HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 15:45.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nikola Tesla i Religija
PostPostano: 18 kol 2022, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4426
Lokacija: Grobnik
laganini je napisao/la:
..to su Srbi izmislili uvik su kontrolirali medije po uzoru na bracu ruse..


Tesla se inače riedko bavio politikom. Jedino što njegovi blizki poznanici govore za njega jest da se nakon nastanka kraljevine Juge jako zagrijao za jedinstvo Hrvata i Srba. Često je znao odkantavat one Srbe koji su bili poznati po kritiziranju Hrvata. Bio je Jugoslaven idealist. Činjenica jest da je za sebe govorio da je iz Hrvatske, a ne iz neke srbske krajine ili AU. To bi bilo slično kano da ja sad govorim da je moja domovina EU :-) I u jugi su najčešće obični ljudi izbjegavali govoriti domovina Jugoslavija...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla i Religija
PostPostano: 18 kol 2022, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Ovo za maternji jezik hrvatski si debelo slagao, samo nemoj postavljati ono sa mature kucano na pisacoj masini TBM iz Bugojna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla i Religija
PostPostano: 18 kol 2022, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
Ovo je pokazatelj da jos 1892 (zanimljivo rodio se Broz) nije bilo medijske slobode u Srbiji
Citat:
"Svoju radost, koju ja ovoga trenutka osećam, ja ne umem da vam iskažem, ali se radujem što mogu ovom prilikom da pred vama, mila braćo, izrazim svagda svoje najmilije zadovoljstvo, da sam bio i da vazda ostajem samo Srbin i ništa više...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla i Religija
PostPostano: 18 kol 2022, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4426
Lokacija: Grobnik
bezimeni12 je napisao/la:
Ovo za maternji jezik hrvatski si debelo slagao, samo nemoj postavljati ono sa mature kucano na pisacoj masini TBM iz Bugojna.


Ništa ja ne lažem.
To je priepis zapisnika koji se čuva u Gimnaziji Karlovac o maturlanom izpitu Nikole Tesle (s njemačkog na hrvatski jezik) s početka 1980tih. Zapisnik je služben i javno dostupan, a Pupovčeve Novosti željno izčekuju tvoje dokaze da se radi o krivotvorini... :kava
Tu je još i Meštrovićevo svjedočenje kano dodatna sol na tvoju ranu:
Tesla za Vuka Karađića: ,,Uveo je čobanski jezik''
Meštrović o načinu pisanja Teslinih pisama: ,,Iz njegovih pisama, koja mi je pisao, izbijao je jezik zagrebačkih "Narodnih novina".''

Meni je zanimljivo kao vi Srbi baratate svim mogućim Teslinim navodima o njegovom srbovanju (i to u srbskoj Vukovoj ekavici, a što je pomalo čudno), ali činjenica ostaje da Tesla koji je imao tako srdcedrapajuće navodne govore o srbstvu, ukupno dva dana u svom životu je proveo u Srbiji. A i tih dva dana ne bi došao u Srbiju, da ga sami Srbi nisu došli povlačiti za rukav, da tiekom svoje europske turneje nađe vremena i za Srbiju. Taj boravak ga se očito toliko dojmio, da je odlučio nikad više u životu doć tamo...

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla i Religija
PostPostano: 18 kol 2022, 20:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7986
dane-croatia je napisao/la:
bezimeni12 je napisao/la:
Ovo za maternji jezik hrvatski si debelo slagao, samo nemoj postavljati ono sa mature kucano na pisacoj masini TBM iz Bugojna.


Ništa ja ne lažem.
To je priepis zapisnika koji se čuva u Gimnaziji Karlovac o maturlanom izpitu Nikole Tesle (s njemačkog na hrvatski jezik) s početka 1980tih. ..

Ozbiljan covjek a time se sluzi.
Znamo mi njemacki, daj ti nama original. Nema ga, ne mozes ga dati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla i Religija
PostPostano: 18 kol 2022, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 ruj 2009, 09:10
Postovi: 4426
Lokacija: Grobnik
bezimeni12 je napisao/la:
dane-croatia je napisao/la:

Ništa ja ne lažem.
To je priepis zapisnika koji se čuva u Gimnaziji Karlovac o maturlanom izpitu Nikole Tesle (s njemačkog na hrvatski jezik) s početka 1980tih. ..

Ozbiljan covjek a time se sluzi.
Znamo mi njemacki, daj ti nama original. Nema ga, ne mozes ga dati.

Ozbiljan čovjek kad nekog obtuzuje za lažiranje, ima i dokaze za to. U protivnom je krivokletnik. Pogotovo kad obtužuje jednu javnu ustanovu.

_________________
RH-BiH-Sandžak-Sriem-Boka Kotorska-Trst
KREPAT MA NE MOLAT
http://hrvatska-bosna.eu5.org/znanost/zamjena_zarulje-prednje_kratko_svietlo-reno_clio_3.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla i Religija
PostPostano: 27 kol 2022, 22:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Tesla musliman koji je volio ezan.
vo pismo nećeš nikad dobiti, Majko. Ne znam zašto ga pišem Tebi koja ga više nikad pročitati ne može. Nek ti je laka zemlja, Majko i oprosti mi što su me moji putevi odveli od Tebe, pa ti ne mogu doći ni na sahranu. Čitam telegram s viješću o tvojoj smrti i prezirem ljude koji nisu bili spremni još prije dvije godine da shvate da se struja može prenijeti i bez žica. Sad su, evo, vidjeli da može, ali, opet je neće znati stoljećima koristiti, jer neko je spalio moj laboratorij u centru grada do temelja, sa svim spisima i nacrtima. Rekli su mi da se sumnja na gospodina Edisona.

Tako sam ravnodušan da ne prepoznajem sam sebe. Prije bih se možda i jadao, ali sad više ne jer znam, dobro, da neko ionako sve to drži pod kontrolom i da je “moje” otkriće još prerano došlo za čovječanstvo. I, ustvari, ono uopće nije “moje”. Znam da to netko nadzire sve i da ima plan, pa sam zato, možda i ravnodušan.

Moj brod za Lisabon polazi u 11 sati. Kola me vani čekaju.

Ovo pismo ću položiti na tvoj grob, kad stignem na naše seosko groblje. Sad vjerujem u ono što nikad nisam, da sam tamo, negdje, još uvijek “Ti” i da tvoj život nije zauvijek prestao. Sad mi je i žao što se nisam htio nikad družiti s Maurima, jer su oni iste onakve tužbalice pjevali kao onu iz mojih praskozorja.

Zalud moje godine provedene u nauci, kad ona bijaše jalova. Moli, tamo, za mene, Majko, ako možeš, tom maurskom tužbalicom za izgubljenu dušu svog sirotog neukog sina …


Mada realno čovjek je bio agnostik.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla i Religija
PostPostano: 27 kol 2022, 22:24 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
ShahidMaker je napisao/la:
Tesla je plod srpske genetike, njegov blistav um je blizi Srbima nego ostalima. Poz


Srbi nisu plod srpske genetike


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nikola Tesla i Religija
PostPostano: 27 kol 2022, 22:31 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Koliko se vidi jedino je dane priložio neke dokumente za dokaze. Muslimsnska i svetosavska strana ne daju dokumente.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 59 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO