HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 10:19.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 22 kol 2020, 12:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30489
zaba1111 je napisao/la:
Čitajući dunine postove lako je zaključiti da dune misli kako je smartphone revolucija nastala zbog progresije ********, jer taman kad je ******** postao mainstream pojavio se IPhone, slučajno? kaže (vjeruje) dune, nema šanse.
Da nam nije ******** ne bih ja sad mogao tipkati s plaže i zato hvala ********.


:zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 22 kol 2020, 12:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30489
Što je komet, što je Sunce, što je vrijeme, što je godina.

x = x.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 22 kol 2020, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69289
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Naša Kvačica je napisao/la:
zaba1111 je napisao/la:
Čitajući dunine postove lako je zaključiti da dune misli kako je smartphone revolucija nastala zbog progresije ********, jer taman kad je ******** postao mainstream pojavio se IPhone, slučajno? kaže (vjeruje) dune, nema šanse.
Da nam nije ******** ne bih ja sad mogao tipkati s plaže i zato hvala ********.


:zubati



Pa ono... Alan Turing je izmislio moderne kompjutere tako da... =))

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 22 kol 2020, 12:38 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30489
Robbie MO je napisao/la:
Pa ono... Alan Turing je izmislio moderne kompjutere tako da...


Kad smo već kod iPhone-a, direktor Apple-a također... Robbie na tragu si nečeg. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 22 kol 2020, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69289
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Naša Kvačica je napisao/la:
Što je komet, što je Sunce, što je vrijeme, što je godina.

x = x.


Sto je “da”, sto je “ne”, sve je to podložno interpretacijama...

:zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 22 kol 2020, 12:47 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6121
Robbie MO je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

:zubati



Pa ono... Alan Turing je izmislio moderne kompjutere tako da... =))

AT je bi čovjek, duhovno i materijalno biće, sa derpe sklonostima(valjda).
Nije bio primarno homić zbog čega je onda bio i čovjek, nego je bi čovjek koji je ostvario značajne doprinose.
Problem gay agende je upravo u tome da ******** stavljaju na pijedestal i to nastoje prikazati kao primarnu kategoriju čovjeka.
Sklonosti i nagoni ne smiju biti ono što nama upravlja bez pogovora, nagoni su tu da se njima upravlja u najboljoj vjeri i ishodu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 22 kol 2020, 13:00 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
dunno je napisao/la:
Instruktor je napisao/la:
Pa koliko je svećenika pobijeno od Francuske revolucije do komunističke revolucije u Jugoslaviji (NOB 40-tih). Samo je u NOB-u pobijeno 664 hrvatska katolička svećenika. A da se ne spominju kasnije diskriminacije klera. Revolucionari su radikalno anti-intelektualni (cenzure, autocenzure itd.).


Ne znam kakve to veze ima s temom.

Pitanje je bilo zašto među vrhunskim znanstvenicima u zadnja dva stoljeća ima tako malo vjernika.


Za napravit vrhunskog intelektualca treba 50 godina. A svaki od tih je bio intelektualac, među njima i vrhunski intelektualci. Kad ih pobiješ ili uništiš im karijeru, onda ne mogu intelektualno stvarat. Revolucionari koji su preuzeli institucije nisu ljudima sa kršćanskim svjetonazorom ni dali u intelektualne institucije, osim ako su autocenzurom skrivali kršćanski svjetonazor.

Hrvati se još nisu oporavili od pokoja intelektualaca iz 1945. A taman kad su stasali bio je udar 70tih u Hrvatsko m proljeću, pa su stradali 90tih, pa onda u Račanovim čistkama 2000te.

Dakle, kršćanski svjetonazor odavno ne vlada u europskoj znanosti. Stoga Europa osim tehnike nije baš napravila epohalne znanstvene pothvate kao do Francuske revolucije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 22 kol 2020, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69289
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Instruktor je napisao/la:
Dakle, kršćanski svjetonazor odavno ne vlada u europskoj znanosti. Stoga Europa osim tehnike nije baš napravila epohalne znanstvene pothvate kao do Francuske revolucije.


Jok, samo kvantnu fiziku i relativnost, otkriće DNA i genetski inženjering, otkriće penicilina, općenito moderne medicine, istraživanja dubokog svemira, otkriće nuklearne energije, teorije kompjutera i umjetne inteligencije, plastiku, poluvodiče, laser...

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 22 kol 2020, 14:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6121
Robbie MO je napisao/la:
Instruktor je napisao/la:
Dakle, kršćanski svjetonazor odavno ne vlada u europskoj znanosti. Stoga Europa osim tehnike nije baš napravila epohalne znanstvene pothvate kao do Francuske revolucije.


Jok, samo kvantnu fiziku i relativnost, otkriće DNA i genetski inženjering, otkriće penicilina, općenito moderne medicine, istraživanja dubokog svemira, otkriće nuklearne energije, teorije kompjutera i umjetne inteligencije, plastiku, poluvodiče, laser...

Sve na osnovnim kršanskim temeljima, slobode, milosrđa i ljudskih prava, koji nigdje i nikad nisu postojali mimo kršćanskog okruženja i utjecaja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 22 kol 2020, 14:52 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2019, 16:53
Postovi: 2207
zaba1111 je napisao/la:
Čitajući dunine postove lako je zaključiti da dune misli kako je smartphone revolucija nastala zbog progresije ********, jer taman kad je ******** postao mainstream pojavio se IPhone, slučajno? kaže (vjeruje) dune, nema šanse.
Da nam nije ******** ne bih ja sad mogao tipkati s plaže i zato hvala ********.


Prilično infantilno razmišljanje i zanemarivanje suštine. Vama čim se spomene svjetonazor, odmah ********, komunisti i slične minorne teme padaju na pamet.

Suština je u slobodi mišljenja i istraživanja. Dok je ta sloboda bila ograničena i sputavana, znanost je napredovala teško i sporo. Kad je vjerska stega malo popustila i kada se više nije progonilo i maltretiralo ljude zbog nepoćudnih znanstvenih teorija, odjednom smo u dva stoljeća došli do interneta i puta u svemir. Nije teško naći kauzalnu vezu između promjene svjetonazora i tog znanstveno-tehnološkog uzleta.

Tolerancija prema ******** je samo nužna nuspojava te promjene. btw. iz nekog razloga svi na svijetu žele živjeti i bježe prema zemljama koje su najtolerantnije prema ********, dok su najveći "bastioni morala" u tom smislu ujedno i države u kojima se najjadnije živi. Jako čudno.


Instruktor je napisao/la:
Za napravit vrhunskog intelektualca treba 50 godina. A svaki od tih je bio intelektualac, među njima i vrhunski intelektualci. Kad ih pobiješ ili uništiš im karijeru, onda ne mogu intelektualno stvarat. Revolucionari koji su preuzeli institucije nisu ljudima sa kršćanskim svjetonazorom ni dali u intelektualne institucije, osim ako su autocenzurom skrivali kršćanski svjetonazor.


Ja mislim da su razlozi malo dublji od pukog biološkog uništenja kršćanskih intelektualaca.

Mislim da je suština u tome da je prije 500 godina bilo puno lakše prihvaćati vjerske dogme nego danas s obzirom na obujam našeg znanja o prirodi. Nebo i zemlja.


Instruktor je napisao/la:
Dakle, kršćanski svjetonazor odavno ne vlada u europskoj znanosti. Stoga Europa osim tehnike nije baš napravila epohalne znanstvene pothvate kao do Francuske revolucije.


Ovo je smiješna tvrdnja.

Ne možeš razdvajati tehniku od znanosti, kad znamo da je napredak tehnike direktna posljedica napretka znanosti. Kako je izgledao svakodnevni život prije 200 godina i kako izgleda danas? Tebi nema ništa epohalno u toj razlici?

zaba1111 je napisao/la:

Sve na osnovnim kršanskim temeljima, slobode, milosrđa i ljudskih prava, koji nigdje i nikad nisu postojali mimo kršćanskog okruženja i utjecaja.


Kršćanstvo sigurno jest odigralo ulogu da se stvori okruženje u kojem je moguće napuštanje tog strogo vjerskog svjetonazora i emancipacija znanosti. Ja bih samo pitao vas koji tvrdite da je taj napredak isključiva zasluga kršćanstva i Crkve kako to da do tog napretka nije došlo ranije?! Kršćanstvo je vodilo glavnu riječ preko 1000 godina prije nego što je taj uzlet krenuo. I to je uzlet krenuo baš u isto vrijeme kada i neki drugi trendovi, koje vjerski tradicionalisti ne gledaju baš pozitivno. Od renesanse, prosvjetiteljstva pa nadalje...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 22 kol 2020, 15:22 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6121
O tome smo govorili nekoliko puta, nema napretka preko noći, a kršćanske vrednote nisu u sukobu sa suvremenim dobom, temeljna kršćanska vrednota je sloboda, a nju nije donijela nijedna revolucija pa tako ni francuska, osim kršćanske.
Zašto je potrebno vrijeme, zato što se kultura i navike jako sporo mijenjaju, spominjali smo već i kršćanski Meksiko, ali zbog astečkog nasljeđa i ukorijenjene kulture smrti ne može kršćanstvo preko noći izmijeniti njihov mentalni sklop.
Poanta je da ovo što živiš danas, slobodu, demokraciju, solidarnost i sve ostalo što uživaš nije u suprotnosti s kršćanstvom, naprotiv to su temeljne kršćanske ptedpostavke. No budući da vrag nikad ne spava on je moderno društvo uvjerio, a tako i tebe, površnog i povodljivog kao i svakog drugog ljevičara, da su te blagodati sveprisutne i samorazumljive i da se za njih ne treba brinuti niti ulagati napore da se one sačuvaju. A jedini način da se one očuvaju je da se pored nabrojenih kršćanskih vrednota nužno očuva i kršćanska vrlina odgovornosti i zahvalnosti za svijet i dostignuća koja uživamo.
Znači bez odgovornosti i žrtve, odnosno bez njegovanja braka, ljubavi i djece, unatoč dostignućima sve će to propasti i nestati.

Sve te seronje su zapravo nastale isključivo zato jer im je kršćansko okruženje to omogućilo, nikakve šanse nema da francuska revolicija nastane u islamu ili bilo gdje drugo, sloboda drugdje može doći jedino širenjem ideologije temeljene na kršćastvu sa prostora gdje je sloboda ukorijenjena i gdje se nažalost ta blagodat uzima zdravo za gotovo, a i više ni ne cijeni se niti se ulažu potrebni napori da se ona očuva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 25 kol 2020, 06:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 15:38
Postovi: 4966
dunno je napisao/la:
Po vašoj logici je onda čovječanstvo kolektivno poglupilo u zadnjih 200 godina udaljivši se od religije i kolektivno nasjelo na nekakve zavjere.

Ali eto sasvim slučajno u tom razdoblju bilježimo eksponencijalan razvoj znanosti, tehnologije i općenito blagostanja na zemlji. Jako čudno.


Zapravo to sta iznosis je netocno. Ljudska inovativnost je dozivila vrhunac odavno te je od tada u padu i to u drasticnom. Od sredine 20st. vrlo malo novih tehnologija se uvelo a pogotovo velikih tj disruptivnih tehnologija dok smo u mnogocemu i nazadovali, recimo ljudi u 60im su virovali da cemo ubrzo imat nadzvucne letove posvuda (ka Concorde) te da ce putovanje u Svemir za razne svrhe bit normalno. Oh kako su u krivu bili.


Zapravo je otkriveno da samo da se odrzava trenutna stopa (vrlo niskog) napretka treba svako desetljece izdvajati 16% vise resursa specificno za R&D samo na racun opadajuce inteligencije kod ljudi. Nesto sta vecini nije poznato a zove se obrnuti Flynn efekt.

Pogotovo sta futuristi i techbait startupi vozaju strah od umjetne inteligencije upravo da bi prikupili sredstva da 'kontrolirano' razviju umjetnu inteligenciju dok je sve to samo prodavanje magle i dobar PR. Osin ovog postoji i ekstremno aktivni politicki otpor disruptivnim tehnologijama jer ugrozavaju establishment koji je konsolidirao svoju moc i super mu je i protiv interesa da se ista osim onog sta viruju je kozmeticka promjena desi.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 25 kol 2020, 21:02 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3896
Nije problem inovacija u tehnici i znanstvenicima, nego je problem tko će to platiti. Npr. Francuzi su postigli konvencionalnim vlakom još davno brzinu 574 km/h, ali u svakodnevnoj upotrebi ni danas ne ide preko 300 km/h. Jer sa 574 dolazi do eksponencijalnog kako bi rekli stožeraši trošenja vozila i infrastrukture, a ne može se opravdati I pokriti cijenom karata.

Ili recimo nadzvučni putnički avion je također bio izum koji se napustio.

Izuma ima na lopate, ni ne znamo kojih sve ima, ali nisu nikad zaživjeli oni koji nisu cijenom pristupačni običnom puku, nego su ostali interno u znanstvenim krugovima. I zato se čini da se ništa posebno novo nije otkrilo. Nije uopće problem ako netko želi letjeti ponovno na Mjesec, samo što si sam to treba platiti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 26 kol 2020, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32149
Robbie MO je napisao/la:
Evo imamo komet Neowise na nebu.

Period orbite mu je 6776 godina.

Markan tvrdi da komet nijednom nije obišao Sunce (nije imao vremena, jer svemir je star 5000 godina), nego ga je Bog rukom stavio i gurnuo u orbitu s periodom od 6776 godina da nam testira vjeru u Young Earth. :D


Zanimljivo...pretpostavka da je sunčev sustav star, a imamo komete koje su se dosad trebale dezintegrirati zbog sunca, naročito one koje često prolaze npr. Halejeva..?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 26 kol 2020, 11:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Aj vi fizičari pokušajte nešto meni da objasnite. Nil de Gras Tajson tvrdi da je vreme samo naša iluzija i da u stvarnosti ne postoji. Objasnio je to na plastičan način rečima: "Glupo je pitati kada si rođen, stalno se rađaš, glupo je pitati kada umireš, stalno umireš, vreme je samo iluzija koju osećamo". Ja to, priznajem, ne umem da shvatim, pa ako neko zna da mi objasni, bio bih mu zahvalan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 26 kol 2020, 11:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20861
Carmello Šešelj je napisao/la:
Aj vi fizičari pokušajte nešto meni da objasnite. Nil de Gras Tajson tvrdi da je vreme samo naša iluzija i da u stvarnosti ne postoji. Objasnio je to na plastičan način rečima: "Glupo je pitati kada si rođen, stalno se rađaš, glupo je pitati kada umireš, stalno umireš, vreme je samo iluzija koju osećamo". Ja to, priznajem, ne umem da shvatim, pa ako neko zna da mi objasni, bio bih mu zahvalan.

Vrijeme kao takvo ne postoji zasebno od prostora, tj ono se zajedno iskrljivljuje u prostor-vrijeme kako je to rekao Einstein.

Postoji samo ovaj trenutak, to što se sada događa.

_________________
HZD-ovci : Potpisuj Anemija nek je ko Avlija

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 26 kol 2020, 11:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
To sam već znao i to ne odgovara na moje pitanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 26 kol 2020, 12:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30489
Carmello Šešelj je napisao/la:
Aj vi fizičari pokušajte nešto meni da objasnite. Nil de Gras Tajson tvrdi da je vreme samo naša iluzija i da u stvarnosti ne postoji. Objasnio je to na plastičan način rečima: "Glupo je pitati kada si rođen, stalno se rađaš, glupo je pitati kada umireš, stalno umireš, vreme je samo iluzija koju osećamo". Ja to, priznajem, ne umem da shvatim, pa ako neko zna da mi objasni, bio bih mu zahvalan.


To je samo jedna od teorija. Ne postoji vrijeme, to je očigledno. Možeš to jednostavno shvatiti ako gledaš vrijeme u igri šaha. Na neki način protiče vrijeme, idu šahovski potezi jedan za drugim, ali je li to vrijeme? Može se igra pauzirati. Može se vratiti figura. Ako vratiš potez u šahu, jesi li vratio vrijeme? Pa na neki način jesi. Znači vrijeme kao vrijeme ne postoji i jedino što postoji je trenutni raspored figura (čestica) na šahovskoj ploči (svemiru). Pa bi onda po tome postojala samo sadašnjost. Vremeplov ne može postojati niti se može putovati u prošlost jer prošlost jednostavno ne postoji.

Ali i dalje postoji "nešto", što mi interpretiramo kao vrijeme. Nisam još shvatio što bi to nešto moglo biti. Kao neka konstanta moja pretpostavka moglo bi biti povezano sa inercijom.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 26 kol 2020, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Solidno objašnjenje, zahvaljujem. Znači, ako sam dobro shvatio, osećaj vremena je samo nuspojava kretanja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 26 kol 2020, 12:41 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30489
Upravo tako. Ako nema kretanja onda bukvalno nema vremena.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 26 kol 2020, 12:50 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 11:38
Postovi: 3896
Ja sam priprosti seljak i ne razumijem baš ovu teoriju da vrijeme ne postoji. Može li se onda zaustaviti dan da nikada ne dođe noć? Ili barem dok ne stisnemo opet "play"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 26 kol 2020, 12:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30489
Ako si programer igrice možeš bez problema. Ako si lik u igrici onda malo teže. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 26 kol 2020, 14:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kaftanzoglio je napisao/la:
Ja sam priprosti seljak i ne razumijem baš ovu teoriju da vrijeme ne postoji. Može li se onda zaustaviti dan da nikada ne dođe noć? Ili barem dok ne stisnemo opet "play"


Kako ne. U Sarajevu je vrijeme stalo ima 25 godina.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 27 kol 2020, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32149
Naša Kvačica je napisao/la:
Upravo tako. Ako nema kretanja onda bukvalno nema vremena.

Mislim da je vrijeme "neovisno". I mirovanje ili nekretanje traje određeni period.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Kršćanstvo i znanost
PostPostano: 27 kol 2020, 16:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30489
Mar-kan je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Upravo tako. Ako nema kretanja onda bukvalno nema vremena.

Mislim da je vrijeme "neovisno". I mirovanje ili nekretanje traje određeni period.


A čuješ, realno možemo samo nagađati. :zubati

Ali eto kad već pametujemo, ja mislim upravo suprotno, tj. iako tebi izvana možda protiče "vrijeme", ono doslovno stoji unutar sustava gdje nema kretanja.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 89 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO