HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 04:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 138 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 02 lis 2009, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2009, 12:36
Postovi: 2103
Lokacija: grad
Dakle, to je bila cijena HR Herceg-Bosne?
Bezveze.

Citat:
I.
Uspostavljanje Konfederacije neće promijeniti međunarodni identitet ili pravnu osobnost niti Hrvatske niti Federacije.

Kakav međunarodni identitet Federacije BiH? Pa nije to država.

Izgleda da su oni koji su to dogovarali 1994. smatrali da će se BiH raspasti i da će F BiH postati država.
Iako stvarno ne znam zašto bi Hrvati ostali s muslimanima u slučaju raspada BiH.

Ovdje su sigurno imali utjecaj oni koji su tada još uvijek smatrali da su muslimani - Hrvati islamske vjere.

_________________
Nacionalizam je ideologija i pokret koji ističe interese i prava nacije, ponajprije njezino pravo na samoodređenje.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 02 lis 2009, 16:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
S vremenskim odmakom se može reći da je Washingtonski sporazum loša procjena. Loše procjene čine političare - lošim.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 02 lis 2009, 16:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
lider30 je napisao/la:
S vremenskim odmakom se može reći da je Washingtonski sporazum loša procjena. Loše procjene čine političare - lošim.


Nitko ne može u potpunosti predvidjeti budući razvoj događaja, ocjena ti je preoštra. Ako je i u čemu Njofra pogriješio, onda je pogriješio u svojem ubijeđenju da nas zapad prihvata kao svoje. A pokazali su se kao najgori kurvini sinovi :neznam

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 02 lis 2009, 16:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
RajvoSa je napisao/la:
Nitko ne može u potpunosti predvidjeti budući razvoj događaja, ocjena ti je preoštra. Ako je i u čemu Njofra pogriješio, onda je pogriješio u svojem ubijeđenju da nas zapad prihvata kao svoje. A pokazali su se kao najgori kurvini sinovi :neznam


Slažem se da ne može, ali najbolji političari i državnici anticipiraju stvari što više u budućnost. Okruženje jeste nepredvidivo, ali ljudi, ponašanja, ciklična kretanja svega su skoro pa i predvidivi.

Ja mislim, da tu nema predviđanja budućnosti, nego sebi praviš što više osigurača za loše scenarije. Dakle što više mehanizama ugrađenih u Ustav te štiti od gluposti.

Nisam vidio te stvari o Travniku ili strogo preciziranim paritetima u Aneksu 4 Daytona - koji nam sad služi kao Ustav.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 02 lis 2009, 16:40 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2009, 17:35
Postovi: 15
Hrvat je napisao/la:
Dakle, to je bila cijena HR Herceg-Bosne?
Bezveze.

Citat:
I.
Uspostavljanje Konfederacije neće promijeniti međunarodni identitet ili pravnu osobnost niti Hrvatske niti Federacije.

Kakav međunarodni identitet Federacije BiH? Pa nije to država.

Izgleda da su oni koji su to dogovarali 1994. smatrali da će se BiH raspasti i da će F BiH postati država.
Iako stvarno ne znam zašto bi Hrvati ostali s muslimanima u slučaju raspada BiH.

Ovdje su sigurno imali utjecaj oni koji su tada još uvijek smatrali da su muslimani - Hrvati islamske vjere.



Ja ne bi rekao. Geopoliticki problem je u kojem se muslimani dan danas nalaze. Totalno zaokruzeni.Jake srpske snage po Bosni - Hrvati takodjer dobro opremljeni i jako dobro organizirani, a krema na tortu je bila Srebrenica. Muslimani su u tim vremenima dobivali pomoc od svoje vjerske brace iz bliskog istoka (=utjecaj muslimaskih "fundamentalistickih" zemalja), a iako im je i SAD pomagao to nije znacilo da ce krenuti onim "europskim putem". A jedna muslimanska drzava pod utjecajem fundamentalista niposto nije smijela proc. I da bi stvorili tu muslimansku drzavu, kako bi funcionirala njihova ekonomija? Zastava, grb i vjerske kuce to je sve lijepo i fino, ali kako prezivjeti pogotovo kad si zaokruzen neprijateljima? Tu je Medjunarodna zajednica predvidila jednu mogucu humanu katastrofu i jasno lobirala za ovo sto ljudi u (F)BiH imaju.

A naravno da su "oni koji su se dogovarali 1994" smatrali da ce se BiH raspasti. Oni "nasi" koji su Dayton potpisali su svoju stvar dobro uradili, ali oni koji su nasljedili tu odgovornost RH prema BiH, oni su nas prodali i pustili da polagano iskrvarimo!
Srbi su odavno postavili temelje njihove buducnosti i legimitizirali srpske ambicije u BiH. Sada imaju povjesni razlog preci preko Drine, a ostalo je pitanje vremena. Mi svoj povjesni temelj gubimo i nisam bas toliko optimistican na neki preokret.

Sto sam jos mislio reci: Onu bezobraznu laz (da Tudjman dijeli BiH) su lansirala djubrad, koja danas truje hrvatski narod, zato sto su im BiH Hrvati preoteli fotelje. Ta grupa je htjela dijeliti BiH (tj. pristala bi na djeljenje da su tada bili u vrhu) i pristala bi na sve ostale pizdarije samo da je para i politicke moci. Jucer su bili ustase a danas su partizani i lobiraju po bivsoj SFRJ poput crvenih menadzera za svoje tvrtke.

Uh, jesam postao ratoboran. :2guns


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 03 lis 2009, 10:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 20:42
Postovi: 941
Lokacija: Angloprc
Mar-kan je napisao/la:
pjosip je napisao/la:
Zajebo nas zagorac.

Nije prvi put.


Nemamo sreće sa zagorcima.


Razlog?Mirna reintegracija Podunavlja?Ustupci u MZ?Pare?


Razlog je ucjena. Obojicu, i Tuđmana i Aliju su američko-britanske tajne službe ucjenile dokumentima dan prije potpisa Daytona.

Ovdje treba napomenuti da su se i Pašalić i Šušak obojica protivili Tuđmanu da ne potpiše Dayton, i tko se sjeća pregovora, zna da se dugo nije nailazio dogovor, a onda je uslijedila ucjena, i Dayton je potpisan za nekoliko sati.

_________________
Montreal, Quebec, Canada hercegbosna.org, 72.55.146.19
Čuvajte se velikosrpskih lobista, musli kameleona, XD3-ovih operativaca te dvoličnih angloidnih moderatora koji imaju po više nickova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 03 lis 2009, 15:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
lider30 je napisao/la:
S vremenskim odmakom se može reći da je Washingtonski sporazum loša procjena. Loše procjene čine političare - lošim.


Moglo bi se postaviti i pitanje - zašto se uopće ulazilo sa Muslimanima u Federaciju?

Ok,potpisano primirje,završeni sukobi-ali otkud ideja da se ide sa njima u "federalne" odnose i nekakva udruživanja?Sve i jedan aspekt življenja koji je udružen, sada je na izdisaju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 03 lis 2009, 16:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lis 2009, 12:36
Postovi: 2103
Lokacija: grad

_________________
Nacionalizam je ideologija i pokret koji ističe interese i prava nacije, ponajprije njezino pravo na samoodređenje.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 28 sij 2010, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8179
Lokacija: Na rubu egzistencije
Ministry of Sound je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

To znamo,pitanje je zašto je tako pregovarala,jer oko nečeg su se lomila koplja,Zubak nije htio potpisati u Dayton-u.


Herceg-Bosna je riješena Washingtonskim sporazumom, ako se točno sjećam to uopće i nije bilo na dnevnom redu u Daytonu. Jedino što sada možemo činiti je tražiti odgovore na 2 pitanja...prvo, što bi sa konfederacijom sa HR, a drugo, što se desilo sa specijalnim statutom za Travnik i formiranjem 3 hrvatske općine. Zbog tih propusta sa naše strane netko mora biti kažnjen. :neznam


negdje (na ovom forumu) sam pročitao i da je općina vareš trebala biti predana hrvatima prema daytonu. ne mogu to nijednim dokumentom potvrditi, dayton nisam čitao

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 28 sij 2010, 23:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8179
Lokacija: Na rubu egzistencije
Hrvat je napisao/la:
Da je Federacija BiH ušla u konfederaciju s RH, što bi u tom slučaju bilo s RS? Ušla bi u konfederaciju sa Srbijom?
Kako je moguće da u istoj državi jedan dio u konfederaciji s jednom državom, a drugi s drugom državom?

Oni koji su dogovarali tu konfederaciju, namjerno su dogovorili na način da to nikada ne može biti izvedeno.


po meni je to mala škola dugoročnog planiranja. svjetu je bila u interesu jugoslavija, a ovakva BiH je samo kočnica na putu hrvatske iz "
kaljuže balkana". to se jako dobro vidi po ovim nedavnim napisima o jugosferi, pa stvaranju zajedničkog jezika naroda bivše jugoslavije za potrebe EU i sl. ključ bježanja hrvatske iz ralja zapadnog balkana je rješavanje pitanja hrvata u bih.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 29 sij 2010, 03:22 
Offline

Pridružen/a: 15 pro 2009, 05:35
Postovi: 1328
Mar-kan je napisao/la:
bumbar92 je napisao/la:
Tuđman i Šušak popušili sarajevsku navlakušu o "konfederaciji sa Hrvatskom", ravnopravnosti, povratku, poštivanju ljudskih prava...dakle stvaranje "federacije".

Sreća,...drugi dan druga nafaka :D


Nigdje zvanično ne piše zašto je ukinuta HB.Zašto je u drugi plan pala konfederacija,kako smo se tako olako odrekli entiteta,de facto smo imali ono što sad imaju u RS...


Granić je nekoliko puta to ponovio da je Hrvatskoj prijetio embargo ukoliko ne prekine suobe s muslimanima.,Imate i njegovu izjavu o Tudjmanovoj opsesiji Zapadu koem se htio dokszati. Pa je BH Hrvate za ljubav Zapadu spratio u Federaciju i obećao da će paziti na muslimane koje je Hrvatskoj kao uzeo u amanet za europeizirati. Zamisli. 10.000km2 mu je pod okupacijom a on daje obecanje kako ce europeizirati muslimane u BIH. I BH hrvate se salje u ropstvo njima.

A neki ga jos slave.

_________________
Sarajka Đevojka: " Želim reći da Komšić izgleda poput simpatičnog dječaka iz susjedstva"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 29 sij 2010, 08:11 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
ja ga slavim. a ti si plitka budala.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 29 sij 2010, 10:30 
Offline

Pridružen/a: 15 pro 2009, 05:35
Postovi: 1328
ustvari, najbolnija je činjenica da mi tada nismo imali nikoga da nas predstavlja...
i da nam je Tuđman krojio sudbinu

isto ko što će ju sutra opet krojiti Zagreb. I onda me pitate što pizdim na Integraliste i Zagreb.

Tuđman je među Hrvatima najveći neprijatelj Hrvata u BiH. I najobožavaniji.

Capporegime i Federacija BIH jednako su tumorozne posljedice Tuđmanove pameti.

doduše, i Srbi slave Miloševića...Tako da nismo sami u gluposti. I oni , ako gledamo Srbe u BIH imaju ipak i više razloga da ga slave.

_________________
Sarajka Đevojka: " Želim reći da Komšić izgleda poput simpatičnog dječaka iz susjedstva"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 29 sij 2010, 10:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 09:57
Postovi: 9554
Lokacija: HR HB
zrikavac je napisao/la:
ustvari, najbolnija je činjenica da mi tada nismo imali nikoga da nas predstavlja...
i da nam je Tuđman krojio sudbinu


To je surova istina,...mi tada jednostavno nismo imali neko "domaće mudo" koje je imalo političku ili bilo koju drugu moć da nas zaštiti od glavnog "krojača sudbina" Miloševića,...a da nije bilo Tuđmana ( sa svim manama) danas nam se nebi za trag znalo.

Znači bilo je "daj, šta daš"...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 29 sij 2010, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
zrikavac je napisao/la:
ustvari, najbolnija je činjenica da mi tada nismo imali nikoga da nas predstavlja...
i da nam je Tuđman krojio sudbinu

isto ko što će ju sutra opet krojiti Zagreb. I onda me pitate što pizdim na Integraliste i Zagreb.

Tuđman je među Hrvatima najveći neprijatelj Hrvata u BiH. I najobožavaniji.

Capporegime i Federacija BIH jednako su tumorozne posljedice Tuđmanove pameti.

doduše, i Srbi slave Miloševića...Tako da nismo sami u gluposti. I oni , ako gledamo Srbe u BIH imaju ipak i više razloga da ga slave.


Šta bi da nas je Aljo zapao?

Koliko sad vidim,sve se svodilo da muslimanima ne daju državicu.Nema logike da ostane RS,HRHB je već postojala,znači Bošnjakistan je problem bio...Imali smo (ne)sreću da smo sa njima...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 10 svi 2010, 02:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
wanderlei je napisao/la:
Hrvat je napisao/la:
Dakle, to je bila cijena HR Herceg-Bosne?
Bezveze.


Kakav međunarodni identitet Federacije BiH? Pa nije to država.

Izgleda da su oni koji su to dogovarali 1994. smatrali da će se BiH raspasti i da će F BiH postati država.
Iako stvarno ne znam zašto bi Hrvati ostali s muslimanima u slučaju raspada BiH.

Ovdje su sigurno imali utjecaj oni koji su tada još uvijek smatrali da su muslimani - Hrvati islamske vjere.



Ja ne bi rekao. Geopoliticki problem je u kojem se muslimani dan danas nalaze. Totalno zaokruzeni.Jake srpske snage po Bosni - Hrvati takodjer dobro opremljeni i jako dobro organizirani, a krema na tortu je bila Srebrenica. Muslimani su u tim vremenima dobivali pomoc od svoje vjerske brace iz bliskog istoka (=utjecaj muslimaskih "fundamentalistickih" zemalja), a iako im je i SAD pomagao to nije znacilo da ce krenuti onim "europskim putem". A jedna muslimanska drzava pod utjecajem fundamentalista niposto nije smijela proc. I da bi stvorili tu muslimansku drzavu, kako bi funcionirala njihova ekonomija? Zastava, grb i vjerske kuce to je sve lijepo i fino, ali kako prezivjeti pogotovo kad si zaokruzen neprijateljima? Tu je Medjunarodna zajednica predvidila jednu mogucu humanu katastrofu i jasno lobirala za ovo sto ljudi u (F)BiH imaju.

A naravno da su "oni koji su se dogovarali 1994" smatrali da ce se BiH raspasti. Oni "nasi" koji su Dayton potpisali su svoju stvar dobro uradili, ali oni koji su nasljedili tu odgovornost RH prema BiH, oni su nas prodali i pustili da polagano iskrvarimo!
Srbi su odavno postavili temelje njihove buducnosti i legimitizirali srpske ambicije u BiH. Sada imaju povjesni razlog preci preko Drine, a ostalo je pitanje vremena. Mi svoj povjesni temelj gubimo i nisam bas toliko optimistican na neki preokret.

Sto sam jos mislio reci: Onu bezobraznu laz (da Tudjman dijeli BiH) su lansirala djubrad, koja danas truje hrvatski narod, zato sto su im BiH Hrvati preoteli fotelje. Ta grupa je htjela dijeliti BiH (tj. pristala bi na djeljenje da su tada bili u vrhu) i pristala bi na sve ostale pizdarije samo da je para i politicke moci. Jucer su bili ustase a danas su partizani i lobiraju po bivsoj SFRJ poput crvenih menadzera za svoje tvrtke.

Uh, jesam postao ratoboran. :2guns

Pa Mesić je "izašao" iz HDZa poslije washingtonskih sporazuma.
Ne znam kako neko može tog klauna doživljavati kao čovjeka a kamoli kao nešto drugo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 19 ožu 2012, 21:24 
Offline

Pridružen/a: 19 pro 2011, 20:50
Postovi: 258
Lokacija: Rijeka
Pa kad je onda ugašena naposljetku? Vidim da ovdje se obilježava petogodišnjica nastanka HZ HB kao neradni dan?



Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 24 ožu 2012, 19:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
ovaj upit "zasto je ukinuta HB" podsjeti me na tudjmanov monolog na nekoj tv (mozda BBC). kaze otprilike ovako:

....ma vratili smo srbima taj dio, svakako su tu samo neke sume i divljina je..... :smijeh
(odnosilo se na danasnji dio RS-a juzno od banja luke. odgromna regija koju je tudjman vratio, a zauzvrat dobio odzak i
slobodno hrvatsko sarajevo, kao i hrvatsko gorazde)

posmatrajuci sa te strane, izgleda da smo jos i dobro proslo, kako nas je tek mogao jos gore zavalit. trebao nam je rec 91
o cemu se radi, ne bi dzaba ginuli, pustili bi srbe do ispred splita, pa nek onda prodaje i mijenja picku svoje mile matere

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 28 ožu 2012, 09:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 vel 2012, 14:37
Postovi: 954
Lokacija: AID Headquarters
ghost je napisao/la:
Pa kad je onda ugašena naposljetku? Vidim da ovdje se obilježava petogodišnjica nastanka HZ HB kao neradni dan?





Jel' ovaj jos uvijek u kazamatu? Ivan Bender...

_________________
Bismillah ir rahmani rahim, rabbi yessir, velatuassir, rabbi temim, bil hajr - Amin!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 29 ožu 2012, 21:58 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2012, 11:11
Postovi: 87
Po meni najveća grješka hrvatske politike u BIH je odustajanje od Herceg-Bosne. Ono što je obranjeno u ratu, to je morala biti Herceg-Bosna. Federacija je pokušaj da muslimanska strana dobije ono što nije mogla oružjem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 29 ožu 2012, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 ožu 2012, 21:55
Postovi: 645
Lokacija: dijaspora
Zato sto je na to pristala tadasnja hrvatska vrhuska na celu s Tudjmanom iz tko zna kojih razloga.Bili smo sredstvo za potkusurivanje kao i 6 nasih junaka koji su po nagovoru Tudjmana i hrvatskoga vrha otisli u Haag.Ostalo je zalosna povijest koja nam je dobro poznata.

_________________
Za svako rjesenje postoji problem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 03 tra 2012, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Zanima me jedna stvar-poznato je da se Vatikan uključio u pregovore oko zaustavljanja H-M sukoba,o čemu Mate Granić piše u svojim memoarima,gdje je skupa sa turskim predstavnikom letio u Sarajevo u 11/93.
Znači,postojao je pritisak Crkve na Tuđmana oko tog problema.Zašto?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 03 tra 2012, 15:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lip 2011, 17:30
Postovi: 16
Ono sto svi znamo, da se uvazeni herceg Stjepan Kosaca, nazivao
bosanskim plemicem, vjere bosanske. Ja ne znam ni da je ta herceg-bosna,
ikada i postojala u povijesti. Izuzetak je AU period ali tada se taj naziv, odnosio
na teritorij cijele BiH. ja nemam nista protiv tog naziva i danas, ako se misli na cijelu BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 13 lip 2012, 04:00 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
pagan je napisao/la:
ovaj upit "zasto je ukinuta HB" podsjeti me na tudjmanov monolog na nekoj tv (mozda BBC). kaze otprilike ovako:

....ma vratili smo srbima taj dio, svakako su tu samo neke sume i divljina je..... :smijeh
(odnosilo se na danasnji dio RS-a juzno od banja luke. odgromna regija koju je tudjman vratio, a zauzvrat dobio odzak i
slobodno hrvatsko sarajevo, kao i hrvatsko gorazde)

posmatrajuci sa te strane, izgleda da smo jos i dobro proslo, kako nas je tek mogao jos gore zavalit. trebao nam je rec 91
o cemu se radi, ne bi dzaba ginuli, pustili bi srbe do ispred splita, pa nek onda prodaje i mijenja picku svoje mile matere


Je li ovo točno? Mrkonjić, Šipovo, itd. mjenjani za Goražde, Sarajevo...?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: ZAŠTO JE UKINUTA HERCEG BOSNA?
PostPostano: 13 lip 2012, 07:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
vira bosanska je napisao/la:
Ono sto svi znamo, da se uvazeni herceg Stjepan Kosaca, nazivao
bosanskim plemicem, vjere bosanske. Ja ne znam ni da je ta herceg-bosna,
ikada i postojala u povijesti. Izuzetak je AU period ali tada se taj naziv, odnosio
na teritorij cijele BiH. ja nemam nista protiv tog naziva i danas, ako se misli na cijelu BiH.


Nije postojala ni RS, a danas je vrlo konkretna i realna. Isto tako entitet u kojem Bošnjaci dominiraju i prave cirkus "Federacija".

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 138 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 29 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO