HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 21:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
korrisnik je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Pošto sam potomak kolonista iz CG u Vojvodini onda dobro znam koloniste i doseljanike iz Bosne , koji su uvek bili naravno Srbi ali su ih svi zvali Bosanci i nisu imali nikakav problem sa time.
Ali kad je krenuo ovaj rat , ako bi kojim slučajem rekao ovoj mlađoj generaciji "Gde si Bosančeros" odmah bi se narogušio.

Doseljnika u Vojvodinu je bilo i iz Hercegovine i gle čuda oni se nikad nisu svojatali sa Bosančerosima u smislu "đe si zemo, đe si zemljak" već su uvek se držali više sa nama Crnogorcima.
Dok su Bosanci uvek pravili svoja bosanska sijela sa svojim pesmama i muzikom , dok kod Crbnogoraca i Hercegovaca nikad nije bilo tog šargijaškog i turskog štiha u veseljima , već ono iz grla junačko zapevavanje.

BiH je pravljena za Jugoslaviju , ali ustavom iz 74' je napravljena kardinalna greška davanjem mogućnosti da i BiH bude nezavisna država , i zato danas Srbi beru plodove svoje naivnosti i gluposti iz vremena SFRJ , dokHrvati beru plodove svoje gluposti iz vremena proglašenja nezavisnosti na koju su pristali.


Sve u svemu glupi Mujo zajebao Jovana i Marka :zubati
politika je kurva puno Srbi i Hrvati uzimaju sebi emotivno to Jugoslovenstvo, Hej Slaveni još ste živi, Bošnjaci su samo svoje vraćali što im je ukinto bilo od naziva jezika pa do daljnjeg a istina nisu ni vjernici neki bili, Srbi i Hrvati ih uveli u Islam još više i napravili Bošnjačkim nacionalistima.


Ti momak ili si totalni idiot ili si prosto lažljivac prve vrste pa smišljaš neku alternativnu istoriju.

Nisu Srbi i Hrvati u vreme AU ukinuli tzv.bosanski jezik već ga je ukinula vlada AU iz razloga što je bio nametnut i niko ga nije šljivio pod tim imenom , a da ne govorim da je sve bosansko u to vreme za muslimane označavalo sve vlaško , i zato ni oni nisu fermali tzv.bosasnski jezik ni Bosanstvo kao što nisu ni hteli u škole ići da im deca ne odu u vlašku veru , i zbog toga su nastali vicevi o Muji i Hasi kao zaostalim klipanima kojima je samo islam i Turci u glavi.

Nemoj lagati čoveče.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
korrisnik je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Pošto sam potomak kolonista iz CG u Vojvodini onda dobro znam koloniste i doseljanike iz Bosne , koji su uvek bili naravno Srbi ali su ih svi zvali Bosanci i nisu imali nikakav problem sa time.
Ali kad je krenuo ovaj rat , ako bi kojim slučajem rekao ovoj mlađoj generaciji "Gde si Bosančeros" odmah bi se narogušio.

Doseljnika u Vojvodinu je bilo i iz Hercegovine i gle čuda oni se nikad nisu svojatali sa Bosančerosima u smislu "đe si zemo, đe si zemljak" već su uvek se držali više sa nama Crnogorcima.
Dok su Bosanci uvek pravili svoja bosanska sijela sa svojim pesmama i muzikom , dok kod Crbnogoraca i Hercegovaca nikad nije bilo tog šargijaškog i turskog štiha u veseljima , već ono iz grla junačko zapevavanje.

BiH je pravljena za Jugoslaviju , ali ustavom iz 74' je napravljena kardinalna greška davanjem mogućnosti da i BiH bude nezavisna država , i zato danas Srbi beru plodove svoje naivnosti i gluposti iz vremena SFRJ , dokHrvati beru plodove svoje gluposti iz vremena proglašenja nezavisnosti na koju su pristali.


Sve u svemu glupi Mujo zajebao Jovana i Marka :zubati
politika je kurva puno Srbi i Hrvati uzimaju sebi emotivno to Jugoslovenstvo, Hej Slaveni još ste živi, Bošnjaci su samo svoje vraćali što im je ukinto bilo od naziva jezika pa do daljnjeg a istina nisu ni vjernici neki bili, Srbi i Hrvati ih uveli u Islam još više i napravili Bošnjačkim nacionalistima.

A Bilija iz Arkanzasa ćemo elegantno da zaboravimo i preskočimo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 21:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
joe enter je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:

Sve u svemu glupi Mujo zajebao Jovana i Marka :zubati
politika je kurva puno Srbi i Hrvati uzimaju sebi emotivno to Jugoslovenstvo, Hej Slaveni još ste živi, Bošnjaci su samo svoje vraćali što im je ukinto bilo od naziva jezika pa do daljnjeg a istina nisu ni vjernici neki bili, Srbi i Hrvati ih uveli u Islam još više i napravili Bošnjačkim nacionalistima.


Ti momak ili si totalni idiot ili si prosto lažljivac prve vrste pa smišljaš neku alternativnu istoriju.

Nisu Srbi i Hrvati u vreme AU ukinuli tzv.bosanski jezik već ga je ukinula vlada AU iz razloga što je bio nametnut i niko ga nije šljivio pod tim imenom , a da ne govorim da je sve bosansko u to vreme za muslimane označavalo sve vlaško , i zato ni oni nisu fermali tzv.bosasnski jezik ni Bosanstvo kao što nisu ni hteli u škole ići da im deca ne odu u vlašku veru , i zbog toga su nastali vicevi o Muji i Hasi kao zaostalim klipanima kojima je samo islam i Turci u glavi.

Nemoj lagati čoveče.


Hoćeš da ti pokažem grob Bošnjaka pravoslavca i Bošnjaka katolika u Au, jasno je da su Srbi i Hrvati lobirali da se ukine bosanskijezik kako bi sa svojim crkvama Hrvatili Srbili.
slika
slika
slika
Vojnici u AU koji su bili Bošnjaci pravoslavci muslimani i katolici.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 13 pro 2017, 22:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Pošto je očito da si dijasporac , ajoš očitijeda nemaš pojma o istoriji i tradiciji naroda sa ovih prostora , onda je jako teško sa tobom bilo šta polemisati.

Srbi imaju svoj identitet koji je satkan od tradicije , jer su pravoslavci(a i katolici) guslali vekovima o srpskim junacima i vladarima a ne o Bošnjacima i nekim drugim.
Ako ti to nije jasno i ako nemaš uvidu to , onda nieni čudo da si napisao kako su neki popovi nekog posrbljavali.

Da išta znaš video bi da većina tradicije i tzv.srbovanja dolazi sa prostora BiH i CG a ne same Srbije.
Najviše narodnog nacionalnog blaga je došlo iz Hercegovine , a da ne govorim koliko je saprostora BiH bilo junaka,patrijarha,episkopa,....kroz vekove koji su održavali tada jedinu nacionalnu svet na ovim prostorima.

Knjigu u šake , a nedapokazuješ neke tupave slike nekih vojnika koji su poginuli sticajem okolnosti za drugu državu.
Srbi ne idu da davaju poštu nekim Srbima koji supoginuli za stranu državu koja je bila srpski naprijatelj , dok vama je to totalno normalno , i mislim dasisamo potvrdio svoje nasleđe služenja okupatoru kojeg više ceniš nego svoje sunarodnike kojih si se odrekao.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 14 pro 2017, 00:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nema polako. Nismo vam vi krivi što svoje probleme niste rešili na vreme, nego malo piškili, malo kakili. FBiH, majorizacija i tako to još decenijama, treba vremena da iz dupeta dođe u glavu. Posle jebanja u Vašingtonu, nema kajanja. Okrenite se Sarajevu i tražite Ahdnamu.

U Washingtonu smo trebali dobiti pola BiH.
Naš je problem što su to prokockali poslije francekove smrti.

@Jole, pa većina današnje Srbije je u srednjem vijeku Bugarska, a sjever (Mačva i slično) Mađarska.
Srbi imaju jezgru u zapadnoj Srbiji, istočnoj BiH i sjeveru CG.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 14 pro 2017, 00:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
joe enter je napisao/la:
Pošto je očito da si dijasporac , ajoš očitijeda nemaš pojma o istoriji i tradiciji naroda sa ovih prostora , onda je jako teško sa tobom bilo šta polemisati.

Srbi imaju svoj identitet koji je satkan od tradicije , jer su pravoslavci(a i katolici) guslali vekovima o srpskim junacima i vladarima a ne o Bošnjacima i nekim drugim.
Ako ti to nije jasno i ako nemaš uvidu to , onda nieni čudo da si napisao kako su neki popovi nekog posrbljavali.

Da išta znaš video bi da većina tradicije i tzv.srbovanja dolazi sa prostora BiH i CG a ne same Srbije.
Najviše narodnog nacionalnog blaga je došlo iz Hercegovine , a da ne govorim koliko je saprostora BiH bilo junaka,patrijarha,episkopa,....kroz vekove koji su održavali tada jedinu nacionalnu svet na ovim prostorima.

Knjigu u šake , a nedapokazuješ neke tupave slike nekih vojnika koji su poginuli sticajem okolnosti za drugu državu.
Srbi ne idu da davaju poštu nekim Srbima koji supoginuli za stranu državu koja je bila srpski naprijatelj , dok vama je to totalno normalno , i mislim dasisamo potvrdio svoje nasleđe služenja okupatoru kojeg više ceniš nego svoje sunarodnike kojih si se odrekao.


Kakav dijasporac ja sam u BOsni i Herceogivni od Novembra bio u Hrvatskoj radio 50 dana.
Znam ja odlično historiju naroda u BIH ne trebaš ti mene učiti sprkoj verziji istorije gdje je Tvrtko okrunjen u Mileševi a ne u Milama kod Visokog.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 14 pro 2017, 00:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
korrisnik je napisao/la:
Pa niko nije spominjao napade na RS i Srbiju Hrvatsku, ali treba duhovno ne posustajati.
Niste ni vi bitni u toj cijeloj slici Bošnjaci nisu Pakistanci i znaju kakav je svijet bio prije 20 godina i kakav je sad.
A ni Srbi se ne pitaju ništa ni Hrvati ni Bošnjaci.
A ove borbe sa vjetrenjačama su samo borbe da se bori da se ne predaje. Kao da mi ne znamo da smo nemoćni, ali ne pokazuješ ranu zvijeri rastrgati će te. Časnije se je boriti, pa ako izgubiš nisi mogao više, a ako se predaš ode ti sva čast.

PS:I da Ajetul Kursija je jaki ajet i glasi.
Allah je – nema boga osim Njega – Živi i Vječni! Ne obuzima Ga ni drijemež ni san! Njegovo je ono što je na nebesima i ono što je na Zemlji! Ko se može pred Njim zauzimati za nekoga bez dopuštenja Njegova?! On zna šta je bilo i prije njih i šta će biti poslije njih, a od onoga što On zna – drugi znaju samo onoliko koliko On želi. Moć Njegova obuhvaća i nebesa i Zemlju i Njemu ne dojadi održavanje njihovo; On je Svevišnji, Veličanstveni!


Znaci kako ste prije glumili da ste mulitietnicari sad glumite da ste zajebani. Kao niko nece primjetiti. Eto propao blef sa mulitietnikom pa sad valja glumiti opasne Bosnjake.
Dzaba se patite, ne treba vam nikakav strategija mi vas smatramo za gamad. Nebitne ljudske spodobe. Nasa borba je sa MZ, da shvate kako je BiH neodrziva paratvorevina. Kad MZ posustane i "odbrana BiH" opet spadne na Bosnjake mi vas necemo ni gledati.
Poludite li i napadnete opet na Srbe nece vas vise biti. 90te su zajebancija i pijanka jer pravog rata nije ni bilo. dok se NATO nije ukljucio.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 14 pro 2017, 08:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Zajebo si se ako izbije sukob da ce izbiti izmedju Bosnjaka i samo na Balkanu, Bosnjaci imaju Albance kojivise mrzeSrbe, namjestiti ce se takoda bude Islam protiv kršćanstva a ne Bosnjaci protiv mnogobrojnih Srba i Hrvata.
Sto bi se ostali svijet islamski borio za Bosnjake, ne bi za Bosnjake ali za Evropsko tlo koje je Bosna bi, Bosns ims veliki strateski znacaj za Islam u.Svijetu isto tako kaosto Turska ima,, jer ovo su dijelovi koji su Evropski a muslimansi.
Krkljaza ce biti na nivou 3 svjetskog rata a tome e doprinnijeti i Izrael,, mislis da ce Evropski muslimani sutiti, bolje je Srbimada sjede sa mirom, nego da diraju u osinje gnijezdo, jer mogli bi im gazde Turci i Arapi uskratiti investicije, oba ovanRoda mrzi bošnjake smatra im nedovoljnim muslimanima, ali opet zeli bosanskotlo sto se vidi iz bjihove kupovine Bosanskih zemalja.
Imigracije sva tri konstboda naroda ce oblikovati BiH sve ostalo su kad nbi bilo sta bi bilo.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 14 pro 2017, 09:37 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Ceha je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:
Muslimani tj. Bošnjaci zamjeraju Bosanskim Hrvatima i Srbima što BiH ne doživljavaju kao zemlju nego se vežu uz Hrvatsku ili Srbiju.Ja im postavih provokativno ali ozbiljno pitanje,da je Turska tu blizu uz granicu BiH nebi li se oni navezali na nju?
Za koga navijaju kad igra Turska protiv Srbije ili Hrvatske?Nije li to ono:"Krv nije voda!"
Imaju Srbi i Hrvati više razloga da se navežu na susjedne zemlje(svoje) od Bošnjaka.Jer Bošnjai nisu iste nacije kao Turci.Za razliku od Srba i Hrvata koji jesu iste nacije kao susjedne zemlje.
E sad,kad bi mi svi bili pošteni,i Srbi i Hrvati i Bošnjaci,znali bi da je dosta zemalja tj. država nastalo poslije BiH pa postoje.
Zašto nebi BiH postojala kao država koju bi i Srbi i Hrvati i Bošnjaci prihvatili kao svoju?Što je Švicarska?Zemlja tri nacije a opet ju doživljavaju kao SVOJU i zasebnu državu.Ne vežu se ni uz Njemce ni Talijane ni Francuze."Mi smo Švicarci" kažu.
Zašto nebi i svi u BiH tu zemlju prihvatili kao svoju.Bez obzira na vjeru i naciju.Ta Švicarci nisu iste vjere(mada slične jesu,kršćani) pola ih je katolika pola protestanata.Znam dosta Hrvata koji kažu"Ja sam Bosanac".Ne kažu ja sam Hrvat.
Prvo,trebalo bi istinu dati na sunce.Nakon ovog besmislenog rata,svi svima bi trebali priznati,obznaniti koliko zla i zločina su napravili njihovi.Tražiti oproštenje,prihvatiti oprost i imati SVOJU državu.Simpatiju prema svom narodu u susjednoj zemlji da ali biti svoj na svome.


Švicarska je zemlja jedne nacije (ili njih 100ak, svaki kanton ima svoju), samo drugih jezika.
BiH nije takva.
Problem je što jedni (muslimani) pokušavaju vladati nad druga 2.
Da svatko ima svoj entitet, problema ne bi bilo.

Nije.Neki Švicarci su Talijani,neki Njemci a neki Francuzi.
Stanovništvo Švicarske






Jezici Švicarske
Najslabije je naseljeno Alpsko područje (25 - 50 stanovnika na km2). Glavnina stanovništva okupljena je na prostoru Švicarske visoravni; tu se nalaze najvažniji gradovi s glavnim granama industrije i najveći dio poljoprivredne površine. Glavni je grad Bern (141 300 stanovnika veliki Bern 282 400 stanovnika, 1980.), a najveći Zürich (374 200 stanovnika, Veliki Zürich 707 300 stanovnika, 1975.); ostali su istaknuti gradski centri Basel, Ženeva (Geneve), Losana (Lausanne) i Luzern. Prema popisu iz 1970. god. 64,9% stanovnika govori njemački (Schwyzerdütsch), 18,1% francuski, 11,9% talijanski i 0,8% retoromanski (4,3% otpada na ostale jezike). U Švicarskoj boravi 1 012 710 stranih državljana (1975.). Među sveučilištima (od ukupno sedam) najstarije je u ono Baselu (osnovano 1460. godine).

Zemlja ima blizu 8 000 000 stanovnika (prema podacima iz 2009. godine).


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 14 pro 2017, 09:48 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
novovrijeme je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Da svatko ima svoj entitet, problema ne bi bilo.


Bi.
Mi smo vijekovima neprijateljski narodi i kao takvi ne možemo i ne smijemo živiti u nikakvoj zajednici.
BiH radi mira mora nestati sa lica zemlje.

Ajde ne trkeljaj.
Nisu li Hrvati,Srbi i Muslimani živjeli jedni uz druge u miru?Kao dobri susjedi.Ja nisam iz BiH ali kao Hrvat iz Hrvatske odrastao sam u mješanoj sredini,blizu Bihaća.Volim svoje tuđe poštivam.Hrvata koji je pokvarena osoba,zla,nisam doživljavao kao svoga,draži mi je bio Srbin ili Musliman koji je ljudina.Kad bi svi Hrvati bili dobri ljudi a svi Srbi i Muslimani zli,ja bih bio kao ti.No nije tako i dobro je da nije.Jer je to jednostavno nemoguće.Čovjeka ne čini čovjekom ni vjerska ni nacionalna pripadnost.
Pazi ovo,meni su Srbi ubili mamu i sestru 91-e.Ja gledam na TV kako nakon Masleničke akcije naši cipelare nekog srpskog vojnika,
do smrti,on zapomaže:"Ajoj majko".Meni suze teku za njim.Čovjek možda nije opalio ni metak.Da je neki koljač,nebi mi ga bil žao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 14 pro 2017, 09:54 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
joe enter je napisao/la:
Identitet današnjih Bošnjaka je stvoren na osnovu odbacivanja vere ova dva naroda gde su 500 godina bili ponosni upravo na to odbacivanje i razdvajanje.
I onda novi moderni identitet su stvorili na osnovu rata i žrtve koje su imali u sukobu sa ova dva naroda.

Mislim da je Srbima a i verovatno i Hrvatima potpuno neprihvatljivo da im kreira identitet i patriotizam oni koji si simbol zbog čega postoji mržnja već vekovima.

Zato sam siguran da zajednička politička tvorevina je uvek nekom od da tri naroda kamen oko vrata.

Tek kad se razdvojimo politički ima šanse za pomirenje , jer ruku na srce nikad nismo živeli odvojeno.

Zašto bi Hrvat ili Srbin trebao mrziti Muslimana?Ako smo Kršćani,to je nespojivo.Dajte malo učite od Krista.Pitaju ga :"Tko je moj bližnji?"I to ga Židovi pitaju.A on kaže :"Samarijanac vamje bližnji ako je dobar čovjek".Kao kad bi tebi Srbinu ili meni Hrvatu rekao"Musliman ti je bližnji ako je dobar čovjek



 10.07.2016.

Tko je moj bližnji?

U današnjemu evanđelju slušamo pripovijest o milosrdnom Samarijancu. Tu pripovijest nam donosi jedino evanđelist Luka, a u njezinome središtu nalaze se dva lika: Isus i neki zakonoznanac. Već samo ime ovoga drugoga otkriva njegovu profesiju – on je učitelj Zakona. Premda poznaje sadržaj Zakona, on se obraća Isusu i, pred okupljenim mnoštvom želeći iskušati Isusa, postavlja pitanje: »Učitelju, što mi je činiti da život vječni baštinim?« Isus ne odgovara izravno nego protupitanjem: »U Zakonu što piše? Kako čitaš?« Ovim protupitanjem Isus navodi zakonoznanca da sam sebi odgovori na pitanje. Zakonoznanac odgovara citirajući Ponovljeni zakon: »Ljubi Gospodina Boga svojega iz svega srca svoga, i svom dušom svojom, i svom snagom svojom, i svim umom svojim; i svoga bližnjega kao sebe samoga!« (Pnz 6,5). Isus hvali odgovor zakonoznanca i napominje mu: »To čini i živjet ćeš.«

No, ni nakon Isusovog odgovora i preporuke što da čini zakonoznanac kao da nije do kraja zadovoljan Isusovim odgovorom, ali i u pokušaju da sačuva vlastiti obraz postavlja Isusu drugo pitanje: »A tko je moj bližnji?« Isus ni na ovo pitanje ne odgovara nabrajanjem onih koji su nam bližnji, nego kao da želi svoga sugovornika, ostale slušatelje, ali i nas danas potaknuti da ponirući u svoje srce otkrijemo tko je naš bližnji. Na to pitanje Isus odgovara prispodobom o milosrdnom Samarijancu, odnosno o čovjeku koji je konkretnim djelom ljubavi ispunio Zakon. Naime, neki je čovjek silazeći iz Jeruzalema u Jerihon doživio nezgodu. Upao je među razbojnike koji su ga svukli, izranili i polumrtva ostavili. Evanđelist zatim navodi tko je još prošao tim putem. Najprije je naišao neki svećenik koji je ovoga vidio i zaobišao. Zatim je naišao levit koji je učinio isto. Onda je naišao Samarijanac. I on ga je vidio, ali ga nije zaobišao kao prethodna dvojica, nego se sažalio nad njim, pristupio mu i povio njegove rane, smjestio ga u gostinjac i pobrinuo se za nj. No tu nije kraj. On je još i gostioničara zamolio da se pobrine za nj dok se on ne vrati. Poznato nam je da su Židovi odbacivali Samarijance te da im je bilo strogo zabranjeno družiti se s njima. A Isus kroz ovu prispodobu pokazuje kako je Samarijanac ispunio zakon prema bližnjemu, a svećenik i levit su u istome zakazali. Ne znamo zašto su obojica vidjevši ranjenoga učinila isto. Možda su se bojali, možda nisu znali kako pristupiti. Ali svakako znamo da su propustili iskazati ljubav prema potrebitome. A Samarijanac je to učinio, unatoč neprijateljstvu i odbojnosti koja je vladala u odnosima Židova i Samarijanaca.

Zakonoznanac je pitanjem o tome tko je njegov bližnji htio saznati dokle treba ići njegova ljubav, na koga se ona treba ograničiti. Bližnji je onaj koji je u potrebi, onaj koji mi je danas, ovdje i sada stavljen na put.

Na kraju prispodobe Isus se ponovno obraća zakonoznacu: »Što ti se čini, koji je od ove trojice bio bližnji onomu koji je upao među razbojnike?« Zakonoznanac odgovara: »Onaj koji mu iskaza milosrđe.« On nema snage izgovoriti da je upravo Samarijanac bio pravi „bližnji“ jer je prepoznao čas u kojemu je djelovao iskazujući milosrđe čovjeku u potrebi. Dirnula ga je nevolja čovjeka koji je ležao polumrtav, sažalio se nad njim, pristupio mu i ublažio njegove muke, spasio mu život. Samarijanac je istovremeno prepoznao tko je njegov bližnji - to je svaki čovjek bez obzira sa svoje podrijetlo ili društveni status, ali se on pokazao i kao pravi "bližnji" - blizak onomu koji je trebao ljubav, samilost i konkretnu pomoć.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 14 pro 2017, 10:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
korrisnik je napisao/la:
Zajebo si se ako izbije sukob da ce izbiti izmedju Bosnjaka i samo na Balkanu, Bosnjaci imaju Albance kojivise mrzeSrbe, namjestiti ce se takoda bude Islam protiv kršćanstva a ne Bosnjaci protiv mnogobrojnih Srba i Hrvata.
Sto bi se ostali svijet islamski borio za Bosnjake, ne bi za Bosnjake ali za Evropsko tlo koje je Bosna bi, Bosns ims veliki strateski znacaj za Islam u.Svijetu isto tako kaosto Turska ima,, jer ovo su dijelovi koji su Evropski a muslimansi.
Krkljaza ce biti na nivou 3 svjetskog rata a tome e doprinnijeti i Izrael,, mislis da ce Evropski muslimani sutiti, bolje je Srbimada sjede sa mirom, nego da diraju u osinje gnijezdo, jer mogli bi im gazde Turci i Arapi uskratiti investicije, oba ovanRoda mrzi bošnjake smatra im nedovoljnim muslimanima, ali opet zeli bosanskotlo sto se vidi iz bjihove kupovine Bosanskih zemalja.
Imigracije sva tri konstboda naroda ce oblikovati BiH sve ostalo su kad nbi bilo sta bi bilo.


Ko 1992. sto su poletili da vas brane.
Vas muslimani ne smatraju muslimanima nego hibridom ko sto vam je vjera hibridna.
Jedini koji vas iz bog zna kojeg razloga odrzavaju u zivotu su Ameri. Da nema Amera 24% bi bilo vas san.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 14 pro 2017, 10:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
Koje peoseravanje patrijote.Pravo patrijotsko. :D

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 14 pro 2017, 10:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
patriot_1 je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Bi.
Mi smo vijekovima neprijateljski narodi i kao takvi ne možemo i ne smijemo živiti u nikakvoj zajednici.
BiH radi mira mora nestati sa lica zemlje.

Ajde ne trkeljaj.
Nisu li Hrvati,Srbi i Muslimani živjeli jedni uz druge u miru?Kao dobri susjedi.Ja nisam iz BiH ali kao Hrvat iz Hrvatske odrastao sam u mješanoj sredini,blizu Bihaća.Volim svoje tuđe poštivam.Hrvata koji je pokvarena osoba,zla,nisam doživljavao kao svoga,draži mi je bio Srbin ili Musliman koji je ljudina.Kad bi svi Hrvati bili dobri ljudi a svi Srbi i Muslimani zli,ja bih bio kao ti.No nije tako i dobro je da nije.Jer je to jednostavno nemoguće.Čovjeka ne čini čovjekom ni vjerska ni nacionalna pripadnost.
Pazi ovo,meni su Srbi ubili mamu i sestru 91-e.Ja gledam na TV kako nakon Masleničke akcije naši cipelare nekog srpskog vojnika,
do smrti,on zapomaže:"Ajoj majko".Meni suze teku za njim.Čovjek možda nije opalio ni metak.Da je neki koljač,nebi mi ga bil žao.


Jesu živili jedni uz druge u miru dok je alternativa bio Goli otok.
Zalosno je sto su taj Hrvat i Srbin uopste zivili zajedno u okolini Maslenice. Ko god zivi zajedno sa neprijateljima osudjen je da prije ili kasnije cipelari ili bude cipelaran. Van pameti je ziviti kod neprijatelja.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 14 pro 2017, 10:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
sivi vuk je napisao/la:
Koje peoseravanje patrijote.Pravo patrijotsko. :D


Mujo je bog al neka ga. Multietnićarenje na lošem Hrvatskom.

Citat:
nebi mi ga bil žao.


:zubati

Sto je nepismen to cemo mu oprostiti jer malo multietnićara je preostalo... Sad su aktuelni jah ratnici.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 14 pro 2017, 10:20 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Citat:
"sivi vuk"
Zato što se mrzimo međusobno.Zato što ta mržnja traje vekovima.Lično mi Srbi je sad nećemo više nikako i ni ukakvom obliku.Zadnjih 100tinjak godina druga dva naroda su iskoristili svaku šansu da počine genocid nad nama.Nećemo da živimo sa druga dva naroda nikako i niukakvom obliku nikakve zajednice,ničega.
Jesi zadovoljan odgovorom?
A sad ti meni reci.Zašto je tebi stalo do tkz.BiH?I šta te je potaklo da otvoriš ovakvu temu koja je za mene a i ostale Srbe čista provokacija?

Ako mržnja traje "vekovima" po tebi je to dovoljan razlog da ju nastavimo.Mrzimo se,pa ćemo biti sretni.Tebi su utuvili u glavu kao Srbinu,(kao i nekima Hrvatima i Muslimanima) da ste vi žrtve,da ste dobar narod,da nikad nikome niste činili zlo a oni drugi vama jesu.
Ja vidim i drugu stranu medalje,mnogi Srbi,Hrvati i Muslimani su bili (i bit će) dobri susjedi i prijatelji.Ako nikad nisi imao Hrvata ili Muslimana za prijatelja,onda si jadan čovjek.Ako su svi Srbi dobri ljudi a Hrvati i Muslimani loši,onda si u pravu.A ja znam,a i ti zasigurno da ima Srba gamadi koliko hoćeš!Bome i nas Hrvata.Mene je nedavno jedan Hrvat izvarao za 2 000 Eura.Neki Musliman ili Srbin to nebi napravio.Dali da ja volim tog Hrvata više od tebe,Srbina kojem možda to nebi palo na pamet?
Ovaj rat(pustimo ono prije,ni tad vi niste bili cvjeće) ste započeli vi,radili zlodjela prema Hrvatima najprije(u Krajini) a kasnije i prema Hrvatima i Muslimanima u BiH.Dakle,da smo prije mi i oni(Muslimani) samo vama činili zlo,sad ste nas nadmašili.Ako smo 1:1
tko je tu sad Gud gaj a tko bed gaj?Meni osobno je žao zbog zlodjela u II svj. ratu koje su Hrvati činili Srbima( a bilo je i sa vaše strane ohoho zlodjela) i nemogu to shvatiti.No zapamti,Hrvata Partizana je bilo jako puno,u Hrvatskoj više nego Srba.I borili su se protiv Ustaša.Dakle,nismo svi bili protiv vas.
Zašto otvaram temu?
Ne provociram,tražim rješenje za mir i suživot.Zašto kao Švicarci nebi ljudi u toj zemlji mogli imati državu i mir.No ja se ne pitam.Neke stvari mi nisu jasne,evo Sjeverna Koreja,zašto nebi taj ludi Tramp rekao:"Ma idem u S.Koreju,naći se sa Kimom i reći im:"Dajte ljudi,ajmo se sprijateljiti,nećemo vas napadati,živite mirno u svojoj državi,treba li vam što,pomoći ćemo vam ekonomski!"
Nije li to put do mira?
Još jednom,ja sam Kršćanin koji dobro pozna Novi Zavjet,ti si isto kršćanin Pravoslavac.Čitaj Novi Zavjet i uvidjet ćeš da smo mi Kršćani braća u vjeri.A Musliman je naš bližnji!Moj je,a ti kako hoćeš.
PS mržnja je grijeh.Ako se imalo Boga bojiš,ćuvaj se toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 14 pro 2017, 10:27 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
A realno podmukli su bili Hrvati.
Trebali su postupati kao Srbi možda bi BIH i podijelili na tri dijela, odmah da su rekli hoćemo 3 entitet.
I pritisak svijeta na Bošnjake bi bio veći i podijelili bi je na tri entiteta.

To bi bilo OK,,nisu bili podmukli Hrvati nego prevareni.
BTW vi nimalo ne cjenite što su Hrvati bili ključan faktor da se BiH oslobodi?Oni iz BiH i mi iz Hrvatske.
3 entiteta i "mirna Bosna".A opet zajednička država kao Švicarska.I ona ima 3 entiteta.
To bi bilo pravedno za sve jer niti u ijednom entitetu nema (bar nebi trebalo bit) samo jedne nacije.
Sad je ujo vuk magare,Hrvati su tu najviše izgubili.
Možda grešim,tako mislim,no ja nisam Bog da uvjek istinu znam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 14 pro 2017, 10:35 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
=
Citat:
"joe enter

Srbi su stvorili zavnobih , i zbog toga su se gorko pokajali

Krajem novembra 1943. godine u Jajcu su stizale izaslanstva predstavnika naroda iz svih krajeva Jugoslavije. Iz Slovenije su stigli dr. Ivan Ribar (predsjednik AVNOJ-a), Boris Kidrič i dr. Josip Vidmar. Najviše teškoća su imali delegati iz Crne Gore koji su pod oružjem i stalnom opasnošću morali pješačiti 300 km. Izaslanstvo iz Hrvatske je vodio dr. Vladimir Bakarić, a u stopu ju je pratila manja jedinica iz sastava Trinaeste proleterske brigade.

Među izaslanicima osim KPJ, bilo je i izaslanika Hrvatske seljačke stranke (mačekovci i radićevci), Srpske zemljoradničke stranke, Stranke samostalnih demokrata, Jugoslovenske muslimanske organizacije (spahinovci), nekolicina radikala, dvojica Hrvata iz Jugoslovenskog odbora osnovanog još 1915. godine u Londonu, Stranka kršćanskih socijalista i drugih građanskih partija. Većina delegata bili su pripadnici Narodnoosloboilačke vojske Jugoslavije kao provjereni borci i revolucionari. Na zasjedanju nisu prisustvovali delegati iz Makedonije, koji se nisu uspijeli probiti do Jajca.[1]
>>>>Ti tu vidiš samo Srbe.Tito Hrvat i ostali Hrvati nisu došli,,,ha ha ha


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 14 pro 2017, 10:42 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Citat:
"novovrijeme"



Jesu živili jedni uz druge u miru dok je alternativa bio Goli otok.
Zalosno je sto su taj Hrvat i Srbin uopste zivili zajedno u okolini Maslenice. Ko god zivi zajedno sa neprijateljima osudjen je da prije ili kasnije cipelari ili bude cipelaran. Van pameti je ziviti kod neprijatelja.

Ubili jednog.A kad su Srbi osvojili trećinu Hrvatske ubijene su tisuće Hrvata.Taj jedan Srbin(kog je meni žao) po tebi više vrijedi nego moja mama,starica i bolesna sestra?Ili skoro 300 ubijenih na ovčari.
Jesi li ti bolestan?
Ovo je tebi nebitno:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Popis_mas ... nskom_ratu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 14 pro 2017, 10:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
patriot_1 je napisao/la:
Citat:
"novovrijeme"



Jesu živili jedni uz druge u miru dok je alternativa bio Goli otok.
Zalosno je sto su taj Hrvat i Srbin uopste zivili zajedno u okolini Maslenice. Ko god zivi zajedno sa neprijateljima osudjen je da prije ili kasnije cipelari ili bude cipelaran. Van pameti je ziviti kod neprijatelja.

Ubili jednog.A kad su Srbi osvojili trećinu Hrvatske ubijene su tisuće Hrvata.Taj jedan Srbin(kog je meni žao) po tebi više vrijedi nego moja mama,starica i bolesna sestra?Ili skoro 300 ubijenih na ovčari.
Jesi li ti bolestan?
Ovo je tebi nebitno:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Popis_mas ... nskom_ratu


Meni jedan Srbin vrijedi vise od svih Hrvata, Bosnjaka, Iranaca ili Malejzijaca.
Tako je u cijelom svijetu. U Americi kad pogine 20 ljudi digne se cijela nacija da place a kad 20.000 pogine u Aziji boli ih ***.
Jedino vi multietniĆari mislite da patetika pali i na osnovu patetike gradite politiku. Sutra da sve vas Bosnjake posalju na Mars ja se ne bih ni počešao. Moza bih i proslavio :zubati

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 14 pro 2017, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Kakva je ovo tema?Šta će na religiji?Valjda zato što jedino Bog može da spasi BiH.Dobro.Da vidimo..

@Patrijota vidim nisi odgovorio na jedno vrlo jednostavno pitanje a ja imam za tebe još par.


Zašto ti je stalo do opstanka BiH?


Šta je to što se nudi srpskom narodu da bi bio zainteresovan za opstanak BiH zajednice?


Šta je to što se nudi hrvatskom narodu da bi bio zainteresovan za opstanak BiH zajednice?


Koja je svrha postojanja zajednice BiH sastavljene od tri entiteta?

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 15 pro 2017, 00:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Bošnjaci koriste Islam istina je nisu neki vjernici da nije Islama bio bi Judaizam Protestantizam, nikad pravoslavlje i katoličanstvo jer te dvije crkve su garant propasti BiH

Kad su Turci došli oni su i isključivost i nelojalnosti Vatikanu i Vaseljenskoj Patrijaršiji i Spc ubacili samim tim poremetili srpsko hrvatske ciljeve vo veke vekovaa dok ima Bošnjaka vaistinu.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 15 pro 2017, 00:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
patriot_1 je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
A realno podmukli su bili Hrvati.
Trebali su postupati kao Srbi možda bi BIH i podijelili na tri dijela, odmah da su rekli hoćemo 3 entitet.
I pritisak svijeta na Bošnjake bi bio veći i podijelili bi je na tri entiteta.

To bi bilo OK,,nisu bili podmukli Hrvati nego prevareni.
BTW vi nimalo ne cjenite što su Hrvati bili ključan faktor da se BiH oslobodi?Oni iz BiH i mi iz Hrvatske.
3 entiteta i "mirna Bosna".A opet zajednička država kao Švicarska.I ona ima 3 entiteta.
To bi bilo pravedno za sve jer niti u ijednom entitetu nema (bar nebi trebalo bit) samo jedne nacije.
Sad je ujo vuk magare,Hrvati su tu najviše izgubili.
Možda grešim,tako mislim,no ja nisam Bog da uvjek istinu znam.



Nije pravedno jer se zarazio 93 upola rata dok su Srbi bili zauzeti sa Bošnjacima, misliš da. Republika Srpska Krajina i Oluja bi se izvele tako lahko da Srbi nisu imali i Bošnjake za neprijatelje.
Ti susjed kaj veliš je šporki i prifrigano i pari mi se da to nije dobro promišljeno u tvojoj čiverici.
Nemoj riči bacati ko bičve.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 15 pro 2017, 00:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
patriot_1 je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Identitet današnjih Bošnjaka je stvoren na osnovu odbacivanja vere ova dva naroda gde su 500 godina bili ponosni upravo na to odbacivanje i razdvajanje.
I onda novi moderni identitet su stvorili na osnovu rata i žrtve koje su imali u sukobu sa ova dva naroda.

Mislim da je Srbima a i verovatno i Hrvatima potpuno neprihvatljivo da im kreira identitet i patriotizam oni koji si simbol zbog čega postoji mržnja već vekovima.

Zato sam siguran da zajednička politička tvorevina je uvek nekom od da tri naroda kamen oko vrata.

Tek kad se razdvojimo politički ima šanse za pomirenje , jer ruku na srce nikad nismo živeli odvojeno.

Zašto bi Hrvat ili Srbin trebao mrziti Muslimana?Ako smo Kršćani,to je nespojivo.Dajte malo učite od Krista.Pitaju ga :"Tko je moj bližnji?"I to ga Židovi pitaju.A on kaže :"Samarijanac vamje bližnji ako je dobar čovjek".Kao kad bi tebi Srbinu ili meni Hrvatu rekao"Musliman ti je bližnji ako je dobar čovjek



 10.07.2016.

Tko je moj bližnji?

U današnjemu evanđelju slušamo pripovijest o milosrdnom Samarijancu. Tu pripovijest nam donosi jedino evanđelist Luka, a u njezinome središtu nalaze se dva lika: Isus i neki zakonoznanac. Već samo ime ovoga drugoga otkriva njegovu profesiju – on je učitelj Zakona. Premda poznaje sadržaj Zakona, on se obraća Isusu i, pred okupljenim mnoštvom želeći iskušati Isusa, postavlja pitanje: »Učitelju, što mi je činiti da život vječni baštinim?« Isus ne odgovara izravno nego protupitanjem: »U Zakonu što piše? Kako čitaš?« Ovim protupitanjem Isus navodi zakonoznanca da sam sebi odgovori na pitanje. Zakonoznanac odgovara citirajući Ponovljeni zakon: »Ljubi Gospodina Boga svojega iz svega srca svoga, i svom dušom svojom, i svom snagom svojom, i svim umom svojim; i svoga bližnjega kao sebe samoga!« (Pnz 6,5). Isus hvali odgovor zakonoznanca i napominje mu: »To čini i živjet ćeš.«

No, ni nakon Isusovog odgovora i preporuke što da čini zakonoznanac kao da nije do kraja zadovoljan Isusovim odgovorom, ali i u pokušaju da sačuva vlastiti obraz postavlja Isusu drugo pitanje: »A tko je moj bližnji?« Isus ni na ovo pitanje ne odgovara nabrajanjem onih koji su nam bližnji, nego kao da želi svoga sugovornika, ostale slušatelje, ali i nas danas potaknuti da ponirući u svoje srce otkrijemo tko je naš bližnji. Na to pitanje Isus odgovara prispodobom o milosrdnom Samarijancu, odnosno o čovjeku koji je konkretnim djelom ljubavi ispunio Zakon. Naime, neki je čovjek silazeći iz Jeruzalema u Jerihon doživio nezgodu. Upao je među razbojnike koji su ga svukli, izranili i polumrtva ostavili. Evanđelist zatim navodi tko je još prošao tim putem. Najprije je naišao neki svećenik koji je ovoga vidio i zaobišao. Zatim je naišao levit koji je učinio isto. Onda je naišao Samarijanac. I on ga je vidio, ali ga nije zaobišao kao prethodna dvojica, nego se sažalio nad njim, pristupio mu i povio njegove rane, smjestio ga u gostinjac i pobrinuo se za nj. No tu nije kraj. On je još i gostioničara zamolio da se pobrine za nj dok se on ne vrati. Poznato nam je da su Židovi odbacivali Samarijance te da im je bilo strogo zabranjeno družiti se s njima. A Isus kroz ovu prispodobu pokazuje kako je Samarijanac ispunio zakon prema bližnjemu, a svećenik i levit su u istome zakazali. Ne znamo zašto su obojica vidjevši ranjenoga učinila isto. Možda su se bojali, možda nisu znali kako pristupiti. Ali svakako znamo da su propustili iskazati ljubav prema potrebitome. A Samarijanac je to učinio, unatoč neprijateljstvu i odbojnosti koja je vladala u odnosima Židova i Samarijanaca.

Zakonoznanac je pitanjem o tome tko je njegov bližnji htio saznati dokle treba ići njegova ljubav, na koga se ona treba ograničiti. Bližnji je onaj koji je u potrebi, onaj koji mi je danas, ovdje i sada stavljen na put.

Na kraju prispodobe Isus se ponovno obraća zakonoznacu: »Što ti se čini, koji je od ove trojice bio bližnji onomu koji je upao među razbojnike?« Zakonoznanac odgovara: »Onaj koji mu iskaza milosrđe.« On nema snage izgovoriti da je upravo Samarijanac bio pravi „bližnji“ jer je prepoznao čas u kojemu je djelovao iskazujući milosrđe čovjeku u potrebi. Dirnula ga je nevolja čovjeka koji je ležao polumrtav, sažalio se nad njim, pristupio mu i ublažio njegove muke, spasio mu život. Samarijanac je istovremeno prepoznao tko je njegov bližnji - to je svaki čovjek bez obzira sa svoje podrijetlo ili društveni status, ali se on pokazao i kao pravi "bližnji" - blizak onomu koji je trebao ljubav, samilost i konkretnu pomoć.



Sve je to fino ali otkud moja krivica što je moj čukun čukin djed askurđela išao i sjekao glave po Slavoniji i tamo Vojvodini, i možda i poginuo negdje.
Kakve ja veze imam sa time.
Jasno se zna fetva kod Bošnjaka iako bi volili pobiti 24000 Srba za neko stoljeće Islam to zabranjuje zašto 24000 Srba pa oni su 8000 Bošnjaka i pomnoži sa tri koji je omiljeni srpski broj dobili bi 24000 eto to je za mene balkanska pravda, boli mene briga šta smo mi njima radili prije 300-400 godina mene interesuje moje rane, nek oni osvećuju svoje.
Et vidiš da nema Islama ja bi lahko ovo mogao opravdati ali kakve veze imaju buduća srpska pokoljenja sa Srebrenicom ,kako to moze biti normalno?
I jel to naša balkanštvina sigurno ni judaizam ni kršćanstvo ovakvu osvetu ne dozvoljavaju.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bosna ponosna!
PostPostano: 15 pro 2017, 01:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 01:01
Postovi: 1068
korrisnik je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:
Zašto bi Hrvat ili Srbin trebao mrziti Muslimana?Ako smo Kršćani,to je nespojivo.Dajte malo učite od Krista.Pitaju ga :"Tko je moj bližnji?"I to ga Židovi pitaju.A on kaže :"Samarijanac vamje bližnji ako je dobar čovjek".Kao kad bi tebi Srbinu ili meni Hrvatu rekao"Musliman ti je bližnji ako je dobar čovjek



 10.07.2016.

Tko je moj bližnji?

U današnjemu evanđelju slušamo pripovijest o milosrdnom Samarijancu. Tu pripovijest nam donosi jedino evanđelist Luka, a u njezinome središtu nalaze se dva lika: Isus i neki zakonoznanac. Već samo ime ovoga drugoga otkriva njegovu profesiju – on je učitelj Zakona. Premda poznaje sadržaj Zakona, on se obraća Isusu i, pred okupljenim mnoštvom želeći iskušati Isusa, postavlja pitanje: »Učitelju, što mi je činiti da život vječni baštinim?« Isus ne odgovara izravno nego protupitanjem: »U Zakonu što piše? Kako čitaš?« Ovim protupitanjem Isus navodi zakonoznanca da sam sebi odgovori na pitanje. Zakonoznanac odgovara citirajući Ponovljeni zakon: »Ljubi Gospodina Boga svojega iz svega srca svoga, i svom dušom svojom, i svom snagom svojom, i svim umom svojim; i svoga bližnjega kao sebe samoga!« (Pnz 6,5). Isus hvali odgovor zakonoznanca i napominje mu: »To čini i živjet ćeš.«

No, ni nakon Isusovog odgovora i preporuke što da čini zakonoznanac kao da nije do kraja zadovoljan Isusovim odgovorom, ali i u pokušaju da sačuva vlastiti obraz postavlja Isusu drugo pitanje: »A tko je moj bližnji?« Isus ni na ovo pitanje ne odgovara nabrajanjem onih koji su nam bližnji, nego kao da želi svoga sugovornika, ostale slušatelje, ali i nas danas potaknuti da ponirući u svoje srce otkrijemo tko je naš bližnji. Na to pitanje Isus odgovara prispodobom o milosrdnom Samarijancu, odnosno o čovjeku koji je konkretnim djelom ljubavi ispunio Zakon. Naime, neki je čovjek silazeći iz Jeruzalema u Jerihon doživio nezgodu. Upao je među razbojnike koji su ga svukli, izranili i polumrtva ostavili. Evanđelist zatim navodi tko je još prošao tim putem. Najprije je naišao neki svećenik koji je ovoga vidio i zaobišao. Zatim je naišao levit koji je učinio isto. Onda je naišao Samarijanac. I on ga je vidio, ali ga nije zaobišao kao prethodna dvojica, nego se sažalio nad njim, pristupio mu i povio njegove rane, smjestio ga u gostinjac i pobrinuo se za nj. No tu nije kraj. On je još i gostioničara zamolio da se pobrine za nj dok se on ne vrati. Poznato nam je da su Židovi odbacivali Samarijance te da im je bilo strogo zabranjeno družiti se s njima. A Isus kroz ovu prispodobu pokazuje kako je Samarijanac ispunio zakon prema bližnjemu, a svećenik i levit su u istome zakazali. Ne znamo zašto su obojica vidjevši ranjenoga učinila isto. Možda su se bojali, možda nisu znali kako pristupiti. Ali svakako znamo da su propustili iskazati ljubav prema potrebitome. A Samarijanac je to učinio, unatoč neprijateljstvu i odbojnosti koja je vladala u odnosima Židova i Samarijanaca.

Zakonoznanac je pitanjem o tome tko je njegov bližnji htio saznati dokle treba ići njegova ljubav, na koga se ona treba ograničiti. Bližnji je onaj koji je u potrebi, onaj koji mi je danas, ovdje i sada stavljen na put.

Na kraju prispodobe Isus se ponovno obraća zakonoznacu: »Što ti se čini, koji je od ove trojice bio bližnji onomu koji je upao među razbojnike?« Zakonoznanac odgovara: »Onaj koji mu iskaza milosrđe.« On nema snage izgovoriti da je upravo Samarijanac bio pravi „bližnji“ jer je prepoznao čas u kojemu je djelovao iskazujući milosrđe čovjeku u potrebi. Dirnula ga je nevolja čovjeka koji je ležao polumrtav, sažalio se nad njim, pristupio mu i ublažio njegove muke, spasio mu život. Samarijanac je istovremeno prepoznao tko je njegov bližnji - to je svaki čovjek bez obzira sa svoje podrijetlo ili društveni status, ali se on pokazao i kao pravi "bližnji" - blizak onomu koji je trebao ljubav, samilost i konkretnu pomoć.



Sve je to fino ali otkud moja krivica što je moj čukun čukin djed askurđela išao i sjekao glave po Slavoniji i tamo Vojvodini, i možda i poginuo negdje.
Kakve ja veze imam sa time.
Jasno se zna fetva kod Bošnjaka iako bi volili pobiti 24000 Srba za neko stoljeće Islam to zabranjuje zašto 24000 Srba pa oni su 8000 Bošnjaka i pomnoži sa tri koji je omiljeni srpski broj dobili bi 24000 eto to je za mene balkanska pravda, boli mene briga šta smo mi njima radili prije 300-400 godina mene interesuje moje rane, nek oni osvećuju svoje.
Et vidiš da nema Islama ja bi lahko ovo mogao opravdati ali kakve veze imaju buduća srpska pokoljenja sa Srebrenicom ,kako to moze biti normalno?
I jel to naša balkanštvina sigurno ni judaizam ni kršćanstvo ovakvu osvetu ne dozvoljavaju.
Koje vaše stoljeće i osveta jarče brabonjavi?Koje vaše rane?Briga te šta su tvoji preci radili?Ne ide to tako.Dok otplatite ceo dug,još će vas i faliti.

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 97 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 46 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO