HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 12:13.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
daramo je napisao/la:
Šta zar u pravoslavlju ima neka zabrana slikanja liturgije?
Naši se vala vole naslikavati, još ako ima vjernika to se treba specijalno zabilježiti, na krštenjima, pričestima, krizmama blica ko na modnoj reviji.


Niko ti ne brani da se slikaš u crkvi,sa popovima,u vreme liturgije,krštenja,... , ali to radi neko za tebe a ne ti sam da klepaš selfije u sred popovskog pevanja.

Ja sam izgleda stvarno čisti đavo i najgore neverničko đubre čim meni ovako poganom pada napamet da je suština liturgije sjedinjavanje sa bogom i kontemplacija, ali ako ti Daramo i ostali članovi vernog stada mislite da nije onda je jasno u kakvu i koju se crkvu vi molite.

Neverovatna je stvar kako ličite na ustaše i četnike , jer svako licemerno i lažljivo *** ćete braniti samo zato što nosi vašu uniformu u veri i naciji.

Iliti da ponovim staru crngorsku izreku koju ovde na forumu prosto moram ponavljati : "Naš je pa da je vas od govana"

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 18:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
daramo je napisao/la:
Al ga zasra Joe, da nitko nije ubijan zbog ateističkog stava komunizma, francuske revolucije itd.
Pa i ateizam je samo stav kao i teizam, problem je kad taj stav postane jedini prihvatljiv i pravovjeran a svaki drugačiji nepoželjan.


Niko nkad nije ubijen u ime ateizma već u ime ideologije , a komunistička ideologija je isti *** ko i crkva , samo se ambalaža promenila.

Davno je rečeno da je politbiro SSSR-a samo zamenio sveti sinod RPS.

Nikad niko nije ubijen sa dignutom rukom u vis i uzvikom: "U ime ničega".

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 18:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36047
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Nije ni zbog Kristova nauka nego ideologije i interesa koji se kriju iza toga.
Opet baljezganja i dvostruki standardi za ideju ateizma a posebni za teizam.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 18:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Meni se kao iskrenom ateisti gadi ovaj Joe Enter i njegovo stalno trkeljanje o religiji. Normalan svijet ne želi na svakoj temi o Bogu i religiji čitati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 18:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36047
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Što je najkomičnije većina forumaša ateisti ili nepraktični vjernici ali svatko tko ne psuje po drugom stavu je njemu vjerno stado.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
daramo je napisao/la:
Nije ni zbog Kristova nauka nego ideologije i interesa koji se kriju iza toga.
Opet baljezganja i dvostruki standardi za ideju ateizma a posebni za teizam.


Pa ja o tome i govorim , tj.kažem da je crkva kao organizacija ideološka jer je dogmatska.

Ja nemam ništa protiv ljudi koji veruju u tvorca(teisti po definciji) već imam samo protiv religije i njene organizacije koje počivaju na dogmatici.

Tako da će pre biti da ti imaš duple standarde jer ne veruješ u svih 3000 bogova koji su zabeleženi već samo u jednog misleći pritom da su svi drugi lažni.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 24 stu 2017, 18:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
BBC je napisao/la:
Meni se kao iskrenom ateisti gadi ovaj Joe Enter i njegovo stalno trkeljanje o religiji. Normalan svijet ne želi na svakoj temi o Bogu i religiji čitati.


Ti more bit da si i ateist, ali si nadasve obična lažovčina bio i ostao , i ti mene mrziš i gadim ti se samo zato što sam te uhvatio u laži i podmetanju , LAŽOVČINO.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 07:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
joe enter je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Ateisti liberali i feminizam su hrđa 21 vijeka, valja znati i da je vrag inteligentan, pa kad je navratio Adama i Evu da pojedu voce, dakle Bog daje vraga pametnog i prepredenog da ljude svede sa pravog puta.
Sviđa mi se što su to neki kršćani skontala i da ovako ide piramida: feminizam- LGBT prava- ateizam ovo jedno drugo nadopunjuju.
Zašto je Zapad slab duhovno nije krivnja muslimana nego je krivnja kršćana što ne praltikuju vjeru i ne odlaze u crkve.
Ateizam je bolest i hrđa 21 vijeka jer obećavaogična rješenja kao što i vrag obećava Adamu i Evi logična obećanja samo što oni nisu više vjerovali Bogu nego svojim strastima.
Dakle ateizam i feminizam putuju zajedno i stavljaju prava ******** kao nekakav živi zid iza kojeg upravljaju.
Svi znamo šta se desi kad ateizam zavlada imamo primjere u Rusiji, Jugoslaviji Kini i Koreji pa da ne nabrajamo komunističke zemlje.

Ateizam je korov sa kojim se susreće svako društvo, ateiste treba poraziti na njihovom terenu a ne impulsivno reagovati na njihove provokacije, naravno treba imati mjeru radi vlastitog dostojanstva kad sa njima treba prekinuti dijalog jer ne vrijedi bacati biserje pred svinje.


Ti si jedan talibanski glupander , vazda bio i ostao , jer glupanderi ne znaju ništa drugo do lagati i podmetati.

Niko nikad nije ubijao u ime ateizma niti ateizam može vladati u nekoj zemlji , jer i ti si ateista kao i svi ostali vernici sve tri te pogane krvoločne religije.

Kako možeš poraziti ateizam jer ateizam je samo stav , a da ne pominjem ponovo da si i ti ateista takođe.



Ti si musliman a toga nisi svjestan, tvoj duh je primio Islam prije nego ti je duša udahnuti bila u tijelo, e sad si u nemiru sa svojim egom i svojim duhom i prekrivaš istinu vodiš bitku sa sobom.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 11:35 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
daramo je napisao/la:
Al ga zasra Joe, da nitko nije ubijan zbog ateističkog stava komunizma, francuske revolucije itd.
Pa i ateizam je samo stav kao i teizam, problem je kad taj stav postane jedini prihvatljiv i pravovjeran a svaki drugačiji nepoželjan.

Možda je Joe ******** pa zato toliko mrzi crkvu jerona osuđuje ********?Bio jedan takav na Indeks forumu,skužih ga,kasnije je priznao da je gay.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 11:39 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
Ateisti liberali i feminizam su hrđa 21 vijeka, valja znati i da je vrag inteligentan, pa kad je navratio Adama i Evu da pojedu voce, dakle Bog daje vraga pametnog i prepredenog da ljude svede sa pravog puta.
Sviđa mi se što su to neki kršćani skontala i da ovako ide piramida: feminizam- LGBT prava- ateizam ovo jedno drugo nadopunjuju.
Zašto je Zapad slab duhovno nije krivnja muslimana nego je krivnja kršćana što ne praltikuju vjeru i ne odlaze u crkve.
Ateizam je bolest i hrđa 21 vijeka jer obećavaogična rješenja kao što i vrag obećava Adamu i Evi logična obećanja samo što oni nisu više vjerovali Bogu nego svojim strastima.
Dakle ateizam i feminizam putuju zajedno i stavljaju prava ******** kao nekakav živi zid iza kojeg upravljaju.
Svi znamo šta se desi kad ateizam zavlada imamo primjere u Rusiji, Jugoslaviji Kini i Koreji pa da ne nabrajamo komunističke zemlje.

Ateizam je korov sa kojim se susreće svako društvo, ateiste treba poraziti na njihovom terenu a ne impulsivno reagovati na njihove provokacije, naravno treba imati mjeru radi vlastitog dostojanstva kad sa njima treba prekinuti dijalog jer ne vrijedi bacati biserje pred svinje.

Nekad je kršćanstvo bilo proganjano najviše u Komunističkim zemljama a sada je najveće progonstvo kršćana u Islamskim zemljama,znaš li zašto?
U 20. stoljeću kršćani su progonjeni ili su im osjetno ograničene vjerske slobode u komunističkim, službeno ateističkim zemljama, posebice u SSSR-u i zemljama Varšavskog pakta, Albaniji, Kini, Sjevernoj Koreji, Jugoslaviji, Kubi i drugdje.
Zbog propasti nacističke ideologije u Drugom svjestkom ratu, kršćani su izbjegli progone koje im je spremao Hitler: nakon što osvoji sve što je zacrtao, namjeravao je uspostaviti novu religiju i potpuno iskorijeniti kršćanstvo.
http://misija.slobodnadalmacija.hr/bast ... -povijesti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
joe enter je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Al ga zasra Joe, da nitko nije ubijan zbog ateističkog stava komunizma, francuske revolucije itd.
Pa i ateizam je samo stav kao i teizam, problem je kad taj stav postane jedini prihvatljiv i pravovjeran a svaki drugačiji nepoželjan.


Niko nkad nije ubijen u ime ateizma već u ime ideologije , a komunistička ideologija je isti *** ko i crkva , samo se ambalaža promenila.

Davno je rečeno da je politbiro SSSR-a samo zamenio sveti sinod RPS.

Nikad niko nije ubijen sa dignutom rukom u vis i uzvikom: "U ime ničega".

Da si za vreme francuske revolucije krstio dete, cela porodica bi išla na giljotinu. I ti si fanatik i dogmata, samo ne možeš sam sebe objektivno da sagledaš, to niko ne može.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 12:52 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Carmello Šešelj je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Niko nkad nije ubijen u ime ateizma već u ime ideologije , a komunistička ideologija je isti *** ko i crkva , samo se ambalaža promenila.

Davno je rečeno da je politbiro SSSR-a samo zamenio sveti sinod RPS.

Nikad niko nije ubijen sa dignutom rukom u vis i uzvikom: "U ime ničega".

Da si za vreme francuske revolucije krstio dete, cela porodica bi išla na giljotinu. I ti si fanatik i dogmata, samo ne možeš sam sebe objektivno da sagledaš, to niko ne može.

Ma tip je obična budala.Takvi su dok su bili na vlasti zatvarali na Goli Otok neistomišljenike,progonili vjernike(to bi i on sada da može).Mržnja frca iz njega,te naziva sve koji se ne slažu sa njim glupima,agresivan je ko Mladić a vjerovatno je u duši kukavica.Nebi ni meni ni tebi sve to smio reći u lice.Nezna razgovarati kulturno,uvažavati one koji drugčije misle.Jado obični!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 13:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
patriot_1 je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Da si za vreme francuske revolucije krstio dete, cela porodica bi išla na giljotinu. I ti si fanatik i dogmata, samo ne možeš sam sebe objektivno da sagledaš, to niko ne može.

Ma tip je obična budala.Takvi su dok su bili na vlasti zatvarali na Goli Otok neistomišljenike,progonili vjernike(to bi i on sada da može).Mržnja frca iz njega,te naziva sve koji se ne slažu sa njim glupima,agresivan je ko Mladić a vjerovatno je u duši kukavica.Nebi ni meni ni tebi sve to smio reći u lice.Nezna razgovarati kulturno,uvažavati one koji drugčije misle.Jado obični!

A i tvoja opaska da mrzi crkvu jer je ******** takođe nema veze sa mozgom. Da je ********, otišao bi u popove. Crkva, i katolička i pravoslavna, je krcata sveštenicima ******** i pedofilima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 14:04 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Carmello Šešelj je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:
Ma tip je obična budala.Takvi su dok su bili na vlasti zatvarali na Goli Otok neistomišljenike,progonili vjernike(to bi i on sada da može).Mržnja frca iz njega,te naziva sve koji se ne slažu sa njim glupima,agresivan je ko Mladić a vjerovatno je u duši kukavica.Nebi ni meni ni tebi sve to smio reći u lice.Nezna razgovarati kulturno,uvažavati one koji drugčije misle.Jado obični!

A i tvoja opaska da mrzi crkvu jer je ******** takođe nema veze sa mozgom. Da je ********, otišao bi u popove. Crkva, i katolička i pravoslavna, je krcata sveštenicima ******** i pedofilima.

Braniš svoju ekipu.Ja sam uvjeren da ih je jako malo,puno veći broj je očeva pedofila i bliskih rođaka.Uostalom crkva rigorozno osuđuje takve ali ne drži im svjetiljku.Onaj tko to napravi,naravno da se to čini potajno!******** i pedofili nemaju veze sa Bogom!
Kao ni ti sa crkvom nit u nju ideš nit si ikad išao.Neka žuta štampa o tom napisala a tebi sjelo jer imaš potrebu za tim.
Ja poznam dobro katoličke i protestantske crkve jer sam 40 g. u njima i upoznao sam 2 ********(jedan u KC jedan u Pro.Crkvi,oba su izbačena iz tih crkava a pedofila nijednog.Poznam nekoliko tisuća vjernika iz jedne i druge i bar stotinjak svećenika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 14:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
patriot_1 je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Ateisti liberali i feminizam su hrđa 21 vijeka, valja znati i da je vrag inteligentan, pa kad je navratio Adama i Evu da pojedu voce, dakle Bog daje vraga pametnog i prepredenog da ljude svede sa pravog puta.
Sviđa mi se što su to neki kršćani skontala i da ovako ide piramida: feminizam- LGBT prava- ateizam ovo jedno drugo nadopunjuju.
Zašto je Zapad slab duhovno nije krivnja muslimana nego je krivnja kršćana što ne praltikuju vjeru i ne odlaze u crkve.
Ateizam je bolest i hrđa 21 vijeka jer obećavaogična rješenja kao što i vrag obećava Adamu i Evi logična obećanja samo što oni nisu više vjerovali Bogu nego svojim strastima.
Dakle ateizam i feminizam putuju zajedno i stavljaju prava ******** kao nekakav živi zid iza kojeg upravljaju.
Svi znamo šta se desi kad ateizam zavlada imamo primjere u Rusiji, Jugoslaviji Kini i Koreji pa da ne nabrajamo komunističke zemlje.

Ateizam je korov sa kojim se susreće svako društvo, ateiste treba poraziti na njihovom terenu a ne impulsivno reagovati na njihove provokacije, naravno treba imati mjeru radi vlastitog dostojanstva kad sa njima treba prekinuti dijalog jer ne vrijedi bacati biserje pred svinje.

Nekad je kršćanstvo bilo proganjano najviše u Komunističkim zemljama a sada je najveće progonstvo kršćana u Islamskim zemljama,znaš li zašto?
U 20. stoljeću kršćani su progonjeni ili su im osjetno ograničene vjerske slobode u komunističkim, službeno ateističkim zemljama, posebice u SSSR-u i zemljama Varšavskog pakta, Albaniji, Kini, Sjevernoj Koreji, Jugoslaviji, Kubi i drugdje.
Zbog propasti nacističke ideologije u Drugom svjestkom ratu, kršćani su izbjegli progone koje im je spremao Hitler: nakon što osvoji sve što je zacrtao, namjeravao je uspostaviti novu religiju i potpuno iskorijeniti kršćanstvo.
http://misija.slobodnadalmacija.hr/bast ... -povijesti



Islam je bio pod krscanskom kolonijom i 20 vijeku, nije niko u našoj priči anđeo.
Samo eto sto krscani izgledaju civiliziranije a muslimani odrpano, ispade da su muslimani blizini Carstvu Nebeskom a krscani Carstvu Zemaljskom.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 17:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Carmello Šešelj je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Niko nkad nije ubijen u ime ateizma već u ime ideologije , a komunistička ideologija je isti *** ko i crkva , samo se ambalaža promenila.

Davno je rečeno da je politbiro SSSR-a samo zamenio sveti sinod RPS.

Nikad niko nije ubijen sa dignutom rukom u vis i uzvikom: "U ime ničega".

Da si za vreme francuske revolucije krstio dete, cela porodica bi išla na giljotinu. I ti si fanatik i dogmata, samo ne možeš sam sebe objektivno da sagledaš, to niko ne može.


Zašto lažeš i podmećeš?? , zar si toliko jadan i bedan??

Zalepiš mi etiketu a niednom mi nisi rekao kako sam ja to fanatik i dogmata?!

Drugo , ti si postao kao ovi pravoslavni fanatici koji sve tekovine modernog sveta što će reći francusku revoluciju predstavljaju kao zločinačku i tiransku u smislu da sva prava koja je revolucija iznedrila i podarila ovom svetu danas više ne važe jer su potkel od "ateističkih" zločinaca.
Ti si ona ekipa sa Krstarice koja piše takve stvari.

Mislio sam da si se popravio i da se sa tobom može komunicirati , ali sad se sećam da si i ti kao i Agaton branili SPC zbog pedofilije od mene ,i takođe i onda proglašavali me za fanatika,komunjaru i kako je "ateizam" ono u ime čega se ubijalo.

Možeš slobodno sad pod ruku sa BBC-jem , i on voli da laže i podmeće.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 17:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
patriot_1 je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Al ga zasra Joe, da nitko nije ubijan zbog ateističkog stava komunizma, francuske revolucije itd.
Pa i ateizam je samo stav kao i teizam, problem je kad taj stav postane jedini prihvatljiv i pravovjeran a svaki drugačiji nepoželjan.

Možda je Joe ******** pa zato toliko mrzi crkvu jerona osuđuje ********?Bio jedan takav na Indeks forumu,skužih ga,kasnije je priznao da je gay.


Napušiš mi se mekanog.

Citat:
Ma tip je obična budala.Takvi su dok su bili na vlasti zatvarali na Goli Otok neistomišljenike,progonili vjernike(to bi i on sada da može).Mržnja frca iz njega,te naziva sve koji se ne slažu sa njim glupima,agresivan je ko Mladić a vjerovatno je u duši kukavica.Nebi ni meni ni tebi sve to smio reći u lice.Nezna razgovarati kulturno,uvažavati one koji drugčije misle.Jado obični!


Tačno , ja mrzim crkvu i religiju iz jasnih razloga koji i ti i svi dobro znate , ali nikad nisam mrzeo ljude kao ljude i nikad nikog ne bi zatvarao i ubijao ,i zato si i ti obično lažljivo *** koji podmeće , jer samo trebaš mi naći gde ja to u mojim postovima mrzim ljude i da bi neko zatvarao samo zato što su vernici , nađi slobodno?!

Ja stojim samo iza sebe i svoje savesti i nikog više , dok si ti obična pičketina koja se krije iza religije i crkve , znači svako svoje nedelo ćeš imati priliku opravdati jer znaš da možeš s'obziro da religije i crkva tome i služe.

Žao mi je , ali većina vernika je tanane inteligencije , i zbog toga su podložni manipulacijama , i to je činjenica koja tebe boli jer ti nisi pravi vernik već si fan-religije i ideologije kojoj religija služi kao paravan.

Kad bi neko sad hteo da priča ozbiljno o vampirima ti bi prvi rekao da je taj budala , a nema razlike između verovanja u vampire i tvoje religije jer i jedno i drugo je jednako "istinito" i jednako lažno.

I onda taj lik koji veruje u vampire kaže :"Ovaj @patriot_1 sve koji veruju u vampire smatra glupima i širi mržnju spram nas samo zato što imamo drugačije mišljenje"

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 18:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
Ma daj, Joe voli muske, nije mi to uopce palo na pamet.
A je li ******** ili ********?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
joe enter je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Da si za vreme francuske revolucije krstio dete, cela porodica bi išla na giljotinu. I ti si fanatik i dogmata, samo ne možeš sam sebe objektivno da sagledaš, to niko ne može.


Zašto lažeš i podmećeš?? , zar si toliko jadan i bedan??

Zalepiš mi etiketu a niednom mi nisi rekao kako sam ja to fanatik i dogmata?!

Drugo , ti si postao kao ovi pravoslavni fanatici koji sve tekovine modernog sveta što će reći francusku revoluciju predstavljaju kao zločinačku i tiransku u smislu da sva prava koja je revolucija iznedrila i podarila ovom svetu danas više ne važe jer su potkel od "ateističkih" zločinaca.
Ti si ona ekipa sa Krstarice koja piše takve stvari.

Mislio sam da si se popravio i da se sa tobom može komunicirati , ali sad se sećam da si i ti kao i Agaton branili SPC zbog pedofilije od mene ,i takođe i onda proglašavali me za fanatika,komunjaru i kako je "ateizam" ono u ime čega se ubijalo.

Možeš slobodno sad pod ruku sa BBC-jem , i on voli da laže i podmeće.

Kao prvo, jel si pročitao drugi post koji sam napisao na temi?

Kao drugo, tvoja opsesija orginizovanom religijom je daleko od normalne. Ako je neko budala, pa veruje da je Zemlja stara šest hiljada godina i ostale gluposti koje pišu u svetim spisima, pusti ih neka veruju, njihova stvar. Zašto osećaš potrebu da ih tako agresivno razuveravaš. Izvini, ali to nije normalno ponašanje i jeste fanatizam. Dogmata si zato što bezuslovno veruješ da je život nastao pukim slučajem, a nemaš nikakvih dokaza za to.

Što se tiče francuske revolucije, da su postepeno gasili feudalizam, kao Englezi, i dalje bi bili prva evropska sila, ne bi bilo Napoleona, čija avantura ih je i svela na treće mesto u Evropi, iza Engleza i Nemaca (Rusiju ne računam). Ali to nema veze sa religijom i samo je moje mišljenje. A da su ubijali zbog krštenja, jesu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Carmello Šešelj je napisao/la:
Kao prvo, jel si pročitao drugi post koji sam napisao na temi?

Kao drugo, tvoja opsesija orginizovanom religijom je daleko od normalne. Ako je neko budala, pa veruje da je Zemlja stara šest hiljada godina i ostale gluposti koje pišu u svetim spisima, pusti ih neka veruju, njihova stvar. Zašto osećaš potrebu da ih tako agresivno razuveravaš. Izvini, ali to nije normalno ponašanje i jeste fanatizam. Dogmata si zato što bezuslovno veruješ da je život nastao pukim slučajem, a nemaš nikakvih dokaza za to.

Što se tiče francuske revolucije, da su postepeno gasili feudalizam, kao Englezi, i dalje bi bili prva evropska sila, ne bi bilo Napoleona, čija avantura ih je i svela na treće mesto u Evropi, iza Engleza i Nemaca (Rusiju ne računam). Ali to nema veze sa religijom i samo je moje mišljenje. A da su ubijali zbog krštenja, jesu.


Ja gotovo nikad nisam pisao o glupostima koje ljudi veruju da je zemlja stara 6000 godina , ja pišem o organizovanoj religiji koja je dogmatska i koja je generator zla i zatupljenosti kod ljudi.
Takođe nikad nisam napisao kako je život nastao niti to mogu znati kao što nemožeš ni ti , a kamoli da sma rekao da je nastao pukim slučajem.

Znači opet lažeš i podmećeš.

Religija(monoteizam) za mene nema veze sa duhovnošću . već je ona podla ideološka matrica za ugnjetavanje koje sprovodi crkva koja moralno ucenjuje zatupljenu masu , a da ne govorim o morima krvi koje su crkve prouzrokovale.

Da stojim iza pravednosti i istine govori i činjenica da si ti kao podržavatelj zločinačke SPC se sasvim lepo slažeš sa ovdašnjim pripadnicima zločinačke KC i onog *** islama kad čujete mene i ljude koji misle kao ja.

Dakle , tebi ne predstavlja problem da se družiš sa onima čija je religiija direktan krivac za pokušaj istrebljena našeg srpskog naroda u 2.sv.ratu.
Isto važi i za katolike koji se ližu sa pravoslavcima , a srpski popovi kojima Srbi ljube ruke su blagosiljali puške koje su ubijale katolike tj.Hrvate.

E vidiš to se meni gadi , i ja sam postao protivnik religije upravo zbog ovih prostora na koji su samo krblju i mržnjom uticale , a to što se vi ližete međusobno dovoljno govori koliko religije mogu od ljudi napraviti neljude.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
zaba1111 je napisao/la:
Ma daj, Joe voli muske, nije mi to uopce palo na pamet.
A je li ******** ili ********?


Jes da se nikad ništa nije uradilo u ime ateizma ikada u svetu , ali tebe bi s'guza taslačio "u ime ničega" dok ne propevaš internacionalu.

Dakle , kad sledeći put pomisliš na mene neka ti odmah padne napamet kako ti kitom udaram po krajnicima.

E tako brajko moj , a sad sikter od mene.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Lažem? Ja kada sam napisao da je meni nemoguće da je život nastao bućkanjem i mućkanjem u praistorijskim okeanima, ti si rekao da veruješ u to i da ti je to sasvim logično.

Ovo što si napisao o organizovanoj religiji, ponavljaš kao papagaj već godinama. Ja crkvu poštujem kao nacionalnu instituciju koja nas je održala kao narod za vreme turske okupacije, bez nje bi danas bili muslimani. I zamisli, mogu da je poštujem iako ne verujem u ono što propovedaju, iako znam da među njima ima ******** i pedofila. Ima ih i van crkve, a i popovi su obični ljudi i normalno da ih ima i takvih. Jel treba npr da mrzim sve monahe zato što znam da su većina njih bivši narkomani i alkoholičari, pa su našli smisao života u veri i monaštvu? Pa bolje to, nego da su nastavili da se drogiraju ili loču. Rešenje je da policija i tužilaštvo pohapsi sve pedofile i strpa ih u zatvor, a ne da se ukida crkva.

Ovo ostalo što si napisao nema veze sa religijom, nego sa nacionalizmom i kompleksima manjih naroda u Jugoslaviji.


Vrtiš se ko ker koji juri svoj rep. Pričaš jedno te isto godinama, čuli su te svi, ne davi više sa istom pričom, ko hoće da je prihvati, hoće, ko neće, neće. Nema potrebe ni smisla da tako agresivno ubeđuješ ljude da su budale što su vernici. Pusti ljude na miru nek veruju u šta hoće, nećeš nikog ni u šta ubediti, pogotovu ne na tako bezobrazan i agresivan način. Kad meni koji ne verujem u abrahamske religije ideš na nerve sa tolikom agresivnošću, mogu da zamislim kako tek vernicima ideš na ***. I očekuješ da tim tonom ubediš nekog!? Pa normalno da nećeš.

A sad nastavi da vrtiš jedno te isto, sa jednakom količinom vređanja i agresivnosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 20:24 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Citat:
"joe enter


Tačno , ja mrzim crkvu i religiju iz jasnih razloga koji i ti i svi dobro znate , ali nikad nisam mrzeo ljude kao ljude i nikad nikog ne bi zatvarao i ubijao ,i zato si i ti obično lažljivo *** koji podmeće , jer samo trebaš mi naći gde ja to u mojim postovima mrzim ljude i da bi neko zatvarao samo zato što su vernici , nađi slobodno?!

Ja stojim samo iza sebe i svoje savesti i nikog više , dok si ti obična pičketina koja se krije iza religije i crkve , znači svako svoje nedelo ćeš imati priliku opravdati jer znaš da možeš s'obziro da religije i crkva tome i služe.

Žao mi je , ali većina vernika je tanane inteligencije , i zbog toga su podložni manipulacijama , i to je činjenica koja tebe boli jer ti nisi pravi vernik već si fan-religije i ideologije kojoj religija služi kao paravan.

Kad bi neko sad hteo da priča ozbiljno o vampirima ti bi prvi rekao da je taj budala , a nema razlike između verovanja u vampire i tvoje religije jer i jedno i drugo je jednako "istinito" i jednako lažno.

I onda taj lik koji veruje u vampire kaže :"[i]Ovaj @patriot_1 sve koji veruju u vampire smatra glupima i širi mržnju spram nas samo zato što imamo drugačije mišljenje.


Ti i "korisnik" ste isti,kipite patološkom mržnjom prema crkvi.Tko mrzi crkvu mrzi i vjernike,jer crkva to su ljudi a ne ni institucija ni zgrade.
A pojma nemate o crkvi iznutra nego vam napuniše glavu lažima.Neki najbolji ljudi koje sam sreo u životu su svećenici.Crkva hrani gladne,oblači gole,ima staračke domove i domove za napuštenu djecu,javne kuhinje,i masu toga dobrog čini.Nisu svi ni vjernici pravi a ni svećenici.No nemožeš pljuvati po svima radi iznimaka.Bio sam u domu za napuštenu djecu,4 časne sestre brinu se za njih 40 i ništa im ne fali.Od kojih su neki i retardirani!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Ja ne mrzim crkvu, zabole me za crkvom bre.
A Joe jest neka vrsta ateistickog vehabije.

To su upravu ko mrzi ideologiju one koji slijede tu ideologiju smatra glupima i osjecaje da te ljude treba prosvijetlili, e sad da li to znaci dati im do znanja da je Isus umro za grijehe covjece stvari ili dati iđ do znanja da je Bog jedan Jedini i da je Muhamed a.s poslanik, ili pak obrazovati ihnteroujom evolucije, sve se svodi da neko nekome treba pomoci kao.
To sam ja skontao i Šešelj Carmelo.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Duhovnost Hercegovaca i Hrvata općenito!
PostPostano: 25 stu 2017, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Carmello Šešelj je napisao/la:
Lažem? Ja kada sam napisao da je meni nemoguće da je život nastao bućkanjem i mućkanjem u praistorijskim okeanima, ti si rekao da veruješ u to i da ti je to sasvim logično.

Ovo što si napisao o organizovanoj religiji, ponavljaš kao papagaj već godinama. Ja crkvu poštujem kao nacionalnu instituciju koja nas je održala kao narod za vreme turske okupacije, bez nje bi danas bili muslimani. I zamisli, mogu da je poštujem iako ne verujem u ono što propovedaju, iako znam da među njima ima ******** i pedofila. Ima ih i van crkve, a i popovi su obični ljudi i normalno da ih ima i takvih. Jel treba npr da mrzim sve monahe zato što znam da su većina njih bivši narkomani i alkoholičari, pa su našli smisao života u veri i monaštvu? Pa bolje to, nego da su nastavili da se drogiraju ili loču. Rešenje je da policija i tužilaštvo pohapsi sve pedofile i strpa ih u zatvor, a ne da se ukida crkva.

Ovo ostalo što si napisao nema veze sa religijom, nego sa nacionalizmom i kompleksima manjih naroda u Jugoslaviji.


Vrtiš se ko ker koji juri svoj rep. Pričaš jedno te isto godinama, čuli su te svi, ne davi više sa istom pričom, ko hoće da je prihvati, hoće, ko neće, neće. Nema potrebe ni smisla da tako agresivno ubeđuješ ljude da su budale što su vernici. Pusti ljude na miru nek veruju u šta hoće, nećeš nikog ni u šta ubediti, pogotovu ne na tako bezobrazan i agresivan način. Kad meni koji ne verujem u abrahamske religije ideš na nerve sa tolikom agresivnošću, mogu da zamislim kako tek vernicima ideš na ***. I očekuješ da tim tonom ubediš nekog!? Pa normalno da nećeš.

A sad nastavi da vrtiš jedno te isto, sa jednakom količinom vređanja i agresivnosti.


Kad neko nema argumenata i muti vodu onda se nađe uvređen ili kaže da ja nekoga napadam,da sam dosadan,agresivan....bla.bla,...a sam sebe ne vidi.
Čuj ne davi sa tom pričom?? , pa teme su propagandno-religijske i shodno sa time imam potrebu i obavezu prema samom sebi i svojom savešću da iznosim svoje mišljenje , a savrešno me boli *** hoće li neko promeniti miščjenje ili ne zbog mojeg mišljenja , jer i ja sam nikad ne bi promenio miščjenje zbog nečijih upisa tek tako , već se svako miščjenje i stav menja vremenom i to uglavnom liučni obrazovanjem.
Dakle , kad ja iznesem svoj stav i ono što smatram činjenicama , negde se nadam da će neki čitaoc ponukan mojim postom učiniti napor zbog sebe i krenuti da čita i obrazuje se kao što sam i ja radio , jer religijaši uglavnom ništa ne čitaju niti imaju želju za obrazovanjem.

Ako ti idem na *** ,i ako idem drugima na pimpek , slobodno me mogu zaobići kao što bi i ti trebao ako sam ti dosadan i brineš to što moj stav nikad neće promeniti ništa jer sam "agresivan".

Ja sam rekao da bućkanje ima neke logika i smisla , ali nikad nisam tvrdio da je to ISTINA i da verujem u to.
Opet podmećeš , dokle majku mu?? , sve što govoriš je laž i podmetanje.

Ti si možda jako svestrana osoba pa govoriš uvek o različitim stvarima na uvek različit način , lai eto ja nisam.

Ovo što si rekao u vezi SPC i turske okupacije je ono što mi je posebno gadno i odvratno jer pre svega ne trpim laž i propagandu , dok tebi je to sasvim lepo ušlo ispod frizure a nikad nisi proverio jel istina ili ne , tj.nikad ništa istorijski nisi čitao da bi sam mogao da dođeš do takvog zaključka ili suprotnog.

E to je jedna od stavki zašto ne volim religiju i zašto ne ovlim religiozne ljude , jer su zaslepljeni,skloni biti izmanipulisan,...ili vole da zaslepljuju i manipulišu.

Teško mi pada činjenica da je moj narod tako glup i da uvek postaje žrtva raznih zabluda iz čiste lenjosti i ucenjvanja od strane religije i nacije.

Gutaj sine šta ti se servira , a mene nastavi da mrziš jer sam "agresivan" i dosadan.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 37 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO