HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 16:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 146  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 sij 2023, 11:59 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Svi kršćani Boga Oca nazivaju Jahve pa tako i katolici.

Izraz Jahve je samo hrvatski izgovor izvornog hebrejskog izraza za tetragram JHVH

U tom prijevodu je samo hebrejski naziv za Boga zamijenjen s hrvatskim.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 sij 2023, 12:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 01:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
Bilic07 je napisao/la:
Zenicanin je napisao/la:
Pa u onom stihu gore se ne spominju arapi, niti kipovi u kabi nego mnogobošci koji su obozavali planete i rekli da je to njihov gospodar i da je on najveći.

Ako je tebi logično da je da jedini Bog najveći onda je to dobro, ali mnogobošcima koji obožavaju stvorenja a ne stvoritelja to očigledno nije logično.

I Isus je na puno mjesta u Bibliji rekao da je jedini Bog najveći.

Evo sam jedan primjer:

Ivan 10:29
"Otac moj, koji mi ih dade, veći je od sviju, i nitko ih ne može oteti iz ruke Oca mojega."

Ivan 14:28:
"Čuli ste, da vam ja rekoh: 'Ja odlazim, i doći ću k vama. Da me volite, onda biste se radovali, što idem k Ocu, jer je Otac veći od mene."


Zaboravio si ovo:
Ivan 10 30
Ja i Otac jedno smo.

Navodiš Bibliju
Znači Biblija je istina a Kuran je laž


Nisam zaboravio, evo i ovdje Isus spominje ko je jedan sa bogom:

Ivan 17:21

"Da svi budu jedno, kao što si ti, Oče, u meni i ja u tebi, da i oni (apostili) u nama budu jedno, da vjeruje svijet, da si me ti poslao."

Po ovome bi znacilo da su i apostoli dio boga, a bilo ih je 12.
Znaci 12 apostila+sin+otac+sveti duh.
Znaci sveto petnestorstvo?

O današnjoj bibliji se radi o prevodu sa semitskog jezika na starogrcki pa od toga na ostale jezik.
Znaci rade se o prevodu prevoda.

To naravno ne znači bukvalno da su Isus i apostili jedni sa bogom. Nego da su slozni u misiji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 sij 2023, 12:13 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Zenicanin je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:

Zaboravio si ovo:
Ivan 10 30
Ja i Otac jedno smo.

Navodiš Bibliju
Znači Biblija je istina a Kuran je laž


Nisam zaboravio, evo i ovdje Isus spominje ko je jedan sa bogom:

Ivan 17:21

"Da svi budu jedno, kao što si ti, Oče, u meni i ja u tebi, da i oni (apostili) u nama budu jedno, da vjeruje svijet, da si me ti poslao."

Po ovome bi znacilo da su i apostoli dio boga, a bilo ih je 12.
Znaci 12 apostila+sin+otac+sveti duh.
Znaci sveto petnestorstvo?

O današnjoj bibliji se radi o prevodu sa semitskog jezika na starogrcki pa od toga na ostale jezik.
Znaci rade se o prevodu prevoda.

To naravno ne znači bukvalno da su Isus i apostili jedni sa bogom. Nego da su slozni u misiji.


Ostaje znači, Biblija je istina a kuran je laž.
Uostalome nigdje u kuranu piše da je Biblija iskrivljena a Muhamed ju čak potvrđuje.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 27 sij 2023, 12:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36050
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Nije to neki nepoznati semitski jezik nego hebrejski kojim govre Židovi i kojim je napisana većina Staroga zavjeta.
Isto vrijedi i za Kuran koji se još više služi prijevodima prijevoda jer je nastao još kasnije.

Tako tipa u izvornoj Knjizi postanka nema priče o Abrahamovom sporu s njegovim ocem idolopoklonikom i njegovom uništenju lažnih božanstava.
Taj dio je nastao mnogi kasnije kao rabinski komentar na Postanak koji je onda ušao u Kuran kao Alahova riječ.
To znači da se za Kuran koriste rabinski tekstove na hebrejskom ili aramejskom, još vjerovatnije da se koriste poznate usmene predaje koje se zapisuju na arapski da se potvrdi vlastika teološka agenda.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 31 sij 2023, 09:39 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Turska protiv kurana i Islama

U Istanbulu će u svibnju početi sudski postupak protiv roditelja i bivšeg supruga koje je tužila 24-godišnjakinja jer su je prisilili na brak kad je imala samo šest godina. Bivšem suprugu prijeti do 67 godina kazne zatvora, a roditeljima više od 22 godine.

https://fenix-magazin.de/tuzila-je-rodi ... 22-godine/


Narrated Hisham's father:
Khadija died three years before the Prophet (ﷺ) departed to Medina. He stayed there for two years or so and then he married `Aisha when she was a girl of six years of age, and he consumed that marriage when she was nine years old.
Sahih al-Bukhari 3896

Tafsir ibn Abbas 65:4
(And for such of your women as despair of menstruation) because of old age, (if ye doubt) about their waiting period, (their period (of waiting) shall be three months) upon which another man asked: “O Messenger of Allah! What about the waiting period of those who do not have menstruation because they are too young?” (along with those who have it not) because of young age, their waiting period is three months. Another man asked: “what is the waiting period for those women who are pregnant?” (And for those with child) i.e. those who are pregnant, (their period) their waiting period (shall be till they bring forth their burden) their child. (And whosoever keepeth his duty to Allah) and whoever fears Allah regarding what he commands him, (He maketh his course easy for him) He makes his matter easy; and it is also said this means: He will help him to worship Him well.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 14 vel 2023, 04:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 14 vel 2023, 14:53 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Umjesto da odgovorite na teške optužbe vi postavljate klipove gdje neznalice prelaze u Sotonizam.

Jadno

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 14 vel 2023, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom



_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 14 vel 2023, 16:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
[
Temple Mount entry restrictions are restrictions on entering the Temple Mount/Haram al-Sharif in Jerusalem, which is a holy place for Muslims, Jews, and Christians.[1][2] At present, the Government of Israel controls access to the site, an Islamic religious endowment that lies under the management of the Jordan-based Jerusalem Islamic Waqf.[3][4] There are entry limits to the Temple Mount for political and security reasons. In addition, Jewish religious law imposes restrictions on religious Jews on entering the compound

slika



slika


Sign on behalf of the Chief Rabbinate of Israel, warning of the halakhic prohibition to enter the Temple Mount, with some ambiguity whether gentiles are supposed to obey this rule too.
After Israel captured the site in 1967, the Chief Rabbinate of Israel announced that entering the Temple Mount was forbidden to Jews, in accordance with a halakhic prohibition against temei ha'met (Impurity by contacting the dead, cemeteries etc.). The ancient ban on Jews, other than a high priest, entering the zone of the Holy of Holies was confirmed, with the consideration also that, since the exact location of the Second Temple was unknown, any Jew walking through the site would be at grave risk of inadvertently treading on the ground of the Holy of Holies in error.

According to Maimonides, all must still show the same respect (fear) for the Temple which it commanded before its destruction. He added that, "[n]o one may enter it except the places that one is permitted to enter."[15] There is an ongoing ideological and halakhic debate whether it is permissible or forbidden to enter the Temple Mount. On one side stand those (mainly Haredi) who prohibit the entry to all persons in all areas of the Mount, in fear that a visitor might enter the Temple location. On the other side, there are those who do not see, based on the same halakha, any wrongdoing in Jews entering the Temple Mount while observing the halakhic purity laws, and getting only to certain areas of the Mount. Additionally there are others (mainly Religious Zionists) who even see visiting the site as a Mitzvah, meaning prayer there should be considered a religious duty.[16]
[/quote]




Džabir b. Abdullah, radijallahu 'anhuma, prenosi da je Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao: "Dato mi je pet svojstava koja nisu bila prije mene data nijednom vjerovjesniku: potpomognut sam strahom koji neprijatelji osjećaju na daljini jednomjesečnog putovanja; cijela površina Zemlje učinjena mi je mjestom za obavljanje namaza i sredstvom za čišćenje i gdje god kojeg čovjeka iz mog ummeta dostigne nastupanje bilo kog namaskog vremena, neka tu i klanja; dozvoljen mi je ratni plijen; dato mi je pravo zauzimanja (šefa' at); svaki vjerovjesnik bio je poslan samo svom narodu, dok sam ja poslan cijelom svijetu."
[Vjerodostojan] - [Muttefekun alejh]

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 14 vel 2023, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Isus zatim ode odande i povuče se u krajeve tirske i sidonske. I gle: žena neka, Kanaanka iz onih krajeva, iziđe vičući: “Smiluj mi se, Gospodine, Sine Davidov! Kći mi je teško opsjednuta!” Ali on joj ne uzvrati ni riječi. Pristupe mu na to učenici te ga moljahu: “Udovolji joj jer viče za nama.” On odgovori: “Poslan sam samo k izgubljenim ovcama doma Izraelova.” Ali ona priđe, pokloni mu se ničice i kaže: “Gospodine, pomozi mi!” On odgovori: “Ne priliči uzeti kruh djeci i baciti ga psićima.” A ona će: “Da, Gospodine! Ali psići jedu od mrvica što padaju sa stola njihovih gospodara!” Tada joj Isus reče: “O ženo! Velika je vjera tvoja! Neka ti bude kako želiš.” I ozdravi joj kći toga časa. Mt 15,21-28

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 14 vel 2023, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
"

Ono što spominju sljedbenici knjige: kršćani i Jevreji, vidimo iz slijedećeg:

Pošto je Ibrahim osjetio kraj svog života želio je da oženi svoga sina iz svoga plemena i zato šalje slugu u Harran, u Iraku, da dovede djevojku za njegova sina. Ibrahim nije želio da se njegov sin oženi iz plemena Ken’an koje ne poznaje Allaha, dželle šanuhu, i koje je strano njegovu plemenu.

Sluga odabire unuku od brata Ibrahima koja mu rađa dva blizanca.
Jedan od njih je Jakub kojeg nazivaju i Israil/Izrael.

Tim imenom se nazivaju djeca Jakubova, njih dvanaest, kao i njihova djeca.

Sebt je jevrejsko pleme i svako od djece Jakuba je otac Sebta Benu-Israil.
Svi Benu-Israil vode porijeklo od dvanaest Jakubovih sinova.

Iz jednog od esbata potiču poslanici: Musa, Harun, Iljas i Jese’.

Iz drugog: Dâvud, Sulejman, Zekerijja , Jahja i ‘Isa.

Iz trećeg potiče Junus.

Od Jakubove djece Allah, dželle šanuhu, odabire Jusufa za poslanika"

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 14 vel 2023, 17:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
ime, Gospodara svoga da nam podari od onoga što zemlja rađa: povrća, i krastavica, i pšenice, i leće, i luka crvenoga!” – on je rekao: “Zar želite da ono što je bolje zamijenite za ono što je gore? Idite u grad, imaćete ono što tražite!” I poniženje i bijeda na njih padoše i Allahovu srdžbu na sebe navukoše zato što u Allahove dokaze nisu vjerovali i što su ni krive ni dužne vjerovjesnike ubijali, zato što su neposlušni bili i što su sve granice zla prelazili. #
One koji su vjerovali, pa i one koji su bili jevreji, kršćani i sabijci – one koji su u Allaha i u onaj svijet vjerovali i dobra djela činili – doista čeka nagrada od Gospodara njihova; ničega se oni neće bojati i ni za čim neće tugovati! – #
i kada smo od vas zavjet uzeli i brdo iznad vas podigli: “Svojski prihvatite ono što smo vam dali i neka vam je na umu ono što je u Knjizi, da biste se kazne sačuvali!” – #
vi ste poslije toga odustali, i da nije bilo Allahove dobrote prema vama i milosti Njegove, uistinu biste stradali. #
Vama je poznato ono što se dogodilo onima od vas koji su se o subotu ogriješili, kao i to da smo im mi rekli: “Budite majmuni prezreni!” #
Savremenicima i pokoljenjima njihovim to smo učinili opomenom, a poukom onima koji se boje Allaha. #
A kada je Musa rekao narodu svome: “Allah vam naređuje da zakoljete kravu”, – oni upitaše: “Zbijaš li ti to s nama šalu?” – “Ne dao mi Allah da budem neznalica!” – reče on. #

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 17 vel 2023, 09:17 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Autor Kurana samo tkz Al-Lah???

Muslimani suniti vjeruju da tkz. Al-Lah govori u Kuranu a Muhamed prima poruku ali ne uvijek
Tako piše islamska enciklopedija Al-Azhar fakulteta.

Primjer kad Muhamed govori, 81:19:
Verily this is the word of a most honourable Messenger,


_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 17 vel 2023, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2021, 21:13
Postovi: 2050
Lokacija: Na granici svjetova - begova i kmetova
Bilic07 je napisao/la:
Autor Kurana samo tkz Al-Lah???

Muslimani suniti vjeruju da tkz. Al-Lah govori u Kuranu a Muhamed prima poruku ali ne uvijek
Tako piše islamska enciklopedija Al-Azhar fakulteta.

Primjer kad Muhamed govori, 81:19:
Verily this is the word of a most honourable Messenger,


"most honourable Messenger", nije Muhammed, nego Džibril, odnosno arhanđeo Gabrijel ili kako se već zove u kršćanstvu. On je prenosilac čitavog Kur'ana od Boga do Poslanika čovjeka.

Uostalom, čitanje engleskog prijevoda definitivno ne može biti dovoljno za potpuno tačno razumijevanje Kur'ana.

_________________
"Bosnom se ne može upravljati bez Bošnjaka!"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 17 vel 2023, 11:37 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
dzamijas je napisao/la:
Bilic07 je napisao/la:
Autor Kurana samo tkz Al-Lah???

Muslimani suniti vjeruju da tkz. Al-Lah govori u Kuranu a Muhamed prima poruku ali ne uvijek
Tako piše islamska enciklopedija Al-Azhar fakulteta.

Primjer kad Muhamed govori, 81:19:
Verily this is the word of a most honourable Messenger,


"most honourable Messenger", nije Muhammed, nego Džibril, odnosno arhanđeo Gabrijel ili kako se već zove u kršćanstvu. On je prenosilac čitavog Kur'ana od Boga do Poslanika čovjeka.

Uostalom, čitanje engleskog prijevoda definitivno ne može biti dovoljno za potpuno tačno razumijevanje Kur'ana.


Rođak Muhameda ibn Abbas u tafsiru 81:19 se ne slaže s tobom, tako isto Al-Azhar u Kairu:

(That this) i.e. the Qur'an (is in truth the word of an honoured messenger) Allah says: it is brought down by Gabriel to a messenger who is honoured by Allah, i.e. Muhammad (pbuh)

https://www.altafsir.com/Tafasir.asp?tM ... nguageId=2

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 19 vel 2023, 13:29 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Grafiti 7 stoljeća dokazuju kako Islama, Muhameda i Meke tada nije bilo


_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 19 vel 2023, 13:31 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Kovanice 7 stoljeća dokazuju da Islama, Muhameda i Meke tada nije bilo


_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 19 vel 2023, 16:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
For generations his forebears kept their beliefs secret until 2008 when Sopi and his family openly embraced their Catholicism and were baptised together.

"We are very happy. It is as if we had paid a debt to our ancestors who did not have the chance to freely determine their faith like we do," the 65-year-old Kosovar Albanian told AFP, saying 36 members of his family are now practising Catholics.

"Until then, we lived as closet Catholics," Sopi added. "We were Muslims during the day and Christians at night."

After their invasion of the Balkans in the 14th century, the Ottomans imposed Islam on the population for half a millennium.

Many of the Christians who did not flee converted to escape pressure and harassment, said Zefi, a scholar who has written extensively on the history of the "laramans".
Monasteries and churches were transformed into mosques, while Christians were hit with heavy taxes and faced social challenges.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 23 vel 2023, 01:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Teško vama kjafiri



Kada zvjezda nestane
i kad sunce potamni
dzehennem se raspali
tesko vama kjafiri
tesko vama kjafiri sudnji dan kad nastupi.

Kad se nebo rascjepi
i planine pokrenu
kada mrtvi ustanu
ko ce vama pomoci
ko ce vama pomoci sudnji dan kad nastupi.

Zbog nevjere u Boga
zbog grijeha teskoga
gorjet ce te u vatri
tesko vama kjafiri
tesko vama kjafiri sudnji dan kad nastupi

Nijekali ste sudnji dan
zekum ce te jesti svi
i utrobe puniti
ko ce vama pomoci
ko ce vama pomoci sundji dan kad nastupi...

A ti duso smirena
Rabbu svome vrati se
zadovoljna i sretna
u dzennetu smjesti se
u dzennetu smjesti se.
Rabbu svome vrati se.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 23 vel 2023, 12:53 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Imaš li neki pismeni dokaz iz 7st za Islam, Muhameda i Meku?
Ako ne, onda spada Islam u istu kategoriju kao Scientology, fantazija bez dokaza.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 24 vel 2023, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Imaš pisma nemuslimanskim vladarima da pređu na Islam.
Herakliju i perzijskom caru od strane Muhammeda a.s kojeg su pisali pisari, a imaš i pismo monasima pod strane Muhammeda u svetoj Katarini kako se već zove manastir za zaštitu.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 24 vel 2023, 12:46 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
korrisnik je napisao/la:
Imaš pisma nemuslimanskim vladarima da pređu na Islam.
Herakliju i perzijskom caru od strane Muhammeda a.s kojeg su pisali pisari, a imaš i pismo monasima pod strane Muhammeda u svetoj Katarini kako se već zove manastir za zaštitu.


Wiki

Letter to Khosrau II of the Sassanid Kingdom
“… According to Muslim tradition, ....”
Muslim tradition pisana stoljećima kasnije. Nevjerodostojno, bez autentičnih dokaza.

Letter to Heraclius of the Byzantine Empire
“… Scholarly historians disagree with this account, arguing that any such messengers would have received neither an imperial audience or recognition, and that there is no evidence outside of Islamic sources suggesting that Haraclius had any knowledge of Islam.”

Ashtiname of Muhammad
“.. Početkom 20. stoljeća, Bernhard Moritz, u svom temeljnom radu, zaključio je na temelju svoje analize dokumenta: "Nemogućnost utvrđivanja autentičnosti ovog dokumenta jasno je očigledna. Datum, stil i sadržaj dokazuju neautentičnost ."[10] Amidu Sanni ističe da nema postojećih kodeksa, islamskih ili drugih, koji su nastali prije 16. stoljeća, [11] a dr. Mubasher Hussain dovodi u pitanje autentičnost dokumenta na temelju činjenice da sadrži dojam ruke za koju se tvrdi da pripada Muhamedovoj, ali koja, umjesto da prikazuje unutarnju stranu ruke kako bi se moglo očekivati, "iznenađujuće pokazuje vanjsku stranu ruke, što je moguće samo ako je snimljeno kamerom !" Nadalje, on tvrdi da "mnogi jezični izrazi korišteni u ovom savezu" nisu slični "onim izrazima Poslanika koji su sačuvani u autentičnim zbirkama hadisa(?)…”



Teško da ćeš naletit na nešto autentično što potvrđuje Muhameda. Toga nema.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 24 vel 2023, 19:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Wiki islam das autentično


Nego odluči se Jel lažni prorok ili nije mi postojao.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 24 vel 2023, 19:57 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Em je lažni prorok jer nije nikada postojao, nit njegova pisma koja su izmišljotina.
Muslimanska tradicija nije vjerodostojna zato što za svoje tvrdnje nema dokaze. Isto tako za Muhameda.
Sve stotinama godina kasnije zapisano da bi se lažno stvorila povijest Islama, koja je danas srušena.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 24 vel 2023, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2023, 11:16
Postovi: 889
korrisnik je napisao/la:
Teško vama kjafiri



Kada zvjezda nestane
i kad sunce potamni
dzehennem se raspali
tesko vama kjafiri
tesko vama kjafiri sudnji dan kad nastupi.

Kad se nebo rascjepi
i planine pokrenu
kada mrtvi ustanu
ko ce vama pomoci
ko ce vama pomoci sudnji dan kad nastupi.

Zbog nevjere u Boga
zbog grijeha teskoga
gorjet ce te u vatri
tesko vama kjafiri
tesko vama kjafiri sudnji dan kad nastupi

Nijekali ste sudnji dan
zekum ce te jesti svi
i utrobe puniti
ko ce vama pomoci
ko ce vama pomoci sundji dan kad nastupi...

A ti duso smirena
Rabbu svome vrati se
zadovoljna i sretna
u dzennetu smjesti se
u dzennetu smjesti se.
Rabbu svome vrati se.


Meni ovo nema neku duhovnu konotaciju, vec kao da djavo salje svoje sluge negde.... takav prizvuk, jos sa tom slikom..


Ovo je duhovna muzika




Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 146  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 42 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO