HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 07:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 490 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68257
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
BBC je napisao/la:
@Sheitan, priznaješ li ti turski genocid nad preko 1 milijun Armenaca ?

1 milijun, to je onako ovoliko: 1.000.000. 8 tisuća Srebreničana, to je onako ovoliko: 8.000.


1.5 milijuna Armenaca.

Samo 200 puta razlika.

Dva reda veličine minimum.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Treba u parlamentarnu proceduru u bejha poslati zahtijev za deklaraciju osude turskog genocida.
Vrlo ozbiljan sam kad kažem da mi nije jasno zašto Hrvati i Srbi to nisu davno potegli. Kad su Muslimani bezobrazne da se sa njima obriše pod.

Pa onda lijepo na svim razinama glasovanje, županijske vlade, općine/gradovi, federacija, državna razina.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 13:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
slika

Citat:
PORTUGALSKI GENERAL: 'U Srebrenici nije bilo nikakvog genocida, a pola od navodnih 8000 poginulih glasalo je sljedeće godine na izborima!'

'U Srebrenici nije bilo nikakvog genocida, a pola od navodnih 8000 poginulih glasalo je sljedeće godine na izborima!'

"Činjenica da se 3000 ljudi koji su bili proglašeni mrtvima našlo 1996. godine u popisu birača na izborima nije utjecala na stalno ponavljanje priče o 8000 poginulih", šokirao je general

Vjekoslav Paun
30.05.2017.08:15

Carlos Manuel Martins Branco, portugalski general, bio je svjedokom događanja devedesetih na Balkanu. Prvo je bio zamjenik misije UN-a u Zagrebu, a potom u Sarajevu od 1994. do 1996. godine. Objavio je knjigu Rat na Balkanu u kojoj je šokirao i uznemirio posebice javnost iz susjedne Bosne i Hercegovine...

"Genocid? Ne u Srebrenici se nikako nije dogodio genocid. Da su Srbi to htjeli napraviti zatvorili bi cijelu enklavu tako da nitko ne bi mogao pobjeći. Umjesto toga napali su iz pravca jugoistoka i istoka ostavljajući koridore za povlačenje prema zapadu i sjeveru, uostalom skoro je 17.000 žene i djece uspjelo doći do teritorija Federacije", piše general u knjizi.


Branco ide toliko daleko da propitkuje i brojku od oko 8373 žrtve, koliko je utvrđeno do danas.

"Činjenica da se 3000 ljudi koji su bili proglašeni mrtvima našlo 1996. godine u popisu birača na izborima nije utjecala na stalno ponavljanje priče o 8000 poginulih. Objektivna brojka je oko 2000 poginulih. I to je definitivno zločin, ali ne i genocid", zaključio je general.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Haški sud je sa svojim načinom suđenja i presudama sahranio bilo kakvu mogućnost postojanja BiH i pomirenja među narodima.Lokalnog značaja,igračka SAD.Politički sud koji je otvorio vrata za nove sukobe na ovom području.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 13:32 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
BBC je napisao/la:
Treba u parlamentarnu proceduru u bejha poslati zahtijev za deklaraciju osude turskog genocida.
Vrlo ozbiljan sam kad kažem da mi nije jasno zašto Hrvati i Srbi to nisu davno potegli. Kad su Muslimani bezobrazne da se sa njima obriše pod.

Pa onda lijepo na svim razinama glasovanje, županijske vlade, općine/gradovi, federacija, državna razina.

Kakav bi to hitac bio , ravno u čelo :zubati . Al kad su nasi predstavnici u pitanju mislim da je to nemoguce...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 13:38 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Kačamak je napisao/la:
Haški sud je sa svojim načinom suđenja i presudama sahranio bilo kakvu mogućnost postojanja BiH i pomirenja među narodima.Lokalnog značaja,igračka SAD.Politički sud koji je otvorio vrata za nove sukobe na ovom području.



Pitanje je sta bi to bilo tako radikalno drugacije u vezi pomirenja da tog suda nema?

A sto se nacina sudjenja tice, pa dali su budalama poput Seselja da ih zajebavaju dvaest godina. Te ne moze on u sudnicu, povredjena mu ljudska prava, jer ga danas eto malo boli levo jaje.

Mislim stvarno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 13:40 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Robbie MO je napisao/la:
BBC je napisao/la:
@Sheitan, priznaješ li ti turski genocid nad preko 1 milijun Armenaca ?

1 milijun, to je onako ovoliko: 1.000.000. 8 tisuća Srebreničana, to je onako ovoliko: 8.000.


1.5 milijuna Armenaca.

Samo 200 puta razlika.

Dva reda veličine minimum.



Zelite zatrolati vlastitu temu kojom radi kile mesa opet, po ne znam koji put, koljete vola? Neki Hrvat je ovdje nekidan bas o tome govorio, u opstem smislu rijeci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 13:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68257
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
sheitan je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

1.5 milijuna Armenaca.

Samo 200 puta razlika.

Dva reda veličine minimum.



Zelite zatrolati vlastitu temu kojom radi kile mesa opet, po ne znam koji put, koljete vola? Neki Hrvat je ovdje nekidan bas o tome govorio, u opstem smislu rijeci.


Kako može ubijanje par tisuća vojnika Armije BiH biti genocid?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 13:52 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Robbie MO je napisao/la:
sheitan je napisao/la:


Zelite zatrolati vlastitu temu kojom radi kile mesa opet, po ne znam koji put, koljete vola? Neki Hrvat je ovdje nekidan bas o tome govorio, u opstem smislu rijeci.


Kako može ubijanje par tisuća vojnika Armije BiH biti genocid?



Pitaj Medjunarodni sud pravde, Haski tribunal, Evropsku uniju ciji si drzavljanin, iliti predsjednicu Kolindu. Svi oni tvrde tako.

Meni se neda prebrojavati kosti i valjati se u blatu na konto tudje muke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 13:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68257
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
sheitan je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Kako može ubijanje par tisuća vojnika Armije BiH biti genocid?



Pitaj Medjunarodni sud pravde, Haski tribunal, Evropsku uniju ciji si drzavljanin, iliti predsjednicu Kolindu. Svi oni tvrde tako.

Meni se neda prebrojavati kosti i valjati se u blatu na konto tudje muke.


Izbjegavanje odgovora, jer i sam znaš da se nema sto odgovoriti.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 14:05 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Nije, vec te navodim na razmisljanje.

Dakle imamo taj Zapad. Kapitalisticki, najvecim dijelom krscanski, demokratski svijet.

Eto, sta ti mislis. Kako to da oni nadjoshe za shodno da u tom sudu presude 90% Srba, ili nesto manje, ne znam, 5-6 % Hrvata i 3-4 % Bosnjaka?

Ako je to, dakle, politicki sud koji sa pravdom veze nema, zasto je njima, kao politickom sudu jedne zapadne, krscanske, demokratske koalicije, toliko stalo do toga da se sudi zlocinima koji su (a to se oslikava u broju presuda donesenih u tom sudu) pocinjeni najvecim dijelom nad bosnjackom, dakle muslimanskokm civilnom populacijom?

Eto, nije mozda za slagalice, ali bi ipak malo trebalo da nadrazi mozdane vijuge.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
sheitan je napisao/la:

Meni se neda prebrojavati kosti i valjati se u blatu na konto tudje muke.


Da je to istina ne bi se ovako brzo javio na ovoj temi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nisi odgovorio za turski genocid. Bez takijanja na temi, budi jasan.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Diablo je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Treba u parlamentarnu proceduru u bejha poslati zahtijev za deklaraciju osude turskog genocida.
Vrlo ozbiljan sam kad kažem da mi nije jasno zašto Hrvati i Srbi to nisu davno potegli. Kad su Muslimani bezobrazne da se sa njima obriše pod.

Pa onda lijepo na svim razinama glasovanje, županijske vlade, općine/gradovi, federacija, državna razina.

Kakav bi to hitac bio , ravno u čelo :zubati . Al kad su nasi predstavnici u pitanju mislim da je to nemoguce...


Doći će i to vrijeme. Samo im moramo dati podršku, da vide da njihovi birači to žele. 66% države vs 33% ostatka turskih sluga. Jako dobra propagandna stvar.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
sheitan je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Kako može ubijanje par tisuća vojnika Armije BiH biti genocid?



Pitaj Medjunarodni sud pravde, Haski tribunal, Evropsku uniju ciji si drzavljanin, iliti predsjednicu Kolindu. Svi oni tvrde tako.

Meni se neda prebrojavati kosti i valjati se u blatu na konto tudje muke.


Kako je likvidacija par hiljada islamskih terorista genocid, a turski pokolj preko milion Jermena nije???

Odgovori na pitanje, Turčine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 30 ožu 2019, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zahtijevamo od bosanskih muslimana da se priključe demokratskim stečevinama zapadne Europe i osude turski genocid nad Armencima. Kao što su to ove države uradile: Francuska, Italija, Poljska, Grčka, Češka, Austrija, Njemačka, Švicarska, Češka, Slovačka, Bugarska, Nizozemska, Belgija, Luksemburg, Latvija, Rusija, Španjolska i Velika Britanija.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 02 tra 2019, 12:01 
Offline

Pridružen/a: 06 lip 2018, 11:18
Postovi: 9
Crni bombarder je napisao/la:
Uglavnom su tamo civili stradali, srpski civili, pa nekako logicki da bi neko za to trebao odgovarati.

Bar mislim, ne znam toliko o tom prostoru, osim onih manje vise poznatih cinjenica, u proljece `92 Srbi u Podrinju pocinju ciscenje teritorija (sve smo to vec imali priliku vidjeti i u Hrvatskoj, uostalom, ista matrica isti nacin razmisljanja i djelovanja, naoruzaj lokalne Srbe, JNA upada sa teskim naoruzanjem i glumi tampon zonu, u Visegradu su muslimani napravili kardinalnu gresku kada su vratili vec izbjegle civile u grad nakon sto je JNA kao usla u grad da glumi tampon zonu, civili vec pobjegli pa se vratili osokoljeni prisustvom JNA i vratili se pravo pod noz, dakle JNA glumi tampon zonu, prakticno radi stit za Karadziceve trupe koje zauzimaju strateske objekte i pozicije i onda krece pokolj i progon stanovnistva, oni su to temeljito planirali) u Bratuncu su pobili jako puno muslimana, mislim da je i Arkan tamo ranjen tog proljeca, u Bratunac je valjda dosao nakon sto je odradio posao u Zvorniku.
Kako danas znamo, Arkanova postrojba je bila samo dio JSO Crvene beretke, a tamo gdje ide Arkanova ili Legijina banda, ili Medini Skorpioni, ili Mauzerovi Panteri, ili Draganove Knindze, sve dijelovi JSO-a koji je sluzio kao nekakva pretorijanska garda srbijanske Drzavne bezbjednosti odnosno Slobodana Milosevica... tamo gdje oni dodju, nista se ne desava slucajno, vec je sve dobro planirano i pripremano.

Prvo je "odradjena" Bijeljina, zatim Zvornik, pa Bratunac i okolna mjesta, gornje Podrinje (Foca, Visegrad, Gorazde) je valjda bilo u zoni odgovornosti Crnogorskih cetnika, i Uzickog korpusa, ne znam je li tamo JSO imao svoje trupe. U ovom donjem Podrinju djelovao je Valjevski korpus i Arkanova banda, plus brojne znane i neznane dobrovoljacke postrojbe iz Srbije, lokalni Srbi, i tako dalje.

Sve brizno pripremljeno, uostalom logicno je, Podrinje je kljuc srpskog poraza ili pobjede, da nisu uzeli Podrinje klinac bi mogli u ostatku Bosne i Hercegovine opstati. A muslimani nespremni, mirno spavali kako im poruci predsjednik Alija, imali su navodno nesto oruzja, Dajdza je slao koliko je mogao, ali kad su tukci to masovno predavali Srbima odnosno JNA koja im je garantirala sigurnost. Oni predaju oruzje JNA a sutra dan Arkan pred novinarima drzi jucer predati Zagi i laprda o ustaskom oruzju koje dolezi muslimanima u Podrinje. Oni su oruzje predavali JNA casnicima koji su salutirali Arkanu, kao da je on general, koja sprdnja i koje samoubojstvo.
Sve im je to slao Dajdza, i kako su dolazile vijesti o pokoljima po Drini, muslimani iz ovih mjesta malo udaljenih od Drine, Olovo, Zivinice, i otprilike taj dio, shvataju da ne trebaju predavati oruzje vec se boriti. Prije nekih mjesec dva u Hagu je svjedocio jedan od muslimanskih zapovjednika, koji je to oruzje preuzimao od Mate Sarlije i prosljedjivao dalje do Sarajeva i ostalih mjesta u koje je oruzje islo. Dosta toga je rekao.

Ja ni danas ne kuzim kako su bili tako blesavi da nakon Hrvatske i pokolja po Hrvatskoj, vjeruju JNA. I da bude tragicnije, isto to oruzje su kasnije iskoristili u ratu protiv Hrvata. Zvornicki muslimani dobiju oruzje od Hrvata, izgube rat od Srba, i onda kao izbjeglice iz Tuzle dodju ratovati protiv Hrvata u Kaknju i Varesu.

Elem, nakon pokolja uz Drinu, muslimani se u nekim seoskim i zabacenim podrucjima poput te Srebrenice i obliznje Cerske (ni danas dan ja ne znam gdje se to mjesto tacno nalazi, pokusao naci na karti, ali...) organiziraju i pruzaju otpor, kako jacaju tako krecu i upadi u srpska sela, logicno da srpska vojska ne moze bas svaki pedalj pokriti i da ta zabacena sela brane seoske straze, pocinju i zlocini nad Srbima i tako dalje, vec se o tome puno govorilo i pisalo.

Nakon svega, srpska medijska masinerija sve pokusava predstaviti tipicno na njihov nacin, kao da je rat u Podrinju poceo onog dana kada je Naser upao u Kravicu. Kao sto je rat u Hrvatskoj poceo pocetkom kolovoza 1995.
Zapravo poceo je prije, napadom na golobrade vojnike JNA.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice.
PostPostano: 02 tra 2019, 12:42 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Utoka je napisao/la:
Crni bombarder je napisao/la:
Uglavnom su tamo civili stradali, srpski civili, pa nekako logicki da bi neko za to trebao odgovarati.

Bar mislim, ne znam toliko o tom prostoru, osim onih manje vise poznatih cinjenica, u proljece `92 Srbi u Podrinju pocinju ciscenje teritorija (sve smo to vec imali priliku vidjeti i u Hrvatskoj, uostalom, ista matrica isti nacin razmisljanja i djelovanja, naoruzaj lokalne Srbe, JNA upada sa teskim naoruzanjem i glumi tampon zonu, u Visegradu su muslimani napravili kardinalnu gresku kada su vratili vec izbjegle civile u grad nakon sto je JNA kao usla u grad da glumi tampon zonu, civili vec pobjegli pa se vratili osokoljeni prisustvom JNA i vratili se pravo pod noz, dakle JNA glumi tampon zonu, prakticno radi stit za Karadziceve trupe koje zauzimaju strateske objekte i pozicije i onda krece pokolj i progon stanovnistva, oni su to temeljito planirali) u Bratuncu su pobili jako puno muslimana, mislim da je i Arkan tamo ranjen tog proljeca, u Bratunac je valjda dosao nakon sto je odradio posao u Zvorniku.
Kako danas znamo, Arkanova postrojba je bila samo dio JSO Crvene beretke, a tamo gdje ide Arkanova ili Legijina banda, ili Medini Skorpioni, ili Mauzerovi Panteri, ili Draganove Knindze, sve dijelovi JSO-a koji je sluzio kao nekakva pretorijanska garda srbijanske Drzavne bezbjednosti odnosno Slobodana Milosevica... tamo gdje oni dodju, nista se ne desava slucajno, vec je sve dobro planirano i pripremano.

Prvo je "odradjena" Bijeljina, zatim Zvornik, pa Bratunac i okolna mjesta, gornje Podrinje (Foca, Visegrad, Gorazde) je valjda bilo u zoni odgovornosti Crnogorskih cetnika, i Uzickog korpusa, ne znam je li tamo JSO imao svoje trupe. U ovom donjem Podrinju djelovao je Valjevski korpus i Arkanova banda, plus brojne znane i neznane dobrovoljacke postrojbe iz Srbije, lokalni Srbi, i tako dalje.

Sve brizno pripremljeno, uostalom logicno je, Podrinje je kljuc srpskog poraza ili pobjede, da nisu uzeli Podrinje klinac bi mogli u ostatku Bosne i Hercegovine opstati. A muslimani nespremni, mirno spavali kako im poruci predsjednik Alija, imali su navodno nesto oruzja, Dajdza je slao koliko je mogao, ali kad su tukci to masovno predavali Srbima odnosno JNA koja im je garantirala sigurnost. Oni predaju oruzje JNA a sutra dan Arkan pred novinarima drzi jucer predati Zagi i laprda o ustaskom oruzju koje dolezi muslimanima u Podrinje. Oni su oruzje predavali JNA casnicima koji su salutirali Arkanu, kao da je on general, koja sprdnja i koje samoubojstvo.
Sve im je to slao Dajdza, i kako su dolazile vijesti o pokoljima po Drini, muslimani iz ovih mjesta malo udaljenih od Drine, Olovo, Zivinice, i otprilike taj dio, shvataju da ne trebaju predavati oruzje vec se boriti. Prije nekih mjesec dva u Hagu je svjedocio jedan od muslimanskih zapovjednika, koji je to oruzje preuzimao od Mate Sarlije i prosljedjivao dalje do Sarajeva i ostalih mjesta u koje je oruzje islo. Dosta toga je rekao.

Ja ni danas ne kuzim kako su bili tako blesavi da nakon Hrvatske i pokolja po Hrvatskoj, vjeruju JNA. I da bude tragicnije, isto to oruzje su kasnije iskoristili u ratu protiv Hrvata. Zvornicki muslimani dobiju oruzje od Hrvata, izgube rat od Srba, i onda kao izbjeglice iz Tuzle dodju ratovati protiv Hrvata u Kaknju i Varesu.

Elem, nakon pokolja uz Drinu, muslimani se u nekim seoskim i zabacenim podrucjima poput te Srebrenice i obliznje Cerske (ni danas dan ja ne znam gdje se to mjesto tacno nalazi, pokusao naci na karti, ali...) organiziraju i pruzaju otpor, kako jacaju tako krecu i upadi u srpska sela, logicno da srpska vojska ne moze bas svaki pedalj pokriti i da ta zabacena sela brane seoske straze, pocinju i zlocini nad Srbima i tako dalje, vec se o tome puno govorilo i pisalo.

Nakon svega, srpska medijska masinerija sve pokusava predstaviti tipicno na njihov nacin, kao da je rat u Podrinju poceo onog dana kada je Naser upao u Kravicu. Kao sto je rat u Hrvatskoj poceo pocetkom kolovoza 1995.
Zapravo poceo je prije, napadom na golobrade vojnike JNA.



Ali hajde ti to objasni forumskim pravednicima. Jok, rat je poceo u februaru 1993. kad su "Naserovi koljaci" napali Kravicu...

Jedino ovo predbacivanje ljudima u istocnoj Bosni sto se kao nisu branili rezultira iz totalne neupucenosti u situaciju tamo. Prvo, ljudi su morali vjerovati JNA jer je prednost u naoruzanju bila toliko ogromna da otpor najvecim dijelom ionako nebi imao nikakvog smisla. Sta je to "daidza" mogao poslati od oruzja pa da se moglo suprostaviti jednom Uzickom korpusu sa sve tenkovima i artiljerijom? Drugo, ipak se JNA na prvu ponasala cak i korektno (primjer Visegrad u kojem jeste bilo tu i tamo hapsenja SDA funkcionera, ali se situacija u gradu pocela normalizirati, a oni sto su bili s Muratom Sabanovicem na visegradskoj brani, i slicno, su vec bili pobjegli za Medjedju, mjesto izmedju Gorazda i Visegrada, tu u blizini je bio kasnije i onaj dogadjaj o kojem je snimljen film "Lepa sela lepo gore"). Do pokolja dolazi tek nakon sto se JNA povlaci a vlast, i naoruzanje, polozaje, sve, predaje u ruke SDS-a. Dakle partije ciji je tadasnji predsjednik osudjen radi genocida.

Mozda sad neko dodje s primjerom Gorazda, kako se tu moglo braniti, ali Gorazde je samo incident, puka slucajnost, ne pravilo. To vecina ne zna danas ali cinjenica je da je koridor za Gorazdane nakon pada Foce, pa Rogatice, pa Visegrada (u Rudom i Cajnicu je SDS vec ionako imao vlast a Bosnjaci, nesto manje od polovine stanovistva, se nisu ni opirali), bio otvoren i vec se dio stanovnistva poceo izvlaciti u kolonama auta preko Cajnica, Pljevalja (CG), pa dalje u svijet. Samo, nakon vracanja civila za Visegrad, pa pokolja, su vec poceli pristizati oni koji su te pokolje prezivjeli, tako su se Gorazdani, pa i te izbjeglice, pribojavali prolaza kroz okupiranu teritoriju, a pogotovo zbog toga sto su ovi redovno vadili ljude iz auta na Mostini, granica s CG (Cajnice-Pljevlja). Jebiga, to ti je bilo ko lutrija..ako te izvade, ostajes u lovackom domu na Mostini (i tu ima dokumentarac, a i presude u medjuvremenu, zbog masakra koji je nad tim zatocenicima izvrsen u ljeto 1992. godine nakon sto je poginuo jedan lokalni "vojvoda" u napadu na Gorazde, zvao se Tanaskovic - sahranjen na srpskom groblju u Cajnicu. Ovi "junaci" se nakon poraza odvezli na Mostinu i pobili sve civile).

I onda je uz sve to doslo i do nekog sitnog puskaranja na putnoj komunikaciji Gorazde-Cajnice, tako da vise niko nije mogao/ili htio izaci. To sigurno nije bilo planirano jer je cilj bio da se sve zgura u Gorazde, pa da se onda ostavi prolaz da se isto isprazni). Tu se SDS debelo zajebao, sto ce ih kostati mnogo, kako zivota, tako i cinjenice da je Gorazde danas "bosnjacki klin" na Drini. Tako da dolazi do rata i u Gorazdu. Na pocetku su SDS-ovci drzali dijelove grada, pa su su onda , nakon nekoliko mjeseci neizvjesnosti i haoticnog stanja (ljudi nisu mogli na ulice radi snajpera i slicno, kako jednih, tako i drugih), u toku operacije "Krug" u augustu 1992 protjerani i odbaceni daleko. Tu je bilo i srpskih civilnih zrtava (primjera radi kad je koloni koja je bjezala iz Gorazda postavljena zasjeda na putu za Rogaticu, tu je ubijeno nekoliko desetina srpskih civila i vojnika). Oslobodjena je cijela opstina Gorazde, dijelovi opstina Rogatica, Rudo, Visegrad, Foca i Cajnice, i Gorazde postaje "simbol otpora", bila je i neka emisija na HRT-u bas o tome.

Ovo je bilo moguce iz dva razloga, prvo: U Gorazdu se tad nalazilo vec nekoliko destina hiljada izbjeglica iz drugih opstina, tako da su Bosnjaci bili brojcano jaci, a drugo: nije se imalo kuda. Takoreci otpor ocajnika. Da, jest da je fabrika namjenske industrije Pobjeda proizvodila samo municiju, prije rata, i da nije bilo resursa da se ista u dovoljnoj mjeri stavi u pogon, ali se moglo barem improvizirati, pravljene su neke primitivne rucne bombe, itd.

To se ne moze porediti sa Bratuncom, Zvornikom, Focom, itd., jer su ti gradovi pali daleko prije i stanovnistvo je zgurano u Srebrenicu. A i sve je islo prebrzo. Dok su drugi gradovi koliko toliko mirovali, Alija izjavljivao na TV-u da rata nece biti (a sta je drugo i mogao, pitam se), JNA je vec, potpomognuta paramilitarnim formacijama iz Srbije, djelimicno iskusnim zbog ratovanja u Hrvatskoj, a naoruzanih do zuba), uzimala te gradove na istoku Bosne.


Ono sta je pocinjeno u istocnoj Bosni je genocid. Ne samo Srebrenica (uzmes vlast nasilno, pobijes masu ljudi, ostatak protjeras, nakon toga spalis sve, dakle zaista sve tragove kulturne zaostavstine jednog naroda). I tu ga je Hag debelo zasrao. Ovako se Srbi (onaj nacionalisticki dio koji i dan danas vjeruje u tu njihovu propagandu devedesetih) s pravom vade na "lokalni genocid", i slicno. Ali su im ipak prisili epitet "genocid", tako da i oni imaju razloga da se bune, a i Bosnjaci, pa i dalje ostaje ta koska medju ta dva naroda, ta klica buducih nesporazuma i sukoba. Zli jezici bi rekli, ostavilo se materijala da danas sutra po potrebi bukne vatra. Ali o tome ne zelim jer je tesko bez konkretnih dokaza pa bi se sve svelo na raspravu o "teorijama zavjere".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice
PostPostano: 02 tra 2019, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nema tamo između koga više da bukne vatra. Nije valjda da misliš da će, na forumima hrabra, fina gradska raja iz Sarajeva sa optičkim karabinima jurišati na Podrinje? Pošto bošnjačka komponenta OSBiH od 4000 ljudi to ne može tenhički da izvede, pogotovo uzevši u obzir da sa druge strane reke ima vojska od 30.000 ljudi sa daleko brojnijom i boljom tehnikom, i još plus 4000 žandarma (koji su u suštini paravojna formacija koja u mirnodopskim uslovima glumi policiju). Ne ulazeći u moralni aspekt čina, makli smo vas sa Drine za sva vremena.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice
PostPostano: 02 tra 2019, 14:54 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Fulas temu zbog mog dodatka za koji sam ekstra naglasio da je to neka moja sumnja. I ne radi se o Drini, samo o Drini, iako ni to nije tacno da "ste" (da li si ti ucestvovao u tom ratu?) makli (interesantna definicija za ono sta se "dogodilo") Bosnjake jer je Gorazde + neki dijelovi susjednih opstina unutar FBiH, vec govorim uopsteno o nekoj vrsti zamrznutog konflikta (cijela BiH) u koji bi spadalo i ovo u vezi presude za genocid.

Konflikt se uvijek moze izazvati i u BiH ima dovoljno oruzja da ponovo plane rat ako sutra nekome zatreba. A sto se Srbije tice, pa kad, kao sto tvrdite ni prosli put niste ucestvovali u njemu, zasto bi ovaj put kad su vam startne pozicije deset puta gore nego 1992. godine?

No dobro, dosta o ovome jer cemo se opet napiskarati offtopic pa ce to neko od moderatora nakon par dana pobrisati kao i prije par dana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice
PostPostano: 02 tra 2019, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Kako su startne pozicije gore, kada smo sada mi ti koji se branimo, a vi ti koji treba da napredujete po kozijim stazama bosanskog reljefa. I VS će se uključiti ako se prekrši Dejtonski sporazum.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice
PostPostano: 02 tra 2019, 15:53 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
Imas tih tema o tome ciji je cuna veca masu. Mislim da nam je svima veoma mala i da niko nikog na ovim prostorima ne moze unistiti i da svaki pokusaj vodi u katastrofu koja bi se jos drasticnije odrazila na ionako ocajno stanje tih naroda koji ce se iducih decenija sve vise smanjivati brojcano. Tako da i nema potrebe za ratom radi nekih teritorija kad i sa ovih sad ljudi bjeze. Da ste pametni, kao sto naravno niste, posrali bi se na Kosovo. I sadasnja Srbija vam je prevelika. Za Bosnjake vrijedi isto iako vladaju neposredno nad "samo" nekih 35% teritorije, ukoliko i toliko, i opet kad se vozis kroz da podrucja vidis koliko je to zapravo veliko..ko Slovenija. Vise i ne treba kad bi se pametno uredilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice
PostPostano: 02 tra 2019, 16:03 
Offline

Pridružen/a: 25 ožu 2019, 12:47
Postovi: 125
I da, Seselju, nema se sta osvajati kad je RS dio BiH, jedino otcijepljenje, ili pokusaj ukidanja entiteta, bi mogli dovesti do sukoba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Enigma Srebrenice
PostPostano: 02 tra 2019, 16:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
sheitan je napisao/la:
jedino otcijepljenje, ili pokusaj ukidanja entiteta, bi mogli dovesti do sukoba.

Pa o tom scenariju sam i govorio.

Ovaj prethodni post, it's complicated, i bez uvrede, ali ti kao naturalizovani građanin strane zemlje nisi u stanju da shvatiš. Jasno je nama sve, ali opet, ne može to tako. Jednostavno nećemo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ugledni izraelski profesor o Srebrenici: Nije bilo genocida
PostPostano: 03 tra 2019, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
sheitan je napisao/la:
Nije, vec te navodim na razmisljanje.

Dakle imamo taj Zapad. Kapitalisticki, najvecim dijelom krscanski, demokratski svijet.

Eto, sta ti mislis. Kako to da oni nadjoshe za shodno da u tom sudu presude 90% Srba, ili nesto manje, ne znam, 5-6 % Hrvata i 3-4 % Bosnjaka?

Ako je to, dakle, politicki sud koji sa pravdom veze nema, zasto je njima, kao politickom sudu jedne zapadne, krscanske, demokratske koalicije, toliko stalo do toga da se sudi zlocinima koji su (a to se oslikava u broju presuda donesenih u tom sudu) pocinjeni najvecim dijelom nad bosnjackom, dakle muslimanskokm civilnom populacijom?

Eto, nije mozda za slagalice, ali bi ipak malo trebalo da nadrazi mozdane vijuge.


Pa zato sto Zapad ne voli konkurenciju. :zubati
Hoće ekskluzivno pravo da eliminišu Islamiste.
Srbe vide kao konkurenciju jer imamo vjekovno iskustvo borbe protiv Islamizma.
A i vi nemate nafte pa ste im nebitni. Ko fol ubice milione Islamista al eto zastitice jedne tj. vas, da ne bi ispalo kako su protiv svih Islamista na svijetu.

Sto ne osnuju Haski sud za Siriju? Smijurija.

Ima tu jos nekih uticaja poput borbe protiv komunizma i komunistickih tvorevina tipa Juge a Jugu su htjeli samo Srbi pa su tako bili trn u oku Zapadnjacima, pa onda jačanje liberala koji promovisu svaki vid ljudskih poremecaja pa tako i Islamizam itd. itd. Tako nam se poklopilo, loše vrijeme bilo, sad dolazi naše vrijeme. :thumbup1

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 490 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO