HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 16:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 12 lip 2012, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9486
Lokacija: HR HB
to bacanje jabuke, naranče i šta već dođe pod ruku je koliko sam ja skontao na samom "bacanju" kada mlada ne prebaci krov, ove starije što su se podufatile sa strane da koju izlanu, kažu "nemore ić' za ovcam'",..."nemore svrćat ovce" i udare u smijeh... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 12 lip 2012, 11:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 svi 2010, 14:38
Postovi: 2207
bumbar92 je napisao/la:
to bacanje jabuke, naranče i šta već dođe pod ruku je koliko sam ja skontao na samom "bacanju" kada mlada ne prebaci krov, ove starije što su se podufatile sa strane da koju izlanu, kažu "nemore ić' za ovcam'",..."nemore svrćat ovce" i udare u smijeh... :zubati


pa to mu i ja kažem, a on u tom vidi nekakvu mističnu poruku staroslavenskih bogova :zubati
takav ti je moj matan.. vazda glava u oblacim :)

_________________
16.11.2012. - "...izmjena u reprezentaciji Hrvatske, izlaze Gotovina i Markač, ulaze Čačić i Sanader..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 12 lip 2012, 12:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 vel 2010, 21:02
Postovi: 125
moja glava il k Perunu (u nebo) il k Velesu (u zemlju ko noj), samo nikako k Jarilu (po ledini da oda i uprav da gleda) :)

_________________
Gango moja ko te je donijo škutor Mate đava ga odnijo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 12 lip 2012, 20:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 sij 2012, 01:19
Postovi: 165
Što se tiće genetike Hrvata, ali i cijele Europe, najbolje stranica ;
http://www.eupedia.com/europe/european_ ... oups.shtml

Most Paleolithic European (Cro-Magnon) countries (I1 + I2)

Croatia : about 51%
Sweden : about 44%
Norway & Bulgaria : about 37%
Denmark : about 36%
Serbia : about 35%
Iceland : about 33%
Belarus & Finland : about 29%
Netherlands & Hungary : about 25%
Czech Republic : about 24%
England, Germany & Romania : about 21%
Belgium : about 20%


Most Celtic countries in Europe (R1b-S116+)

Ireland : about 75%
Spain & Wales : about 70%
Scotland : about 65%
France & Portugal : about 55%
Italy : about 40%
Switzerland, Belgium & England : about 35%
Germany : about 25%
Netherlands & Denmark : about 20%

Netherlands: about 70%
Sweden : about 65%
Denmark : about 58%
Norway & Iceland : about 55%
England : about 53%
Germany : about 40%
Belgium : about 38%
Austria : about 34%
Finland : about 32%
Czech Republic : about 26%
Switzerland : about 22%
France : about 21%
Slovakia : about 19%
Estonia : about 18%
Poland : about 14%

Most Slavic countries in Europe (R1a)

1.Poland : about 55%
2.Belarus : about 49%
3.Russia : about 46%
4.Ukraine : about 44%
5.Slovakia : about 42%

Pošto smo poprimili slavensku kulturu i jezik, prije svega zahvaljujući Ćirilu i Metodu, neka je i očuvamo, ali da ne zaboravimo i da se predstavljamo kao netko drugi ne trebamo.
Hrvatski slavenski pagan band

_________________
Ja ne cijenim toliko svoju glavu da bih strahovao za nju,niti mi je život bio toliko sladak da bi žalio za njim.-Ante Bruno Bušić


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 13 lip 2012, 04:08 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
SSlavonac je napisao/la:
Što se tiće genetike Hrvata, ali i cijele Europe, najbolje stranica ;
http://www.eupedia.com/europe/european_ ... oups.shtml

Most Paleolithic European (Cro-Magnon) countries (I1 + I2)

Croatia : about 51%
Sweden : about 44%
Norway & Bulgaria : about 37%
Denmark : about 36%
Serbia : about 35%
Iceland : about 33%
Belarus & Finland : about 29%
Netherlands & Hungary : about 25%
Czech Republic : about 24%
England, Germany & Romania : about 21%
Belgium : about 20%


Most Celtic countries in Europe (R1b-S116+)

Ireland : about 75%
Spain & Wales : about 70%
Scotland : about 65%
France & Portugal : about 55%
Italy : about 40%
Switzerland, Belgium & England : about 35%
Germany : about 25%
Netherlands & Denmark : about 20%

Netherlands: about 70%
Sweden : about 65%
Denmark : about 58%
Norway & Iceland : about 55%
England : about 53%
Germany : about 40%
Belgium : about 38%
Austria : about 34%
Finland : about 32%
Czech Republic : about 26%
Switzerland : about 22%
France : about 21%
Slovakia : about 19%
Estonia : about 18%
Poland : about 14%

Most Slavic countries in Europe (R1a)

1.Poland : about 55%
2.Belarus : about 49%
3.Russia : about 46%
4.Ukraine : about 44%
5.Slovakia : about 42%

Pošto smo poprimili slavensku kulturu i jezik, prije svega zahvaljujući Ćirilu i Metodu, neka je i očuvamo, ali da ne zaboravimo i da se predstavljamo kao netko drugi ne trebamo.



Haha, 250 uzoraka za Hrvatsku,
Života mi, pravo vjerodostojno. :ucelo

Naišao sam ja i na previše takvih istraživanja... po jednima smo genetski braća sa Srbima, a druga kažu da s njima veze nemamo..., tako da me ta genetska sranja uopće više ne zanimaju. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 13 lip 2012, 11:30 
Offline

Pridružen/a: 02 svi 2012, 16:25
Postovi: 16
Mate je lijepo objasnio zašto su tako mali uzorci vjerodostojni...a i ne radi se o 250 uzoraka, nego više od 400...ono što većina pogrešno shvaća je da genetika određuje samo jedan vrlo mali dio određenog naroda, a narodi se zapravo definiraju zajedničkom kulturom....svi ljudi na svijetu su genetska braća...e sad što se više približavamo današnjici, slike ljudskih genoma se udaljuju...kako onda izmjeriti genetsku sličnost između dva naroda? na temelju genetske analize danas možemo zaključiti da određeni pripadnici hrvatskog naroda imaju yDNA haplogrupu I2a, koja se u jednom broju može naći i kod Srba, Rumunja, Moldavaca, pa i Mađara...znači pripadnici te haplogrupe su genetski slični pripadnicima iste haplogrupe drugih naroda...ali su kulturno pripadnici svog naroda...dakle, deplasirano je utvrđivati genetske sličnosti naroda...

...što se tiče Kleka, imao sam priliku provesti 6 mjeseci u vojsci u Ogulinu..i moram priznat da nisam primijetio ništa neobično, nikakve vještice, vile, čudovišta, osim naravno par onih bradatih protiv kojih sam bacao čini 7,62 mm iz svog AK-47...koliko se sjećam, Klek i ti neobični događaje prvi put su spomenuti još u 17. stoljeću...ako se dobro sjećam, Klek je bio nekakvi polubog, div, il kaj već, koji je šurovao s Perunovom ženom, pa ga je Perun naganjal po svijetu sve dok ga nije pogodil strijelom u nogu, pa je ovaj pao, sklupčal se, i okamenil...od krvi iz noge je nastal potok koji i danas postoji


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 13 lip 2012, 12:42 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
hexenkind je napisao/la:
Mate je lijepo objasnio zašto su tako mali uzorci vjerodostojni...a i ne radi se o 250 uzoraka, nego više od 400...ono što većina pogrešno shvaća je da genetika određuje samo jedan vrlo mali dio određenog naroda, a narodi se zapravo definiraju zajedničkom kulturom....svi ljudi na svijetu su genetska braća...e sad što se više približavamo današnjici, slike ljudskih genoma se udaljuju...kako onda izmjeriti genetsku sličnost između dva naroda? na temelju genetske analize danas možemo zaključiti da određeni pripadnici hrvatskog naroda imaju yDNA haplogrupu I2a, koja se u jednom broju može naći i kod Srba, Rumunja, Moldavaca, pa i Mađara...znači pripadnici te haplogrupe su genetski slični pripadnicima iste haplogrupe drugih naroda...ali su kulturno pripadnici svog naroda...dakle, deplasirano je utvrđivati genetske sličnosti naroda...


Pa deder mi onda laički objasni, ukratko, ko su Hrvati genetski? mislim koliko% su slaveni, koliko % ima tog famoznog dinarskog gena, i šta ti ga ja znam više :zubati .... skroz sam se izgubio u tomu svemu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 13 lip 2012, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 sij 2012, 01:19
Postovi: 165
s one strane dinare je napisao/la:
SSlavonac je napisao/la:
Što se tiće genetike Hrvata, ali i cijele Europe, najbolje stranica ;
http://www.eupedia.com/europe/european_ ... oups.shtml

Most Paleolithic European (Cro-Magnon) countries (I1 + I2)

Croatia : about 51%
Sweden : about 44%
Norway & Bulgaria : about 37%
Denmark : about 36%
Serbia : about 35%
Iceland : about 33%
Belarus & Finland : about 29%
Netherlands & Hungary : about 25%
Czech Republic : about 24%
England, Germany & Romania : about 21%
Belgium : about 20%


Most Celtic countries in Europe (R1b-S116+)

Ireland : about 75%
Spain & Wales : about 70%
Scotland : about 65%
France & Portugal : about 55%
Italy : about 40%
Switzerland, Belgium & England : about 35%
Germany : about 25%
Netherlands & Denmark : about 20%

Netherlands: about 70%
Sweden : about 65%
Denmark : about 58%
Norway & Iceland : about 55%
England : about 53%
Germany : about 40%
Belgium : about 38%
Austria : about 34%
Finland : about 32%
Czech Republic : about 26%
Switzerland : about 22%
France : about 21%
Slovakia : about 19%
Estonia : about 18%
Poland : about 14%

Most Slavic countries in Europe (R1a)

1.Poland : about 55%
2.Belarus : about 49%
3.Russia : about 46%
4.Ukraine : about 44%
5.Slovakia : about 42%

Pošto smo poprimili slavensku kulturu i jezik, prije svega zahvaljujući Ćirilu i Metodu, neka je i očuvamo, ali da ne zaboravimo i da se predstavljamo kao netko drugi ne trebamo.



Haha, 250 uzoraka za Hrvatsku,
Života mi, pravo vjerodostojno. :ucelo

Naišao sam ja i na previše takvih istraživanja... po jednima smo genetski braća sa Srbima, a druga kažu da s njima veze nemamo..., tako da me ta genetska sranja uopće više ne zanimaju. :neznam


opet kažem, najverodostojnije istraživanje, a ovo s srbima da smo braća nismo daleko, kada oni tvrde da smo mi srbi, moglo bi se reći obratno jer vidi se koliko oni imaju zapravo I2a2, i I1 :zubati

Ako ti išta znači Primorac je isto napravio istraživanje naravno svaki treći Hrvat je starosjedioc, jednostavno je vrijeme za mjenjanje povijesnih udzbenika.

_________________
Ja ne cijenim toliko svoju glavu da bih strahovao za nju,niti mi je život bio toliko sladak da bi žalio za njim.-Ante Bruno Bušić


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 14 lip 2012, 13:34 
Offline

Pridružen/a: 02 svi 2012, 16:25
Postovi: 16
oko 40% Hrvata je I2, a oko 30% je R1a...oko 30% Srba je I2, a oko 15% R1a...ako te postotke pretvorimo u brojke dobivamo zanimljive rezultate...uzmimo samo radi zaokruživanja da Hrvata ima 6 milijuna, a Srba 10 milijuna...40% od 6 milijuna je oko 2,5 milijuna, a 30% od 10 milijuna je oko 3 milijuna...nadalje, 30% od 6 milijuna je 2 milijuna, a 15% od 10 milijuna je 1,5 milijuna...dakle ispada da je srpskih Dinaraca više nego Hrvatskih, a hrvatskih "Slavena" više nego srpskih...e sad, tko je tu s kim brat, ne znam, ja ionako nemam brata nego sestru :)
..."genetska braća" su samo oni koji međusobno imaju istu haplogrupu...iako kažem da smo svi na svijetu braća..meni je interesantan i podatak da je najstariji muški zajednički predak (yDNA Adam) datiran na oko 140 tisuća godina prije današnjice, a najstariji ženski (mitohondrijska Eva) na oko 200 tisuća godina prije današnjice...dakle, ženski DNA je oko 60 tisuća godina stariji od muškog...to bi moglo značiti da su se u tih 60 tisuća godina rađale samo ženske pripadnice ljudske rase, goluždrave ljepotice koje su dlakavi, još uvijek majmunoliki pripadnici muškog roda, s toljagom po glavi, pa u pećinu, sve dok se nije rodio prvi goluždravi, ćosavi pripadnik muškog roda


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 14 lip 2012, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 svi 2009, 22:03
Postovi: 1446
Haplogrupa I2a2 je nastala u Europi prije 25 000 godina, R1a1a u Pakistanu prije 16 000 godina. Hrvati koji su došli u današnju Hrvatsku mogu biti samo R1a1a, jer te haplogrupe su prema DNK raščlambi iz njihovih grobova i Sarmati, iranski (arijski) narodi koji su došli na slavensko područje, ali i Slaveni sami. Zato je teško razlikovati Hrvate od Slavena, jer ako su Hrvati iz, kako se krivo kaže današnjeg Irana, a zapravo Arahozije onda imaju istu haplogrupu kao i Slaveni. Arijci i Slaveni su samo obični Arijci koji su otišli ili u današnju Indiju ili u današnju istočnu Europu.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 15 lip 2012, 12:33 
Offline

Pridružen/a: 02 svi 2012, 16:25
Postovi: 16
samo jedna mala ispravka...dok se za I2 haplgorupu pouzdano zna da je nastala na Balkanu...dok se za R1a još uvijek lome koplja...prema za sada uvriježenom stavu većine stručnjaka se pretpostavlja da je nastala u srednjoazijskim stepama, vjerojatno na području današnjeg Turkmenistana ili Uzbekistana...odatle je proširena na jug prema Indiji, te zapad prema Europi...vrlo je vjerojatno da niti Sarmati nisu bili genetski homogeni, ali prema dostupnim podacima većinom jesu R1a...e sad, kako je tekao etnološki razvoj pojedinog naroda, oko toga ima mnogo teorija...no, ponovno naglašavam, genetika nije nužno povezana s razvojem naroda i pogrešno je narode isključivo vezati uz haplogrupe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 15 lip 2012, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Moderatori molim bih da sa ove bar malo zanimljive teme između sijaset blesavih oterate ove genetičare.

Genetika nema nikakve veze sa mitologijom,religijom,tradicijom i istorijom.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 15 lip 2012, 13:54 
Offline

Pridružen/a: 02 svi 2012, 16:25
Postovi: 16
ajde da se u nečem složim s đoletom


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 15 lip 2012, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
hexenkind je napisao/la:
oko 40% Hrvata je I2, a oko 30% je R1a...oko 30% Srba je I2, a oko 15% R1a...ako te postotke pretvorimo u brojke dobivamo zanimljive rezultate...uzmimo samo radi zaokruživanja da Hrvata ima 6 milijuna, a Srba 10 milijuna...40% od 6 milijuna je oko 2,5 milijuna, a 30% od 10 milijuna je oko 3 milijuna...nadalje, 30% od 6 milijuna je 2 milijuna, a 15% od 10 milijuna je 1,5 milijuna...dakle ispada da je srpskih Dinaraca više nego Hrvatskih, a hrvatskih "Slavena" više nego srpskih...e sad, tko je tu s kim brat, ne znam, ja ionako nemam brata nego sestru :)
..."genetska braća" su samo oni koji međusobno imaju istu haplogrupu...iako kažem da smo svi na svijetu braća..meni je interesantan i podatak da je najstariji muški zajednički predak (yDNA Adam) datiran na oko 140 tisuća godina prije današnjice, a najstariji ženski (mitohondrijska Eva) na oko 200 tisuća godina prije današnjice...dakle, ženski DNA je oko 60 tisuća godina stariji od muškog...to bi moglo značiti da su se u tih 60 tisuća godina rađale samo ženske pripadnice ljudske rase, goluždrave ljepotice koje su dlakavi, još uvijek majmunoliki pripadnici muškog roda, s toljagom po glavi, pa u pećinu, sve dok se nije rodio prvi goluždravi, ćosavi pripadnik muškog roda


Ali vidiš da se ti i Mate ne možete složiti oko porijekla I2a2.
Ja bih pričekala s definitivnim zaključcima s obzirom na kompletiranje genske karte Euroazije koja, čini mi se, još nije gotova.
A bez toga su svi zaključci djelomični.


Ovo što kažeš o starosti Adama i Eve. To je pogrešan zaključak jer mitohondrijska Eva nije prva žena na zemlji s m-dna, imala je još ženskih suvremenica.

Ona je ona čiji nam se m-Dna sačuvao u nama jer je imala neprekinutu žensku liniju.
Pretpostavljam da isto vrijedi i za Adama i da nije prvi muškarac, nego prvi muškarac čiji nam se genski materijal sačuvao.

http://familypedia.wikia.com/wiki/Mitochondrial_Eve
http://familypedia.wikia.com/wiki/Y-chromosomal_Adam

Ženski i muški DNA prema tome moraju biti parnjaci da bi moglo doći do seksualne reprodukcije, ali su Evini udvarači (prijašnji Adami) nekako izumrli pa imamo mlađu mušku liniju koja se održala do danas, ali to ne znači da je muški DNA mlađi sam po sebi.
Ali ni ona ni on nisu prvi, nego prvi do kojih možemo doći.
Dakle, nikad se nisu rađale samo žene, iako bi bilo lijepo misliti da u Početku bijaše Ona. :zubati

Citat:
Y-chromosomal Adam is not the same individual at all points in human history; the Y-mrca of all humans alive today is different from the one for humans alive at some point in the remote past or future: as male lines die out, a more recent individual becomes the new Y-mrca. In times of rapid population growth, patrilineal lines are less likely to die out than during a population bottleneck


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 15 lip 2012, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 sij 2011, 11:38
Postovi: 2611
joe enter je napisao/la:
Moderatori molim bih da sa ove bar malo zanimljive teme između sijaset blesavih oterate ove genetičare.

Genetika nema nikakve veze sa mitologijom,religijom,tradicijom i istorijom.


Naravno da se i ja slažem, ali ljude ovo zanima također.
Samo nisu svjesni kompleksnosti, barem ne svi.
Pa čak ni ja, zanimam se za genetiku, ali ne toliko za ovo specijalističko područje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 15 lip 2012, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
snowflake je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Moderatori molim bih da sa ove bar malo zanimljive teme između sijaset blesavih oterate ove genetičare.

Genetika nema nikakve veze sa mitologijom,religijom,tradicijom i istorijom.


Naravno da se i ja slažem, ali ljude ovo zanima također.
Samo nisu svjesni kompleksnosti, barem ne svi.
Pa čak ni ja, zanimam se za genetiku, ali ne toliko za ovo specijalističko područje.


OK , ali nek' otvore temu pa nek' genetišu do mile volje.

Kad vidim neke tu šifre R1B9WS67(pitaj boga šta) zajedno sa Perunom i mazanjem belim kulom po prsima zbog vjedogonja i vampira ne mogu a da ne reagujem.

Kad neko pokušava genetske podatke(koji uglavnom nisu ni istiniti) reflekotovati na istoriju naročito onu u zadnjih 2000 godina odmah me želudac zaboli i ide mi se u WC.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 22 stu 2013, 02:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Kolosalno svetilište Slovena na Pešteru!

Ostaci četiri identične konstrukcije, izuzetno velikih dimenzija i pravilnih oblika, koje potiču iz perioda od 9. do 11. veka, pronađeni su na Pešteru. Arheolozi su uvereni da je u pitanju epohalno otkriće – ogromno svetilište Slovena!.....

http://www.rts.rs/page/magazine/sr/story/511/Zanimljivosti/1444971/Kolosalno+svetili%C5%A1te+Slovena+na+Pe%C5%A1teru%21.html

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 12 svi 2020, 06:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Zašto Indoeuropljani (među njima i Slaveni) nisu imali boga Sunca, a posebno ne kao vrhovnog boga?

Zanimljiva pojava, jer kod Indoeuropljana vrhovni bog je povezan s munjom, a ne Suncem. Valjda zato jer munja moze intervenirati na povrsini Zemlje, a Sunce ne.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 24 svi 2020, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
joe enter je napisao/la:
Snowflake@

Pitajte slobodno braću pravoslavce o starim Slovenima i njihovoj religiji i veri , barem smo mi time napunjeni tj.najviše je zadržano.
I dan danas znaju katolici reći za pravoslavnu crkvu da je obična paganština! :zubati



http://www.starisloveni.com/MilicBarjaktar.html

Pa i neki pravoslavci kažu za katolike da su pagani, zato što su skrenuli sa Hristovog puta, tu su neke teorije kao naši popovi su bradati poput Hrista i drugih apostola, a njihovi obrijani kao biznismeni, pa onda odeća, arhitektura i tako u nedogled.

A zajedno i pravoslavna i katolička crkva gledaju na našu praveru, odnosno praslovensku mitologiju kao paganizam, jer im je to konkurencija.

Pošto su pravoslavlje i katolicizam na neki način oblikovale nacionalne identitete Srba i Hrvata, obe crkve su uspele da pobede praslovenski identitet i paganstvo, jer niko ne želi da deli identitet koji nam je zajednički. Cilj je naći što više razlika, a ako ih nema dovoljno onda ih izmisliti i lažirati.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: praslavenska/starohrvatska mitologija
PostPostano: 24 svi 2020, 13:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Za mene vise o Germansko-Skandunavska odgovara Skandinavko-Hermanska mitologija ma nisam bas strucnjak u tome glavne su stvare poznajem.
Zanimliva mozga i vise mitologija Iliraca.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 145 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 80 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO