HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 05:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 08 svi 2009, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 20:57
Postovi: 110
Ma oni vise nisu svecenici, oni su razrjeseni od biskupa! Ali i dalje drze mise, krste djecu, krizmaju...pa to je sramota! I jos je veca sramota da ih narod brani. Poticu narod na sukobe, psuju biskupu, nazivaju ga pogrdnim imenima. Kakve oni veze imaju sa katolickom crkvom? :?

_________________
Herceg Bosno srce ponosno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 08 svi 2009, 23:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 21:46
Postovi: 87
krizar je napisao/la:
Ma oni vise nisu svecenici, oni su razrjeseni od biskupa! Ali i dalje drze mise, krste djecu, krizmaju...pa to je sramota! I jos je veca sramota da ih narod brani. Poticu narod na sukobe, psuju biskupu, nazivaju ga pogrdnim imenima. Kakve oni veze imaju sa katolickom crkvom? :?

Gledaj ja idem u katedralu jer mi je najbliža. Isto tako bi išao u Franjevačku da je bliža. Ustvari i bar jednom , a to je na ponoćku jer mi se isti gadi i dobro su ga opisali. U pozadini cijelog sukoba je lova i svi to znaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 08 svi 2009, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 20:57
Postovi: 110
Ma franjevacka i katedrala su katolicke crkve koje imaju blagoslov vatikana i biskupa, a ovi odmetnuti franjevci samo sire zlo. Odavno su razrjeseni svecenicke sluzbe ali i dalje obmanjuju narod. Nemozes usporedjivat njih i katedralu ili franjevacku!

_________________
Herceg Bosno srce ponosno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 08 svi 2009, 23:12 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
krizar je napisao/la:
Ma franjevacka i katedrala su katolicke crkve koje imaju blagoslov vatikana i biskupa, a ovi odmetnuti franjevci samo sire zlo. Odavno su razrjeseni svecenicke sluzbe ali i dalje obmanjuju narod. Nemozes usporedjivat njih i katedralu ili franjevacku!


i da....sta cemo sad....ocemo pravit hercegovacku katolicku crkvu???


ili ce biskup uvaziti stajaliste i glas naroda ???

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 08 svi 2009, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 21:46
Postovi: 87
krizar je napisao/la:
Ma franjevacka i katedrala su katolicke crkve koje imaju blagoslov vatikana i biskupa, a ovi odmetnuti franjevci samo sire zlo. Odavno su razrjeseni svecenicke sluzbe ali i dalje obmanjuju narod. Nemozes usporedjivat njih i katedralu ili franjevacku!


Ja ti kažem da bi se sve rješilo kad bi došao neki normalniji biskup. Jel ti znaš da biskup odbija krizmati po pojedinim župama??? Ejjjj. De ti meni objasni što je isti ukinuo blagoslov kuća? Najljepšu tradiciju gdje bi svećenik sjeo i upoznao svoje župljane. Cjeli sukob je štetan ali ako bi pood mus birao između Perića i ovih bez sekunde razmišljanja bi sto na stranu ovih.

Franjevačku i Katedralu sam ti naveo kao primjer. Isto tako bi išao i u odmetnutu župu da mi je najbliža jer vjerski ne propovjedaju ništa drugačije. Politika i lova me ne interesira kad dođem u crku. U istu sam došao radi sebe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 08 svi 2009, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 20:57
Postovi: 110
hercegovacku katolicku crkvu?? Pa to je jos gore od ovih franjevaca. Zasto ce nam hercegovacka katolicka crkva kad imamo katolicku crkvu pod vodstvom svete stolice. Ali problem je sto ti franjevci uopce nisu katolicka crkva. Krizmaju, pricescuju...odakle im pravo?

_________________
Herceg Bosno srce ponosno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 08 svi 2009, 23:29 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
Nemojte se svađati mnogo oko "Hercegovačkog slučaja". Puno je tu čimbenika koji ne žele da se to razriješi a isti su do njega doveli.

Javljaju se problemi kod krizmanih u tim pobunjenim župama jer isti ne mogu postati kumovi pri krštenju, krizmi, vjenčanju upravo zbog nevažeće krizme, koju može podijeliti samo biskup ili pojedini svećenik po njegovu odobrenju.

Slažem se da može doći i normalniji biskup, ali i Perić je dosta pretrpio zbog svega ovoga.
Sjetite se samo što su mu Cimljani uradili, mislim da te ljude treba biti sramota.

Što se tiče tih običaja, ja ne znam da je to biskup ukinuo.
Možda jest za grad, ali u seoskim župama (primjer - Bijelo Polje) to i sad postoji.
A u gradu ja mislim da u sv. Ivana se to radi ali prethodno se treba javiti župnom uredu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 08 svi 2009, 23:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 21:46
Postovi: 87
krizar je napisao/la:
hercegovacku katolicku crkvu?? Pa to je jos gore od ovih franjevaca. Zasto ce nam hercegovacka katolicka crkva kad imamo katolicku crkvu pod vodstvom svete stolice. Ali problem je sto ti franjevci uopce nisu katolicka crkva. Krizmaju, pricescuju...odakle im pravo?

Ka HKC??? O čemu ti pričaš?

Odakle pravo Periću da doslovce odjebaje roditelje iz pojedinih župa kad su ga došli moliti za krizmu(priprema i sve u organizaciji njegovoj). Svetu stolicu mi u ovo nemoj uvlačiti jer je to plašt kojim svoju prljavu rabotu Perić zamotava i time ju kalja. Ja sam rekao da bi između njega znači Perića i ovih izabrao ove.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 08 svi 2009, 23:35 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
osobno poznajem "odmetnute" franjevce koji su na mojoj zupi..i meni su sasvim ok ...

i nazivati te ljude da sire zlo i nazivati sramotom ljude koji (kazano narodnim jezikom) nedaju svoje fratre...onda...se ne razumijemo nikako...



ako itko pravi razdor medju vjernicima to je onaj tko je uopce i razrjesivao svecenike sa sluzbe.....

ja cu opet istaci samo jedno.... da sva ova prica samo odvlaci narod od crkve i Boga...

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 08 svi 2009, 23:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 20:57
Postovi: 110
Cimljani su sakama isli na biskupa Ratka Perica. U Capljini je taj odmetnuti franjevac zajedno sa narodom krenuo na biskupa (uz hrpu pogrdnih rijeci) pa je i policija morala intervenirat. Vama je normalno da svecenik tako nesto radi? I okobrb nakon toga tvrdi da oni propovjedaju katolicku vjeru?

_________________
Herceg Bosno srce ponosno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 08 svi 2009, 23:41 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
west je napisao/la:
osobno poznajem "odmetnute" franjevce koji su na mojoj zupi..i meni su sasvim ok ...

i nazivati te ljude da sire zlo i nazivati sramotom ljude koji (kazano narodnim jezikom) nedaju svoje fratre...onda...se ne razumijemo nikako...



ako itko pravi razdor medju vjernicima to je onaj tko je uopce i razrjesivao svecenike sa sluzbe.....

ja cu opet istaci samo jedno.... da sva ova prica samo odvlaci narod od crkve i Boga...


Pazi prijatelju, znam ja šta je nedati svoje fratre, ali biskupa zatvarati u crkvu i nedati mu da izađe iz nje, razderati njegovu odjeću je nešto sasvim drugo.

To je sramota!

Biskup je biskup, kakav on god bio, na nama je da ga koliko toliko poštujemo i uvažavamo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 08 svi 2009, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 21:46
Postovi: 87
west je napisao/la:
osobno poznajem "odmetnute" franjevce koji su na mojoj zupi..i meni su sasvim ok ...

i nazivati te ljude da sire zlo i nazivati sramotom ljude koji (kazano narodnim jezikom) nedaju svoje fratre...onda...se ne razumijemo nikako...



ako itko pravi razdor medju vjernicima to je onaj tko je uopce i razrjesivao svecenike sa sluzbe.....

ja cu opet istaci samo jedno.... da sva ova prica samo odvlaci narod od crkve i Boga...


To je i moje mišljenje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 08 svi 2009, 23:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 20:57
Postovi: 110
Ja se slazem sa ZAPADNI_MOSTAR. Biskup je biskup!

_________________
Herceg Bosno srce ponosno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 08 svi 2009, 23:48 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
Zapadni_Mostar je napisao/la:

Pazi prijatelju, znam ja šta je nedati svoje fratre, ali biskupa zatvarati u crkvu i nedati mu da izađe iz nje, razderati njegovu odjeću je nešto sasvim drugo.

To je sramota!

Biskup je biskup, kakav on god bio, na nama je da ga koliko toliko poštujemo i uvažavamo!


tocno , i to je sramota....


ali to je sramota onih koji su to napravili...

i ja kao krscanin i katolik uvazavam crkvenu hijearhiju..ali ocekujem i od crkvene hijearhije da uvazava i mene ..malog obicnog vjernika....


sto ovdje uopce vise nije slucaj ..nego se istjerava autoritet na ledjima obicnih vjernika ...i to na primjerima koje je naveo okobrb.. nepriznavanje sakramenata, nedozvoljvanje vrsenja sprovoda, itd itd....


i nakraju ono sto je nazalosnije u cijloj prici je se nekome svidilo imati imati vecu lemuzinu nego sto je bila....


i to je sva bit slucaja...a narod nek se kolje medju se.. :oops:

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 08 svi 2009, 23:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 20:57
Postovi: 110
Ma dobro, necemo se svadjat. Slozili smo bar oko toga da citava situacija odvlaci narod od Crkve i Boga.

_________________
Herceg Bosno srce ponosno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 09 svi 2009, 00:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 21:46
Postovi: 87
Bit problema i jest u ovome što je west naveo. LOVA Ii samo LOVA. Uvažavam poredak ali i on mora uvažavati mene znati moje stanje. A ako nikad nisi ušao u moj dom sjeo popričao sa mnom i mojom djecom ne možeš znati kakav sam ni što me muči. U biti pustio si ovce da lutaju. A u međuvrmenu rade stvari tipa Franjevačka kojoj trebaju trilioni da se dovrši, katedrala skidanje kamena kako bi svako malo tražili lovu za krečenje. Ja sam prestao davati lemuzinu te sam umjesto toga preuzao na svoj financijski teret šklovanje jedne djevojčice iz siromašne obitelji. Ono što je urađeno prilikom prosvjeda Mir i Dobro je sramota. To niko ne spori al ne možeš mi na osnovu toga prodavati priče Biskup je biskup. Ako odbijaš davati sakramente, imaš ljubavnicu... ti si nedoličan mjesta na kojem sjediš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 09 svi 2009, 00:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 20:57
Postovi: 110
Strah me i upitat sta si mislio pod tim ODBIJA DAVAT SAKRAMENTE i IMA LJUBAVNICU...pa cemo to preskocit.

_________________
Herceg Bosno srce ponosno...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 09 svi 2009, 00:08 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 22:02
Postovi: 517
okobrb je napisao/la:
Bit problema i jest u ovome što je west naveo. LOVA Ii samo LOVA. Uvažavam poredak ali i on mora uvažavati mene znati moje stanje. A ako nikad nisi ušao u moj dom sjeo popričao sa mnom i mojom djecom ne možeš znati kakav sam ni što me muči. U biti pustio si ovce da lutaju. A u međuvrmenu rade stvari tipa Franjevačka kojoj trebaju trilioni da se dovrši, katedrala skidanje kamena kako bi svako malo tražili lovu za krečenje. Ja sam prestao davati lemuzinu te sam umjesto toga preuzao na svoj financijski teret šklovanje jedne djevojčice iz siromašne obitelji. Ono što je urađeno prilikom prosvjeda Mir i Dobro je sramota. To niko ne spori al ne možeš mi na osnovu toga prodavati priče Biskup je biskup. Ako odbijaš davati sakramente, imaš ljubavnicu... ti si nedoličan mjesta na kojem sjediš.


A tako je Okobrb, slažem se.

Krivica je i na jednima i na drugima. I jednima i drugima pare su drage (a kome nisu),
a do naroda im je malo stalo. Svaka čast što se tiče školovanja te djevojčice.

Nego, zanima me oko ljubavnice, nisam čuo tu priču. To je ona prava mostarska! ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 09 svi 2009, 00:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 21:46
Postovi: 87
Zapadni_Mostar je napisao/la:

A tako je Okobrb, slažem se.

Krivica je i na jednima i na drugima. I jednima i drugima pare su drage (a kome nisu),
a do naroda im je malo stalo. Svaka čast što se tiče školovanja te djevojčice.

Nego, zanima me oko ljubavnice, nisam čuo tu priču. To je ona prava mostarska! ;)



Mene to boli al je tako. Bila je i situacija iz rata kad je jedan momak otišao pitati fratra par svjeća i slatka dok smo bilil na položaju. I ovaj kaže nema Nikad neću zaboraviti lice momka kad se vratio ko posran. On je tu svaki dan i čuva ti guzicu doslovce a ti ga odbijaš. Meni se srce pocjepalo. Nakon toga dolazi jedna razvikanija postrojba kad ono tovari se svega pršuta, piva... naveče slijedi obijanje župnog dvora.

Što se školovanja tiče imam ja i svoje djece al sam srčunao svu lemuzinu za djecu, ženu sebe i rekao nema šanse idemo ovako.

Čini mi se da ću zbog ovog zadnjeg nahebat al jedri ga, što na umu to na drumu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 09 svi 2009, 09:27 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 17:27
Postovi: 4240
ja sam osobno puno vezaniji za popove jer su u Mostaru u mojoj župi, na selu mi je izopćeni franjevac radi kojega već ima duugo vremena nisam bio u župnoj crkvi nego misu za blagdane slušam u mjesnom groblju od zakonitog župnika kojeg je imenovao biskup.

Ali ja se znam tako posvađat sa svojim "zalupanim" prijateljima koji ne daju ništa reci na popove iako se slažem s njima u vezi fratara.

Naime ja ludim kad vidim konkretno evo don Dragana i još par mlađih svećenika koji voze redom : audi a5 2008g , bmw 3 2007g, mercedes c klasa, passat, audi a6 doduše stariji je ovaj oko 2000 godine itd.

I sad oni meni sa oltara i ostalom narodu pričaju da treba biti skroman. To je ono što odbija vjernike!!

I da, druga stvar je što ovi moji nije da sotoniziraju ali u najmanju ruku ne simpatiziraju franjevce zbog ovih izopcenih meni je to van svake pameti!

I konkretno, župnici u Mostaru jaaako se ljute što narod ide u franjevačku se ženiti, krstiti djecu, pričestiti djecu i slično .
Shvaćam ja njih ali evo konkretno u župi sv. Ivana za koju kažu da ima 20000 vjernika, godišnje bude 30-ak krštenja. Pa ni ja osobno ne bi krstio djete tu- zašto? Zato što je crkva trenutno (privremeno) smještena u jednome skladištu koje će se kroz par godina rušiti. Zašto bi ja djetetu za 10 godina kad me pitalo gje je krsteno reko "mi smo tebe krstili u jednom skladištu gdje je privremeno bila jedna crkva dok se nije napravila ova danasnja"? Pa normalno da ce me djete pitati Tata pa zar nije bila nijedna crkva u Mostaru?
Ugl rasprica se ja, ne dam ja svoje popove, franjevce a ni biskupa. A svi ovi koji su zadrti i s jedne i druge strane to je njima na dušu i njihov problem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 09 svi 2009, 16:48 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 22:43
Postovi: 33
Crkvu kao vjersku ustanovu poštujem izvan svega, ali ne poštujem naše fratre i popove. Kako da ih poštujem da jedni po drugima pljuju??? Idem u crkvu zbog sebe, a oni bili ili ne na oltaru manje bitno.

Biskup pljuje protiv Gospe, bez ijednog dokaza. Umjesto da narod povezuje, on je taj isti narod podjelio. Žalosno!

Fratri danas žive ko lordovi (samo sam čuo za taj pojam :D ), kupuju automobile vrijedne desetine tisuća maraka, da te glava za boli. Sirotinja otkida od ručka da bi dala lemuzinu, a oni se balahaju. Sramota brate, sramota velika.

U listopadu prošle godine zatekao sam se u jednoj našoj Hercegovačkoj franjevačkoj župi. Dolazi plavi VW Touareg, iz njega izlazi provincijal dr. fra Ivan Sesar.

Obučen kao da je došao na reviju u Milano, košulja, zavrnuti rukavi, preko ramena džemper, u lijevoj ruci drži habet (koji će kasnije obući) u desnoj je lisnica iliti ga pod naški novčanik i mobitel.

Sad ljudi koji stoje pokraj auta se valjaju od smijeha, reče mu jedan priprost čovjek: Fratre sve se nema!? Odgovor našeg provincijala je bio: Ovo su mi dali kod Jelića kao zamjensko, moje je ostalo na servisu! E pa zapitajmo se što vozi, kad mu Touareg služi kao zamjensko vozilo.

Sve ovo napisah samo zato da kažem da se naš katolički kler pokvario, posvađao i imam osjećaj da postoji iz čisto financijskog interesa. Danas ako nemaš 10 maraka za lemuzinu, u crkvu ne idi, poprijeko te svi gledaju.

Novac, novac, novac i novac - to je najbitnije popovima i fratrima. Čast izuzetcima, ali stanje je takvo.

Ispričavam se što sam bio dug u svom prvom postu na ovom forumu ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 12 svi 2009, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
west je napisao/la:
eh da...ja sam i dalje za franjevce u svojoj zupi..:)


Izgleda da nisi svjestan da ti nisi za franjevce, nego za skupinu odmetnika koja postaje sekta!
Zato jer oni nisu franjevci ni po crkvenom zakonu(izbačeni su iz reda od svog franjevačkog provincijala u Mostaru i od franjevačkog generala u Rimu) ni po franjevačkom zavjetu jer su ga prekršili(poslušnost, siromaštvo)!
Da oni poštuju ono za što se zalažu tj. za nauk svetog Frane onda bi narodu rekli da umjesto njih po crkvenom zakonu dolaze drugi i ne bi bili nikakvog problema, ali oni su izdali temelje sv Frane jer su napustili hijerarhiju KC(poslušnost) i jer su zbog uprave nad imovinom izdali zavjet siromaštva!
A neupućenima u problematiku preporučam da pročitaju njihov časopis i sve će im biti jasno !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 12 svi 2009, 19:14 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 01:00
Postovi: 541
Lokacija: HB
zaba1111 je napisao/la:
west je napisao/la:
eh da...ja sam i dalje za franjevce u svojoj zupi..:)


Izgleda da nisi svjestan da ti nisi za franjevce, nego za skupinu odmetnika koja postaje sekta!
Zato jer oni nisu franjevci ni po crkvenom zakonu(izbačeni su iz reda od svog franjevačkog provincijala u Mostaru i od franjevačkog generala u Rimu) ni po franjevačkom zavjetu jer su ga prekršili(poslušnost, siromaštvo)!
Da oni poštuju ono za što se zalažu tj. za nauk svetog Frane onda bi narodu rekli da umjesto njih po crkvenom zakonu dolaze drugi i ne bi bili nikakvog problema, ali oni su izdali temelje sv Frane jer su napustili hijerarhiju KC(poslušnost) i jer su zbog uprave nad imovinom izdali zavjet siromaštva!
A neupućenima u problematiku preporučam da pročitaju njihov časopis i sve će im biti jasno !



ja sam svjestan svega...ali biskup ocigledno nije svjestan stanja na terenu..a to je koliko je narod vezan uz svoje zupnike franjevce....

ako je itko taj koji pravi sektu to je biskup...

i sto se mene tice kada gledam kako gleda vecina obicnih ljudi iz zupe....pratar prije govorio misu...pratar danas govori misu...misa ista ko i prije..slavi se BOG...i velicaju se njegova djela...

sve ostala filozofija izlazi iz okvira shvatanja obicnog malog covjeka i ne zeli sa tim da se zamara..vec samo ultimativno kaze..OCEMO PRATRE NA ZUPI...

a svecenici su tu ipak da sluze narodu..a ne samo da narod puni kesu crkvi...i njihvoj neumjerenosti u autima,jelu , picu i svim ostalim zenalsjkim stvarima....i tu mislim na cijelu crkvu i na franjevce i na dijacezene...

_________________
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 12 svi 2009, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6116
west je napisao/la:


ja sam svjestan svega...ali biskup ocigledno nije svjestan stanja na terenu..a to je koliko je narod vezan uz svoje zupnike franjevce....

ako je itko taj koji pravi sektu to je biskup...


Loptica je prebačena na biskupa, ali njih nije izbacio biskup , nego franjevački general iz Rima i hercegovački franjevački provincijal!
Njihov mjesečnik piše ružne, nekulturne, psovečke tekstove, prokljinju papu, psuju čitavu KC i javno se odriču crvenih uglednika i same KC, Index hr. se , doslovno , ne može s njima mjeriti u neklturi, laži i pljuvanju crkve!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Sukob oko župa u Hercegovini
PostPostano: 13 svi 2009, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 20:57
Postovi: 110
zaba1111 je napisao/la:
west je napisao/la:


ja sam svjestan svega...ali biskup ocigledno nije svjestan stanja na terenu..a to je koliko je narod vezan uz svoje zupnike franjevce....

ako je itko taj koji pravi sektu to je biskup...


Loptica je prebačena na biskupa, ali njih nije izbacio biskup , nego franjevački general iz Rima i hercegovački franjevački provincijal!
Njihov mjesečnik piše ružne, nekulturne, psovečke tekstove, prokljinju papu, psuju čitavu KC i javno se odriču crvenih uglednika i same KC, Index hr. se , doslovno , ne može s njima mjeriti u neklturi, laži i pljuvanju crkve!


Konacno netko tko zaista razumije situaciju.

_________________
Herceg Bosno srce ponosno...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 65 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO