HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 17:34.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 122 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 19 stu 2022, 21:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20832
Novdan je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Pod broj dva, Hrvatsku su uglavnom 91. stvorila djeca ustaša , ne djeca partizana i to je dečki činjenica koliko god se danas to skrivalo.

Ne kažem bilo je i djece partizana u ratu, ali puno manje.


Imaš li neku statistiku ili iz glave pričaš?

Ja mislim da i jesi u pravu, ali zbog toga što je većina Hrvata bilo u ustašama i domobranima, a ne u partizanima (dakle jer u RH živi više potomaka ustaša nego partizana), a ne zato što potomci partizana nisu htjeli u HV. Pa pogledaj u kojoj su vojsci prije Domovinskog rata bili Franjo Tuđman, Janko Bobetko, Andrija Matijaš-Pauk, Damir Krstičević, Petar Stipetić, Antun Tus, Rudolf Perešin... u kojoj je miliciji radio Mladen Markač, Željko Sačić itd.

Obrni okreni činjenice su opet činjenice.

Devedeset prve se pjevalo Juru i Bobana, mahalo sa istim NDH zastavama kao iz 41. godine, uvelo se ustašku kunu, ustaški pravopis,

vojnici su nosili često U na uniformama eh da i osnovali su HOS po uzoru na spojenu ustaško domobransku vojnicu iz 44-te.

Nitko od dragovoljaca nije divio se partizanima, pjevao po šumama i gorama i pokušavao imitirati 6-tu ličku proletersku.

Hebiga , sviđalo se to vama ili ne, ova ustaška komponenta je najzaslužnija što moderna Hrvatska postoji.

Znamo svi za Franju partizana i Bobetka i Tusa ali nisu oni bili u rovovima.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 19 stu 2022, 21:16 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Novdan je napisao/la:

Samo što su NAS (Hrvate) klali ustaše, ne samo partizani


klali su nas i Osmanlije više od jednih i drugih, pa danas gledamo serije o njima.

Ne pušim patetična moraliziranja. i još selektivna

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 19 stu 2022, 21:18 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
weasel je napisao/la:
Obrni okreni činjenice su opet činjenice.

Devedeset prve se pjevalo Juru i Bobana, mahalo sa istim NDH zastavama kao iz 41. godine, uvelo se ustašku kunu, ustaški pravopis,

vojnici su nosili često U na uniformama eh da i osnovali su HOS po uzoru na spojenu ustaško domobransku vojnicu iz 44-te.

Nitko od dragovoljaca nije divio se partizanima, pjevao po šumama i gorama i pokušavao imitirati 6-tu ličku proletersku.

Hebiga , sviđalo se to vama ili ne, ova ustaška komponenta je najzaslužnija što moderna Hrvatska postoji.

Znamo svi za Franju partizana i Bobetka i Tusa ali nisu oni bili u rovovima.


ne treba zaboraviti i da je 4000 partizanskih spomenika odletjelo u zrak i da su ista mjesta partizansko ustanka 194q. bila i mjesta ustanka 1991., protiv Hrvatske naravno.

Da se Hrvatska borila za neovisnost od države koj usu partizani stvorili, a d.a nas je napadala vojska koja ej direktni sljednik partizanske.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 19 stu 2022, 21:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20832
divizija je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Obrni okreni činjenice su opet činjenice.

Devedeset prve se pjevalo Juru i Bobana, mahalo sa istim NDH zastavama kao iz 41. godine, uvelo se ustašku kunu, ustaški pravopis,

vojnici su nosili često U na uniformama eh da i osnovali su HOS po uzoru na spojenu ustaško domobransku vojnicu iz 44-te.

Nitko od dragovoljaca nije divio se partizanima, pjevao po šumama i gorama i pokušavao imitirati 6-tu ličku proletersku.

Hebiga , sviđalo se to vama ili ne, ova ustaška komponenta je najzaslužnija što moderna Hrvatska postoji.

Znamo svi za Franju partizana i Bobetka i Tusa ali nisu oni bili u rovovima.


ne treba zaboraviti i da je 4000 partizanskih spomenika odletjelo u zrak i da su ista mjesta partizansko ustanka 194q. bila i mjesta ustanka 1991., protiv Hrvatske naravno.

Da se Hrvatska borila za neovisnost od države koj usu partizani stvorili, a d.a nas je napadala vojska koja ej direktni sljednik partizanske.

Sve jasno, samo neki imaju kognitivnu disonancu pa glume da je ista vojska koja 45-te ušla u Zagreb i napravila masakar, neka druga vojska u odnosu vojsku koja je 91. napravila masakr u Vukovaru.


Još smješnije guranje glave u pijesak kad vidiš slike branitelja pa takijaš Hrvatska je zasnovana na antifašizmu :smijeh

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 19 stu 2022, 21:24 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
weasel je napisao/la:
Sve jasno, samo neki imaju kognitivnu disonancu pa glume da je ista vojska koja 45-te ušla u Zagreb i napravila masakar, neka druga vojska u odnosu vojsku koja je 91. napravila masakr u Vukovaru.


Još smješnije guranje glave u pijesak kad vidiš slike branitelja pa takijaš Hrvatska je zasnovana na antifašizmu :smijeh


ono što se promijenilo je što su hrvatski antifašisti ovaj puta stali na hrvatsku stranu i što nije bilo konteksta svjetskog rata.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 19 stu 2022, 23:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278


Dečki sve je dobro kaj se dobro svrši. :D

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 20 stu 2022, 06:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
weasel je napisao/la:
Novdan je napisao/la:

Imaš li neku statistiku ili iz glave pričaš?

Ja mislim da i jesi u pravu, ali zbog toga što je većina Hrvata bilo u ustašama i domobranima, a ne u partizanima (dakle jer u RH živi više potomaka ustaša nego partizana), a ne zato što potomci partizana nisu htjeli u HV. Pa pogledaj u kojoj su vojsci prije Domovinskog rata bili Franjo Tuđman, Janko Bobetko, Andrija Matijaš-Pauk, Damir Krstičević, Petar Stipetić, Antun Tus, Rudolf Perešin... u kojoj je miliciji radio Mladen Markač, Željko Sačić itd.

Obrni okreni činjenice su opet činjenice.

Devedeset prve se pjevalo Juru i Bobana, mahalo sa istim NDH zastavama kao iz 41. godine, uvelo se ustašku kunu, ustaški pravopis,

vojnici su nosili često U na uniformama eh da i osnovali su HOS po uzoru na spojenu ustaško domobransku vojnicu iz 44-te.

Nitko od dragovoljaca nije divio se partizanima, pjevao po šumama i gorama i pokušavao imitirati 6-tu ličku proletersku.

Hebiga , sviđalo se to vama ili ne, ova ustaška komponenta je najzaslužnija što moderna Hrvatska postoji.

Znamo svi za Franju partizana i Bobetka i Tusa ali nisu oni bili u rovovima.


Doslovno sve što pišeš je slamnati. Ja sam rekao da većina Hrvata koja je otišla u partizane nisu nikakvi Jugoslaveni, već Hrvati koji se žele boriti za hrvatsku stvar, primarno protiv Italije koja ih želi okupirait i biološki unišitti, a pritom surađuje i s četnicima.

Dakle naravno da takvi partizani i njihova djeca neće u kontekstu Domovinskog rata ratovati protiv RH. Naravno i da neće pjevati o 6. ličkoj koju su činili Srbi i da će se distancirati od SFRJ i njenog nasljeđa jer je očito da su hrvatski partizani bili izigrani uvelike i da Jugoslavija nije funkcionirala kako treba tj. da hrvatski narod u njoj nije bio ravnopravan.
Bobetko je, ako baš hoćeš obilazio rovove i riskirao život puno puta, a u rat mu je bio uključen i sin.

Osim toga, ličko ratište se ne bi obranilo da nije bilo branitelja iz Rijeke, Kvarnera i Istre


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 20 stu 2022, 06:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
divizija je napisao/la:
Novdan je napisao/la:

Samo što su NAS (Hrvate) klali ustaše, ne samo partizani


klali su nas i Osmanlije više od jednih i drugih, pa danas gledamo serije o njima.

Ne pušim patetična moraliziranja. i još selektivna


Zbog čega te toliko boli kad netko osudi ustaše, ako ih ne podržavaš? Sam si rekao da ti je patetično podržavati jedne, a osuditi druge. Ja sam ti fino rekao da osuđujem i jedne i druge. Tebe to očito baš peče.

Tvojom logikom:

Osuđivati Bleiburg je patetično moraliziranje
Osuđivati Macelj je patetično moraliziranje
Osuđivati Kočevski Rog je patetično moraliziranje
Osuđivati Hudu Jamu je patetično moraliziranje

Ja mislim da je osuditi zločin stvar moralne higijene i minimum ljudskosti, a ne patetično moraliziranje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 20 stu 2022, 06:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
divizija je napisao/la:

ne treba zaboraviti i da je 4000 partizanskih spomenika odletjelo u zrak i da su ista mjesta partizansko ustanka 194q. bila i mjesta ustanka 1991., protiv Hrvatske naravno.

Da se Hrvatska borila za neovisnost od države koj usu partizani stvorili, a d.a nas je napadala vojska koja ej direktni sljednik partizanske.


To je točno. Srbi su 1941. išli u partizane iz potpuno drugih razloga od Hrvata 1942. i 1943.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 20 stu 2022, 08:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Novdan je napisao/la:
divizija je napisao/la:

klali su nas i Osmanlije više od jednih i drugih, pa danas gledamo serije o njima.

Ne pušim patetična moraliziranja. i još selektivna


Zbog čega te toliko boli kad netko osudi ustaše, ako ih ne podržavaš? Sam si rekao da ti je patetično podržavati jedne, a osuditi druge. Ja sam ti fino rekao da osuđujem i jedne i druge. Tebe to očito baš peče.

Tvojom logikom:

Osuđivati Bleiburg je patetično moraliziranje
Osuđivati Macelj je patetično moraliziranje
Osuđivati Kočevski Rog je patetično moraliziranje
Osuđivati Hudu Jamu je patetično moraliziranje

Ja mislim da je osuditi zločin stvar moralne higijene i minimum ljudskosti, a ne patetično moraliziranje.


Ja mislim da to sve treba na marginu, ako ne i potpuno zanemarit. Prošla vremena. Uje bi se mogli pomirit s tim da su izgubili WWII a nama bi bilo bolje da se nikad ne pojaviše.

Teško je izbit Tita iz Istre npr. koja mu je zahvalna zbog pripajanja Hrvatskoj. I Zadar bi trebao ali nije jer je dovoljno ljudi nepartizanskih u njemu. Isto je rješenje bilo i za Zg, a i Istru treba riješit na taj način.

Svim ujama preporučam kupnju kuća u Istri i život tamo ako žele bit korisni. Oni bi samo laprdali jedno te isto.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 20 stu 2022, 09:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
Junuz Djipalo je napisao/la:
Novdan je napisao/la:

Zbog čega te toliko boli kad netko osudi ustaše, ako ih ne podržavaš? Sam si rekao da ti je patetično podržavati jedne, a osuditi druge. Ja sam ti fino rekao da osuđujem i jedne i druge. Tebe to očito baš peče.

Tvojom logikom:

Osuđivati Bleiburg je patetično moraliziranje
Osuđivati Macelj je patetično moraliziranje
Osuđivati Kočevski Rog je patetično moraliziranje
Osuđivati Hudu Jamu je patetično moraliziranje

Ja mislim da je osuditi zločin stvar moralne higijene i minimum ljudskosti, a ne patetično moraliziranje.


Ja mislim da to sve treba na marginu, ako ne i potpuno zanemarit. Prošla vremena. Uje bi se mogli pomirit s tim da su izgubili WWII a nama bi bilo bolje da se nikad ne pojaviše.

Teško je izbit Tita iz Istre npr. koja mu je zahvalna zbog pripajanja Hrvatskoj. I Zadar bi trebao ali nije jer je dovoljno ljudi nepartizanskih u njemu. Isto je rješenje bilo i za Zg, a i Istru treba riješit na taj način.

Svim ujama preporučam kupnju kuća u Istri i život tamo ako žele bit korisni. Oni bi samo laprdali jedno te isto.


Da, stvar prošlost. Ne treba Hrvate dijeliti na "ustašku" i "partizansku" komponentu. Ljudi su iz raznih razloga išli u rat na ovu ili onu stranu, a ogroman dio je bio jednostavno natjeran. Tko prvi dođe s puškom po tebe - tamo ideš. Van pameti je da se nakon svega toga dijelimo po toj osnovi. Kao da hrvatska povijest počinje 1941. i kao da Hrvata nije bilo ranije.

Zadar je drugačiji od Istre jer je tamo došlo do razočaranja Jugoslavijom još puno prije Domovinskog rata, posebno u vrijeme Hrvatskog proljeća. Odnosi Hrvata i Srba nisu bili dobri, a sve je kulminiralo Domovinskim ratom. U Istri nije bilo ni srpske dominacije ni Domovinskog rata.

Istrijanstvo je 1/1 projekt IDS-a, to ni ne skrivaju. No,po zadnjem popisu čini se da je taj projekt propao. I općenito ti autonomaši nisu i ne mogu biti nasljednici istarskih partizana jer su istarski partizani bili izrazito hrvatski nastrojeni, nikada se u SFRJ nije govorilo da bi Istra mogla biti autonomna poput Kosova i Vojvodine itd. Isto tako i dvojezičnost. U vrijeme Juge nije bilo nikakve dvojezičnosti na nivou Istre ili u Puli. Te svinjarije kreću tek krajem 90ih i početkom 2000ih. Dok su bile komunjare u Istri nije bio ni talijančenja ni autonomašenja.

Riječki i Kvarnerski partizani su isto bili hrvatski nastrojeni i spadali su u Hebrangovu struju


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 20 stu 2022, 09:03 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Novdan je napisao/la:

Zbog čega te toliko boli kad netko osudi ustaše, ako ih ne podržavaš? Sam si rekao da ti je patetično podržavati jedne, a osuditi druge. Ja sam ti fino rekao da osuđujem i jedne i druge. Tebe to očito baš peče.

Tvojom logikom:

Osuđivati Bleiburg je patetično moraliziranje
Osuđivati Macelj je patetično moraliziranje
Osuđivati Kočevski Rog je patetično moraliziranje
Osuđivati Hudu Jamu je patetično moraliziranje

Ja mislim da je osuditi zločin stvar moralne higijene i minimum ljudskosti, a ne patetično moraliziranje.


osuđivati selektivno je patetično moraliziranje. S obzirom da i ti ne živimo u vakuumu, nego u stvarnom svijetu u kojem počinitelji Hude Jame imaju ulice i trgove, Sulejmani sapunice, a komemoraicja na Beliburgu je zabranjena, smatram da je osuđivnaje ustaša u tom i takvom svijetu patetično i ljigavo.

a što se tiče podržavanja, ja temeljni ustaški postulat, a to je neovisna Hrvatska država kao integralna cijelina na etničkoj osnovi, itekako podržavam. Ustaški pokret je u sovjim fundamentima ispravan. U zastranjenjima nije, ali ima daleko gori od njih.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 20 stu 2022, 09:07 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:

Ja mislim da to sve treba na marginu, ako ne i potpuno zanemarit. Prošla vremena. Uje bi se mogli pomirit s tim da su izgubili WWII a nama bi bilo bolje da se nikad ne pojaviše..


Uje sigurno jesu izgubile 2.svj. rat,al isu sasvim sigurno dobili Domovinski. A dizači ustanaka iz 1941. su izgubili 1995.

No opet, mi se time ne opterećujemo, upravo je suprotno, partizanska strana provodi vječiti egzorcizam svega ustaškog i "ustaškog" iz Hrvatske.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 20 stu 2022, 09:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
divizija je napisao/la:
Novdan je napisao/la:

Zbog čega te toliko boli kad netko osudi ustaše, ako ih ne podržavaš? Sam si rekao da ti je patetično podržavati jedne, a osuditi druge. Ja sam ti fino rekao da osuđujem i jedne i druge. Tebe to očito baš peče.

Tvojom logikom:

Osuđivati Bleiburg je patetično moraliziranje
Osuđivati Macelj je patetično moraliziranje
Osuđivati Kočevski Rog je patetično moraliziranje
Osuđivati Hudu Jamu je patetično moraliziranje

Ja mislim da je osuditi zločin stvar moralne higijene i minimum ljudskosti, a ne patetično moraliziranje.


osuđivati selektivno je patetično moraliziranje. S obzirom da i ti ne živimo u vakuumu, nego u stvarnom svijetu u kojem počinitelji Hude Jame imaju ulice i trgove, Sulejmani saounice, a komemoraicja na Beliburgu je zabranjena, smatram d aje osuđivnaje ustaša u tom i takvom svijetu patetično i ljigavo.

a što se tiče podržavanja, ja temeljni ustaški postulat, a to je neovisna Hrvatska država kao integralna cijelina na etničkoj osnovi, itekako podržavam. Ustaški pokret je u sovjim fundamentima ispravan. U zastranjenjima nije, ali ima daleko gori od njih.



Opet slamnati. Ja osuđujem i partizanske i ustaške zločince. Ne mislim da Tito treba imati trg, kao ni Pavelić. Dakle ne veličam i ne podržavam nijedne ni druge. Osim toga, osuđujem i današnji službeni narativ u RH u kojem se još uvijek vide utjecaji jugoslavenske propagande. U školama se još uvijek uči donekle pristrana povijest u korist partizana. potrebna je kvalitetna revizija i osuđujem što se ne događa i što postoje otpori tome, gnušam se izjava Goldsteina da su u Blajburgu stradavali zločinci, a ne nevine žrtve itd.

Dakle, nisam nimalo selektivan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 20 stu 2022, 09:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
divizija je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:

Ja mislim da to sve treba na marginu, ako ne i potpuno zanemarit. Prošla vremena. Uje bi se mogli pomirit s tim da su izgubili WWII a nama bi bilo bolje da se nikad ne pojaviše..


Uje sigurno jesu izgubile 2.svj. rat,al isu sasvim sigurno dobili Domovinski. A dizači ustanaka iz 1941. su izgubili 1995.

No opet, mi se time ne opterećujemo, upravo je suprotno, partizanska strana provodi vječiti egzorcizam svega ustaškog i "ustaškog" iz Hrvatske.


Ti vrlo složene stvari pojednostavljuješ do apsurdnih razmjera.

Da, Srbi koji su dizali ustanak 1941. su izgubili 1995. No Hrvati su u partizane išli iz drugih motiva. Fino sam ti rekao da se Lika ne bi obranila bez Istrana, Riječana i Kvarneraca. Što sad? Hoćeš reći da su i oni izgubili 1995. ?!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 20 stu 2022, 11:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
Drugi svjetski rat na našim prostorima je u najvećoj mjeri bio rat između Hrvata i Srba. Gdje su u partizanima dominirali Srbi, Hrvati su bili u ustašama. Gdje su u partizanima dominirali Hrvati, Srbi su bili četnici. U Dalmaciji su Hrvati bili partizani, a Srbi četnici. Bilo je i ustaša, ali i oni su se primarno borili protiv četnika. Logično je bilo da se Hrvati bore protiv Talijana i Srba i onaj tko od toga pravi ideologiju je debelo zabrazdio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 20 stu 2022, 19:25 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Novdan je napisao/la:
Opet slamnati. Ja osuđujem i partizanske i ustaške zločince. Ne mislim da Tito treba imati trg, kao ni Pavelić. Dakle ne veličam i ne podržavam nijedne ni druge. Osim toga, osuđujem i današnji službeni narativ u RH u kojem se još uvijek vide utjecaji jugoslavenske propagande. U školama se još uvijek uči donekle pristrana povijest u korist partizana. potrebna je kvalitetna revizija i osuđujem što se ne događa i što postoje otpori tome, gnušam se izjava Goldsteina da su u Blajburgu stradavali zločinci, a ne nevine žrtve itd.

Dakle, nisam nimalo selektivan.


ja ti opet kažem da ni ja ni ti ne živimo u vakuumu nego u realnom svijetu.

u realnom svijetu, tvoj stav je patetičan.

To je kao da vidiš kako se dvojica tuku, jedan sav krvav i razbijen, drugi ga cipelari na tlu, a ti veliš da osuđuješ svako nasije i pozivaš obje strane na pretanak sukoba.

ukratko dok je u realnom svijetu jugokomunizam i štošta drugo općeprihvaćeno, Jure i Boban idu na svakoj fešti. Ako ništa, iz dišpeta.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 20 stu 2022, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
divizija je napisao/la:
Novdan je napisao/la:
Opet slamnati. Ja osuđujem i partizanske i ustaške zločince. Ne mislim da Tito treba imati trg, kao ni Pavelić. Dakle ne veličam i ne podržavam nijedne ni druge. Osim toga, osuđujem i današnji službeni narativ u RH u kojem se još uvijek vide utjecaji jugoslavenske propagande. U školama se još uvijek uči donekle pristrana povijest u korist partizana. potrebna je kvalitetna revizija i osuđujem što se ne događa i što postoje otpori tome, gnušam se izjava Goldsteina da su u Blajburgu stradavali zločinci, a ne nevine žrtve itd.

Dakle, nisam nimalo selektivan.


ja ti opet kažem da ni ja ni ti ne živimo u vakuumu nego u realnom svijetu.

u realnom svijetu, tvoj stav je patetičan.

To je kao da vidiš kako se dvojica tuku, jedan sav krvav i razbijen, drugi ga cipelari na tlu, a ti veliš da osuđuješ svako nasije i pozivaš obje strane na pretanak sukoba.

ukratko dok je u realnom svijetu jugokomunizam i štošta drugo općeprihvaćeno, Jure i Boban idu na svakoj fešti. Ako ništa, iz dišpeta.


Kretenska usporedba i patetično izvlačenje. No dobro, vidim da si licemjeran. Očito ti je dosljednost nedostižna vrlina. Po tvojoj logici ja bih trebao podržavati ustaše, pošto je sve drugo patetika (ne smijem osuditi oboje, očito), iako si sam rekao da ti je licemjerno i patetično podržavati jedne, a osuđivati druge. Što je treća opcija? Podržavati i jedno i drugo. Pokušaj se sam sa sobom dogovoriti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 20 stu 2022, 20:58 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Novdan je napisao/la:
Kretenska usporedba i patetično izvlačenje. No dobro, vidim da si licemjeran. Očito ti je dosljednost nedostižna vrlina. Po tvojoj logici ja bih trebao podržavati ustaše, pošto je sve drugo patetika (ne smijem osuditi oboje, očito), iako si sam rekao da ti je licemjerno i patetično podržavati jedne, a osuđivati druge. Što je treća opcija? Podržavati i jedno i drugo. Pokušaj se sam sa sobom dogovoriti.


očito je da ti ne razumiješ pojam licemjerja, jer ga sam prakticiraš.

što ćeš ti s ustašama mene boli qrac, meni je licemjerno i jadno da ti osuđuješ ustaše u svjetu koji NE OSUĐJE daleko gore od njih. posve je irelevantno eto što ti osuđuješ i nekoga drugoga, koga boli qrac za to? ko smo ti i ja? što to mijenja što eto ti osuđuješ i druge

stvarnost je takva da puno gori od ustaša nisu osuđeni, već slavljeni i kod nas i drugdje. to je stvarnos, i čovjek se treba postaviti u odnosu na takvu stvarnost, a ne na neki kvazimoral, di ćeš ti kao pojedinac imati eto isti stav prema onima koji su javno slavljeni i javno ostracizirani....

I tu ne govorim samo o drugom svjetskom ratu, nije to stvar "jednih i drugih", govorim ti o tome da živimo u svijetu u kojem je normalno ne osuđivati ništa, osim ako si okupiran i ako ti je to nametnuto kroz neki kompleks krivnje.

moj je stav da neću u tom i takvom svijetu prihvatiti komleks krivnje i osuđivati u svojim redovima nekoga, dok nitko drugi ne osuđuje puno gore u svojm redovima.
pritom su mi partizani irelevantni, ne osuđujem ja ni njih zbog zločina, nego zbog ciljeva. oni su se borili za komunističku Jugoslaviju. Da su se borili za Hrvatsku, tretirao bih ih isto kao ustaše.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 20 stu 2022, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 11:40
Postovi: 3977
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Drugi svjetski rat na našim prostorima je u najvećoj mjeri bio rat između Hrvata i Srba. Gdje su u partizanima dominirali Srbi, Hrvati su bili u ustašama. Gdje su u partizanima dominirali Hrvati, Srbi su bili četnici. U Dalmaciji su Hrvati bili partizani, a Srbi četnici. Bilo je i ustaša, ali i oni su se primarno borili protiv četnika. Logično je bilo da se Hrvati bore protiv Talijana i Srba i onaj tko od toga pravi ideologiju je debelo zabrazdio.

Na kajkavskom području (Zagorje, Prigorje i Podravina), dobar dio partizana kroz cijeli rat nisu sreli niti jednog Srbina, niti na svojoj strani, niti među protivnicima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 21 stu 2022, 21:24 
Offline

Pridružen/a: 05 lis 2022, 15:12
Postovi: 107
OptimisticniVeSeljak je napisao/la:
Drugi svjetski rat na našim prostorima je u najvećoj mjeri bio rat između Hrvata i Srba. Gdje su u partizanima dominirali Srbi, Hrvati su bili u ustašama. Gdje su u partizanima dominirali Hrvati, Srbi su bili četnici. U Dalmaciji su Hrvati bili partizani, a Srbi četnici. Bilo je i ustaša, ali i oni su se primarno borili protiv četnika. Logično je bilo da se Hrvati bore protiv Talijana i Srba i onaj tko od toga pravi ideologiju je debelo zabrazdio.

U Dalmaciji su mnogi Hrvati bili ustaše u drugom svjetskom ratu pogotovo oni iz Dubrovnika, Konavla, Metkovića, Imotske krajine, Sinjske i Cetinske krajine, Drniške krajine, Knina, Benkovca i Ravnih kotara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 22 stu 2022, 17:05 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Na kajkavskom području (Zagorje, Prigorje i Podravina), dobar dio partizana kroz cijeli rat nisu sreli niti jednog Srbina, niti na svojoj strani, niti među protivnicima.


nisu sreli ni ustašu, provel isu veći dio rata na logorovanju u šumi.

većina ih je kidnula u šumu da bi izbjegli mobilizaciju u domobrane, jer bi to značil oda bi ih mogli poslati daleko od doma.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 22 stu 2022, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
divizija je napisao/la:
Dr. Van Nostrand je napisao/la:
Na kajkavskom području (Zagorje, Prigorje i Podravina), dobar dio partizana kroz cijeli rat nisu sreli niti jednog Srbina, niti na svojoj strani, niti među protivnicima.


nisu sreli ni ustašu, provel isu veći dio rata na logorovanju u šumi.

većina ih je kidnula u šumu da bi izbjegli mobilizaciju u domobrane, jer bi to značil oda bi ih mogli poslati daleko od doma.


Zagorje je bilo sigurno jedno od najmirnijih krajeva u NDH. No, oko Koprivnice su se vodile krvave borbe krajem 1943. i 1944. To je doduše uvezen sukob, u smislu da nisu domaći podigli neki ustanak, već su ustaše i domobrani jako puno svojih snaga prebacili u dijelove s kojih se Italija povukla nakon kapitulacije, što su partizani iskoristili za ofenzivu na Koprivnicu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 23 stu 2022, 05:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4802
Valja razlikovati stvari.
Pripadnik ustaša nije isto što i odani građanin NDH.
Pripadnik partizana nije isto što i pripadnik pokreta otpora.
Nije svaki partizan Hrvat bis komunist, većina su bili pristaše HSS-a i inih hrv.stranaka.
Mnogi partizani bili su mobilizirani vojni obveznici, t.j. domobrani. Daklen, domobrani koji su otišli u partizane.
Zatin imate partizanska prisilna mobiliziranja u partizane. Ima i onih di ti ne kažedu "moraš" i ne drži ti pištolj na glavi, ali kaži im da ne ćeš ili se nikako drugačije izvučeš, onda vidiš kako ti se tvomen naselju osvetidu. Pljenidba za NOO stvar, palež "(gospodarskog ili stambenog objekta, pojate, uroda...) da ne padne neprijateju u ruke", ili skriveći ti zapalidu selo a optužidu one druge, ili ubijedu koga na licu mista ili posli kad su ka ono otišli ća iz sela. Ili napravidu ništo za naidit nimačke ili talijanske postrojbe, tako da sumnja i krivnja padne na nekooperativno selo koje nije ni moralo imati ustaša. Ono, selo je htilo stat dalje i od jednih i drugih.
Sićate li se kako je u jugokinematografiji često bia ka negativac prikazan lik čovika kojemu nisu vajali ustaše "ali ni ova nova partizanska/'narodna' vlast", ka ono da su takvi judi potencijalni kolaboranti odnosno "neprijateji naroda i države"?

U Domovinskon ratu bilo je jednako dice svih hrvatskih političkih orijentacija iz 2sr. Priko 90% judih je glasovalo na referendumu za neovisnu Hrvatsku.
Da su toliki hrvatski partizanski kraji bili projugoslavenski i protuhrvatski, imali bismo ondi jugoslavenske pobune uz potporu JNA i tu bi RH imala međunarodni problem. A tega nije bilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ustaše i partizani u Dalmaciji
PostPostano: 23 stu 2022, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
Sokolić je napisao/la:
Valja razlikovati stvari.
Pripadnik ustaša nije isto što i odani građanin NDH.
Pripadnik partizana nije isto što i pripadnik pokreta otpora.
Nije svaki partizan Hrvat bis komunist, većina su bili pristaše HSS-a i inih hrv.stranaka.
Mnogi partizani bili su mobilizirani vojni obveznici, t.j. domobrani. Daklen, domobrani koji su otišli u partizane.
Zatin imate partizanska prisilna mobiliziranja u partizane. Ima i onih di ti ne kažedu "moraš" i ne drži ti pištolj na glavi, ali kaži im da ne ćeš ili se nikako drugačije izvučeš, onda vidiš kako ti se tvomen naselju osvetidu. Pljenidba za NOO stvar, palež "(gospodarskog ili stambenog objekta, pojate, uroda...) da ne padne neprijateju u ruke", ili skriveći ti zapalidu selo a optužidu one druge, ili ubijedu koga na licu mista ili posli kad su ka ono otišli ća iz sela. Ili napravidu ništo za naidit nimačke ili talijanske postrojbe, tako da sumnja i krivnja padne na nekooperativno selo koje nije ni moralo imati ustaša. Ono, selo je htilo stat dalje i od jednih i drugih.
Sićate li se kako je u jugokinematografiji često bia ka negativac prikazan lik čovika kojemu nisu vajali ustaše "ali ni ova nova partizanska/'narodna' vlast", ka ono da su takvi judi potencijalni kolaboranti odnosno "neprijateji naroda i države"?

U Domovinskon ratu bilo je jednako dice svih hrvatskih političkih orijentacija iz 2sr. Priko 90% judih je glasovalo na referendumu za neovisnu Hrvatsku.
Da su toliki hrvatski partizanski kraji bili projugoslavenski i protuhrvatski, imali bismo ondi jugoslavenske pobune uz potporu JNA i tu bi RH imala međunarodni problem. A tega nije bilo.


Hvala na razumnom komentaru. Mislim da nitko iole razuman ne može tvrditi da su hrvatski partizani, barem u pravilu, bili jugoslavenski nastrojeni. Već sam navodio primjere iz Dalmacije i Istre gdje se stalno isticalo hrvatstvo Istre, Splita, spominjao hrvatski narod, hrvatska sloboda itd, dok se jugoslaveni i jugoslavija nisu NI SPOMENULI! Partizani su htjeli prohrvatskim narativom pridobiti Hrvate na svoju stranu, tako se recimo u Podravini patizanska brigada zvala "Braća Radić". Naravno da je to bila neiskrena tj. podmukla igra pridobivanja HSS-ovaca koje su na kraju namagarčili.

Još jedna stvar koju ljudi danas ne razumiju je da je Hrvatska 1940ih bila agrarna zemlja u kojoj prosječan seljak nije imao blage veze što se događa dalje od njegovog zavičaja. Hrvat iz Like nije imao blage veze što se događa u Dalmaciji, Hrvat iz Podravine što se događa u Bosni i slično.

Drago mi je da si napomeuo ovu nasilnu mobilizaciju jer je ona bila iznimno raširena kod obije vojske. Često puta se sve svodilo na to koja te vojska prije pokupila i natjerala da se za njih boriš.
Časnih boraca je bilo na obije strane, monstruma je bilo na obije strane. To je jedna velika tragedija koja se više neće ponoviti.

Dosta je umjetnih i nasilno nametnutih podjela!


:hrvatinic :herceg_bosna


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 122 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 33 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO