HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 22:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: O skandalima u KC ..
PostPostano: 28 sij 2013, 23:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5906
..pametno zbori ovaj crnac katolik:

http://takimag.com/article/religion_per ... qus_thread

Citat:
Check out stats for married people committing sex crimes. It's much higher than for priests. Even from an outsider's view (albeit an outsider with a lot of insider friends) priests are simply too busy to have a wife and kids. He is married: to his parish. My priest-friends wake at five or six, pray two of the "hours" in their breviary. Shower. Prep for mass. Say mass. Eat breakfast. Pray mid-morning prayer. Go to hospital, nursing home, or jail. Prays noontime prayer. Eats lunch. Goes to the parish school to listen to everyone gripe. Checks the balance sheets and other documents. Prays mid afternoon prayer. Attends a meeting. Then does marriage counseling. Then prays evening prayer. Eats dinner. Attends more meetings or works on his sermon for Sunday. By about 10 pm things settle down. He prays night prayer and then tries to sleep. By the way, throughout the day he's also dealing with phone calls and drop ins who are convinced that they are the center of the universe and he must drop everything just for them right at that moment. So he goes to sleep late at night, and at least two or three times a week he gets called at 2-4 a.m. to a hospital or home because Grandma is dying and needs last rites. He still needs to get up at the normal time because he has 7 a.m. Mass no matter what.
These guys don't need a wife, they need amphetamines.


Citat:
I can dig your point about claiming to be monolithic while at the same time claiming loose affiliation. I hope you'll appreciate the explanation.
In some ways the RCC is supposed to be monolithic, such as worship and doctrine. The Pope also claims universal jurisdiction over all Catholics. However, in the day to day running of the Church, everything is done at the local level. This is how the Vatican got blindsided by these sex abuse charges. The pope cannot know anything that goes on in a diocese unless that bishop tells him. So if a diocese has a real creep for a bishop, he can keep the bad news from leaking upward. I'm convicted this happened in at least the USA and Ireland. The bishops in the USA are notoriously liberal and they have what we call the "Lavender Mafia". These are the gay or gay friendly bishops and priests who gained control of the church in the USA in the 60s-2000s. They are starting to die off, but the damage they have done will take decades to repair.
Anyway, these local churches (dioceses) are really self-governing. The Pope can very very rarely remove a bishop from his see unless something grievous happens that the local damage control can't keep secret. So when people blame the Pope for this stuff, this is the local church trying to say "We're centrally controlled by Rome." but when the pope tried to send someone else in to try to clean up the mess, the locals says, "Hey, we're self-governing; Rome needs to mind its own business." the locals also play the local media, which is why the Irish media is slaughtering Rome, while the guilty parties in Ireland direct the media attacks.
Here's the kicker, jCPHN, I've over simplified the situation. It's really much worse than that. I truly feel sorry for this current Pope.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 29 sij 2013, 00:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Ha. Činjenica jest da ima ozbiljnih skandala. To sa zlostavljanjem djece je strahota. Ali vidimo da KC nije na to pretplaćena. I nekakvim raspalim glazbenim zvijezdama se zataškavalo.

S druge strane je očita tendencija da se time oblati cijelu KC, a to je nekorektno.

Što se tiče zataškavanja nisam načelno niti protiv toga jer ima dobrih razloga i da se to ne razvlači javno ali se u tim slučajevima trebalo oštro kazniti počinitelje i pružiti sva potrebna pomoć žrtvama. A to se nije radilo.

Što se tiče celibata mislim da bi kao i u Bibliji trebalo biti ostavljeno svećenicima na volju hoće li se ženiti. To piše i sveti Pavao, bolje se ženite nego da izgarate.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 29 sij 2013, 07:16 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
Nije problem crkve ako neki svećenik zlostavlja dijete. Kukolja svugdje ima i statistički je nemoguće spriječiti da se u velikoj organizaciji kakva je katolička crkva ne nađe pojedini zločinac. To se zbog velikih brojeva jednostavno mora dogoditi.

Ali veliki je problem ako crkva to pokuša sakriti. Najbitnije je da se crkva distancira od takvih djela, a najgora stvar ako ih pokuša sakriti. Ako bi recimo naš biskup saznao za takav slučaj, to javno objavio i maknuo svećenika iz službe, to nikako ne bi naštetilo crkvi. Naprotiv, crkva bi bila netaknuta jer je sama osudila ta djela.

Potpuno je jasno, ako bi svećenik zlostavljao dijete, a biskup ili drugi svećenici to prikrivali, postaju saučesnici u zločinu i ništa bolji od svećenika kriminalca. To je već kriminalna organizacija i mora se krivično goniti i svećenika pedofila i sve one koji su znali a nisu prijavili. Sakrivanje svećenika pedofila je potpuno jednako sakrivanju bilo kojeg drugog kriminalca.

Orleanski je jednom prilikom spomenuo (valjda misli da tako brani crkvu), da su pedofili skrivani zbog nekakve ljubavi i da bi crkva bila osuđivana jer odbacuje griješnika.

Stvar nije u ljubavi ili mržnji, niti u odbacivanju, niti se cijeli svijet vrti oko svećenika, nego je stvar u zaštiti djece. Ako se dogodi slučaj pedofilije, društvo je dužno bolesnog čovjeka skloniti od djece i smjestiti u odgovarajuću ustanovu zatvorenog tipa na nekih 40 godina. Takav svećenik nije u stanju kvalitetno obavljati dužnost, ne trebamo ga mrziti, ali jednostavno nije kvalificiran biti svećenik. Zapravo nije kvalificiran slobodno hodati po gradu.

Zbog njega samog i zbog društva, nipošto ne smijemo sakrivati problem, dužni smo ga otkriti, i dužni smo ga izolirati od potencijalnih novih žrtava.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 29 sij 2013, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Nisam rekao da sam za nerješevanje problema već da nisam nesklon rješavanju problema u tišini.

To ipak šteti Crkvi kako god okreneš iako će ne može cijelu KC osuđivati zbog dijela pojedinaca.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 29 sij 2013, 14:49 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
doc je napisao/la:
Nisam rekao da sam za nerješevanje problema već da nisam nesklon rješavanju problema u tišini.


Ne razumijem što uopće znači to "rješavanje problema u tišini"?

Evo recimo, biskup otkrije da neki svećenik zlostavlja djecu. Što onda? Kako će riješiti problem u tišini?


doc je napisao/la:
To ipak šteti Crkvi kako god okreneš iako će ne može cijelu KC osuđivati zbog dijela pojedinaca.


Samoincijativno otkrivanje Crkvi koristi. Da naš biskup objavi: pronašli smo svećenika pedofila, nitko nije znao ali mi smo ga prijavili ga policiji, zar bi ti rekao "Biskupe ne valjaš". Ne znam kako ti, ali meni bi taj potez značio ogromni plus i za biskupa i za Crkvu.

Ne može Papa ni teoretski kontrolirati svakog svećenika, to je smiješno i tražiti.

Sakrivanje šteti puno više jer onda nije krivično djelo pojedinca nego i svih saučesnika u zločinu.

Samo posmatraj kroz druge vrste kriminala:

Ako šutiš dok diler rasprodaje drogu i još ga sakrivaš, onda si saučesnik u preprodaji droge.
Ako šutiš dok ubojica ubija i onda ga sakrivaš od pravde, onda si ništa manje nego saučesnik u ubojstvu.
Ako šutiš dok lopov krade i sakrivaš ga, onda si saučesnik u krađi.

Ako netko sakriva pedofila, nije riješio problem nego je saučesnik u pedofiliji, i treba u kavez zajedno sa pedofilom! Pa nek si tamo objašnjavaju kako su u stvari neshvaćeni umjetnici i imali najbolje namjere.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 29 sij 2013, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Pedofilija je rak rana naše Crkve i Ivan Pavao II je gorke suze ronio najviše zbog pedofilije u Crkvi, to ga je boljelo više nego išta.

No drago mi je Hrobi za ovaj ˝tvoj˝ članak, bio je također jedan odličan Ivice Šole u kojem objašnjava kako KC ima najnižu stopu pedofilije od svih vjerskih zajednica(govorimo o kleru) a i sasvim je jasno da je pedofilija daleko raširenija među laicima nego među klerom.

Što se tiče kažnjavanja pedofila svećenika tu sam vrlo jasan. Mislim da trebaju izaći i na civilni sud to jest da nemogu biti samo kažnjeni od strane Crkve već i od strane države kao i svi drugi ljudi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 03 vel 2013, 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
Naša Kvačica je napisao/la:
Nije problem crkve ako neki svećenik zlostavlja dijete. Kukolja svugdje ima i statistički je nemoguće spriječiti da se u velikoj organizaciji kakva je katolička crkva ne nađe pojedini zločinac. To se zbog velikih brojeva jednostavno mora dogoditi.

Ali veliki je problem ako crkva to pokuša sakriti. Najbitnije je da se crkva distancira od takvih djela, a najgora stvar ako ih pokuša sakriti. Ako bi recimo naš biskup saznao za takav slučaj, to javno objavio i maknuo svećenika iz službe, to nikako ne bi naštetilo crkvi. Naprotiv, crkva bi bila netaknuta jer je sama osudila ta djela.

Potpuno je jasno, ako bi svećenik zlostavljao dijete, a biskup ili drugi svećenici to prikrivali, postaju saučesnici u zločinu i ništa bolji od svećenika kriminalca. To je već kriminalna organizacija i mora se krivično goniti i svećenika pedofila i sve one koji su znali a nisu prijavili. Sakrivanje svećenika pedofila je potpuno jednako sakrivanju bilo kojeg drugog kriminalca.

Orleanski je jednom prilikom spomenuo (valjda misli da tako brani crkvu), da su pedofili skrivani zbog nekakve ljubavi i da bi crkva bila osuđivana jer odbacuje griješnika.

Stvar nije u ljubavi ili mržnji, niti u odbacivanju, niti se cijeli svijet vrti oko svećenika, nego je stvar u zaštiti djece. Ako se dogodi slučaj pedofilije, društvo je dužno bolesnog čovjeka skloniti od djece i smjestiti u odgovarajuću ustanovu zatvorenog tipa na nekih 40 godina. Takav svećenik nije u stanju kvalitetno obavljati dužnost, ne trebamo ga mrziti, ali jednostavno nije kvalificiran biti svećenik. Zapravo nije kvalificiran slobodno hodati po gradu.

Zbog njega samog i zbog društva, nipošto ne smijemo sakrivati problem, dužni smo ga otkriti, i dužni smo ga izolirati od potencijalnih novih žrtava.


Ajde pokušaj ne falsificirati moje izjave, ako nije problem. :wink

Govorio sam to u kontekstu osoba koje su navodno optužene za pedofiliju, a nikad im se ništa nije pokazalo i kasnije se čak pokaže da od optužbi ništa nije bilo istinito. Prvo ispitati stvar, pa tek onda djelovati. Daleko bilo od toga da sam spominjao nešto u kontekstu skrivanja i prikrivanja zločina.

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 04 vel 2013, 08:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
Meni je jako drago ako griješim. Kako sam pogrešno shvatio, ti na Ministrovu opasku da su pedofili premještani iz župe u župu, umjesto da se korov sreže u početku, odgovaraš: To je dvosjekli mač, mediji bi nam rekli da ne valjamo.


orleanski je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Naravno da su jedva sačekali napasti crkvu, ali im je ipak crkva to dala za pravo, jer su dug niz godina te svećenike pedofile premještali od župe do župe, i tako nepotrebno izložili djecu traumama, a korov su mogli srezati na samom početku.


Sve je to dvosjekli mač.

Meni je npr. fascinantan primjer trokut: službena Crkva - Zlatko Sudac - zabranjeni list (EPH). Kad je Sudac slobodno djelovao, EPH je divljao i bijesnio: "Zašto Crkva ne zaustavi i ograniči djelovanje Z. Suca?" Nakon što je Zlatko Sudac premješten, onda je isti taj EPH koji je tražio njegov premještaj okrenuo priču: "Zlatko Sudac u raljama zle Crkve."

Zamisli primjer. Crkva suspendira i totalno otkanta svećenika pedofila. Dakle, beskompromisno i odrješito. Već vidim naslov u medijima: "Crkva, koja bi trebala nasljedovati Isusa Krista, odrekla se čovjeka, koji je pogriješio i pokajao se." Nadam se da shvaćaš bit. Teško je tu biti pametan. Rekoh, dvosjekli mač. :zubati


http://hercegbosna.org/forum/post379635.html#p379635

Meni je ova podebljana rečenica strašna. Teško bit pametan? Dvosjekli mač??? Kakav dvosjekli i kako uopće na jednaku razinu staviti zlostavljanje djeteta sa pisanjem žutkog tiska?. Tebi je teško bit pametan u dilemi zločin prema djetetu vs. kritika Jutarnjeg??? To dvoje je jednake razine? Crkvi najbitnije što će selo pričat i da su sa svakim dobri?

Čuj molim te, zamisli primjer, crkva suspendira svećenika pedofila......................... strahote te. Pa ja ne znam što više reć nakon ovog. Valjda ja pogrešno shvatam nadam se.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 04 vel 2013, 13:43 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Nije svaki svećenik optužen za pedofiliju nužno pedofil.

Znam za jedan slučaj gdje je istaknuti svećenik umalo javno optužen za pedofiliju iz vrlo prizemnih razloga. Priča ide otprilike ovako... Naime, jedna mlada djevojka objektivno nije zadovoljila kriterije upisa u školu koju vodi Crkva. Nakon toga je od sredine nagovorena da optuži svećenika koji je vodio razgovore s kandidatima za upis za nemoralnu ponudu kao uvjet da ju se ipak upiše. Dugo se lomila, ali je naposljetku odustala od toga i ništa nije izašlo u javnost. Zamislite da je izašlo, čovjek bi ni kriv ni dužan bio sotoniziran i ostao bi etiketiran kao pedofil, bez obzira na kasnije rezultate eventualnog sudskog procesa, a naposljetku bi se to vjerojatno odrazilo i na njegovo psihičko stanje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 04 vel 2013, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8179
Lokacija: Na rubu egzistencije
Strašno je kad skandali u RKC postaju sredstvo, a ne meritum stvari.

Kad bi se to moglo razdvojiti tema bi bila jako jednostavna. Međutim, te dvije stvari se međusobno isprepleću (što spontano, što namjerno), pa je je u takvim okolnostima vrlo teško donijeti jednoznačan sud o tim događajima. To nije samo pitanje pedofilije, koje je možda i najjasnije, nego i pitanje imovinsko-pravnih odnosa, morala društva itd.

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 04 vel 2013, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Ovo je humor prve lige kako zapravo još uvek verska indoktrinacija ima efekta s'obzirom i da i Kvačica kao jedini kritičar sa smislom žmuri na jedno oko i dopušta da se crkva izvuče tako što ne postavlja pred lice suštinsku moralnu odgovornost koju crkva ima kao institucija.
Taj segment koji je osnov svega je zaboravljen i sklonjen sa strane.

Ovo govorim zato jer crkva kao institucija ima samo jednu mogućnost za svoje uskupljenje , a to je da se samoukine.

I Racinger dok je bio biskup i stari papa Vojtila su znali za pedofiliju i za njeno zataškavanje i nisu ništa uradili , to je sasvim dovoljno za moralnu odgovonost i davanje ostavke na svoju arhijerjesku funkciju barem , a neću pominjati i krivičnu odgovornost koja se bez problema može utvrditi.
Međutim od toga nikad ništa nije bilo , pa danas se stara fukara razmeće time kako KC više neće takvo šta dozvoljavati uz punu podršku vas klimoglavaca koji ste zažmurili i svoj onoj deci pljunuli u lice.

Apsolutno je jasno da postoji selektivna pravda i istina na ovom svetu , ali to kao po pravilu i defoltu je zastupljeno u crkvi i kod njenih vernika , i oni su nosioci polustina i obmana kako ostalih tako i sebe samih.

p.s
Da bude jasno ovo isto mislim i za pravoslavnu crkvu.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 04 vel 2013, 15:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
joe enter je napisao/la:
Ovo je humor prve lige kako zapravo još uvek verska indoktrinacija ima efekta s'obzirom i da i Kvačica kao jedini kritičar sa smislom žmuri na jedno oko i dopušta da se crkva izvuče tako što ne postavlja pred lice suštinsku moralnu odgovornost koju crkva ima kao institucija.

Taj segment koji je osnov svega je zaboravljen i sklonjen sa strane.

Ovo govorim zato jer crkva kao institucija ima samo jednu mogućnost za svoje uskupljenje , a to je da se samoukine.


Ma vidi ti strogih kriterija kod našeg Joea. Pa koja bi organizacija na svijetu ostala ako bi se tako samoukidale? Ne bi ni društvo pčelara postojalo. :zubati

Ako si ikad vodio veću grupu ljudi onda znaš da ne možeš svakog kontrolirati. To je praktično nemoguće.

Kritizirati biskupa ili Papu jer je neki svećenik pedofil je besmisleno i nepošteno. Da je i sam Papa najveći kriminalac, opet nema smisla kritizirati Crkvu kao instituciju, jer katolički katekizam jasno kaže što valja a što ne valja. Da u katekizmu ima nešto zločinačko, tek onda bi imalo smisla tražiti mijenjanje ili ukidanje.

Možeš to usporediti sa HDZ-om. :zubati
Sanaderu se sudi zbog kriminala, ali ne piše u statutu HDZ-a da se treba baviti kriminalom. Sanader (ako je kriv), je prekršio pravila svoje organizacije i tako se od nje odvojio. Čak i da je cijelo vodstvo HDZ-a krivo, to opet ne znači da načela stranke ne valjaju. Naprotiv, načela valjaju a ne valja to što ih se ne drže.

Tako je isto s Crkvom. Kršćanska načela smatraju da je zlostavljanje bilo koga kao zlo. Ako neki svećenik radi suprotno, to je plus za načela jer jasno pokazuje koliko su važna i koliko zlo nastaje kad ih se ljudi ne drže. Obrati se Joe. :palacgore1


Druga je stvar što ti ne podnosiš religiju pa si subjektivan i postavljaš nekakve nemoguće zahtjeve, ali to nije vezano za religiju. Isto je u bilo kojoj drugoj ljudskoj djelatnosti. Evo nađi mi bilo koju instituciju, da se bavi bilo čime, bilo gdje u svijetu i koja je tako dobro organizirana da u njoj nema kriminalaca?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 04 vel 2013, 15:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
Naša Kvačica je napisao/la:
Meni je jako drago ako griješim. Kako sam pogrešno shvatio, ti na Ministrovu opasku da su pedofili premještani iz župe u župu, umjesto da se korov sreže u početku, odgovaraš: To je dvosjekli mač, mediji bi nam rekli da ne valjamo.


orleanski je napisao/la:

Sve je to dvosjekli mač.

Meni je npr. fascinantan primjer trokut: službena Crkva - Zlatko Sudac - zabranjeni list (EPH). Kad je Sudac slobodno djelovao, EPH je divljao i bijesnio: "Zašto Crkva ne zaustavi i ograniči djelovanje Z. Suca?" Nakon što je Zlatko Sudac premješten, onda je isti taj EPH koji je tražio njegov premještaj okrenuo priču: "Zlatko Sudac u raljama zle Crkve."

Zamisli primjer. Crkva suspendira i totalno otkanta svećenika pedofila. Dakle, beskompromisno i odrješito. Već vidim naslov u medijima: "Crkva, koja bi trebala nasljedovati Isusa Krista, odrekla se čovjeka, koji je pogriješio i pokajao se." Nadam se da shvaćaš bit. Teško je tu biti pametan. Rekoh, dvosjekli mač. :zubati


http://hercegbosna.org/forum/post379635.html#p379635

Meni je ova podebljana rečenica strašna. Teško bit pametan? Dvosjekli mač??? Kakav dvosjekli i kako uopće na jednaku razinu staviti zlostavljanje djeteta sa pisanjem žutkog tiska?. Tebi je teško bit pametan u dilemi zločin prema djetetu vs. kritika Jutarnjeg??? To dvoje je jednake razine? Crkvi najbitnije što će selo pričat i da su sa svakim dobri?

Čuj molim te, zamisli primjer, crkva suspendira svećenika pedofila......................... strahote te. Pa ja ne znam što više reć nakon ovog. Valjda ja pogrešno shvatam nadam se.


Ti gledaš stvari crno-bijelo. Ja govorim o situacijama kad je riječ o priči "rekla-kazala", dakle, nečemu što uopće nije dokazano. Znao sam za slučaj da je jedan svećenik lažno optužen od strane jedne cure koja je patila od nedostatka pažnje. Život mu je pretvoren u pakao. Ona se kasnije i ispričala i pokajala, ali uzalud. On je obilježen za cijeli život. Ne moram ni govoriti o psihičkim posljedicama. Na takve sam stvari mislio.

Ove konkretne pedofilske situacije su za svaku osudu i za najstrašnije kazne i nigdje ih nisam ni relativizirao ni pokušao opravdati.

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 04 vel 2013, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Naša Kvačica je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Ovo je humor prve lige kako zapravo još uvek verska indoktrinacija ima efekta s'obzirom i da i Kvačica kao jedini kritičar sa smislom žmuri na jedno oko i dopušta da se crkva izvuče tako što ne postavlja pred lice suštinsku moralnu odgovornost koju crkva ima kao institucija.

Taj segment koji je osnov svega je zaboravljen i sklonjen sa strane.

Ovo govorim zato jer crkva kao institucija ima samo jednu mogućnost za svoje uskupljenje , a to je da se samoukine.


Ma vidi ti strogih kriterija kod našeg Joea. Pa koja bi organizacija na svijetu ostala ako bi se tako samoukidale? Ne bi ni društvo pčelara postojalo. :zubati

Ako si ikad vodio veću grupu ljudi onda znaš da ne možeš svakog kontrolirati. To je praktično nemoguće.

Kritizirati biskupa ili Papu jer je neki svećenik pedofil je besmisleno i nepošteno. Da je i sam Papa najveći kriminalac, opet nema smisla kritizirati Crkvu kao instituciju, jer katolički katekizam jasno kaže što valja a što ne valja. Da u katekizmu ima nešto zločinačko, tek onda bi imalo smisla tražiti mijenjanje ili ukidanje.

Možeš to usporediti sa HDZ-om. :zubati
Sanaderu se sudi zbog kriminala, ali ne piše u statutu HDZ-a da se treba baviti kriminalom. Sanader (ako je kriv), je prekršio pravila svoje organizacije i tako se od nje odvojio. Čak i da je cijelo vodstvo HDZ-a krivo, to opet ne znači da načela stranke ne valjaju. Naprotiv, načela valjaju a ne valja to što ih se ne drže.

Tako je isto s Crkvom. Kršćanska načela smatraju da je zlostavljanje bilo koga kao zlo. Ako neki svećenik radi suprotno, to je plus za načela jer jasno pokazuje koliko su važna i koliko zlo nastaje kad ih se ljudi ne drže. Obrati se Joe. :palacgore1


Druga je stvar što ti ne podnosiš religiju pa si subjektivan i postavljaš nekakve nemoguće zahtjeve, ali to nije vezano za religiju. Isto je u bilo kojoj drugoj ljudskoj djelatnosti. Evo nađi mi bilo koju instituciju, da se bavi bilo čime, bilo gdje u svijetu i koja je tako dobro organizirana da u njoj nema kriminalaca?


Odlično što si pomenuo HDZ jer ću i ja da se nadovežem još boljim primerom.
Ali da ne smetnemo glavnu stvar , a to je da usporedba HDZ i crkve nije valjana po moralnom pitanju jer politici i partijama moral i poštenje nije zadana stvar , dok crkvi to jeste , tj.ona počiva bar deklartivno na tome.

Nego da se vratim primeru koji sam hteo reći.

Zamisli sad u nekoj školi se nastavnik npr.engleskog jezika seksualno zlostavlja decu od 8 godina , i to znaju dosta nastavnika u školi uključujući i direktora ali o tome ćute zbog kolegijalnih i reputacijskih razloga , i sve naravno zataškaju.
Ali uz to se događa još nekoliko slučajeva po školama i opet ista priča kao u prvoj školi.
I sve to dođe do ministra prosvete i on takođe ništa ne učini već zažmuri kao političar pravi takođe zbog kolegijalnih i reputacijskih razloga.

E sad dragi Kvačice jel ti očekuješ da se to npr. desilo u Hrvatskoj da taj direktor,ministar i kolege nastavnici bar iz moralnih razloga podnesu ostavke ako im se već ne može dokazati direktno učešće u zataškavanju??!!
Ja mislim da i ti ja takvo šta očekujemo da se desi , ali kao što si i ti primetio vidimo da se crkva ponaša identično kao i HDZ ali njoj niko ne govori na isti način kao i o toj lopovskoj partiji samo zato što ima tzv.društveno tradicionalnu prođu u narodu tj. tzv.moralni kredibilitet.

Crkva nema nameru da se samoukine i to sa da primetiti(sve dok je vas takvih kojim to dopuštate) :zubati , ali bar nemojmo im dozvoliti da ljude smatraju ovcama i da nam vređaju inteliganiciju.
Zato se moraju pokajati javno i moraju se odreći bogatstva , a dok to ne urade za mene su svi koletivno pedofili u pljačkaši , jer klerikalci jedni druge pomažu a svi ostali u toj organizaciji ćute i klimaju glavom.Fuj.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 04 vel 2013, 15:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
orleanski je napisao/la:
Ti gledaš stvari crno-bijelo.


Je, to mi stalno govore. Valjda profesionalna deformacija. Nastojim se toga osloboditi.

orleanski je napisao/la:
Ja govorim o situacijama kad je riječ o priči "rekla-kazala", dakle, nečemu što uopće nije dokazano. Znao sam za slučaj da je jedan svećenik lažno optužen od strane jedne cure koja je patila od nedostatka pažnje. Život mu je pretvoren u pakao. Ona se kasnije i ispričala i pokajala, ali uzalud. On je obilježen za cijeli život. Ne moram ni govoriti o psihičkim posljedicama. Na takve sam stvari mislio.


Nezgodno je to, slažem se. Nisam ti pametan. U takvoj situaciji nema što drugo nego radi po svojoj savijesti.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 04 vel 2013, 15:48 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
joe enter je napisao/la:

Odlično što si pomenuo HDZ jer ću i ja da se nadovežem još boljim primerom.
Ali da ne smetnemo glavnu stvar , a to je da usporedba HDZ i crkve nije valjana po moralnom pitanju jer politici i partijama moral i poštenje nije zadana stvar , dok crkvi to jeste , tj.ona počiva bar deklartivno na tome.


Ma hajde kako nije? Pa jesi ti ikad pratio predizbornu kampanju? Svi su pošteni, svi rade za narod i svakome je opće dobro ispred osobnog interesa. Visoko moralne osobe. :zubati

joe enter je napisao/la:
Zamisli sad u nekoj školi se nastavnik npr.engleskog jezika seksualno zlostavlja decu od 8 godina , i to znaju dosta nastavnika u školi uključujući i direktora ali o tome ćute zbog kolegijalnih i reputacijskih razloga , i sve naravno zataškaju.
Ali uz to se događa još nekoliko slučajeva po školama i opet ista priča kao u prvoj školi.
I sve to dođe do ministra prosvete i on takođe ništa ne učini već zažmuri kao političar pravi takođe zbog kolegijalnih i reputacijskih razloga.

E sad dragi Kvačice jel ti očekuješ da se to npr. desilo u Hrvatskoj da taj direktor,ministar i kolege nastavnici bar iz moralnih razloga podnesu ostavke ako im se već ne može dokazati direktno učešće u zataškavanju??!!


Ne. Oprosti ali ja u te nekakve moralne razloge osobno ne vjerujem. To je šuplja priča i rekla/kazala. Davanjem ostavke bi samo potvrdio da je kriv.

Ako je netko kriv to treba dokazati. Ako nekome nije dokazana krivica, on je nevin. Tako naime radi pravni sustav u svakoj normalnoj državi. Sve ostalo je populizam.

Optužnica, dokazi, suđenje, presuda. Sve ratko, jasno i crno/bijelo :zubati . Ili je kriv ili nije. Ako se odmaknemo od prava, što onda ostaje? Moral? Netko se smije na to osloniti? To je kaos.

Je li Čović trebao dati ostavku kad je protiv njega podnešena optužnica? Ja mislim da nije. Moralna je obveza ustrajati u borbi i pobijediti optužnicu. To je i učinio. bravo Čova! :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 04 vel 2013, 16:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
E,zato sam ja za teokratiju...pa stisni da ukradeš,da se pedofilišeš i sl.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 04 vel 2013, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Kako volite da opravdavate političare i popove ovo je zadivljujuće.Podanički mentalitet je majka svih nedaća. :zubati

Od Čovića se i ne očekuje da podnese ostavku ako uzemomo okolnosti da se to dešava na ovim prostorima , ali podnošenje ostavke iz moralnih razloga zbog optužbi je učestala pojava u sređenim društvima jer nadam se da ti je poznat osećaj moralne i stručne odgovornosti u čoveku.
Međutim crkveni velikodostojnici sebe predstavljaju kao moralni autoritet i nosioce moralnih načela , pa tom logikom upravo oni trebaju davati ostavke kao primer onoga što jesu i za čega se zalažu i čemu služe , jer ako to ne urade onda su oni bogom dani i sve im se oprašta dok Čovića bira narod i država po demokratskom principu , a u crkvu nema demokratije već vlada čista ogoljena hijerarhija iz srednjeg veka , pa shodno s'time oni su još više moralno odgovorniji jer sami sebe postavljaju a ipak se petljaju u laički i svetovni život ljudi.

Znači po tebi direktor škole gde je nastavnik zlostavljao decu nije bar moralno odgovoran i ne treba podneti ostavku iz moralnih razloga samo zato što je zažmurio ili što nije obraćao pažnju šta se dešava pod krovom gde je on nadležni???!!

Ovo je vrlo loše za tvoj demokratski kapacitet jer upadaš u koš sa konformistima,klimoglavcima,....jer pristaješ na to da jedna institucija i njeni pripadnici imaju više prava pred zakonom nego drugi ljudi i druge institucije.
A čim to prihvatiš kao normalnu pojavu svako tvoje zalaganje za pravdu i pravičnost pada u vodu , jer za istinu i pravdu ne može žena biti malo trudna tj.pravda i istina moraju postojati za sve jednako bez obzira na background i zacrtani i uvreženi tradicionlni stav.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 04 vel 2013, 16:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Mar-kan je napisao/la:
E,zato sam ja za teokratiju...pa stisni da ukradeš,da se pedofilišeš i sl.


Dobri i naivni Markan se vodi duhovnom vodiljom svih vernika u kojima je ugrađena paranoja da je nekad sve bilo bolje,moralnije,više pravde i pravednosti,....

Međutim Markan je naivan toliko da ne primećuje koliko greši čisto zato što se u davnašnja vremena nije postojao internet i slobodna štampa , pa nisu zabeleženi svi grehovi svih ljudi i duhovnjaka i ako jesu ti vrlo retki zapisi su od strane još gore bande nego ovi što su predmet pisanja.

U teokratiji druže Markane neko može u tebe da uperi prstom da si grešan i da si ti lopov i pedofil , i to upravo od strane pedofila i lopova.
A u teokratiji ti ne bi sad mogao da zucneš i da se odbraniš , dok u ovom podlom liberalno svetu zamisli imaš pravo da se odbraniš i da iskažeš svoj stav , zaista grozno.

Druže Markane demokoratija i poštovanje ljudskih prava nosi svoje posledice , ali one su uvek daleko bolje nego posledice ovoga što ti predlažeš teokratija,komunizam,nacizam,fašizam,....

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 04 vel 2013, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
joe enter je napisao/la:
U teokratiji druže Markane neko može u tebe da uperi prstom da si grešan i da si ti lopov i pedofil , i to upravo od strane pedofila i lopova.
A u teokratiji ti ne bi sad mogao da zucneš i da se odbraniš , dok u ovom podlom liberalno svetu zamisli imaš pravo da se odbraniš i da iskažeš svoj stav , zaista grozno.

Druže Markane demokoratija i poštovanje ljudskih prava nosi svoje posledice , ali one su uvek daleko bolje nego posledice ovoga što ti predlažeš teokratija,komunizam,nacizam,fašizam,....


Kompromitirati nevinog čovjeka i oduzeti mu dostojanstvo ravno je činu ubojstva,jer čovjek bez dostojanstva nije čovjek.Jedna od glavnih svrha teokracije je da spriječi širenje lažnih informacija i sotonizaciju društva.Promovisanje lažnih informacija se u teokratkoj državi sankcionira na sve načine,uključujuči i smrtnu kaznu,u zavisnosti od stupnja destruktivnosti objavljene lažne informacije.Pa kad odleti par glava zbog širenja kleveta...

O poštovanju ljudskih prava ne bih,izlizan pojam,znaš i sam...demokracija pogotovo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 04 vel 2013, 17:18 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
joe enter je napisao/la:
Kako volite da opravdavate političare i popove ovo je zadivljujuće.Podanički mentalitet je majka svih nedaća. :zubati


Ma hajde. :001_rolleyes

joe enter je napisao/la:
Od Čovića se i ne očekuje da podnese ostavku ako uzemomo okolnosti da se to dešava na ovim prostorima , ali podnošenje ostavke iz moralnih razloga zbog optužbi je učestala pojava u sređenim društvima jer nadam se da ti je poznat osećaj moralne i stručne odgovornosti u čoveku.


Ne baš. Zapravo prezirem moralnu odgovornost jer ne znači ništa konkretno, ovisi o posmatraču i njegovom ukusu. Evo npr. po mom shvatanju morala ministar Jovanović bi morao dati ostavku zbog onakvog zdravstvenog odgoja. S druge strane, liberalima je takav odgoj moralan. I što sad?

Jedino možeš biti moralan prema sebi, to se slažem. Ali kako da ja od Čovića tražim nekakvu moralnu odgovornost kad ja realno ne znam niti mogu znati što je točno radio i je li on kriv. Možda jest, možda nije to on zna, ali ja ne mogu znati 100%.

Zato sam za pravnu državu. Postoji tužitelj, odvjetnik i sud. Neki sustav. Ili si kriv ili nisi. 0 ili 1. Nema subjektivnosti. Možda nekad u budućnosti, kad se napravi točan detektor laži i čitač misli budemo mogli znati za sigurno ali danas je pravna država jedino za što se može donekle objektivno uhvatiti.


joe enter je napisao/la:
Ovo je vrlo loše za tvoj demokratski kapacitet jer upadaš u koš sa konformistima,klimoglavcima,....jer pristaješ na to da jedna institucija i njeni pripadnici imaju više prava pred zakonom nego drugi ljudi i druge institucije.


Pa upravo ti to radiš. Ja sam za to da su svi isti pred zakonom. I svećenik pedofil, i pekar pedofil, i obućar pedofil i liječnik, političar, automehaničar itd.

Ti pričaš te gluposti o moralnosti svećenika. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 04 vel 2013, 17:26 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
Mar-kan je napisao/la:
E,zato sam ja za teokratiju...pa stisni da ukradeš,da se pedofilišeš i sl.


Teokratija bi bila dobra kad bi bila moguća.

Nemoguća je koliko i komunizam jer nema odgovora na jednostavno pitanje: Tko će reći voljenom vođi da je lopov?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 04 vel 2013, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Naša Kvačica je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
E,zato sam ja za teokratiju...pa stisni da ukradeš,da se pedofilišeš i sl.


Teokratija bi bila dobra kad bi bila moguća.

Nemoguća je koliko i komunizam jer nema odgovora na jednostavno pitanje: Tko će reći voljenom vođi da je lopov?


U teokraciji ,voljeni vođa "lopov",nikad ne bi postao vođa kao takav.To može samo u demokraciji...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 04 vel 2013, 22:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
Mar-kan je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Teokratija bi bila dobra kad bi bila moguća.

Nemoguća je koliko i komunizam jer nema odgovora na jednostavno pitanje: Tko će reći voljenom vođi da je lopov?


U teokraciji ,voljeni vođa "lopov",nikad ne bi postao vođa kao takav.To može samo u demokraciji...


Ako to uspiješ logički obraniti, onda zaslužuješ Nobelovu nagradu za mir jer još nikome nije uspjelo. :zubati :palacgore1

Problematični dio je, na koji bi se način izabrao vođa i tko bi ga izabrao? :neznam

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: O skandalima u KC ..
PostPostano: 05 vel 2013, 00:36 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30442
Citat:
CRKVA U SAD-U PORUČILA: NEMA ISPRIKE ZA VRAŽJE PONAŠANJE PREMA DJECI
Kardinal Roger Mahony razriješen dužnosti jer je štitio pedofile



http://www.vecernji.hr/vijesti/kardinal-roger-mahony-razrijesen-duznosti-jer-je-stitio-pedofile-clanak-505381


:palacgore1 :palacgore1 :palacgore1 :palacgore1 :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Vukota i 67 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO