HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 09:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1553 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 63  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 29 sij 2018, 22:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Mar-kan je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Mi razumemo zakone prirode jer nam je takva narav i percepcija tj.ono što nas čini živima i svesnima da smo u stanju učiti i otkrivati , ali to nema veze sa bogom i tzv.stvaranjem već samo sa nama.

Kako npr. kamen ne razumije zakone prirode, tj. što je to točno što nas čini 'živima'?


Ne možemo odrediti šta nas čini živima , već jedino možemo znati ono šta jesmo ovog trenutka(za života) šta osećamo i šta percepiramo , niti manje i niti više.

Ti bi Markane hteo više od ovoga što jesi jer veruješ u tvorca , ali ti ne možeš ni večno živeti kao što ne možeš hteti da se rodiš pre nego što si rođen svojim pukim htenjem da bi znao ko si i da ćeš živeti i to mogućno večno.

Vernici mnogi vole reći da im teško pada priča da su običan skup molekula koji je spontano skupljen , ali čovek jeste upravo to bez obzira što možda je neki bog to stvorio ili ne.

Kamen je materija koja je deo nas(mi smo univerzum) ,a to što on ne zna zakone prirode sada ne znači da neće jednom saznati i da takođe neće biti u stanju biti svestan da ga je neko stvorio kao što i mi ne znamo bez obzira koliko maštali.

Kamen ima isti kapacitet saznanja jel postoji bog i priroda kao i čovek , tj, nema i ima i jedno i drugo , a mi možemo samo prestpostavljati jel kamen nešto zna kao što prestpostavljamo da postoji bog i zakoni prirode.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 30 sij 2018, 09:23 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
joe enter je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Kako npr. kamen ne razumije zakone prirode, tj. što je to točno što nas čini 'živima'?


Ne možemo odrediti šta nas čini živima , već jedino možemo znati ono šta jesmo ovog trenutka(za života) šta osećamo i šta percepiramo , niti manje i niti više.

Ti bi Markane hteo više od ovoga što jesi jer veruješ u tvorca , ali ti ne možeš ni večno živeti kao što ne možeš hteti da se rodiš pre nego što si rođen svojim pukim htenjem da bi znao ko si i da ćeš živeti i to mogućno večno.

Vernici mnogi vole reći da im teško pada priča da su običan skup molekula koji je spontano skupljen , ali čovek jeste upravo to bez obzira što možda je neki bog to stvorio ili ne.

Kamen je materija koja je deo nas(mi smo univerzum) ,a to što on ne zna zakone prirode sada ne znači da neće jednom saznati i da takođe neće biti u stanju biti svestan da ga je neko stvorio kao što i mi ne znamo bez obzira koliko maštali.

Kamen ima isti kapacitet saznanja jel postoji bog i priroda kao i čovek , tj, nema i ima i jedno i drugo , a mi možemo samo prestpostavljati jel kamen nešto zna kao što prestpostavljamo da postoji bog i zakoni prirode.

Ti ne pretpostavljaš da postoji Bog,ti znaš da ne postoji,a to je tvoj najveći problem.Oni koji se tako postave,nikad ni neće spoznati istinu.Ako je istina da Bog jest.Vama je svaka teza o Božjem nepostojanju činjenica.A svakog tko misli drugčije smatrate zaostalim.Vi se postavljate kao da je znanost dokazala Božje nepostojanje a mi to kao neznamo.Dok sam bio ateista i sam sam donekle imao taj stav,nije on bio takav zahvaljujući mom znanju nego utjecaju onih koji su me učili jer,oni znaju,(nastavnici,profesori i mnoge knjige koje su nategnuto pisali o "istini" o Bojem nepostojanju).Kad sam jednom posumnjao u tu teoriju,pretpostavio sam da On ipak moda postoji i da stoji iza svega što jest.I tad sam rekao Bogu:"Ako postojiš,objavi mi se na neki način,daj mi neki znak,neki dokaz".Od tad sam vjernik,Bog naime nije "mrtva priroda" nego misleće biće.On se objavljuje onima koji Ga traže.
https://www.youtube.com/watch?v=J0UIbd0eLxw


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 30 sij 2018, 09:28 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Mar-kan je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Mi razumemo zakone prirode jer nam je takva narav i percepcija tj.ono što nas čini živima i svesnima da smo u stanju učiti i otkrivati , ali to nema veze sa bogom i tzv.stvaranjem već samo sa nama.

Kako npr. kamen ne razumije zakone prirode, tj. što je to točno što nas čini 'živima'?

https://www.youtube.com/watch?v=z2TCJlSYJEw


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 30 sij 2018, 20:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
joe enter je napisao/la:
Ne možemo odrediti šta nas čini živima , već jedino možemo znati ono šta jesmo ovog trenutka(za života) šta osećamo i šta percepiramo , niti manje i niti više.

Naravno da možemo, pojam suština života to određuje+osobine živog.

Ti zastupaš neku verziju redukcionizma-naturalizma.


joe enter je napisao/la:
Vernici mnogi vole reći da im teško pada priča da su običan skup molekula koji je spontano skupljen , ali čovek jeste upravo to bez obzira što možda je neki bog to stvorio ili ne.


Gledam u monitor....običan skup molekula, pokušavam da zamislim da su sve te molekule spontano skupljene u taj monitor...ne ide, druže :zubati

Kao prvo, najprostiji živi sustav je neusporedivo složeniji od bilo kojeg neživog sustava. Tvrditi da je čovjek samo skup slučajnih molekula...neozbiljna je to priča. Prirodni zakoni vrište na sav glas na takvu pomisao...




joe enter je napisao/la:
Kamen je materija koja je deo nas(mi smo univerzum) ,a to što on ne zna zakone prirode sada ne znači da neće jednom saznati i da takođe neće biti u stanju biti svestan da ga je neko stvorio kao što i mi ne znamo bez obzira koliko maštali.

Kamen ima isti kapacitet saznanja jel postoji bog i priroda kao i čovek , tj, nema i ima i jedno i drugo , a mi možemo samo prestpostavljati jel kamen nešto zna kao što prestpostavljamo da postoji bog i zakoni prirode.

Kamen ne posjeduje osobine živog. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 30 sij 2018, 21:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Markane ti si redikul!
Nitko netvrdi da se išta spontano formiralo nego je postepeno evoluiralo.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 30 sij 2018, 21:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Heero je napisao/la:
Markane ti si redikul!
Nitko netvrdi da se išta spontano formiralo nego je postepeno evoluiralo.

Nije ***, neg' se pas posra :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 30 sij 2018, 21:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
??
Bahahaahhaha
Pa spontano slucajno slaganje je isto kao i ono "dade bog i bi" smiješ se sam sebi :)

Jedino što se samo od sebe formiralo su molekule a to nije misterij to se događa svaki dan iznova XD
Organske molekule mogu nastati u praatmosferi a od njih može nastat samoreproducirajuce molekule(experimentalno dokazano) a sve iza toga nije spontano niti slucajno vec postepeno poboljšanje modela na principu sve šta je lošije odumire :)

Nemogu vjerovat da je netko tolko ogranicen da ovo nemože shvatit.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 30 sij 2018, 21:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Heero je napisao/la:
??
Bahahaahhaha
Pa spontano slucajno slaganje je isto kao i ono "dade bog i bi" smiješ se sam sebi :)

Jedino što se samo od sebe formiralo su molekule a to nije misterij to se događa svaki dan iznova XD
Organske molekule mogu nastati u praatmosferi a od njih može nastat samoreproducirajuce molekule(experimentalno dokazano) a sve iza toga nije spontano niti slucajno vec postepeno poboljšanje modela na principu sve šta je lošije odumire :)

Nemogu vjerovat da je netko tolko ogranicen da ovo nemože shvatit.

Na gornje nebuloze - no koment. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 30 sij 2018, 23:25 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
ono kad se jedan nepismeni drkadžija aka heero obraća jednom markanu sa "redikule"
na šta je ovaj forum spao


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 31 sij 2018, 00:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
s one strane dinare je napisao/la:
ono kad se jedan nepismeni drkadžija aka heero obraća jednom markanu sa "redikule"
na šta je ovaj forum spao

Ma Heero nije loš momak :-)

Postojanje Stvoritelja je kompleksna tema, zahtijeva poznavanje raznih disciplina, a koje prožimaju jedna drugu, u nekom znanstvenom domenu. Ali svatko ima logiku i razum, i svatko može dokučiti tim istim razumom da je svemir kreacija, djelo inteligentnog Stvoritelja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 31 sij 2018, 08:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Mar-kan je napisao/la:

Gledam u monitor....običan skup molekula, pokušavam da zamislim da su sve te molekule spontano skupljene u taj monitor...ne ide, druže :zubati


reci bilo kojem ateistu ovo gore, i reći će ti da si smiješan. ne mogu se komponente računala spojiti same od sebe, netko je to morao smisliti i napraviti. dati mu funkciju, osmisliti izgled. ali svemir...piece of cake.


s one strane dinare je napisao/la:
ono kad se jedan nepismeni drkadžija aka heero obraća jednom markanu sa "redikule"
na šta je ovaj forum spao


:palacgore1

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 31 sij 2018, 10:03 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
Mar-kan je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
ono kad se jedan nepismeni drkadžija aka heero obraća jednom markanu sa "redikule"
na šta je ovaj forum spao

Ma Heero nije loš momak :-)

Postojanje Stvoritelja je kompleksna tema, zahtijeva poznavanje raznih disciplina, a koje prožimaju jedna drugu, u nekom znanstvenom domenu. Ali svatko ima logiku i razum, i svatko može dokučiti tim istim razumom da je svemir kreacija, djelo inteligentnog Stvoritelja.

Da.
No gdje je razum onda onima koji misle da smo mi vjernici nerazumni?
Poštivam poštenog nevjernika koji respektira i naš stav,jer mi imamo dovoljno "dokaza" da Bog postoji,sa gnušanjem gledam na one nevjernike koji smatraju da smo mi nerazumni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 31 sij 2018, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
Mar-kan je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Ne možemo odrediti šta nas čini živima , već jedino možemo znati ono šta jesmo ovog trenutka(za života) šta osećamo i šta percepiramo , niti manje i niti više.

Naravno da možemo, pojam suština života to određuje+osobine živog.

Ti zastupaš neku verziju redukcionizma-naturalizma.


joe enter je napisao/la:
Vernici mnogi vole reći da im teško pada priča da su običan skup molekula koji je spontano skupljen , ali čovek jeste upravo to bez obzira što možda je neki bog to stvorio ili ne.


Gledam u monitor....običan skup molekula, pokušavam da zamislim da su sve te molekule spontano skupljene u taj monitor...ne ide, druže :zubati

Kao prvo, najprostiji živi sustav je neusporedivo složeniji od bilo kojeg neživog sustava. Tvrditi da je čovjek samo skup slučajnih molekula...neozbiljna je to priča. Prirodni zakoni vrište na sav glas na takvu pomisao...




joe enter je napisao/la:
Kamen je materija koja je deo nas(mi smo univerzum) ,a to što on ne zna zakone prirode sada ne znači da neće jednom saznati i da takođe neće biti u stanju biti svestan da ga je neko stvorio kao što i mi ne znamo bez obzira koliko maštali.

Kamen ima isti kapacitet saznanja jel postoji bog i priroda kao i čovek , tj, nema i ima i jedno i drugo , a mi možemo samo prestpostavljati jel kamen nešto zna kao što prestpostavljamo da postoji bog i zakoni prirode.

Kamen ne posjeduje osobine živog. :kava



Naravno da ti ne ide jer ti znaš da je monitor stvorio čovek , i zato imaš problem sa percepcijom jer šatro veruješ u tvorca a zapravo polaziš od sebe tj.polaziš od ljudskog stvaranja i ljudske percepcije , pa ti zato ne ide u glavu spontano spajanje molekula.

Mogućnost spontanosti je više nego moguća jer samo treba sagledati veličinu i snagu svemira.
Tačno kamen ne poseduje osobine živog , ali ni ugljenik ni kiseonik ga ne poseduju sami po sebi ali su se spojili i eto života.
A pošto svako materiji prirodne sile mogu menjati atomtsku sastav i količinu onda kamen može preći u druge oblike i elemente tipa ugljenik i eto od kamena se stvori život.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 31 sij 2018, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Više ne znaš šta je žensko a šta muško na forumu kad Gabi i dinarovac imaju isti avatar

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 31 sij 2018, 13:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Mar-kan je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
ono kad se jedan nepismeni drkadžija aka heero obraća jednom markanu sa "redikule"
na šta je ovaj forum spao

Ma Heero nije loš momak :-)

Postojanje Stvoritelja je kompleksna tema, zahtijeva poznavanje raznih disciplina, a koje prožimaju jedna drugu, u nekom znanstvenom domenu. Ali svatko ima logiku i razum, i svatko može dokučiti tim istim razumom da je svemir kreacija, djelo inteligentnog Stvoritelja.



Šta zahtjea jednostavno je dogmatski ili jesi ili nisi ili vjeruše u BOga ili ne vjeruješ, najlakše je vjerovati u Boga "vraćati se korijenima" dođi do ništa i opet to ništa je Nešto.


_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 31 sij 2018, 15:35 
Offline

Pridružen/a: 07 pro 2017, 15:01
Postovi: 31
patriot_1 je napisao/la:
jer mi imamo dovoljno "dokaza" da Bog postoji,


Koji su to dokazi?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 31 sij 2018, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8100
sunstar je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:
jer mi imamo dovoljno "dokaza" da Bog postoji,


Koji su to dokazi?


Isus je dokaz, njegov boravak na zemlji u liku čovjeka.

Inače mnogi znanstvenici su pokušali dokazati da Bog ne postoji i šta? ništa, prdac...
Nema tu dokaza ni za ni protiv, kao što nema dokaza ni za početak postojanja svemira,
ako nema nema šta se može.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 31 sij 2018, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
i_jopet je napisao/la:
sunstar je napisao/la:

Koji su to dokazi?


Isus je dokaz, njegov boravak na zemlji u liku čovjeka.

Inače mnogi znanstvenici su pokušali dokazati da Bog ne postoji i šta? ništa, prdac...
Nema tu dokaza ni za ni protiv, kao što nema dokaza ni za početak postojanja svemira,
ako nema nema šta se može.



Koji su to "mnogi naučnici" dokazivali da NE POSTOJI bog?? , i kako neko može sebe nazivati naučnikom ako dokazuje da nešto ne postoji??

Svaka budala može sebe nazvati naučnikom , i zato postoje zvanične naučne institucije u svetu od univerziteta do raznih instituta , i u njima nikad AMA BAŠ NIKAD niko nije dokazivao da ne postoji bog.

Evo sad iste te naučnike koje samo ti znaš odmah dovedi , i videćeš da neće moći da dokažu da ne postoji karakondžula.
Znači "prdac" , nema šanse da mogu dokazati da ne postoji karakondžula.

Dakle , premisa je sledeća , ako je zabeleženo 3000 bogova u civilizaciji , i još na hiljade božanstva i mitskih bića , logika nalaže to da su svi oni istina i da postoje , ili ne postoji nijedan , jer po zakonu verovatnoće istinitost postojanja hrišćanskog boga i Peruna je jednaka jer i za jednog i drugog postoje jednaki dokazi tj.ne postoje.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 31 sij 2018, 17:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lis 2009, 17:44
Postovi: 8100
joe enter je napisao/la:
Koji su to "mnogi naučnici" dokazivali da NE POSTOJI bog?? , i kako neko može sebe nazivati naučnikom ako dokazuje da nešto ne postoji??

Svaka budala može sebe nazvati naučnikom , i zato postoje zvanične naučne institucije u svetu od univerziteta do raznih instituta , i u njima nikad AMA BAŠ NIKAD niko nije dokazivao da ne postoji bog.

Evo sad iste te naučnike koje samo ti znaš odmah dovedi , i videćeš da neće moći da dokažu da ne postoji karakondžula.
Znači "prdac" , nema šanse da mogu dokazati da ne postoji karakondžula.

Dakle , premisa je sledeća , ako je zabeleženo 3000 bogova u civilizaciji , i još na hiljade božanstva i mitskih bića , logika nalaže to da su svi oni istina i da postoje , ili ne postoji nijedan , jer po zakonu verovatnoće istinitost postojanja hrišćanskog boga i Peruna je jednaka jer i za jednog i drugog postoje jednaki dokazi tj.ne postoje.


Po običaju svom starom širiš temu i pominješ silna božanstava,
dobro naučnici je bilo krivo rečeno jer sam mislio na Dawkinsa a
to sam napisao u nekom od mojih prethodnih upisa.
Ja sam postavio samo jednu dvojbu u svom upisu a to je
dali postoji kreacionist ili ne postoji, pusti perune i karakondžule.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 31 sij 2018, 17:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10744
i_jopet je napisao/la:
joe enter je napisao/la:
Koji su to "mnogi naučnici" dokazivali da NE POSTOJI bog?? , i kako neko može sebe nazivati naučnikom ako dokazuje da nešto ne postoji??

Svaka budala može sebe nazvati naučnikom , i zato postoje zvanične naučne institucije u svetu od univerziteta do raznih instituta , i u njima nikad AMA BAŠ NIKAD niko nije dokazivao da ne postoji bog.

Evo sad iste te naučnike koje samo ti znaš odmah dovedi , i videćeš da neće moći da dokažu da ne postoji karakondžula.
Znači "prdac" , nema šanse da mogu dokazati da ne postoji karakondžula.

Dakle , premisa je sledeća , ako je zabeleženo 3000 bogova u civilizaciji , i još na hiljade božanstva i mitskih bića , logika nalaže to da su svi oni istina i da postoje , ili ne postoji nijedan , jer po zakonu verovatnoće istinitost postojanja hrišćanskog boga i Peruna je jednaka jer i za jednog i drugog postoje jednaki dokazi tj.ne postoje.


Po običaju svom starom širiš temu i pominješ silna božanstava,
dobro naučnici je bilo krivo rečeno jer sam mislio na Dawkinsa a
to sam napisao u nekom od mojih prethodnih upisa.
Ja sam postavio samo jednu dvojbu u svom upisu a to je
dali postoji kreacionist ili ne postoji, pusti perune i karakondžule.


Čuj pusti Perune u božanstva?! =)) , kao to nije važno jer se zna da oni ne postoje , dok o ovom "mom bogu" koji sigurno postoji se jedino može raspravljati. =))

Dawkins nikad nie dokazivao da bog ne postoji , i opet lažeš.
Dawkins je uvek govorio ako si ikad slušao i čitao šta piše i govori da nema dokaza o postojanju boga , i sam je on ateist-agnostik što znači da ne može tvrditi niti dokazati da nešto ne postoji doslovno , i zato i ja pominjem Peruna i karakondžule jer i za njih ne možeš dokazati da ne postoje.

Mit o kreaciji je jednako nedokaziv kao i to da je Perun stvorio sve munjama.

Ja lično mislim da više ima šanse mada minimanlne takođe da postoji perun nego ovaj tvoj bog iz Palestine, upravo iz razloga što je monotesizam jedina religija koja počiva na negiranju drugih bogova i time dokazuje šatro svoju istinitost.

I zato sam ja najveći protivnik te tri religije a druge mi ne smetaju jer nisu nemoralne i zle ako monoteističke.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 31 sij 2018, 18:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
joe enter je napisao/la:
i_jopet je napisao/la:

Po običaju svom starom širiš temu i pominješ silna božanstava,
dobro naučnici je bilo krivo rečeno jer sam mislio na Dawkinsa a
to sam napisao u nekom od mojih prethodnih upisa.
Ja sam postavio samo jednu dvojbu u svom upisu a to je
dali postoji kreacionist ili ne postoji, pusti perune i karakondžule.


Čuj pusti Perune u božanstva?! =)) , kao to nije važno jer se zna da oni ne postoje , dok o ovom "mom bogu" koji sigurno postoji se jedino može raspravljati. =))

Dawkins nikad nie dokazivao da bog ne postoji , i opet lažeš.
Dawkins je uvek govorio ako si ikad slušao i čitao šta piše i govori da nema dokaza o postojanju boga , i sam je on ateist-agnostik što znači da ne može tvrditi niti dokazati da nešto ne postoji doslovno , i zato i ja pominjem Peruna i karakondžule jer i za njih ne možeš dokazati da ne postoje.

Mit o kreaciji je jednako nedokaziv kao i to da je Perun stvorio sve munjama.

Ja lično mislim da više ima šanse mada minimanlne takođe da postoji perun nego ovaj tvoj bog iz Palestine, upravo iz razloga što je monotesizam jedina religija koja počiva na negiranju drugih bogova i time dokazuje šatro svoju istinitost.

I zato sam ja najveći protivnik te tri religije a druge mi ne smetaju jer nisu nemoralne i zle ako monoteističke.


slika

Aj dokaži da spageti cudovište nije stvorilo svijet ajde!!!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 31 sij 2018, 18:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Mar-kan je napisao/la:
Heero je napisao/la:
??
Bahahaahhaha
Pa spontano slucajno slaganje je isto kao i ono "dade bog i bi" smiješ se sam sebi :)

Jedino što se samo od sebe formiralo su molekule a to nije misterij to se događa svaki dan iznova XD
Organske molekule mogu nastati u praatmosferi a od njih može nastat samoreproducirajuce molekule(experimentalno dokazano) a sve iza toga nije spontano niti slucajno vec postepeno poboljšanje modela na principu sve šta je lošije odumire :)

Nemogu vjerovat da je netko tolko ogranicen da ovo nemože shvatit.

Na gornje nebuloze - no koment. :zubati


OK
Aj sad mi objasni kako se spontano samoformiranje monitora razlikuje od onogas kad bog kaže neka bude majmun i sad se odjednom nekom magijom stvori majmun?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 01 vel 2018, 10:44 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
joe enter je napisao/la:
i_jopet je napisao/la:
Prema Richardu Dawkinsu, razlika između agnosticizma i ateizma je nezgodna i ovisi o tome koliko smo blizu nuli spremni ocijeniti vjerojatnost postojanja bilo kakvog božanskog bića. S obzirom da u praksi nije vrijedno uspoređivati vjerojatnost nula s onom praktički jednakom nuli, Dawkins se preferira izjašnjavati kao "definitivni ateist". Svoj stav opisuje ljestvicom od 1 do 7. Na toj ljestvici 1 znači "100-postotna vjerojatnost Boga". Osoba koja na toj ljestvici ima 7 bila bi osoba koja kaže "Znam da ne postoji Bog". Dawkins sebe na ljestvici smješta na broj 6, što opisuje kao "Ne mogu biti posve siguran, ali mislim da je Bog vrlo nevjerojatan i živim svoj život pod pretpostavkom da nema Boga", ali naginje prema 7. O sebi Dawkins još kaže i "Ja sam agnostik samo do one razine do koje sam agnostik u pogledu vila na dnu vrta."[20] Dawkins ujedno identificira dvije kategorije agnostika; privremeni agnostici u praksi (Temporary Agnostics in Practice) i stalni agnostici u principu (Permanent Agnostics in Principle). Dawkins privremeni agnosticizam smatra posve razumnom pozicijom, ali stalni agnosticizam vidi kao "neodlučnost, intelektualni kukavičluk".[21https://hr.wikipedia.org/wiki/Agnosticizam
Ti nemaš pojma o religijama i "bogovima".
Neki tkz bogovi su monstruozni,u odnosu na njih monoteistički Bog je VRH.
Po običaju svom starom širiš temu i pominješ silna božanstava,
dobro naučnici je bilo krivo rečeno jer sam mislio na Dawkinsa a
to sam napisao u nekom od mojih prethodnih upisa.
Ja sam postavio samo jednu dvojbu u svom upisu a to je
dali postoji kreacionist ili ne postoji, pusti perune i karakondžule.


Čuj pusti Perune u božanstva?! =)) , kao to nije važno jer se zna da oni ne postoje , dok o ovom "mom bogu" koji sigurno postoji se jedino može raspravljati. =))

Dawkins nikad nie dokazivao da bog ne postoji , i opet lažeš.
Dawkins je uvek govorio ako si ikad slušao i čitao šta piše i govori da nema dokaza o postojanju boga , i sam je on ateist-agnostik što znači da ne može tvrditi niti dokazati da nešto ne postoji doslovno , i zato i ja pominjem Peruna i karakondžule jer i za njih ne možeš dokazati da ne postoje.

Mit o kreaciji je jednako nedokaziv kao i to da je Perun stvorio sve munjama.

Ja lično mislim da više ima šanse mada minimanlne takođe da postoji perun nego ovaj tvoj bog iz Palestine, upravo iz razloga što je monotesizam jedina religija koja počiva na negiranju drugih bogova i time dokazuje šatro svoju istinitost.

I zato sam ja najveći protivnik te tri religije a druge mi ne smetaju jer nisu nemoralne i zle ako monoteističke.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 01 vel 2018, 10:47 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
sunstar je napisao/la:
patriot_1 je napisao/la:
jer mi imamo dovoljno "dokaza" da Bog postoji,


Koji su to dokazi?

Odgovor: Postoji li Bog? Zanimljivo je koliko se pažnje posvećuje ovoj debati. Posljednja istraživanja pokazala su da preko 90% ljudi vjeruje u postojanje Boga ili neke više sile. Ipak, odgovornost dokazivanja da Bog postoji ostavlja se na one koji u njega vjeruju. Po meni, to bi trebalo biti obrnuto.

Međutim, postojanje Boga ne može se dokazati ili opovrgnuti. Biblija čak kaže da moramo vjerom prihvatiti činjenicu da Bog postoji: »A bez vjere nemoguće je Bogu ugoditi, jer onaj koji želi pristupiti Bogu mora vjerovati da Bog postoji i da nagrađuje one koji ga traže« (Hebrejima 11,6). Da je Bog htio, mogao se jednostavno pojaviti i dokazati cijelom svijetu da postoji. No, da je to učinio, ne bi bilo potrebe za vjerom. »Isus mu reče: 'Jer me vidiš, vjeruješ. Blago onima koji će vjerovati, a da nisu vidjeli'« (Ivan 20,29).

To, međutim, ne znači da nema dokaza o postojanju Boga. Biblija izjavljuje: »Nebesa slavu Božju kazuju, naviješta svod nebeski djelo ruku njegovih. Dan danu to objavljuje, a noć noći glas predaje. Nije to riječ, a ni govor nije, nije ni glas što se može čuti, al' po zemlji razliježe se jeka, riječi sve do nakraj svijeta sežu« (Psalam 19,1-5). Promatranje zvijezda, razumijevanje prostranosti svemira, zapažanje čuda prirode, uviđanje ljepote zalaska sunca – sve ove stvari upućuju na Stvoritelja Boga. Ako ovo nije dovoljno, postoji dokaz Boga u našim srcima. Propovjednik 3,11 kaže: »Postavio je vječnost u srce čovjeku…« Postoji nešto duboko u našem biću što prepoznaje nešto mimo života i nekoga mimo svijeta. Možemo intelektualno poreći ovu spoznaju, ali Božja prisutnost u nama i kroz nas još uvijek je tu. Usprkos svemu ovomu, Biblija nas upozorava da će neki ipak negirati da Bog postoji. »Bezumnik reče u svom srcu: 'Nema Boga'« (Psalam 14,1). Budući da preko 98% ljudi u povijesti, u svim kulturama, u svim civilizacijama, na svim kontinentima, vjeruje u postojanje neke vrste Boga – mora postojati nešto (ili netko) što (tko) uzrokuje ovakvo uvjerenje.

Uz biblijske argumente za postojanje Boga postoje i logički argumenti. Prije svega tu su argumenti iz područja ontologije. Najpopularniji oblik ontoloških argumenata u suštini koristi koncept Boga kako bi dokazao postojanje Boga. Počinje definicijom Boga kao »onoga od kojega se ne može zamisliti ništa veće«. Potom se argumentira da je postojanje veće od nepostojanja, stoga mora postojati najveće biće koje se može zamisliti. Kad Bog ne bi postojao, ne bi bilo najvećeg bića koje se može zamisliti – no to se suprotstavlja samoj definiciji Boga. Drugi je teleološki argument. Prema teleološkom argumentu, budući da svemir prikazuje tako zadivljujuć dizajn, mora postojati božanski dizajner. Primjerice, da je zemlja samo nekoliko stotina kilometara bliža suncu ili dalja od njega, ne bi mogla sadržavati toliko života koliko sadržava trenutno. Da se elementi atmosfere razlikuju samo u nekoliko posto stupnjeva, svako živo biće na zemlji umrlo bi. Izgledi da jedna molekula proteina nastane pukim slučajem jesu 1 prema 10243 (tj. 10 i 243 nule). Jedna stanica sastoji se od više milijuna molekula proteina.

Treći logički argument za Božje postojanje dolazi iz područja kozmologije. Svaka posljedica mora imati uzrok. Svemir i sve u njemu jesu posljedice. Mora postojati nešto što je uzrokovalo postanak svega. U konačnici, mora postojati nešto ''neuzrokovano'' kako bi uzrokovalo postanak svega drugog. To »neuzrokovano« jest Bog. Četvrti argument naziva se moralni argument. Svaka kultura u povijesti je imala neki oblik zakona. Svi imaju smisao za ispravno i pogrešno. Ubojstvo, laganje, krađa i nemoral gotovo se univerzalno odbacuju. Odakle je ovaj osjećaj za ispravno i pogrešno došao ako ne od Boga?

Usprkos svemu tome, Biblija nam kaže da će ljudi odbijati jasnu i neosporivu spoznaju o Bogu, a umjesto nje vjerovat će laži. Rimljanima 1,25 tvrdi: »'oni su istinu Božju zamijenili lažju te se klanjali i iskazivali štovanje stvorenju mjesto Stvoritelju, koji je slavljen zauvijek. Amen«. Biblija također kaže da ljudi nemaju izlike ne vjerovati Bogu: »Uistinu, njegova se nevidljiva svojstva, njegova vječna moć i blaženstvo, promatrana po njihovim djelima, opažaju od postanka svijeta. Tako nemaju isprike« (Rimljanima 1,20).

Ljudi tvrde da ne vjeruju u Boga jer to »nije znanstveno« ili »jer nema nikakvih dokaza«. Pravi je razlog u tome što kad jednom priznaju postojanje Boga, ljudi će morati shvatiti da su odgovorni pred Bogom i da trebaju njegovo oproštenje (Rimljanima 3,23; 6,23). Ako Bog postoji, onda smo mu svi odgovorni za naša djela njemu. Ako Bog ne postoji, onda možemo činiti što nas je volja bez zabrinutosti hoće li nam Bog suditi. Vjerujem da je to razlog zašto mnogi u našem društvu naginju ka evoluciji – jer ona ljudima pruža alternativu vjerovanju u Stvoritelja Boga. Bog postoji i u konačnici svi znaju da On postoji. Upravo činjenica da neki tako agresivno žele opovrgnuti njegovo postojanje zapravo je argument da postoji.

Dopustite mi i posljednji argument u prilog Božje opstojnosti. Kako ja znam da Bog postoji? Ja znam da Bog postoji jer razgovaram s njim svaki dan. Ne čujem sluhom kako mi odgovara, ali osjećam njegovu prisutnost, njegovo vodstvo, poznajem njegovu ljubav, žudim za njegovom milosti. Stvari koje su mi se u životu dogodile nemaju drugog objašnjenja osim Boga. Bog me je na tako čudesan način spasio i promijenio mi život da ne mogu, a da ne priznam i slavim njegovo postojanje. Ni jedan od ovih argumenata sam po sebi ne može uvjeriti nikoga tko odbija priznati ono što je tako jednostavno i jasno. Na kraju, postojanje Boga mora se prihvatiti vjerom (Hebrejima 11,6). Vjera u Boga nije slijepi skok u mrak, ona je siguran korak u dobro osvijetljenu sobu gdje 90% ljudi već stoji.
C7P


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Postojanje Boga
PostPostano: 01 vel 2018, 10:51 
Offline

Pridružen/a: 11 lis 2017, 06:20
Postovi: 372
joe enter je napisao/la:
i_jopet je napisao/la:

Isus je dokaz, njegov boravak na zemlji u liku čovjeka.

Inače mnogi znanstvenici su pokušali dokazati da Bog ne postoji i šta? ništa, prdac...
Nema tu dokaza ni za ni protiv, kao što nema dokaza ni za početak postojanja svemira,
ako nema nema šta se može.



Koji su to "mnogi naučnici" dokazivali da NE POSTOJI bog?? , i kako neko može sebe nazivati naučnikom ako dokazuje da nešto ne postoji??

Svaka budala može sebe nazvati naučnikom , i zato postoje zvanične naučne institucije u svetu od univerziteta do raznih instituta , i u njima nikad AMA BAŠ NIKAD niko nije dokazivao da ne postoji bog.

Evo sad iste te naučnike koje samo ti znaš odmah dovedi , i videćeš da neće moći da dokažu da ne postoji karakondžula.
Znači "prdac" , nema šanse da mogu dokazati da ne postoji karakondžula.

Dakle , premisa je sledeća , ako je zabeleženo 3000 bogova u civilizaciji , i još na hiljade božanstva i mitskih bića , logika nalaže to da su svi oni istina i da postoje , ili ne postoji nijedan , jer po zakonu verovatnoće istinitost postojanja hrišćanskog boga i Peruna je jednaka jer i za jednog i drugog postoje jednaki dokazi tj.ne postoje.

Pa vjeruj ti onda u Paruna ili purana,što god.
To što ima toliko bogova ne znači da JEDAN nije Bog.Kako čovjek reče,Isus je odgovor.Tko pomno prouči što je On činio i učio,znat će tko je Bog i kakav je.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1553 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 63  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 41 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO