HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 15 tra 2020, 06:49 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
joe enter je napisao/la:
Zabole mene dal vi prkosite smrti i vaših prava na veroispovest kad ti možeš zaraziti nekog drugog zbog tvog prkosa.
Ja bi te ubio kad bi znao da si namerno otišao u crkvu i tamo se zarazio a onda bez imalo odgovornosti došao kod moje stare majke i mojih rođaka bolesnih od srca i njih zarazio.
To je pitanje opšteg ljudskog a i hrišćanskog morala , ali tebe izgleda to ne tangira previše jer u svome postu rutinski licitiraš sa ljudskim životima "neki ljudi će naprosto umreti ali to nije razlog da se krše prava drugima".

Ti si obični narcis i ne gledaš druge , ali kad bi neka ateistička baraba otišla na neki levičarski skup i tamo se zarazio , a onda došao u kontakt sa tvojim najblližim bez imalo odgovornosti mislim da bi drugu pesmu pevao i da bi ga ubio kao što bi ja tebe u predhodnom pasusu moga posta.

Ali ko zna možda tebe boli kita i za tvoje najbliže , e to je već psihopatija i zaslužuje bar dijagnozu i smeštanje u ustanovu , a ne zatvor.


Ajde joe da prostiš, ne seri. Zaraze se šire stalno i ljudi umiru stalno. Nisam još čuo da ljudi npr. moraju imati potvrdu da su HIV- da bi se smjeli seksat. Nisam čuo da je rođak ikog tko je umro od upale pluća tražio izvor zaraze da ga ubije.

Jesi li ti narcis kad sjedaš u auto? Znaš li da možeš ubiti nekog?

Nemam ja što ići kod tvoje babe ili ikoga, ja želim ići po javnoj površini, do svoje vikendice, na svoj posao, a oni koji se boje zaraza nek se zavuku u bunkere. K njima u kuću ići neću. Ako razvijem simptome, ostat ću doma, kao i kod gripe što radim.
Njihov je strah narcisoidan i zbog svog straha su paralizirali svijet. Kod tome će ta paraliza proizvesti druge smrti - više će ljudi umrijeti od raka, srčanih bolesti i koječega drugoga zbog ove paralize. Odgođeni su pregledi, operacije, čak i kemoterapije. U nekim siromašnijim zemljama je stanje na pragu gladi zbog ovoga.

Naprosto je narcisoizam ljudi koji su u strahu od zaraze blokirao svijet i doveo do toga da se ugrožavaju svi, radi nekih.

Ako je toliki strah od zaraze, što se 10 novinara nabilo na vrata crkve, nagurani ko u grupnom seksu? Di im je tad bio strah?

Nek puste ljude da rade i zarađuju, tko se boji nek se kloni birtija, frizera, škola, crkava i svega što su zatvorili. Nek se zavuče u bunker i tamo čeka.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 16 tra 2020, 04:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Nemoj kušati Gospoda Boga svog!

Vladika Grigorije se pozvao na ovu zapovest, kada je obrazlagao stav da se sada ne treba pridržavati onih rituala koji bi mogli da omoguće širenje zaraze corona virusom.

Razumno, hrišćanski.

Inače, mnogo pristupaju hrišćanstvu na farisejski način. Žele da obave ritual, kao da je to najvažnije, a mnogo je drugih prilika da dokažu utemeljenost u veri. Npr. da se izmire sa onima sa kojima su u svađi, da udele milostinju i sl.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 18 tra 2020, 00:58 
Offline

Pridružen/a: 31 lis 2012, 19:51
Postovi: 5940
@aleksije radicevic

Ah, samo neka se famozni vladika Grigorije lepo štucovane brade pozvao na tu zapovest (čija je, zaboravih pa da ne listam Bibliju u po noći?)
Ništa nije ni razumno, ni hrišćanski.
Mnogi sigurno rade to o čemu ti pišeš ali MNOGI I NE RADE. Zbog čega posmatrati samo negativnu stranu. I zbog čega oni koji su iskreni vernici ne utiču na kvazi vernike jer imaju prava na to, čak i obavezu.

Inače, slažem se sa @divizija, u potpunosti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 18 tra 2020, 05:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Ksenija je napisao/la:
@aleksije radicevic

Ah, samo neka se famozni vladika Grigorije lepo štucovane brade pozvao na tu zapovest (čija je, zaboravih pa da ne listam Bibliju u po noći?)
Ništa nije ni razumno, ni hrišćanski.
Mnogi sigurno rade to o čemu ti pišeš ali MNOGI I NE RADE. Zbog čega posmatrati samo negativnu stranu. I zbog čega oni koji su iskreni vernici ne utiču na kvazi vernike jer imaju prava na to, čak i obavezu.

Inače, slažem se sa @divizija, u potpunosti.


Matej, 5:
"14 Vi ste svetlost sveta. Ne može se sakriti grad koji leži na brdu; 15 niti se pali svetiljka i stavlja pod mericu, nego na svećnjak, i svetli svima u kući. 16 Tako neka zasvetli vaša svetlost pred ljudima, da vide vaša dobra dela i proslave Oca vašega koji je na nebesima."
Dakle, tako se utiče na loše vernike. Primerom.

Inače, prvi hrišćani nisu imali hramove uopšte. Bili su progonjeni, i živeli su u polujavnim komunama. Opet su bili bolji hrišćani nego što smo mi danas.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 02 svi 2020, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
aleksije radicevic je napisao/la:
Ksenija je napisao/la:
@aleksije radicevic

Ah, samo neka se famozni vladika Grigorije lepo štucovane brade pozvao na tu zapovest (čija je, zaboravih pa da ne listam Bibliju u po noći?)
Ništa nije ni razumno, ni hrišćanski.
Mnogi sigurno rade to o čemu ti pišeš ali MNOGI I NE RADE. Zbog čega posmatrati samo negativnu stranu. I zbog čega oni koji su iskreni vernici ne utiču na kvazi vernike jer imaju prava na to, čak i obavezu.

Inače, slažem se sa @divizija, u potpunosti.


Matej, 5:
"14 Vi ste svetlost sveta. Ne može se sakriti grad koji leži na brdu; 15 niti se pali svetiljka i stavlja pod mericu, nego na svećnjak, i svetli svima u kući. 16 Tako neka zasvetli vaša svetlost pred ljudima, da vide vaša dobra dela i proslave Oca vašega koji je na nebesima."
Dakle, tako se utiče na loše vernike. Primerom.

Inače, prvi hrišćani nisu imali hramove uopšte. Bili su progonjeni, i živeli su u polujavnim komunama. Opet su bili bolji hrišćani nego što smo mi danas.

Da smo i pola onakvog odusevljenja svijet bi bio znatno drugaciji,

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 27 lis 2020, 19:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
predivno je gledati ove video isječke i kako crna braća preuzimaju Afriku. dobit će ga islamisti sazad.













možete gledati koju god afričku zemlju, svuda je isto, kršćanstvo pregazilo islam kao brzi vlak. jedinu iznimku sam našao u Obali Bjelokosti, tamo islam održava prednost radi useljavanja muslimana iz okolnih zemalja.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 27 lis 2020, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
Kako to objasniti, sto se dogada pa crnci prelaze masovno na krscanstvo?

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 27 lis 2020, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
događa se hebanje mile majke islamistima, zgazit će ih kao žohare, a onda ih puštamo na sjever Afrike i u Aziju.

prototip budućeg katolika je Romelu Lukaku, Kongo je buduća ne samo najveća katolička zemlja, nego uopće kršćanska (ili druga iza Nigerije), neće se zaustaviti prije 400 milijuna stanovnika.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 27 lis 2020, 20:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
još dvije izuzetno bitne države, Tanzanija i Uganda, obje idu s populacijama na 200+ milijuna do kraja stoljeća.






_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 27 lis 2020, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
Auuu ali šta im uradiše u Nigeriji. Još je to tamo dosta osjetljivo, jer imaju posla i s ISIL-om.

Nije da me nešto puno zanima, jer crnac je crnac, dakle potpuno drugačiji od mene kao Europljanina, ali sigurno da mi je draže ovo vidjeti nego da se islamisti množe više nego katolici/kršćani u Africi.

Prije 70 god više bilo afričkih animista/fetišista (ili koja je već njihova djedovska religija, uglavnom neko što bismo rekli poganstvo) nego kršćana u Nigeriji.
Sada katolika više nego muslimana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 27 lis 2020, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
dudu je napisao/la:
zgazit će ih kao žohare, a onda ih puštamo na sjever Afrike


Pa, svi Berberi bi onda nagrnuli kod nas u Evropu! :scared

Stari Rimljani bi njima zapržili čorbu i sveli ih na željeni nivo (npr. zakuvali da se Maroko i Alžir pokolju - ionako se mrze strašno), pa u Nigeriji građanski (zapamtite moje reči: ako u Nigeriji pukne, biće to klanica kakvu svet nije video), pa uvukli EGipat i Čad u libijsku klanicu, te u Centralnoj Aziji zakuvali da ih tu skroz smanje i Rusija mogne da odahne,... na BI ide odlično - u Jemenu i Siriji mnogi se istopiše i ti ratovi ih oslabiše...

Da imate Sredstva: gde i kako biste jačali Hrišćanstvo a slabili ostale?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 27 lis 2020, 21:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
ikmandvaradtist je napisao/la:
dudu je napisao/la:
zgazit će ih kao žohare, a onda ih puštamo na sjever Afrike


Pa, svi Berberi bi onda nagrnuli kod nas u Evropu! :scared

Stari Rimljani bi njima zapržili čorbu i sveli ih na željeni nivo (npr. zakuvali da se Maroko i Alžir pokolju - ionako se mrze strašno), pa u Nigeriji građanski (zapamtite moje reči: ako u Nigeriji pukne, biće to klanica kakvu svet nije video), pa uvukli EGipat i Čad u libijsku klanicu, te u Centralnoj Aziji zakuvali da ih tu skroz smanje i Rusija mogne da odahne,... na BI ide odlično - u Jemenu i Siriji mnogi se istopiše i ti ratovi ih oslabiše...

Da imate Sredstva: gde i kako biste jačali Hrišćanstvo a slabili ostale?

Pa gle, rat je možda koristan kao sredstvo kontrole populacije kad si sprdnja od zemlje kao mi ovdje EX-YU, ima nas za dva grada na zapadu. Ove u Africi da zarati, ne bi im ni ogrebalo tu silnu populaciju. Ako već žele orušiti broj rođenih neka rade sve kao i na zapadu. Urbanizacija i liberalizam i za 30 godina su ispod 2.0. Dokazano i učinkovito. :palacgore1

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 27 lis 2020, 21:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
weasel je napisao/la:
Pa gle, rat je možda koristan kao sredstvo kontrole populacije kad si sprdnja od zemlje kao mi ovdje EX-YU, ima nas za dva grada na zapadu. Ove u Africi da zarati, ne bi im ni ogrebalo tu silnu populaciju. Ako već žele orušiti broj rođenih neka rade sve kao i na zapadu. Urbanizacija i liberalizam i za 30 godina su ispod 2.0. Dokazano i učinkovito. :palacgore1


Da, to je Aksiom: gde Feminizam uđe na vrata - deca izađu kroz prozor.

Možda Kina radi za Zapad taj Plan (pruge, putevi, luke, internet).

U Nigeriji rat verovatno ne bi sputio rađanja ali Alg-Mar rat mislim da bi te Berbere upropastio...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 27 lis 2020, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
dudu je napisao/la:






Sta je ovo devedesetih se desilo u Nigeriji? Ukljucili turbo pogon? Ta im uradise...

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 27 lis 2020, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20459
ikmandvaradtist je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Pa gle, rat je možda koristan kao sredstvo kontrole populacije kad si sprdnja od zemlje kao mi ovdje EX-YU, ima nas za dva grada na zapadu. Ove u Africi da zarati, ne bi im ni ogrebalo tu silnu populaciju. Ako već žele orušiti broj rođenih neka rade sve kao i na zapadu. Urbanizacija i liberalizam i za 30 godina su ispod 2.0. Dokazano i učinkovito. :palacgore1


Da, to je Aksiom: gde Feminizam uđe na vrata - deca izađu kroz prozor.

Možda Kina radi za Zapad taj Plan (pruge, putevi, luke, internet).

U Nigeriji rat verovatno ne bi sputio rađanja ali Alg-Mar rat mislim da bi te Berbere upropastio...

Rat nama ni njema ne pomaže zato što bi more njih nahrupilo Europu, pa jedna Sirija od jedva 20 milijuna je napravila cirkus za Europu a ne te Afričke države od par desetaka milijuna i više. Zato idu pameto ali sigurno, urbaniziraj, liberaliziraj i kad tad idu ispod 2.1.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 27 lis 2020, 21:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
weasel je napisao/la:
Rat nama ni njema ne pomaže zato što bi more njih nahrupilo Europu, pa jedna Sirija od jedva 20 milijuna je napravila cirkus za Europu a ne te Afričke države od par desetaka milijuna i više. Zato idu pameto ali sigurno, urbaniziraj, liberaliziraj i kad tad idu ispod 2.1.


Ne, Rimljani im ne bi dali da dolaze nego blokirali obalu a potpalili rat...

Esp, Ita, Fra da im blokiraju obalu a zakrve ceo sever Afrike... kako bi se taj kazan krčkao na jakoj vatri... tu kamen na kamenu jedva da bi ostao...

Zamisli koliko desetina ako ne 100tina K ekstremista je Sirija pojela...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 28 lis 2020, 22:10 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Dok u Evropi hrišćani strahuju od muslimanske demografske ekspanzije, u Africi čini mi se hrišćani vode u demografiji u plusu. Etiopija je došla do broja od 110 miliona stanovnika. Od tog broja su 44% pravoslavni (monofiziti),protestanti 18% i 1% katolika,što čini zemlju od 63% hrišćanske populacije i 33% muslimana. Susjedna Somalija ima oko 10 miliona. U Egiptu Kopti tvrde da ih ima oko 25 miliona dok službena statistika Egipta zadnjih 20 godina vrte priču da Kopta ima oko 8 miliona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 28 lis 2020, 22:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ


po ovima 13 milijuna kršćana trenutno u Egiptu. sjever Afrike naravno nije iz ove priče o subsaharskoj Africi, na sjeveru su kršćani stradali.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 28 lis 2020, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
dudu je napisao/la:
na sjeveru su kršćani stradali.



slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 28 lis 2020, 22:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 ruj 2019, 14:44
Postovi: 4267
Kopti su najjači. Očeličeni. Ne prodje godina dana da se neki islamist ne raznese u crkvi u Egiptu.
Aleksandrija - jedna od prvih pet kršćanskih patrijaršija. Ostale su bile Konstantinopol, Antiohija, Jeruzalem i Rim. Četiri od tih pet danas de facto nisu pod kršćanstvom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 28 lis 2020, 23:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 stu 2018, 13:21
Postovi: 4112
Što se tiče Europe tu kršćani svuda padaju.
Muslimani jedino padaju na Balkanu, dok im raste broj u zap. Europi i Rusiji.

_________________
Slava Ukrajini!
Nema predaje!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 29 lis 2020, 08:55 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Jefferson Davis je napisao/la:
Kopti su najjači. Očeličeni. Ne prodje godina dana da se neki islamist ne raznese u crkvi u Egiptu.
Aleksandrija - jedna od prvih pet kršćanskih patrijaršija. Ostale su bile Konstantinopol, Antiohija, Jeruzalem i Rim. Četiri od tih pet danas de facto nisu pod kršćanstvom.


Meni se čini da trenutno nije ni peta.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 29 lis 2020, 09:01 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
lider30 je napisao/la:
Sta je ovo devedesetih se desilo u Nigeriji? Ukljucili turbo pogon? Ta im uradise...


Možda masovne konverzije? Islamski sjever je vukoyebina i dosta sele na kršćanski jug i dolaze u kontakt s misionarima.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 27 sij 2021, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: KRŠĆANI-statistika
PostPostano: 28 sij 2021, 01:46 
Offline

Pridružen/a: 12 kol 2013, 00:51
Postovi: 1877
dudu je napisao/la:
po ovima 13 milijuna kršćana trenutno u Egiptu. sjever Afrike naravno nije iz ove priče o subsaharskoj Africi, na sjeveru su kršćani stradali.


Postavlja se pitanje koliko je sve ovo za Afriku relevantno kada se pogleda kako su se izlupali za BiH.



2020

Orthodox: 941.160
Other islam: 841.000
Sunni islam: 791.010
Catholics: 455.400
Atheist: 90.000
Shia islam: 50.490
Other christians: 55.000
Others: 4.000


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 107 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO