HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 21:04.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 489 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 23 vel 2013, 13:59 
Offline

Pridružen/a: 15 ožu 2011, 05:39
Postovi: 128
Jel to ti cika Bozo trazis opravdanje za likvidaciju Blaza? Da nije bio uklonjen medjunarodna zajednica bi nam nametnula sankcije pa se morao kao ukloniti? Jel to? Pa HOS je postojao i u Hrvatskoj do kraja rata pa sta je tu bilo? Gdje su tu sankcije i medjunarodna zajednica? Istinsko domoljublje i mate boban?? Isuse dragi kakve gluposti i kako smo zavedeni. Pa gdje je sad taj mate boban i sta je on napravio za Hrvate BiH? Gdje, sta? Sta imaju Hrvati u BiH od mate bobana? Gdje je Herceg Bosna? Na internetu? Za sta smo se borili? Daj mi na to odgovori osim sto buncas o muslimankama i glupostima. Najgore sto ima jos dosta nasih ljudi sto misle kao ti, zalosno i pogubno za nas narod u BiH. Znam ja da postoji drugi politicki nivo ratovanja ali mi koliko smo god dobri bili na terenu smo popusili na tom politickom nivou al to nije ni zbog Kraljevica ni HOS-a vec zbog bobana i HDZ gluposti. Nije Blaz Kraljevic ukino Herceg Bosnu jel tako? Tko je i kada ukino? Gdje je Herceg Bosna i zasto je nestala? Za sta se narod borio? Sjedi, razmisli pa odgovori. Nije tesko jer odgovori se sami nude. Nema tu nikakve veze Blaz ni HOS. Politika, i to kriva i pogubna za nas Hrvate u BiH. Koju su vodili neki drugi a ne Blaz ni HOS. To sto se Kresimirova djeca zovu Nijaz, Nedim, Senad, Marko...nema nikakve veze.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 23 vel 2013, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
tulove grede je napisao/la:
Jel to ti cika Bozo trazis opravdanje za likvidaciju Blaza? Da nije bio uklonjen medjunarodna zajednica bi nam nametnula sankcije pa se morao kao ukloniti? Jel to? Pa HOS je postojao i u Hrvatskoj do kraja rata pa sta je tu bilo? Gdje su tu sankcije i medjunarodna zajednica? Istinsko domoljublje i mate boban?? Isuse dragi kakve gluposti i kako smo zavedeni. Pa gdje je sad taj mate boban i sta je on napravio za Hrvate BiH? Gdje, sta? Sta imaju Hrvati u BiH od mate bobana? Gdje je Herceg Bosna? Na internetu? Za sta smo se borili? Daj mi na to odgovori osim sto buncas o muslimankama i glupostima. Najgore sto ima jos dosta nasih ljudi sto misle kao ti, zalosno i pogubno za nas narod u BiH. Znam ja da postoji drugi politicki nivo ratovanja ali mi koliko smo god dobri bili na terenu smo popusili na tom politickom nivou al to nije ni zbog Kraljevica ni HOS-a vec zbog bobana i HDZ gluposti. Nije Blaz Kraljevic ukino Herceg Bosnu jel tako? Tko je i kada ukino? Gdje je Herceg Bosna i zasto je nestala? Za sta se narod borio? Sjedi, razmisli pa odgovori. Nije tesko jer odgovori se sami nude. Nema tu nikakve veze Blaz ni HOS. Politika, i to kriva i pogubna za nas Hrvate u BiH. Koju su vodili neki drugi a ne Blaz ni HOS. To sto se Kresimirova djeca zovu Nijaz, Nedim, Senad, Marko...nema nikakve veze.


On se podredio Armiji BiH ,istoj ovoj koja je planirala ovo navedeno u dokumentu.Nije u RH HoS bio do kraja rata,svi su prešli u brigade HV-a . Primjer HoS-a u Maloj Bosni koji se skoro pobio sa Vojnom Policijom,sjeli se,dogovorili ,i onaj tko to nije prihvatio ,otišao je u Posavinu.
slika

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 23 vel 2013, 14:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Slikom na sliku, za debile.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: 21. godišnjice od ubojstva generala HOS-a Blaža Kraljevica
PostPostano: 07 kol 2013, 08:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Obilježavanje 21. godišnjice od ubojstva generala HOS-a Blaža Kraljevica i njegove pratnje
Objavljeno Utorak, 06 Kolovoz 2013 18:33

Udruga dragovoljaca HOS-a Bosne i Hercegovine I Hrvatska stranka prava BiH, 9. kolovoza organizira Komemorativni skup u znak sjećanja na pogibiju Blaža Kraljevića i njegove pratnje, u mjestu Kruševo kraj Mostara.

Prema programu obilježavanja 21-godišnjice pogibije devetorice pripadnika HOS-a BiH, u 8. 30 sati bit će služena sveta misa zadušnica u župnoj crkvi Proroka Ilije u Kruševu, a u 9.30 sati održat će se svečanost komemoriranja kod spomenika u Kruševu s polaganjem cvijeća i prigodnim obraćanjima nazočnim.

Ove godine obilježit će se 21 godina od ubojstva krilnika Blaža Kraljevića i njegove pratnje na Vardi kod Kruševa, od sramotne šutnje i zataškivanja ovog zločnina, najveće tragedije u sukobima Hrvata u BiH.

General Blaž Kraljević i njegovih osam suboraca, Mario Medić, Osman Maksić, Ivan Grbavac, Šahdo Delić, Gordan Čuljak, Vinko Primorac, Rasim Krasniqi i Marko Stjepanović, u nedjelju 09. kolovoza 1992. ubijeni su u selu Kruševo, u naselju Glomuzina kuće i ni do danas nitko nije odgovarao za njihovo ubojstvo. Nakon ubojstva Kraljevića i njegove pratnje, jedinice HOS-a počele su se rasformiravati - Bošnjaci su nastavljali ratovati u redovima Armije BiH, a Hrvati u HVO-u.

U rujnu 1993., tadašnji predsjednik HSP-a, Dobroslav Paraga, podnio je kaznenu prijavu za devetorostruko ubojstvo Međunarodnom kaznenom sudu za ratne zločine u Haagu. Za sudjelovanje i organiziranje ubojstva u Kruševu, Paraga je optužo Vicu Vukojevića, Matu Bobana, Mladena Naletilića, Ivana Andabaka i Brunu Stojića. No, istraga nikada nije pokrenuta.

Ubojstvo devet HOS-ovaca u Kruševu jedna je od najvećih tragedija Hrvata u novijoj povijesti.

Godinu dana kasnije, Merim Galijatović, bivši pripadnik Kažnjeničke bojne, došao je u zagrebačko sjedište HSP-a, na razgovor s Paragom i ponudio mu informacije o ubojstvu Blaža Kraljevića te video kasetu sa snimkom ubojstva. On je tada priznao da je sudjelovao u ubojstvu te da su na mjesto Glamuzina kuće, gdje je inače bio vojni punkt, bile dovezene tri protuzrakoplovne strojnice 'zolje' za "potrebe" ubojstva. Galijatović je kazao da je svaki sudionik ubojstva je za svoj "posao" od tadašnjeg zapovjednika Kažnjeničke bojne Mladena Naletilića Tute dobio 5 000 tadašnjih njemačkih maraka.

Mile Dedaković Jastreb: Sve je bilo gotovo za 15 sekundi

Dan nakon ubojstva Blaža Kraljevića i njegove pratnje, pripadnici HOS-a su proveli istragu na mjestu ubojstva. Tadašnji glavni inspektor HOS-a Mile Dedaković Jastreb izdao je priopćenje za javnost u kojem je stajalo:"Gospodin general Blaž Kraljević i osam bojovnika vraćalo se s tiskovne konferencije iz Mostara. Zaustavljen je na punktu koji je bio, to je vrlo važno i simptomatično, ojačan s antiterorističkom postrojbom HVO-a.

Negdje oko 20 ljudi. Ne možemo prihvatiti verziju HVO-a da je naš bojovnik otvorio vatru. Evo zašto! Zato što su svi, njih devet ubijeni i vrlo brzo leševi odneseni s mjesta događaja. Tako da uviđaj nije napravljen tamo kada su leševi bili. Napravljen je u tijeku današnjeg dana, kada su čak i samovozi okrenuti prema Mostaru.

Znači nekome je bilo u interesu da sve te tragove prikrije. S druge strane poginuo je jedan pripadnik antiterorističke grupe. Budući se radi o izrazito iskusnim borcima, bojovnicima, sigurno je to da oni nisu imali vremena ni da iz samovoza izađu. Znači, cijeli događaj odigrao se vrlo brzo.

Po našoj procjeni, za 15 do 20 sekundi sve je završeno. Što se tiče pogibije i ranjavanja pripadnika HVO-a, najvjerojatnije je prvi pratitelj gospodina Kraljevića vidjevši što će se dogoditi, uspio reagirati i jedino je on uspio ispaliti taj hitac. Onda su oni odmah otvorili vatru. Znamo pouzdano da su imali heklere s prigušivaćima. Napravili su to što su napravili. To je bilo vrlo brzo i svi su bili mrtvi. U izvješću istražne sutkinje gospođe Ereš kaže se da postoje tragovi krvi od samovoza do jedne kuće. Što znači da je jedan ipak ranjen uspio nekako izaći i kretati se, ali je vjerojatno naknadno ubijen. Znači, drugim riječima, išlo se na to da nema živih svjedoka."

Blaž Kraljević: Mi nikada nećemo pucati na Hrvata, ma kakav on bio

O prijetnjama ubojstvom Blažu Kraljeviću se raspravljalo i u vodstvu HOS-a Hercegovine, neki su i predlagali odlazak HOS-a u ilegalu, na što je Kraljević rekao:"Momci, nikakva ilegala ne dolazi u obzir, ovo je moja zemlja, ja ću njome uspravno hodati dok sam živ. Drugo, i sami ste svjedoci da se s njima (vodstvom HDZ-a BiH) ne može ni razgovarati, ni dogovarati, ni pregovarati. Oni nemaju svoj stav, ni mišljenje. Zagreb misli umjesto njih, oni su tek interfoni za prenošenje zapovjedi ili puki izvršitelji istih.

Što se pojačanog opreza i mjera sigurnosti tiče, za njih nema potrebe. Mi nikada nećemo pucati na Hrvata, ma kakav on bio. Zar je u povijesti bilo malo međusobnog klanja? Ja se, dakle, neću kriti. Momci, ako ova glava spašava hrvatski narod, ako u tom pravcu ona nešto znači, evo je odmah. Ne trebaju me čekati po busijama i zasjedama, evo im Blaža Kraljevića na pladnju, ako je do njega. Laku vam noć!".
Ova, mogli bismo je nazvati "hrvatska noć" i danas traje - i danas je među Hrvatima u BiH veliki politički razdor, a jedina stranaka prema kojoj najjača hrvatska stranka, HDZ BiH (zanemarujući dvije politički beznačajne pravaške stranke) ima najmanje komunikacije ili je nema nikako, je najjača pravaška opcija - HSP BiH.
(V.S./republikainfo.com)

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 21. godišnjice od ubojstva generala HOS-a Blaža Kraljevica
PostPostano: 07 kol 2013, 08:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24635
Lokacija: Heartbreak Hotel
Možda bi smrt tog muslimanskog generala mogli uzeti kao početak sukoba između Hrvata i muslimana?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 21. godišnjice od ubojstva generala HOS-a Blaža Kraljevica
PostPostano: 07 kol 2013, 08:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 16:26
Postovi: 22751
Citat:
Ubojstvo devet HOS-ovaca u Kruševu jedna je od najvećih tragedija Hrvata u novijoj povijesti.


Papir svašta trpi!

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 07 kol 2013, 09:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Kao žale za nekim bradatim ustašom (čuj "General", pardon "Krilnik"), a zapravo tuguju što isto nisu napravili sa svojim Abdićem, prije nego što je bilo prekasno. Ima cijela tema o njemu, ne treba nam druga.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 07 kol 2013, 10:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2012, 07:07
Postovi: 608
Alijini muslimani žale za Blažom jer su se nadali kako će im on Hrvate u BiH predati na pladnju (što je ovome i bila ideja, ustašoidna zajednica Hrvata i muslimana na području cijele BiH do Drine, bez Srba), to je jedina prava istina.

Da niti ne pričamo koliko bi štete taj čovjek i njegove paravojne postrojbe HOS-a, učinile RH i svim ostalim Hrvatima na političkom planu da je poživio.
Svaka čast HOS-u na svim zaslugama na početku rata dok HV i HVO, znači regularna vojska RH i HRHB, nisu bili kako spada ustrojene (te zasluge im nikad nitko neće, nit nemože zanijekati ili oduzeti), ali takve radikalne frakcije su mogle samo bacati loše svjetlo na cijelu državu tokom daljnjeg rata za samostalnost i staviti nas u nemilost međunarodne zajednice, što su Milošević i njegovi velikosrbi samo čekali.

Btw. slažem se sa Bobovcem da bi se Kraljevićeva smrt mogla označavati kao početak hrvatsko-muslimanskog sukoba, jer to je muslimanima bio očiti znak da Hrvate u BiH neće moći pokoriti, da neće "šaptom pasti" pod muslimanski utjecaj.


Samo, problem je što muslimani i dan danas u našim, hrvatskim redovima pronalaze ovakve "kratkovidne" poltrone (bilo ustašoidnih, bilo jugo-komunističkih nazora), Blaž je bio samo prvi od mnogih, a slijedili su Komšić, Lijanović, Budimir,...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 07 kol 2013, 15:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ma tko ih jebe, njih i njihovog mislimanskog guzolisca.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 08 kol 2013, 16:40 
Offline

Pridružen/a: 09 lip 2013, 12:26
Postovi: 1
jeli žena od blaža muslimanka??
pročitao sam negdje da se zove Đžemila


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 08 kol 2013, 16:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Kad sam mu prvi put ugledao fotku, onako uniformisanog i bradatog, mislio sam da je u pitanju neko od naših dečki sa Grbavice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 08 kol 2013, 19:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
šime je napisao/la:
jeli žena od blaža muslimanka??
pročitao sam negdje da se zove Đžemila


Je, a šta misliš zašto im je bio toliko u guzici? Žena ga ukrotila...

Agathonikos je napisao/la:
Kad sam mu prvi put ugledao fotku, onako uniformisanog i bradatog, mislio sam da je u pitanju neko od naših dečki sa Grbavice.


slika

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 08 kol 2013, 21:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2012, 07:07
Postovi: 608
@Aga
Da, kao da je brada rezervirana samo i jedino za srpski narod, npr. svi vehabije imaju bradurine, dal to znači da su vehabije=četnici???


Btw. nije ovo lijepo Tomo, koliko god Blaž bio zaveden od muslimanske ženskarače i pavelićevim bratstvom sa muslimanima, on i HOS su ipak bili jedan od značajnih dijelova obrane svih Hrvata od srbočetnika na samome početku rata kada su hrvatske regularne snage obrane bile doslovno u polurasulu, nenaoružane i neorganizirane.
Svi HOS-ovci su veliki domoljubi i ovako nešto je velika uvreda svima njima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 08 kol 2013, 21:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Čika Božo je napisao/la:
@Aga
Da, kao da je brada rezervirana samo i jedino za srpski narod, npr. svi vehabije imaju bradurine, dal to znači da su vehabije=četnici???



E jebiga sad, gospodine Božo.
Kažem, kad sam ga prvi put vidio onako bradatog i u crnoj uniformi, u prvi mah sam pomislio da je četnik jer se nisam nešto nagledao bradatih ustaša da bi pomislio da se radi o ustaši.

I da, vehabije su nosale i nose brade ali nosali su i nekakve trake oko glava, zapise, nekave haljine umjesto hlača, tako da bih možda, da je gospodin Blaž bio tako obučen i da je imao te zapise oko glave, u prvi mah pomislio da je talibanac, dok ne bih vidio o kome se radi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 09 kol 2013, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
Čika Božo je napisao/la:
Btw. nije ovo lijepo Tomo, koliko god Blaž bio zaveden od muslimanske ženskarače i pavelićevim bratstvom sa muslimanima, on i HOS su ipak bili jedan od značajnih dijelova obrane svih Hrvata od srbočetnika na samome početku rata kada su hrvatske regularne snage obrane bile doslovno u polurasulu, nenaoružane i neorganizirane.
Svi HOS-ovci su veliki domoljubi i ovako nešto je velika uvreda svima njima.


Većina HOS-ovaca je prešla u HVO nakon muslimanske izdaje i smaknuća ovog dupelisca. Ovo ne vrijeđa HOS-ovce, već samo dupelisca Blaža (pojedinca) i njegove istomišljenike koji bi prodali sve Hrvate u BiH za islamsku BiH jer su uvjereni da su muslimani "u duši" Hrvati. Sreo sam dosta takvih budala. Glavna zanimacija im je dokazivanje srpskog podrijetla Hercegovaca kako bi ocrnili taj dio hrvatskog naroda u BiH (i time doprinijeli bratskoj velikomuslimanskoj propagandi o "lošim" Hercegovcima, a "dobrim" ostalim Hrvatima) i dokazivanje antihrvatstva i UDBAštva tuđmanovaca i svih Hrvata koji su za Treći, a ne za unitarnu islamsku BiH. Takvi po meni ne zaslužuju nikakvo poštovanje...

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 09 kol 2013, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 29 lis 2011, 03:29
Postovi: 2574
Lokacija: Glavni stan
Pa da, kritike se ne odnose na borce HOS-a, uostalom oni su u sastavu HVO-a dali velik doprinos u borbi protiv muslimana, a ponegdje je taj doprinos bio i presudan, kao npr. u srednjoj Bosni gdje su od samog početka prokužili džamijske golubove. A Blaž ako je i bio dobronamjeran, onda je bio glup ko ***...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 09 kol 2013, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6886
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Evo gledam danas kao obilježeno nešto u Kruševu,gdje je ubijen Kraljević sa pratnjom.
I daje izjavu onaj glupan zubar Yurišić,priča o nekakvoj cjelovitoj BiH u svojim granicama,naslonjena na Hrvatsku u nekakvoj Konfederaciji.Koji kreten moraš biti da to izjaviš,a još veći kretenoidi oni koji puše tu priču.
Pa pitam ja sve te prahvaše,gdje im je ove godine Živkec Neću Izdat Ja Ante Budimir??Zašto se on halal nije pojavio??
Je li to njihovo pravaštvo vremenski ograničeno dok ima koristi od istoga?
A to ako se Kraljevićeva žena zove Đulsa ,tako nekako,objašnjava svu tu priču.
Jebalo ih i vezivanje zastava,i cjelovita BiH,i prirodne granice i Konfederacija i Bakir I. i ta maloumna priča.Jer ste stvarno glupi Pravaši,ispod svake intelektualne razine. :rigam :rigam :rigam

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 09 kol 2013, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
kiler je napisao/la:
Jer ste stvarno glupi Pravaši,ispod svake intelektualne razine. :rigam :rigam :rigam

Nisu oni toliko glupi koliko im je guzni sfinkter zinuo za Drinom, pa u tom njegovom žvakanju, kao da ne vide meraklije koje se merače na srednju Bosnu, Neum i sl.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 09 kol 2013, 19:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 pro 2012, 07:07
Postovi: 608
Tomislav Diablo je napisao/la:
Većina HOS-ovaca je prešla u HVO nakon muslimanske izdaje i smaknuća ovog dupelisca. Ovo ne vrijeđa HOS-ovce, već samo dupelisca Blaža (pojedinca) i njegove istomišljenike koji bi prodali sve Hrvate u BiH za islamsku BiH jer su uvjereni da su muslimani "u duši" Hrvati. Sreo sam dosta takvih budala. Glavna zanimacija im je dokazivanje srpskog podrijetla Hercegovaca kako bi ocrnili taj dio hrvatskog naroda u BiH (i time doprinijeli bratskoj velikomuslimanskoj propagandi o "lošim" Hercegovcima, a "dobrim" ostalim Hrvatima) i dokazivanje antihrvatstva i UDBAštva tuđmanovaca i svih Hrvata koji su za Treći, a ne za unitarnu islamsku BiH. Takvi po meni ne zaslužuju nikakvo poštovanje...


Slažem se sa ovime, ustašoidi-dodrinaši koji bi i guzice dali muslimanima za drinsku granicu su najblaže rečeno izrodi hrvatskog naroda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 14 kol 2013, 00:43 
Offline

Pridružen/a: 11 kol 2013, 14:37
Postovi: 10
kiler je napisao/la:
Evo gledam danas kao obilježeno nešto u Kruševu,gdje je ubijen Kraljević sa pratnjom.
I daje izjavu onaj glupan zubar Yurišić,priča o nekakvoj cjelovitoj BiH u svojim granicama,naslonjena na Hrvatsku u nekakvoj Konfederaciji.Koji kreten moraš biti da to izjaviš,a još veći kretenoidi oni koji puše tu priču.
Pa pitam ja sve te prahvaše,gdje im je ove godine Živkec Neću Izdat Ja Ante Budimir??Zašto se on halal nije pojavio??
Je li to njihovo pravaštvo vremenski ograničeno dok ima koristi od istoga?
A to ako se Kraljevićeva žena zove Đulsa ,tako nekako,objašnjava svu tu priču.
Jebalo ih i vezivanje zastava,i cjelovita BiH,i prirodne granice i Konfederacija i Bakir I. i ta maloumna priča.Jer ste stvarno glupi Pravaši,ispod svake intelektualne razine. :rigam :rigam :rigam



trebas shvatit jednu stvar da je kraljevic zivio u australiji, nije isto pratit dogadanja u tadasnjoj jugoslaviji iz europe i australije. tamo se sve dogada malo drukcije. npr muslimani i hrvati koji su iz bih radili u njemackoj drzali su se svak svoga, dok je u australiji to bilo skupa postojala je hrvatska islamska zajednica skroz do sukoba u ratu. u australiji je uvjek ostajala ona paveliceva politika medu narodom, naravno i blaz kraljevic je bio revolucionar i fanatik, on je imao fanaticne ideje smatrao je jugoslaviju i srbe za svoje neprijatelje i smatrao je kosovske albance, muslimane i sve one potlacene narode svojim prirodnim saveznicima za borbu protiv jugoslavije i velikosrpske hegemonije. u australiji se on dokazao kao cestit i posten medu hrvatima, zestok borac za hrvatska pitanja jer je cesto protestirao, sudjelovao u pthvatima na jugo-ambasadu, na srpska drustva, djelovao svakako, poznata je njegov upad u jugoslavenski dom na novu godinu u sydney gdje je bila jako vazna vecer u centru pozornosti po svijetu i slali poruku jugoslaviji od tamo on upadne sa ekipom vice zivjela hrvatska, sloboda hrvatskoj i hrvatskom narodu nalupaju ambasadora i naprave dar mar.... blaz je odgajan u puno drukcijem duhu, on je bio revolucionar sa fanaticnom idejom ndh-a sa tom idejom je dosao ovdje nije gledao situaciju kako se odvija ovdje donio je novac za naoruzanje oko 500 000aud dao paragi i krenio u borbu....
blaz kraljevic je bio politicar revolucionar koji je imao svoje ideje i svijet nazalost zbog daljine i lose informiranosti i njegovom fanaticnosti za ndh i muslimanima kako su hrvatsko cvijece nije bio sposoban razumijet situaciju u kojoj je dosao, zapravo on je bio naivac lutka vecih igara pogotovo sarajeva...
ako uzmemo situaciju da jedan predsjednik kao alija kaze da napad na ravno nije nas rat, a postavi njega za generala dovoljno da ukljucis logiku sta se zbiva.... svaka cast muslimanima koji su bili uz hos i bili borci protiv cetnika sa hrvatima, puno se njih prijavljivalo u hos pa su cuvali svoj stab dobijes uniformu i naoruzanje,cinjenica je da je blaz kraljevic odgovarao politici u srajaevu da preko njega odigraju duplu igru sa kojom bi najebali hrvati. sama cinjenica da nas je vec na tom prostoru bilo oko pola miliona i pravis dvije vosjke sa razlictim politickim stajalistima, blaz kraljevic zbog svoje naivnosti i fanaticnih ideja je samo bio pijun bilo mu je pitanje trenutka kad ce upast u zasjedu protiv svoga naroda u korist drugoga...nisu ga trebali na onaj nacin uklonit, al kad se stvara drzava i brani narod ciljevi se ne biraju....
"dobronamjerna" politika blaza kraljevica za borbu protiv srba i cetnika naoruzali su hrvate i muslimane u bugojnu-travniku-zenici-uskoplju-konjicu-jablanici dok su nasi bili kompletno prema cetnickim polozajima prema jajcu, te prema kupresu i drugdje alijina sandzacka i probosanska struja se spremala zauzet te gradove jer svoje vojnike nisu slali na prvu crtu... svi znamo kako je bugojno palo i travnik uz najzedu izbjeglica muslimana u te gradove povecalo im se broj i onda su vecinom hos pretvoren u mos uz armiju bih udarilo prema hrvatima koji su bili na polozaju prema srbima, takoder isto i travnik udarili su prema nasima koji su bili na polozaju prema srbima i da bi spasili glave bjezali su prema cetnicima...
eto zasto oni vole blaza i jos neke naivne hrvate....
poznata je i situacija kad je kraljevicu bio sprovod onda je hos vodio primorac-ćane, zabranio je bilo kakvu osvetu a hos iz stoca i mostara njih oko 400 pod punom ratnom spremom dolaze u ljubuski po osvetu, dok npr iste na polozaju prema cetnicima skupio bi ih 40-tak....
uglavnom isli su iskoristit njegovu glupost, pa i njegovu smrt... bilo kako bilo u dobru i u zlu moras bit uz svoj narod, nazalost on to nije htio shvatit...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 14 kol 2013, 07:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12342
Che Guevara našeg vremena, rahmet mu duši.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 14 kol 2013, 07:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Najjače u svemu tome mi je njegovo objašnjenje kako ga je policija uhitila i spriječila da se pridruži Feniksovcima 1972. Možda je baš on bio famozni "dvadeseti čovjek" UDBE.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 14 kol 2013, 11:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
saintalbans je napisao/la:
blaz kraljevic je bio politicar revolucionar koji je imao svoje ideje i svijet nazalost zbog daljine i lose informiranosti i njegovom fanaticnosti za ndh i muslimanima kako su hrvatsko cvijece nije bio sposoban razumijet situaciju u kojoj je dosao, zapravo on je bio naivac lutka vecih igara pogotovo sarajeva...


Na žalost nije samo zabluđenost muslimanima štetila hrvatskom narodu, već i izigravanje ustaša iz 2. svjtskog rata. Lik ne samo da je bio pijun velikomuslimanske politike, već i velikosrpske koja je HDZ i hrvatsku vojsku htjela Svijetu prikazati kao fašistički pokret ustaša koje ubijaju srpsku nejač (kao u 2. svjetskom ratu) i žele napraviti čistu hrvatsku državu genocidom nad Srbima.



Tijekom cijelog rata smo se pokušali obraniti od tih velikosrpskih propagandnih podvala kojima su nas htjeli okarakterizirati kao Ustaše sa genocidnim namjerama kako bi okrenuli međunarodnu zajednicu protiv nas, održali sankcije protiv Hrvatske, zabranu naoružavanja, pa čak i odobrili uključivanje Srbije (Jugoslavije) u rat u Hrvatskoj i BiH.

A "genijalac" Blaž si je umislio da su Ustaše dobri momci i da će Svijet podržati njihovu "pravednu borbu" za Hrvatsku do Drine i to bez Srba u njoj. I furao je hardcore ustaški imidž tijekom cijelog života, otvarao logore za Srbe, što su srpski mediji obilato koristili kao prilog svojim tezama da je Hrvatska nova NDH i hrvatska vojska nove genocidne Ustaše.

Mislim da je to bio glavni razlog njegova smaknuća, a stajanje uz velikomuslimansku politiku samo kap koja je prelila čašu.

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 15 kol 2013, 19:17 
Offline

Pridružen/a: 11 kol 2013, 14:37
Postovi: 10
trebate shvatit jednu stvar da je kraljevic zivio u australiji, nije isto pratit dogadanja u tadasnjoj jugoslaviji iz europe i australije. tamo se sve dogada malo drukcije. npr muslimani i hrvati koji su iz bih radili u njemackoj drzali su se svak svoga, dok je u australiji to bilo skupa postojala je hrvatska islamska zajednica skroz do sukoba u ratu. u australiji je uvjek ostajala ona paveliceva politika medu narodom, naravno i blaz kraljevic je bio revolucionar i fanatik, on je imao fanaticne ideje smatrao je jugoslaviju i srbe za svoje neprijatelje i smatrao je kosovske albance, muslimane i sve one potlacene narode svojim prirodnim saveznicima za borbu protiv jugoslavije i velikosrpske hegemonije. u australiji se on dokazao kao cestit i posten medu hrvatima, zestok borac za hrvatska pitanja jer je cesto protestirao, sudjelovao u pthvatima na jugo-ambasadu, na srpska drustva, djelovao svakako, poznata je njegov upad u jugoslavenski dom na novu godinu u sydney gdje je bila jako vazna vecer u centru pozornosti po svijetu i slali poruku jugoslaviji od tamo on upadne sa ekipom vice zivjela hrvatska, sloboda hrvatskoj i hrvatskom narodu nalupaju ambasadora i naprave dar mar.... blaz je odgajan u puno drukcijem duhu, on je bio revolucionar sa fanaticnom idejom ndh-a sa tom idejom je dosao ovdje nije gledao situaciju kako se odvija ovdje donio je novac za naoruzanje oko 500 000aud dao paragi i krenio u borbu....
blaz kraljevic je bio politicar revolucionar koji je imao svoje ideje i svijet nazalost zbog daljine i lose informiranosti i njegovom fanaticnosti za ndh i muslimanima kako su hrvatsko cvijece nije bio sposoban razumijet situaciju u kojoj je dosao, zapravo on je bio naivac lutka vecih igara pogotovo sarajeva...
ako uzmemo situaciju da jedan predsjednik kao alija kaze da napad na ravno nije nas rat, a postavi njega za generala dovoljno da ukljucis logiku sta se zbiva.... svaka cast muslimanima koji su bili uz hos i bili borci protiv cetnika sa hrvatima, puno se njih prijavljivalo u hos pa su cuvali svoj stab dobijes uniformu i naoruzanje,cinjenica je da je blaz kraljevic odgovarao politici u srajaevu da preko njega odigraju duplu igru sa kojom bi najebali hrvati. sama cinjenica da nas je vec na tom prostoru bilo oko pola miliona i pravis dvije vosjke sa razlictim politickim stajalistima, blaz kraljevic zbog svoje naivnosti i fanaticnih ideja je samo bio pijun bilo mu je pitanje trenutka kad ce upast u zasjedu protiv svoga naroda u korist drugoga...nisu ga trebali na onaj nacin uklonit, al kad se stvara drzava i brani narod ciljevi se ne biraju....
"dobronamjerna" politika blaza kraljevica za borbu protiv srba i cetnika naoruzali su hrvate i muslimane u bugojnu-travniku-zenici-uskoplju-konjicu-jablanici dok su nasi bili kompletno prema cetnickim polozajima prema jajcu, te prema kupresu i drugdje alijina sandzacka i probosanska struja se spremala zauzet te gradove jer svoje vojnike nisu slali na prvu crtu... svi znamo kako je bugojno palo i travnik uz najzedu izbjeglica muslimana u te gradove povecalo im se broj i onda su vecinom hos pretvoren u mos uz armiju bih udarilo prema hrvatima koji su bili na polozaju prema srbima, takoder isto i travnik udarili su prema nasima koji su bili na polozaju prema srbima i da bi spasili glave bjezali su prema cetnicima...
eto zasto oni vole blaza i jos neke naivne hrvate....
poznata je i situacija kad je kraljevicu bio sprovod onda je hos vodio primorac-ćane, zabranio je bilo kakvu osvetu a hos iz stoca i mostara njih oko 400 pod punom ratnom spremom dolaze u ljubuski po osvetu, dok npr iste na polozaju prema cetnicima skupio bi ih 40-tak....
uglavnom isli su iskoristit njegovu glupost, pa i njegovu smrt... bilo kako bilo u dobru i u zlu moras bit uz svoj narod, nazalost on to nije htio shvatit...
mi iz svega izvlacimo neke teorije zavjere...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Blaž Kraljević
PostPostano: 21 kol 2013, 19:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 489 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 25 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO