HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 202 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 01 pro 2009, 01:20 
Offline

Pridružen/a: 10 svi 2009, 16:05
Postovi: 298
Muderiz kojeg tražiš jeste taj imam fahdove đamije u Sarajevu!
Puno mu je ime Nezim ef. Halilović Muderiss, bijo je zapovjednik 4. muslimanske lahke brigade u konjičkom kraju.
Tu su uglavnom bili uključeni najekstremniji domaći muslimani i ponešto stranih a svi su zapravo bili muđahedini,
borci džihada što je na konjičkom radiju i sam Muderiz više puta ponavljao. Konjičani koji se sječaju tih radijski govora
njega i Ćibe, složit če se da su to najratoborniji govori koje su ikad čuli, najgori oblik fašizma, mržnje i šovinizma.
Nakon rata se pritajio kao i prvooptuženi za ratne zločine u Konjicu ratni predsjednik općina Konjic, Jablanica i Prozor dr. Safet Ćibo. I izgleda da u tome uspjevaju! Nevjerojatno da te osobe još nisu uhapšene!

_________________
BOSNIAK PAROLE:
„To što je vaše, to je i naše, a što je naše, to ne može biti i vaše“


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 01 pro 2009, 14:27 
Offline

Pridružen/a: 04 stu 2009, 14:05
Postovi: 472
Lokacija: Bihać
NortHerz je napisao/la:
Muderiz kojeg tražiš jeste taj imam fahdove đamije u Sarajevu!
Puno mu je ime Nezim ef. Halilović Muderiss, bijo je zapovjednik 4. muslimanske lahke brigade u konjičkom kraju.
Tu su uglavnom bili uključeni najekstremniji domaći muslimani i ponešto stranih a svi su zapravo bili muđahedini,
borci džihada što je na konjičkom radiju i sam Muderiz više puta ponavljao. Konjičani koji se sječaju tih radijski govora
njega i Ćibe, složit če se da su to najratoborniji govori koje su ikad čuli, najgori oblik fašizma, mržnje i šovinizma.
Nakon rata se pritajio kao i prvooptuženi za ratne zločine u Konjicu ratni predsjednik općina Konjic, Jablanica i Prozor dr. Safet Ćibo. I izgleda da u tome uspjevaju! Nevjerojatno da te osobe još nisu uhapšene!


Ej hvala ti !!! Ako imaš još nekih konkretnih informacija o zločinima te jedinice i samog Muderiza piši !
LP


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 01 pro 2009, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
NortHerz je napisao/la:
Muderiz kojeg tražiš jeste taj imam fahdove đamije u Sarajevu!
Puno mu je ime Nezim ef. Halilović Muderiss, bijo je zapovjednik 4. muslimanske lahke brigade u konjičkom kraju.
Tu su uglavnom bili uključeni najekstremniji domaći muslimani i ponešto stranih a svi su zapravo bili muđahedini,
borci džihada što je na konjičkom radiju i sam Muderiz više puta ponavljao. Konjičani koji se sječaju tih radijski govora
njega i Ćibe, složit če se da su to najratoborniji govori koje su ikad čuli, najgori oblik fašizma, mržnje i šovinizma.
Nakon rata se pritajio kao i prvooptuženi za ratne zločine u Konjicu ratni predsjednik općina Konjic, Jablanica i Prozor dr. Safet Ćibo. I izgleda da u tome uspjevaju! Nevjerojatno da te osobe još nisu uhapšene!



Pa to ti samo govori da ratni zločini nisu istraživani radi sankcioniranja tog ponašanja nego kao još jedan oblik ostvarivanja političke prednosti.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 01 pro 2009, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Nezim efendija Halilović - Muderis (Muderiz ili Mudderis, kako ga vole pisati fundamentalisti):

slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 01 pro 2009, 16:11 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2009, 13:37
Postovi: 900
Cibo se uopce nije pritajio, direktor je ginekoloskog odjeljenja u domu zdravlja Ilidza.

Muderiz je gazda Fahdove dzamije u Sarajevu.

Ne skrivaju se oni, od koga bi se trebali skrivati, od "haske pravde" mozda?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 02 pro 2009, 01:20 
Offline

Pridružen/a: 10 svi 2009, 16:05
Postovi: 298
slika

_________________
BOSNIAK PAROLE:
„To što je vaše, to je i naše, a što je naše, to ne može biti i vaše“


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 02 pro 2009, 02:59 
Offline

Pridružen/a: 04 stu 2009, 14:05
Postovi: 472
Lokacija: Bihać
Sva saznanja o zločinima te jedinice, posebno o muderisu, svjedočanstva, sve što znate pišite mi !!!!
Svaki podatak mi je dragocjen, pogotovo od ljudi koji su bili suvremenici tih zbivanja !
Pišite molim, možete i na PP !
L P !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 02 pro 2009, 03:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Lijepo vidjet da je i Carla del Ponte tu među nama.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 02 pro 2009, 10:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
NortHerz je napisao/la:
http://img156.imageshack.us/img156/7486/bezcg.jpg


Može li par riječi o sadržaju ove slike. U daljini je Konjic, ali koja su imena vrhova, koja sela se vide itd.? Hvala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 02 pro 2009, 15:17 
Offline

Pridružen/a: 10 svi 2009, 16:05
Postovi: 298
slika

Slika je preuzeta s http://www.zeljeznice.net i fotografisana je sa uzvišenja na kom se nalaze ostaci starog
grada Herceg Stjepana Kosače, sam lokalitet se zove Grad.

Crvenim brojevima su označena večinska i čisto Hrvatska sela (barem su do rata bila) redom:

1. Turija
2. Zabrđe
3. Zaslivlje
4. Drecelj
5. Donja Orahovica
6. Breber (Donje selo)
7. Galjevo
8. Ovčari
Plavom bojom pod 9. je malo srpsko selo Živanje a pod 10. su Zagorice također srpsko selo.
Vrhovi i kote označeni žutim kvadratićima su:
1. Gostić
2. Gašino brdo
3. Biograd (Babin nos)
Pod slovom Z je Zlatar, dominantna kota iznad grada. Na samom vrhu je JNA napravila manju kasarnu
a u njoj podzemno sklonište za bivše vođe. Liftom ili stepenicama se spušta u podzemlje kojih
čini mi se 6 katova i iza blindiranih vrata ulazi se u polkružni hodnik na kraju kojeg ulazite u luksuzno
namješten prostor, opremljen za dugoročan boravak i na duže vrijeme.
Objekat je HVO držao sve do polovine travnja 1993, kad su ga muslimani koristeći hrvatsko i srpsko
stanovništvo iz Dubravica i Zagorica kao živi štit, zauzeli.
Bjelom bojom je zacrtana hrvatska enklava.
Ljubina, crta obrane s južne strane i masivu Prenja (crvena linija).
Desno se vidi masiv Čvrsnice!
Plavo zacrtano je držala vojska RS.
Sad toliko, ako ima neka nejasnoča...pitaj!

_________________
BOSNIAK PAROLE:
„To što je vaše, to je i naše, a što je naše, to ne može biti i vaše“


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 02 pro 2009, 17:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Koliko je otprilike bilo naših u toj enklavici 1993/1994 godine , i civila i vojnika?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 02 pro 2009, 21:49 
Offline

Pridružen/a: 10 svi 2009, 16:05
Postovi: 298
Bobovac je napisao/la:
Koliko je otprilike bilo naših u toj enklavici 1993/1994 godine , i civila i vojnika?

Neznam dali se netko u tom kaosu bavio brojanjem civila, mislim da bi se po spiskovima evakuacije
konvojima mogla zaključit brojnost ali neznam dali su sačuvani!
Broj civila nije manji od 3500.
Vojnika je bilo oko 600 manje više.

_________________
BOSNIAK PAROLE:
„To što je vaše, to je i naše, a što je naše, to ne može biti i vaše“


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 02 pro 2009, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
NortHerz je napisao/la:
slika

Slika je preuzeta s http://www.zeljeznice.net i fotografisana je sa uzvišenja na kom se nalaze ostaci starog
grada Herceg Stjepana Kosače, sam lokalitet se zove Grad.

Crvenim brojevima su označena večinska i čisto Hrvatska sela (barem su do rata bila) redom:

1. Turija
2. Zabrđe
3. Zaslivlje
4. Drecelj
5. Donja Orahovica
6. Breber (Donje selo)
7. Galjevo
8. Ovčari
Plavom bojom pod 9. je malo srpsko selo Živanje a pod 10. su Zagorice također srpsko selo.
Vrhovi i kote označeni žutim kvadratićima su:
1. Gostić
2. Gašino brdo
3. Biograd (Babin nos)
Pod slovom Z je Zlatar, dominantna kota iznad grada. Na samom vrhu je JNA napravila manju kasarnu
a u njoj podzemno sklonište za bivše vođe. Liftom ili stepenicama se spušta u podzemlje kojih
čini mi se 6 katova i iza blindiranih vrata ulazi se u polkružni hodnik na kraju kojeg ulazite u luksuzno
namješten prostor, opremljen za dugoročan boravak i na duže vrijeme.
Objekat je HVO držao sve do polovine travnja 1993, kad su ga muslimani koristeći hrvatsko i srpsko
stanovništvo iz Dubravica i Zagorica kao živi štit, zauzeli.
Bjelom bojom je zacrtana hrvatska enklava.
Ljubina, crta obrane s južne strane i masivu Prenja (crvena linija).
Desno se vidi masiv Čvrsnice!
Plavo zacrtano je držala vojska RS.
Sad toliko, ako ima neka nejasnoča...pitaj!


Odgovor je savršen. Ali još nekoliko pitanja:
1.) Na padini iznad sela Živanje se vidi neka prometnica koja ulazi u tunel ispod sela Zagorice. Radi li se o cesti ili željeznici? Vodi li u Sarajevo?
2.) Je li ikada u vrijeme rata A RBiH napadala položaje HVO-a s južne strane - preko Ljubine?
3.) S koje strane su najčešće napadali našu enklavu?
4.) Stanoviti Hakalović je nedavno priveden zbog ratnih zločina. Koju funkciju je obnašao u vrijeme rata?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 02 pro 2009, 23:06 
Offline

Pridružen/a: 10 svi 2009, 16:05
Postovi: 298
Odgovori:
1. To je glavna željeznička komunikacija Sarajevo - Ploče, baš na ovom potezu je najzanimljivija, s visine od 800 m serpentinama, tunelima i vijaduktima spušta se na 300 m. Veoma interesantno je putovat vlakom do Sarajeva.
2. Ljubina je planinski vjenac i veoma je rizično mu prići s južne strane, još kad je teren miniran neisplati se! Tako da nije bilo značajnijih napada. Da napomenem da je cjela enklava okružena minskim poljima i sad, ništa nije razminirano!
3. Najgori napadi su bili sa zapadne strane, odmah na početku su upali u Gornju Orahovicu (to je ispod Gostića), uhvatili tri čovjeka žive ih kastrirali, životinjski mučili i onda dokrajčili! Užas, to je snimljeno kamerom ali nigdje sad snimka da se pojavi! Valjda je u Hagu! Diverzije na Gašino brdo. Na Ilindan najžešći napad na Drecelj, ubili dva čovjeka na kučnom pragu. Da ne spominjem snajpere i sijače smrti, to vas je vrebalo kud god krenuli cjelu godinu dana a što je najbolnije kad na ljude puca iz njihove sopstvene kuče, pljačka je i usput puf- puf.
4. Taj Hakalović je od preživjelog u masakru u Trusini prepoznat kao neposredni izvršitelj, nije neku funkciju posebnu imao, možda mjesni zapovjednik isl.

_________________
BOSNIAK PAROLE:
„To što je vaše, to je i naše, a što je naše, to ne može biti i vaše“


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 03 pro 2009, 07:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2009, 15:26
Postovi: 118
To se zove Stari Grad, i to mi je bio prvi "teren" 1992 :HVO
Bila su dva napada na Ljubinu, jedan na samom pocetku u travnju '93 kad su izbili na Ljubinu i uzeli prvu liniju do onih koliba, pa su vraceni, i poslije je krajem svibnja pokusano jos jednom, nisu prakticki ni poceli, jedan njihov je aktivrao minu pa je sve na tomu zavrsilo. Ova oba napada su isla sa zapadne dosta nepristupacne strane Ljubine. Poslije zaposjedanja polovice te visoravni od strane srba, vise i nije bilo pokusaja. Dosta me cudilo kako nikad nisu "stisnuli" upasti preko Rapti ali eto nisu...
Od pocetka je broj ljudi pod oruzjem varirao izmedju 500 do 600 a pred sam kraj je bilo skoro malo ispod 1000 jer je apsolutno sve bilo na strazama, rovovima i tako- plus ljudi su izlazili sto iz samog Konjica , sela oko pa cak i iz Klisa i Jablanice. Civile ne bih znao...
Za taj upad na nase linije (nije bio prvi vec drugi- prvi je bio na Ljubini mozda dva tjedna prije) nisam znao da je snimano, bio sam mozda 250 metara ispod gdje su upali (Upali su skoro ispod Male Gospe a mi smo bili na prvom rovu iznad Bubala) i uvatili 3 covjeka ziva, po glasovima i deranju smo skontali da je bilo i zenskih medju njima, sto se kasnije i ispostavilo.
Hakalovic Hasan je koliko ja znam bio jedan od lokalnih palestinskih zapovjednika u Klisu(Kostajnica ali nisam 100 % za ovo siguran).
Muderiz je jedno vrijeme koketirao sa HOS-om, i dosta je njegovih "ratnika na Alahovom putu" pije samog sukoba nosilo odore i znakovlje HOS-a! Inace je bio hodza ili tako nesto pa je to i ostao(Neka domaca verzija Vojvode Momcila Djuica) :zubati
Nort_Herz zemljak pozdrav! :HercegBosanac :ujko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 03 pro 2009, 09:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
@NortHerz:

Hvala. Prilažem i kartu kako bi se i na njoj moglo dobiti uvid u ovo što si opisao.

slika

Poveznica: http://img143.imageshack.us/img143/1088/konjicfokus.jpg


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 03 pro 2009, 09:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2009, 15:26
Postovi: 118
Glazbenik malo nadopune!
Donje Selo je vise Hrvatsko nego srpsko, Kanjina je skoro pa sva Hrvatska, Celebici koliko je bilo muslimana toliko i Hrvata(srbi su bili zasebno u onom dijelu kad se krene prema Idbru). U Spiljanima imas vise Hrvata nego muslimana(oni su u dijelu prema Dzajicima), na Bjelovcini je pola kuca Hrvatskih, tako da si dosta nasih sela poklonio, ili srbima ili muslimanima!(ovi podaci se odnose na vrijeme prije rata, dakako)
I nisam Javorik vidio na karti ima 100 godina :ujko djed mi je rodom iz Javorika, a drugi sa Borovca (Ak mozes lociraj Borovac izmedju Galjeva i Ovcara samo zericu uvise)sve 100% Hrvatska sela :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 03 pro 2009, 12:44 
Offline

Pridružen/a: 10 svi 2009, 16:05
Postovi: 298
Glazbenik je napisao/la:
@NortHerz:

Hvala. Prilažem i kartu kako bi se i na njoj moglo dobiti uvid u ovo što si opisao.

slika

Poveznica: http://img143.imageshack.us/img143/1088/konjicfokus.jpg

Nažalos ovo su su karte koje su tiskane kako je nekom odgovaralo!
Smješno je da jedna Kanjina se zeleni a totalno je hrvatska! Naprimjer Dubravice 100%
hrvatsko selo (LURA- Luka Raić). Donja Orahovica cjelo naselje na M17, svaka kuća je hrvatska..
muslimani nisu imali niti jedan plac! Podorašac do drugog svjetskog rata zvao se Dragočaj i bio je največe
čisto hrvatsko mjesto od Konjica do Sarajeva, raznim križnim putevima i konsifikovanjima doveden je da je
pozelenio (cvječu godi takav teren), tu ima dosta hrvata ali istina da je sad zelen.
Bijela, Spiljani, Madeškovići itd. pogrešno otiskano!
Puno je grešaka na ovoj karti, bezvrjedna je.

_________________
BOSNIAK PAROLE:
„To što je vaše, to je i naše, a što je naše, to ne može biti i vaše“


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 03 pro 2009, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 lis 2009, 11:17
Postovi: 57
Lokacija: Madarska
slika
slika

_________________
Oprostite za pogrešno pisanje, ja ne govorim dobro hrvatski.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 03 pro 2009, 13:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 lis 2009, 11:17
Postovi: 57
Lokacija: Madarska
link( + ) u lijevom peta gore, moguće je povećati sliku ovdje.

_________________
Oprostite za pogrešno pisanje, ja ne govorim dobro hrvatski.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 03 pro 2009, 14:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 lis 2009, 11:17
Postovi: 57
Lokacija: Madarska
Plan motorway Jadransko more -Mostar-Sarajevo

slika

slika

slika

_________________
Oprostite za pogrešno pisanje, ja ne govorim dobro hrvatski.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 03 pro 2009, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Bravo Mađar, zahvaljujem na trudu :)

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 03 pro 2009, 14:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 lis 2009, 11:17
Postovi: 57
Lokacija: Madarska
hvala Ja sam bore zajedno

_________________
Oprostite za pogrešno pisanje, ja ne govorim dobro hrvatski.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 03 pro 2009, 14:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
outlaw1000 je napisao/la:
hvala Ja sam bore zajedno



Ti si bio u HVO ?

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Konjic
PostPostano: 03 pro 2009, 15:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 lis 2009, 11:17
Postovi: 57
Lokacija: Madarska
Ako sam to dobro znaju je bio mađarski volonteri hercegovinai snage HVO-a.Bio sam, nego turističkog "

_________________
Oprostite za pogrešno pisanje, ja ne govorim dobro hrvatski.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 202 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO