HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 13:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 146  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 17 sij 2023, 20:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 01:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
Hamza Ražnatovic, nekad Igor, priča kako je napustio pravoslavlje i prihvatio Islam (=pokornost jedinom Bogu).

Hamza Ražnatovic je inače bio poznati muzičar.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 18 sij 2023, 06:51 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Zenicanin je napisao/la:
Hamza Ražnatovic, nekad Igor, priča kako je napustio pravoslavlje i prihvatio Islam (=pokornost jedinom Bogu….


Lažeš, jer “Allahu akbar” znači Allah je veći.
Veći od drugih idola

6:76
I kad nastupi noć, On ugleda zvijezdu i reče: "Ovo je Gospodar moj!" A pošto zađe, reče: "Ne volim one koji zalaze!"

6:77
A kad ugleda Mjesec kako izlazi, reče: "Ovo je Gospodar moj!" A pošto zađe, on reče: "Ako me Gospodar moj na Pravi put ne uputi, biću, sigurno, jedan od onih koji su zalutali."

6:78
A kad ugleda Sunce kako se rađa, on uzviknu: "Ovo je Gospodar moj, ovo je najveće!"( AKBAR se koristi u arapskom!) - A pošto zađe, on reče: "Narode moj, ja nemam ništa s tim što vi Njemu druge pridružujete!

Ovdje se koristi AKBAR, kao veće, što je ispravno u kontekstu planeta.
Ali kada muslimani viču Allahu akbar, postavljaju svoj idol LAH iznad svih idola u kabi. LAH je najveći

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 18 sij 2023, 07:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5204
zalutala je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:


Mislim da nikad nije dobro u obranu vjere nabrajati obracenike i njihova svjedocanstva. Prije svega jer su sve to ljudi koji su iz raznih razloga napustili jednu vjeru i presli u drugu. Druga stvar kako god ti nabrojis preobracenike u islam druga ce strana isto toliko preobracenika u krscanstvo nabrojati. Treca stvar kao sto sam prije rekao sve su to ljudi sa svojim psiholoskim stanjima. Ti ga danas recimo hvalis on sutra vec moze prijeci opet u 10 religiju ili se vratiti nazad. Ne mora ali moze. Zato: Ante mortem ne laudes hominem quemquam.
Samo u ovom članku 6*30.000 eura razloga. Dolaze sa svih strana. Ima i Srba i Bošnjaka, a ponajviše Hrvata. I dok Europa bruji o sirijskim, te drugim izbjeglicama s Bliskog istoka Njemačku ponovno u sve većoj mjeri naseljavaju i žitelji Bosne i Hercegovine. Raznih nacionalnosti. Kao tamo početkom 90-tih. No sada je situacija još gora. A gora je iz razloga što ih je aktualna bosanskohercegovačka politika dovela u situaciju da prodaju i svoju vjeru! Recimo, kao Darko iz Banja Luke, prenosi Dnevno.hr “Došao sam u jedno manje mjesto blizu Stuttgarta i dobio posao da čistim nekakve urede. Plaća od koje sam mogao preživljavati. Ali za početak bolje išta nego ništa. U rodnom kraju ostala mi je sama majka. Dugo sam čekao na posao, ali ga nisam dobio. Spakirao sam se i za Njemačku ‘sprašio’. Teško jeste, ali izbora nije bilo. Hrvatima je u RS-u sve teže. Ni Banja Luka nije što je nekoć bila. I majka je rekla – idi sine, spašavaj se dok još možeš” – priča za naš portal Darko, koji je nakon par mjeseci boravka u Njemačkoj dobio nesvakidašnju ponudu. Dobio je ponudu da promjeni vjeru. “Jednog dana dok sam čistio te urede prišao mi je vlasnik, inače musliman, reći ću samo s našeg govornog područja i upitao da li bih ja to učinio? Ponudio mi je 30 tisuća eura u kešu i super dobar posao u Švedskoj. Vrbovao me i ja sam pristao, jer ipak su to pare. Za te pare kod nas u Bosni mogu kupiti stan, ako se ikada vratim, a ako se i ne vratim, a mislim da neću, imam bar nešto para za kakav-takav život, jer iz Bosne nisam ništa ni donio. Osim uspomena. Uglavnom tužnih. A zašto čitav život tugovati kada su najbolje godine ispred mene. I zar je više važna vjera, pa jedan je Bog. Ionako kada se rodimo ne dopuste nam da sami biramo vjeru. Ni ime. Drugi nam odrede i ime i vjeru. To nam dadnu. Ta neće nam dati pare” – iznosi Darko svoje mišljenje u razgovoru za naš portal. U nastavku razgovora doznajemo kako nije jedini koji je dobio ponudu za prelazak na islam. I nije jedini koji je prihvatio ponudu. Naš portal raspolaže podacima da je u zadnjih 4-5 mjeseci šest osoba katoličke vjeroispovijesti iz BiH na privremenom boravku u Njemačkoj prešlo na islam. Podaci tih osoba su poznati uredništvu našeg portala, a nije isključeno kako ih ima još. Uglavnom se radi o ponudama u novčanom iznosu od 30 tisuća eura, te pronalaskom boljeg posla i to uglavnom u Švedskoj gdje pripadnici islamske vjeroispovijesti očigledno imaju jače veze nego u Njemačkoj, Austriji ili Norveškoj. Na prvi pogled pravi vjernik će konstatirati za onoga, koji je promijenio vjeru, kako je jadan takav vjernik. Međutim, ako uđemo u neku dublju analizu zaključak je zapravo da su jadni vodeći političari nekog naroda, odnosno religije koji su svojim postupcima i vođenjem politike doveli svoj narod u poziciju da i pomišljaju na promjenu vjere kako bi u materijalnom pogledu koliko-toliko osigurali svoju budućnost, odnosno produžili si nadu u bolji život! prenosi dnevno. Ponude o kojima govorimo dobivaju ne samo Hrvati i katolici već i pripadnici drugih naroda i vjera, no mi se češemo tamo gdje nas najviše svrbi, a ova najnovija pojava u Njemačkoj i drugim bogatim zemljama europskog zapada itekako svrbi. Hrvatske političare u BiH zasigurno neće zasvrbiti, jer oni koji se iseljavaju ionako nisu bili njima bliski, odnosno vladajućoj kasti, jer da jesu valjda bi ih već negdje smjestili pri državnim jaslama. Dapače, još se javno hvale kako smanjuju broj nezaposlenih tako što se ljudi iseljavaju kao da je rat u BiH, a ne u Siriji i Iraku. Njima cjelokupnost takve situacije i odgovara, jer odljevom mladih koji se nisu bili infiltrirali u stranku znaju kako će se njih još teže maknuti s pozicija koje su zauzeli, a njima je u BiH znatno bolje nego što bi im bilo igdje drugdje. P.s. Prelazaka na islam je bivalo proteklih godina i u Bosni, međutim pojava u Njemačkoj nešto je ipak sasvim novo i nešto što uistinu postaje i više nego zabrinjavajuće. Podsjetimo, prošle godine je i poznati TV komentator Marjan Mijajlović prešao na islam i uzeo ime Mustafa tako da se ovaj trend uistinu polako širi bez obzira tko što mislio o tome! Donosimo šokantan video o prelasku Vinka Stojanovića iz Zavidovića

Pročitajte više na: https://www.vecernji.ba/vijesti/sest-ka ... ka-1189200 - http://www.vecernji.ba



Nije to nista novo sve je to poznato. Muslimanske zajednice u svijetu raspolazu ogromnim novcem iz arapskih i islamskih zemalja koje idu iskljucivo u svrhu islamizacije. Zbog toga je u NJemackoj vec odavno pritisak na uvodjenje poreza i za muslimanske vjernike cijim bi se novcem iskljucivo financirale zajednice koje su trenutno financirane iz vana.
Medjutim isto tako nisu nista ni dobili. Ako je njima dobar vjernik koji je prihvatio islam za 30 000 eura dobar je i nama. Njegov problem je sto ga nece tako lako pustiti na miru, ako misli da su te pare samo za prelazak grdno se prevario. Sto bi rekli nek je hairli nece niko zaplakat zbog njih

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 18 sij 2023, 21:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
krstjanin je napisao/la:
Njegov problem je sto ga nece tako lako pustiti na miru, ako misli da su te pare samo za prelazak grdno se prevario. Sto bi rekli nek je hairli nece niko zaplakat zbog njih


Što još hoće od njega?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 19 sij 2023, 07:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5204
Novdan je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:
Njegov problem je sto ga nece tako lako pustiti na miru, ako misli da su te pare samo za prelazak grdno se prevario. Sto bi rekli nek je hairli nece niko zaplakat zbog njih


Što još hoće od njega?


Pa sigurno se od njega ocekuje da bude stalan clan zajednice, a i sigurno nece moci lako reci ode ja ili se preseliti ili napustiti islam. Pa nisu oni djaba dali tolike pare.
A ako nije presao iz uvjerenja vec para sigurno je da mu se nece dati svakog petka na dzumu al naucit ce =))

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 19 sij 2023, 21:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
krstjanin je napisao/la:
Novdan je napisao/la:

Što još hoće od njega?


Pa sigurno se od njega ocekuje da bude stalan clan zajednice, a i sigurno nece moci lako reci ode ja ili se preseliti ili napustiti islam. Pa nisu oni djaba dali tolike pare.
A ako nije presao iz uvjerenja vec para sigurno je da mu se nece dati svakog petka na dzumu al naucit ce =))


Negdje sam čuo da su selefije tako financirale pojedine obitelji, ali uvjet im je bio da djecu šalju njima na indoktrinaciju. Faktički prodaš djecu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 20 sij 2023, 07:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5204
Novdan je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Pa sigurno se od njega ocekuje da bude stalan clan zajednice, a i sigurno nece moci lako reci ode ja ili se preseliti ili napustiti islam. Pa nisu oni djaba dali tolike pare.
A ako nije presao iz uvjerenja vec para sigurno je da mu se nece dati svakog petka na dzumu al naucit ce =))


Negdje sam čuo da su selefije tako financirale pojedine obitelji, ali uvjet im je bio da djecu šalju njima na indoktrinaciju. Faktički prodaš djecu


Pa o tome govorim rekao je da im dadnu dobar poso. Ali to dobar poso ti onda mora dozivotno biti dobar poso. Neces tako lako prijeci na drugi poso. Sto je u biti dupla dobit za selefije. Dobio si dozivotnog radnika i mozes s njim raditi sta hoces za 30 000 eura
Tih 30 000 eura ce on njemu realno odraditi za godinu dana ako ne i krace

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 23 sij 2023, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5204
” Zijevanje je posljedica šejtanskog djelovanja, pa ga, zbog toga, treba svoditi na najmanju moguću mjeru. U hadisu Ebu Hurejre, r.a, Allahov Poslanik, s.a.v.s.,naglašava: Zijevanje dolazi od šejtana pa, kada neko od vas zijeva, neka to pokuša odagnati od sebe koliko može ( Buhari) .

U drugoj predaji Ebu Hurejre, r.a, kaže se da je Allahov Poslanik s.a.v.s, rekao: ” Allah voli kihanje a prezire zijevanje, pa kada neko od vas kihne, neka rekne: El-Hamdu lillah ! Obaveza je svakog ko čuje tu zahvalu Allahu, da kaze: Jerhamukellah ! A što se tiče zijevanja, kada se to nekome od vas desi, neka to, koliko može, odagnava od sebe i neka ne izgovara: Hah, hah!, jer to dolazi od šejtana koji se smije iz njega !” (Buhari)

=))

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 24 sij 2023, 09:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
https://www.nytimes.com/2023/01/04/nyre ... spect.html

Evo pošto je ova tema zatrolana nekim nebitnim konvertitima na islam, dok se statistički i relevantni podaci koji govore o npr. raspadu islama u Hrvatskoj ignoriraju

19 godišnji konvertit na islam mačetom napao policajca

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 24 sij 2023, 09:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
krstjanin je napisao/la:
” Zijevanje je posljedica šejtanskog djelovanja, pa ga, zbog toga, treba svoditi na najmanju moguću mjeru. U hadisu Ebu Hurejre, r.a, Allahov Poslanik, s.a.v.s.,naglašava: Zijevanje dolazi od šejtana pa, kada neko od vas zijeva, neka to pokuša odagnati od sebe koliko može ( Buhari) .

U drugoj predaji Ebu Hurejre, r.a, kaže se da je Allahov Poslanik s.a.v.s, rekao: ” Allah voli kihanje a prezire zijevanje, pa kada neko od vas kihne, neka rekne: El-Hamdu lillah ! Obaveza je svakog ko čuje tu zahvalu Allahu, da kaze: Jerhamukellah ! A što se tiče zijevanja, kada se to nekome od vas desi, neka to, koliko može, odagnava od sebe i neka ne izgovara: Hah, hah!, jer to dolazi od šejtana koji se smije iz njega !” (Buhari)

=))


Pa to je vrlo važna stvar Alah voli kihanje, a mrzi zijevanje. Zahvaljujući islamu konačno možemo imati jasan stav o kihačko-zijevačkoj problematici. Isto tako, da nema islama, ne bismo znali kojom rukom brisati zadnjicu, kao i da je potrebno polizati svoje prste nakon jela, ili dati da vam ih netko drugi poliže, kao i da je praznovjerje misliti da se hrana zaprljala ako je pala na pod i još mnogo toga


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 24 sij 2023, 09:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5204
Novdan je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:
” Zijevanje je posljedica šejtanskog djelovanja, pa ga, zbog toga, treba svoditi na najmanju moguću mjeru. U hadisu Ebu Hurejre, r.a, Allahov Poslanik, s.a.v.s.,naglašava: Zijevanje dolazi od šejtana pa, kada neko od vas zijeva, neka to pokuša odagnati od sebe koliko može ( Buhari) .

U drugoj predaji Ebu Hurejre, r.a, kaže se da je Allahov Poslanik s.a.v.s, rekao: ” Allah voli kihanje a prezire zijevanje, pa kada neko od vas kihne, neka rekne: El-Hamdu lillah ! Obaveza je svakog ko čuje tu zahvalu Allahu, da kaze: Jerhamukellah ! A što se tiče zijevanja, kada se to nekome od vas desi, neka to, koliko može, odagnava od sebe i neka ne izgovara: Hah, hah!, jer to dolazi od šejtana koji se smije iz njega !” (Buhari)

=))


Pa to je vrlo važna stvar Alah voli kihanje, a mrzi zijevanje. Zahvaljujući islamu konačno možemo imati jasan stav o kihačko-zijevačkoj problematici. Isto tako, da nema islama, ne bismo znali kojom rukom brisati zadnjicu, kao i da je potrebno polizati svoje prste nakon jela, ili dati da vam ih netko drugi poliže, kao i da je praznovjerje misliti da se hrana zaprljala ako je pala na pod i još mnogo toga


Ne sumnjam da ce nam lapo-lapo objasniti znanstvenu stranu stetnosti zijevanja

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 24 sij 2023, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 11:47
Postovi: 1512
krstjanin je napisao/la:
Novdan je napisao/la:

Pa to je vrlo važna stvar Alah voli kihanje, a mrzi zijevanje. Zahvaljujući islamu konačno možemo imati jasan stav o kihačko-zijevačkoj problematici. Isto tako, da nema islama, ne bismo znali kojom rukom brisati zadnjicu, kao i da je potrebno polizati svoje prste nakon jela, ili dati da vam ih netko drugi poliže, kao i da je praznovjerje misliti da se hrana zaprljala ako je pala na pod i još mnogo toga


Ne sumnjam da ce nam lapo-lapo objasniti znanstvenu stranu stetnosti zijevanja


I korisnost kihanja. Recimo kihneš naglo, udariš se glavom o zid i postaneš još bolji musliman. Manje te muči šejtanluk zvan kritičko razmišljanje


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 26 sij 2023, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 01:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
Bilic07 je napisao/la:
Zenicanin je napisao/la:
Hamza Ražnatovic, nekad Igor, priča kako je napustio pravoslavlje i prihvatio Islam (=pokornost jedinom Bogu….


Lažeš, jer “Allahu akbar” znači Allah je veći.
Veći od drugih idola

6:76
I kad nastupi noć, On ugleda zvijezdu i reče: "Ovo je Gospodar moj!" A pošto zađe, reče: "Ne volim one koji zalaze!"

6:77
A kad ugleda Mjesec kako izlazi, reče: "Ovo je Gospodar moj!" A pošto zađe, on reče: "Ako me Gospodar moj na Pravi put ne uputi, biću, sigurno, jedan od onih koji su zalutali."

6:78
A kad ugleda Sunce kako se rađa, on uzviknu: "Ovo je Gospodar moj, ovo je najveće!"( AKBAR se koristi u arapskom!) - A pošto zađe, on reče: "Narode moj, ja nemam ništa s tim što vi Njemu druge pridružujete!

Ovdje se koristi AKBAR, kao veće, što je ispravno u kontekstu planeta.
Ali kada muslimani viču Allahu akbar, postavljaju svoj idol LAH iznad svih idola u kabi. LAH je najveći



Jedini lažov ovdje si ti.

Riječ Allah je povezan sa riječima al ilah, sto znači onaj koji je jedini vrijedan za obožavanje ili jednostavno kratko rečeno jedini Bog.

Riječ Lah je apsolutna izmišljotina koji nikad niko nije koristio pa ni Arapi mnogobosci.

Cak Arapi kršćani koriste Allah u svojoj bibliji, što nije nikakav tajna.
Evo isječak iz starog zavjeta, knjiga postanka na arapskom. Rijec Allah je crveno markirano.

slika

Allah je taj jedan i jedini Bog, stvoritelj, koji se također na slican način spominje naprimjer i na hebrejskom, a to je Eloah ili u majestetskoj množini Elohim.

A na jeziku Isusa/Isa, neka je Božiji mir na njega, a to je aramejski jezik, koji je najsličniji arapskom jeziku, se kaže Alah/Alaha.

Ako mi neko sve ovo nevjeruje neka sam provjeri na Google-u.

Evo cak i jedna scena iz Mel Gibsonovog filma koji treba samo predstaviti da je Allah taj jedan i jedini Bog i stvoritelj svih nas i o kakvom sličnom jeziku se radi kod aramejskog i arapskog jezika i da je "Lah" čista laž.

A mi muslimani nevjerujemo da je Allahov poslanik Isa, neka je mir na njega, razapet niti ubijen nego je ga Allah sebi uzdigao i Allah ce ga vratiti na zemlju pred dolazak sudnjeg dana.

Naški: Bože moj zašto si me napustio.
Aramejski: Ilahi lima sabakhtani
Arapski: Ilahi lima taraktani



Evo jedan video koji pokazuje da je "ilahi" standardna arapska riječ za bože moj.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 sij 2023, 08:34 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Zenicanin je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:

Lažeš, jer “Allahu akbar” znači Allah je veći.
Veći od drugih idola

6:76
I kad nastupi noć, On ugleda zvijezdu i reče: "Ovo je Gospodar moj!" A pošto zađe, reče: "Ne volim one koji zalaze!"

6:77
A kad ugleda Mjesec kako izlazi, reče: "Ovo je Gospodar moj!" A pošto zađe, on reče: "Ako me Gospodar moj na Pravi put ne uputi, biću, sigurno, jedan od onih koji su zalutali."

6:78
A kad ugleda Sunce kako se rađa, on uzviknu: "Ovo je Gospodar moj, ovo je najveće!"( AKBAR se koristi u arapskom!) - A pošto zađe, on reče: "Narode moj, ja nemam ništa s tim što vi Njemu druge pridružujete!

Ovdje se koristi AKBAR, kao veće, što je ispravno u kontekstu planeta.
Ali kada muslimani viču Allahu akbar, postavljaju svoj idol LAH iznad svih idola u kabi. LAH je najveći



Riječ Lah je apsolutna izmišljotina koji nikad niko nije koristio pa ni Arapi mnogobosci.


U predislamsko doba štovano božanstvo ali to nije bila poenta.
https://en.wikipedia.org/wiki/Iah

Pitanje glasi, od koga je islam.Allah veći kad se kaže “Allahu akbar”?

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 sij 2023, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 01:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
Jedini Bog je veci od svega stvorenog.
Od najmanje ćelije i atoma do tebe, kipova, planeta, svemira i galaksija.
On uzvišeni je najveći i on je stvorio sve.

Evo jedan video koji daje mali dojam ko je Allah, jedini Bog i šta zapravo znači da je jedini Bog najveći - Allahu ekber.



Uostalom spominjanjene i slavljenje naseg stvoritelja sa riječima Allahu ekber - jedini Bog je najveci, ukazuje i na njegovu plemenitosti i veličanstvenost.

To je isto da kažes za jednog čovjeka koji je poštovan u društvu ili koji čini u jednom društvu dijela koje ljudi vole, cijene i postuju, da je veliki čovjek, velikan iako je možda svojim fizičkim izgledom mal.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 sij 2023, 09:35 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36009
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Čemu potreba govoriti da je Alah najveći ako nema drugih bogova, valjda se to podrazumijeva.
U vrijeme Muhameda većina Arapa vjeruje u različita plemenska božanstva a ovim uzvikom njegovi sljedbenici poručuju da je bog Muhamedova plemena najveći, da je veći od ostalih božanstava čiji idoli stoje u Kabi.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 sij 2023, 09:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36009
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Bilic07 je napisao/la:
Zenicanin je napisao/la:


Riječ Lah je apsolutna izmišljotina koji nikad niko nije koristio pa ni Arapi mnogobosci.


U predislamsko doba štovano božanstvo ali to nije bila poenta.
https://en.wikipedia.org/wiki/Iah

Pitanje glasi, od koga je islam.Allah veći kad se kaže “Allahu akbar”?


Bog El je bio vrhovno božanstvo kananskih naroda, ali isto tako i semitskih naroda u Mezopotamiji, kasnije i Hetita.

El
King of the Gods

slika

Raširen čak i među Židovima koji kasnije odbacuju sva ta božanstva uključujući Ela, Baal i druge i za jedino službenog boga Kraljevstva Izrael prihvaćaju Jahvu.

Kasnije u svim semitskim jezicima taj izraz za vrhovnog boga postaje opći naziv za boga.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 sij 2023, 10:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 01:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
Pa u onom stihu gore se ne spominju arapi, niti kipovi u kabi nego mnogobošci koji su obozavali planete i rekli da je to njihov gospodar i da je on najveći.

Ako je tebi logično da je da jedini Bog najveći onda je to dobro, ali mnogobošcima koji obožavaju stvorenja a ne stvoritelja to očigledno nije logično.

I Isus je na puno mjesta u Bibliji rekao da je jedini Bog najveći.

Evo sam jedan primjer:

Ivan 10:29
"Otac moj, koji mi ih dade, veći je od sviju, i nitko ih ne može oteti iz ruke Oca mojega."

Ivan 14:28:
"Čuli ste, da vam ja rekoh: 'Ja odlazim, i doći ću k vama. Da me volite, onda biste se radovali, što idem k Ocu, jer je Otac veći od mene."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 sij 2023, 10:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36009
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
U biti izraz Alah ima isto značenje kao Bog, i na svim semitskim jezima se kaže slično jer ima korijen u protosemitskom jeziku, ne znam zašto bi onda ostali narodi trebali prihvatiti semitski naziv za boga.
Valjda svemoćni Alah razumije samo arapski pa mu se treba moliti samo arapskim jezikom i nazivati ga arapskim imenom.

Isto kao u hebrejskom koji je semitski jezik Elohim označava božanstva, odnosno opću riječ za božanstva a Eloah boga u jednini.
U Bibliji se izran elohim odnosi i na ostala božanstva pa tako tipa i Baala.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 sij 2023, 10:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36009
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Zenicanin je napisao/la:
Pa u onom stihu gore se ne spominju arapi, niti kipovi u kabi nego mnogobošci koji su obozavali planete i rekli da je to njihov gospodar i da je on najveći.

Ako je tebi logično da je da jedini Bog najveći onda je to dobro, ali mnogobošcima koji obožavaju stvorenja a ne stvoritelja to očigledno nije logično.

I Isus je na puno mjesta u Bibliji rekao da je jedini Bog najveći.

Evo sam jedan primjer:

Ivan 10:29
"Otac moj, koji mi ih dade, veći je od sviju, i nitko ih ne može oteti iz ruke Oca mojega."

Ivan 14:28:
"Čuli ste, da vam ja rekoh: 'Ja odlazim, i doći ću k vama. Da me volite, onda biste se radovali, što idem k Ocu, jer je Otac veći od mene."


Ti mnogobošci su bili Arapi pa i sami Muhamedovi roditelji su se molili planetama.
Muhamedovo pleme je štovalo boga mjeseca Hubala, zato mjesec ima toliko značenje u islamu i ide na vrh svake džamije, i to je svojevrsno štovanje planeta.

Sami semiti su pogotovo štovali stijene, zato je za Arape bilo normalno da se klanjaju meteoritu kojeg je muhamed donio u Kabu.
Prije toga se sam Muhamed molio okrenut prema Jeruzalemu, kad je shvatio da to neće ići kod Arapa onda je odlučio da se nastave moliti okrenuti svom najvažnijem paganskom svetištu.

I gle čuda Stari zavjet bilježi da su kaananski pagani molili kamenu čak i sami Židovi jedno vrijeme, u samom judaizmu stojeći kamen služi kao simbol YHVH-a.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 sij 2023, 11:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 01:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
Zato sto nam je se svemogući stvoritelj predstavio sa tim imenom.

Allah je nadekvatniji naziv za našeg stvoritelja.

Ta riječ nema spola, a onaj koji malo poznaje arapski jezik zna da je skoro citav arapski jezik pozet u spolove. Cak svi bojevi imaju i u muskom i ženskom spolu i ovisno o gramatici jedan broj kažeš u muškom a drugi ženskom ili obrnuto.

Dok je bog riječ muškog spola a možeš je pretvoriti u ženski spol a to je boginja.

Rijeci Allah ne možes pretvoriti u množinu a bog možeš pretvoriti u množinu a to je bogovi ili boginje.

Allah ne može dodati prefiske kao bog sunca ili bog rata, god of war, god of sun, Sonnengott, Kriegsgott itd. a za riječi bog kao što vidimo možemo.

A takodjer Allah je i savršen opis naseg stvoritelja kao što sam gore napisao.

Uostalom Allah nije jedini naziv naseg stvoritelja.
Jedini Bog ima po islamskom vjerovanju 99 imena koji ga opisuju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 sij 2023, 11:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36009
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
To tvrdi Kuran koji je nastao u 7. st.
S druge strane dijelovi Starog zavjeta koji su pisani u 10. st. pr. Kr. dakle više od tisuću i pol godina prije svjedoče i jasno govore da se Bog objavio Mojsiju i predstavio mu se na njegov zahtjev.

Citat:
“Kaži Izraelcima ovako: 'Jahve, Bog vaših otaca, Bog Abrahamov, Bog Izakov i Bog Jakovljev, poslao me k vama.' To mi je ime dovijeka, tako će me zvati od koljena do koljena.“ (Izl 3,15).


I to Bog Mojsiju jasno kaže da mu je ime Jahve i da ga se tako zove dovijeka.
Jedino ako se Muhamedu onda nije objavio neki drugi bog ili je u međuvremenu odlučio da promijeni ime koje je sebi nadjenuo za dovijeka.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 sij 2023, 11:35 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36009
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Zenicanin je napisao/la:
Zato sto nam je se svemogući stvoritelj predstavio sa tim imenom.

Allah je nadekvatniji naziv za našeg stvoritelja.

Ta riječ nema spola, a onaj koji malo poznaje arapski jezik zna da je skoro citav arapski jezik pozet u spolove. Cak svi bojevi imaju i u muskom i ženskom spolu i ovisno o gramatici jedan broj kažeš u muškom a drugi ženskom ili obrnuto.

Dok je bog riječ muškog spola a možeš je pretvoriti u ženski spol a to je boginja.

Rijeci Allah ne možes pretvoriti u množinu a bog možeš pretvoriti u množinu a to je bogovi ili boginje.

Allah ne može dodati prefiske kao bog sunca ili bog rata, god of war, god of sun, Sonnengott, Kriegsgott itd. a za riječi bog kao što vidimo možemo.

A takodjer Allah je i savršen opis naseg stvoritelja kao što sam gore napisao.

Uostalom Allah nije jedini naziv naseg stvoritelja.
Jedini Bog ima po islamskom vjerovanju 99 imena koji ga opisuju.


Naravno da je najadekvatniji arapski naziv za boga kad to i jeste arapski naziv za boga =))
Onda nemojte govoriti bošnjački jezik koji nije adekvatan Alahu i kojega očito ne razumije.
Ono moraš učiti arapski jezik da bi se mogao moliti Bogu na njemu razumljivom jeziku.

U hrvatskom jeziku ali i svim srodnim južnoslavenskim jezicima i Alah je gramatički muški rod.
U aramejskom alah jednostavno znači bog i to nije nikakav opis nego generična riječ za božanstvo.

Aha znači kad se predstavljao Muhamedu onda je koristi jedan od tih sto nadimaka a ne službeno ime kako se predstavio Mojsiju =))

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 sij 2023, 11:35 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Zenicanin je napisao/la:
Pa u onom stihu gore se ne spominju arapi, niti kipovi u kabi nego mnogobošci koji su obozavali planete i rekli da je to njihov gospodar i da je on najveći.

Ako je tebi logično da je da jedini Bog najveći onda je to dobro, ali mnogobošcima koji obožavaju stvorenja a ne stvoritelja to očigledno nije logično.

I Isus je na puno mjesta u Bibliji rekao da je jedini Bog najveći.

Evo sam jedan primjer:

Ivan 10:29
"Otac moj, koji mi ih dade, veći je od sviju, i nitko ih ne može oteti iz ruke Oca mojega."

Ivan 14:28:
"Čuli ste, da vam ja rekoh: 'Ja odlazim, i doći ću k vama. Da me volite, onda biste se radovali, što idem k Ocu, jer je Otac veći od mene."


Zaboravio si ovo:
Ivan 10 30
Ja i Otac jedno smo.

Navodiš Bibliju
Znači Biblija je istina a Kuran je laž

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 sij 2023, 11:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 01:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
U kojoj od bezbrojnih verzija biblije piše Jahve u tom stihu?
U bibliji jehovinih svjedoka?
Jesil se ti preobratio u Jehovine svedoke pa sad braniš taj naziv?

U katoličkoj bibliji piše:

"Dalje reče Bog Mojsiju: "Tako javi sinovima Izraelovim: 'Gospod, Bog otaca vaših, Bog Abrahamov, Izakov i Jakovljev, posla me k vama.' To je ime moje na vijeke, i tako me se ima zvati kroz sve naraštaje."

U ostalom u starom zavjetu na hebrejski pise JHWH ili
na hebrejski יהוה, bez vokala. A ne Jahve.
A vokalizacija tih slova je danas nepoznata.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133 ... 146  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO