HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 17:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 11:02 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Muslimani tj. Bošnjaci zamjeraju Bosanskim Hrvatima i Srbima što BiH ne doživljavaju kao
Citat:
svoju
zemlju nego se vežu uz Hrvatsku ili Srbiju.Ja im postavih provokativno ali ozbiljno pitanje,da je Turska tu blizu uz granicu BiH nebi li se oni navezali na nju?
Za koga navijaju kad igra Turska protiv Srbije ili Hrvatske?Nije li to ono:"Krv nije voda!"
Imaju Srbi i Hrvati više razloga da se navežu na susjedne zemlje(svoje) od Bošnjaka.Jer Bošnjai nisu iste nacije kao Turci.Za razliku od Srba i Hrvata koji jesu iste nacije kao susjedne zemlje.
E sad,kad bi mi svi bili pošteni,i Srbi i Hrvati i Bošnjaci,znali bi da je dosta zemalja tj. država nastalo poslije BiH pa postoje.
Zašto nebi BiH postojala kao država koju bi i Srbi i Hrvati i Bošnjaci prihvatili kao svoju?Što je Švicarska?Zemlja tri nacije a opet ju doživljavaju kao SVOJU i zasebnu državu.Ne vežu se ni uz Njemce ni Talijane ni Francuze."Mi smo Švicarci" kažu.
Zašto nebi i svi u BiH tu zemlju prihvatili kao svoju.Bez obzira na vjeru i naciju.Ta Švicarci nisu iste vjere(mada slične jesu,kršćani) pola ih je katolika pola protestanata.Znam dosta Hrvata koji kažu"Ja sam Bosanac".Ne kažu ja sam Hrvat.
Prvo,trebalo bi istinu dati na sunce.Nakon ovog besmislenog rata,svi svima bi trebali priznati,obznaniti koliko zla i zločina su napravili njihovi.Tražiti oproštenje,prihvatiti oprost i imati SVOJU državu.Simpatiju prema svom narodu u susjednoj zemlji da ali biti svoj na svome.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21622
patriot_1 je napisao/la:
Muslimani tj. Bošnjaci zamjeraju Bosanskim Hrvatima i Srbima što BiH ne doživljavaju kao
Citat:
svoju
zemlju nego se vežu uz Hrvatsku ili Srbiju.Ja im postavih provokativno ali ozbiljno pitanje,da je Turska tu blizu uz granicu BiH nebi li se oni navezali na nju?
Za koga navijaju kad igra Turska protiv Srbije ili Hrvatske?Nije li to ono:"Krv nije voda!"
Imaju Srbi i Hrvati više razloga da se navežu na susjedne zemlje(svoje) od Bošnjaka.Jer Bošnjai nisu iste nacije kao Turci.Za razliku od Srba i Hrvata koji jesu iste nacije kao susjedne zemlje.
E sad,kad bi mi svi bili pošteni,i Srbi i Hrvati i Bošnjaci,znali bi da je dosta zemalja tj. država nastalo poslije BiH pa postoje.
Zašto nebi BiH postojala kao država koju bi i Srbi i Hrvati i Bošnjaci prihvatili kao svoju?Što je Švicarska?Zemlja tri nacije a opet ju doživljavaju kao SVOJU i zasebnu državu.Ne vežu se ni uz Njemce ni Talijane ni Francuze."Mi smo Švicarci" kažu.
Zašto nebi i svi u BiH tu zemlju prihvatili kao svoju.Bez obzira na vjeru i naciju.Ta Švicarci nisu iste vjere(mada slične jesu,kršćani) pola ih je katolika pola protestanata.Znam dosta Hrvata koji kažu"Ja sam Bosanac".Ne kažu ja sam Hrvat.
Prvo,trebalo bi istinu dati na sunce.Nakon ovog besmislenog rata,svi svima bi trebali priznati,obznaniti koliko zla i zločina su napravili njihovi.Tražiti oproštenje,prihvatiti oprost i imati SVOJU državu.Simpatiju prema svom narodu u susjednoj zemlji da ali biti svoj na svome.


Švicarska je zemlja jedne nacije (ili njih 100ak, svaki kanton ima svoju), samo drugih jezika.
BiH nije takva.
Problem je što jedni (muslimani) pokušavaju vladati nad druga 2.
Da svatko ima svoj entitet, problema ne bi bilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Ceha je napisao/la:
Da svatko ima svoj entitet, problema ne bi bilo.


Bi.
Mi smo vijekovima neprijateljski narodi i kao takvi ne možemo i ne smijemo živiti u nikakvoj zajednici.
BiH radi mira mora nestati sa lica zemlje.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21622
novovrijeme je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Da svatko ima svoj entitet, problema ne bi bilo.

Bi.
Mi smo vijekovima neprijateljski narodi i kao takvi ne možemo i ne smijemo živiti u nikakvoj zajednici.
BiH radi mira mora nestati sa lica zemlje.

Polako.
Prvo svakom svoj entitet, a onda se sve više i više razdvajati, odnosno micati "središnju" vlast.
Ako se može i odmah, zašto ne?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 17:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nema polako. Nismo vam vi krivi što svoje probleme niste rešili na vreme, nego malo piškili, malo kakili. FBiH, majorizacija i tako to još decenijama, treba vremena da iz dupeta dođe u glavu. Posle jebanja u Vašingtonu, nema kajanja. Okrenite se Sarajevu i tražite Ahdnamu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Identitet današnjih Bošnjaka je stvoren na osnovu odbacivanja vere ova dva naroda gde su 500 godina bili ponosni upravo na to odbacivanje i razdvajanje.
I onda novi moderni identitet su stvorili na osnovu rata i žrtve koje su imali u sukobu sa ova dva naroda.

Mislim da je Srbima a i verovatno i Hrvatima potpuno neprihvatljivo da im kreira identitet i patriotizam oni koji si simbol zbog čega postoji mržnja već vekovima.

Zato sam siguran da zajednička politička tvorevina je uvek nekom od da tri naroda kamen oko vrata.

Tek kad se razdvojimo politički ima šanse za pomirenje , jer ruku na srce nikad nismo živeli odvojeno.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 18:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
patriot_1 je napisao/la:
Muslimani tj. Bošnjaci zamjeraju Bosanskim Hrvatima i Srbima što BiH ne doživljavaju kao
Citat:
svoju
zemlju nego se vežu uz Hrvatsku ili Srbiju.Ja im postavih provokativno ali ozbiljno pitanje,da je Turska tu blizu uz granicu BiH nebi li se oni navezali na nju?
Za koga navijaju kad igra Turska protiv Srbije ili Hrvatske?Nije li to ono:"Krv nije voda!"
Imaju Srbi i Hrvati više razloga da se navežu na susjedne zemlje(svoje) od Bošnjaka.Jer Bošnjai nisu iste nacije kao Turci.Za razliku od Srba i Hrvata koji jesu iste nacije kao susjedne zemlje.
E sad,kad bi mi svi bili pošteni,i Srbi i Hrvati i Bošnjaci,znali bi da je dosta zemalja tj. država nastalo poslije BiH pa postoje.
Zašto nebi BiH postojala kao država koju bi i Srbi i Hrvati i Bošnjaci prihvatili kao svoju?Što je Švicarska?Zemlja tri nacije a opet ju doživljavaju kao SVOJU i zasebnu državu.Ne vežu se ni uz Njemce ni Talijane ni Francuze."Mi smo Švicarci" kažu.
Zašto nebi i svi u BiH tu zemlju prihvatili kao svoju.Bez obzira na vjeru i naciju.Ta Švicarci nisu iste vjere(mada slične jesu,kršćani) pola ih je katolika pola protestanata.Znam dosta Hrvata koji kažu"Ja sam Bosanac".Ne kažu ja sam Hrvat.
Prvo,trebalo bi istinu dati na sunce.Nakon ovog besmislenog rata,svi svima bi trebali priznati,obznaniti koliko zla i zločina su napravili njihovi.Tražiti oproštenje,prihvatiti oprost i imati SVOJU državu.Simpatiju prema svom narodu u susjednoj zemlji da ali biti svoj na svome.
Zato što se mrzimo međusobno.Zato što ta mržnja traje vekovima.Lično mi Srbi je sad nećemo više nikako i ni ukakvom obliku.Zadnjih 100tinjak godina druga dva naroda su iskoristili svaku šansu da počine genocid nad nama.Nećemo da živimo sa druga dva naroda nikako i niukakvom obliku nikakve zajednice,ničega.
Jesi zadovoljan odgovorom?
A sad ti meni reci.Zašto je tebi stalo do tkz.BiH?I šta te je potaklo da otvoriš ovakvu temu koja je za mene a i ostale Srbe čista provokacija?

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 18:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
Posle svega što smo preživeli.Postojanje bilo kakvog oblika bilo kakve BiH je uvreda za srpski narod.BiH mora da nestane.Ništa nije dovoljno i niko ne može da ponudi ništa što bi bilo dovoljno,da BiH opstane.

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 19:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ceha je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Bi.
Mi smo vijekovima neprijateljski narodi i kao takvi ne možemo i ne smijemo živiti u nikakvoj zajednici.
BiH radi mira mora nestati sa lica zemlje.

Polako.
Prvo svakom svoj entitet, a onda se sve više i više razdvajati, odnosno micati "središnju" vlast.
Ako se može i odmah, zašto ne?



Sa Srbima bi se uvijek klali Bošnjaci jer oni su za Bošnjake Vlahadija dok su Bošnjaci za njih Turci, sa Hrvatima kolko toliko Bošnjaci imaju svedene račune negdje oni ove pokrstili mlatili po Hrvatskoj Lici Slavoniji, Bošnjaci negdje njih gotova priča završeno poglavlje hajmo dalje dok kod Srba hm nema dalje.
Bošnjaci su Muslimani treba ih vratiti vjeri pradjedova, oni su janjičari Srpski mržnja je veća Bošnjaka prema Srbima nego prema Hrvatima, prema Hrvatima se postupa na hrvatski kulturno i podmuklo, dok prema srbima na srpski.
Odnos Srba i Bošnjaka je odnos ISlama spram Pravoslavlja, to se rješava mačom i ognjem i onda mirom.
Nema drugačije, eno Čečeni i Rusi, odnosi su korektni znači dva poštena neprijatelja koja mogu postati i saveznici protiv Zapada.
Putin gradi džamiju veliku u Moskvi npr.
Istočna Crkva nije loša samo Svetosavlje ne valja i to je razlog zašto Bošnjaci i Albanci nikad neće moći na zelenu granu sa Srbima, a i Turski zulumi koje Srbi pamte i žele se osvetiti, sad imamo i srpske zulume nat "Muslimani" koje Bošnjaci pamte i to je to.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
sivi vuk je napisao/la:
Posle svega što smo preživeli.Postojanje bilo kakvog oblika bilo kakve BiH je uvreda za srpski narod.BiH mora da nestane.Ništa nije dovoljno i niko ne može da ponudi ništa što bi bilo dovoljno,da BiH opstane.



Za Bošnjake je poniženje da se Bosna i Hercegovina raspadne kao za Srbe da nemaju Kosova.
To je to.
Gubitak BIH nakon egzodusa Bošnjaka u devedesetim, gubitak BiH u miru bi veliko poniženje bilo jer se ni u ratu nije izgubila, dakle raspad BIH bi stvorio novu mržnju i otklon prema Srbima i Hrvatima, jer eto došli prekoSavljani i prekoDrinaši sa svojim Crkvama da vrše agresiju i ruše Bosnu i Hercegovinu, dušmani su urušili, ali osvetiti ćemo im se za 500 godina 500. Bosna će biti cijela.
Nebitno kad ali mržnja bi još više rasplamsana bila.

Sa Srbima su dobri odnosi barem iskreni dušmana dva Vlah i Muslimani.
Hrvatski odnos je ovakav :" Premda ima planova o velikoj Srbiji iz mržnje prema pravoslavnim Srbima, moramo surađivati sa nekrstom kojeg mrzimo iz dna duše, ali eto to moramo kako bi ostvarili ono što želimo. Treći entitet će biti Srbi će nas podržati, za Hrvate u RS će nas Bošnjaci podržati.
NE može se na dvije stolice sjediti, i misliti da je taj drugi idiot da neće primijetiti.
Očima se ne mogu vidjeti Bošnjaci i Srbi ali Srbin neće okupirati Bosnu, nije mu ni Dušan mogao..

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
patriot_1 je napisao/la:
Muslimani tj. Bošnjaci zamjeraju Bosanskim Hrvatima i Srbima što BiH ne doživljavaju kao
Citat:
svoju
zemlju nego se vežu uz Hrvatsku ili Srbiju.Ja im postavih provokativno ali ozbiljno pitanje,da je Turska tu blizu uz granicu BiH nebi li se oni navezali na nju?
Za koga navijaju kad igra Turska protiv Srbije ili Hrvatske?Nije li to ono:"Krv nije voda!"
Imaju Srbi i Hrvati više razloga da se navežu na susjedne zemlje(svoje) od Bošnjaka.Jer Bošnjai nisu iste nacije kao Turci.Za razliku od Srba i Hrvata koji jesu iste nacije kao susjedne zemlje.
E sad,kad bi mi svi bili pošteni,i Srbi i Hrvati i Bošnjaci,znali bi da je dosta zemalja tj. država nastalo poslije BiH pa postoje.
Zašto nebi BiH postojala kao država koju bi i Srbi i Hrvati i Bošnjaci prihvatili kao svoju?Što je Švicarska?Zemlja tri nacije a opet ju doživljavaju kao SVOJU i zasebnu državu.Ne vežu se ni uz Njemce ni Talijane ni Francuze."Mi smo Švicarci" kažu.
Zašto nebi i svi u BiH tu zemlju prihvatili kao svoju.Bez obzira na vjeru i naciju.Ta Švicarci nisu iste vjere(mada slične jesu,kršćani) pola ih je katolika pola protestanata.Znam dosta Hrvata koji kažu"Ja sam Bosanac".Ne kažu ja sam Hrvat.
Prvo,trebalo bi istinu dati na sunce.Nakon ovog besmislenog rata,svi svima bi trebali priznati,obznaniti koliko zla i zločina su napravili njihovi.Tražiti oproštenje,prihvatiti oprost i imati SVOJU državu.Simpatiju prema svom narodu u susjednoj zemlji da ali biti svoj na svome.



Ne bi da te pitam, jesu li se kad Srbi i Hrvati u BIH bunili protiv Srbije i Hrvatske dok Bošnjaci su se čak i tukli sa Turkešama kad su vidili da su ugorženi u BIH i kad su vidili ugroženost Bosne od strane Srbije da su se Bosanske nahije davale Srbima zato što je Osmansko carstvo izgubilo u bitci sa Rusima pa potipisali pakt neki.
Dalje ne bi i da je ovde blizu Turska jer nas ne bi priznavali kao Bošnjake već kao Turke nekakve ili Osmanlije.
Evo jednog primjera.
Bošnjaci bi bili drugi Kurdi.


" Bošnjaci i Osmanlije prem da su Muhamedovci i jedan i drugi, opet se mrze strašno kao prava nebratja. – Bošnjak mrzi na Osmanliu, jerbo kaže, da neima pod nebom gadniega čoveka od Osmanlie, a Osmanlia kaže, da su Bošnjaci Muslimani, i da su gori od đaura, zato da jih treba davit i gaziti, nek se boje Muslimani, i nek znadu, tko jim zapoveda. I od tuda dolazi, da se Bošnjaci boje Osmanliah, kao i Krstjani od Bošnjakah Turakah."

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 19:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
korrisnik je napisao/la:
sivi vuk je napisao/la:
Posle svega što smo preživeli.Postojanje bilo kakvog oblika bilo kakve BiH je uvreda za srpski narod.BiH mora da nestane.Ništa nije dovoljno i niko ne može da ponudi ništa što bi bilo dovoljno,da BiH opstane.



Za Bošnjake je poniženje da se Bosna i Hercegovina raspadne kao za Srbe da nemaju Kosova.
To je to.
Gubitak BIH nakon egzodusa Bošnjaka u devedesetim, gubitak BiH u miru bi veliko poniženje bilo jer se ni u ratu nije izgubila, dakle raspad BIH bi stvorio novu mržnju i otklon prema Srbima i Hrvatima, jer eto došli prekoSavljani i prekoDrinaši sa svojim Crkvama da vrše agresiju i ruše Bosnu i Hercegovinu, dušmani su urušili, ali osvetiti ćemo im se za 500 godina 500. Bosna će biti cijela.
Nebitno kad ali mržnja bi još više rasplamsana bila.

Sa Srbima su dobri odnosi barem iskreni dušmana dva Vlah i Muslimani.
Hrvatski odnos je ovakav :" Premda ima planova o velikoj Srbiji iz mržnje prema pravoslavnim Srbima, moramo surađivati sa nekrstom kojeg mrzimo iz dna duše, ali eto to moramo kako bi ostvarili ono što želimo. Treći entitet će biti Srbi će nas podržati, za Hrvate u RS će nas Bošnjaci podržati.
NE može se na dvije stolice sjediti, i misliti da je taj drugi idiot da neće primijetiti.
Očima se ne mogu vidjeti Bošnjaci i Srbi ali Srbin neće okupirati Bosnu, nije mu ni Dušan mogao..


BiH su stvorili Srbi dok su tovji bili saradnici okupatora i Hrvati(cveće).

Odakle tebi ideja da je BiH vaša?? , da vam je nije sultan ostavio u amanet kad je doneo iz Anadolije u torbi??

Saradnik okupatora i mrzitelj sopstvenog naroda kojima su Turci i okupatorska religija NIKADA ama baš NIKADA neće moći bar Srbima oteti i pedalj onoga što je njihovo , jer pre će Srbi zaratiti sacelim svetom i nestati nego da nam vi krojite kapu i da nam vi određujete cenu patriotizma i državnosti.

Čuj Dušana pominješ?? , pa majmune jedan glupavi on je vraćao ono što su mu okupirali bosanski ban i Mađari a ne da je nešto osvajao , a sa druge strane ti nemaš veze sa time jer ti si plod domaćih izdajnika i okupatora a ne Bosanaca i Bošnjana.

Ćeraćemo se još , sve dok ne shvatite da BiH nije vaša.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 20:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Kako nije Bosna naša kad Srbi navijaju da Srbija bude ili da bude srpska republika.
BiH nisu stvorili Srbi nikakvi BIH postoji od Kulina Bana i dobrijeh dana pa do Tvrtka.
Bošnjaci veliko pravo imaju kad druga dva naroda je ne žele tu im daju samo otvoren put u svojatanju BOsne a da druga dva naroda proglase stranima.
Šta je okupirao Bosanski ban kad se zna kolika je Bosna bila za vrijeme kralja Tvrtka, vidiš ti si Srbin i za tebe je Dušan osloboditelj bosanskih teritorija dok je za mene kao Bošnjaka osvajač.


Da ćeraćemo se još.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 20:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
sivi vuk je napisao/la:
Posle svega što smo preživeli.Postojanje bilo kakvog oblika bilo kakve BiH je uvreda za srpski narod.BiH mora da nestane.Ništa nije dovoljno i niko ne može da ponudi ništa što bi bilo dovoljno,da BiH opstane.

Nemoj tako, ovaj gore programer iz Zagreba bi da mi sačekamo trenutak koji bi njima odgovarao da rušimo BiH.

E pa ne može programer. Sami ste skuvali svoju sudbinu, sami je i jedite. Nama RS, Muslimanima FBiH, i vama Hrvatska u AVNOJ granicama i ništa sem toga. Svakom po zasluzi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
A realno podmukli su bili Hrvati.
Trebali su postupati kao Srbi možda bi BIH i podijelili na tri dijela, odmah da su rekli hoćemo 3 entitet.
I pritisak svijeta na Bošnjake bi bio veći i podijelili bi je na tri entiteta.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
korrisnik je napisao/la:
Kako nije Bosna naša kad Srbi navijaju da Srbija bude ili da bude srpska republika.
BiH nisu stvorili Srbi nikakvi BIH postoji od Kulina Bana i dobrijeh dana pa do Tvrtka.
Bošnjaci veliko pravo imaju kad druga dva naroda je ne žele tu im daju samo otvoren put u svojatanju BOsne a da druga dva naroda proglase stranima.
Šta je okupirao Bosanski ban kad se zna kolika je Bosna bila za vrijeme kralja Tvrtka, vidiš ti si Srbin i za tebe je Dušan osloboditelj bosanskih teritorija dok je za mene kao Bošnjaka osvajač.


Da ćeraćemo se još.


Pa ujedinjene srpske države , i zbog toga nikad ranije srpski nacionalisti nisu negirali državotvornost Bosne sve dok vi deca okupatora je niste hteli za sebe i da vi određujete o kakva će ona biti.

Da znaš istoriju onda bi znao idiote jedan nepismeni da je Dušan krenuo u rat protiv bosanskog bana jer je on okupirao današnji prostor Hercegovine koja je 100 godina duže bila u sastavu Nemanjićke države nego u Kotromanićke.

Srbi su stvorili zavnobih , i zbog toga su se gorko pokajali jer su to iskoristili saradnici turskog i nemačkog okupatora koji se nikad nisu borili za nju da je od okupatora oslobode , ali pošto ste vi bolestan narod i vama je draži daleki turski i nemački okupator nego rođeni narod kojeg ste smatrali nižim bićima i gazili ga vekovima onda je van svake pameti i poslušati ikakav vaš predlog za rešenje jer sa okupatorom nema razgovora.

Imate priliku stvoriti svoju BiH , koja će biti manja nego ovo *** danas , ali vi niste državotvoran narod jer steokupatorska deca pa vam trebaju Srbi i Hrvati za državotvornost , e to nećeš dobiti nikad.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
korrisnik je napisao/la:
A realno podmukli su bili Hrvati.
Trebali su postupati kao Srbi možda bi BIH i podijelili na tri dijela, odmah da su rekli hoćemo 3 entitet.
I pritisak svijeta na Bošnjake bi bio veći i podijelili bi je na tri entiteta.

Ja bih im pre prišio neki drugi epitet nego "podmukli", jer da su bili podmuklil, barem bi izvukli nešto, a ne *** na papiru. Ali ne sumnjam da će za sto godina učiti svoju decu kako su oni bili jedini pošteni u ovom sukobu i da su zato izašli iz njega praznih šaka, za razliku od nas koji smo bili podmukli.

Kao da pričaš sa decom od šest godina. Nije ni čudo što nisu imali državu skoro milenijum, a i tu što su neko kratko vreme imali su im Mađari uzeli na foru. Ne osvajanjem, nego na foru jebote....

I sad mi treba da čekamo te debile da se organizuju pa da rušimo BiH sa njima!? Bjaži ba...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
joe enter je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Kako nije Bosna naša kad Srbi navijaju da Srbija bude ili da bude srpska republika.
BiH nisu stvorili Srbi nikakvi BIH postoji od Kulina Bana i dobrijeh dana pa do Tvrtka.
Bošnjaci veliko pravo imaju kad druga dva naroda je ne žele tu im daju samo otvoren put u svojatanju BOsne a da druga dva naroda proglase stranima.
Šta je okupirao Bosanski ban kad se zna kolika je Bosna bila za vrijeme kralja Tvrtka, vidiš ti si Srbin i za tebe je Dušan osloboditelj bosanskih teritorija dok je za mene kao Bošnjaka osvajač.


Da ćeraćemo se još.


Pa ujedinjene srpske države , i zbog toga nikad ranije srpski nacionalisti nisu negirali državotvornost Bosne sve dok vi deca okupatora je niste hteli za sebe i da vi određujete o kakva će ona biti.

Da znaš istoriju onda bi znao idiote jedan nepismeni da je Dušan krenuo u rat protiv bosanskog bana jer je on okupirao današnji prostor Hercegovine koja je 100 godina duže bila u sastavu Nemanjićke države nego u Kotromanićke.

Srbi su stvorili zavnobih , i zbog toga su se gorko pokajali jer su to iskoristili saradnici turskog i nemačkog okupatora koji se nikad nisu borili za nju da je od okupatora oslobode , ali pošto ste vi bolestan narod i vama je draži daleki turski i nemački okupator nego rođeni narod kojeg ste smatrali nižim bićima i gazili ga vekovima onda je van svake pameti i poslušati ikakav vaš predlog za rešenje jer sa okupatorom nema razgovora.

Imate priliku stvoriti svoju BiH , koja će biti manja nego ovo *** danas , ali vi niste državotvoran narod jer steokupatorska deca pa vam trebaju Srbi i Hrvati za državotvornost , e to nećeš dobiti nikad.



Ti ne znaš Historiju istina je da su se Bošnjaci bratimili sa Srbima kao i sa poljacima imamamo srpsku kraljicu Jelisavetu.
Istina je da smo možda i nekakvi pobratimi po kraljevskoj lozi nego meni kao Bošnjaku je to okupacija Nemanjića ajer je to bilo Kotromanića.
Nisu uvijek odnosi Srba i BOšnjaka bili loši, borili su se i protiv Austrougarske kad je trebalo osvojiti BIH dok su tu Hrvati guzicu okrenuli kraju nije ih zanimalo,
20 i 21 vijek je taj vijek u kojem se barem u Bosni mržnja Bošnjaka i Srba povećavala.
Sam dokaz je Aleksa Šantić.
NE znam da li su to Srbi gajili mitove o Srbima Islamske vjere pa zato su takvi bili, inače ne bi sigurno jer su zajedno sa Hrvatima ukinuli Bosanski jezik 1890 godine.
Istina je da nam treba Srba i Hrvata jer je ovo Evropa trebaju nam za odnose sa Evropom i Svijetom, a mi ćemo se pobrinuti za odnose sa Azijom.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 20:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Carmello Šešelj je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
A realno podmukli su bili Hrvati.
Trebali su postupati kao Srbi možda bi BIH i podijelili na tri dijela, odmah da su rekli hoćemo 3 entitet.
I pritisak svijeta na Bošnjake bi bio veći i podijelili bi je na tri entiteta.

Ja bih im pre prišio neki drugi epitet nego "podmukli", jer da su bili podmuklil, barem bi izvukli nešto, a ne *** na papiru. Ali ne sumnjam da će za sto godina učiti svoju decu kako su oni bili jedini pošteni u ovom sukobu i da su zato izašli iz njega praznih šaka, za razliku od nas koji smo bili podmukli.

Kao da pričaš sa decom od šest godina. Nije ni čudo što nisu imali državu skoro milenijum, a i tu što su neko kratko vreme imali su im Mađari uzeli na foru. Ne osvajanjem, nego na foru jebote....

I sad mi treba da čekamo te debile da se organizuju pa da rušimo BiH sa njima!? Bjaži ba...



E da to pošteni mi bili mi smo ugroženi Hrvati a nije im krivo bilo kad su Bošnjaci sa Srbima ratovali.
Bolje da su se odmah okrenuli kao i Srbi protiv Bošnjaka, bolje imati 2 neprijatelja, nego jednog zabijača noža u leđa.
Ali klinac kako bi se tako ukinula RSK treba Hrvatksa etnički biti čista, zato ih je i Tuđman natjerao da potpišu sporazum Wašingtonski.
Čak slao hodže i popove iz Zagreba da pomiruju Bošnjake i Hrvate.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 20:44 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24665
Lokacija: Heartbreak Hotel
patriot_1 je napisao/la:

Zašto nebi BiH postojala kao država koju bi i Srbi i Hrvati i Bošnjaci prihvatili kao svoju?Što je Švicarska?Zemlja tri nacije a opet ju doživljavaju kao SVOJU i zasebnu državu.Ne vežu se ni uz Njemce ni Talijane ni Francuze."Mi smo Švicarci" kažu.
Zašto nebi i svi u BiH tu zemlju prihvatili kao svoju.Bez obzira na vjeru i naciju.Ta Švicarci nisu iste vjere(mada slične jesu,kršćani) pola ih je katolika pola protestanata.


Zato što se nitko ne vjenčava za leš.



Citat:
E sad,kad bi mi svi bili pošteni,i Srbi i Hrvati i Bošnjaci,znali bi da je dosta zemalja tj. država nastalo poslije BiH pa postoje.



Kakove to hebene veze ima isačim?


Citat:
Znam dosta Hrvata koji kažu"Ja sam Bosanac".Ne kažu ja sam Hrvat.


Znaš ti moj Q.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
korrisnik je napisao/la:
Da ćeraćemo se još.

Sa kim ćeš da se teraš, idiote. Nas ima osam miliona i naoružani smo. Vas ima mililon i po i naoružani ste Ajetil Kuresijom i lugom za bacanje u oči. Jedini motiv da izjaviš ovakvu glupost je činjenica da znaš da vas više nećemo napadati. Udrite sa pretnjama do prekosutra, možda neko dobije infarkt od smeha, i to je uspeh.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 20:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Pa niko nije spominjao napade na RS i Srbiju Hrvatsku, ali treba duhovno ne posustajati.
Niste ni vi bitni u toj cijeloj slici Bošnjaci nisu Pakistanci i znaju kakav je svijet bio prije 20 godina i kakav je sad.
A ni Srbi se ne pitaju ništa ni Hrvati ni Bošnjaci.
A ove borbe sa vjetrenjačama su samo borbe da se bori da se ne predaje. Kao da mi ne znamo da smo nemoćni, ali ne pokazuješ ranu zvijeri rastrgati će te. Časnije se je boriti, pa ako izgubiš nisi mogao više, a ako se predaš ode ti sva čast.







PS:I da Ajetul Kursija je jaki ajet i glasi.
Allah je – nema boga osim Njega – Živi i Vječni! Ne obuzima Ga ni drijemež ni san! Njegovo je ono što je na nebesima i ono što je na Zemlji! Ko se može pred Njim zauzimati za nekoga bez dopuštenja Njegova?! On zna šta je bilo i prije njih i šta će biti poslije njih, a od onoga što On zna – drugi znaju samo onoliko koliko On želi. Moć Njegova obuhvaća i nebesa i Zemlju i Njemu ne dojadi održavanje njihovo; On je Svevišnji, Veličanstveni!

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 21:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
korrisnik je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ja bih im pre prišio neki drugi epitet nego "podmukli", jer da su bili podmuklil, barem bi izvukli nešto, a ne *** na papiru. Ali ne sumnjam da će za sto godina učiti svoju decu kako su oni bili jedini pošteni u ovom sukobu i da su zato izašli iz njega praznih šaka, za razliku od nas koji smo bili podmukli.

Kao da pričaš sa decom od šest godina. Nije ni čudo što nisu imali državu skoro milenijum, a i tu što su neko kratko vreme imali su im Mađari uzeli na foru. Ne osvajanjem, nego na foru jebote....

I sad mi treba da čekamo te debile da se organizuju pa da rušimo BiH sa njima!? Bjaži ba...



E da to pošteni mi bili mi smo ugroženi Hrvati a nije im krivo bilo kad su Bošnjaci sa Srbima ratovali.
Bolje da su se odmah okrenuli kao i Srbi protiv Bošnjaka, bolje imati 2 neprijatelja, nego jednog zabijača noža u leđa.
Ali klinac kako bi se tako ukinula RSK treba Hrvatksa etnički biti čista, zato ih je i Tuđman natjerao da potpišu sporazum Wašingtonski.
Čak slao hodže i popove iz Zagreba da pomiruju Bošnjake i Hrvate.

Hrvati BiH su žrtva Hrvatske u AVNOJ granicama. To je jasnije nego da je voda mokra. Ali neka slave Tuđmana, posebno ovi dušebrižnici iz Zagreba, koji se člancima na wikipediji bore protiv svetske nepravde i crtaju zamišljene treće entitette kojih nikad neće biti. Vama je ostavljeno 51% BiH, vi ako ste pretupi to da shvatite i da nastavite "ćeranje" sa nama, nakon toliko batina koje ste dobili, onda bujrum. Nama svejedno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 21:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Pošto sam potomak kolonista iz CG u Vojvodini onda dobro znam koloniste i doseljanike iz Bosne , koji su uvek bili naravno Srbi ali su ih svi zvali Bosanci i nisu imali nikakav problem sa time.
Ali kad je krenuo ovaj rat , ako bi kojim slučajem rekao ovoj mlađoj generaciji "Gde si Bosančeros" odmah bi se narogušio.

Doseljnika u Vojvodinu je bilo i iz Hercegovine i gle čuda oni se nikad nisu svojatali sa Bosančerosima u smislu "đe si zemo, đe si zemljak" već su uvek se držali više sa nama Crnogorcima.
Dok su Bosanci uvek pravili svoja bosanska sijela sa svojim pesmama i muzikom , dok kod Crbnogoraca i Hercegovaca nikad nije bilo tog šargijaškog i turskog štiha u veseljima , već ono iz grla junačko zapevavanje.

BiH je pravljena za Jugoslaviju , ali ustavom iz 74' je napravljena kardinalna greška davanjem mogućnosti da i BiH bude nezavisna država , i zato danas Srbi beru plodove svoje naivnosti i gluposti iz vremena SFRJ , dokHrvati beru plodove svoje gluposti iz vremena proglašenja nezavisnosti na koju su pristali.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 21:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
joe enter je napisao/la:
Pošto sam potomak kolonista iz CG u Vojvodini onda dobro znam koloniste i doseljanike iz Bosne , koji su uvek bili naravno Srbi ali su ih svi zvali Bosanci i nisu imali nikakav problem sa time.
Ali kad je krenuo ovaj rat , ako bi kojim slučajem rekao ovoj mlađoj generaciji "Gde si Bosančeros" odmah bi se narogušio.

Doseljnika u Vojvodinu je bilo i iz Hercegovine i gle čuda oni se nikad nisu svojatali sa Bosančerosima u smislu "đe si zemo, đe si zemljak" već su uvek se držali više sa nama Crnogorcima.
Dok su Bosanci uvek pravili svoja bosanska sijela sa svojim pesmama i muzikom , dok kod Crbnogoraca i Hercegovaca nikad nije bilo tog šargijaškog i turskog štiha u veseljima , već ono iz grla junačko zapevavanje.

BiH je pravljena za Jugoslaviju , ali ustavom iz 74' je napravljena kardinalna greška davanjem mogućnosti da i BiH bude nezavisna država , i zato danas Srbi beru plodove svoje naivnosti i gluposti iz vremena SFRJ , dokHrvati beru plodove svoje gluposti iz vremena proglašenja nezavisnosti na koju su pristali.


Sve u svemu glupi Mujo zajebao Jovana i Marka :zubati
politika je kurva puno Srbi i Hrvati uzimaju sebi emotivno to Jugoslovenstvo, Hej Slaveni još ste živi, Bošnjaci su samo svoje vraćali što im je ukinto bilo od naziva jezika pa do daljnjeg a istina nisu ni vjernici neki bili, Srbi i Hrvati ih uveli u Islam još više i napravili Bošnjačkim nacionalistima.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 30 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO