HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 03:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 01 lip 2020, 08:08 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
ikmandvaradtist je napisao/la:
Promenili smo smer svog širenja? Pa? Jel' to znači da smo izgubili pravo na tlo koje smo prethodno držali? :smijeh

Svako širi svoju državu gde može, nisi to znao?


Naravno, ali mi nismo govorili o tome tko gdje širi državu, već si ti nakaradno usporedio širenje STANOVNIŠTVA iz Srbije, CG, Hercegovine na sjever i zapad pod Turcima, sa mjenjanjem granica u prethodnim stoljećima. Kad je Srbija izgubila teritorije na zapadu, a dobila na istoku, nije se pomjerio narod, samo su se promijenile granice. Nisu Srbi uz Moravu i Timok u 12. stoljeću došli s Vrbasa i Bosne!! Ali jesu na Vrbas i Unu došli s Drine, Pive, Trebišnjice...

Izvalio si neku glupost o vraćanju u koljevku, a svaka srpska familija u zapadnoj Bsoni, Korduni, Lici.. ZNA gdje joj je koljevka.

ikmandvaradtist je napisao/la:
Vi je niste ni imali - tako da ko vas išta pita? :confused1 Nek' dođe Mađar ili Bugarin ili Grk pa ćemo pričati... vi nemate pravo glasa uopšte kao u međudržavnim relacijama nepostojeći osvojeni, potčinjeni narod. Možete samo da drobite po vašim forumima i veličate svoje Mitove koje niko oko vas ne priznaje... a znaš kako kažu: "Ako baš svi oko tebe misle da lažeš/da si lud, onda..." :neznam

Elem, na Temu:



Sinko moj, Hrvatska je bila kraljevina koja te spašavala od Bugarske anihilacije, dok ste držali tri i pol sela oko Lima i Tare

https://www.euratlas.net/history/europe/1000/1000.jpg

Nema Srbije niđe....Srbi su grupa izbjeglica iz Bugarske, sklonili se na hrvatski dvor.

Bugari su poslali poruku »županima« da oni trebaju doći k njima I primiti Časlava (Tzeesthlabos) za svoga kneza pa prisegom su ih prevarili i odveli čak do prvog sela, odmah svezali te ušli u Srbiju, i uzeli sa sobom sveukupan narod i stare i mlade, i odveli su ih u Bugarsku, a samo neki su pobjegli i otišli u Hrvatsku i zemlja ostade pusta. Zatim, u to vrijeme ti isti Bugari pod Algobotourom uđoše u Hrvatsku ratovati i tamo su oni svi bili pobijeni od Hrvata. Sedam godina kasnije Tzeesthlabos je pobjegao od Bugara sa još četvoricom i ušli su u Srbiju iz Preslava (Presthlabon) i našli su u zemlji ne više nego samo 50 ljudi, bez žena ili djece, koji su preživljavali lovom. S ovima on je zaposjeo zemlju

Dakle, nakon što su vas Bugari genocidisali gore nego Turci Armence, potukli smo ih, spasili smo vas od doslovnog nestanka i ostavili vam tri sela oko Lima. I onda vam je trebalo više od 250 godina da opet postanete država.

Pokoren si bio i od Bizanta (https://en.wikipedia.org/wiki/%C4%8Casl ... e_1045.svg, opet niđe Srbije) i od Bugara i od Osmanlija i IZBRISAN s karte. Niste imali ništa, ni samoupravu, ni autonomiju, ni plemstvo, ni gradove NI PISMENA ČOVJEKA. 350 godina ste bili samo raja i kmetovi dahijama, ni jedne knjige napisali niste, a onda ste od čobana, svinjara i švercera pravili dinastije i izmišljali mitologiju.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 01 lip 2020, 09:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
divizija je napisao/la:
Naravno, ali mi nismo govorili o tome tko gdje širi državu, već si ti nakaradno usporedio širenje STANOVNIŠTVA iz Srbije, CG, Hercegovine na sjever i zapad pod Turcima, sa mjenjanjem granica u prethodnim stoljećima. Kad je Srbija izgubila teritorije na zapadu, a dobila na istoku, nije se pomjerio narod, samo su se promijenile granice. Nisu Srbi uz Moravu i Timok u 12. stoljeću došli s Vrbasa i Bosne!! Ali jesu na Vrbas i Unu došli s Drine, Pive, Trebišnjice...

Izvalio si neku glupost o vraćanju u koljevku, a svaka srpska familija u zapadnoj Bsoni, Korduni, Lici.. ZNA gdje joj je koljevka.


Činjenica: naša država je nastala (vidi se na priloženim kartama) na teritoriji Bosne, Hercegovina i Dalmacije. Nego bi ti da nas izguraš odatle kao da smo tu došli prvi put pod pritiskom Turaka... da je to ekskluzivno vaše i mi nikad nismo ni prišli... da vi držite Tapiju a mi valjda neki uljezi! =))

divizija je napisao/la:
https://www.euratlas.net/history/europe/1000/1000.jpg

Srbije niđe....Srbi su grupa izbjeglica iz Bugarske, sklonili se na hrvatski dvor.


Jesi siguran da hoćeš da ulazimo u to? Mislim, ja mogu laganini da otvorim temu sa naslovom "Pronađite Hrvatsku na mapi Evrope/vidite li iĐe Hrvatsku?/zašto Hrvatske nema?" i nabijem 100 strana sam, stavljajući različite karte... :neznam možda bi i trebalo, čisto da se vidi sav beskraj vašeg nepostojanja! :smijeh

divizija je napisao/la:
...bio i od Bizanta i od Bugara i od Osmanlija i IZBRISAN s karte.


E, o izbrisanosti već možete da držite lekcije... da nam predajete, tu ste profesori... doktori! Eminentni, priznati stručnjaci.

Jer, biti izbrisan fucking Milenijum je tolika sramota da bi neki narodi koji cene Čast, poput recimo Japanaca, izvršili nacionalni Sepuku od neizdrživog Stida... srećom, vi tih problema nemate - jer ste čuveni kao "najhrabriji narod na svetu"! :zubati

divizija je napisao/la:
350 godina ste bili samo raja i kmetovi dahijama...


Tako je. Budemo osvojeni i potčinjeni (Bugari, Romeji, Turci, Austrougari,...)... pa se dignemo i oslobodimo! :yes vi, pak, uključite "hrčka racionalizacije" da trči na max pa ubedite sebe kako je zapravo dobro biti potčinjen & okupiran a svakog okupatora dočekivati cvećem te potpuno glupo i pokušavati osloboditi se:

slika

To je ok... problem nastaje kad i nas ostale oko sebe krenete da ubeđujete u te vaše mazohističke fantazije... :smijeh

divizija je napisao/la:
...onda ste od čobana, svinjara i švercera pravili dinastije.


Činjenica: te naše "svinjarske" dinastije su se orodile sa najvećim, najjačim, najznačajnijim Evropskim... plodili se sa najvišom Aristokratijom! :yes

A koga & šta ste vi plodili u tim štalama gde ste crnčili kao konjušari ne smem ni da pogađam... :001_unsure

Na Temu (koje i vas molim da se držite, vaše Fantazije nikoga, ponavljam Nikoga osim vas ne zanimaju - što bi trebalo nešto da vam govori - pa masturbirajte na svojim SF temama, hvala):



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 01 lip 2020, 10:09 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
ikmandvaradtist je napisao/la:

Činjenica: naša država je nastala (vidi se na priloženim kartama) na teritoriji Bosne, Hercegovina i Dalmacije. Nego bi ti da nas izguraš odatle kao da smo tu došli prvi put pod pritiskom Turaka... da je to ekskluzivno vaše i mi nikad nismo ni prišli... da vi držite Tapiju a mi valjda neki uljezi! =))


Di je nastala srpska država nema veze s time odakle potječu DANAŠNJI Srbi. Vi ne potječete iz Bosne i Dalmacije, nego iz Srbije, CG i Hercegovine. To što je Srbija nešto držala u nekom periodu je posve nebitno za to odakle srpsko stanovništvo vuče korijenje. Pa držala je Bugarska sve do Drine, pa šta? Držala i Hrvatska Bosnu (https://www.euratlas.net/history/europe ... heast.html), pa šta?Držali su Avari pola Europe, Englezi kvarat svijeta, i?

Današnji Srbi su oblikovani u državi Nemanjića i s njenog teritorija potječu, i to ZNAJU.
ikmandvaradtist je napisao/la:
Jesi siguran da hoćeš da ulazimo u to? Mislim, ja mogu laganini da otvorim temu sa naslovom "Pronađite Hrvatsku na mapi Evrope/vidite li iĐe Hrvatsku?/zašto Hrvatske nema?" i nabijem 100 strana sam, stavljajući različite karte... :neznam možda bi i trebalo, čisto da se vidi sav beskraj vašeg nepostojanja! :smijeh


pa prvi si počeo s time, što si mislio da će se desiti? Mislim, srpsko je kraljevstvo postojalo 1196.-1371. i 1882.-1918., tj. 215 godina.
Hrvatsko kraljevstvo od 925.-1102. ili 177 godina.

I s čime se sada ti imaš razmetati?? Nema nas, nema vas, naša je država starija, samo ste vi mitomani. Duže ste bili turski kmetovi nego ste imali državu.

ikmandvaradtist je napisao/la:
E, o izbrisanosti već možete da držite lekcije... da nam predajete, tu ste profesori... doktori! Eminentni, priznati stručnjaci.

Jer, biti izbrisan fucking Milenijum je tolika sramota da bi neki narodi koji cene Čast, poput recimo Japanaca, izvršili nacionalni Sepuku od neizdrživog Stida... srećom, vi tih problema nemate - jer ste čuveni kao "najhrabriji narod na svetu"! :


Nije Napoleon rekao dajte mi 100 000 Srba, nego Hrvata. Čovječe vi ste izbrisani, pretvoreni u kmetove i raju, Tu razinu IZBRISANOSTI Hrvati nisu imali JEDAN DAN. Narod bez gradova, plemstva, bez jednog pismenog čovjeka NEKOLIKO STOLJEĆA. Nije se nikada kompletan hrvatski narod sjatio u dva dvorca u Srbiji, nego obrnuto. Vi ste pretvoreni u Bušmane.
Ne, ne moemo vam držati lekcije o tome, jer nam NIKAD nije tako bilo.

ikmandvaradtist je napisao/la:
Tako je. Budemo osvojeni i potčinjeni (Bugari, Romeji, Turci, Austrougari,...)... pa se dignemo i oslobodimo! :yes vi, pak, uključite "hrčka racionalizacije" da trči na max pa ubedite sebe kako je zapravo dobro biti potčinjen & okupiran a svakog okupatora dočekivati cvećem te potpuno glupo i pokušavati osloboditi se:

To je ok... problem nastaje kad i nas ostale oko sebe krenete da ubeđujete u te vaše mazohističke fantazije... :smijeh


Dakle, od Bugara va oslobodil MI, od Turaka Rusi, ali vi ste ustali, vi ste nešto. Eto ti mitomanije.
Mi smo toliko potlačeni bili da u sred Budimpešte stoji ovaj spomenik: https://statues.vanderkrogt.net/Foto/hu/hubp100-2.jpg

Poznato je da u Istanbulu stoji niz spomenika srpskim velikašima, ups....

Doduše, trebao bi stajati, ipak ste za njih učinili više nego za ikoga.
ikmandvaradtist je napisao/la:
Činjenica: te naše "svinjarske" dinastije su se orodile sa najvećim, najjačim, najznačajnijim Evropskim... plodili se sa najvišom Aristokratijom! :yes

A koga & šta ste vi plodili u tim štalama gde ste crnčili kao konjušari ne smem ni da pogađam... :001_unsure


Zato i jesu te dinastije prošle kako su prošle, što se s vašim svinjarima ukrstilo, danas glave na ramenu nema. Toliko vam je stalo bilo do tih vaših dinasta, da ste im sami sjekli glave, nabijali ih na sjekire i bacali s prozora.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 01 lip 2020, 10:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
divizija je napisao/la:
Di je nastala srpska država nema veze s time odakle potječu DANAŠNJI Srbi. Vi ne potječete iz Bosne i Dalmacije, nego iz Srbije, CG i Hercegovine. To što je Srbija nešto držala u nekom periodu je posve nebitno za to odakle srpsko stanovništvo vuče korijenje.


Znači idete da tražite Poljacima deo teritorije? Mislim, otamo "potječete", jel'? Jel' to ta Hrvatska logika ("Crogic")? :smijeh

divizija je napisao/la:
pa prvi si počeo s time, što si mislio da će se desiti? Mislim, srpsko je kraljevstvo postojalo 1196.-1371. i 1882.-1918., tj. 215 godina.
Hrvatsko kraljevstvo od 925.-1102. ili 177 godina.


To vaše "kraljevstvo" pola vaših istoričara priznaje da je upitno. Naše niko ne osporava (sem one Deretićevske praistorijske)! Tako da, ta Mitska, Fantazijska "matematika" nije nauka kao normalna, empirijska Matematika... što znači - računica ti je smešna! :zubati

divizija je napisao/la:
Napoleon rekao dajte mi 100 000 Srba, nego Hrvata.


Rekao je on i za Karađorđa da je veći vojskovođa od njega. Navodno. Samo komični mitomani se busaju navodnostima... :neznam

divizija je napisao/la:
i jesu te dinastije prošle kako su prošle, što se s vašim svinjarima ukrstilo, danas glave na ramenu nema. Toliko vam je stalo bilo do tih vaših dinasta, da ste im sami sjekli glave, nabijali ih na sjekire i bacali s prozora.


Naravno da su tako prolazile a znaš zašto? Jer su postojale. :yes

Vaše i dalje žive u veličanstvenim dvorcima vaše mašte gde ih sekire, meci, Smrt i ostale nezgodacije Stvarnosti ne mogu povrediti... :zastava_Hrvata

Mi imamo i dan danas lozu, priznanje Evropskih kuća, stvarnu krunu u muzeju... a gde je vaša kruna, gde je vaš kralj, jel' su ovo možda:

slika

slika

Evo ja ću ih prvi priznati kao Hrvatske!!!

slika

Begaj mi sa Teme i zamaraj svojim pseudoistorijskim mitomanskim trućanjem nekog drugog - mi svi oko vas smo jednoumni i jednoglasni oko vaše istorije a vi sanjajte do kraja sveta te budalaštine... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 01 lip 2020, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
ikmandvaradtist je napisao/la:
Gazda, Divizija,

'alo, bre, nismo se selili (ne širili! :mad ) jer smo voleli nego zato što su nas potisli! Dakle, krivite njih, kao ja!

Uostalom, nismo se nešto mnogo pomerili na Zapad, slušajući vas rekao bi čovek doselili smo se sa Hokaida:

slika

slika

slika

slika



Je, čakavski Srbi na Braču?
Nit je čakavska i polučakavska Paganija vaša
Nit su to ikavski i poluikavski Zahumlje i Travunja.
A Duklja je bila dio hrvatske crkve na saborima u splitu.

Ne znam ni po čemu svojatate Bosnu i Usoru (sa Solima), tamo su ikavski i jekavski šćakavci.

Sve, ali apsolutno sve, karte na tvom linku veze sa stvarnošću nemaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 01 lip 2020, 20:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
divizija je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Što bi to trebalo značiti? Bosna je Hrvatska kneževina u srednjem vijeku, i pad Bosne pod Turke je nacionalna katastrofa Hrvatskog naroda.


Bosna je do. 14., 15. stoljeća poprilično "svoja", i nije više kneževina, nego kraljevina.
Pad Bosne pod Turke jest svakako katastrofa, no (iako je to ŠBBKBB) opstanak Bosne kao države bi značio nastavak trenda njezine emancipacije i individualizacije.

Samo kao kršćanske europske nacije, a ne islamizirane dezorijentirane nusproizvodnje osmanskog osvajanja.

Državnost neke zemlje dugoročno dovodi do njezine nacionalne emanipacije i individualizacije.

Bosna je jedna od hr zemalja

Imaš legendu da je Žigmund dao ubiti Tvrtka nakon što se proglasio kraljem Hrvatske.
Hrvatsko-ugarski kraljevi su suvereni Kotromanića, Anžuvinci su im svoje ljiljane dali.
Ludovik Veliki je oženio kćerku bana Stjepana II, a bansku čast je nasljedio njov nećak Tvrtko
Imaš priču da je Tvrtka baš njegov suveren Ludovik Veliki potaknuo na preuzimanje srpske krune.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... al_BiH.png
30ak godina nakon Tvrtkove smrti Bosnom de facto vlada Hrvatinić, s time da u istočnoj i staroj Hercegovini vladaju Kosače (eliminirajuće manje kao Sankoviće) kao i zapadom Raške, a u Usori vladaju njihovi rođaci Zlatonosovići, kada se ne izmjenjuju razne dinastije.
Bosnom od Romanije do Drine vladaju Pavlovići (i drugim djelovima, koje gube u sukobima s Kosačama).
Srebrenica je od Hrvatića, a Kotromanići imaju neki maleni sendvič os Busovače do Vareša...
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... f_Hrvatinići.png/800px-Realms_of_Hrvatinići.png

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... d_1412.png


Nakon toga imaš sljedećih 50 god klanje raznih Kotromanića, većinom Tvrtkovih potomaka.
A kruna je u Bosnu došla godinu prije pada pod Turke, i vjerojatno je bio uzrokom njenog pada.
Jer je Korvin vratio Donje Kraje gdje su vladali Hrvatinići, kao i Usoru, na jugu su se Kosače proširili svoj posjed do Cetine i maltene bili neovisni, a Turci du već prije pada zauzeli Vrhbosnu i komade zapadne Raške, staru baštinu Pavlovića.
U središtu je u Lašvi postojala neko vrijeme vazalna državica prvo Kotromanića, pa onda Hrvatinića, većinaposjeda Kotromanića je pala 1463, skupa s Bobovcem i Fojnicom...
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... Bosnia.png


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 01 lip 2020, 22:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Citat:
...onda ste od čobana, svinjara i švercera pravili dinastije.


Do prve jugoslavije u hrvatskoj nema korupcije.To sto si ti glup pa neznas da su katolic u ekonomiji uspijesniji i od protestanata to je drugo.Protestanti i katolici su nesta skroz drugo.Srbi nisu svijesni da su svojim ciganlucima u yugoslaviji zagadili okolis hrvatima.

Hrvati rastu di god vas se rijese.Pobit cemo mi i vase sluzbe u hrvatskoj neboj se.Hrvatska ce tad presisat cesku po uspjesnosti u slavenskom svijetu ;)

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 01 lip 2020, 22:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
at divizija
ako ste vi imali raniju drzavu od nas sto ste tako primitivni?vasi intelektualci na cirilici kukaju kako je u yugoslaviji bila u biti srbska dominacija ali se nastojalo da neprevlada srbsko varvarstvo vec da se hrvatsko/katolicko nametne srbima na kraju,kao latinica i slicno.

Hrvatska nije prestala postojat u 12 stoljecu nego je dosla druga dinastija.To je kao da kazes da je ugarska prestala postojat dolaskom habzburgovaca :)

Hrvatstvo i hrvatska kultura postoji u doba kad vi pisete na arabici pod otoanima.Hrvati imaju sabor,zastavu,banske dvore...
sta vi imate u tih 500 godina??

Albanski naglasak u sumadiji(jezgro srbije)??

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 01 lip 2020, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
divizija je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Što bi to trebalo značiti? Bosna je Hrvatska kneževina u srednjem vijeku, i pad Bosne pod Turke je nacionalna katastrofa Hrvatskog naroda.


Bosna je do. 14., 15. stoljeća poprilično "svoja", i nije više kneževina, nego kraljevina.
Pad Bosne pod Turke jest svakako katastrofa, no (iako je to ŠBBKBB) opstanak Bosne kao države bi značio nastavak trenda njezine emancipacije i individualizacije.

Samo kao kršćanske europske nacije, a ne islamizirane dezorijentirane nusproizvodnje osmanskog osvajanja.

Državnost neke zemlje dugoročno dovodi do njezine nacionalne emanipacije i individualizacije.

svoja
a sve sta radi polčiticki je strepi sta ce reci hrvatsko ugarski kralj,koliko mora platit katolickoj crkvi sa sjedistem u splitu da nastavi gradit kult licnosti kotromanicima,koliko ce joj dubrovnik uzet taxe na uvoz/izvoz =))

Bosna je isla svojim putem al eto koji je to put.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 01 lip 2020, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
divizija je napisao/la:
saskia je napisao/la:
Postavit ću i ja kartu kraljevine Hrvatske na Drini dok su vas Bugari ganjali po šumama i gorama Srbije = (Šumadije).


Ma te karte u nebitne, karte su se mijenjale kako je koja država mijenjala snagu i silu.

Ja govorim o migracijama ljudi. Današnji Srbi na zapadu BIH, po Hrvatskoj, Vojvodini i Mađarskoj, su potomci ljudi koji su s prostora uže Srbije, jugoistočne BIH i Crne Gore MIGRIRALI na zapad i sjever pod Turcima.

I tao raširili srpski etnički prostor. A njih su Albanci spizdili s Kosova i pola Sandžaka.

Nisu ima tu i srbiziranih hrvata,bugara,albanaca.

SPC je sirila srpstvo i dan dans su vam nacionalni mitovi zapravo vjerski "nebeski narod" a SPC presudnija od same drzave.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 01 lip 2020, 22:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2233
Lokacija: Negdi na granici svitova
divizija je napisao/la:
saskia je napisao/la:
Postavit ću i ja kartu kraljevine Hrvatske na Drini dok su vas Bugari ganjali po šumama i gorama Srbije = (Šumadije).


Ma te karte u nebitne, karte su se mijenjale kako je koja država mijenjala snagu i silu.

Ja govorim o migracijama ljudi. Današnji Srbi na zapadu BIH, po Hrvatskoj, Vojvodini i Mađarskoj, su potomci ljudi koji su s prostora uže Srbije, jugoistočne BIH i Crne Gore MIGRIRALI na zapad i sjever pod Turcima.

I tao raširili srpski etnički prostor. A njih su Albanci spizdili s Kosova i pola Sandžaka.


Moj komentar je indirektno i kazao da su nebitne

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 02 lip 2020, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
divizija je napisao/la:
Sinko moj, Hrvatska je bila kraljevina koja te spašavala od Bugarske anihilacije, dok ste držali tri i pol sela oko Lima i Tare

slika

Nema Srbije niđe....


Year 1000 AD? :nanana :

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 07 lip 2020, 17:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 19 srp 2020, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Koliko mi je fenomenalan ovaj 3 D reljefni prikaz :wub ... neverovatno težak teren za ratovanje u Grčkoj i Albaniji:



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 23 sij 2021, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Neverovatno... koliko dugo je Papska Država imala više stanovnika od Dansko-Norveške Kraljevine... pa Irska više od Švedske... pa A-U više od Francuske i GB... kraljevina SHS samo za 50 % više od Mađarske tu negde sa Turskom!?... itd:




Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 07 tra 2021, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 30 tra 2021, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 15 kol 2021, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizualizirani tijek povijesti
PostPostano: 15 kol 2021, 20:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Promijenjen naslov na standardni govor, ovo vizuelizovani nisam mogao izgovoriti.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizualizirani tijek povijesti
PostPostano: 21 kol 2021, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Robbie MO je napisao/la:
Promijenjen naslov na standardni govor, ovo vizuelizovani nisam mogao izgovoriti.



Eeee, onoliko vremena je stajao naslov i onda uzmeš pa promeniš jer ti ne možeš da izgovoriš...


slika



Zanimljivo je gledati hrvatske POSTROJBE kako napadaju Staljingad:





Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizualizirani tijek povijesti
PostPostano: 21 kol 2021, 22:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15765
Oslobađali smo Ruse od komunizma :ujko

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizualizirani tijek povijesti
PostPostano: 21 kol 2021, 23:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Rika sv Vida je napisao/la:
Oslobađali smo Ruse od komunizma :ujko




Neznalice, zar ja da te učim tvojoj Povijesti? :001_rolleyes Vi ste samo branili prestonicu Ružičaste Hrvatske od azijatskih varvara Rusa...

CROnicum Historiae, tom 8, strana 943: "...po ondašnjem izlasku iz Persijanskih pustara jedno pleme Horvata bi napadnuto od Sarmatske sile. Oni lako taj narod potukoše te im zemlju zauzeše. Naseli se tada ovo pleme najvećma uz golemu reku koju Sarmati sami Volga nazivaše. Vođa plemena toga, Hrviša Pimpekčić, naredi sagrađenje grada koje brzo napredovaše zbog ugodnoga položaja na plovnoj reci. Trgovahu oni sa Skitima i Persijancima a docnije i Helenima koji im svi priznavaše vlast, jer Horvati su ponajsnažniji uvek bili. Kad u starosti uze deliti naslednicima svoje kraljevstvo, podeli Hrviša sinovima razna kneštva a taj okrupneli bogati rečni grad darova na upravu svojoj mezimici, kćeri Stalji, te tako on posta njen. Otad osta zanavek mu ime po vlasnici njegovoj: Staljin grad..."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizualizirani tijek povijesti
PostPostano: 22 kol 2021, 00:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Sve povijesne teorije o Hrvatima se primjenjuju i na vas, jer izgleda da ste stalno išli za Hrvatima ko prikolica, od Afganistana pa do Bijele Hrvatske i Bijele Srbije.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizualizirani tijek povijesti
PostPostano: 22 kol 2021, 21:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Robbie MO je napisao/la:
Sve povijesne teorije o Hrvatima se primjenjuju i na vas, jer izgleda da ste stalno išli za Hrvatima ko prikolica, od Afganistana pa do Bijele Hrvatske i Bijele Srbije.



Jel'? A gde to mi tvrdimo da smo iz Persije kao vi, 'leba ti?

Zamišljam lica Rusa kad su zarobili Bojovnike pa im ovi rekli da su iz Kiflatske... "Okle?"


slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizualizirani tijek povijesti
PostPostano: 23 kol 2021, 01:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68994
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
ikmandvaradtist je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Sve povijesne teorije o Hrvatima se primjenjuju i na vas, jer izgleda da ste stalno išli za Hrvatima ko prikolica, od Afganistana pa do Bijele Hrvatske i Bijele Srbije.



Jel'? A gde to mi tvrdimo da smo iz Persije kao vi, 'leba ti?


Obrazuj se

https://sr.wikipedia.org/sr-el/Iranska_ ... reklu_Srba

I ne “tvrde” Hrvati da su iz Perzije (odnosno sjeverno od Perzije). Nego je to špekulacija i manjinska teza (dakle dio literature), koja postoji i kod naših i kod vaših povjesničara i arheologa.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 84 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO