HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 272 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 03 tra 2015, 09:12 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Vidi Ahmo..Ja imam dva drugara oni su muslimani rodjeni burazeri,samo sto se izjasnjavaju kao Srbi iako im to niko ne trazi,ali to nije bitno.
Bitno je da ovaj stariji samo juri zenske a ovaj mladji nije imao seksualni odnos oko osam godina.Trenira nindzitcu 10 godina i pravi je nindza.Bas pravi.Ono,ima sva ona sranja koja imaju nindze.I moze da prebije jedno 30tak ljudi .Samo jede prokleto belo meso spava radi i trenira.
Njegov burazer mi svakih par dana kaze.Nemoj da pricas sa njim vidis da je nenormalan.
I tako.Dok se ja i ovaj zezamo onaj trenira..cemu sve to ako nema para i ne smes nikog da udaris jer ces ga ubiti.Jezivo je jak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 03 tra 2015, 09:22 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Samo belo meso kuvano dvopek žitarice sa mlekom i povrće sirovo,kuvano,radi spavaj treniraj,samo kost tetiva i mišić.Ništa seks,slatko,slano,alkohol,cigare,opuštanje.
Pa kakav je to život?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 12 tra 2015, 23:00 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Pa sve zavisi od toga kako ko. Motivacije su razlicite. Imas cak i ljude koji treniraju a ne bore se - nikad, dakle ni amaterski. Rade to jer Muay Thai trening obuhvata sve misice na tijelu. Dakle tebi cak i vrat mora biti dobro natreniran jer inace u clinchu nemas sansi. U to se uvjere mnogi zapadnjaci koji odu u Tajland da to tamo treniraju (Tajland ima oko 50 000 boksera i Muay znaci ustvari samo boks) a kod nas se clinch ne favorizira bas dok je kod Tajlandjana on maltene pa prioritet (nakon svakog treninga - treniras dva puta dnevno po dva sata, sest dana sedmicno - imas clinch sparring). I kad onda lestis po ringu, a tip s kojim treniras 20 kila laksi, zapitas se.

Onda imas ljude koji iz raznih razloga ne zele time da se bave profesionalno (nezahvalno iz finansijskog ugla ili jednostavno ne zelis da se odreknes alkohola, cigara, picki..sta god) pa ucestvuju samo u amaterskim takmicenjima koja su manje opasna a i manje zahtijevna. Umjesto 5 rundi po 3 minute borba traje 3 runde po 2 minute a imas i zastitu na glavi..ne znam kako se to sad na nasem zove. Ali i tad mozes naletiti na budalu koja ovako razmislja...
slika

...i onda te nalema ko budalu jer jednostavno ne mozes fizicki da mu pariras. A i moze ti se desiti i da se tako povredis da ti se izvjesno vrijeme smuci zivot a kamoli trening.
Najcesce povrede u tajlandskom boksu:
http://muaythaipros.com/the-7-most-comm ... muay-thai/

...i naravno, kao sto rekoh, vrat
#5. Strained/Pulled Neck Muscle

When you are not used to clinching, the first few weeks of clinching will be rough. Expect your neck to be constantly sore from resisting your opponents locks. If you clinch with more experienced guys, expect them to get you in some good locks n the clinch.
Most of the time when you strain your neck, you only need to wait a few days before it feels better. Before training make sure you warm up your neck to get the blood flowing. The more you clinch, the stronger your neck muscles will become. This will reduce the amount of soreness you experience from clinching.
slika


Ishrana je ustvari dobra stvar. Ja licno nikad nebi poceo da kuham da nisam poceo da se bavim ovim - a neam zenu da mi spremi (doduse i da imam ko zna dal bi ista jeo jer bi mi bilo krivo da ja kuham a nju jadnu niko nije naucio). Za Muay Thai imas posebne menije...pocnes i da se osjecas bolje jer ne zderes iskljucivo fastfood i razne bureke. Primjer:

10 Food Prepping Tips from the Muay Thai Athlete
http://www.muay-thai-guy.com/muay-thai-meal-tips.html


Radi se inace o srednjovjekovnoj tradiciji koja se razvila da bi vojnik u ratu mogao i dalje da se bori kad se slomi kuplje, mac, kad izgubi stit, itd. Zbog toga i jesu najtvrdji dijelovi tijela esencijalni, dakle laktovi, koljena...
Oni pocinju vec sa sest, sedam godina s tim. Neki i ranije. I treniraju, naravno djeci primjereno, isto tako dva puta dnevno - svaki dan, osim nedjeljom. I sakupe o toku karijere - neki se bore i sa 40 godina, oko 200 do 300 borbi (sto je nevjerovatno puno kad se usporedi s karijerom ljudi koji se kod nas bave "zapadnjackim boksom"..western boxing). Zilavijih ljudi slabo da ima. Djeca se isto tako bore - ustvari fight nights pocinju s borbama najmladjih, pa onda polako borci postaju stariji (oko desetak borbi za vecer..upad ovisno od arene ali u vrh glave pedesetak eura...al vrh..mozes i za 15..a sjedis direkt pored ringa jer si Tajlandjani to rijetko zele priustiji..publika je obicno njihova rodbina i nezaobilazni kladioniraci). Problem je u tome sto je i taj sport - reglementiran u 20. vijeku na internacionalnom nivou, postao zrtva kapitalizma i kapitalistickog sistema, tako da gyms (dakle klubovi) ovise od kladionicara, tako da je sve podredjeno novcu i rijetko koji bokser ima a da uspije da dodje do dva najpoznatija ringa, Ratchadamnoen i Lumpini. A i tu kad dodje ne znaci da ce da napravi karijeru jer mora da se veoma cesto bori jer od toga prezivljava (sto znaci da nema vremena da se tijelo regenerira i onda logicno da gubi formu).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 12 tra 2015, 23:08 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Imas i nasih ljudi koji tamo idu pa borave izvjesno vrijeme. Treniraju, bore se. Samo, dok je to za zapadnjake (bijelce) vise avantura, kad mu dokurci on se fino vrati kuci pa nastavi gdje je stao, za Tajlandjane je i stvar prezivljavanja (mislim na veliku masu a ne na zvijezde poput Buakaw-a por Pramuka..prvo je ime, a drugo je klub za koji se bori). Oni za bijelce imaju rijec za koju ni dan danas nisam siguran do koje je mjere uvredljiva...rasisticka..zovu sve bijelce Farang. Tako da ima i posebna Muay Farang Liga u kojoj su svi osim Tajlandjana (sad opet i Japanaca ima pa mi nije jasno to s tim pojmom Farang). Ti tamo dakle nisi ni german figther, ni american fighter, ni nista, vec farang fighter.

Evo kako izgleda jedan dio treninga - gdje ti partner drzi ove "Pratzen"...opet blage neam kako se to na nasem zove.

Ovaj decko je inace nas...vas..zavisi kako gledas. Jajcanin, izbjego u Srbiju pa preko Srbije za Ameriku. Otiso u Tajland i tamo imao par dobrih borbi, obicno pobjeda.
https://www.youtube.com/watch?v=K5zbPR1be10

Obrati paznju na pokrete nogu...na rad nogu. Kao ples. Zacudio sam se kad sam vidio da su neki svjesno uzimali casove plesa da bi poboljsali vlastitu tehniku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 12 tra 2015, 23:18 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
ekstremna verzija je muay thai boran..dakle bez rukavica i s posebnom tehnikom koja je direktno preuzeta iz srednjovjekovne tradicije.

https://www.youtube.com/watch?v=XPPxddU2iKk


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 12 tra 2015, 23:21 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
puntar2.0 je napisao/la:


Cemu ta maska sluzi, neki trening efekt, zbog smanjenog ''uvoza'' kisika?


Da, bas to. I kao onda ti bude poslije puno lakse bez maske.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 12 tra 2015, 23:23 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
Jedna od mogucnosti "stvrdnjavanja cjevanica"

Kad blokiras dizes nogu i kao stit koristis cjevanicu sto zna biti prilicno bolno. Navikavas se dakle na razlicite nacine.

https://www.youtube.com/watch?v=SzrkHz4N8tM


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 13 tra 2015, 16:49 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 13 tra 2015, 17:52 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2014, 16:41
Postovi: 948
ne znam..meni je ovaj mma...ko zivotinje u kavezu et

https://www.facebook.com/video.php?v=10153297518539789

a ovako neki tajlandjani rade shin conditioning :D cisto da se vidi o cemu govorim kad kazem zivotinje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 31 svi 2015, 22:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Nisam siguran treba li to ovdje ili u Vesele klipove... Umro sam od smijeha. :sega


_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Svjetsko kadetsko džudo prvenstvo
PostPostano: 08 kol 2015, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Svjetsko kadetsko džudo prvenstvo-Sarajevo

Live...

http://134.213.29.25/live/index.php?channel=1


Citat:
Svjetsko kadetsko džudo prvenstvo bit će održano od 5. do 9. kolovoza u Dvorani “Juan Antonio Samaranch” u Sarajevu.

Čast da bude domaćin ovog sportskog događaja, Judo savezu BiH pripala je nakon uspješne organizacije triju evropskih prvenstava i devet evropskih kupova.

”Na prvenstvu se očekuje učešće takmičara iz 90 zemalja, što je najveći broj zemalja na jednom takmičenju koje je ikada održano u BiH”, izjavio je selektor džudo reprezentacije BiH. Branislav Crnogorac.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 28 kol 2015, 08:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
:zubati

Citat:
Nepoznati muškarac iz San Francisca, koji je ohrabren alkoholom odlučio maltretirati djevojku nasred ulice, završio je baš kao što je i zaslužio zahvaljujući izvjesnom Ryanu, instruktoru jiu-jitsua




Evo šta se desi kad se pijanac namjeri na majstora borilačkih vještina


Nepoznati muškarac iz San Francisca, koji je ohrabren alkoholom odlučio maltretirati djevojku nasred ulice, završio je baš kao što je i zaslužio zahvaljujući izvjesnom Ryanu, instruktoru jiu-jitsua, koji je primijetio prizor tačno u trenutku dok se spremao napustiti tamošnju Akademiju Ralpha Gracieja. Prema riječima majstora te borilačke vještine, pijani je muškarac pljuvao u smjeru djevojke i dobacivao joj rasističke uvrede, a kada se još krenuo neprimjereno dodirivati po intimnim dijelovima tijela, damu je toliko isprepadao da je stala vrištati od straha.

Ryan joj je tada priskočio u pomoć i od nje odmaknuo nasilnika, međutim umjesto da shvati kako je već 'debelo u crvenom' i pokupi se, agresivac se usredotočio na njega. "Nakon što sam odmakao djevojku, okomio se na mene. Počeo me vrijeđati, a zatim je skinuo jaknu i krenuo mi prijetiti fizičkim obračunom. Zaista nisam čovjek koji podržava ulično nasilje, ali ovome je tipu baš trebalo očitati lekciju", napisao je instruktor, koji je, svjedoči video, ipak pazio da muškarca ne povrijedi, prenosi dnevnik.hr.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 27 ruj 2015, 12:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Mala slatkica zakon, da nije iz Irske, pomislio bi da je Markanov rod!


_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 27 ruj 2015, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Ministry of Sound je napisao/la:
Mala slatkica zakon, da nije iz Irske, pomislio bi da je Markanov rod!



:palacgore1 Mala čigra!

Kad je ljuta,ima facu poput onom malca sa bumerangom iz Mad Max 2

Evo je opet,sa ninjama...



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 18 lis 2015, 13:52 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
lik iz jajca - svjetski prvak.

dje hadzifejzovic da naprati reportazu


borba protiv pjegavog i ridjobradog irca - pogledati drugi dio
https://www.youtube.com/watch?v=Qzulu0hKgD4

slika

lik jebe keve..protjeran iz jajca, onda u srbiju pa iz srbije u ameriku

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 29 lis 2015, 16:07 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
SENCHAI - ovaj lik je jebeni umjetnik.

https://www.facebook.com/fighttipsvideo ... 522157082/

Par ljepsih momenata iz njegovih borbi..kako je samo promisljen i brz..koja ljepota u pokretima..nevidjeno do sad..barem za mene. Rijetko se radja ovakva sorta borca..zna sa svima jednostavno..1:17 - na preskok..kako izradi tipa koji je za glavu veci od njega..BEAUTIFUL

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 30 lis 2015, 15:47 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Buakaw - njih dvojica su tu negdje..ali za razliku od Senchaia ovaj je sirovina

https://www.youtube.com/watch?v=mBdxtFC6p1M

Sto ne znaci da nije promisljen u nastupu.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 30 lis 2015, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Nisam nikad bio obožavatelj bilo kojeg borilačkog sporta , ali mogu pogledati nekad boks ili nešto slično.

Ali kad vidim ovo što je danas popularno MMA i slične gadosti mogu reći da je to najodvratnije nešto što sam pogledao i da se pitam zabranio bi to odmah.

Jbt kad legne na čoeka pa ga udara onako sputanog ili lome ruke jedni drugima onako znojavi i gnevni dođe mi da bacim peglu od muke , jer tu viteštva i plemenitosti nema ni mrve.

Fuj.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 30 lis 2015, 16:21 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
I meni se to gadi.

Muay Thai nema veze s tim iako je jedan od brutalnijih sportova.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 30 lis 2015, 16:24 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
PAZI OVO :D


Nerdy girl beats up guys at the gym - Maxmantv


kako ih cura izradi..

https://www.youtube.com/watch?v=F3FZLTpJREY

:wub :wub

ali ova je zesce zajebana..nebi joj mogo ni prismrditi iako je zensko i najmanje dvaest tries kila laksa..nevjerovatno, ali tako je

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 30 lis 2015, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Gluposti za mene ovi i nije sport hajde boks nekako može proći ali ovo valjanje po podu i udaranje po preponama nazivati sportom.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 30 lis 2015, 16:28 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
na sta mislis?

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 30 lis 2015, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35589
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
mma, mai thai i ove ostale azijatske izmišljotine, u boksu barem ima nekih pravila.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 30 lis 2015, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Ma užas , kad vidim žensko ovako zajapureno sa opakom facom odmah me hvata akutna impotencija.

Ali sa druge strane , žene ne mogu biti tako agresivne i brutalne kao muškarci , pa me ta činjenica ipak vodi ka tome da bi rađe gledao ženski meč nego muški.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Borilački sportovi
PostPostano: 30 lis 2015, 16:40 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
kakve izmisljotine? muay thai je tradicionalni tajlandski boks..postoji milion godina a reglementiran je gotovo sto godina. jedino to sto je na zapadu postalo popularno od onog glupog filma sa zan klod van damom.

svaki udarac ima svoj naziv..kazu cesto i umjetnost osam udova..zato sto koristis koljena i laktove..i to je ono sto ga razlikuje od kickboxa..kickbox je *** izmisljeni. i onda imas plus tipicne muay thai throws..obicno iz clinch pozije

muay thai je poezija

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 272 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 17 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO