HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 21:44.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 29  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 12 sij 2023, 22:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36054
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Nisam ti ja hafiz da znam kuran napamet, ja te samo pitam tvrdiš li da se u istom tom Evanđelju ne spominje razapinjanje?
Ne možeš citirati jedan dio van konteksta a onda negirati drugi.
Ako se Ivanu pričinio ovaj dio onda se pričinio i s razapinjanjem.
U Evanđelju se jasno i veoma detaljno opisuje čin razapinjanja.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 12 sij 2023, 22:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36054
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Klasična posla izvačenje dijelova koji ti odgovaraju i smješno negiranje činjenica koje ne odgovaraju.
Tako je Muhamed i sastavio Kuran, uzimajući dijelove Starog i Novog zavjeta i negirajući one koji mu se ne sviđaju.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 12 sij 2023, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 01:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
zalutala je napisao/la:
daramo je napisao/la:

Želiš reći da se u Evanđelju ne spominje razapinjanje Isusa?
I za to naravno imaš biblijske dokaze =))
E moj Zeničanine, kako da ja koja sam zbilja laik po pitanju islama shvatim islam? Meni si odgovorio da nije razapet, da se ljudima pričinilo, što znači da negiraš Evanđelja, ovdje se pozivaš na Ivanovo Evanđelje, a u tom istom Evanđelju piše i ovo-16 Tada im ga preda da se razapne. Uzeše dakle Isusa. 17 I noseći svoj križ, iziđe on na mjesto zvano Lubanjsko, hebrejski Golgota. 18 Ondje ga razapeše, a s njim i drugu dvojicu, s jedne i druge strane, a Isusa u sredini.
19 A napisa Pilat i natpis te ga postavi na križ. Bilo je napisano: "Isus Nazarećanin, kralj židovski." 20 Taj su natpis čitali mnogi Židovi jer mjesto gdje je Isus bio raspet bijaše blizu grada, a bilo je napisano hebrejski, latinski i grčki. 21 Nato glavari svećenički rekoše Pilatu: "Nemoj pisati: 'Kralj židovski', nego da je on rekao: 'Kralj sam židovski.'" 22 Pilat odgovori: "Što napisah, napisah!
23 Vojnici pak, pošto razapeše Isusa, uzeše njegove haljine i razdijeliše ih na četiri dijela - svakom vojniku po dio. A uzeše i donju haljinu, koja bijaše nešivena, otkana u komadu odozgor dodolje. 24 Rekoše zato među sobom: "Ne derimo je, nego bacimo za nju kocku pa komu dopane" - da se ispuni Pismo koje veli:
Razdijeliše među se haljine moje,
za odjeću moju baciše kocku.
I vojnici učiniše tako.
25 Uz križ su Isusov stajale majka njegova, zatim sestra njegove majke, Marija Kleofina, i Marija Magdalena. 26 Kad Isus vidje majku i kraj nje učenika kojega je ljubio, reče majci: "Ženo! Evo ti sina!" Zatim reče učeniku: "Evo ti majke!" 27 I od toga časa uze je učenik k sebi.
28 Nakon toga, kako je Isus znao da je sve dovršeno, da bi se ispunilo Pismo, reče: "Žedan sam." 29 A ondje je stajala posuda puna octa. I natakoše na izopovu trsku spužvu natopljenu octom pa je primakoše njegovim ustima.
30 Čim Isus uze ocat, reče: "Dovršeno je!" I prignuvši glavu, preda duh.
31 Kako bijaše Priprava, da ne bi tijela ostala na križu subotom, jer velik je dan bio one subote, Židovi zamoliše Pilata da se raspetima prebiju golijeni i da se skinu. 32 Dođoše dakle vojnici i prebiše golijeni prvomu i drugomu koji su s Isusom bili raspeti. 33 Kada dođoše do Isusa i vidješe da je već umro, ne prebiše mu golijeni, 34 nego mu jedan od vojnika kopljem probode bok i odmah poteče krv i voda.
35 Onaj koji je vidio svjedoči i istinito je svjedočanstvo njegovo. On zna da govori istinu da i vi vjerujete 36 jer se to dogodilo da se ispuni Pismo: Nijedna mu se kost neće slomiti. 37 I drugo opet Pismo veli: Gledat će onoga koga su proboli. https://www.biblija.net/biblija.cgi?Bib ... set=3&l=en



Jeste, negiram da je Isus/Isaa, neka js mir, na njega razapet i ubijen.

Islam (=pokornost jedinom Bogu) je da vjeruješ u jednog jedinog Boga da se samo Njemu molis, da vjeruješ u sve Njegove poslanike od početka covjecanstva i da vjeruješ i sljediš Njegovog zadnjig poslanika Muhammedu, neka je mir na njega. Da činiš dobra djela i da se pripremis za smrt i na povratak jedinom Bogu i na sudnji dan.

To je to. Ako ovo ne razumiješ onda ti nemogu pomoći.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 12 sij 2023, 22:59 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 11:02
Postovi: 1265
Zenicanin je napisao/la:
zalutala je napisao/la:
E moj Zeničanine, kako da ja koja sam zbilja laik po pitanju islama shvatim islam? Meni si odgovorio da nije razapet, da se ljudima pričinilo, što znači da negiraš Evanđelja, ovdje se pozivaš na Ivanovo Evanđelje, a u tom istom Evanđelju piše i ovo-16 Tada im ga preda da se razapne. Uzeše dakle Isusa. 17 I noseći svoj križ, iziđe on na mjesto zvano Lubanjsko, hebrejski Golgota. 18 Ondje ga razapeše, a s njim i drugu dvojicu, s jedne i druge strane, a Isusa u sredini.
19 A napisa Pilat i natpis te ga postavi na križ. Bilo je napisano: "Isus Nazarećanin, kralj židovski." 20 Taj su natpis čitali mnogi Židovi jer mjesto gdje je Isus bio raspet bijaše blizu grada, a bilo je napisano hebrejski, latinski i grčki. 21 Nato glavari svećenički rekoše Pilatu: "Nemoj pisati: 'Kralj židovski', nego da je on rekao: 'Kralj sam židovski.'" 22 Pilat odgovori: "Što napisah, napisah!
23 Vojnici pak, pošto razapeše Isusa, uzeše njegove haljine i razdijeliše ih na četiri dijela - svakom vojniku po dio. A uzeše i donju haljinu, koja bijaše nešivena, otkana u komadu odozgor dodolje. 24 Rekoše zato među sobom: "Ne derimo je, nego bacimo za nju kocku pa komu dopane" - da se ispuni Pismo koje veli:
Razdijeliše među se haljine moje,
za odjeću moju baciše kocku.
I vojnici učiniše tako.
25 Uz križ su Isusov stajale majka njegova, zatim sestra njegove majke, Marija Kleofina, i Marija Magdalena. 26 Kad Isus vidje majku i kraj nje učenika kojega je ljubio, reče majci: "Ženo! Evo ti sina!" Zatim reče učeniku: "Evo ti majke!" 27 I od toga časa uze je učenik k sebi.
28 Nakon toga, kako je Isus znao da je sve dovršeno, da bi se ispunilo Pismo, reče: "Žedan sam." 29 A ondje je stajala posuda puna octa. I natakoše na izopovu trsku spužvu natopljenu octom pa je primakoše njegovim ustima.
30 Čim Isus uze ocat, reče: "Dovršeno je!" I prignuvši glavu, preda duh.
31 Kako bijaše Priprava, da ne bi tijela ostala na križu subotom, jer velik je dan bio one subote, Židovi zamoliše Pilata da se raspetima prebiju golijeni i da se skinu. 32 Dođoše dakle vojnici i prebiše golijeni prvomu i drugomu koji su s Isusom bili raspeti. 33 Kada dođoše do Isusa i vidješe da je već umro, ne prebiše mu golijeni, 34 nego mu jedan od vojnika kopljem probode bok i odmah poteče krv i voda.
35 Onaj koji je vidio svjedoči i istinito je svjedočanstvo njegovo. On zna da govori istinu da i vi vjerujete 36 jer se to dogodilo da se ispuni Pismo: Nijedna mu se kost neće slomiti. 37 I drugo opet Pismo veli: Gledat će onoga koga su proboli. https://www.biblija.net/biblija.cgi?Bib ... set=3&l=en



Jeste, negiram da je Isus/Isaa, neka js mir, na njega razapet i ubijen.

Islam (=pokornost jedinom Bogu) je da vjeruješ u jednog jedinog Boga da se samo Njemu molis, da vjeruješ u sve Njegove poslanike od početka covjecanstva i da vjeruješ i sljediš Njegovog zadnjig poslanika Muhammedu, neka je mir na njega. Da činiš dobra djela i da se pripremis za smrt i povratak jedinom Bogu i na sudnji dan.

To je to. Ako ovo ne razumiješ onda ti nemogu pomoći.
Tvoje pravo da negiraš. Nije mi jasno zašto se onda pozivaš na Evanđelje u koje piše da je razapet.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 12 sij 2023, 23:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36054
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Trebaš vjerovati u sve poslanike a slijediti samo Muhameda.
Zašto Muhameda ako je samo poslanik kao i svi prije njega?
U čemu je onda razlika ako netko slijedi Mojsija ili Isusa koji su isto poslanici?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 12 sij 2023, 23:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36054
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
zalutala je napisao/la:
Zenicanin je napisao/la:


Jeste, negiram da je Isus/Isaa, neka js mir, na njega razapet i ubijen.

Islam (=pokornost jedinom Bogu) je da vjeruješ u jednog jedinog Boga da se samo Njemu molis, da vjeruješ u sve Njegove poslanike od početka covjecanstva i da vjeruješ i sljediš Njegovog zadnjig poslanika Muhammedu, neka je mir na njega. Da činiš dobra djela i da se pripremis za smrt i povratak jedinom Bogu i na sudnji dan.

To je to. Ako ovo ne razumiješ onda ti nemogu pomoći.
Tvoje pravo da negiraš. Nije mi jasno zašto se onda pozivaš na Evanđelje u koje piše da je razapet.


Ja se pozivam i na povijesnu činjenicu da su Rimljani razapinjali ljude ako su njihovo djelovanje smatrali opasnim za Carstvo
Pozivam se na arheloške nalaze i spise iz toga perioda koji to svjedoče, pogotovo u vrijeme pred ustanak Židova protiv rimske okupacije.
Činjenicu da je poslije i većina Isusovih učenika ubijena i da su bili progonjeni.

Ne negiram Evanđenje nego ono što je napisano šesto godina nakon tih događaja.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 12 sij 2023, 23:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 01:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
daramo je napisao/la:
Trebaš vjerovati u sve poslanike a slijediti samo Muhameda.
Zašto Muhameda ako je samo poslanik kao i svi prije njega?
U čemu je onda razlika ako netko slijedi Mojsija ili Isusa koji su isto poslanici?


Dužnost ljudi je da sljede poslanika svoga vremena i da vjeruju u predhodne.
Neki poslanici su došli sa novim pravom ili novom objavom i knjigom. Ako su narodi kojima su prije slani poslanici počeli odbijati nove poslanike od jedinog Boga onda su "zaostali" u isporuci vjere i prestali su biti pokorni jedinom Bogu.
Kao što je to bio slučaj kod sinova Izrailovih (Izrailita), a oni nisu samo odbili vjerovati i slijediti Isaa, neka je mir na njega, iako je dosao za jasnim dokazima od jedinog Boga, nego i druge Božije poslanike.
Isaa, neka je mir njega, je poslan samo sinovima Izrailovim/ Izrailitima i oni su bili dužni da vjeruju i sljede Isaa, neka je mir na njega. On je naprimjer dosao sa novom Bozijom knjigom indžilom i da im javi da im je od sada dozvoljeno nešto sto im je jedini Bog prije zabranio.

"...potvrdim istinitost Tevrata, objavljenog prije mene, i da vam dopustim nešto što vam je bilo zabranjeno. I donosim vam dokaz od Gospodara vašeg, – zato se Allaha bojte i mene slušajte.. (Alu ‘Imran, stih 50).

A Muhammed, neka je mir na njega, je zadnji Allahov poslanik koji je poslan cijelom čovječanstvu i poslje njega neće doći više ni jedan poslanik.

Zato jedini Bog u kur'anu kaže "danas sam vam usavršio vašu vjeru".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 12 sij 2023, 23:35 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 11:02
Postovi: 1265
daramo je napisao/la:
zalutala je napisao/la:
Tvoje pravo da negiraš. Nije mi jasno zašto se onda pozivaš na Evanđelje u koje piše da je razapet.


Ja se pozivam i na povijesnu činjenicu da su Rimljani razapinjali ljude ako su njihovo djelovanje smatrali opasnim za Carstvo
Pozivam se na arheloške nalaze i spise iz toga perioda koji to svjedoče, pogotovo u vrijeme pred ustanak Židova protiv rimske okupacije.
Činjenicu da je poslije i većina Isusovih učenika ubijena i da su bili progonjeni.

Ne negiram Evanđenje nego ono što je napisano šesto godina nakon tih događaja.
Ne znam jel se omakla neka greška u komunikaciji ili sam pogrešno protumačila ovaj tvoj odgovor(s kojim se slažem). Ovo u vezi negiranja Isusovog raspeća a ujedno pozivanja na Evanđelje u kojem to piše pisala sam Zeničaninu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 13 sij 2023, 00:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 01:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
zalutala je napisao/la:
Zenicanin je napisao/la:
Evo za sve one koji se pitaju gdje je traga te jedine prave vjere.

Evo dogovora rabinera koji potvrđuju iz jevrejskih izvora da je Islam ta prva vjera i korjene od jedinog Bog nama date vjere.


Ne znam engleski ;) . Nego hoćeš li odgovoriti na ova pitanja? Jednostavna su
1. Jel Isusu osuđen na rimskom sudu, pod Poncijem Pilatom?
2. Ako jest na koju kaznu je osuđen?
3. Jel ta kazna izvršena?



Ako neznas engleski evo isti video sa prevodom.
Rabin tvrdi da je Islam po svemu sudeći ta jedna izvorna Božija vjera od početka covjecanstva.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 13 sij 2023, 00:33 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Zenicanin je napisao/la:

Isaa, neka je mir njega, je poslan samo sinovima Izrailovim/ Izrailitima i oni su bili dužni da vjeruju i sljede Isaa, neka je mir na njega. On je naprimjer dosao sa novom Bozijom knjigom indžilom i da im javi da im je od sada dozvoljeno nešto sto im je jedini Bog prije zabranio.


Ajmo ovako, prije 2000 godina Isa dobije knjigu indžil ( koja se navodno izgubila) i propovijeda narodu

Pitanje: Ima li to igdje zapisano od 1-6 stoljeća?
Npr. Apostoli i većina Kršćana koji tvoju verziju ( bolje rečeno fantaziju) potvrđuju.

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 13 sij 2023, 01:24 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 11:02
Postovi: 1265
Zenicanin je napisao/la:
zalutala je napisao/la:
Ne znam engleski ;) . Nego hoćeš li odgovoriti na ova pitanja? Jednostavna su
1. Jel Isusu osuđen na rimskom sudu, pod Poncijem Pilatom?
2. Ako jest na koju kaznu je osuđen?
3. Jel ta kazna izvršena?



Ako neznas engleski evo isti video sa prevodom.
Rabin tvrdi da je Islam po svemu sudeći ta jedna izvorna Božija vjera od početka covjecanstva.

Ne mogu pratiti, titlovi su prebrzi a ja sporo čitam ;) . Zašto bih ja poštivala tebe kao sugovornika i gledala videe koje postavljaš a ti mene ne poštuješ? Već sam prije napisala da sam pokušala čitati citate koje si postavljao al ih ne razumijem, znači potrudila sam se razumjeti ali ne ide. Lijepo sam te pitala
da mi odgovoriš na par pitanja jer nemam blage veze o islamu. Rekao si da ne znaš jel Isusu suđeno i na koju kaznu je osuđen, što razumijem, al budući da očito poznaješ islam mogao si brzim pretraživanjem naći odgovor i odgovoriti na jednostavno pitanje. Postavljaš kilometarske citate, videe, očekuješ da mi laici shvatimo o čemu je riječ a kad te se nešto pita jednostavno kažeš ne znam, bez da se potrudiš saznati i dati odgovor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 13 sij 2023, 07:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 01:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
Nema islamskih izvora o tome da li je Isau, neka je mir na njega, bilo sudjeno ili ne, pa tako da ti nemogu dati odgovor na to pitanje.
To svakako nije bitno jer je krajini rezultati da nije bio razapet i ubijen.
Ne zato sto možda nije bilo sudjenja i osude nego zato sto jednostavno nije doslo do toga da ga razapnu i ubiju, jer ga je jedini Bog sebi uzdigao.

Kad budes poradila na svom postovanju i iskrenosti onda možemo dalje razgovorati, do tad nema više potrebe da raspravljamo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 13 sij 2023, 09:14 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Zenicanin je napisao/la:
Nema islamskih izvora o tome da li je Isau, neka je mir na njega, bilo sudjeno ili ne, pa tako da ti nemogu dati odgovor na to pitanje.
To svakako nije bitno jer je krajini rezultati da nije bio razapet i ubijen.
Ne zato sto možda nije bilo sudjenja i osude nego zato sto jednostavno nije doslo do toga da ga razapnu i ubiju, jer ga je jedini Bog sebi uzdigao.



Sura 4:157
i zbog riječi njihovih: “Mi smo ubili Mesiha, Isaa, sina Merjemina, Allahova poslanika!” A nisu ga ni ubili ni raspeli, već im se pričinilo. Oni koji su se o njemu u mišljenju razilazili, oni su sami o tome u sumnji bili; o tome nisu ništa pouzdano znali, samo su nagađali; a sigurno je da ga nisu ubili,

Tafsir ibn Abbas ( Muhamedov rođak). 4:157

(I zbog riječi njihovih: Mi smo ubili Mesiha Isaa, sina Merjemina, Allahovog poslanika) Allah je uništio njihovog čovjeka Tatiana. (Nisu ga ubili niti razapeli, ali im se tako činilo) Allah je učinio da Tatiano izgleda kao Isus i tako su ga ubili umjesto njega; (i eto! oni koji se ne slažu u vezi s tim) u vezi s njegovim ubistvom (u sumnji su u to) u sumnji o njegovom ubijanju; (o tome nemaju znanja osim potrage za pretpostavkom) čak ni pretpostavka; (ubili su ga ne sigurno) tj. sigurno ga nisu ubili,

https://www.altafsir.com/Tafasir.asp?tM ... nguageId=2

Tatian (120.A.D - 170.A.D)
https://en.wikipedia.org/wiki/Tatian

1. Nema povijesnih tekstova koji potvrđuju islamsku tezu
2. Tkzv.Allah varkom (pričinilo im se) stvara Kršćanstvo
3. Kuranski komentator ibn Abbas ne poznaje povijesne činjenice i ubacuje lika iz drugog stoljeća ( Tatian) u 33.A.D.

Kako god okreneš, izjava salafiste Dr.Yasir Qadija je istinita:
“Islamska priča je šuplja”

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 13 sij 2023, 09:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5248
Danas je blagdan svetog Hilarija biskupa 310-367, unistio je arijance

U djelu De Trinitate Hilarije piše: Isus “je zapovijedio krštenje u ime Oca i Sina i Duha Svetoga (usp. Mt 28,19), to jest ispovijedajući Stvorca, Jedinorođenoga i Dar. Samo je jedan Stvoritelj svega, jer je samo jedan Bog Otac iz kojega sve izlazi. I samo je jedan Gospodin naš Isus Krist, po kojemu je sve stvoreno (1Kor 8,6). I samo je jedan Duh (Ef 4,4), dar u svima… Nigdje se neće moći dokazati da nedostaje ova velika punina u kojoj se u Ocu, u Sinu i u Duhu Svetome stječu uzvišenost u Vječnome, objava u Slici, radost u Daru” (De Trinitate 2,1). Bog Otac, budući da je sama ljubav, sposoban je u punini predati svoje božanstvo Sinu. Osobito mi je lijepa ova Hilarijeva misao: “Bog ne zna biti ništa drugo doli ljubav, ne zna biti drugo doli Otac. A tko ljubi, nije zavidan; i tko je Otac, to je u potpunosti. To ime ne dozvoljava kompromise, kao da bi Bog bio otac sam pod nekim vidom, a pod drugim ne” (ivi 9,61). Stoga je Sin u potpunosti Bog bez ikakva nedostatka ili umanjivanja: “Onaj koji dolazi od savršenoga savršen je, jer tko onaj koji sve ima dao mu je sve” (ivi 2,8). Samo u Kristu, u Sinu Božjem i Sinu čovječjemu, spasenje nalazi čovječanstvo. Uzimajući ljudsku narav, On je sebi pridružio svakoga čovjeka, “postao je tijelo sviju nas” (Tractatus in Psalmos 54,9); “uzeo je na sebe narav svakoga tijela, te je po njemu za nas postao istinski trs i u sebi ima korijen svake loze” (ivi 51,16). Upravo je stoga put prema Kristu otvoren svima – jer on je sve privukao u svome čovještvu – iako je uvijek potrebno i osobno obraćenje: “Po odnosu s njegovim tijelom, pristup Kristu otvoren je svima, čim sa sebe svuku staroga čovjeka (usp. Ef 4,22) i pribiju ga na križ (usp. Kol 2,14); čim napuste prijašnja djela te se obrate, da budu s njime suukopani u krštenju te zadobiju život (usp. Kol 1,12; Rim 6,4)” (ivi 91,9).

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 13 sij 2023, 09:27 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 36054
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Koje gluposti, znače tvrde da je raspet dvojnik Isusa, onda u biti ne negiraju sam čin raspeća nego tvrde da su Rimljani raspeli krivu osobu, koja je usput živjela sto i nešto godina nakon toga.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 13 sij 2023, 09:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 stu 2021, 10:21
Postovi: 2165
Zanimljivo što kuran kaže i da je svaki narod imao poslanika.

I Hrvati su imali poslanika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 13 sij 2023, 11:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 01:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
Evo tefsir (=islamska nauka tumačenja kur'ana) od ibn Kesira:

Zato sto su zavjet prekrsili i sto u Allahove Dokaze nisu povjerovali, sto su bez razloga vjerovjesnike ubijali i sto su govorili: "Nasa srca su u omotu!" Allah im je, zbog nevjerovanja, njihova srca zapecatio, pa ih samo malo vjeruje. /155/ - I zbog rijeci njihovih: "Mi smo ubili Mesiha, Isaa, sina Merjemina, Allahova poslanika..." A nisu ga ubili ni raspeli, vec im se pricinilo. Oni koji su se o njemu u misljenju razilazili, oni su samo o tome u sumnji bili; o tom nisu nista pouzdano znali, samo su nagadjali; a sigurno je da ga nisu ubili", /157/ "vec ga je Allah uzdigao Sebi. - A Allah je Silan i Mudar." /158/ "I nema nijednog sljedbenika Knjige koji, prije njegove smrti, nece u njega kako treba povjerovati, a na Sudnjem danu on ce protiv njih svjedociti."/159/

To je zbog grijeha koje su pocinili i zbog cega su prokleti, protjerani i udaljeni s Pravog puta. A ono zbog cega im se to deslo jeste krsenje zavjeta i obaveza kojim su bili obavezani, i nevjerovanje njihovo u ajete Allahove, tj. u Njegove Dokaze i argumente, i zbog mudziza (Bozijih cuda) koje su vidjeli preko Poslanika, s.a. Uzviseni Allah kaze: "
Sto su ni krive ni duzne vjerovjesnike ubijali", a to je zbog brojnih njihovih zlodjela i drskosti prema poslanicima Allahovim, jer oni su ubili mnoge poslanike, mir nek je s njima. - I sto su govorili: "Nasa srca su u omotu!" Ibn-Abbas i grupa tabiina kazu, tj., "u prekrivacu", kao da se ispricavaju sto njihova srca ne shvacaju ono sto On kaze, jer su ona u omotacima i velovima.

Kaze da je znacenje toga slijedece: "Oni su tvrdili da su njihova srca riznica znanja, tj. posude za znanje koje su sakupili i koje posjeduju." Prenosi El-Kelbi preko Ebi-Saliha i IbnAbbasa. Uzviseni Allah, odgovarajuci im, kaze: "
Allah im je, zbog nevjerovanja njihova, srca zapecatio." Allah je sve njihove tvrdnje usmjerio protiv njih.

215 "...pa ih samo malo vjeruje." Njihova srca su se navikla na nevjerovanje, nasilje i na nedostatak imana.
"...i zbog nevjerovanja njihovoga i zbog iznosenja teskih kleveta protiv Merjeme." Ali ibn Ebi-Talha prenosi od Ibn-Abbasa: "Ovo znaci da su je optuzivali za blud." Takodjer to kaze grupa selefija tradicionalista, sto je ocito iz ajeta, tj. da je ona na taj nacin zanijela dijete. Neki zidovi dodaju: "Ona je zanijela dijete, a imala je menstruaciju." Neka je na njih trajno prokletstvo Allahovo do Sudnjeg dana. -
I zbog rijeci njihovih: "I mi smo ubili Mesiha, Isaa, sina Merjemina, Allahovoga poslanika." Onoga koji tvrdi za sebe da ima taj polozaj mi smo ubili. Ovo je za njih izrugivanje i podsmijeh, kao sto mnogobosci kazu: "Hej ti, kome se Kur'an objavljuje, ti si uistinu lud." (15:6.)
Jevreji, posto je Allah poslao Isaa, sina Merjemina, s jasnim Dokazima i uputom, zavidjeli su mu na poslanstvu i ocitim mudzizama (čudima) kojima je, uz Allahovu dozvolu, mrtve ozivljavao, lijecio slijepe i gubave, oblikovao od zemlje pticu pa dahnuo u nju, te je ptica, uz dozvolu Mocnog i Uzvisenog Allaha, poletjela. Unatoc tome, negirali su ga, suprotstavljali su mu se, mucili ga na sve moguce nacine tako da je Allahov poslanik Isa, a.s., prestao stanovati s njima u istome mjestu, pa su on i njegova majka cesto putovali. Ni to ih nije zadovoljilo, pa su poduzeli korake protiv njega i kod vladara Damaska. U to vrijeme to je bio covjek koji je obozavao zvijezde, pripadao je grckom narodu. Jevreji su obavijestili ovog vladara da u Svetom hramu ima jedan covjek koji zavodi ljude, dovodi ih u zabludu i protiv kralja podize podanike.

216 Vladar se rasrdio i napisao svom namjesniku u Svetom hramu da spomenutu osobu uhvate, te ga razapnu i da mu na glavu stave trnje. Posto je pismo stiglo, po njemu se postupilo, pa su namjesnik i grupa jevreja otisli do stana u kojem je bio Isa, a.s., sa grupom od 12 ili 13 drugova. Kaze se da je to bilo u petak u predvecerje. Opkolili su ga, pa posto ih je opazio i vidio da ce zasigurno dodi do njega ili ce on izici njima, rekao je svojim drugovima: "Koji od vas pristaje

da mu se da moj lik, bit ce moj drug u Dzennetu/Raju?" Na to se jedan mladic prijavio, a on kao da mu nije pridavao vaznosti, pa je to ponovio drugi i treci put, i svaki put se javljao samo taj mladic. Pa je rekao: "Ti si on", a Allah je ucinio da lici na Isaa, kao da je on. Otvorio se prozorcic na krovu kuce, Isaa je zahvatio drijemez kao da spava, pa je u takvom stanju uzdignut na nebo. A Uzviseni Allah kaze: - I kad Allah rece: "O Isa, dusu cu ti uzeti i k Sebi te uzdignuti." (3:55) Posto je Isa uzdignut, ta grupa je izisla. Kad su mladica jevreji vidjeli, mislili su da je Isa, pa su ga uhvatili nocu i razapeli, stavivci mu trnje na glavu. Tako su jevreji ocito pokazali da su radili na njegovome razapinjanju i time su se ponosili i hvalisali. Krscani su im povjerovali, uslijed svog neznanja i nedostatka pameti, izuzev onih koji su bili sa Mesihom u kuci oni su mislili kao sto su mislili jevreji, da je Isa, a.s., razapet. Allah je problem objasnio i objelodanio u Kur'anu casnom, koji je objavio svom plemenitom Poslaniku. Allah Uzviseni, Koji najistinitije govori, Koji zna sve tajne i skrivene misli, Koji zna sta je bilo i sta ce biti, kaze: "A nisu ga ubili ni raspeli, vec im se pricinilo." Vidjeli su njemu slicnog i pomislili da je on. I stoga On kaze: "Oni koji su se o njemu u misljenju razilazili, oni su sami o tome u sumnji bili, o tome nisu nista pouzdano znali, samo su nagadjali." Znaci, oni jevreji koji tvrde da su ga ubili i one neznalice krscani koji su to od njih prihvatili. Stoga kaze: "...a sigurno je da ga nisu ubili, vec ga je Allah uzdigao Sebi. A Allah je Silan i Mudar." Mocan, Njegov je polozaj nedokuciv, ne ostaje uskracen onaj koji trazi utociste kod Njega, Mudar je u svemu sto je stvorio i sto odre|uje i presu|uje. On posjeduje dalekoseznu mudrost i neoborivi dokaz. Isti dogadjaj, ciji se sadrzaj ne razlikuje od onoga sto je vec navedeno o Isau i njegovome uzdizanju u nebo, prenosi Ibn Ebi-Hatim od Ibn-Abbasa, sve do rijeci u kojima ka`e: ...Razizli su se, tj. sljedbenici Isaa, na tri grupe. Jedna kaze: "Bog je bio me|u nama koliko je htio, a zatim se popeo na nebo." To su jakubiti. Druga grupa kahe: "Medju nama je bio Boziji sin koliko je htio, zatim ga je Allah uzdigao Sebi." To su nestorijanci. I treca grupa kaze: "Medju nama je bio rob Allahov i Njegov poslanik, koliko je Allah htio, pa ga je Allah Sebi uzdigao." To su muslimani. Dvije nevjernicke grupe medjusobno su se potpomagale protiv muslimanske i unistile su je. Islam je bio prikriven sve dok Allah nije poslao Muhammeda, sallallahu alejhi ve sellem. Ovaj lanac prenosilaca koji seze do Ibn-Abbasa vjerodostojan je. Ovo biljezi i Nesai, a spominju i drugi tradicionalisti da im je Isa rekao: "Koji od vas pristaje da mu se da moj lik, pa da bude ubijen umjesto mene, on ce biti moj drug u Dzennetu." Sto se tice apostola, bilo ih je dvanaest:

Juda, Tadej, Matej, Simun Kananej, Ivan, Filip, Pavao, Toma, Petar, Andrija, Bartolomej, Jakov Zabedejev i Jakov Alfajev.
Ibn-Ishak kaze: "Meni je receno da je medju apostolima bio jedan covjek po imenu Sergije, a bilo je trinaest ljudi osim Isaa. Tog covjeka su krscani nijekali, i to je onaj koji se jevrejima pricinio umjesto Isaa. Ja ne znam da li je on bio medju dvanaest apostola ili je bio trinaesti. Bio je to onaj kojeg su razapeli i koji im je licio na njega. Oni koji su ga uhvatili nisu poznavali Isaa sve dok nisu dali Judi Iškariotskom 30 dirhema da ih uputi na njega i pokaze im koji je. On im je rekao: "Kad udjete kod njega, ja cu ga poljubiti. To je taj, kojeg budem poljubio, pa ga uzmite." Kada su usli, Isa je vec bio uzdignut pa je Juda vidio Sergiju u liku Isaa, a.s., i nije sumnjao da je to on. Nageo se nad njega i poljubio ga, pa su ga oni uzeli i razapeli. Zatim se Juda Iškariotski pokajao za ono sto je ucnio i zadavio se uzetom. On je kod krscana proklet. Neki krscani tvrde da je Juda taj koji im se pricinio, te da su njega razapeli, a da je on govorio: "Ja nisam taj koga trazite, ja sam onaj koji vas je na njega uputio!" A Allah zna koji je to bio. Tako je Isa uzdignut ziv na nebo. Uzviseni Allah ka`e: "I nema nijednog sljedbenika Knjige koji, prije njegove smrti, nexe u njega sigurno povjerovati, a na Sudnjem danu on ce protiv njih svjedociti.
" Ibn-D`erir kaue: Komentatori Kur'ana razilaze se u znacenju toga, pa neki kazu da "prije njegove smrti" znaci prije smrti Isaa, a to upucuje na to da ce svi oni povjerovati u njega kada bude spusten da ubije Ded`ala. Tada ce sve vjere postati jedna vjera, a to je cisti - pravi islam, vjera Ibrahimova, a.s.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 13 sij 2023, 11:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 01:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
Zviezda Granda je napisao/la:
Zanimljivo što kuran kaže i da je svaki narod imao poslanika.

I Hrvati su imali poslanika.


Imali su i imaju svog poslanika, a to je zadnji Božiji poslanik Muhammed, neka je mir na njega, koji je poslan cijelom čovječanstvu. :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 13 sij 2023, 12:00 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Zenicanin je napisao/la:
Evo tefsir (=islamska nauka tumačenja kur'ana) od ibn Kesira:….


Što sad ibn Kathir (ca.1300.A.D - 1373.A.D) može dokazati koji je 1300 godina nakon Krista živio? Apsolutno ništa!

Ostaju dva pitanja:
1. Nema povijesnih tekstova koji potvrđuju islamsku tezu
2. Tkzv.Allah varkom (pričinilo im se) stvara Kršćanstvo

_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 13 sij 2023, 13:13 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 11:02
Postovi: 1265
Zenicanin je napisao/la:
Nema islamskih izvora o tome da li je Isau, neka je mir na njega, bilo sudjeno ili ne, pa tako da ti nemogu dati odgovor na to pitanje.
To svakako nije bitno jer je krajini rezultati da nije bio razapet i ubijen.
Ne zato sto možda nije bilo sudjenja i osude nego zato sto jednostavno nije doslo do toga da ga razapnu i ubiju, jer ga je jedini Bog sebi uzdigao.

Kad budes poradila na svom postovanju i iskrenosti onda možemo dalje razgovorati, do tad nema više potrebe da raspravljamo.
Kako nije bitno? Prije si postavljao citate u kojima piše da se ljudima pričinilo da je razapet. Po rimskim zakonima nije se moglo nikoga razapeti bez suđenja i osude. Kontradiktoran si. Pozivaš se na Ivanovo Evanđelje gdje ti odgovara pa onda to isto Evanđelje gdje ti ne odgovara negiraš. U par navrata ti napišem da ne poznajem islam, i ti kao poznavatelj islama umjesto da se potrudiš osobu koja ne poznaje islam upoznati s islamom, ti je zbunjuješ kontradiktornostima i lijepo otkantaš s riječima da treba poraditi na poštovanju i iskrenosti. Ne znam gdje sam bila neiskrena, no svako dobro ti želim i ako misliš i dalje ljudima na ovakav način objašnjavati islam želim ti puno sreće, trebat će ti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 13 sij 2023, 13:20 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 11:02
Postovi: 1265
Bilic07 je napisao/la:
Zenicanin je napisao/la:
Nema islamskih izvora o tome da li je Isau, neka je mir na njega, bilo sudjeno ili ne, pa tako da ti nemogu dati odgovor na to pitanje.
To svakako nije bitno jer je krajini rezultati da nije bio razapet i ubijen.
Ne zato sto možda nije bilo sudjenja i osude nego zato sto jednostavno nije doslo do toga da ga razapnu i ubiju, jer ga je jedini Bog sebi uzdigao.



Sura 4:157
i zbog riječi njihovih: “Mi smo ubili Mesiha, Isaa, sina Merjemina, Allahova poslanika!” A nisu ga ni ubili ni raspeli, već im se pričinilo. Oni koji su se o njemu u mišljenju razilazili, oni su sami o tome u sumnji bili; o tome nisu ništa pouzdano znali, samo su nagađali; a sigurno je da ga nisu ubili,

Tafsir ibn Abbas ( Muhamedov rođak). 4:157

(I zbog riječi njihovih: Mi smo ubili Mesiha Isaa, sina Merjemina, Allahovog poslanika) Allah je uništio njihovog čovjeka Tatiana. (Nisu ga ubili niti razapeli, ali im se tako činilo) Allah je učinio da Tatiano izgleda kao Isus i tako su ga ubili umjesto njega; (i eto! oni koji se ne slažu u vezi s tim) u vezi s njegovim ubistvom (u sumnji su u to) u sumnji o njegovom ubijanju; (o tome nemaju znanja osim potrage za pretpostavkom) čak ni pretpostavka; (ubili su ga ne sigurno) tj. sigurno ga nisu ubili,

https://www.altafsir.com/Tafasir.asp?tM ... nguageId=2

Tatian (120.A.D - 170.A.D)
https://en.wikipedia.org/wiki/Tatian

1. Nema povijesnih tekstova koji potvrđuju islamsku tezu
2. Tkzv.Allah varkom (pričinilo im se) stvara Kršćanstvo
3. Kuranski komentator ibn Abbas ne poznaje povijesne činjenice i ubacuje lika iz drugog stoljeća ( Tatian) u 33.A.D.

Kako god okreneš, izjava salafiste Dr.Yasir Qadija je istinita:
“Islamska priča je šuplja”
Ništa mi nije jasno, Zeničanin tvrdi da do razapinjanja nije došlo, a ti postaviš citat u kojem piše da je Isus zamijenjen s drugom osobom. :neznam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 13 sij 2023, 15:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 01:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
Kažeš da me nemozes postavati jer ti nemogu dati odogovore na tvoje pitanje, jer neznam odgovor.

Napišem ti kratko objašnjene Islama koje žurno tražiš i onda kažeš da ne shvatas.

Sama tvrdis da nemozes brzo čitati i sta god da ti se napise da neshvatas.

Očigledno je ovo sve prekomplikovano za tebe u cemu ti nemogu pomoc.
Ali prije mi se cini da se praviš glupa i da si neiskrena.

Svi koji ovu temu čitaju mogu pročitati predhodne postavo i sve remizirati i sami doci do zaključka.

Evo još jedno kratko objašnjenje Islama:

Islam (=pokornost jedinom Bogu) je da vjeruješ u jednog jedinog Boga da se samo Njemu molis, da vjeruješ u sve Njegove poslanike od početka covjecanstva i da vjeruješ i sljediš Njegovog zadnjig poslanika Muhammedu, neka je mir na njega. Da činiš dobra djela i da se pripremis za smrt i na povratak jedinom Bogu i na sudnji dan.

To je to. Ako ovo ne razumiješ onda ti nemogu pomoći.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 13 sij 2023, 23:28 
Offline

Pridružen/a: 12 lis 2012, 21:38
Postovi: 2005
Zenicanin je napisao/la:
Kažeš da me nemozes postavati jer ti nemogu dati odogovore na tvoje pitanje, jer neznam odgovor.

Napišem ti kratko objašnjene Islama koje žurno tražiš i onda kažeš da ne shvatas.

Sama tvrdis da nemozes brzo čitati i sta god da ti se napise da neshvatas.

Očigledno je ovo sve prekomplikovano za tebe u cemu ti nemogu pomoc.
Ali prije mi se cini da se praviš glupa i da si neiskrena.

Svi koji ovu temu čitaju mogu pročitati predhodne postavo i sve remizirati i sami doci do zaključka.

Evo još jedno kratko objašnjenje Islama:

Islam (=pokornost jedinom Bogu) je da vjeruješ u jednog jedinog Boga da se samo Njemu molis, da vjeruješ u sve Njegove poslanike od početka covjecanstva i da vjeruješ i sljediš Njegovog zadnjig poslanika Muhammedu, neka je mir na njega. Da činiš dobra djela i da se pripremis za smrt i na povratak jedinom Bogu i na sudnji dan.

To je to. Ako ovo ne razumiješ onda ti nemogu pomoći.


Zaboravio si spomenuti da se i islamski Allah moli

33:56
إِنَّ ٱللَّهَ وَمَلَٰٓئِكَتَهُۥ يُصَلُّونَ عَلَى ٱلنَّبِىِّ ۚ يَٰٓأَيُّهَا ٱلَّذِينَ ءَامَنُوا۟ صَلُّوا۟ عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا۟ تَسْلِيمًا

Korektan prijevod (potvrđeno više puta od Arapa):
Allah and his angels pray upon the Prophet O you who believe, pray upon him and grant him blessings.


_________________
Dobar moto za sve nas: BiH je sredstvo a ne cilj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 13 sij 2023, 23:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 01:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
Čista laž. Ne poznaješ arapski jezik, niti i jedan Arap to ne potvrđuju. Možda jedino kršćanski Arap koji izmislja.

Al-Aḥzāb 33:56

إِنَّ ٱللَّهَ وَمَلَٰٓئِكَتَهُۥ يُصَلُّونَ عَلَى ٱلنَّبِىِّۚ يَٰٓأَيُّهَا ٱلَّذِينَ ءَامَنُوا۟ صَلُّوا۟ عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا۟ تَسْلِيمًا

English - Sahih International

Indeed, Allah confers blessing upon the Prophet, and His angels [ask Him to do so]. O you who have believed, ask [Allah to confer] blessing upon him and ask [Allah to grant him] peace.

Bosnian - Muhamed Mehanović

Zaista Allah i meleci Njegovi blagosiljaju Vjerovjesnika. O vi koji vjerujete, blagosiljajte ga i vi i njemu selam šaljite!

German - Bubenheim/Elyas

Gewiß, Allah und Seine Engel sprechen den Segen über den Propheten. O die ihr glaubt, sprecht den Segen über ihn und grüßt ihn mit gehörigem Gruß.

German - Ahmed Von Denffer

Allah und Seine Engel segnen ja den Propheten, ihr, die glauben, segnet ihn und gebt ihm den Friedensgruß als Begrüßung.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Isus - Bog ili božija sluga i poslanik?
PostPostano: 14 sij 2023, 00:10 
Offline

Pridružen/a: 27 lis 2022, 11:02
Postovi: 1265
Zenicanin je napisao/la:
Kažeš da me nemozes postavati jer ti nemogu dati odogovore na tvoje pitanje, jer neznam odgovor.

Napišem ti kratko objašnjene Islama koje žurno tražiš i onda kažeš da ne shvatas.

Sama tvrdis da nemozes brzo čitati i sta god da ti se napise da neshvatas.

Očigledno je ovo sve prekomplikovano za tebe u cemu ti nemogu pomoc.
Ali prije mi se cini da se praviš glupa i da si neiskrena.

Svi koji ovu temu čitaju mogu pročitati predhodne postavo i sve remizirati i sami doci do zaključka.

Evo još jedno kratko objašnjenje Islama:

Islam (=pokornost jedinom Bogu) je da vjeruješ u jednog jedinog Boga da se samo Njemu molis, da vjeruješ u sve Njegove poslanike od početka covjecanstva i da vjeruješ i sljediš Njegovog zadnjig poslanika Muhammedu, neka je mir na njega. Da činiš dobra djela i da se pripremis za smrt i na povratak jedinom Bogu i na sudnji dan.

To je to. Ako ovo ne razumiješ onda ti nemogu pomoći.
Nisam te pitala objašnjenje islama, nego sam te pitala;
1. Jesu li Isusu rimljani sudili, pod Poncijem Pilatom?
2.Ako jesu na koju kaznu je osuđen?
3. Jel kazna izvršena?
Ti na to uporno da 1i2 pitanje nisu bitni, a da se razapinjanje nije dogodilo, a sam postavljaš citate u kojima piše da se ljudima pričinilo da je razapet. Poslije je jedan drugi forumaš postavio citat u kojem piše da je Isus prilikom razapinjanja zamijenjen drugom osobom. E pa vidiš da meni nije bitno ne bih to ni pitala. Zanima me kako se u islamu objašnjava zašto je došlo do raspeća(ti kažeš da se samo pričinilo). U kršćanstvu je opisano suđenje i pred kalfama, i Herodom i Poncijem, imenuje se čovjek i čak navodi njegovo zanimanje koji je Isusu pomogao nositi križ. Imenom se navodi rimski časnik koji je Isusa probo kopljem i da ne nabrajam dalje. Zanima me kako je to sve u islamu opisano. Nemoguće da se onako iz čista mira ljudima "pričinilo" da je razapet, ili što piše drugi forumaš da je Isus zamijenjen drugom osobom. I molim te piši polako, sporo čitam :zubati


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 704 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 29  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO