HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 06:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1553 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 63  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 10 sij 2018, 07:57 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Heero je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
Hocu reci, ne razumijem u cemu ateisti nalaze smisao zivota? Sve je uzalud...


Smisao pronalaze samo oni koji su ludi!Smisao je iracionalan koncept.

Aj mi reci koji je smisao da si ti sad nadnaravno bice i da ti sad stvoris svemir i u njemu duše i onda završiš svemir i sudiš tim dušama?
Pola ih baciš u vatru pola u nebo di im je ljepo!

Koju svrhu ovo ispunjava?

Da sadiš krompire a unapred znaš da će ih pola uništiti krumpirova zlatica,ipak bi ih sadio,što ne?
Pola je ipak više nego ništa,ili se varam.Pogotovo stoga što su svi krompiri imali neki protuotrov i mogli su se obraniti ali ova polovica uništenih nisu marili.Za svoju propast su krivi sami.Zdravo seljački.
Piše da je Bog stvorio čovjeka na svoju sliku.Naravno nije fizička sličnost u pitanju nego neke osobine koje ima on,usadio je unas.
Npr , želja za stvaranjem.
Nije dobro da čovjek bude sam - reče Bog i stvori mu društvo.
Ni čovjek ne želi biti sam,zato nalazi ženu,pravi djecu.
Kad bi ti unapred znao da ćeš imati četvero djece,dvoje će biti super a dvoje će živjeti pogrešno i upropastiti vlastiti život (drogom ili kriminalom itd) dali bi svejedno djecu pravio?
A svima si bio jednako dobar,jednako dobro ih odgajao.Dao istu šansu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 10 sij 2018, 08:00 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Mar-kan je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:
Treba dosta mozgati da bi došao do spoznaje o Božjoj egzistenciji.

Ma ne treba, naši stari su odlično poznavali svog Stvoritelja.

Naši stari većinom nisu čitali Bibliju,nisu baš dobro znali ni što je Isus činio ni što je učio.Tako ako gledamo,nisu ga baš dobro poznavali.To što čuju nedjeljom na Misi nije dovoljno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 10 sij 2018, 19:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Mar-kan je napisao/la:
Heero je napisao/la:
Aj mi reci koji je smisao da si ti sad nadnaravno bice i da ti sad stvoris svemir i u njemu duše i onda završiš svemir i sudiš tim dušama?
Pola ih baciš u vatru pola u nebo di im je ljepo!

Koju svrhu ovo ispunjava?

Pitaš roditelje zašto su tebe rodili, u čemu je fazon, smisao? :kava


Nisu imali razlog ko ni tvoji.Rodili smo se radi nagona i prirodnih reprodukcijskih mehanizama kontroliranih od gena.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 10 sij 2018, 19:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
patriot_1 je napisao/la:
Heero je napisao/la:

Smisao pronalaze samo oni koji su ludi!Smisao je iracionalan koncept.

Aj mi reci koji je smisao da si ti sad nadnaravno bice i da ti sad stvoris svemir i u njemu duše i onda završiš svemir i sudiš tim dušama?
Pola ih baciš u vatru pola u nebo di im je ljepo!

Koju svrhu ovo ispunjava?

Da sadiš krompire a unapred znaš da će ih pola uništiti krumpirova zlatica,ipak bi ih sadio,što ne?
Pola je ipak više nego ništa,ili se varam.Pogotovo stoga što su svi krompiri imali neki protuotrov i mogli su se obraniti ali ova polovica uništenih nisu marili.Za svoju propast su krivi sami.Zdravo seljački.
Piše da je Bog stvorio čovjeka na svoju sliku.Naravno nije fizička sličnost u pitanju nego neke osobine koje ima on,usadio je unas.
Npr , želja za stvaranjem.
Nije dobro da čovjek bude sam - reče Bog i stvori mu društvo.
Ni čovjek ne želi biti sam,zato nalazi ženu,pravi djecu.
Kad bi ti unapred znao da ćeš imati četvero djece,dvoje će biti super a dvoje će živjeti pogrešno i upropastiti vlastiti život (drogom ili kriminalom itd) dali bi svejedno djecu pravio?

A svima si bio jednako dobar,jednako dobro ih odgajao.Dao istu šansu.


Koju svrhu to ispunjava bog covjekostoritelj koji stvori covjeka koji neželi biti sam nego želi ženu i djecu koju voli i imo bi ih cetvero iako zna da ce dvoje umrijeti od droge?

Čemu to služi?

Evo ja cu sad ogulit krompir i stavit u carapu koja mi je u ladici da tamo prenoci da bi ga sutra ujutro stavio na stol od računala i da bi mogao gledat krompir dok citam forum!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 10 sij 2018, 23:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32145
Heero je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Pitaš roditelje zašto su tebe rodili, u čemu je fazon, smisao? :kava


Nisu imali razlog ko ni tvoji.Rodili smo se radi nagona i prirodnih reprodukcijskih mehanizama kontroliranih od gena.

A u čemu je onda smisao svega toga? Čemu nagoni izdvojeni, kakva je razlika između ljudi i kerova, jer tako se psi ponašaju, vode se nagonima..?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 10 sij 2018, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
HAHHAHA
reko sam da je smisao iracionalan pojam.
Nepostoji smisao.
Geni nemaju dušu oni su sklopke tako uklopljene da rade na svojoj samoreprodukciji i surovi prirodni uvjeti a i zakoni eliminiraju sve sklopke koje nisu optimale u održavanju energije.Čim geni oblikuju neko vozilo(bice) koje je nije optimalno za te uvjete druga optimalna ga preteknu.Popune i okupiraju mu žitotni prostor.U svakom reprodukcijskom ciklusu nastanu i sklopke slucajno izmjenjena u nešto malo korisnije nego one prijašnje verzije te one dominiraju to se tolko ponavljalo da geni sada imaju ovaju superkomplikovan avion koji ima automatskog pilota.

Ljudi su puno napredniji.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 10 sij 2018, 23:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32145
Heero je napisao/la:
HAHHAHA
reko sam da je smisao iracionalan pojam.
Nepostoji smisao.
Geni nemaju dušu oni su sklopke tako uklopljene da rade na svojoj samoreprodukciji i surovi prirodni uvjeti a i zakoni eliminiraju sve sklopke koje nisu optimale u održavanju energije.Čim geni oblikuju neko vozilo(bice) koje je nije optimalno za te uvjete druga optimalna ga preteknu.Popune i okupiraju mu žitotni prostor.U svakom reprodukcijskom ciklusu nastanu i sklopke slucajno izmjenjena u nešto malo korisnije nego one prijašnje verzije te one dominiraju to se tolko ponavljalo da geni sada imaju ovaju superkomplikovan avion koji ima automatskog pilota.

Ljudi su puno napredniji.

Otkud geni? :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 10 sij 2018, 23:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Geni su uznapredovale samoreproducirajuce molekule!Dakle sistemi koji su evoluirali radi toga jer priroda u principu pokosi sve sto nije samoodrživo energetski.Svaki sustav iz kojeg curi energija i ne replicira se nestane.Sustavi u kojem energija ide u krug i koji se pritom razmnožava i mjenja opstaje.

Znaci matematika ;) i fizika. Razvili su se jer....

zakoni termodinamike ;)

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 11 sij 2018, 02:57 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
znači slučajni big bang
slučajno porazbacao materiju
baš tako da se na slučajnoj planeti zemlji
složi slučajna vrela juha molekula
koje slučajno mutiraju do heere dinare i markana.

teško mi je u to povjerovati kume. jako teško. ne samo zato što prihvaćanjem takvog stava život (bar moj) gubi svaki smisao,
nego zbog milijun malih stvari koje se u životu dogode (vjerujem svima nama) nakon kojih se okreneš i zamisliš pa ovo ne može bit slučajno.

ako ne vjerujem u slučajnosti u svom običnom nebitnom životu, kako onda da povjerujem da je sve što vidim i poznajem, sve što postoji, neka jebena slučajnost?

no možda je život u neznanju najbolji... da znamo da postoji Bog držali bi se njegovih pravila iz straha, a da znamo da ne postoji živili bi ko kerovi... doduše i ovako nismo daleko od toga..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 11 sij 2018, 09:15 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Heero je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Pitaš roditelje zašto su tebe rodili, u čemu je fazon, smisao? :kava


Nisu imali razlog ko ni tvoji.Rodili smo se radi nagona i prirodnih reprodukcijskih mehanizama kontroliranih od gena.

Je ti plitak ova tvrdnja,,,ko potok.
Imaš li djece?Nemaš naravno.
Ja ih imam i radio sam ih s razlogom,da imam djecu,,,,sve ostalo je baljezganje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 11 sij 2018, 09:20 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
s one strane dinare je napisao/la:
znači slučajni big bang
slučajno porazbacao materiju
baš tako da se na slučajnoj planeti zemlji
složi slučajna vrela juha molekula
koje slučajno mutiraju do heere dinare i markana.

teško mi je u to povjerovati kume. jako teško. ne samo zato što prihvaćanjem takvog stava život (bar moj) gubi svaki smisao,
nego zbog milijun malih stvari koje se u životu dogode (vjerujem svima nama) nakon kojih se okreneš i zamisliš pa ovo ne može bit slučajno.

ako ne vjerujem u slučajnosti u svom običnom nebitnom životu, kako onda da povjerujem da je sve što vidim i poznajem, sve što postoji, neka jebena slučajnost?

no možda je život u neznanju najbolji... da znamo da postoji Bog držali bi se njegovih pravila iz straha, a da znamo da ne postoji živili bi ko kerovi... doduše i ovako nismo daleko od toga..

Jako dobro.
Samo mi nekako nije sjelo ovo "iz straha".
Radije bih da živimo kako Bog zapovjeda iz zahvalnosti što nas je stvorio.
Djeca se boje zlčestog oca,dobrog ne.Taj ih voli,prašta, pomaže i zato oni vole njega jer je dobar,onaj pak zločesti otac koji djecu prisiljava na poslušnost,nikad neće zadobiti njihovu ljubav,samo će zadobiti poslušnost.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 11 sij 2018, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32145
s one strane dinare je napisao/la:
no možda je život u neznanju najbolji... da znamo da postoji Bog držali bi se njegovih pravila iz straha, a da znamo da ne postoji živili bi ko kerovi... doduše i ovako nismo daleko od toga..


Prorok Hošea je davno opisao (prijašnje) današnje stanje... :kava
Citat:
Nema više vjernosti, nema ljubavi, nema znanja Božjega u zemlji, već proklinjanje i laž, ubijanje i krađa, preljub i nasilje, jedna krv drugu stiže...
...Moj narod gine: nema znanja; jer si ti znanje odbacio, i ja odbacujem tebe iz svećenstva svoga; jer si Zakon svoga Boga zaboravio, i ja ću tvoje zaboraviti sinove.


Naravno da je sve stvoreno planski i sa svrhom. Problem je, ako čovjek nema religijski temelj-pozadinu, neće baš lako spoznati mnoge stvari u svom okruženju, a niti samog sebe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 13 sij 2018, 01:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
patriot_1 je napisao/la:
Heero je napisao/la:

Nisu imali razlog ko ni tvoji.Rodili smo se radi nagona i prirodnih reprodukcijskih mehanizama kontroliranih od gena.

Je ti plitak ova tvrdnja,,,ko potok.
Imaš li djece?Nemaš naravno.
Ja ih imam i radio sam ih s razlogom,da imam djecu,,,,sve ostalo je baljezganje.


Ti is intelektualno ljen!
Tolko da niti neznaš zašto imaš djecu!
.....da imam djecu nije razlog....
Ti si plitak!Neznaš što je to "razlog"!
Ja sam imao razlog što sam se registriro ovdje a razlog mi je to što sam tio da se rergistrujem =))

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 13 sij 2018, 13:19 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Heero je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:
Je ti plitak ova tvrdnja,,,ko potok.
Imaš li djece?Nemaš naravno.
Ja ih imam i radio sam ih s razlogom,da imam djecu,,,,sve ostalo je baljezganje.


Ti is intelektualno ljen!
Tolko da niti neznaš zašto imaš djecu!
.....da imam djecu nije razlog....
Ti si plitak!Neznaš što je to "razlog"!
Ja sam imao razlog što sam se registriro ovdje a razlog mi je to što sam tio da se rergistrujem =))

U pametnjakovića,,Allahu dragi. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 14 sij 2018, 01:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom


Imate li ovde topic spiritualnosti?

Jehudija kršćana Islama?
Ili je samo politika?


Ko se usudi nacionalizovati Boga?
Estagfirullah jel Bog Srbin, jel Hrvat pogani slavenska. Da li je bog Svarog?? Da li je doBog vaš Bog.

Sh'ma Yisrael Adonai Eloheinu Adonai Eḥad - "Hear, O Israel: the LORD is our God, the LORD is One." Tevrat Deuteronomy 6:4 Hear, O Israel:
Kulhuvallahu ehad - Reci on je Allah jedan. Kuran sura Iskrenost Ihlas

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 29 sij 2018, 09:05 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:


Imate li ovde topic spiritualnosti?

Jehudija kršćana Islama?
Ili je samo politika?


Ko se usudi nacionalizovati Boga?
Estagfirullah jel Bog Srbin, jel Hrvat pogani slavenska. Da li je bog Svarog?? Da li je doBog vaš Bog.

Sh'ma Yisrael Adonai Eloheinu Adonai Eḥad - "Hear, O Israel: the LORD is our God, the LORD is One." Tevrat Deuteronomy 6:4 Hear, O Israel:
Kulhuvallahu ehad - Reci on je Allah jedan. Kuran sura Iskrenost Ihlas

Bog nije naš Bog ali je Isus naš Spasitelj , a može biti i vaš
Ajmo ovako,zamisli da su Kristovi učenici pisali istinu o njemu,da je SIN Božji i Spasitelj svijeta,da je uskrsnuo od mrtvih.I sad 700 g. iza toga pojavi se neki prorok koji kaže da on niti je Sin Božji niti je uskrsnuo.Kome vjerovati?Onima koji su s njim g. boravili ili nekom tamo nako 700 g.?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 29 sij 2018, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
JUDAIZAM i Islam govore jedno od Abrahamovaca a kršćani izmišljaju drugo.
Ti se vrati 700 godina unazad ali ja te vrati nekoliko tisuća godina do Izaka Išmaela Mojsije Abrahama.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 29 sij 2018, 15:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32145
korrisnik je napisao/la:
JUDAIZAM i Islam govore jedno ......do Izaka Išmaela Mojsije Abrahama.

Što kaže judaizam, a što veli islam - kome je dato Božje obećanje i blagoslov od Abrahamove djece?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 29 sij 2018, 15:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Najbolji su ovi koji su pali na fore "slučajno i namerno" po pitanju boga , to je najplića priča koja može biti i samo oni koji nikad se nisu dotakli filozofije mogu pasti na to.

Ako je nešto sa namerom stvoreno od strane sveopšteg svemogućeg boga onda mu rezultati nisu baš najbolji , jer ljudi i životinje su manjkave,većina frsta je izumrlo,planete i zvezde umiru,....., a to znači da ako i bog tvorac postoji onda je ili zao ili je polupijan bacio klicu nečeg manjkavogi nesavršenog , a to može samo biti slučajno a ne namerno.

Dakle , i bog ako postoji može stvarati slučajno , kao što se čoveku omakne da prdne u društvu , ali u to mslučaju bog nije svemoguć niti može biti.

Dakle monotesitički svemogući bog je nepoveziv sa pojmovima "namerno i slučajno" , jer ta dva pojma su ljudska osobina, a ne božja.

Spontanost uvezivanja materije je jednako moguća isto kao što je jednako moguća da je neko tu materiju namerno spojio sa tzv.ciljem po svim zakonima verovatnoće , isto kao što je jednako moguće da postoji i vampir i svemogući bog, jer i za jedne i druge ima jednako "dokaza" koj glasi "Jes majke mi video sam ga i čuo sinoć". :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 29 sij 2018, 17:06 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
korrisnik je napisao/la:
JUDAIZAM i Islam govore jedno od Abrahamovaca a kršćani izmišljaju drugo.
Ti se vrati 700 godina unazad ali ja te vrati nekoliko tisuća godina do Izaka Išmaela Mojsije Abrahama.

Kršćani drže sve što se tiče Starog Zavjeta.Nisu Abraham i Mojsije ,Izak i Išmael vaši.Krist je samo nadopunio Judaizam točnijom slikom o Bogu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 29 sij 2018, 17:12 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
joe enter je napisao/la:
Najbolji su ovi koji su pali na fore "slučajno i namerno" po pitanju boga , to je najplića priča koja može biti i samo oni koji nikad se nisu dotakli filozofije mogu pasti na to.

Ako je nešto sa namerom stvoreno od strane sveopšteg svemogućeg boga onda mu rezultati nisu baš najbolji , jer ljudi i životinje su manjkave,većina frsta je izumrlo,planete i zvezde umiru,....., a to znači da ako i bog tvorac postoji onda je ili zao ili je polupijan bacio klicu nečeg manjkavogi nesavršenog , a to može samo biti slučajno a ne namerno.

Dakle , i bog ako postoji može stvarati slučajno , kao što se čoveku omakne da prdne u društvu , ali u to mslučaju bog nije svemoguć niti može biti.

Dakle monotesitički svemogući bog je nepoveziv sa pojmovima "namerno i slučajno" , jer ta dva pojma su ljudska osobina, a ne božja.

Spontanost uvezivanja materije je jednako moguća isto kao što je jednako moguća da je neko tu materiju namerno spojio sa tzv.ciljem po svim zakonima verovatnoće , isto kao što je jednako moguće da postoji i vampir i svemogući bog, jer i za jedne i druge ima jednako "dokaza" koj glasi "Jes majke mi video sam ga i čuo sinoć". :zubati

http://www.dnevno.hr/vjera/vjera-kultur ... ir-915547/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 29 sij 2018, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
patriot_1 je napisao/la:


Tekst je glup ko qurac , kao i portal koji ga prenosi.

Citat:
Mnogi tvrde da je nepostojanje Boga znanstvena činjenica, međutim, to nije istina, riječ je samo o FILOZOFSKOJ pretpostavci, tvrdi znanstvenica.


Totalna besmislica i laž ,jer naučno se nikad ne dokazuje da nešto što ne postoji , to je kao kad bi ja tražio da se naučno dokaže da ne postoji karakondžula.
Trebao si sa razumevanjem pročitati moj post pa ne bi postavljao ovu besmislicu od članka.

Citat:
1) Zašto postoje zakoni prirode? Pošto postoje neki zakoni po kojima se stvari događaju, sasvim je logično da je netko te zakone stvorio.

2) Zašto naši umovi mogu razumjeti ove zakone? Očito je da je Bog želio da ih razumijemo.

3) Zašto je život u svemiru moguć? Poznato je da izvjesne vrijednosti moraju biti usko naštimane da bi nastao život u svemiru. Objašnjenje iz matematičkog kuta je da postoji mnoštvo svemira s različitim vrijednostima, ali teističko objašnjenje je mnogo logičnije.


Zakonitost prirode koju smo naučno dokazali uopšte ne znači da je neko stvorio jer te zakonitosti mi ljudi percipiramo , a mi smo subjektivni jer znamo samo ono što mi percipiramo.
Sila graviacije kao prirodni zakon ništa ne znači van naše percepcije u filozofskom i životnom smislu ,ali on postoji zato što smo ga izmerili vodeći se našim percepcijama.

Mi razumemo zakone prirode jer nam je takva narav i percepcija tj.ono što nas čini živima i svesnima da smo u stanju učiti i otkrivati , ali to nema veze sa bogom i tzv.stvaranjem već samo sa nama.

Pojam reči "stvaranje" je eminentan samo nama jer mi kao bića imamo potrebu da stvaramo da bi preživeli i naravno da se reprordukujemo , zato mi našu ljudsku ograničenu prirodu vođenu nedostacima refletkiramo na ono što nije ljudsko pa mislimo da stvaranje postoji u uopštem smislu računajući da to i tamo negde u opštem univerzumu važi jer eto mi smo u stanju napraviti auto,kuću i struju i rađati decu pa to radi isto i neki sveopšti bog.

Čovek je egoističan misleći da zna da svemir funckioniše na osnovu svoje ljudske prirode , i zato je ideja monoteističkog boga veliko egoistično stanje uma jednog ograničenog bića jako nebitnog spram veličine svemira i njegovog spektra mogućnosti i nedokučivog smisla.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 29 sij 2018, 18:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Mar-kan je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
JUDAIZAM i Islam govore jedno ......do Izaka Išmaela Mojsije Abrahama.

Što kaže judaizam, a što veli islam - kome je dato Božje obećanje i blagoslov od Abrahamove djece?



Obojici Abrahamovih sinova, je da je Išmael proklet umro bi u pustinji.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 29 sij 2018, 20:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32145
joe enter je napisao/la:

Mi razumemo zakone prirode jer nam je takva narav i percepcija tj.ono što nas čini živima i svesnima da smo u stanju učiti i otkrivati , ali to nema veze sa bogom i tzv.stvaranjem već samo sa nama.

Kako npr. kamen ne razumije zakone prirode, tj. što je to točno što nas čini 'živima'?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 29 sij 2018, 20:43 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2018, 20:28
Postovi: 60
Mar-kan je napisao/la:
Kako npr. kamen ne razumije zakone prirode, tj. što je to točno što nas čini 'živima'?


Bit je ono sto nas cini zivima. Bitkom se inace bavi filozofija, a ja filozofijom. Inace, od ostalih primata smo se izdvojili zbog kognitivne revolucije, koja je rezultirala poimanjem imaginarne zbilje. No, ovo mi je zapelo za oko;


joe enter je napisao/la:
Pojam reči "stvaranje" je eminentan samo nama jer mi kao bića imamo potrebu da stvaramo da bi preživeli i naravno da se reprordukujemo , zato mi našu ljudsku ograničenu prirodu vođenu nedostacima refletkiramo na ono što nije ljudsko pa mislimo da stvaranje postoji u uopštem smislu računajući da to i tamo negde u opštem univerzumu važi jer eto mi smo u stanju napraviti auto,kuću i struju i rađati decu pa to radi isto i neki sveopšti bog.


Stvaranje postoji sa i bez nas. Da svi ljudi nestanu, i dalje bi se stvaralo. Naime, svemir konstantno stvara. To je objektivna istina, koja nema veze sa subjektivizom kojeg si naveo kasnije.


joe enter je napisao/la:
Najbolji su ovi koji su pali na fore "slučajno i namerno" po pitanju boga , to je najplića priča koja može biti i samo oni koji nikad se nisu dotakli filozofije mogu pasti na to.



Svaki, iole ozbiljan filozof. Svaka osoba koja se ikad u povijesti covjecanstva ozbiljno bavila filozofijom je ozbiljno razmatrala pitanje "Boga". A ja jos nisam citao filozofa koji je sasvim siguran da Bog ne postoji, a pogotovo nekoga tko bi izvalio da samo ljudi nizeg intelkta vjeruju u to. Ne postoji filozof koji se nije bavio pitanjem krscanskog Boga. Kad vec spominjes filozofiju i "slucajno i namjerno", znas li koje je najvaznije filozofsko pitanje? I kako ti odgovoras na njega?
Eto, cisto me zanima tvoje videnje.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1553 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 63  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 39 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO