HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 12:15.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 63  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 22 lis 2017, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Teoloski je u pravu onaj sto nije htio dat pricest!
Nemoze maloumnik bit svijestan tig teoloskih hokus pokusa kako vjeronauk propisuje!Ali ajde ionako to vjernice neshvacaju pa su ga prisilili da pricesti.

Krizmom tek svojom voljom postajes dio crkve tako sam ja ucio na vjeronauku i tek je krizma prava inicijacija i kad glasno kazes DA pred cijelom crkvom e onda si katolik a do tada nisi punopravno.Uglavnom za ovo moras bit svijestan i to a ne mozgoamputiran.Svo zlo je sto su kreteni i nagnali to dijete da se pricescuje a nisu znali da to nebi trebalo.Eto ti katolika pravih takvi su vecina.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 24 lis 2017, 11:00 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Heero je napisao/la:
Teoloski je u pravu onaj sto nije htio dat pricest!
Nemoze maloumnik bit svijestan tig teoloskih hokus pokusa kako vjeronauk propisuje!Ali ajde ionako to vjernice neshvacaju pa su ga prisilili da pricesti.

Krizmom tek svojom voljom postajes dio crkve tako sam ja ucio na vjeronauku i tek je krizma prava inicijacija i kad glasno kazes DA pred cijelom crkvom e onda si katolik a do tada nisi punopravno.Uglavnom za ovo moras bit svijestan i to a ne mozgoamputiran.Svo zlo je sto su kreteni i nagnali to dijete da se pricescuje a nisu znali da to nebi trebalo.Eto ti katolika pravih takvi su vecina.

Tu ima istine,bar pola!
Ja bih učlanio u crkvu samo one koji istinski vjeruju u Boga,a ne one koji su odradili neke vjerske forme!
Jedan moj prijatelj,katolički svećenik mi reče:"Ja mnoge od tih,nakon krizme više ne vidim u crkvi na Misi!"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 27 lis 2017, 08:15 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Davor Pavuna:"Od 1986. sam za stalno zaposlen na EPFL u Lausannei kao profesor na fizici, no glavne moje aktivnosti posljednjih dvadeset godina u velikoj su mjeri bazirane u Americi, ali i drugdje po svijetu. Ono što je ljudski bitno jest da sam prije toga, do svoje 26. godine u stvari bio nevjernik, student fizike, možda agnostik, ali ništa više od toga. Vjernik sam postao negdje između 29. i 31. godine. Osobno sam se upoznao s Isusom Kristom, premda sam, da bi do toga došlo, najprije prošao kroz sve religije svijeta! Mislim da nema važnije religije ili metafizike koju nisam proučavao, doslovce. Od hinduizma i zen-budizma do kabale. Čak sam istraživao što proučavaju masoni, Moonovci, Hare Krishna … Međutim, u Indiji su mi lijepo rekli: ˝Što ti treba bolje od Isusa Krista?˝ Pa sam se lijepo vratio u Zagreb i na Jordanovcu se osvijestio uz izuzetno duboke i nadahnute duhovne vježbe u našoj katoličkoj vjeri kod dr. Tomislava Ivančića i pater Zvjezdana Linića. Danas živim po Evanđelju, a tu je bitan nauk Isusa Krista, oprost sebi i svima drugima i ljubav prema samom sebi, dragom Bogu i bližnjemu svome. I naravno, uvijek ljubav u akciji – to je sve. Eto, to razdoblje od moje 29. do 33. godine bilo je ključna prekretnica: svjesno sam ‘umirao’ da bih spoznao dragog Boga, pa danas javno svjedočim da je istina da je sveprisutan Bog aktivno živ, a pritom se bavim suvremenom znanošću u prvoj liniji. Ujedno idem i puno dalje nego li se u suvremenoj akademskoj znanosti javno govori"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 03 stu 2017, 06:39 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
http://www.index.hr/vijesti/clanak/papa ... 05067.aspx

Ček, zašto ne bi biskupi iz Hrvatske i HB učinili isto? Mislim, ovaj papa-jezuit će to shvatiti kao liberalizam pa će lako pristati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 04 stu 2017, 10:13 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
orleanski je napisao/la:
Icebreaker je napisao/la:
Ja sam praktični vjernik u smislu da idem na misu skoro svake nedjelje itd, ali izgubio sam pomalo vjeru u instituciju Crkve. Jednostavno ne čini što bi trebala. Ne čini koliko bi trebala. Toliko je gladnih i bijednih u svijetu a svećenici i pape žive lagodno u palačama od zlata i mramora. Pogledajte samo baziliku sv Petra. Zgradu HBK koju je Bozanić dao izgraditi u vrijeme krize. To jednostavno kopa oči.

Vjerujem u Isusa ali katolička crkva se mora konsolidirat i preispitat. Ja bih dao svećenicima nek se žene. Em bi bilo više djece em bi ta djeca bila dobro odgojena i u katoličkom duhu, em ne bi bilo više pedofila i uništenih života.

Svejedno, iznimno sam zahvalan Vatikanu na podršci nama Hrvatima kroz povijest i za vrijeme rata. Papa Ivan Pavao II je doista bio nešto posebno. Nadam se da će biti više takvih ljudi kao što su on i majka Terezija u budućnosti u Crkvi.

nnn

Ako te odlazak na misu "skoro svake nedjelje" čini praktičnim vjernikom, znači li to onda da sam ja koji bar jednom tjedno odem u Karađozbegovu džamiju (turizam) - praktični musliman? Retoričko pitanje kojim sam iskarikirao ovo viđenje stvarnosti.

Praktični katolik je osoba koja cijeli svoj život nastoji ravnati prema evanđelju i živjeti u skladu s tim. Da bi to mogla, ona prvenstveno mora poznavati evanđelje.

A ove nekakve kritike koje si naveo.... Ma šta ja znam. Ja sam osobno jako kritičan prvo prema sebi, pa onda prema Crkvi, ali sve ovo što si ti naveo - toliko je smiješno da mi se više uopće ne da ovo argumentirano pobijati. Siromaštvo, pedofilija, celibat. Ćao zabranjeni.hr.


:palacgore1 :palacgore1 :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 08 stu 2017, 10:49 
Online

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3892
Najveći problem RKC je taj što nema nuklearne bombe. Svi ih imaju i protestanti i pravoslavci i muslimani i hindusi i oni tamo žuti koje već jesu religije, jedino ne postoji nijedna većinski katolička država koja ima nuklearne bombe.

Zato kad se donose neke odluke koje mijenjaju svijet, kome će se uvesti sankcije, gdje će se napraviti rat, kojeg predsjednika će se proglasiti diktatorom i tako dalje, nitko ne zove ni većinski katoličke zemlje ni Franju da pita slaže li se i on s tim.

Tako da džabe je brojnost kad moć je ngdje drugdje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 08 stu 2017, 14:23 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Kaftanzoglio je napisao/la:
Najveći problem RKC je taj što nema nuklearne bombe. Svi ih imaju i protestanti i pravoslavci i muslimani i hindusi i oni tamo žuti koje već jesu religije, jedino ne postoji nijedna većinski katolička država koja ima nuklearne bombe.

Zato kad se donose neke odluke koje mijenjaju svijet, kome će se uvesti sankcije, gdje će se napraviti rat, kojeg predsjednika će se proglasiti diktatorom i tako dalje, nitko ne zove ni većinski katoličke zemlje ni Franju da pita slaže li se i on s tim.

Tako da džabe je brojnost kad moć je ngdje drugdje.

Nešto si izgubio sa uma!Najveća Kršćanska denominacija od sve te tri spomenute jest Katolicizam!Italija,Francuska,Španjolska,mnoge južnoameričke zemlje pa i neke Afričke su većinski Katoličke!I u svim zemljama gdje su protestanti većina i Katolika ima skoro toliko(npr Njemačka i V.Britanija).
Ja sam jako zahvalan Bogu za dobra duhovna kretanja unutar Katoličke crkve u Hrvatskoj!Ima toga i među Katolicima u BiH vjerujem iako ne poznam dovoljno duhovno stanje uvas!No recimo Biskup Komarica je svjetlo u tami!U Hrvatskoj u zadnjih 40 g. se pojaviše izuzetno dobri svećenici kao Tomislav Ivančić i Fra Zvjezdan Linić(nažalost,odoše Gospodinu obadva nedavno).Onako,podosta karizmatski orjentirani ali PRAVI!Približili su Boga mnogima,čak i poznatim osobama kao znanstvenik Davor Pavuna,Ivan Đikić,Vladimir Paar,Blanka Vlašić,Stipe Pletikosa,Dario Šimić,sestre Husar i Alen Hržica,Giboni,Maja Blagdan,Sanja Doležal i da sad ne nabrajam još masu osoba!
Kod Protestanata znaju bit dobre crkve neke Baptističke i Pentekostalne i još neke tkz slobodne crkve=ne pripadaju nijednoj denominaciji kao npr Borongajci u Zg, (ne sve od prvo spomenutih) i tu Bog djeluje moćno!S jedne strane imamo sve više udaljavanja od Boga kod većine a kod manjine PRAVO slijeđenje Krista!Vjerujem da i u Pravoslavnoj crkvi ima takvih pokreta!Kako mi jedan profesor(svećenik) na Bogosloviji reče:"Ja vjerujem u crkvu u crkvi,i to me drži da sam još svećenik!"Stošić Ivan!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 08 stu 2017, 16:44 
Online

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3892
Ma dobro sve je to ok, ali molitvom i nuklearnim bombama se može postići više nego samo molitvom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 08 stu 2017, 19:33 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Kaftanzoglio je napisao/la:
Najveći problem RKC je taj što nema nuklearne bombe. Svi ih imaju i protestanti i pravoslavci i muslimani i hindusi i oni tamo žuti koje već jesu religije, jedino ne postoji nijedna većinski katolička država koja ima nuklearne bombe.

Zato kad se donose neke odluke koje mijenjaju svijet, kome će se uvesti sankcije, gdje će se napraviti rat, kojeg predsjednika će se proglasiti diktatorom i tako dalje, nitko ne zove ni većinski katoličke zemlje ni Franju da pita slaže li se i on s tim.

Tako da džabe je brojnost kad moć je ngdje drugdje.


Francuska. :neznam

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 09 stu 2017, 10:07 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Leeroy Jenkins je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Najveći problem RKC je taj što nema nuklearne bombe. Svi ih imaju i protestanti i pravoslavci i muslimani i hindusi i oni tamo žuti koje već jesu religije, jedino ne postoji nijedna većinski katolička država koja ima nuklearne bombe.

Zato kad se donose neke odluke koje mijenjaju svijet, kome će se uvesti sankcije, gdje će se napraviti rat, kojeg predsjednika će se proglasiti diktatorom i tako dalje, nitko ne zove ni većinski katoličke zemlje ni Franju da pita slaže li se i on s tim.

Tako da džabe je brojnost kad moć je ngdje drugdje.


Francuska. :neznam

To je radikalna laicistička zemlja koja će u skoroj budućnosti postati većinski muslimanska. Mislim, ima nešto u nešto u tome. Samo, s druge strane Vatikanska diplomacija je jedna od kvalitetnijih u svijetu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 10 stu 2017, 09:15 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Bilic07 je napisao/la:
Npr.: Kad vidim kako se casne brinu (24x7) u Riu de Janeiru za HIV pozitivnu djecu ili u Indiji, Africi itd. onda mi je drago sto sam clan RKC.

Karitativno puno rade.

Losih primjeraka naravno ima ali su u manjini (covjek grijesi, cak i papa)

I unas,Caritas ima javne kuhinje,domove za napuštenu djecu,za invalide te djele hranu i odjeću više od bilo koga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 30 kol 2018, 15:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Vrhunska kvalifikacija Zirduma za svećenike koji zaglupljuju narod (i nastupaju u ime istog). Vračevi (seoski). Iskreno mislim da još nisu prežalili vremena kada su bili jedini pismen i učen stalež, odnosno ne samo "duhovni", već i političke vođe naroda.

Lajkam, početi ću koristiti u komunikaciji s njima (koji zaslužuju). Ali prije toga, još jedna krizma...

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 31 kol 2018, 09:40 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Ministry of Sound je napisao/la:
Vrhunska kvalifikacija Zirduma za svećenike koji zaglupljuju narod (i nastupaju u ime istog). Vračevi (seoski). Iskreno mislim da još nisu prežalili vremena kada su bili jedini pismen i učen stalež, odnosno ne samo "duhovni", već i političke vođe naroda.

Lajkam, početi ću koristiti u komunikaciji s njima (koji zaslužuju). Ali prije toga, još jedna krizma...


Svecenici su najuceniji dio stanovnistva kao drustvena skupina. Uz to imaju najbogatije zivotno iskustvo jer zive s narodom i prozivljavaju stvarnost.

Za razliku od vecine onih koji misle da su popili svu pamet svijeta i zive u zlatnim kavezima nerazumijevajuci stvarnost, jer ju neiskuse u svojim uskim krugovima.

A naravno ko je najbolji njega mediokriteti napadaju.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 31 kol 2018, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Instruktor je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Vrhunska kvalifikacija Zirduma za svećenike koji zaglupljuju narod (i nastupaju u ime istog). Vračevi (seoski). Iskreno mislim da još nisu prežalili vremena kada su bili jedini pismen i učen stalež, odnosno ne samo "duhovni", već i političke vođe naroda.

Lajkam, početi ću koristiti u komunikaciji s njima (koji zaslužuju). Ali prije toga, još jedna krizma...


Svecenici su najuceniji dio stanovnistva kao drustvena skupina. Uz to imaju najbogatije zivotno iskustvo jer zive s narodom i prozivljavaju stvarnost.

Za razliku od vecine onih koji misle da su popili svu pamet svijeta i zive u zlatnim kavezima nerazumijevajuci stvarnost, jer ju neiskuse u svojim uskim krugovima.

A naravno ko je najbolji njega mediokriteti napadaju.


Da, to je toliko kompleksno i tesko zanimanje da se vidi ogromna razlika izmedju svecenika s 1 godinom iskustva rada, i svecenika s 30 godina iskustva rada. Nema nista mudrije i pametnije od popa koji je otisao u penziju. :zubati

Vjerojatno zato Njemacka najvise od svih profesija trazi svecenike i hodze s bar 10 godina iskustva rada, drzave se otimaju za tako vrijedan i koristan kadar. :zubati

Popovski zanat je veoma privlacna karijera koju biraju samo najbolji ucenici (posebno ucenice :zubati ), najpametniji i s najboljim radnim navikama. Biskupi kao najnapredniji i najuceniji svecenici nas sokiraju na dnevnoj razini svojom pamecu i korisnim prijedlozima. Vinko Puljic je najpametniji Hrvat u BiH.

Misaoni eksperiment:

Kada bi svi poljoprivrednici/farmeri veceras nestali s prostora Amerike/Kine, koliko sati/dana bi Amerika/Kina izdrzala?
Kada bi svi doktori veceras nestali s prostora Amerike/Kine, koliko sati/dana bi Amerika/Kina izdrzala?
Kada bi svi piloti veceras nestali s prostora Amerike/Kine, koliko sati/dana bi Amerika/Kina izdrzala?
Kada bi svi kemicari (nuzni u: farmaciji, naftnoj industriji, proizvodnji i razvoju mnogih umjetnih materijala) veceras nestali s prostora Amerike/Kine, koliko sati/dana bi Amerika/Kina izdrzala?
Kada bi svi vodoinstalateri veceras nestali s prostora Amerike/Kine, je li bi se to primjetilo?
Kada bi svi kuhari veceras nestali s prostora Amerike/Kine, je li bi se to primjetilo?
Kada bi svi konobari veceras nestali s prostora Amerike/Kine, je li bi se to primjetilo?
Kada bi svi trgovci veceras nestali s prostora Amerike/Kine, je li bi se to primjetilo?
Kada bi svi inzenjeri gradjevine veceras nestali s prostora Amerike/Kine, koliko sati/dana bi Amerika/Kina izdrzala?
Kada bi svi programeri veceras nestali s prostora Amerike/Kine, koliko sati/dana bi Amerika/Kina izdrzala? (pojava bugova koje nitko ne zna rijesiti u svim automatiziranim procesima od autopilota u avionu, softvera u automatiziranoj tvornickoj proizvodnji, do web stranica i aplikacija na telefonima)
Kada bi svi profesori matematike veceras nestali (prekida se ili sabotira proces obrazovanja novih kvalitetnih elektrotehnicara, programera, fizicara, strojara, ekonomista, financijasa, inzenjera gradjevine, meteorologa), koliko sati/dana bi Amerika/Kina izdrzala?
Kada bi svi strojari (ljudi koji znaju kako rade elektrane, brodski motori, zrakoplovi) veceras nestali s prostora Amerike/Kine, koliko sati/dana bi Amerika/Kina izdrzala?
Konacno....
Kada bi svi svecenici veceras nestali s prostora Amerike/Kine, koliko sati/dana bi Amerika/Kina izdrzala? Oops, u Kini ih ni nema!

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 31 kol 2018, 14:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32141
Koja god bi nabrojana skupina nestala, svijet ne bi stao. Čovjeku, koliko god je potrebno materijalno, toliko i još više je potrebno duhovno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 31 kol 2018, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
U manjim i zabacenim selima do 200 stanovnika svecenici mogu donekle dominirati inicijativama, no to ne proizlazi toliko iz njihove sposobnosti, koliko iz tradicionalno naslijedjene liderske uloge (koja nije stecena, nego "nasljedna", poput titule), odnosno spremnosti ljudi da slusaju sto pop govori.

No takve situacije su ostaci ostataka nekadasnjeg zaista finog polozaja svecenickog staleza. Ja da zivim u 15. stoljecu vrlo je vjerojatno da bih bio svecenik, zapravo sam 90% siguran, jer bih bio privucen lagodnim zivotom i mogucnoscu kakvog-takvog intelektualnog razvoja, i to je prakticki jedino zanimanje gdje bi se mogao velikim dijelom izbjeci tezacki rad i biti blizu knjigama, a jos ti mjestani donose hranu (crkvena desetina) i nema opasnosti od gladi, a takodjer te ljudi i postuju, kud ces bolje. Svecenicki stalez je bio najvisi u kojeg mozes doci ukoliko nisi dovoljno sretan da se rodis u plemenskom stalezu. Ma 100% bih bio svecenik, kakvih 90%. Eventualno bih bio trgovac (prilika za putovanja i vidjanje drugih kultura i ideja sto je samo po sebi intelektualno stimulativno, lukavost profesije, milozvuk zveckanja zlatnika, gluma kroz oblacenje u dronjke i pretvaranje da kod sebe nemas nista vrijedno pljackanja dok putuješ u nepoznate krajeve, ucenje novih jezika) ili kovač (primitivna znanost o materijalima, transformacija materijala, kreativnost izrade oblika) ili možda vodenicar, ukoliko ne bih bio pop (mada budimo realni, pucao bih ja na poziciju biskupa ili makar gvardijana samostana).

U bilo kojem stoljecu prije 21. bih bio svecenik, ili da se ne lazemo - nadbiskup.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 31 kol 2018, 14:51 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Robbie MO je napisao/la:
Kada bi svi svecenici veceras nestali s prostora Amerike/Kine, koliko sati/dana bi Amerika/Kina izdrzala? Oops, u Kini ih ni nema!


Francuska revolucija divljanje, ubijanje, prvi ideoloski genocid nad 120.000 ljudi u Vandei, desetci tisuca svecenika stradalo, falsiciciranje, prikrivanje zlocina, s Voltaerom koji je imao rasne teorije i o tome da su crnci nastali iz seksualnog odnosa majmuna i covjeka, nasuprot krscanstvu koje uci da svo covjecanstvo potice od Adama i Eve.

Karl Marks zalagao se za istrebljenje Hrvata i drugih naroda.

Mao Ce Tung, radikalan odnos prema vjeri, prvi medju najvecim ubicama 20. stoljeca.

Staljin je rehabilitirao Rusku pravoslavnu crkvu tek kada je poceo gubit rat, prije toga poznata du zlocinstva, kao i nakon dobivanja rata.

Treci Reich je bio radikalno sekularno uredjen bez vjerskih sloboda.

Rezim Envera Hodze u Albaniji je takodjer radikalno gazio vjerske slobode.

Bez vjere covjek sebe pocinje poimati kao zivotinju bez ogranicenja. U 20. stoljecu kroz razne rezime eksperimentalno potvrdjeno, niti jedno stoljece nije bilo obiljezeno Sotonom kao to stoljece.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 31 kol 2018, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
ma Robi, ti bi bio papa :laugh

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 31 kol 2018, 21:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
ZGabriel je napisao/la:
ma Robi, ti bi bio papa :laugh


Meni nije smijesno, jer mi je zapravo zamislivo. :zubati

https://en.wikipedia.org/wiki/Pope_Alexander_VI

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 31 kol 2018, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Nikad nisam imao ništa protiv tradicije i čak nema ništa protiv hrišćanskih tzv.vrednosti , lai kad vidim ove što obožavaju popove,episkope,vladike,patrijarhe,pape,....a oni to ničim nisu zaslužili dođe mi da vrisnem od muke sa kakvim narodom živim oko sebe.

Biti pop u 21.veku je zaista jako težak posao , jer kako sprečiti *** da budu popovi i kako naći poštenog čoveka da postane pop i pošten ostane.

Kako neko sebi danas da za pravo da postane "duhovni autoritet" tj.kad njima danas proradi u glavi ta odvratna samodopadnost sakrivena iza religije?!
Verovatno je istina da se mnogi ljudi rađaju kao *** a ne da postaju to vremenom , jer današnji popovi su zaista najgora bića a niko ih nije teroa na bilo šta , a ovi sa čvarcima o njima ne treba trošiti reči , to je samo dno pakla.

KALUĐERI(Đura Jakšić 1887 godina)

Gled'o sam vam metanije,
Kad varate Boga živa;
Gled'o sam vas, gde se pije,
Gde se jede i uživa.

Sluš'o sam vas, kad kunete
Svoje stado, svoje verne,
I kad tajni prizovete,
Licemerni, licemerne!

Gled'o sam vas — ne da nisam,
Kad razbludom usplamtite;
Gled'o sam vas, ne da nisam,
Licemerni, upamtite!

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 ruj 2018, 06:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Instruktor je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Kada bi svi svecenici veceras nestali s prostora Amerike/Kine, koliko sati/dana bi Amerika/Kina izdrzala? Oops, u Kini ih ni nema!


Francuska revolucija divljanje, ubijanje, prvi ideoloski genocid nad 120.000 ljudi u Vandei, desetci tisuca svecenika stradalo, falsiciciranje, prikrivanje zlocina, s Voltaerom koji je imao rasne teorije i o tome da su crnci nastali iz seksualnog odnosa majmuna i covjeka, nasuprot krscanstvu koje uci da svo covjecanstvo potice od Adama i Eve.

Karl Marks zalagao se za istrebljenje Hrvata i drugih naroda.

Mao Ce Tung, radikalan odnos prema vjeri, prvi medju najvecim ubicama 20. stoljeca.

Staljin je rehabilitirao Rusku pravoslavnu crkvu tek kada je poceo gubit rat, prije toga poznata du zlocinstva, kao i nakon dobivanja rata.

Treci Reich je bio radikalno sekularno uredjen bez vjerskih sloboda.

Rezim Envera Hodze u Albaniji je takodjer radikalno gazio vjerske slobode.

Bez vjere covjek sebe pocinje poimati kao zivotinju bez ogranicenja. U 20. stoljecu kroz razne rezime eksperimentalno potvrdjeno, niti jedno stoljece nije bilo obiljezeno Sotonom kao to stoljece.


Od neuka čovjeka uglavnom i možeš praviti što ti je volja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 ruj 2018, 09:33 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
joe enter je napisao/la:

KALUĐERI(Đura Jakšić 1887 godina)

Gled'o sam vam metanije,
Kad varate Boga živa;
Gled'o sam vas, gde se pije,
Gde se jede i uživa.

Sluš'o sam vas, kad kunete
Svoje stado, svoje verne,
I kad tajni prizovete,
Licemerni, licemerne!

Gled'o sam vas — ne da nisam,
Kad razbludom usplamtite;
Gled'o sam vas, ne da nisam,
Licemerni, upamtite!


Otkrivanje tople vode


"Tada Isus prozbori mnoštvu i svojim učenicima: "Na Mojsijevu stolicu zasjedoše pismoznanci i farizeji. Činite dakle i obdržavajte sve što vam kažu, ali se nemojte ravnati po njihovim djelima jer govore, a ne čine"

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 ruj 2018, 10:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32141
Instruktor je napisao/la:
Činite dakle i obdržavajte sve što vam kažu, ali se nemojte ravnati po njihovim djelima jer govore, a ne čine

Iz Matejevog hebrejskog Evandjelja...
Onda Ješua poče da priča narodu i svojim učenicima sljedeće:
Na Mojsijevu stolicu sjedoše književnici i farizeji. I sada, sve što vam on kaže, držite i činite, ali po njihovim
propisima i njihovim primjerima ne činite, jer oni govore, ali ne čine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 ruj 2018, 12:24 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Mar-kan je napisao/la:
Iz Matejevog hebrejskog Evandjelja...


Sto Vi znate hebrejski?

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Jednom katolik, uvijek katolik - zašto volimo RKC
PostPostano: 01 ruj 2018, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32141
Instruktor je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Iz Matejevog hebrejskog Evandjelja...


Sto Vi znate hebrejski?

Učim. Forumašica Zgabi zna.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1561 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 63  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 40 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO