HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 17:53.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 360 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Koja crkva je prava? Katolička, Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 13 lis 2017, 15:32 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Pitanja poput “koja crkva spašava” ili “koja crkva je ona prava” su pitanja koja ljudi često postavljaju s iskrenom namjerom i u želji da slijede istinsko kršćanstvo.

Međutim, ovo pitanje je potpuno sporedno, jer kršćanstvo ili spasenje ne leže u instituciji, organizaciji ili denominaciji već u (i na) osobi Isusa Krista.

Biti “u Kristu”, znači postati i dijelom spašavajuće Crkve, kako o tome i govori ovaj zamišljenjeni razgovor…

“Moramo li svi postati protestanti da bismo se spasili?”

“Nikako! Ne želim trošiti vrijeme uvjeravajući vas da prijeđete na protestantizam.”

“Onda, svakako, verujete da spašava rimokatolička ili pravoslavna crkva?”

“Naravno da ne vjerujem!”

“Ja sam rimokatolik a ovaj moj prijatelj je pravoslavac; zar ni jedna od ovih crkava ne spašava?”

“U pravu ste: niti jedna!”

“Dobro, ali vi ste protestant. Sigurno nas želite preobratiti na protestantizam?”

“Ne želim! Nikada ni jednom rimokatoliku a niti pravoslavcu nisam rekao da se obrati na protestantizam.”

“Niste? No, onda vas uopće ne shvaćam! Vi ipak vjerujete da protestantizam spašava, zar ne?”

“Ne, ne verujem. To sam već rekao.”

“Pa kako, sad vas ama baš ništa ne razumijem!”

“Protestantizam nema veće moći spasiti od katoličke ili pravoslavne crkve, moj prijatelju.”

“A kako da se onda čovjek spasi? U svijetu postoje samo tri glavne kršćanske crkve, zar ne?”

“Ponovit ću, ni rimokatolička, ni pravoslavna, a niti protestantska crkva ni u kom slučaju ne mogu spasiti vaše duše.”

“Trenutak! Samo da vam objasnim. Nijedna crkva ne može spasiti, ali može jedino ISUS KRIST!”

“Isus?”

“Da, jer se ne spašavate kroz crkvu, bez obzira bila ona protestantska ili katolička, već kroz osobu – Gospoda Isusa Krista, Božjeg jedinorođenog Sina.”

“Ta, je li to moguće? Zamislite, ja to nikad ranije nisam čuo!”

“Uviđate li da vam ne bi pomoglo kad biste postali protestant, jer ih je mnogo koji nisu spašeni, ma da su, doduše, izjavili da su prigrlili kršćanstvo, ali nikad nisu prihvatili Krista kršćanstva.”

“Može li to biti razlogom da u sebi nemamo mira? Zar ne postoji mir duše u katolicizmu?”

“Ne, dragi moji prijatelji, niti u protestantizmu. Mir je jedino u Isusu. Religija ne može spasiti, ali Krist može.”

“Jeste li u to sigurni?”

“Apsolutno! Navest ću, da vam to dokažem, neke odlomke iz Biblije: ‘Spasenja nema ni po jednom drugom (protestantizmu ni katolicizmu), jer je pod nebom to jedino ime dano ljudima (a ne ime protestant, katolik ili pravoslavac) po kojem nam se treba spasiti.’ (Djela 4,12). ‘I nadjeni Mu ime Isus, jer će On (ne katolički svećenik ili protestantski pop) izbaviti svoj narod od grijeha’ (Matej 1,21).”

“Što da učinimo?”

”Vjerujte u Gospoda Isusa i bit ćete spašeni…’ (Djela 16,31). Jer ‘svima koji Ga primiše dade vlast da postanu djeca Božja’. (Ivan 1,12). Tu su, eto, drugi dokazi iz Biblije.”

“A hoće li nas On primiti?”

“Poslušajte što dalje kaže: ‘A tko dođe k Meni, sigurno ga neću izbaciti napolje.’ (Ivan 6,37).

“O, hvala Bogu!”

“Da, moji prijatelju, zaista hvala Bogu, jer vas ljubi. Umro je za vas. Vaše je grijehe na svom tijelu nosio na križ. A sada, nudi vam spasenje. Zašto Ga ne primite? Pouzdajte se u Njegovu otkupljujuću smrt! Vjerujte Njegovim obećanjima, oslonite se na Njega, jer će vam iskazati milost i sve oprostiti.”

“Učinit ćemo to odmah! Mislili smo da smo spašeni jer smo bili dobri članovi naših crkava. Sad ste nam otvorili oči; uvidjeli smo da je Isus jedini Spasitelj.”

“A, primate li Ga sada za Spasitelja?”

“Da, da, svakako!”

Mnogi polažu svoju nadu na to da pripadaju jednoj ili drugoj crkvi. Kažu: “Ja sam rođen i kršten u ovoj crkvi, njen sam vjeran pripadnik i zato se mogu nadati spasenju…” Oni se nadaju spasenju – kroz crkvu. Ali, to je nemoguće očekivanje zemaljske institucije – crkve!

Zamislimo da se netko želi priključiti nekom kraljevskom rodu – porodici. Mislite li da bi posinovljenje tog čovjeka ulilo u njegove žile i kraljevsku krv? Nikako. Postoji samo jedan put kako se to može postati – morate se roditi u toj kraljevskoj porodici. To je i jedini put za pripadnost Kristovoj Crkvi – onoj koju posjeduje Krist a ne čovjek – onoj nebeskoj, ne zemaljskoj. Dakle, ne mislim pri tome ni na katoličku, ni pravoslavnu, niti protestantsku crkvu, uopće ni jednu od crkava sličnih vjeroispovjesti, tradicija ili ogranizacija – nego na živu Kristovu Crkvu, jedinu istinitu Crkvu, veliku, nevidljivu Crkvu Božju, Tijelo Kristovo.

“Članovi” istinite Kristove Crkve mogu pripadati različitim vjeroispovjestima, ali mogu biti i izvan njih. Bog govori o Crkvi kao o svojoj velikoj obitelji – “Božjoj obitelji”. Nikako ne može biti u Kristovoj Crkvi, u Njegovoj porodici, a da se ne rodi u njoj. Znači, valja nam se “nanovo roditi”. Najpre primite spasenje kroz Krista, ponovno se rodite i bit ćete u Kristovoj Crkvi. Formalna pripadnost crkvi ne može vas spasiti. Nema takve crkve na svijetu koja vas može spasiti. To može samo Isus Krist, jer je On jedini darovatelj spasenja Božjeg.

U nebo ne ulaze članovi, tj. pripadnici ove ili one crkve, nego isključivo osobe spašene djelom Kristovim, tj. oni koji su doživjeli nanovorođenje i oproštenje greha, oni koji su primili dar vječnog života. Pitanje znači nije u tome jesam li član crkve, nego pripadam li živoj istinskoj Crkvi, osobno Gospodu Isusu Kristu, je li moje ime zapisano u Njegovu Knjigu života (Otk. 20,15). Jesam li spašen po daru Božje milosti (Ef 2,8)?


Izvor preuzetog sadržaja: https://www.novizivot.net/2015/08/04/ko ... estantska/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 14 lis 2017, 15:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Svaka je prava

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 14 lis 2017, 15:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
“Ta, je li to moguće? Zamislite, ja to nikad ranije nisam čuo!”

Ma ko je ovaj? Pa na svakom vjeronauku se uci da je crkva institucija a isus bog!
Kako netko moze ovo neznati?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 14 lis 2017, 15:10 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Heero je napisao/la:
Svaka je prava

Točno, tamo gdje je ovo credo,i vjera je prava!
NICEJSKO-CARIGRADSKO VJEROVANJE

Vjerujem u jednoga Boga, Oca svemogućega, stvoritelja neba i zemlja, svega vidljivoga i nevidljivoga. I u jednoga Gospodina Isusa Krista, jedinorođenoga Sina Božjega. Rođenog od Oca prije svih vjekova. Boga od Boga, svjetlo od svjetla, pravoga Boga od pravoga Boga. Rođena, ne stvorena, istobitna s Ocem, po kome je sve stvoreno. Koji je radi nas ljudi i radi našega spasenja sišao s nebesa. I utjelovio se po Duhu Svetom od Marije Djevice: i postao čovjekom. Raspet također za nas: pod Poncijem Pilatom mučen i pokopan. I uskrsnuo treći dan, po Svetom Pismu. I uzašao na nebo: sjedi s desne Ocu. I opet će doći u slavi suditi žive i mrtve, i njegovu kraljevstvu neće biti kraja. I u Duha Svetoga, Gospodina i životvorca; koji izlazi od Oca i Sina. Koji se s Ocem i Sinom skupa časti i zajedno slavi; koji je govorio po prorocima. I u jednu svetu katoličku i apostolsku Crkvu. Ispovijedam jedno krštenje za oproštenje grijeha. I iščekujem uskrsnuće mrtvih. I život budućega vijeka. Amen.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 14 lis 2017, 15:14 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Heero je napisao/la:
“Ta, je li to moguće? Zamislite, ja to nikad ranije nisam čuo!”

Ma ko je ovaj? Pa na svakom vjeronauku se uci da je crkva institucija a isus bog!
Kako netko moze ovo neznati?

“Da, jer se ne spašavate kroz crkvu, bez obzira bila ona protestantska ili katolička, već kroz osobu – Gospoda Isusa Krista, Božjeg jedinorođenog Sina.”

“Ta, je li to moguće? Zamislite, ja to nikad ranije nisam čuo!”
A učili su ga da crkva spašava što definitivno nije točno,spašava Krist a crkva samo upućuje na njega!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 14 lis 2017, 21:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
ko ga je ucio?

spanjolska inkvizicija?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 14 lis 2017, 21:58 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Heero je napisao/la:
ko ga je ucio?

spanjolska inkvizicija?

Crkva ne spašava sinko,imaš katolika koji su to samo na papiru,kao ono,,,mi smo katolici a žive kao nejgori nevjernici!
Hoće li ti biti spašeni?Samo zato jer pripadaju crkvi?Pa valjda si svjestan toga da neće!Ako neki Pravoslavac ili Protestant živi kršćanski,zar neće imati prednost pred nekim katolikom koji,,,,ima ljubavnicu,ili psuje Boga,ili je lopov,ili uopće ne vjeruje u zagrobni život,pa živi "ko prase".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 15 lis 2017, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Samo da nije protestantska

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 16 lis 2017, 08:32 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
volvoks je napisao/la:
Samo da nije protestantska

Ne razumim što si ovim htjeo reći!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 16 lis 2017, 09:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Bezveze kao po običaju.

Ako crkva ne spašava onda Novi Zavet pada u vodu jer su crkveni oci uredili novozavetne poslanice i sastavili dogme na osnovu njih , tako da onaj koji priča kako crkva ne spašava već Isus prosto laže jer u tom slučaju kao što rekoh Novi Zavet pada u vodu.

Zako kad neko kaže da crkve ne spašava već Isus, treba reći koji to Isus spašava??

Dakle kad nađete Novi Zavet koji je ogoljen od crkvenih otaca,crkvene dogmatike,...onda možete reći da samo Isus spašava a ne crkve.

Ovakve teme ma koliko imale dobre namere na kraju se uspostavi da promoteri ovih ideja uvek na kraju balade odaberu "svoju stranu" i svoje ideje i dogme.
Nešto je slično u islamu , tj.islam je taj koji provodi priču o "jednom zajedničkom bogu" u svrsi promocije svoje vere a ne pomirenja i sklada.
E tako i ovi , šatro crkve nsiu važne već samo Isus a opet se nakrjau svrstaju u ono što su uvek zapravo i bili.

Licemerje i laž(po običaju).

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 16 lis 2017, 10:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24631
Lokacija: Heartbreak Hotel
Joe, što je po tebi definicija crkve?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 16 lis 2017, 11:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Bobovac je napisao/la:
Joe, što je po tebi definicija crkve?


Najbesramnija izmišljena organizacija čiji je jedini smisao vladati nad moralno ucenjenim i umno porobljenim narodom.

Jedino dobro kod crkve je upravo to što se zna da je besarmno izmišljena iz pomenutih razloga , tj.to i najzaguljeniji vernici duboko u sebi znaju , ali zbog moralne ucenjenosti oni tu istinu kriju od svih a ponajviše od samih sebe.

Ali mislim da nasleđe crkve u Evropi treba ostati , ali ne u smislu ovakvog postojanja već samo kao pokazatelja šta smo bili zbog nje i kakvi možemo biti bez nje.
Priča o Isusu me ne zanima jer to je lična stvar svakog čoveka kako će mu na dušu i moral ona prionuti.

Problem postojanja crkve je da ona uvek generiše zlo ma koliko joj namere bile dobre , jer crkva je dogmatska a iz dogmatike samo jad i beda ljudskog uma i morala može izniknuti.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 16 lis 2017, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Pa ti nisi ni ateist u smislu da nevjerujes u nadnaravna sranja ti si kleromrzitelj!!

Sta su ti skrivili?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 16 lis 2017, 12:06 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
:thumbup1 :e="Heero"]Pa ti nisi ni ateist u smislu da nevjerujes u nadnaravna sranja ti si kleromrzitelj!!

Sta su ti skrivili?[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 16 lis 2017, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24631
Lokacija: Heartbreak Hotel
joe enter je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Joe, što je po tebi definicija crkve?


Najbesramnija izmišljena organizacija čiji je jedini smisao vladati nad moralno ucenjenim i umno porobljenim narodom.

Jedino dobro kod crkve je upravo to što se zna da je besarmno izmišljena iz pomenutih razloga , tj.to i najzaguljeniji vernici duboko u sebi znaju , ali zbog moralne ucenjenosti oni tu istinu kriju od svih a ponajviše od samih sebe.

Ali mislim da nasleđe crkve u Evropi treba ostati , ali ne u smislu ovakvog postojanja već samo kao pokazatelja šta smo bili zbog nje i kakvi možemo biti bez nje.
Priča o Isusu me ne zanima jer to je lična stvar svakog čoveka kako će mu na dušu i moral ona prionuti.

Problem postojanja crkve je da ona uvek generiše zlo ma koliko joj namere bile dobre , jer crkva je dogmatska a iz dogmatike samo jad i beda ljudskog uma i morala može izniknuti.


Eno znao sam.

Napisao @Joe novi Gorski Vijenac. Kad je kontra religije on ne štedi slova. :)

Samo sam ga pitao što je to crkva. Tj, ne u nekom ideološkom smislu već čisto što je to? Je li to kler, je li to ona zgrada što se zove crkva, jesu li to vjernici....?

Nisam mu bio jasan, jbg.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 16 lis 2017, 12:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
A kakvu bi ti definiciju hteo?? , očito je da očekuješ da napišem nešto što ti misliš da ja mislim ili što tebi odgovara.

Kad sam napisao da je izmišljena organizacija koja postoji zarad sebe i svoje volje za vlašću i dominacijom , šta ti tu nije jasno , i šta bi trebalo drugo da napišem??

Crkva je produkt bolesne mešavine bliskoistočnih seljačkih filozofija i ideologija sa rimskom državnom ideologijom.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 16 lis 2017, 12:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Heero je napisao/la:
Pa ti nisi ni ateist u smislu da nevjerujes u nadnaravna sranja ti si kleromrzitelj!!

Sta su ti skrivili?


Svi smo mi ateisti , ali eto ja ne verujem u jednu religiju više od tebe i ostalih hrišćana.

Ja sam agnostik-ateist , ali to je potpuno nebitno jel ja verujem i nadnaravna sranja ili ne , poenta je da klir ono loše kao i sama religija.

Šta su mi skrivili?? , jel me to ozbiljno pitaš ili se šališ??
Pa kako da ti objanim osim da sam je postao gorljivo protivnik crkvi i religije uopštenajviše zbog ovih naših prostora, jer nema većeg i boljeg primera koliko je štetna religiija i klir.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 16 lis 2017, 14:27 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Citat:
Bobovac

Eno znao sam.

Napisao @Joe novi Gorski Vijenac. Kad je kontra religije on ne štedi slova. :)

Samo sam ga pitao što je to crkva. Tj, ne u nekom ideološkom smislu već čisto što je to? Je li to kler, je li to ona zgrada što se zove crkva, jesu li to vjernici....?

Nisam mu bio jasan, jbg.

Jako dobro pitanje,crkva su vjernici,ljudi i žene koji istinski štuju Boga i vjernički žive!
U svakoj od ovih tri crkvi ima takvih pa se može reći da su narod Božji točnije da su oni jedna Kristova crkva bez obzira što pripadaju jednoj od ove tri!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 16 lis 2017, 14:30 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
joe enter je napisao/la:
Heero je napisao/la:
Pa ti nisi ni ateist u smislu da nevjerujes u nadnaravna sranja ti si kleromrzitelj!!

Sta su ti skrivili?


Svi smo mi ateisti , ali eto ja ne verujem u jednu religiju više od tebe i ostalih hrišćana.

Ja sam agnostik-ateist , ali to je potpuno nebitno jel ja verujem i nadnaravna sranja ili ne , poenta je da klir ono loše kao i sama religija.

Šta su mi skrivili?? , jel me to ozbiljno pitaš ili se šališ??
Pa kako da ti objanim osim da sam je postao gorljivo protivnik crkvi i religije uopštenajviše zbog ovih naših prostora, jer nema većeg i boljeg primera koliko je štetna religiija i klir.


Koje glupo razmišljanje,čudo jedno.Produkt dugogodišnje komunističke indoktrinacije!Nebi se čudio da napišeš da su samo vjernici i to svi loši ljudi a vi agnostici i ateisti ljudine!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 16 lis 2017, 14:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
patriot_1 je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Svi smo mi ateisti , ali eto ja ne verujem u jednu religiju više od tebe i ostalih hrišćana.

Ja sam agnostik-ateist , ali to je potpuno nebitno jel ja verujem i nadnaravna sranja ili ne , poenta je da klir ono loše kao i sama religija.

Šta su mi skrivili?? , jel me to ozbiljno pitaš ili se šališ??
Pa kako da ti objanim osim da sam je postao gorljivo protivnik crkvi i religije uopštenajviše zbog ovih naših prostora, jer nema većeg i boljeg primera koliko je štetna religiija i klir.


Koje glupo razmišljanje,čudo jedno.Produkt dugogodišnje komunističke indoktrinacije!Nebi se čudio da napišeš da su samo vjernici i to svi loši ljudi a vi agnostici i ateisti ljudine!


Izvini , ali zašto mi podmećeš nešto što nisam rekao ni mislio??

Ja nisam komunista , čak šta više ne volim komunizam a i bio sam jako mlad kad je on bio ovde na vlasti.

Onda mi podmećeš govoreći "ne bi me čudilo" da sam takav i onakav.

Dovojno si pokazao da si ti zapravo jedan komunjara jer vam je mentalitet isti sa braćom vernicima samo sa različitom ambalažom , a vernici i članovi partije su obični klimoglavci,lažovi,dupeuvlakači,...upravo zbog indoktrinacije , tj.jedna vas je majka luda rodila.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 16 lis 2017, 18:10 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
joe enter je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:

Koje glupo razmišljanje,čudo jedno.Produkt dugogodišnje komunističke indoktrinacije!Nebi se čudio da napišeš da su samo vjernici i to svi loši ljudi a vi agnostici i ateisti ljudine!


Izvini , ali zašto mi podmećeš nešto što nisam rekao ni mislio??

Ja nisam komunista , čak šta više ne volim komunizam a i bio sam jako mlad kad je on bio ovde na vlasti.

Onda mi podmećeš govoreći "ne bi me čudilo" da sam takav i onakav.

Dovojno si pokazao da si ti zapravo jedan komunjara jer vam je mentalitet isti sa braćom vernicima samo sa različitom ambalažom , a vernici i članovi partije su obični klimoglavci,lažovi,dupeuvlakači,...upravo zbog indoktrinacije , tj.jedna vas je majka luda rodila.

Možda nisi ali si indoktriniran komunističkim načinom razmišljanja,tako su oni po crkvi i vjernicima jahali!
Glavno da si ti pametan!
A ovi glupi:
https://www.bitno.net/academicus/znanos ... li-u-boga/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 17 lis 2017, 01:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
joe enter je napisao/la:
Heero je napisao/la:
Pa ti nisi ni ateist u smislu da nevjerujes u nadnaravna sranja ti si kleromrzitelj!!

Sta su ti skrivili?


Svi smo mi ateisti , ali eto ja ne verujem u jednu religiju više od tebe i ostalih hrišćana.

Ja sam agnostik-ateist , ali to je potpuno nebitno jel ja verujem i nadnaravna sranja ili ne , poenta je da klir ono loše kao i sama religija.

Šta su mi skrivili?? , jel me to ozbiljno pitaš ili se šališ??
Pa kako da ti objanim osim da sam je postao gorljivo protivnik crkvi i religije uopštenajviše zbog ovih naših prostora, jer nema većeg i boljeg primera koliko je štetna religiija i klir.

Ma ja razumijem da su ti odbojni i antipaticni ali kod tebe kao da ima nesta osobno u toj..
cak bi reko mrznji??

Uglavnom da se razumijemo ja mrznju smatram prirodnom reakcijom koja jest negativna i koju treba izbjeci ali je uglavnom analiziram i racionaliziram je.Pristupam joj logicno :zubati a ne impulzivno sa zgrazanjem i tako tim iracionalnim sranjima kao:Heero sine pa ides li ti na vjeronauk?
tako mi rece jedan nastavnik kad sam tokom nastave rekao DA dok je on nesta filozofirao i pitao nas...a dali je onda djeco prirodno mrziti??

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 17 lis 2017, 01:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
patriot_1 je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Izvini , ali zašto mi podmećeš nešto što nisam rekao ni mislio??

Ja nisam komunista , čak šta više ne volim komunizam a i bio sam jako mlad kad je on bio ovde na vlasti.

Onda mi podmećeš govoreći "ne bi me čudilo" da sam takav i onakav.

Dovojno si pokazao da si ti zapravo jedan komunjara jer vam je mentalitet isti sa braćom vernicima samo sa različitom ambalažom , a vernici i članovi partije su obični klimoglavci,lažovi,dupeuvlakači,...upravo zbog indoktrinacije , tj.jedna vas je majka luda rodila.

Možda nisi ali si indoktriniran komunističkim načinom razmišljanja,tako su oni po crkvi i vjernicima jahali!
Glavno da si ti pametan!
A ovi glupi:
https://www.bitno.net/academicus/znanos ... li-u-boga/


Indoktrinacija je definirana kao nametnuti sustav vjerovanja bez omogucenog pogleda iz druge perspektive!

Kako ateist moze bit indoktriniran pa on nevjeruje u nista.
Pitanje za tebe!

Dali si ti sam pristupio svojoj religiji ili su te roditelji inicirali/krstili/obrezali(sta vec muslimani rade) ??
Dali su tebi starci odmalena govorili:mi smo katolici,ti si katolik a katolici vjeruju u to,to i to ili su oni jednog dana tebe pitali:sine sta ti mislis?sta ti vjerujes? Aha sine ti si onda to i to!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 17 lis 2017, 06:13 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Heero je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Svi smo mi ateisti , ali eto ja ne verujem u jednu religiju više od tebe i ostalih hrišćana.

Ja sam agnostik-ateist , ali to je potpuno nebitno jel ja verujem i nadnaravna sranja ili ne , poenta je da klir ono loše kao i sama religija.

Šta su mi skrivili?? , jel me to ozbiljno pitaš ili se šališ??
Pa kako da ti objanim osim da sam je postao gorljivo protivnik crkvi i religije uopštenajviše zbog ovih naših prostora, jer nema većeg i boljeg primera koliko je štetna religiija i klir.

Ma ja razumijem da su ti odbojni i antipaticni ali kod tebe kao da ima nesta osobno u toj..
cak bi reko mrznji??

Uglavnom da se razumijemo ja mrznju smatram prirodnom reakcijom koja jest negativna i koju treba izbjeci ali je uglavnom analiziram i racionaliziram je.Pristupam joj logicno :zubati a ne impulzivno sa zgrazanjem i tako tim iracionalnim sranjima kao:Heero sine pa ides li ti na vjeronauk?
tako mi rece jedan nastavnik kad sam tokom nastave rekao DA dok je on nesta filozofirao i pitao nas...a dali je onda djeco prirodno mrziti??

Kod takvih kao on uglavnom dolazi do te mržnje prema Bogu i vjernicima iz neznanja.Nemaju dublje saznanje o tome što je i kakvo nešto nego površno a i to što znaju uglavnom su čuli ili pročitali od zlobnika!
Drugi razlog može biti bavjenje okultizmom ili nekom drugom vrstom magije!Uh,kako to puca,nevjerovatno!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Koja crkva je prava?Katolička,Protestantska ili Pravoslavna?
PostPostano: 17 lis 2017, 06:46 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Heero je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:
Možda nisi ali si indoktriniran komunističkim načinom razmišljanja,tako su oni po crkvi i vjernicima jahali!
Glavno da si ti pametan!
A ovi glupi:
https://www.bitno.net/academicus/znanos ... li-u-boga/


Indoktrinacija je definirana kao nametnuti sustav vjerovanja bez omogucenog pogleda iz druge perspektive!

Kako ateist moze bit indoktriniran pa on nevjeruje u nista.
Pitanje za tebe!

Dali si ti sam pristupio svojoj religiji ili su te roditelji inicirali/krstili/obrezali(sta vec muslimani rade) ??
Dali su tebi starci odmalena govorili:mi smo katolici,ti si katolik a katolici vjeruju u to,to i to ili su oni jednog dana tebe pitali:sine sta ti mislis?sta ti vjerujes? Aha sine ti si onda to i to!


Prvo,sustav vjerovanja da Bog ne postoji jest jednaka indoktrinacija kao i ova koju si spomenuo!Dakle,u moje vrijeme si u školi i onoj nižoj a pogotovo višoj si mogao slušati,što se Boga i vjere tiče samo protiv-argumente.Ti protuargumenti su indoktrinirali generacije!I mene svojevremeno!Jer si znao dosta o onome contra a jako malo o onome pro!I to ako si ponekad išao u crkvu a i doma si možda nešto mogao čuti!
Drugo,da-pristupamo religiji jer su nas roditelji i krstili i usmjerili,to jest indoktrinacija ali ona je sama po sebi razumljiva.
Dobro reče jedan dobar teolog,protestantski Petar Kuzmić:"Katolička crkva je ljude sakramentalizirala ali ih nije evangelizirala".Isto se može reći i za Pravoslavnu ali u manjoj mjeri i za Protestantsku!Postaneš vjernik po difoltu a ne jer je to tvoje vlastito opredjeljenje!
To se dogodilo i meni,bio sam katolik jer sam tako odgojen ali osobnu spoznaju nisam imao,ni neko znanje !Takva vjera se lako sruši ko kula od karata.Znanje je oružje u rukama za obranu vlastitog uvjerenja!Kasnije mi se dogodilo ono o čemu pisah malo prije,škola i komunistička indoktrinacija učiniše svoje.Izubio sam vjeru!Pripomoglo je u tome i dosta ovo o čemu piše "Joe",neautentični pa i loši vjernici i svećenici!
Bogu sam se vratio nakon osobne molitve :"Bože,ako ti postojiš daj mi TI osobno neki dokaz i ja ću tek tada vjerovati!"
To se dogodilo,i nakon toga sam hranio vjeru znanjem,počeo sam čitati Sveto Pismo i dosta dobre knjige apologetskog tipa tako da sam sada uvjereni vjernik.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 360 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 37 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO