoga što se dogodilo u maju i početkom avgusta, dovela bi možda situaciju u
Srbiji do eksplozije.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 22:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Bildt.... Nemački Informer.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 22:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27490
Carmello Šešelj je napisao/la:
Bildt.... Nemački Informer.


Carl Bildt. :zubati

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
novem je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Bildt.... Nemački Informer.


Carl Bildt. :zubati

Vojni ekspert. Niste mogli ništa u I. Slavoniji, VJ bila Crvena armija za HV. Najmanje deset puta više svega, i vi bi to uspešno napali? Ajde nemoj da si smešan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 23:18 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10444
Carmello Šešelj je napisao/la:
novem je napisao/la:

Carl Bildt. :zubati

Vojni ekspert. Niste mogli ništa u I. Slavoniji, VJ bila Crvena armija za HV. Najmanje deset puta više svega, i vi bi to uspešno napali? Ajde nemoj da si smešan.

Za pokrenit tu tehniku treba gorivo kojeg niste imali.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 23:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Za odbranu smo imali. Nismo imali za napad.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 23:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27490
Carmello Šešelj je napisao/la:
novem je napisao/la:

Carl Bildt. :zubati

Vojni ekspert. Niste mogli ništa u I. Slavoniji, VJ bila Crvena armija za HV. Najmanje deset puta više svega, i vi bi to uspešno napali? Ajde nemoj da si smešan.


Imao je bezbroj susreta s Miloševićem kao predstavnik EU, sudjelovao u Daytonu, bio odlično
informiran o stvarnom stanju na terenu. Činjenica je da Slobo od Oluje nije riskirao bilo kakvu
uporabu VJ i bio više zabrinut vlastitom sudbinom nego vašom kao naroda u istočnoj Slavoniji i Baranji.

Ako je nešto smiješno, onda je to tvoja izjava da vam to "svijet ne bi priznao". Svijet priznaje
samo silu, a vi se niste smjeli usuditi da svoju ponovno angažirate, kad je to doista bilo bitno, jer niste
bili sigurni u uspjeh i bojali ste se dalekosežnijih posljedica. Zato ste se i povukli, a to je poraz.
Zato to tvoje qurčenje s vašom snagom (koja silom nešto osvoji, pa sve mirnim putem opet vrati),
ne vrijedi ni pišljivog boba. Trebali ste se onda 1991. godine zapitati dali bi vam "svijet to (oteto)
priznao". A ne nakon Oluje.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 23:31 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 17:35
Postovi: 10444
Carmello Šešelj je napisao/la:
Za odbranu smo imali. Nismo imali za napad.

Niste imali ni za obranu. Bili ste gladni i bez morala.

_________________
Sproću judeonacizma!

daramo: ja bi bez problema mahao zastavom Izraela


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 23:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ruj 2021, 12:54
Postovi: 2903
Carmello Šešelj je napisao/la:
Šta bulazniš ti? Imali smo deset tenkova na svaki vaš jedan. Eskadrilu MiG29, preko 100 mig21, znači vazduh naš, mi u ukopanim položajima, Gazele sa maljutkama se šetaju kako hoće, tonu artiljerije i VBR-ova, ne bi mogli da napredujete ni milimetar. Ponavljam ti, VJ nije bila isto što i SVK.


Pa ste zato što ste sve to imali potpisali bezuvjetnu kapitulaciju =)) koji klaun

Evo ti da se malo obrazuješ, da ne bi više lupao gluposti

sjednica Vrhovnog savjeta obrane SR Jugoslavije održana 14. kolovoza 1995.

general Branko Krga: "razbijanjem srpske Vojske Krajine Hrvatska je oslobodila respektirajuće snage koje već angažira protiv Republike Srpske, a ubrzo to može činiti i u istočnoj Slavoniji, Baranji i zapadnom Srijemu te s prostora Dubrovnika prema Prevlaci. To bi moglo neposredno negativno utjecati na sigurnost SRJ"

Nadalje, Krga izvještava Slobodana Miloševića da je opcija rata realna te da Hrvatska na krilima posljednjih uspjeha “pokazuje agresivne namjere, posebno prema istočnoj Slavoniji, Baranji i zapadnom Srijemu”, istodobno navodeći da je HV na tom području grupirao 35 tisuća vojnika, no da je interes SRJ da to područje “ostane pod kontrolom Srba i UN-a”.

“Za sada nema nikakvog dokaza da bi se Hrvatska i njezini vanjski mentori zadovoljili izbijanjem na avnojevske granice. Više činjenica ukazuje na to da neki centri moći na Zapadu preko Hrvatske žele isprovocirati uvlačenje SRJ u rat u cilju njezina diskreditiranja kao faktora mira. Sve te provokacije treba obavezno izbjeći”, predlaže Krga. - vidi junaka što mu se tresu gaće da HV neće stati na avnojevskim granicama ako krene tenkoprohodnim Srijemom

General Aleksandar Dimitrijević iz Uprave bezbednosti VJ kaže kako pod svaku cijenu treba izbjeći uvlačenje SRJ u rat.

General Aleksandar Dimitrijević iz Uprave bezbednosti VJ kaže kako pod svaku cijenu treba izbjeći uvlačenje SRJ u rat. Očito je iz svih izlaganja da je to bio prioritet. Naime, Dimitrijević smatra kako bi eventualno uključivanje SRJ u rat izvan njezina teritorija nesumnjivo predstavljalo veliki rizik iz više razloga. (...) “Jastrebovi NATO-a lako bi se izborili za masovnu upotrebu avijacije za djelovanje po ciljevima u SRJ. Strani poticatelji albanskih i muslimanskih secesionista zahtijevali bi od njih da započnu oružanu borbu. Najzad, hrvatsko-muslimanska koalicija bila bi veoma ohrabrena da krene u stratešku ofenzivu protiv Republike Srpske i srpske Krajine, a eventualni uspjeh mogao bi je čak potaknuti da napadne i SRJ. U cjelini gledano, ugroženost sigurnosti SRJ bila bi maksimalna, a za posljedicu bi, najvjerojatnije, imala slamanje srpskog nacionalnog bića i uništenje SRJ.” Ovo izlaganje najbolje oslikava očigledan strah koji je zavladao u Beogradu nakon Oluje te se vidi kako je Miloševićevu vodstvu kad gubi na međunarodnom planu. Dimitrijević navodi kako je “nizak moral vojnika Slavonsko-baranjskog korpusa i stanovništva u zoni njegove odgovornosti” i to trenutno predstavlja “najveću opasnost za uvlačenje SRJ u rat izvan njenih granica”. Dimitrijević navodi daljnju dilemu vodstva SRJ ako hrvatska strana povede vojnu akciju u Podunavlju te kaže kako bi HV mogao “tući i mostove na Dunavu”, čime bi “SRJ bila dovedena u iskušenje: ako ne odgovori, bila bi ponižena, što bi bio argument ekstremističkim snagama, a ako odgovori, to bi značilo uključivanje u rat”. Zato je, nastavlja Dimitrijević, prijeko i hitno potrebno “da sve državne i civilne strukture na prostoru istočne Slavonije, Baranje i zapadnog Srijema učine sve da se prekinu podjele, spriječi napuštanje prostora i podigne moral stanovništva i boraca”.

Malo Miloševića:

“Prije nekoliko mjeseci pitao sam Mladića: ‘Dobro, Ratko, sada mi reci šta je rezultat od odbijanja plana. Da li ste osvojili teritorije?’ A on kaže: ‘Nismo, nego smo ih izgubili. Pitam - ‘Imate li gubitke’, a on kaže: ‘Imamo velike gubitke!’ Kakav je, dakle, rezultat? Negativan! Kada sam ga pitao što se ide u negativan rezultat, on je samo slijegao ramenima”, govorio je tada Milošević.

O padu Krajine govori kao “o jednoj poražavajućoj i ponižavajućoj situaciji” - “da je sva pomoć koju je dobila Republika Srpska Krajina praktički završila kao naoružavanje hrvatske vojske”, ljutio se Milošević.

“Zamislite vi taj apsurd: na jednoj strani odbija se plan (Z4, op. a.),a na drugoj se odbija da se brani!?”

“Tamo je palo naređenje da svi izađu iz Krajine istog dana, bez čak stvorenog kontakta s hrvatskom vojskom na najvećem dijelu fronta. Da smo tog istog dana napravili idiotsku glupost da im pomognemo, tko bi to stigao do Knina do večeri da im pomogne?! Pa, tamo ne bi moglo da se stigne od njihovih kolona kojima su zakrčili sve puteve u bijegu, zajedno sa stanovništvom. Više su izginuli u bijegu sa stanovništvom nego što bi izginuli držeći linije. To je apsurdna situacija!

Pitanje je tko je, zaista, donio odluku da krajiško rukovodstvo napusti Krajinu? Takva odluka, u okolnostima kada su imali sve uvjete da se brane, izazove egzodus.”

Milošević poentira: “Sada to treba biti razlog da Jugoslavija jurne tamo da brani te teritorije s kojih su oni utekli kao zečevi?!”

Molim vas, šest hiljada Hrvata je branilo Vukovar pola godine. Napadala je cijela Prva armija, zrakoplovstvo, čudo, sva sila koju je imala JNA, a oni nisu obranili Knin (...) jer po svim izvještajima, čim je prestala artiljerijska priprema u sedam uvečer, oni su naredili - bijeg! (...) Sada se mi trebamo uvlačiti u jednu situaciju (...) kao da je nama stalo više do tog teritorija nego onima koji su imali sve uvjete da se brane, a odlučili su pobjeći!” zaključio je ljutiti Milošević.


da se krenulo na istočnu Slavoniju satrali bi vas, ne samo zato jer smo imali jako dobro opremljenu i uvježbanu vojsku, nego je i moral bio na neviđenom vrhuncu, oslobađanje Vukovara je bilo u igri, za to bi ginuli i u tisućama ako treba, nakon što bi pregazili ovu šaku demoraliziranog jada krenuli bi srijemskom ravnicom i zaustavili se vjerojatno tako da imamo Beograd u dalekometnom dometu. Jasno se vidi da su se i JNA generali toga usrali. Zato su i brže bolje potpisali bezuvjetnu kapitulaciju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 06 sij 2022, 23:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27490
Još jedna bitna stvar koja je pridonijela da Srbi odustanu od hrvatskog
Podunavlja, je daleko oslabljena vojno-politička situacija Srba u BiH nakon
operacija HV/HVO u BiH:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Operacija_Maestral (od 8. rujna - 17. rujna 1995.)
https://hr.wikipedia.org/wiki/Operacija ... BEni_potez (od 8. do 15. listopada 1995.)

... i najavljeni Dayton.

Zato nije čudo da je Sporazum o Temeljnim načelima za pregovore o Istočnoj Slavoniji,
Baranji i Zapadnom Srijemu, potpisan početkom listopada 1995. u Erdutu.

Strahovalo se od produžetka rata ali i još većeg slabljenja srpske pozicije, posebice u BiH,
za nadolazeće pregovore.

Erdutski sporazum je bila čista neophodnost srpske strane. Sve drugo bi bila mega avantura.
Zato i jeste to pitanje u Daytonu brzopotezno riješeno (za samo dva dana, ako se ne varam),
da bosanskim Srbima ne bude blok na nozi.

Dakle Oluja kao i operacije HV/HVO u BiH su stvar oko hrvatskog Podunavlja riješile.

Slobo je, što je poznato, uvijek vješto izbjegavao dva parelelna fronta. Zato se i jeste u Daytonu
koncentrirao samo na jedan. Hrvatsko Podunavlje je za njega i Srbe bilo izgubljeno.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 07 sij 2022, 00:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ruj 2021, 12:54
Postovi: 2903
Carmello Šešelj je napisao/la:
A zašto je predato? Paket aranžman, zašto ste vi dali nama područja u BiH da bi mi namirili muslimane?


Ajde prestani se više prosipati, vidi se da nemaš blage veze o čemu pričaš, počinje me hvatat suramlje.

Dakle Srbi su potpisali Erdutski sporazum 12. studenog 1995., situacija u kojoj opće dolazi do potrebe da Tuđman vraća hrvatski teritorij za Sarajevo događa se tijekom pregovora u Daytonu u noći sa 18. na 19 studeni 1995, kada je prevaratorsko smeće Silajdžić nagrabio sebi muslimanskog teritorija da je omjer Fedracija - Srbi narastao na 55-45, kada je Milošević do doznao htio je nazad na 51-49 i naravno, tko je morao vraćat teritorij - Hrvati, 20. studenog 1995. Clinton zove Tuđmana da vrati "nontradicional Croatian land in western Bosnia" kako bi Muslimani mogli dobit sarajevski kanton.

znači ako Srbi nisu imali vremeplov da malo odu u budućnost odlete u Dayton i znaju šta će se dogoditi za tjedan dana na pregovorima, onda istočna slavonija nikako nije mogla biti dio nikakvih razmjena teritorija u BiH

Ovo je prvi put da vidim Srbina da to tvrdi, obično tu laž proturavaju Muslimani, kako bi izbjegli činjenicu da im je Tuđman darovao Sarajevo, ali mi je enigma zašto bi Srbin to tvrdio?

Znači po tebi: Srbi su dali Istočnu Slavoniju i Sarajevo za... Mrkonjić grad?? :smajl052


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 07 sij 2022, 00:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ruj 2021, 12:54
Postovi: 2903
weasel je napisao/la:
Kao da bi te ubilo priznati da postoji zemlja s jačom vojskom od vas.


"da se dušman ne raduje"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 07 sij 2022, 00:16 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2021, 22:58
Postovi: 7447
Lokacija: Nizza, Naissus...
weasel je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Mađari ne mogu da poraze nijednog suseda. Mi šiptare rasteramo uz jutarnju kafu.

Naravno da mogu, slabiji su samo od Rumunjske, štoviše vi ste im savršen zalogaj. Jedina ne NATO zemlja, a ravnica do Beograda.

Misliš da su bezveze kupovali one Njemačke tenkove?

Pacijent F16...ili 20.

Slovačka ima 500 k puk uz uski pojas....
Slovenija zbog Kopera.

_________________
Propast najdugovecnije imperije (1123 god), Istocno Rimskog carstva
https://www.youtube.com/watch?v=yVa6GQVSaj0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 07 sij 2022, 00:19 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2021, 22:58
Postovi: 7447
Lokacija: Nizza, Naissus...
Šporet je napisao/la:
divizija je napisao/la:
nisu oni Mkdoniju poslije tražili, nego ste se prije dogovorili da je dobiju.

Što bi slali vojsku u Makedoniju, kad je najjača turska sila na istoku? Ne može Turska u Makedoniji ništa, ako izgubi u Trakiji.

nismo ni mi slali vojsku u Sloveniju 1991. da ratuje protiv JNA.

U svakom slučaju ,odluka da zayebete Bugare svoje saveznike je imala negativne posljedice po sve, Srbiju, Bugarsku, Rusiju, jedino ko je profitirao su Turci i Albanci.


Čitam i nevjerujem.

Još se hvali kako su upali u Makedoniju i zajebali Bugare, i ruga se glupim Bugarima što su išli na Carigrad. Čisti islam.

Zamisli, glupi Bugari išli oslobađat centar pravoslavnog svijeta umjesto Makedonije koja je pod jedan bila iza leđa turcima i odsječena, i pod dva Bugari su je (s pravom) smatrali svojim povijesnim i etničkim teritorijem, a tako je bilo i dogovoreno

ali zato pametni Srbi, dok Bugari ratuju prema Carigradu, napadaju Makedoniju i tamo savladavaju nekakve ostatke turskih posada

i ovaj ladno kaže; pa šta to je baš super, ko je kriv Bugarima šta su išli na Carigrad :klanjam

Tko ih hebe, jer Srbi gledaju SAMO SEBE....

Sa Mkd, Egejem i pozicijom JEDINOG tko graniči sa Tur bili bi svakoj sili prvi pik....nas bi rasparčli....2 x i ovako drljavi po 3 god.

_________________
Propast najdugovecnije imperije (1123 god), Istocno Rimskog carstva
https://www.youtube.com/watch?v=yVa6GQVSaj0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 07 sij 2022, 00:23 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2021, 22:58
Postovi: 7447
Lokacija: Nizza, Naissus...
Carmello Šešelj je napisao/la:
Naravno da je super. Bitan je rezultat. Nema morala u spoljnoj politici. Nema časti u spoljnoj politici. Samo interesi. Ne bulaznite kao neka deca. Zapadnjaci su kao moralni. Amerika je danas oličenje morala u svojoj spoljnoj politici? Ajde ne serite i ne lupetajte kao da ste deca. A ni Bugari nisu ispoštovali dogovor da pošalju vojsku u Makedoniju. Sami smo je oslobodili. Još smo im slali vojsku u pomoć u Trakiju, jer nisu mogli da osvoje Jedrene, tek kada smo mi došli, osvojili su ga.

Pružila nam se prilika 1913., Bugari su ispali budale i ko im jebe mater.

Paćenicima je KRIVO jer smo Mkd prisvojili i vole nas.
Sami će nas moliti da budu ponovo Južni Srbi Dušanovi.
Tko sada u CG što turbo Srbiju....vidi se njin očaj.

Jer ih i ZLOvenci sprdaju i pomeraju među.

_________________
Propast najdugovecnije imperije (1123 god), Istocno Rimskog carstva
https://www.youtube.com/watch?v=yVa6GQVSaj0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 07 sij 2022, 00:36 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2021, 22:58
Postovi: 7447
Lokacija: Nizza, Naissus...
divizija je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Albanci nikad neće biti pošteno naoružani. A mi smo vam 4 godine držali 30% zemlje okupirano. I nemoj 250k Krajišnika da da računaš kao "nas".


niste vi držali ništa, nego je držao UNPROFOR dok je trajalo primirje, vi ste to branili čitavih 4 dana.

boldano 1 i 2 su ti u kontradikciji.

kako vas je jadne islam syebao kroz 500 godina, postali ste mentalno i duhovno muslimani koji nose krst oko vrata

KRIŽ...bili smo u istom povjesno civilizacijsko kulturno lingvističkom prehrambeno CAJKAŠKOM KRUGU.

I TVOJIH POLOVICA Hrvateka...treba prevoditelj između Cehe ili Bodula i južnjaka.

_________________
Propast najdugovecnije imperije (1123 god), Istocno Rimskog carstva
https://www.youtube.com/watch?v=yVa6GQVSaj0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Osmansko carstvo kao Ponzi shema
PostPostano: 07 sij 2022, 01:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2017, 18:23
Postovi: 3452
Šporet je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Kao da bi te ubilo priznati da postoji zemlja s jačom vojskom od vas.


"da se dušman ne raduje"

Fascinantna je sličnost. :zubati

_________________
Hrvatska Hrvatom!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 193 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 146 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO