HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 05:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 208 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sretan početak mjeseca posta
PostPostano: 24 svi 2020, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18587
podrinje je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Acika Vučić, a ne Karađorđević. Tek da se zna. :wink

Imam desetogodišnji forumski staž. Nekada se masovno čestitalo od stane forumaša. Bajram, Božić, Vaskrs...

Danas, barem na ovome forumu, jedini sam Bajram muslimanima čestitao ja. Ne mislim da sam nešto bolji od drugih zbog toga, a ni gori.
Hoću da kažem, da smo se promenili u poslednjih deset godina, da se omraza sve više ukorenjuje u ljude da nismo u stanju da kurtoaznu čestitu prevalimo preko usta.

Ne znam da li je baš pametno prepustiti se takvim trendovima, kao što nisam siguran da li pametno odupirati im se.

Tema za diskusiju. Bujrum! :wink


Ne znam šta afirmativno da ti kažem po tom pitanju, da mrzim nemam ni volje ni snage, ali oprez sa muslimanom nikad nije suvišan. Što reče Andrić, jednog časti za stolom, drugog pod stolom, obojica ti misle isto.

Pa uzdravlje, ko baš mora da se kumi s njima na velike blagdane. Ja radije ne bih.


Ne smemo dovoditi ljubaznost sa ljudima i oprez u odnos međusobnog izključivanja. Pa, srca će nam se okameniti od toga. A šta nam onda vredi sve ono što bismo tim oprezom postigli, ako zaboravimo na "Ljubi bližnjega svoga"?

Neka idu, dakle, oprez i ljubaznost jedno s drugim. Moguće je. :wink

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sretan početak mjeseca posta
PostPostano: 24 svi 2020, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
aleksije radicevic je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

Ne znam šta afirmativno da ti kažem po tom pitanju, da mrzim nemam ni volje ni snage, ali oprez sa muslimanom nikad nije suvišan. Što reče Andrić, jednog časti za stolom, drugog pod stolom, obojica ti misle isto.

Pa uzdravlje, ko baš mora da se kumi s njima na velike blagdane. Ja radije ne bih.


Ne smemo dovoditi ljubaznost sa ljudima i oprez u odnos međusobnog izključivanja. Pa, srca će nam se okameniti od toga. A šta nam onda vredi sve ono što bismo tim oprezom postigli, ako zaboravimo na "Ljubi bližnjega svoga"?

Neka idu, dakle, oprez i ljubaznost jedno s drugim. Moguće je. :wink


Musliman mi ne može biti bližnji jer Hrista za spasitelja neće niti priznaje, to je uzaludna vera.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sretan početak mjeseca posta
PostPostano: 24 svi 2020, 19:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18587
podrinje je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Ne smemo dovoditi ljubaznost sa ljudima i oprez u odnos međusobnog izključivanja. Pa, srca će nam se okameniti od toga. A šta nam onda vredi sve ono što bismo tim oprezom postigli, ako zaboravimo na "Ljubi bližnjega svoga"?

Neka idu, dakle, oprez i ljubaznost jedno s drugim. Moguće je. :wink


Musliman mi ne može biti bližnji jer Hrista za spasitelja neće niti priznaje, to je uzaludna vera.


Naravno da ti musliman može da bude bližnji!
Hristos isceljuje stražara koji je došao da ga hapsi, kome je Njegov pristalica odsekao uvo.
Hristos moli Oca za oproštaj onim koji ga raspinju, u trenutku dok to rade jer "ne znaju šta čine".

"Ljubite neprijatelje svoje, blagosiljajte one koji vas kunu, činite dobro onima koji na vas mrze i molite se Bogu za one koji vas gone. ... Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakvu platu imate? Ne cine li to i carinici? I ako Boga nazivate samo svojoj braći, šta odviše činite? Ne čine li tako i neznabošci?" (Matej 5,43-47)

Ako Hristos ljubi one koji mu čine zlo, poruka je jasna. A nama svi muslimani ne čine zlo, a što neće Hrista za Spasitelja, to je njihova stvar. Ne može im se zbog toga suditi.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sretan početak mjeseca posta
PostPostano: 24 svi 2020, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
aleksije radicevic je napisao/la:
podrinje je napisao/la:

Musliman mi ne može biti bližnji jer Hrista za spasitelja neće niti priznaje, to je uzaludna vera.


Naravno da ti musliman može da bude bližnji!
Hristos isceljuje stražara koji je došao da ga hapsi, kome je Njegov pristalica odsekao uvo.
Hristos moli Oca za oproštaj onim koji ga raspinju, u trenutku dok to rade jer "ne znaju šta čine".

"Ljubite neprijatelje svoje, blagosiljajte one koji vas kunu, činite dobro onima koji na vas mrze i molite se Bogu za one koji vas gone. ... Jer ako ljubite one koji vas ljube, kakvu platu imate? Ne cine li to i carinici? I ako Boga nazivate samo svojoj braći, šta odviše činite? Ne čine li tako i neznabošci?" (Matej 5,43-47)

Ako Hristos ljubi one koji mu čine zlo, poruka je jasna. A nama svi muslimani ne čine zlo, a što neće Hrista za Spasitelja, to je njihova stvar. Ne može im se zbog toga suditi.


Lepo zboriš, ali to sve pomalo obesmišljava Kosovski boj, da ne pominjem naše brojne ustanke kroz vekove.

Ili smo mi Srbi preveliki buntovnici za dobre hrišćane. Murat nije dobio poljubac, već nož u stomak.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sretan početak mjeseca posta
PostPostano: 27 svi 2020, 02:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2010, 16:04
Postovi: 1885
Lokacija: Stara Hercegovina
Neko je spomenuo koronu? :wink
Popodnevna kahva poslije 30 dana apstinencije liječi sve psihičke bolesti, ali baklava potom podiže trigliceride na po zdravlje upitne nivoe. :kava

_________________
Čovjek je neprijatelj onoga što ne poznaje. (Ali ibn Ebu Talib)

Borba za slobodu čovjeka i nije drugo nego borba za oslobođenje od predrasuda. (Miroslav Krleža)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sretan početak mjeseca posta
PostPostano: 27 svi 2020, 07:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35318
Lokacija: Gl. grad regije
Vidim ja, ti nastavio iftarit. Nikad od tebe muslića pravog. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sretan početak mjeseca posta
PostPostano: 27 svi 2020, 07:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30483
Sandalj je napisao/la:
Neko je spomenuo koronu? :wink
Popodnevna kahva poslije 30 dana apstinencije liječi sve psihičke bolesti, ali baklava potom podiže trigliceride na po zdravlje upitne nivoe. :kava


Ajde jednom se živi, smiješ valjda baklavu pojest. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sretan početak mjeseca posta
PostPostano: 28 svi 2020, 11:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
Naša Kvačica je napisao/la:
Sandalj je napisao/la:
Neko je spomenuo koronu? :wink
Popodnevna kahva poslije 30 dana apstinencije liječi sve psihičke bolesti, ali baklava potom podiže trigliceride na po zdravlje upitne nivoe. :kava


Ajde jednom se živi, smiješ valjda baklavu pojest. :zubati


Što si u kavu stavila, čudni napitak ti meni si podvalila...

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 208 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 76 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO