HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 15:30.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 141 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 13:27 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Evo jedna tema s obzirom da se puno priča o ugrozi kršćanske Europe od strane islamskih imigranata i od strane domicilnog stanovništva koje se odreklo kršćanskih korijena.

Moje mišljenje da se ne može braniti nešto što ne postoji, a kršćanska Europa ne postoji nakon raskola 1054. i još manje postoji nakon reformacije 1517.

Postoje 3 konfesije koje su međusobno zavađene , negdje manje negdje više.

Evo recimo nekoliko primjera, čak i unutar iste konfesije, Katalonci navijaju za više islamskih imigranata, a mrski su im njihova braća katolici Španjolci. Gradonačelnik Londona može biti musliman, ali siguran sam da neće nikad biti uvjereni katolik.

Ili da odemo malo bliže , u ratu u HV-u bili su mnogi Albanci, neki su imali i visoke činove protiv braće kršćana s druge strane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 14:34 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Kaftanzoglio je napisao/la:
Evo jedna tema s obzirom da se puno priča o ugrozi kršćanske Europe od strane islamskih imigranata i od strane domicilnog stanovništva koje se odreklo kršćanskih korijena.

Moje mišljenje da se ne može braniti nešto što ne postoji, a kršćanska Europa ne postoji nakon raskola 1054. i još manje postoji nakon reformacije 1517.

Postoje 3 konfesije koje su međusobno zavađene , negdje manje negdje više.

Evo recimo nekoliko primjera, čak i unutar iste konfesije, Katalonci navijaju za više islamskih imigranata, a mrski su im njihova braća katolici Španjolci. Gradonačelnik Londona može biti musliman, ali siguran sam da neće nikad biti uvjereni katolik.

Ili da odemo malo bliže , u ratu u HV-u bili su mnogi Albanci, neki su imali i visoke činove protiv braće kršćana s druge strane.

Ja sam živio u Rijeci za vrijeme tog ogavnog rata,bilo je puno Srba koji su se borili za Hrvatsku.Ne samo Bošnjaci i Albanci.Npr. ispred Džamije u Rijeci imaš spomenik poginulim braniteljima Bošnjacima-Muslimanima koji su se borili za našu stvar.
Taj rat nije bio vjerski,kao i svi prije toga,u prvomi drugom svjetskom ratu bl je kršćana Katolika,Pravoslavaca i protestanata na obje strane.I Muslimana na obje.Ne zanemari činjenicuda sui Njemci POLA-POLA,pola protestanti pola katolici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 17:38 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Pa i ja sam živio u Rijeci i živim još uvijek. To što si rekao je samo pokazatelj da sam u pravu. Postoji spomenik Bošnjacima u HV-u , postoji i spomenik Albancima u HV-u. Spomenik Srbima u HV-u koliko znam ne postoji jer to i nisu bili pravi Srbi, nego uglavnom urbani asimilirani. Znači Hrvati kršćani i braća po oružju muslimani ratovali protiv drugih kršćana.

Ili uzmi recimo Veliku Britaniju, sad je tamo kod radnika Europljana nesigurnost zbog izlaska iz EU i prema njima je nastao negativan stav. Više vole Indijce i Pakistance , nego kršćansku braću Poljake , Hrvate i Rumunje.

Tako da kršćanska Europa ne postoji već 1000 godina i ona se kao nepostojeća ne može braniti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 17:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
To je najveca mora mnogim muslimanima, narocito Bosnjacima koji u hriscanskoj Evropi strce.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 18:04 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2017, 17:23
Postovi: 81
To je Evropa prije renesanse i prosvijetljenja. U tragovima pastoji jos u dijelovima kamenjara i na pseudonacin u dijelovima sumskog dijela BiH..zaostalih u srednjem vijeku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 18:49 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Kaftanzoglio je napisao/la:
Evo jedna tema s obzirom da se puno priča o ugrozi kršćanske Europe od strane islamskih imigranata i od strane domicilnog stanovništva koje se odreklo kršćanskih korijena.

Moje mišljenje da se ne može braniti nešto što ne postoji, a kršćanska Europa ne postoji nakon raskola 1054. i još manje postoji nakon reformacije 1517.

Postoje 3 konfesije koje su međusobno zavađene , negdje manje negdje više.

Evo recimo nekoliko primjera, čak i unutar iste konfesije, Katalonci navijaju za više islamskih imigranata, a mrski su im njihova braća katolici Španjolci. Gradonačelnik Londona može biti musliman, ali siguran sam da neće nikad biti uvjereni katolik.

Ili da odemo malo bliže , u ratu u HV-u bili su mnogi Albanci, neki su imali i visoke činove protiv braće kršćana s druge strane.

Kada se kaže "kršćanska Europa" ne misli se samo na religioznu dimenziju već na cjelokupni razvoj Europa i njezine civilizacijske tekovine. Stoga kada Europski populisti govore kako je kršćanska Europa ugrožen, oni prvenstveno misle na sve ono pozitivno što dolazi iz Europe, dakle slobodna govora, humanizam itd., a ne na pad religioznosti u Europi.

Razlog zašto uzimaju termin "kršćanska Europa" jest je taj izraz nekako najorginalniji izraz. Baš prava kršćanska ili religiozna Europa ne postoji već 100 godina, jer upravo u tom razdoblju je počelo do pada religioznosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 18:53 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
Sada se više govori o "udaru islama na zapadnu civilizaciju". Okreni-obrni, svodi se na isto.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 19:09 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2017, 17:23
Postovi: 81
Leeroy, posto si ti normalan sagovornik. Na stranu islamisticke budale (da ih ne nabrajam u svim njihovim odvratnim nijansama) koje misle da je ono u sta oni vjeruju jedino sto vrijedi, ali zar nije poprilicno licemjerno od strane Zapada (iako ni "zapad" kao takav ne postoji u nekoj nedjeljivoj cjelini) da optuzuje bilo koga za napad, kad se uzme u obzir cinjenica da su trupe odredjenih zemalja tkzv. Medjunarodne zajednice (da zaokruzimo - NATO) svugdje na planeti ustvari u ofanzivi? Dakle, od Libije, preko Iraka, do Afganistana, ali i sire...Juzna Koreja, itd..imamo "interesnu sferu" "Zapada"...koju isti brani na sve moguce nacine. Ako tako hocemo, i Srbija je 1999. bila bombardovana (nije da je to sad bilo nekakvo bogzna bombardovanje civilnih ciljeva, ali IPAK), ne radi Albanaca, vec uglavnom radi stvaranja "slucaja", da se vidi kako ce odreagovati ostatak svijeta kad NATO pici bez UN mandata, po prvi put u istoriji..dakle probni balon za Irak itd..(tamo gdje ima sta za pokupiti)

Zivot ovdje zaista jeste najbolji. I individualno ovdje imamo najvise sloboda. I mislim da za pojedinca nigdje nije bolje. Ali, brate, ne postoji licemjerniji i lazljiviji dio planete kad govorimo o odnosu prema drugima, o odnosu prema vani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 19:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35982
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Kad to kaže licemjerni i lažljivi musliman, barem u Europi vlada sloboda kretanja ako ti ne odgovara takva Europa vratiš se u Bosnu tamo ionako ona prestaje, ista logika vrijedi za sve islamiste.
Ili bi ti od Europe kao i svaki drugi islamist uzimao samo ono što ti se sviđa, lovu.

Laži se samo redaju.
Režim Afganistana je prvi izvršio napad na SAD i skrivao izvršitelje, ali za jednog islamistu i to je agresija lažljivog zapada.
Koliko ja znam NATO Južnu Koreju štiti od izgladnjelih luđaka gorih od vas.
U Libiji su zapadni idioti podržali revolucije protiv diktatura i s lanca pustili one najgore islamiste koje su te režimi držali svezane.

Kad jedan musliman u Austriji sere po NATO-u koji ih je spasio potpunog nestanka u BiH ali i muslimane na Kosovu, šta onda očekivati o bosanskog muslimana kojemu je jedini doticaj sa vanjskim "svijetom" lokalni hodža i dnevnik FTV-a.

Arapske terorističke monarhije nisu lažljive, svijetu prodaju revolucije i borbu za demokraciju, tupavi leftardi na Zapadu puše a oni financiraju radikalni islam i u arapskom svijetu ali u Europi.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 19:33 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2017, 17:23
Postovi: 81
Nemoj sta zamjeriti ali isuvise si ti glup da bi se s tobom moglo razgovarati o ovakvim temama..i tu ne igra toliku ulogu ni tvoja ideoloska zatupljenost, skucenost uma zarobljenog izmedju onog brda s krizom i rijeke neretve, vec vise prirodno hendikepiran um.

A moze biti i da ne znas citati.

Ps: sisaj ga seljacino


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 19:35 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Vladimir RUS je napisao/la:
To je najveca mora mnogim muslimanima, narocito Bosnjacima koji u hriscanskoj Evropi strce.



To je tvoja bolesna fiksideja koja nema veze ni s zdravom pameti niti s činjenicama.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 20:00 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
njonjonja je napisao/la:
Ali, brate, ne postoji licemjerniji i lazljiviji dio planete kad govorimo o odnosu prema drugima, o odnosu prema vani.


Licemerje i lažljivost su na obe strane, samo što je zapad postavio veće standarde pa se shodno tome i više od njega očekuje.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 20:17 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Kaftanzoglio je napisao/la:
Pa i ja sam živio u Rijeci i živim još uvijek. To što si rekao je samo pokazatelj da sam u pravu. Postoji spomenik Bošnjacima u HV-u , postoji i spomenik Albancima u HV-u. Spomenik Srbima u HV-u koliko znam ne postoji jer to i nisu bili pravi Srbi, nego uglavnom urbani asimilirani. Znači Hrvati kršćani i braća po oružju muslimani ratovali protiv drugih kršćana.

Ili uzmi recimo Veliku Britaniju, sad je tamo kod radnika Europljana nesigurnost zbog izlaska iz EU i prema njima je nastao negativan stav. Više vole Indijce i Pakistance , nego kršćansku braću Poljake , Hrvate i Rumunje.

Tako da kršćanska Europa ne postoji već 1000 godina i ona se kao nepostojeća ne može braniti.

Pa što niste vi Srbi iz Rijeke podigli spomenk Srbima koji su se borili za Hrvatsku?Ko vam brani.Muslimani su to učinili.
Druga stvar,Srbi iz Rijeke i iz nekih drugih područja pa čak i iz Vukovara koji su se borili na našoj strani nisu izdajice srbstva nego branitelji svoje domovine.Jer ako je ideja srpstva bila granica Virovitica-Karlovac-Karlobag (a je) i da sam Srbin rođen u Hrvatskoj,borio bih se za Hrvatsku.A ti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 20:21 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
daramo je napisao/la:
Kad to kaže licemjerni i lažljivi musliman, barem u Europi vlada sloboda kretanja ako ti ne odgovara takva Europa vratiš se u Bosnu tamo ionako ona prestaje, ista logika vrijedi za sve islamiste.
Ili bi ti od Europe kao i svaki drugi islamist uzimao samo ono što ti se sviđa, lovu.

Laži se samo redaju.
Režim Afganistana je prvi izvršio napad na SAD i skrivao izvršitelje, ali za jednog islamistu i to je agresija lažljivog zapada.
Koliko ja znam NATO Južnu Koreju štiti od izgladnjelih luđaka gorih od vas.
U Libiji su zapadni idioti podržali revolucije protiv diktatura i s lanca pustili one najgore islamiste koje su te režimi držali svezane.

Kad jedan musliman u Austriji sere po NATO-u koji ih je spasio potpunog nestanka u BiH ali i muslimane na Kosovu, šta onda očekivati o bosanskog muslimana kojemu je jedini doticaj sa vanjskim "svijetom" lokalni hodža i dnevnik FTV-a.

Arapske terorističke monarhije nisu lažljive, svijetu prodaju revolucije i borbu za demokraciju, tupavi leftardi na Zapadu puše a oni financiraju radikalni islam i u arapskom svijetu ali u Europi.


Lepo sroceno.

Krscanska europa... je na samrti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 20:25 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
patriot_1 je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Pa i ja sam živio u Rijeci i živim još uvijek. To što si rekao je samo pokazatelj da sam u pravu. Postoji spomenik Bošnjacima u HV-u , postoji i spomenik Albancima u HV-u. Spomenik Srbima u HV-u koliko znam ne postoji jer to i nisu bili pravi Srbi, nego uglavnom urbani asimilirani. Znači Hrvati kršćani i braća po oružju muslimani ratovali protiv drugih kršćana.

Ili uzmi recimo Veliku Britaniju, sad je tamo kod radnika Europljana nesigurnost zbog izlaska iz EU i prema njima je nastao negativan stav. Više vole Indijce i Pakistance , nego kršćansku braću Poljake , Hrvate i Rumunje.

Tako da kršćanska Europa ne postoji već 1000 godina i ona se kao nepostojeća ne može braniti.

Pa što niste vi Srbi iz Rijeke podigli spomenk Srbima koji su se borili za Hrvatsku?Ko vam brani.Muslimani su to učinili.
Druga stvar,Srbi iz Rijeke i iz nekih drugih područja pa čak i iz Vukovara koji su se borili na našoj strani nisu izdajice srbstva nego branitelji svoje domovine.Jer ako je ideja srpstva bila granica Virovitica-Karlovac-Karlobag (a je) i da sam Srbin rođen u Hrvatskoj,borio bih se za Hrvatsku.A ti?


Verovatno bi se borio i za ABiH kada si već tako dosledan.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 20:29 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Leeroy Jenkins je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:
Pa što niste vi Srbi iz Rijeke podigli spomenk Srbima koji su se borili za Hrvatsku?Ko vam brani.Muslimani su to učinili.
Druga stvar,Srbi iz Rijeke i iz nekih drugih područja pa čak i iz Vukovara koji su se borili na našoj strani nisu izdajice srbstva nego branitelji svoje domovine.Jer ako je ideja srpstva bila granica Virovitica-Karlovac-Karlobag (a je) i da sam Srbin rođen u Hrvatskoj,borio bih se za Hrvatsku.A ti?


Verovatno bi se borio i za ABiH kada si već tako dosledan.

Naravno,kao i mnogi Hrvatai i Srbi iz Sarajeva na koje su Srbi pucali odozgor.Što su drugo mogli nego boriti se protiv agresora.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 20:39 
Offline

Pridružen/a: 22 stu 2017, 17:23
Postovi: 81
Leeroy Jenkins je napisao/la:
njonjonja je napisao/la:
Ali, brate, ne postoji licemjerniji i lazljiviji dio planete kad govorimo o odnosu prema drugima, o odnosu prema vani.


Licemerje i lažljivost su na obe strane, samo što je zapad postavio veće standarde pa se shodno tome i više od njega očekuje.



I ta ti ima mjesta, naravno, no kao sto rekoh, ostavimo sad po strani apstraktni pojam koji bi trebao da opise "drugu stranu", jer ne mislim da postoji nesto homogeno sto bi se moglo nazvati drugim stranom vec skup raznih antizapadnih ideologija (od islamizma pa do neonacionalistickih pokreta), vec koncentrisimo se na Zapad i njegovo djelovanje na planeti i posebno naravno tamo gdje ima najvise resursa, od Bliskog istoka pa do Konga.

Nije neobican sam nastup, istorija covjecanstva govori sama po sebi dovoljno, vec u prodavanju muda za bubrege, prije svega vlastitom stanovnistvu. Otvorene ili poluotvorene agresije na druge zemlje se vlastitom stanovnistvu, demokratije radi (jer valja biti izabran, a tu su i norme koje si spomenuo i koje valja makar nominalo ispuniti), da je sve sto se cini dio borbe za..odaberi..od demokratskih vrijednosti pa do ljudskih prava.

Uzmimo samo kao primjer odnos prema "crnoj Africi" u kojoj su zapadni interesi uglavnom u sklopu politike velikih firmi i njihove borbe za resurse. Rijetki su "nastupi zapada" poput onog u Bosni i "spasavanju muslimana", kako bi to nazvao ovaj nekulturni govornik kojem sam vec odgovorio u stilu kakvog je i zasluzio.

Dakle "gazimo" i pri tom dijelimo sarene laze..u tome se ogledava licemjerstvo, ako kontas sta hocu reci.

Od Gadafija do Asada, od Vijetnama pa do Afganistana.

Rus kad te rokne on ti bar ne sere da to cini za tvoje dobro. Ok sad sam malo pojednostavio, cisto da skuzis poentu.

Ima neki vic u smislu..Jedino ce Amerika, nakon sto ti sprzi zemlju, doci deceniju poslije i snimiti film o tome kako su njihovi vojnici dusevno patili dok su te gazili. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 28 stu 2017, 22:53 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
patriot_1 je napisao/la:
Kaftanzoglio je napisao/la:
Pa i ja sam živio u Rijeci i živim još uvijek. To što si rekao je samo pokazatelj da sam u pravu. Postoji spomenik Bošnjacima u HV-u , postoji i spomenik Albancima u HV-u. Spomenik Srbima u HV-u koliko znam ne postoji jer to i nisu bili pravi Srbi, nego uglavnom urbani asimilirani. Znači Hrvati kršćani i braća po oružju muslimani ratovali protiv drugih kršćana.

Ili uzmi recimo Veliku Britaniju, sad je tamo kod radnika Europljana nesigurnost zbog izlaska iz EU i prema njima je nastao negativan stav. Više vole Indijce i Pakistance , nego kršćansku braću Poljake , Hrvate i Rumunje.

Tako da kršćanska Europa ne postoji već 1000 godina i ona se kao nepostojeća ne može braniti.

Pa što niste vi Srbi iz Rijeke podigli spomenk Srbima koji su se borili za Hrvatsku?Ko vam brani.Muslimani su to učinili.
Druga stvar,Srbi iz Rijeke i iz nekih drugih područja pa čak i iz Vukovara koji su se borili na našoj strani nisu izdajice srbstva nego branitelji svoje domovine.Jer ako je ideja srpstva bila granica Virovitica-Karlovac-Karlobag (a je) i da sam Srbin rođen u Hrvatskoj,borio bih se za Hrvatsku.A ti?


Ja kad je rat prvo čekam da vidim tko će pobijediti, onda kad je sigurno se priključim pobjedničkoj strani. Imam 7 zastava na tavanu.

Drugo , potpuno je tema otišla u krivom smjeru. Govorio sam o tome kako u Europi nema nikakvog zajedničkog identita ni svjetonazora da bi se to moglo braniti.

Evo jedan primjer koji nije iz rata, na otoku odakle je moj djed bio starije žene su prije 40-50 godina bile pokrivene isto kao muslimanke, sve osim lica. I kada su se kupale u moru to su radile na način da bi se tako pokrivene malo potopile u plićaku. Za to vrijeme su sjevernjakinje već masovno išle na plažu u bikiniju ili gole.

Znači zaključak je da su tradicionalne katoličke žene bile bliže svjetonazorski islamu , nego sjevernom protestantizmu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 29 stu 2017, 10:09 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Kaftanzoglio je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:
Pa što niste vi Srbi iz Rijeke podigli spomenk Srbima koji su se borili za Hrvatsku?Ko vam brani.Muslimani su to učinili.
Druga stvar,Srbi iz Rijeke i iz nekih drugih područja pa čak i iz Vukovara koji su se borili na našoj strani nisu izdajice srbstva nego branitelji svoje domovine.Jer ako je ideja srpstva bila granica Virovitica-Karlovac-Karlobag (a je) i da sam Srbin rođen u Hrvatskoj,borio bih se za Hrvatsku.A ti?


Ja kad je rat prvo čekam da vidim tko će pobijediti, onda kad je sigurno se priključim pobjedničkoj strani. Imam 7 zastava na tavanu.

Drugo , potpuno je tema otišla u krivom smjeru. Govorio sam o tome kako u Europi nema nikakvog zajedničkog identita ni svjetonazora da bi se to moglo braniti.

Evo jedan primjer koji nije iz rata, na otoku odakle je moj djed bio starije žene su prije 40-50 godina bile pokrivene isto kao muslimanke, sve osim lica. I kada su se kupale u moru to su radile na način da bi se tako pokrivene malo potopile u plićaku. Za to vrijeme su sjevernjakinje već masovno išle na plažu u bikiniju ili gole.

Znači zaključak je da su tradicionalne katoličke žene bile bliže svjetonazorski islamu , nego sjevernom protestantizmu.

Neš ti usporedbe.Pa braniš se od onih koji te napadaju,nemoraš ni imati zastavu na tavanu,jednostavno braniš svoj grad ili selo i familiju.Glede obleke,pa nekad su žene skrivale svoju intimu,to ima poveznicu sa kulturom onog vremena ne sa religijom.
Danas prođem kraj žene u toplesu mrtav-hladan.Bacim oko i to je sve. :zubati :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 29 stu 2017, 23:55 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3890
Znači kad se katolička žena pokrivala to je čuvanje intime, kad se muslimanka pokriva , ona je zaostala bula i nije joj mjesto u Europi?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 30 stu 2017, 00:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6883
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
ma kakva Europa...stara kurva...
iskreno,jedva čekam da im se opet neki isilovac raznese ili kamionom pregazi ljude usred Berlina ili Pariza recimo...

a također me je večeras malo usrećilo kad sam se sjetio da Kim Jong Un ima projektil koji može doseći SAD...

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 30 stu 2017, 03:49 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
kiler je napisao/la:
ma kakva Europa...stara kurva...
iskreno,jedva čekam da im se opet neki isilovac raznese ili kamionom pregazi ljude usred Berlina ili Pariza recimo...

a također me je večeras malo usrećilo kad sam se sjetio da Kim Jong Un ima projektil koji može doseći SAD...


stojiš na braniku "kršćanske europe" ,stoljećima, gineš, gubiš teritoriju, odvode ti djecu,itd. i šta dobiješ kao hvala? izdaju i osudu. kurva stara nego šta. dabogda se ugušili u najvećem islamističkom ološu. dobar ti je potpis što si ga držao, “Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici, Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici,samo nije izdajici.” nek trunu u zadnjem krugu pakla, odrodi od roda Boga i naroda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 30 stu 2017, 08:56 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Kaftanzoglio je napisao/la:
Znači kad se katolička žena pokrivala to je čuvanje intime, kad se muslimanka pokriva , ona je zaostala bula i nije joj mjesto u Europi?

Katoličke žene su se pokrivale DOK su bile zaostale.
Sve jasno.Nikad se nisu pokrivale tako da im vidiš samo oči,kod muslimana je to isto stvar kulture ,Arapske.
Zar će itko potjerati iz Evrope ženu samo zato jer je pokrivena?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 30 stu 2017, 11:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
patriot_1 je napisao/la:
Leeroy Jenkins je napisao/la:

Verovatno bi se borio i za ABiH kada si već tako dosledan.

Naravno,kao i mnogi Hrvatai i Srbi iz Sarajeva na koje su Srbi pucali odozgor.Što su drugo mogli nego boriti se protiv agresora.


Specijalno uzgojen u bošnjačkom postrojenju za proizvodnju degenerika...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanska Europa - što je to zapravo?
PostPostano: 01 pro 2017, 10:30 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Metemma je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:
Naravno,kao i mnogi Hrvatai i Srbi iz Sarajeva na koje su Srbi pucali odozgor.Što su drugo mogli nego boriti se protiv agresora.


Specijalno uzgojen u bošnjačkom postrojenju za proizvodnju degenerika...

https://hr.wikipedia.org/wiki/Ratni_zlo ... nskom_ratu


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 141 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 70 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO