HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 04:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 433 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 17:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
In Nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti!
U Ime Oca, Sina i Svetoga Duha!

Mislio sam da tema ide sa naslovom "Krstenje Robijevo, Joevo i Sesino", ali kasnije su se kao nevernici izjasnili Grobar i Legionaire, a treba uzeti u obzir i one koji se izjasnili nisu, a jesu bezboznici, pa tako je za naslov izabrano resenje koje obuhvata sve, a da sam naslov nije predugacak.

Jovan/Ivan Krstitelj, Matej, glava 3:
(sr) 11. Ja vas krštavam vodom za pokajanje; a onaj što dolazi za mnom jači je od mene: ja nisam dostojan njemu obuće ponijeti; on će vas krstiti Duhom Svetim i ognjem.
(hr) 11»Ja vas, istina, krstim vodom na obraćenje, ali onaj koji za mnom dolazi jači je od mene. Ja nisam dostojan obuće mu nositi. On će vas krstiti Duhom Svetim i ognjem.


U naslovu stoji rec "krstenje" a Ivan/Jovan Krstitelj otkriva dve vrste Krstenja - vodom i Duhom Svetim. Krstenje vodom danas obavlja svestenstvo, a krstenje Svetim Duhom Isus Hrist. Tako da na ovoj temi, braco bezboznici, niko vas nece krstiti, ali uz Boziju Pomoc uputice vas da primite Evandjeosku Nauku u svoje bice. Prihvatanjem Hrisove/Kristove nauke, zapravo bili biste, na svoju i radost onih oko vas, krsteni Svetim Duhom od strane Hrista/Krista!

Pa, da krenemo, u nekoliko koraka...

Postanak/Postanje

Na neke od vas se ovo odnosi s obzirom da ne prihvataju da je celokupna egzistencija posledica Bozije Volje, a na neke se ne odnosi, s obzirom da privahtaju Boga kao Tvorca, ali ne prihvataju hriscanskog/krscanskog Boga!

Vi dakle gledate na sve iskljucivo vestastvenim ocima, pa vam ono nevestastveno izmice. Ali cak i ako se na ukupno postojanje gleda samo vestastvenim ocima, opet je neizbezan zakljucak da je sve Bog stvorio.
Poznato vam je iz fizike da sve sto vidite se sastoji od elementarnih cestica. Nekada se verovalo da su molekuli (beskonacno njih) elementarne cestice, nekada atomi (70-ak njih), nekada subatomske cestice (tri). Uglavnom ide se prema jednoj cestici. Osobina svega sto postoji je da vibrira (Tesla: ko zeli da razume svet, neka ga promislja u vibracijama), a kako se ide prema sitnijoj cestici frekvencija vibriranja je sve veca. Dakle, elementarna cestica, jos neuhvacena od strane fizicara, vibrira. Vibrira izmedju materijalnosti i nematerijalnosti. U jednom trenutku je materijalna, jer tvori sav materijalni svet, a u drugom je nematerijalna jer je nedeljeva. Inace da je deljiva ne bi bila elementarna.
Dakle, cestica od koje je sastavljeno sve, vibrira iz materijalnosti u nematerijalnost, i obrnuto. Pitanje za sve: sta je ono nematerijalno sto cini elementarnu cesticu? A time i celokupnu egzistenciju. To nematerijalno prozima sve.
Nas ljudski odgovor kad nas neko pita za nematerijalno: odgovaramo da su to ideje, ljubav, pravda itd. Da li je ono objektivno nematerijalno bitno drugacije od naseg ljudskog poimanja nematerijalnosti? Pa ako o nematerijalnom sudimo posmatrajuci materijalno, vidimo da materijalni svet funkcionise po odredjenoj logici, ima svoje principe funkcionisanja, cikluse, kretanje... Dakle, osmisljen je po odredjenoj ideji, logici. A ko je osmisljen, neko ga je osmislio i svojom moci ga iz ideje pretvorio u materiju. Dakle, nematerijalno iz cestice od koje je sve sastavljeno, prozima svu materijalnu egzistenciju. Ta nematerijalna sila, koja tvori sve, koju krasi ideja i logika je Bog! A Jevandjelje vam isto to otkriva. Mi u srpskom prevodu umesto "rec" nekad koristimo grcki izraz "logos" koja znaci i rec, i misljenje, i ideju itd.

(hr)Evanđelje po Ivanu

U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga
i Riječ bijaše Bog.
2Ona bijaše u početku u Boga.
3Sve postade po njoj
i bez nje ne postade ništa.
Svemu što postade!

(sr) SVETO JEVANĐELJE OD JOVANA
1. U početku bješe Logos (Riječ), i Logos bješe u Boga, i Logos bješe Bog.

2. On bješe u početku u Boga.

3. Sve kroz njega postade, i bez njega ništa ne postade što je postalo.


Zasto krscanstvo/hriscanstvo?

Nakon sto se, ako Bog da, prihvatili da je sve nastalo od Boga, sigurno vam se javlja pitanje: Pa dobro, zasto treba prihvatiti da je Bog ono kako ga hriscanstvo dozivljava, a ne neka druga religija? Vratimo se opet na postanje i elementarnu cesticu. Dakle, univerzum je sastavljen o jedne iste cestice, ali vi kad otvorite oci ne vidite neku masu, neko testo (tijesto) koje je isto na sve strane. Nego vidite razlicitost, boja, oblika zvukova, procesa, mirisa itd. Dakle, izabrano je da materijalni svet, sastavljen od iste cestice, bude bas ovakav. Nije izabran neki drugaciji, sto znaci da je bas ovakav svet i vi u njemu bio izbor izmedju mnogo drugih alternativa. A ako je ovakav svet izabran da nastane, onda je ovakav zeljen i VOLJEN! Razlog nastanka bas ovakvog sveta je dakle LJUBAV prema bas ovakom svetu.
Upravo hriscanstvo nam dolazi sa naukom ljubavi. Poruka ljubavi prozima celokupan hriscanski svetonazor. Ako se objektivna logika izbora ovakvog sveta i hriscansko tumacenje nastanka poklapaju - to je u stavu da je LJUBAV (Bozija) stvorila ovaj svet i nas u njemu. Zbog toga je hriscanstvo - Istina!

Ivan/Jovan, glava 3:
16 Jer Bog je tako zavoleo svet da je svog jedinorodnog Sina dao, da svaki - ko veruje u njega - ne propadne, nego da ima večni život.


Covek

Ako elemnatrna cestica vibrira izmedju materijalnosti i nematerijalnosti, onda i svako od nas je sastavljen od materijalnog i nematerijalnog jer smo im sastavljeni od elemntarnih cestica. Brzina kojom prelazimo iz materijalnog u nematerijalno je prevelika da bismo mi osetili nase nematerijalno bice svojim telesnim culima, ali svest da smo satavljeni od elementarne cestice koja je na momente i nematerijalna, nemonovno nas vodi do zakljucka o nasoj egzistenciji.
Pitanje je: sta je ono nematerijalno sto cini nas ljude? Naravno to je nasa dusa!

Poruka da je Bog stvorio coveka po svom oblicju, cesto se tumaci tako da se to oblicje ili oblik dozivljava na fizicki nacin, medjutim Bozije "oblicje" je svest, ljubav, izbor, misao, volja, odluka. Sve ono sto nas krasi, u manjoj meri nego Gospoda, ali u dovoljnoj da mozemo odluciti kljucne stvari koje se ticu nas.
Dakle, mozemo da prihvatimo da smo ono sto jesmo i da udjemo u harmoniju sa Bozijom Poretkom, ili mozemo da bezimo od onoga sto jesmo i da budemo u neprijateljstvu sa Bozijim Poretkom. Zivot trosimo usmeravajuci ih i dajuci karatker cesticama sopstvene duse, koja ce u zavisnosti kako smo ziveli zivot, posle smrti tela, biti u skladu ili neskladu sa Carstvom/Kraljevstvom onoga (nematerijalnog) sveta u koje neminovno ide. Taj sklad i nesklad su predstavljeni kao Raj i Pakao.

Pokajanje!

Matej, glava 3, reci Ivana/Jovana Krsitelja:
(sr) 2. I govoraše: Pokajte se, jer se približilo Carstvo nebesko.
8. Rodite, dakle, rod dostojan pokajanja.
(hr) U one dane pojavi se Ivan Krstitelj propovijedajući u Judejskoj pustinji: 2»Obratite se jer približilo se kraljevstvo nebesko!«
8Donòsite dakle plod dostojan obraćenja.

Dakle, Robbie, Joe Enteru, Seso, Lapuso, Grobi, Legionaru i ostali nevernici. Ako ste kroz prethodne korake prihvatili da je Bog tvorac svega, da je krscanstvo/hriscanstvo Istina, i ako ste shvatili svoje tj. mesto svoje duse u Bozijem Poretku, onda, razumljivo, dolazite do pitanja kako se uklopiti u taj poredak.
Za pocetak to je pokajanje. Prihvatite da ste gresnici samim tim jer dugo zivite kao neko ko odbacuje Krista/Hrista! Pa zamolite za oprostaj za to. A onda polaku primite u sebe Krstenje Duhom Svetim, uceci i prihvatajuci Hristovu nauku.

Ovo sve vam govori neko, kao sto neki medju vama znaju, ko je bio veliki gresnik, paganin, nevernik, bogohulnik, jednom recju gad svoje vrste. A nadam se da sam barem malo odmakao od toga. Neko osecanje srece jer sam ponovo prihvatio Isusa, govori mi da sam nesto malo napredovao, ali nikako do te mere da imam o sebi neko visoko misljenje.
Vi, cak i ako odlucite da istrajete u svom bezboznistvu, barem pokusajte da mu date notu verodostojnosti. Dakle, pokusajte da gledate svet hriscanskim ocima, pa ga uporedite sa svetom gledanim sadasnjim svojim nehriscanskim ocima. Tada ce vas izbor imati vise smisle, jer ste iskusili obe varijante. Ovako ispada da ste bezboznici zato jer niste iskusili kako je biti u stanju ljubavi prema Bogu. Potrosicete zivot izbegavsi jedno veliko iskustvo, a to bi slozicete se, bila velika steta!

Opat ponavljam, da biste pribavili to iskustvo morate se pokajati, odbaciti greh gordosti koja vas tera na uverenje da ono u sta sada verujete jeste izraz neke vase velike mudrosti. Pa ako vam se ono iskustvo koje steknete kroz sadanje pokajanje i kasnije, ako Bog da krstenje, ne dopadne, a vi se lepo vratite na ovo sto ste sada! No, hard feelings!

Hvala na paznji!

Rab Boziji,
brat Aleksije

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 18:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Troglava azdaja?

Ne hvala :zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 18:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Da se nisi počeo družiti s Podrinjem?
Kod mene je situacija ovakva, ja što starija, sve manje vjerujem umjesto da uhvatim zadnji voz na vrijeme i pokušam se ,,provući,, Ma ne ide, jednostavno je vjera u čovjeku, kod mene izostala po rođenju i sve manje i manje vjerujem u sve i svašta.
Za mene je kasno, vidi s ovim drugim....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 18:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Robbie MO je napisao/la:
Troglava azdaja?

Ne hvala :zubati


Ok, ali zato treba da postoji dublji razlog, koji nadilazi razloge "za", izlozene u uvodnom postu!

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Lapo-lapo je napisao/la:
Da se nisi počeo družiti s Podrinjem?
Kod mene je situacija ovakva, ja što starija, sve manje vjerujem umjesto da uhvatim zadnji voz na vrijeme i pokušam se ,,provući,, Ma ne ide, jednostavno je vjera u čovjeku, kod mene izostala po rođenju i sve manje i manje vjerujem u sve i svašta.
Za mene je kasno, vidi s ovim drugim....


Sve ja to znam, ali ne vidim logiku u tom tvom opredeljenju. Pa ako moze malo poblize da objasnis, bilo bi lepo.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 18:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
U ime Troglave aždaje; Amen

Skraćeni blagoslov, a popratni pokret je udarac dlanom po čelu.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 18:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Robbie MO je napisao/la:
U ime Troglave aždaje; Amen

Skraćeni blagoslov, a popratni pokret je udarac dlanom po čelu.


Nista. Sacekacu Joea, on ce barem obrazloziti svoj stav referirajuci sa na ponudjene mu argumetne.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 18:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
aleksije radicevic je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Da se nisi počeo družiti s Podrinjem?
Kod mene je situacija ovakva, ja što starija, sve manje vjerujem umjesto da uhvatim zadnji voz na vrijeme i pokušam se ,,provući,, Ma ne ide, jednostavno je vjera u čovjeku, kod mene izostala po rođenju i sve manje i manje vjerujem u sve i svašta.
Za mene je kasno, vidi s ovim drugim....


Sve ja to znam, ali ne vidim logiku u tom tvom opredeljenju. Pa ako moze malo poblize da objasnis, bilo bi lepo.

Nije to nikakvo ,,opredjeljenje,, to je jednostavno ,,nemati osjećaj za vjeru,, Pročitala sam Bibliju, krštena sam, kao dijete su me vodili u crkvu, krizmana i opet ništa!
Svakodnevno me nerviraju oni što na društvenim mrežama ,,kače,, svece na profilu, oni što ističu svoju vjeru, oni koji nose vjerska obilježja, oni koji me sto godina upozoravaju ,,ne peri veš, svetac je,, oni koji redovno idu u crkvu, oni što zidove kuća ukrašavaju svecima i dr.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Lapo-lapo je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Sve ja to znam, ali ne vidim logiku u tom tvom opredeljenju. Pa ako moze malo poblize da objasnis, bilo bi lepo.

Nije to nikakvo ,,opredjeljenje,, to je jednostavno ,,nemati osjećaj za vjeru,, Pročitala sam Bibliju, krštena sam, kao dijete su me vodili u crkvu, krizmana i opet ništa!
Svakodnevno me nerviraju oni što na društvenim mrežama ,,kače,, svece na profilu, oni što ističu svoju vjeru, oni koji nose vjerska obilježja, oni koji me sto godina upozoravaju ,,ne peri veš, svetac je,, oni koji redovno idu u crkvu, oni što zidove kuća ukrašavaju svecima i dr.


Pa u pocetku nisi imala osecaj ni za mene, a sad me mnogo volis.

Znaci, osecaj se probudi u izvesnim okolnostima. Pa tako mozemo traziti nacin da probudimo osecanje za veru i kod tebe. Da imas i drugo iskustvo od dosadasnjeg, pa da ih uporedis i izaberes ono koje ti se vise svidja.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
aleksije radicevic je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Nije to nikakvo ,,opredjeljenje,, to je jednostavno ,,nemati osjećaj za vjeru,, Pročitala sam Bibliju, krštena sam, kao dijete su me vodili u crkvu, krizmana i opet ništa!
Svakodnevno me nerviraju oni što na društvenim mrežama ,,kače,, svece na profilu, oni što ističu svoju vjeru, oni koji nose vjerska obilježja, oni koji me sto godina upozoravaju ,,ne peri veš, svetac je,, oni koji redovno idu u crkvu, oni što zidove kuća ukrašavaju svecima i dr.


Pa u pocetku nisi imala osecaj ni za mene, a sad me mnogo volis.

Znaci, osecaj se probudi u izvesnim okolnostima. Pa tako mozemo traziti nacin da probudimo osecanje za veru i kod tebe. Da imas i drugo iskustvo od dosadasnjeg, pa da ih uporedis i izaberes ono koje ti se vise svidja.

Kasno je za to. Ili jesi ili nisi. Postoji samo jedan ,,mali strah,, ali kako sam ja ispravna u većini stvari, oslanjam se na to da ću biti u milosti Božjoj u slučaju da ,,postoji,,


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 18:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Lapo-lapo je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Pa u pocetku nisi imala osecaj ni za mene, a sad me mnogo volis.

Znaci, osecaj se probudi u izvesnim okolnostima. Pa tako mozemo traziti nacin da probudimo osecanje za veru i kod tebe. Da imas i drugo iskustvo od dosadasnjeg, pa da ih uporedis i izaberes ono koje ti se vise svidja.

Kasno je za to. Ili jesi ili nisi. Postoji samo jedan ,,mali strah,, ali kako sam ja ispravna u većini stvari, oslanjam se na to da ću biti u milosti Božjoj u slučaju da ,,postoji,,


Nikad nije kasno. Cak i posle vrlo gresnog zivota Savle/Savao, postao je Pavle/Pavao, svetac i apostol!

Pa vec sa stavom "ispravna sam u vecini stavri" postajes nesipravna. Prva misao treba da ti bude da si gresna, a ne ispravna. Monasi na Atosu mole se za oprostaj grehova, a mi svetovni ljudi da mislimo da smo ispravni. To je sumanuto.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 18:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
Triba prije svega spoznati da ti đavo ništa ne poklanja.

Zašto su ljudi bezbožnici? Jednostavno jer ih je đavo prevario i misle da su od đavla dobili poklon. Ali taj poklon je samo iluzija. Đavo ne nudi ništa osim droge. Droga kratkoročno stvara iluziju, bijeg od stvarnosti, ali stvarnost je i dalje tu i droga dugoročno šteti. Droga ne riješava problem iako izgleda u početku kao utjeha.

Dakle Lapo ili Robbie, koji ste "poklon" dobili kad vam je bilo teško u životu? Taj moment kad ste bili sami, bojali se, i Đavo je došao sa poklonom. A onda promislite što će biti plodovi tj. rezultati i vidi je li to zaista bio poklon ili prevara.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ja se mičem s teme, ne želim biti cockblocker.

P.S. Kvačice cockblockeru jedan.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Lapo-lapo je napisao/la:
u slučaju da ,,postoji,,


Imas li primedbe na moje objasnjene u delu "Postanak/Postanje" da postoji?!

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Iskreno, teški dani u životu su mi prošli usamljenički, ni Boga, ni vraga, ni ljudi. U velikoj nevolji si gotovo uvijek sam.
Kada neko kaže grešnik, ja pomislim na Božje zapovijedi, a ono sitno, to rješava par Očenaša.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Verujem u Boga. Ne razumem Njegovu prirodu. Ne razumem svrhu postojanja. Ni na jedan od odgovora na te stvari koje ne razumem (a nisu jedine, ima ih još gomila, ali mrzi me da nabrajam), nisam našao u Svetim spisima. Tamo sam našao samo bajke. U Starom Zavetu horor bajku u kojoj je Bog zli genocidni manijiak, ali je super kul jer je na strani Jevreja, a u Novom Zavetu melodramatičnu bajku o ljubavi, patnji, žrtvi i obećanju večnog života ako verujem da je bajka istinita i ne prekršim još neke stvari (za koje se potpuno slažem da ih ne treba kršiti), i takođe obećanje da ću biti žrtva večnog sadističkog mučenja ako ne verujem u bajku. U jednom delu Bog kao beskonačno samilosan, a u drugom te šalje na večnost sadističkog mučenja koje On odobrava, pošto je, je li, omnipotentan i ništa se ne dešava bez njegove dozvole.


Gonite se u tri lepe sa tim sranjima iz bronzanog doba, verujem u Boga na svoj način, trudim se da budem dobar čovek i ne treba mi nikakav nadobudni fanatik da me ubeđuje da verujem u bajke u koje on veruje. Pročitao sam ih, ne treba mi ničije tumačenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 18:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ja, lapo i Carmello smo Bogu-mili, a ni vragu nismo mrski

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
aleksije radicevic je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
u slučaju da ,,postoji,,


Imas li primedbe na moje objasnjene u delu "Postanak/Postanje" da postoji?!

Što se tiče ,,postanka,, i nastanka, zaista je fascinantno kako sve funkcionira, počev od čovjeka, životinja, biljaka, svi ciklusi, kretanja i dr. Savršeno. Neko je to stvorio ili se samo stvorilo, ali vjerovati da je nešto apstraktno, kao ,,bog,, zaslužan za sve???? Riječ ,,Bog,, je za mene ,,nešto,, što je zaista stvorilo planetu Zemlju, ali to nije onaj bog iz Biblije, nego nešto što je za nas još uvijek nepoznato i neshvatljivo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 19:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Carmello Šešelj je napisao/la:
Tamo sam našao samo bajke. U Starom Zavetu horor bajku u kojoj je Bog zli genocidni manijiak.

Na osnovu čega si zaključio da je Bog zao? Koja mjerila koristiš? Ti si nekakav sudac?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 19:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Lapo-lapo je napisao/la:
Iskreno, teški dani u životu su mi prošli usamljenički, ni Boga, ni vraga, ni ljudi. U velikoj nevolji si gotovo uvijek sam.
Kada neko kaže grešnik, ja pomislim na Božje zapovijedi, a ono sitno, to rješava par Očenaša.


Verujes da pomazu Ocenasi, a ne verujes u Oca?

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 19:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Mar-kan je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Tamo sam našao samo bajke. U Starom Zavetu horor bajku u kojoj je Bog zli genocidni manijiak.

Na osnovu čega si zaključio da je Bog zao? Koja mjerila koristiš? Ti si nekakav sudac?

Na osnovu toga što su sva egipatska novorođenčad kriva zbog odluke faraona i moraju da budu ubijena, na primer. A primera je još koliko hoćeš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 19:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
aleksije radicevic je napisao/la:
Lapo-lapo je napisao/la:
Iskreno, teški dani u životu su mi prošli usamljenički, ni Boga, ni vraga, ni ljudi. U velikoj nevolji si gotovo uvijek sam.
Kada neko kaže grešnik, ja pomislim na Božje zapovijedi, a ono sitno, to rješava par Očenaša.


Verujes da pomazu Ocenasi, a ne verujes u Oca?

Očenaši mi zaista pomažu, jer imam lucidne snove od djetinjstva, pa sam negdje pročitala da pomažu i primijenila. Pomoglo je i sada se manje bojim kada ,,shvatim,, da je takav san u pitanju.Na brzaka izrecitujem par puta i nestane.... Praktično.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 19:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
Robbie MO je napisao/la:
Ja, lapo i Carmello smo Bogu-mili, a ni vragu nismo mrski


Dakle kako sam ranije rekao, Đavo donese poklon kad je čovjek sam i osjeća strah:

Naša Kvačica je napisao/la:
Dakle Lapo ili Robbie, koji ste "poklon" dobili kad vam je bilo teško u životu? Taj moment kad ste bili sami, bojali se, i Đavo je došao sa poklonom. A onda promislite što će biti plodovi tj. rezultati i vidi je li to zaista bio poklon ili prevara.


Lapo je već prepoznala trenutak kad joj je prišao Đavo:

Lapo-lapo je napisao/la:
Iskreno, teški dani u životu su mi prošli usamljenički, ni Boga, ni vraga, ni ljudi. U velikoj nevolji si gotovo uvijek sam.
Kada neko kaže grešnik, ja pomislim na Božje zapovijedi, a ono sitno, to rješava par Očenaša.


Možete sada vi Robbie i Carmello, recite nam koji je bio trenutak ili razdoblje u životu kad ste bili sami i uplašeni, a onda je đavo ponudio "rješenje"? Opustite se. Ništa se loše neće dogoditi, Isus vas voli i đavo vam ne može ništa. :biceovodobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18543
Carmello Šešelj je napisao/la:
Verujem u Boga. Ne razumem Njegovu prirodu. Ne razumem svrhu postojanja. Ni na jedan od odgovora na te stvari koje ne razumem (a nisu jedine, ima ih još gomila, ali mrzi me da nabrajam), nisam našao u Svetim spisima. Tamo sam našao samo bajke. U Starom Zavetu horor bajku u kojoj je Bog zli genocidni manijiak, ali je super kul jer je na strani Jevreja, a u Novom Zavetu melodramatičnu bajku o ljubavi, patnji, žrtvi i obećanju večnog života ako verujem da je bajka istinita i ne prekršim još neke stvari (za koje se potpuno slažem da ih ne treba kršiti), i takođe obećanje da ću biti žrtva večnog sadističkog mučenja ako ne verujem u bajku. U jednom delu Bog kao beskonačno samilosan, a u drugom te šalje na večnost sadističkog mučenja koje On odobrava, pošto je, je li, omnipotentan i ništa se ne dešava bez njegove dozvole.


Gonite se u tri lepe sa tim sranjima iz bronzanog doba, verujem u Boga na svoj način, trudim se da budem dobar čovek i ne treba mi nikakav nadobudni fanatik da me ubeđuje da verujem u bajke u koje on veruje. Pročitao sam ih, ne treba mi ničije tumačenje.


Seso, dobrota nije nesto duboko u tvom umovanju. Dobrota se ispoljava kroz odnos prema drugim ljudima. Izmadju ostalog i strpljenjem. A ti odmah nestrpljiv. I to dok govoris kako se trudis da budes dobar, ti odmah ispoljavas nestrpljenje prema nekome ko samo hoce da razgovara. Kako sve to miris u sebi?

Dalje, ako ne razumes svrhu egzistencije i prirodu Boga, kolikom broju ljudi koji se bave takvim stvarima obratio, ne bi li dosao do nekih odgovora koje nemas? Ne radi se nuzno o prihvatanju tudjeg misljenja, nego o akumulaciji mnogo razmsljanja sa svih strana u svojoj svesti, ne bi li se doslo do odgovora.

Bog nije zao. Propast koja je pogodila starozavetne ljude stvar je njihovog izbora. Svi nevini koji poginu, u Bozijem carstvu su zivi i srecni.
Pakao je uslov postojanja slobodne volje kod coveka. Bog ti je dao slobodu, i mogucnost da uz malo truda izbegnes vecno mucenje. Zar to nije velicanstveno?

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Krstenje forumskih bezboznika!
PostPostano: 01 stu 2020, 19:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Carmello Šešelj je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Na osnovu čega si zaključio da je Bog zao? Koja mjerila koristiš? Ti si nekakav sudac?

Na osnovu toga što su sva egipatska novorođenčad kriva zbog odluke faraona i moraju da budu ubijena, na primer. A primera je još koliko hoćeš.


Psalam 136,10
http://biblija.biblija-govori.hr/glava. ... =stvarnost

:zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 433 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 74 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO