HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 lip 2026, 03:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 322 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 06 stu 2011, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10955
Bobovac je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Aj ti čestitaj im još jednom ili ako baš hoćeš i 5,6 puta čisto da se ne bi tema zagovnala pošto je baš inspirativna za raspravu. :zubati


Ne kontam u čemu je tvoj problem i otkud tolika mržnja u tebi... nekontrolirana mržnja??! Otkud ti tolike frustracije i tolika potreba da ih na forumima ispoljavaš i da se emotivno prazniš? Jesi li takav i u stvarnom životu? Ne možeš valja biti, bio bi mrtav u roku od 3 dana.


Prema čemu mržnja?! :neznam

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 06 stu 2011, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5970
Meni ne može proč ni Bajram a da mi neki krmeljinavi ne dođe ovdje pametovat

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 06 stu 2011, 20:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3675
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
joe enter je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

Ne kontam u čemu je tvoj problem i otkud tolika mržnja u tebi... nekontrolirana mržnja??! Otkud ti tolike frustracije i tolika potreba da ih na forumima ispoljavaš i da se emotivno prazniš? Jesi li takav i u stvarnom životu? Ne možeš valja biti, bio bi mrtav u roku od 3 dana.


Prema čemu mržnja?! :neznam


Privitak/ci:
1cdee7bf56020cea8507c3c4b185c9dd.jpg
1cdee7bf56020cea8507c3c4b185c9dd.jpg [ 69.05 KiB | Pogledano 5036 put/a. ]

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 06 stu 2011, 20:44 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11633
Lokacija: Varta drzava
Kum Bečo je napisao/la:
Meni ne može proč ni Bajram a da mi neki krmeljinavi ne dođe ovdje pametovat


Vala bas. :D

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 06 stu 2011, 20:44 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4632
zlatni_ljiljan je napisao/la:
zapovjednik je napisao/la:
"takaballahu minna wa minkum"
"Bajram serif mubarek olsun"
שמח עיד ovo sam sa google prevoditelja :mrgreen:
Ili na nasem...Sretan Bajram svim muslimanima....


Allah Razilah Olsun,nek‘ je bericetno

O Ljiljane brate...vratio si se... :bihzastava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 06 stu 2011, 20:48 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11633
Lokacija: Varta drzava
joe enter je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

Ne kontam u čemu je tvoj problem i otkud tolika mržnja u tebi... nekontrolirana mržnja??! Otkud ti tolike frustracije i tolika potreba da ih na forumima ispoljavaš i da se emotivno prazniš? Jesi li takav i u stvarnom životu? Ne možeš valja biti, bio bi mrtav u roku od 3 dana.


Prema čemu mržnja?! :neznam


Evo da se slozim s tobom. Nije ni meni jasno, je doduse da volis malo mudrovati gdje treba i gdje ne treba. :D

Al slazem se da nista ovdje nije iskreno. Tako je na kraju uvijek i bilo u tzv. BiH. Zato i onakav rat.

Al kao sto rekoh, nije mjesto ni vrijeme ovdje. :D

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 06 stu 2011, 21:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 29405
Lokacija: Heartbreak Hotel
Možda i nije mnogo toga iskreno, evo ja nisam ni čestitao da ne ispadnem licemjer (jesam na drugoj temi liljančetu jer me iznenadi svojom pojavom pa me uzeo na foru, heh).
Ali nedostatak iskrenosti ne mora biti opravdanje za nedostatalj elementarne ljudskosti i poštovanja. Ovo je tema o vjerskom prazniku i svatko ako i ne voli ove ili one može bar na jedna dan godišnje zatomiti svoje neke animalne porive i ako neće već da čestita onda barem nek ne pljuje po nečijim svetinjama bez obzira iz kojih razloga.
Zar je to tako teško?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 06 stu 2011, 21:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 64245
Lokacija: DAZP HQ
Sretan bajram svima koji slave!

jedno pitanje...jel istina da se osjeti po selima miris paljenje vune? prolazio sam maloprije kroz Bugojno i Donji Vakuf, ne možeš ostat od nekog mirisa, a vele mi da je od paljene vune.

Robbijeva teorija: od 5000 pita 10% zagorilo. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 06 stu 2011, 21:12 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11633
Lokacija: Varta drzava
To je istina, zato i kazem da se petlja svugdje. Oces cestitas, neces, produzi dalje i gotovo... :kava

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 06 stu 2011, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 ruj 2011, 23:44
Postovi: 209
Neko je izgleda mišljenja da je bolje da ne pišem u podforumu za politiku. Ali kako nisam skroz blokiran, pisaću pomalo u ostalim dijelovima foruma. Za Bosnu i Hercegovinu i Herceg-Bosnu.

Hrvatska: Muslimanski vjernici proslavili kurban bajram

Muslimani diljem svijeta slave Kurban Bajram, jedan od dva najveća islamska blagdana. U zagrebačkoj džamiji okupilo se mnoštvo vjernika, a vjernicima su ispred džamije Bajram čestitali Milan Bandić, Davor Bernardić i još neki gradski političari. Predsjednik Ivo Josipović posjetio je novoizgrađeni Islamski centar u Rijeci. Na kraju jutarnje molitve čestitao je blagdan okupljenim vjernicima u novoizgrađenoj džamiji. U prostorijama splitskog mesdžida u Cosmijevoj ulici stotinjak muslimanskih vjernika molilo je bajran namaz.

http://www.zabranjeni.url/muslimanski-vjer ... =79&foto=1

slika

_________________
Old Fridolin: Ali minimalno, da imamo pravo birati svoje kandidate mi sami.
BORG Pakšu Bosnensis: Gdje je to pravo i na cemu se temelji? Jel dovoljno nesto zeljeti da bi bilo pravo?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 07 stu 2011, 08:26 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 07:22
Postovi: 4632
Vidim...Djole opet koristi priliku da pljuje po religijama...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 07 stu 2011, 11:34 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2974
... priduzujem se cestikama!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 07 stu 2011, 14:37 
Offline

Pridružen/a: 24 svi 2010, 19:48
Postovi: 2925
Lokacija: predvorje dzeneta
zapovjednik je napisao/la:
Vidim...Djole opet koristi priliku da pljuje po religijama...


Ma stipu Djoksija on je kafirchina,nekrsteni isprdak nekih omladinaca zachet pod nekom bukvom ili na kakvom tavanu u sijenu na omladinskoj radnoj akciji u Cajnicu,pa zato je chojk ateista nekrst i ne voli vjernike...

_________________
Bismillahi rrahmani rrahim
Kul huvallahu Ehad
Allahu Samed
Lem Jelid Ve Lem Juled
Vel Lem Jekullehu Kufuven Ehad


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 08 stu 2011, 10:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43692
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Đole, skini se sa ovakvih tema, a rezidentne vjernike muslimane bih zamolio da nam objasne razliku između ovog Bajrama i onog pred 3 mjeseca...ne kontam razliku, svugdje je bila ista poruka i onda i sad Bajram Serif Mubarek Olsun. Jedina razlika koju vidim je što se ovog puta išlo na hadž u Meku.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 08 stu 2011, 10:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 39461
Lokacija: Gl. grad regije
Ovaj je nalik na Božić, a onaj prošli na Uskrs...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 08 stu 2011, 10:30 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11633
Lokacija: Varta drzava
I je l ti Bajrami plutaju? Cini mi se da je prije koju godinu bio tamo u 12 mj.?

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 08 stu 2011, 10:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13227
Ja imam utisak da svi ti verski praznici plutaju. I njihovi i naši. Jedino mi je sigurna Nova godina. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 08 stu 2011, 10:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 39461
Lokacija: Gl. grad regije
Hidžretska godina je kraća od gregorijanske, a i plutaju koliko znam. Bar onaj prvi, kao i Uskrs, gleda se nebo...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 08 stu 2011, 10:56 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11633
Lokacija: Varta drzava
Ja ni dan danas ne znam kad ce Uskrs, a kamo li Bajram... i sto je najgore uhvati me kad je najgore vrijeme... Tako me pred neke dvije godine uhvati bolesna zubobolja da nisam spavao dva dana, a ono nedjelja i Bajram... Sto je najgore ni analgetik nemas kupiti, jedino sto sam uspio uzicati asprin od susjeda, mada kao i da nisam. Tad je cini mi se bio negdje oko Nove.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 08 stu 2011, 11:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13227
Aztec je napisao/la:
Ja ni dan danas ne znam kad ce Uskrs, a kamo li Bajram... i sto je najgore uhvati me kad je najgore vrijeme... Tako me pred neke dvije godine uhvati bolesna zubobolja da nisam spavao dva dana, a ono nedjelja i Bajram... Sto je najgore ni analgetik nemas kupiti, jedino sto sam uspio uzicati asprin od susjeda, mada kao i da nisam. Tad je cini mi se bio negdje oko Nove.


Za zubobolju ti preporučujem ulje od karanfilića, prodaje se kao Dentinol. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 08 stu 2011, 11:00 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3982
Ministry of Sound je napisao/la:
Đole, skini se sa ovakvih tema, a rezidentne vjernike muslimane bih zamolio da nam objasne razliku između ovog Bajrama i onog pred 3 mjeseca...ne kontam razliku, svugdje je bila ista poruka i onda i sad Bajram Serif Mubarek Olsun. Jedina razlika koju vidim je što se ovog puta išlo na hadž u Meku.


Citat:
U islamu postoje dva praznika koja imaju religijski znacaj i koji su inicirani od strane Poslanika.

Eid al Fitr se slavi svake godine na kraju mjeseca Ramazana (mjeseca u kome se posti), odnosno na prvi dan mjeseca Shavala, nekon sto muslimani upotpune obavezu posta tokom mjeseca Ramazana.

Eid al Adha se slavi 10-og Zul-hadzdza (zadnjeg mjeseca muslimanskog kalendara, tokom kojeg muslimani vrse hadzdz-hodocasce) u sjecanje velike zrtve, i iskusenja Ibrahima(Abrahama) s.a.v.s.

Zekat al Fitr je milostinja koju je musliman duzan dati u zadnjim danima Ramazana, prije samog bajrama(Eid al Fitra)
U toku bajramskih dana (Eid Al Fitr) se slavi i velica Allah, nakon svake molitve (unutar tri dana).

Obje ove prigode imaju specifican znacaj za muslimane, posebice po pitanju sjecanja na Allaha i iskazivanja zahvalnosti prema Njemu, kao sto su isti jedan vid slavlja, veselja pri kojima se obilazi porodica, prijatelji, poznanici itd.Recimo da je to jedan vid veselja u jednom 'opustenom' drustvenom okruzenju. Prigodom toga se iznosi ono ponajbolje iz 'svacije kuhinje' (bez normalno zabranjenih stvari kao sto je alkohol, bez pretjerivanja :) )

Prema Aishi ra, jednom je Abu Bekr pokusao da zaustavi mlade djevojke koje su pjevela u Poslanikovoj kuci, i Poslanik mu je rekao:

"Abu Bekr, svaka nacija (umma, narod) ima neki dan slavlja.Ovo (bajram-Eid Al Fitr) je nash praznik (pa pusti ih neka se pjevajuci zabavljaju)"


preuzeto s drugog foruma

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 08 stu 2011, 11:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13005
Cestitao bi nekom prijatelju muslimanu uzivo...ovako preko neta je puko ispunjavanje bezlicne forme, totalno nepotrebno.

Niti znam sta znaci Mubarek Olsun...a da mumlam nesto nepoznato na arapskom, ne ide mi jbg...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 08 stu 2011, 11:05 
Offline

Pridružen/a: 19 ruj 2009, 11:35
Postovi: 3982
DzoniBG je napisao/la:
Cestitao bi nekom prijatelju muslimanu uzivo...ovako preko neta je puko ispunjavanje bezlicne forme, totalno nepotrebno.

Niti znam sta znaci Mubarek Olsun...a da mumlam nesto nepoznato na arapskom, ne ide mi jbg...


To nije arapski to je Turski.

Citat:
Čestitka bajrama riječima "Bajram šerif mubarek olsun" znači otprilike: Neka bude čestit i blagoslovljen (mubarek) Bajram! Dakle, riječ olsun znači: da bude, neka bude.

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 08 stu 2011, 11:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13005
Bišćanin je napisao/la:
To nije arapski to je Turski.


Eto Bicko koliko mi je to spansko selo :neznam

a procitao sam Kuran :001_tongue

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bajram Šerif Mubarek Olsun
PostPostano: 08 stu 2011, 11:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13227
A šta znači ŠERIF?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 322 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO