HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 07:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Povijesne knjige
PostPostano: 04 lip 2009, 20:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Na ovom linku možete preuzeti "kontroverznu" knjigu od Nade Klaić: "Srednjovjekovna Bosna-politički položaj bosanskih vladara do tvrtkove krunidbe 1377."

http://www.2shared.com/file/4519547/33c ... a_PDF.html

Veličina: 1,7 MB


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 04 lip 2009, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Knjiga Ferde Šišića iz 1902. godine : "Vojvoda Hrvoje Vukčić Hrvatinić i njegovo doba 1350.-1416."

Knjiga je podijeljena u 9. poglavlja i svako poglavlje je posebna datoteka za skidanje zbog lakšeg download-a. Knjiga je skenirana, pa je prebačena u PDF format radi lakšeg čitanja.

Poglavlje Veličina Link
1. poglavlje 171 KB http://www.crohis.com/knjige/sisic-hrvo ... avlje1.PDF
Predgovor

2. poglavlje 1 590 KB http://www.crohis.com/knjige/sisic-hrvo ... avlje2.PDF
Donji Kraji i Hrvatinići

3. poglavlje 4 244 KB http://www.crohis.com/knjige/sisic-hrvo ... avlje3.PDF
Ugarsko-hrvatski prijestolni zapleti i počeci vojvode Hrvoje Vukčića (1382. - 1391.)

4. pogavlje 1 538 KB http://www.crohis.com/knjige/sisic-hrvo ... avlje4.PDF
Žigmund, Stjepan Dabiša i vojvoda Hrvoje (1381. - 1396.)

5. pogavlje 4 488 KB http://www.crohis.com/knjige/sisic-hrvo ... avlje5.PDF
Od nikopoljske katastrofe do krunisanja Ladislava Napuljskog (1396. - 1403.)

6. poglavlje 3 949 KB http://www.crohis.com/knjige/sisic-hrvo ... avlje6.PDF
Hrvoje Vukčić na vrhuncu svoga sjaja i moći (1403. - 1408.)

7. poglavlje 2 138 KB http://www.crohis.com/knjige/sisic-hrvo ... avlje7.PDF
Zadnji dani Hercega Hrvoja (1409. - 1416.)

8. poglavlje 3 351 KB http://www.crohis.com/knjige/sisic-hrvo ... avlje8.PDF
Bilješke

9. pogavlje 360 KB http://www.crohis.com/knjige/sisic-hrvo ... avlje9.PDF
Rodoslovlja i karte (Rodoslovlje knezova Gorjanskih, Rodoslovlje Kotromanića, Tloris bitke kod Nikopolja, Karta Donji Kraji)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 04 lip 2009, 21:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5890
DaniKU je napisao/la:
Knjiga Ferde Šišića iz 1902. godine : "Vojvoda Krvoje Vulčić Hrvatinić i njegovo doba 1350.-1416."


Ima i tu:
http://www.hercegbosna.org/ostalo/preuzimanje.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 04 lip 2009, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Hroboatos je napisao/la:


E nisam znao :-neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 04 lip 2009, 22:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Marko Vego- "Naselja bosanske srednjovjekovne države", napisana 1957,Sarajevo

http://rapidshare.com/files/219094446/M ... drzave.pdf

Veličina: 19986 KB ili 20 MB


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 05 lip 2009, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23302
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Ja sam se iznenadio da sam našao masu knjiga ovdje u obiteljskoj knjižnici. Od Marka Vege, Dominika Mandića, Franje Marića, BH hrvatska prezimena od Nosića dvije knjige + Prezimena Zapadne Hercegovine, Fra Petar Bakula * Izabrana djela, Zdravko Sančević - Pogled u Bosnu, Srednjovjekovne Humske Župe - Anđelić, Sivrić, Anđelić, Srećko M. Džaja - Konfesionalnost i nacionalnost Bosne i Hercegovine, te Klaić, pa Nikić i dosta nekih manjih knjižica u inače velikoj zbirci što imam u kući (barem preko 500 knjiga).

Evo primjerice sad sam malo pregledavao, recimo nisam uopće ni znao da imam Lošinu knjigu Hrvatska i veliko ratište. Dok nisam počeo posjećivati forume, nisam ni znao da imam ove gornje. :-zubati

Dijete prosvjetnih djelatnika. :mrgreen:

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 06 lip 2009, 08:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
lider30 je napisao/la:
Ja sam se iznenadio da sam našao masu knjiga ovdje u obiteljskoj knjižnici. Od Marka Vege, Dominika Mandića, Franje Marića, BH hrvatska prezimena od Nosića dvije knjige + Prezimena Zapadne Hercegovine, Fra Petar Bakula * Izabrana djela, Zdravko Sančević - Pogled u Bosnu, Srednjovjekovne Humske Župe - Anđelić, Sivrić, Anđelić, Srećko M. Džaja - Konfesionalnost i nacionalnost Bosne i Hercegovine, te Klaić, pa Nikić i dosta nekih manjih knjižica u inače velikoj zbirci što imam u kući (barem preko 500 knjiga).

Evo primjerice sad sam malo pregledavao, recimo nisam uopće ni znao da imam Lošinu knjigu Hrvatska i veliko ratište. Dok nisam počeo posjećivati forume, nisam ni znao da imam ove gornje. :-zubati

Dijete prosvjetnih djelatnika. :mrgreen:


:lol: a ništa sad fino odvoji par tjedana i sve ih pročitaj, pa kad nešto upitamo preko foruma da nam znaš odgovoriti :lol: :D ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 10 lip 2009, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Nisam knjige skenirao od 2002, pa mi recite je li danas lakše skenirati, pa OCR ili napraviti PDF? Koji je dobar softver za to?

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 12 lip 2009, 17:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
RajvoSa je napisao/la:
Nisam knjige skenirao od 2002, pa mi recite je li danas lakše skenirati, pa OCR ili napraviti PDF? Koji je dobar softver za to?


PDF je dosta jednostavno i lako napraviti. OCR nisam radio i ne znam o čemu je riječ tako da ti ne bih znao reći. :roll:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 12 lip 2009, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Evo jedna knjiga koju sam prebacio u PDF, inače je u free online izdanju.
"Kotromanići-dr.Željko Fajfrić"
Sadržaj

· 1. Bosna do pojave prvih Kotromanića
· 2. Prvi Kotromanići
· 3. Stjepan II Kotromanić (1314-1353)
· 4. Ban Tvrtko (1353-1377)
· 5. Kralj Stefan Tvrtko (1377-1391)
· 6. Kralj Stefan Dabiša (1391-1395)
· 7. Kraljica Jelena Gruba (1395-1398)
· 8. Kralj Stefan Ostoja (1398-1404)
· 9. Kralj Tvrtko II (1404-1409)
· 10. Ponovo kralj Stefan Ostoja (1409-1418)
· 11. Kralj Stefan Ostojić (1418-1421)
· 12. Ponovo kralj Tvrtko II Tvrtković (1421-1443)
· 13. Kralj Stefan Tomaš Ostojić (1443-1461)
· 14. Kralj Stefan Tomašević (1461-1463)

Ukupno: 81 stranica Veličina: 650KB

Link: http://www.2shared.com/file/6269160/a02 ... ajfri.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 12 lip 2009, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5890
RajvoSa je napisao/la:
Nisam knjige skenirao od 2002, pa mi recite je li danas lakše skenirati, pa OCR ili napraviti PDF? Koji je dobar softver za to?


To se masovno radi. Kupiš scanner i potrgaš knjigu.
Skenira ti knjigu od 300 str. u 2 sata. Nemaš OCR nego ti
po defaultu stavlja u pdf, zajedno s flekama.
Vidi npr. ovo:
http://www.google.hr/books?id=amoAAAAAc ... 87#PPP3,M1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 16 lip 2009, 11:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
DaniKU je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Nisam knjige skenirao od 2002, pa mi recite je li danas lakše skenirati, pa OCR ili napraviti PDF? Koji je dobar softver za to?


PDF je dosta jednostavno i lako napraviti. OCR nisam radio i ne znam o čemu je riječ tako da ti ne bih znao reći. :roll:


OCR ti je Optical Character Recognition, softver koji ti skeniranu stranicu (uobičajeno .jpg) pretvara u tekst, iliti word .doc, "prepoznavajući" slova.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 16 lip 2009, 11:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Hroboatos je napisao/la:
RajvoSa je napisao/la:
Nisam knjige skenirao od 2002, pa mi recite je li danas lakše skenirati, pa OCR ili napraviti PDF? Koji je dobar softver za to?


To se masovno radi. Kupiš scanner i potrgaš knjigu.
Skenira ti knjigu od 300 str. u 2 sata. Nemaš OCR nego ti
po defaultu stavlja u pdf, zajedno s flekama.
Vidi npr. ovo:
http://www.google.hr/books?id=amoAAAAAc ... 87#PPP3,M1


To nije loše, ali to je ipak samo kolekcija jpgova povezanih u pdf. Sviđa mi se e-book, recimo na Amazonu (ona koja ti omogućava pretragu), ili OCR pa fino napravit .pdf knjigu.

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 16 lip 2009, 15:50 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
slika

Obrana Herceg-Bosne 1


U knjizi Obrana Herceg-Bosne 1 prikazana je kronologija srpske agresije na republike Hrvatsku i BiH. Prof. Rotim je bilježio svakodnevna događanja koja je sistematizirao u tri dijela: nestanak Jugoslavije, ustroj vlasti u BiH i samoorganiziranje obrane Herceg-Bosne.

U 1. dijelu knjige pisac je pošao od naseljavanja Hrvata, obuhvatajući stvaranje hrvatskih država i gubljenja hrvatske samostalnosti, te Hrvatsku u savezu s Mađarskom, Austrijom i Srbijom u Jugoslaviji.

U cjelini Stvaranja suvremene i samostalne Republike Hrvatske prikazana su događanja po godinama, unutar godina po mjesecima, a u okviru mjeseci po nadnevcima. Događanja su potkrijepljena dokumentima sa sastanaka domaćih i svjetskih čimbenika, Predsjedništva SFRJ, Vlade RH, Vijeća NO i zaštite ustavnog poretka RH, predsjednika republika bivše Jugoslavije, Vijeća sigurnosti UN, EZ-e, mirovnih konferencija i drugih.

Među dokumentima značajnu ulogu imaju prijedlozi, pisma, rezolucije, odgovori, prijepiske, govori, poslanice, čestitke, promemorije i drugi dr. Franje Tuđmana u kojima je došla do izražaja njegova genijalnost koja je dovela do stvaranje i priznavanja RH te primanje Hrvatske u članstvo UN i Vijeće Europe. Da bi sve to ostvario još prije agresije na Hrvatsku dr. Franjo Tuđman na čelu HDZ uspio je ostvariti pomirbu među Hrvatima diljem svijeta koje su zavadile povijesne okolnosti i izgraditi prisne odnose s papom i katoličkom crkvom što je stvorilo jedinstvo među domovinskim i iseljenim Hrvatima.

Na dokumentima na kojima se stvarala Republika Hrvatska zasnivat će se povijest, a ne na politikanskim govorima pojedinih stranaka. Sve što se događalo oko stvaranja RH i oslobađanja njezinih prostora nalazi se u 1. dijelu knjige.

U drugom dijelu u Ustroju vlasti u BiH prikazano je sedam dokumenata, vezanih za sedam zemljovida te načini njihovih donošenja i njihove sudbine. Zašto sedam zemljovida? Odgovor se nalazi u knjizi. Svaki je zemljovid posebno prikazan. Prikazane su osobe koje su zemljovide predložile nazočni pregovarači, postupci, osobe koje su zemljovid prihvatile i koje su odbile, te krajnja sudbina svakog zemljovida.

Uspio je tek 5. zemljovid. Tim Washingtonskim sporazumom uspostavljena je Federacija BiH kojim je bila predviđena konfederacija s Republikom Hrvatskom.

Za Hrvate je bio najprihvatljiviji treći Owen-Stoltenbergov zemljovid i sporazum po kojoj je BiH predviđena kao konfederacija tri republike. Najpogubniji je za Hrvate Daytonski sporazum, iako su Hrvati ostali konstitutivni kao što su bili i u SR BiH.

Povijest je uvrštena među znanstvene discipline. Definirana je kao učiteljica života. Povijesna je činjenica da je današnja BiH, koja je vještački priznata Sanstefanskim mirom 1878., od naseljavanja Hrvata 626. bila samo hrvatska zemlja. Na području tog dijela Hrvatske po popisu 1462., godinu dana prije nego je okupirana od Turske, bilo je 750 tisuća katolika, 25 tisuća pravoslavnih i 90 tisuća ostalih. Okupacijom Turske na tom području Hrvatske promijenila se je demografska struktura pučanstva, ali Hrvatska nije nikada priznala okupaciju Turske.

Da je Daytonski sporazum polazio od povijesne znanosti i istine ne bi ukinuo HR H-B, a uspostavio Republiku Srpsku na hrvatskim prostorima. Hrvatska kraljevina je 925. graničila s Bugarskom na Drini. O tome svjedoči zemljovid koji se nalazi na početku knjige Obrana Herceg-Bosne 1. Drugi dio knjige završava ostvarenim izborima u BiH 1996. Na posljednjoj stranici ove teme prikazani su hrvatski zastupnici u županijskim skupštinama i skupštini Federacije BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 16 lip 2009, 15:52 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
slika

Obrana Herceg-Bosne 2

Neumorni prof. Rotim ne prestaje već nastavlja prikupljati podatke za Obranu Herceg-Bosne 2. U uvodu 1. knjige je izrazio nadu kako ne bi trebala biti posljednja jer svi poginuli traže da se spomenu. Kazao je kako je svrha 1. knjige da ponuka sve koji znaju istraživati činjenice, uzroke i posljedice agresije i obrane, da to čine.

Ne obazirući se na druge sam je nastavio istraživati i prikupljati podatke s kojima nije bio zadovoljan jer je mislio više. Rekao je to u uvodu Obrane Herceg-Bosne 2 kako nakana pisca nije u potpunosti ostvarena jer se do nekih podataka nije moglo nikako doći.

Prikupljeni podaci su sistematizirani u četiri dijela: utemeljenje i djelovanje HDZ u BiH, samoorganiziranje obrane hrvatskih prostora Herceg- Bosne, poginuli i nestali branitelji Herceg-Bosne po županijama i općinama te krvavi nadnevci na hrvatskim prostorima.

U Utemeljenju i djelovanju HDZ u BiH dopunjena je tema iz 1. knjige. Riječ je o stvaranju HDZ u jednom dijelu općina Herceg-Bosne za koje se došlo do podataka te o Konvenciji HDZ u Mostaru i zaključcima Predsjedništva HDZ-a. U Samoorganiziranju obrane hrvatskih prostora Herceg-Bosne prvo su popisana naselja u kojima su Hrvati živjeli po popisu 1991., a potom načini samoorganiziranja obrane hrvatskih prostora po operativnim zonama, a u njihovom okviru po općinama i mjestima. U ovoj temi je prikazan i doprinos vojne policije, topničkih i profesionalnih postrojba.

Načinima samoorganiziranja obrane hrvatskih prostora poklonjeno je najviše prostora, 283 stranice. U toj temi saznajemo kako su Hrvati napadnuti od agresora, prvo srpskog, potom muslimanskog, sami organizirali obranu i načine obrane. Mogli bi iz teksta zaključiti kako je skoro bilo toliko načina obrane koliko i napadnutih hrvatskih mjesta. Skoro su sve sheme obrane po mjestima bile različite. U početku nije bilo središta odakle se zapovijedalo ni oružje dijelilo. Svatko je za sebe organizirao obranu na onim mjestima odakle je prijetila najveća opasnost. svatko je za sebe nabavljao oružje kako je znao i mogao. Neki su uspijevali i otimati od tzv. JNA. Te povijesne činjenice prikazane u tekstu neće moći nitko falsificirati.

Samoobrana se tijekom borbe s agresorima razvijala u organiziranu obranu. Umnožavali su se dragovoljci i mobilizirali bojovnici, udruživale postrojbe koje su započele u najviše mjesta s vodovima. Stvarale su se satnije, bojne, te brigade, a s njima zajedno i njihovi zapovjednici. Tako se od napadnutog golorukog hrvatskog čovjeka stvorio HVO s organiziranim profesionalnim postrojbama koje su u vojnom pogledu bile daleko iznad agresorskih vojnih postrojba. Svaka postrojba u svakom mjestu prikazana je kako u njezinom formiranju tako i njezin razvoj te crte obrane koje su postrojbe branile i obranile. Što bi bilo od hrvatskog naroda da nije sam uzeo borbu za svoju slobodu u svoje ruke? S različitim načinima obrane koje je sam stvarao uspio je opstati na svojim pradjedovskim ognjištima.

Istina, ne na svim, ali se više nije moglo ili nisu dozvoljavali svjetski čimbenici. Najvažnije je da su to knjige zabilježile. U njima su udareni temelji obrane koji se u detaljima mogu lakše dopuniti. No i te dopune je bolje učiniti što prije. Zaborav nosi svoje. Dokumenti nestaju. Samo napisani ostaju.

Treći dio Poginuli i nestali hrvatski branitelji Herceg-Bosne po županijama i općinama najveći je dokaz obrane svojih ognjišta i korijena. Prof. Rotim je uspio, iako na mukotrpan način da od udruga i drugih izvora dobije podatke o poginulim koji su svojom krvlju zaustavili istrebljenja svojih potomaka i očuvati grobove svojih predaka. O poginulima su prikazana tri za povijest najbitnija podatka. To su ime i prezime poginulog branitelja, nadnevak i mjesto pogibije za svaku općinu posebno. Iako su se postrojbe organizirale po mjestima, najčešće općinama, mjesto pogibije kazuje da nisu branili samo svoj zavičaj već svi sve hrvatske prostore Herceg-Bosne. Svako hrvatsko tlo bilo je njihovo tlo. U obrani od agresora se stvaralo i pokazalo jedinstvo hrvatskog bića.

U sistematiziranju podataka prof. Rotim nije žalio truda pa je prikazao sva mjesta po županijama i općinama s brojem poginulih branitelja. Temu je započeo o odnosu između procesa zaboravljanja koji se po naravnim zakonima ne može izbrisati i moralnog čina oprosta koji se može podariti. Izrazio je uvjerenje da samo odgoj među ljudima može uspostaviti trajni mir, a vojske samo trenutni. Izradio je tablicu s brojem poginulih po godinama, županijama i općinama, a za 1992. i 1993. i po mjesecima u kojima nalazimo stravične podatke. Tako je u jednoj općini u jednom mjesecu poginulo 111, a u drugoj 159 branitelja. U tom zbrajanju poginulih branitelja prikazana su i sva mjesta s brojem poginulih po županijama i općinama drage nam Herceg-Bosne. Ima dosta mjesta gdje je prolivena po jedna krv, ali ih ima u kojima su poginula 154 branitelja. Prof. Rotim je predložio kako bi dobro bilo na svakom mjestu podići spomenike poginulima koji bi generacijama koje nadolaze bili učiteljica života.

U 4. dijelu su prikazani zločini nad Hrvatima, posebice srpski, a posebice muslimanski. Svi su zločini prikazani po istom stilu kao i branitelji s imenom i prezimenom, mjestom i nadnevkom pogibije.

Neka im je svima Pokoj vječni.

Knjiga Obrana Herceg-Bosne 1 predstavljena je javnosti u ZIRAL-u u Mostaru 17. svibnja te u Tomislavgradu 7. srpnja 1997. Knjigu je predstavilo i više novinara i medija.

Svi pismeni prikazi tiskani su u knjizi Obrana Herceg-Bosne 2.

Nakon predstavljanja knjige Obrana Herceg-Bosne 2, koja je izazvala veliku pozornost u javnosti kao i knjiga Obrana Herceg-Bosne 1, čitatelji su uz knjigu Obrana Herceg-Bosne 2 tražili i knjigu Obrana Herceg-Bosne 1.

Da bi udovoljili čitateljima dotiskano je drugo izdanje knjige Obrana Herceg-Bosne 1, jer je prvo već bilo nestalo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 16 lip 2009, 15:54 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
Ako netko ima te dvije knjige, bio bi mu zahvalan da ih skenira i postavi ako može. Ili barem neke najzanimljivije dijelove tih knjiga. Koliko vidim po ovom kratkom tekstu o knjigama, jako su zanimljive i daju mnoštvo odgovora o hrvatskom narodu i njegovoj borbi u ratu u Bosni i Hercegovini. :-top

:-hrvatinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 17 lip 2009, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Tražio sam ja, i samo znam da to nema nijedna online knjižara. Moguće da dole kod vas u Hercegovini ima u nekoj knjižnici. Jedno vrijeme ju je nudio ovaj iz Ganganeta, ali je taj sajt prestao raditi prije neke 4 godine

http://www.ganganet.net/karlorotim/index.htm

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 17 lip 2009, 14:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32123
Pogledaću na aukcijama stare knjige


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 18 lip 2009, 19:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Zapadni imam jednu dobru i jednu lošu vijest. Dobra je da ja imam u Kupresu obe knjige, a loša da nemam skener. :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 18 lip 2009, 22:46 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
DaniKU je napisao/la:
Zapadni imam jednu dobru i jednu lošu vijest. Dobra je da ja imam u Kupresu obe knjige, a loša da nemam skener. :)


auuu :-zubati

A dobro nema veze. :-top


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 18 lip 2009, 22:47 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
RajvoSa je napisao/la:
Tražio sam ja, i samo znam da to nema nijedna online knjižara. Moguće da dole kod vas u Hercegovini ima u nekoj knjižnici. Jedno vrijeme ju je nudio ovaj iz Ganganeta, ali je taj sajt prestao raditi prije neke 4 godine

http://www.ganganet.net/karlorotim/index.htm


A ne bi rekao, malo sam po gradu tražio i raspitivao se, zasad ništa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 19 lip 2009, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Zapadni_Mostar je napisao/la:
DaniKU je napisao/la:
Zapadni imam jednu dobru i jednu lošu vijest. Dobra je da ja imam u Kupresu obe knjige, a loša da nemam skener. :)


auuu :-zubati

A dobro nema veze. :-top


A vidjet ću Zapadni da ih ponesem ovdje u Sarajevo i nekako skeniram u kakvoj kopirnici :lol: .

Šalim se, nekako ću se snaći :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 05 vel 2010, 09:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2009, 10:12
Postovi: 1281
Evo ovdje linkova na neke od knjiga i tekstova dostupnih na netu koje sam premjestio na scribd, jer se za razliku od megauploada odmah može pristupiti pregledavanju dokumenata, nakon besplatne registracije knjige se mogu downloadati bez ograničenja i čekanja na link za download. Nisu sve knjige i tekstovi povijesni, ali eto neka ovdje stoje linkovi...

Vjekoslav Klaić - POVIJEST HRVATA 1 - 641-1301
http://www.scribd.com/doc/26352983/Vjek ... i-641-1301

Vjekoslav Klaić - POVIJEST HRVATA 2 - 1301-1409
http://www.scribd.com/doc/26356179/Vjek ... -1301-1409

Vjekoslav Klaić - POVIJEST HRVATA 3 - 1409-1457
http://www.scribd.com/Vjekoslav-Klai%C4 ... d/26356607

Vjekoslav Klaić - POVIJEST HRVATA 4 - 1458-1526
http://www.scribd.com/doc/26389495/Vjek ... -1458-1526

Vjekoslav Klaić - POVIJEST HRVATA 5 - 1527-1608
http://www.scribd.com/doc/26358139/Vjek ... -1527-1608

Franjo Šanjek - KRŠĆANSTVO NA HRVATSKOM PROSTORU
http://www.scribd.com/doc/26399105/Fran ... M-PROSTORU

Mladen Ančić - PUTANJA KLATNA - Ugarsko-hrvatsko kraljevstvo i Bosna u XIV.stoljeću
http://www.scribd.com/doc/26331161/Mlad ... lje%C4%87u

Ivica Lučić - BiH od prvih izbora do međunarodnog priznanja
http://www.scribd.com/doc/26347192/Ivic ... -priznanja

Petar Korunić - Rasprava o izgradnji moderne hrvatske nacije
http://www.scribd.com/doc/26405400/Peta ... ske-nacije

Mladen Ančić - Kasnosrednjovjekovni Stolac
http://www.scribd.com/doc/26348075/Mlad ... vni-Stolac

Trpimir Macan - Povijest Hrvatskog Naroda
http://www.scribd.com/doc/26399764/Trpi ... kog-Naroda

Vladimir Žerjavić - DOSELJAVANJA I ISELJAVANJA S PODRUČJA ISTRE, RIJEKE I ZADRA
http://www.scribd.com/doc/26352405/Vlad ... KE-I-ZADRA

Vjekoslav Klaić - HRVATI I HRVATSKA
http://www.scribd.com/doc/26399978/Vjek ... I-HRVATSKA

SVJEDOČENJE STJEPANA MESIĆA PRED HAAŠKIM SUDOM
http://www.scribd.com/doc/26351361/SVJE ... 0KIM-SUDOM

Saša Mrduljaš - REGULACIJA POLITIČKO-PRAVNOGA STATUSA BH HRVATA
http://www.scribd.com/doc/26314794/Sa%C ... -BH-HRVATA

Mislav Vujević - NACIONALNA IDENTIFIKACIJA U HRVATSKOJ
http://www.scribd.com/doc/26329669/Misl ... -HRVATSKOJ

Ivan Jurković - Osmanska ugroza, plemeniti raseljenici i hrvatski identitet
http://www.scribd.com/doc/26318127/Ivan ... -identitet

Grga Novak - PROŠLOST DALMACIJE
http://www.scribd.com/doc/26312818/Grga ... -DALMACIJE

Neven Budak - Habsburzi i Hrvati
http://www.scribd.com/doc/26348432/Neve ... i-i-Hrvati

Petar Korunić - Hrvatska državna ideja E.Kvaternika 1861. godine
http://www.scribd.com/doc/26348675/Peta ... 861-godine

Vjekoslav Klaić - CRVENA HRVATSKA
http://www.scribd.com/doc/26338581/Vjek ... A-HRVATSKA

Marija Karbić - Hrvatsko plemstvo u borbi protiv Osmanlija
http://www.scribd.com/doc/26347709/Mari ... -Osmanlija

Vjekoslav Klaić - POVIJEST BOSNE DO PROPASTI KRALJEVSTVA
http://www.scribd.com/doc/26342443/Vjek ... RALJEVSTVA

POLITIČKI ODNOSI HRVATSKE I BiH - Hrvatsko-bošnjački odnosi
http://www.scribd.com/doc/26333072/POLI ... Dki-odnosi

Mirjana Matijević Sokol - KRSNI ZDENAC HRVATA
http://www.scribd.com/doc/26328826/Mirj ... NAC-HRVATA

Taylor - HABSBURŠKA MONARHIJA
http://www.scribd.com/doc/26337375/Tayl ... -MONARHIJA

Arijana Kolak - Hrvati i Mađari u propagandnom ratu 1848-1849
http://www.scribd.com/doc/26342727/Arij ... -1848-1849

Ivan Lučić - Kraljevstvo Dalmacije i Hrvatske
http://www.scribd.com/doc/26400556/Ivan ... i-Hrvatske

Stjepan Antoljak - Hrvati u prošlosti
http://www.scribd.com/doc/26400156/Stje ... C5%A1losti

Neven Budak - Etnogeneza Hrvata
http://www.scribd.com/doc/26348377/Neve ... eza-Hrvata

Mladen Klemenčić - VELIKOSRPSKA TERITORIJALNA POSEZANJA
http://www.scribd.com/doc/26331612/Mlad ... -POSEZANJA

Disidenti, opozicija i otpor – Hrvatska i Jugoslavija
http://www.scribd.com/doc/26345142/Disi ... ugoslavija

Davor Marijan - Sudionici i osnovne značajke rata u Hrvatskoj
http://www.scribd.com/doc/26343322/Davo ... -Hrvatskoj

Ferdo Šišić - HERCEG-BOSNA PRIGODOM ANEKSIJE
http://www.scribd.com/doc/26346478/Ferd ... M-ANEKSIJE

Dragutin Pavličević - DVA STOLJEĆA VELIKOSRPSKIH TEŽNJI PREMA HRVATSKOJ
http://www.scribd.com/doc/26311768/Drag ... -HRVATSKOJ

Davor Marijan - Bitka Za Vukovar 1991.
http://www.scribd.com/doc/26343116/Davo ... kovar-1991

Dinko Tomašić - NACIONALNI PROBLEMI I PARTIZANSKA JUGOSLAVIJA
http://www.scribd.com/doc/26344090/Dink ... UGOSLAVIJA

Ive Mažuran - POVIJEST HRVATSKE OD 15. DO 18. STOLJEĆA
http://www.scribd.com/doc/26318824/Ive- ... LJE%C4%86A

Davor Pauković - Predizborna kampanja u Hrvatskoj 1990. u svjetlu hrvatskog i srpskog novinstva
http://www.scribd.com/doc/26344726/Davo ... -novinstva

Vjeran Kursar - Srednjovjekovne Percepcije Islama
http://www.scribd.com/doc/26352050/Vjer ... ije-Islama

Ferdo Šišić - PREGLED POVIJESTI HRVATSKOG NARODA
http://www.scribd.com/doc/26214314/Ferd ... OGA-NARODA

Tihomir Čuljak - RAT
http://www.scribd.com/doc/26337643/Tiho ... Culjak-RAT

Mirjana Matijević-Sokol - Branimirova Hrvatska u pismima pape Ivana VIII
http://www.scribd.com/doc/26404573/Mirj ... Ivana-VIII

Bare Poparić - O POMORSKOJ SILI HRVATA ZA VRIJEME NARODNIH VLADARA
http://www.scribd.com/doc/26309032/Bare ... IH-VLADARA

Domagoj Margetić - ISLAMISTIČKI TERORIZAM NA JUGU EUROPE
http://www.scribd.com/doc/26310640/Doma ... UGU-EUROPE

ŽIVOT NIKOLE ZRINJSKOGA SIGETSKOG JUNAKA
http://www.scribd.com/doc/26405091/%C5% ... KOG-JUNAKA

Lujo Margetić - Hrvatska i crkva u srednjem vijeku
http://www.scribd.com/doc/26400569/Lujo ... jem-vijeku

Hrvoje Matković - POVIJEST JUGOSLAVIJE
http://www.scribd.com/doc/26399530/Hrvo ... UGOSLAVIJE

Ćiro Truhelka - Studije o podrijetlu
http://www.scribd.com/doc/26404457/%C4% ... podrijetlu

DE ADMINISTRANDO IMPERIO
http://www.scribd.com/doc/26310375/DE-A ... DO-IMPERIO

Ćiro Truhelka - HISTORIČKA PODLOGA AGRARNOG PITANJA U BOSNI
http://www.scribd.com/doc/26309375/%C4% ... JA-U-BOSNI

LJETOPIS POPA DUKLJANINA
http://www.scribd.com/doc/26320438/LJET ... DUKLJANINA

Radoslav Lopačić - DVA HRVATSKA HEROJA - MARKO MESIĆ I LUKA IBRIŠIMOVIĆ
http://www.scribd.com/doc/26349040/Rado ... MOVI%C4%86

Hugo Badalić - HRVATSKA ANTOLOGIJA
http://www.scribd.com/doc/26316311/Hugo ... ANTOLOGIJA

FOJNIČKI GRBOVNIK
http://www.scribd.com/doc/26312263/FOJN ... I-GRBOVNIK

Ivan Kukuljević Sakcinski - Borba Hrvatah s Mongoli i Tatari
http://www.scribd.com/doc/26399316/Ivan ... i-i-Tatari

KATEKIZAM KATOLIČKE CRKVE
http://www.scribd.com/doc/26319335/KATE ... 8CKE-CRKVE

Marko Marulic - JUDITA
http://www.scribd.com/doc/26320736/Marko-Marulic-JUDITA

Eugen Kumičić - Urota Zrinsko-frankopanska
http://www.scribd.com/doc/26312059/Euge ... ankopanska

Pavao Ritter Vitezović - Odiljenje Sigetsko
http://www.scribd.com/doc/26331748/Pava ... e-Sigetsko

August Šenoa - SELJAČKA BUNA
http://www.scribd.com/doc/26310143/Augu ... %8CKA-BUNA

Ivan Gundulić - OSMAN
http://www.scribd.com/doc/26318202/Ivan ... 4%87-OSMAN

Andrija Kačić Miošić - RAZGOVORI UGODNI NARODA SLOVINSKOG
http://www.scribd.com/doc/26308547/Andr ... SLOVINSKOG

August Šenoa - POVJESTICE
http://www.scribd.com/doc/26309686/Augu ... POVJESTICE

August Šenoa - ČUVAJ SE SENJSKE RUKE
http://www.scribd.com/doc/26309880/Augu ... NJSKE-RUKE

Ksaver Šandor Gjalski - DOLAZAK HRVATA
http://www.scribd.com/doc/26319993/Ksav ... ZAK-HRVATA


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 05 vel 2010, 11:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
RajvoSa je napisao/la:
Nisam knjige skenirao od 2002, pa mi recite je li danas lakše skenirati, pa OCR ili napraviti PDF? Koji je dobar softver za to?


Skeniraj, pa u OCR (pronađi na torrentu: Readiris Pro 11 Mr.Underground Edition, podržan hrvatski jezik, tj naša slova, šđčćž), izvezeš u .doc ili neki drugi textualni format, a onda pretvoris u pdf iz openoffice-a ili ms office 2007, tako knjigu od nekih 400 stranica možeš strpati u max 10 mb, što nije slučaj kada praviš .pdf sa skeniranim slikama, tada je veličina preko 200 mb.

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Povijesne knjige
PostPostano: 05 vel 2010, 15:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Dali ima neko putpois Arthura Evanasa "On foot trough Bosnia and the Herzegovina..."


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 167 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 82 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO