HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 06:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 575 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 29 lis 2019, 22:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
To nije bila srdžba, već dobronameran savet. Pričati o sebi u trećem licu nije odlika normalnih ljudi. To takođe ne mora da znači ni da sui lud, i zato sam te posavetovao da odeš kod profesionalca da utvrdi šta je u pitanju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 29 lis 2019, 23:06 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Carmello Šešelj je napisao/la:
To nije bila srdžba, već dobronameran savet. Pričati o sebi u trećem licu nije odlika normalnih ljudi. To takođe ne mora da znači ni da sui lud, i zato sam te posavetovao da odeš kod profesionalca da utvrdi šta je u pitanju.


Hvala što brinete kao dobar samaritanac.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 29 lis 2019, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Bez obzira na tvoj sarkazam, ja sam stvarno ozbiljan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 10:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
Heero je napisao/la:
Nekuzim sta su bozanske osobe,koji k su prije 2000 godina tamo na bliskom istoku ti rabiji prodavali nepismenim pastirima koncepte trojednosti,sta nisu mogli nekog minitaura,kentaura ili nekog horusa ili slicno izmislit.Neznam sta bi im ovo trebali znacit.Mislim znam da su stvorili monoteizam umjetno kao sto se u egoptu pokusalo ali kako bi ja trebao shvatit da je jedan unitarni bog ali se sastoji od tri osobe pa to je totalno ludo luđe od bosne.


U hinduizmu imaš priču da su svi njihovi bogovi samo aspekti jednog jedinog.
Monoteizam i sve faze prije njega ti obično nastaju u doba velikih carstava.
Jedan vođa=jedan bog.

Imaš točan povijestan razvoj misli.
Od nacionalnog Boga Izraelaca (drugi bogovi postoje, ali su zli), do njihovog prebacivanja na razinu demona u vrijeme Babilonskog ropstva, do univerzalne ideje u doba kršćanstva i doticaja s helenskom filozofijom.

Trojedinost nije ništa čudno u tom spektru.
Bog je postao čovjekom.
Beskonačni ocean se slio u jednu malu baru.
Zar je Bogu išta nemoguće?

Slijed misli je jako zanimljiv, a i dobar.

Carmello Šešelj je napisao/la:
Ceha,
Porediti troje ljudi koje su došli u posetu Abrahamu, sa konceptom trojne prirode Boga, koje se ogleada u Ocu, Sinu (Isusu) i svetom duhu može samo tebi da padne napamet. Jevreji, kao što verovatno znaš, Isusa smatraju najvećim otpadnikom od njihove vere. I verovati da jevreji smatraju Isusa (a i svetog duha) kao dvoje od tri aspekta Boga može samo debilu da padne napamet. Jevrejski bog je Jahve i ima samo jedan, božanski, aspekt. Čak i kada bi njima Isus bio mesija (kao što nije), on ne bi imao ni delić moći Jahvea, po Jevrejima jedinog Boga. Jevreji nemaju koncept trojstva i više aspekata Boga. Bog im je Jahve i niko osim njega.

Sorry, ja sam kao klinac išao na vjeronauk, priča je od tamo.
To je službena dogma katoličke crkve.
A i pravoslavne i od protestantskih.

Židovi smatraju Isusa heretikom, da.
Židovi smatraju boga jednim, ne smatraju ga trojstvom.
Ali današnje židovstvo nije isto kao i ono prije 2 tisuće godina.
Današnje židovstvo je nastavak farizejske tradicije. Ili bolje reći propovjedničke. Farizejstvo ima loše značenje u kršćanstvu, ne i u judaizmu.
Imao si i svećeničko židovstvo (to su "Aaronovi sinovi", svi koji se prezivaju na Kohen), saduceje, a imao si i reformističke pokrete.
Kršćanstvo je nastalo kao refermistički pokret unutar judaizma, naknadno prilagođen helenističkoj filozofiji.
U tom kontekstu ti je i tumačenje dolaska Boga u tri osobe kod Abrahama.
Imaš i spominjanja imena;
https://www.blueletterbible.org/faq/don ... rt_330.cfm

Priča o Trojstvu kod Abrahama ti je još od svetog Augustina;
https://christianity.stackexchange.com/ ... nomination


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 10:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Koja su to tri aspekta Jahvea u koje Jevreji danas navodno veruju. Ne neke opskurne sekte jevreja, nego kako to judaističko trojstvo tumače rabini čije mišljenje poštuje ogromna većina Jevreja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 10:47 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Ceha je napisao/la:
Heero je napisao/la:
Nekuzim sta su bozanske osobe,koji k su prije 2000 godina tamo na bliskom istoku ti rabiji prodavali nepismenim pastirima koncepte trojednosti,sta nisu mogli nekog minitaura,kentaura ili nekog horusa ili slicno izmislit.Neznam sta bi im ovo trebali znacit.Mislim znam da su stvorili monoteizam umjetno kao sto se u egoptu pokusalo ali kako bi ja trebao shvatit da je jedan unitarni bog ali se sastoji od tri osobe pa to je totalno ludo luđe od bosne.


U hinduizmu imaš priču da su svi njihovi bogovi samo aspekti jednog jedinog.
Monoteizam i sve faze prije njega ti obično nastaju u doba velikih carstava.
Jedan vođa=jedan bog.

Imaš točan povijestan razvoj misli.
Od nacionalnog Boga Izraelaca (drugi bogovi postoje, ali su zli), do njihovog prebacivanja na razinu demona u vrijeme Babilonskog ropstva, do univerzalne ideje u doba kršćanstva i doticaja s helenskom filozofijom.

Trojedinost nije ništa čudno u tom spektru.
Bog je postao čovjekom.
Beskonačni ocean se slio u jednu malu baru.
Zar je Bogu išta nemoguće?

Slijed misli je jako zanimljiv, a i dobar.

Carmello Šešelj je napisao/la:
Ceha,
Porediti troje ljudi koje su došli u posetu Abrahamu, sa konceptom trojne prirode Boga, koje se ogleada u Ocu, Sinu (Isusu) i svetom duhu može samo tebi da padne napamet. Jevreji, kao što verovatno znaš, Isusa smatraju najvećim otpadnikom od njihove vere. I verovati da jevreji smatraju Isusa (a i svetog duha) kao dvoje od tri aspekta Boga može samo debilu da padne napamet. Jevrejski bog je Jahve i ima samo jedan, božanski, aspekt. Čak i kada bi njima Isus bio mesija (kao što nije), on ne bi imao ni delić moći Jahvea, po Jevrejima jedinog Boga. Jevreji nemaju koncept trojstva i više aspekata Boga. Bog im je Jahve i niko osim njega.

Sorry, ja sam kao klinac išao na vjeronauk, priča je od tamo.
To je službena dogma katoličke crkve.
A i pravoslavne i od protestantskih.

Židovi smatraju Isusa heretikom, da.
Židovi smatraju boga jednim, ne smatraju ga trojstvom.
Ali današnje židovstvo nije isto kao i ono prije 2 tisuće godina.
Današnje židovstvo je nastavak farizejske tradicije. Ili bolje reći propovjedničke. Farizejstvo ima loše značenje u kršćanstvu, ne i u judaizmu.
Imao si i svećeničko židovstvo (to su "Aaronovi sinovi", svi koji se prezivaju na Kohen), saduceje, a imao si i reformističke pokrete.
Kršćanstvo je nastalo kao refermistički pokret unutar judaizma, naknadno prilagođen helenističkoj filozofiji.
U tom kontekstu ti je i tumačenje dolaska Boga u tri osobe kod Abrahama.
Imaš i spominjanja imena;
https://www.blueletterbible.org/faq/don ... rt_330.cfm

Priča o Trojstvu kod Abrahama ti je još od svetog Augustina;
https://christianity.stackexchange.com/ ... nomination


Citat:
14 - Great Brahmas (Maha brahma): One of this realm's most famous inhabitants is the Great Brahma, a deity whose delusion leads him to regard himself as the all-powerful, all-seeing creator of the Universe. According to the Brahmajāla Sutta, a Mahā brahmā is a being from the Ābhāsvara worlds who falls into a lower world through exhaustion of his merits and is reborn alone in the Brahma-world; forgetting his former existence, he imagines himself to have come into existence without cause.


Citat:
Nasadiya Sukta

7. Whence all creation had its origin,
the creator, whether he fashioned it or whether he did not,
the creator, who surveys it all from highest heaven,
he knows — or maybe even he does not know.


Evo iz prve ruke da se vidi kako je budizmu i hinduizmu poznat monoteistički koncept stvoritelja svemirai i kako se sprdaju s tim konceptom. Budizam tvrdi da je "stvoritelj" u srednjem redu dimenzija stvarnosti i da si umišlja da je stvorio svemir jer nakon cikličkog ponovnog rađanja zaboravlja šta je bilo prethodno. Hinduizam tvrdi da stvoritelj iz najvišeg neba možda ni sam ne zna odakle je došlo stvaranje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 13:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
Carmello Šešelj je napisao/la:
Koja su to tri aspekta Jahvea u koje Jevreji danas navodno veruju. Ne neke opskurne sekte jevreja, nego kako to judaističko trojstvo tumače rabini čije mišljenje poštuje ogromna većina Jevreja.


Ne čitaš me, jbt :D

Današnji Židovi su potomci škole propovjedničko farizejizma, oni nemaju aspekte.
Imaju svoju Toru i komade svetih knjiga i to je to.
Za posjetu Abrahamu vjeruju da je to bio Bog s 2 anđela, a svako mi tumače pričom o "kraljevskom mnoštvu".

Ali današnji muslimani ti tvrde da se El u starom zavjetu čitalo kao Alah, to ti je ta retroaktivna povijest.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 13:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
Purger111 je napisao/la:
Citat:
14 - Great Brahmas (Maha brahma): One of this realm's most famous inhabitants is the Great Brahma, a deity whose delusion leads him to regard himself as the all-powerful, all-seeing creator of the Universe. According to the Brahmajāla Sutta, a Mahā brahmā is a being from the Ābhāsvara worlds who falls into a lower world through exhaustion of his merits and is reborn alone in the Brahma-world; forgetting his former existence, he imagines himself to have come into existence without cause.


Citat:
Nasadiya Sukta

7. Whence all creation had its origin,
the creator, whether he fashioned it or whether he did not,
the creator, who surveys it all from highest heaven,
he knows — or maybe even he does not know.


Evo iz prve ruke da se vidi kako je budizmu i hinduizmu poznat monoteistički koncept stvoritelja svemirai i kako se sprdaju s tim konceptom. Budizam tvrdi da je "stvoritelj" u srednjem redu dimenzija stvarnosti i da si umišlja da je stvorio svemir jer nakon cikličkog ponovnog rađanja zaboravlja šta je bilo prethodno. Hinduizam tvrdi da stvoritelj iz najvišeg neba možda ni sam ne zna odakle je došlo stvaranje.


Da.
Monoteizam je obično preslikavanje ljudskog društva, odnosno velikih carstava.

Budizam oko nekih stvari ni nije religija, više skup etičkih stavova, a hinduizam ima gomilu kultova.
No monoteizam i ideja o jednom bogu, stvoritelju, je manje-više univerzalna, iako je više puta nastajala i evoluirala u različitim uvjetima i društvima.
Obično se vezuje uz velika carstva :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 13:55 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Ceha je napisao/la:
Za posjetu Abrahamu vjeruju da je to bio Bog s 2 anđela, a svako mi tumače pričom o "kraljevskom mnoštvu".

Ali današnji muslimani ti tvrde da se El u starom zavjetu čitalo kao Alah, to ti je ta retroaktivna povijest.


Nisam shvatio ni jedno no drugo.

Za dva anđela i Boga tvrde da je to 'kraljevski mnoštvo', što bi to značilo? Da su i anđeli Bog?

A za muslimane što ste napisali nije mi ništa jasno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
Instruktor je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Za posjetu Abrahamu vjeruju da je to bio Bog s 2 anđela, a svako mi tumače pričom o "kraljevskom mnoštvu".

Ali današnji muslimani ti tvrde da se El u starom zavjetu čitalo kao Alah, to ti je ta retroaktivna povijest.


Nisam shvatio ni jedno no drugo.

Za dva anđela i Boga tvrde da je to 'kraljevski mnoštvo', što bi to značilo? Da su i anđeli Bog?

A za muslimane što ste napisali nije mi ništa jasno.


Ne.

Dakle:

1. Kod Abrahama dolazi Bog.
Dolazi u 3 osobe.
Židovi tumače da je samo 1. osoba Bog, a da su ostale 2 anđeli.

2. U starom zavjetu se često upotrebljava množina za Boga. Elohim.
https://en.wikipedia.org/wiki/Elohim
Židovi to tumače na lingvistički način, kao kad kralj neke zemlje za sebe upotrebljava mi.
Trinitaristi to tumače na način da se tako pokazuju 3 osobe.

3. Muslimani tvrde da se riječ El (Bog) u starom zavjetu, kojom se označavao Bog, izgovarala Alah.
Da se to slovo čitalo Alah.
Semitska pisma obično ne označavaju samoglasnike (osim nekim točkicama), pa je realno zapisano samo L.
https://en.wikipedia.org/wiki/El_(deity)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 17:18 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Ceha je napisao/la:

1. Kod Abrahama dolazi Bog.
Dolazi u 3 osobe.
Židovi tumače da je samo 1. osoba Bog, a da su ostale 2 anđeli.


Pa zar nije takav i katolički nauk? Anđeli nisu Bogovi. Ni Otac ni Duh se ne mogu tako materijalno pojavit nego samo Sin, dakle Isus. A ta osoba koja je došla s dva anđela je zapravo Isus. Za Židove je ta osoba Bog. Dakle tu se katolici slažu sa Židovima da je jedna od osoba Bog. Odnosno u ovome što sam rekao nema razlike među Židovima i katolicima oko tog događaja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 18:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ceha je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Koja su to tri aspekta Jahvea u koje Jevreji danas navodno veruju. Ne neke opskurne sekte jevreja, nego kako to judaističko trojstvo tumače rabini čije mišljenje poštuje ogromna većina Jevreja.


Ne čitaš me, jbt :D

Današnji Židovi su potomci škole propovjedničko farizejizma, oni nemaju aspekte.
Imaju svoju Toru i komade svetih knjiga i to je to.
Za posjetu Abrahamu vjeruju da je to bio Bog s 2 anđela, a svako mi tumače pričom o "kraljevskom mnoštvu".

Ali današnji muslimani ti tvrde da se El u starom zavjetu čitalo kao Alah, to ti je ta retroaktivna povijest.

Znači ne posmatraju Boga kao tri aspekta jedne celine. U dalekoj prošlosti je bilo pokušaja da se to uvede, ali se nije primilo.

Što dalje znači da su danas relevantni koliko i Arijanci u hrišćansim crkvama, uz razliku da su Arijanci postojali dalko posle ovih jevrejskih reformatora gledanja na prirodu Boga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 18:49 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Današnji "Židovi" su talmudisti (često zapravo etnički Kazari), a Crkva je Izrael (duhovno, a i fizički djelomično)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 19:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Znaci svaki trag politeizma u judaizmu, iz ranijih paganskog semitskih religija, proglasit ćemo za Trojstvo. :D

I onda se netko buni kad se kaže da je Trojstvo cisti politeizam.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
Instruktor je napisao/la:
Ceha je napisao/la:

1. Kod Abrahama dolazi Bog.
Dolazi u 3 osobe.
Židovi tumače da je samo 1. osoba Bog, a da su ostale 2 anđeli.


Pa zar nije takav i katolički nauk? Anđeli nisu Bogovi. Ni Otac ni Duh se ne mogu tako materijalno pojavit nego samo Sin, dakle Isus. A ta osoba koja je došla s dva anđela je zapravo Isus. Za Židove je ta osoba Bog. Dakle tu se katolici slažu sa Židovima da je jedna od osoba Bog. Odnosno u ovome što sam rekao nema razlike među Židovima i katolicima oko tog događaja.


Nije.
Sv Augustin je rekao da je Bog došao u 3 osobe, u obliku Oca, Sina i Duha Svetoga.
Anđeli nisu bogovi, riječ znači glasnik na starogrčkom.
Materijalno ti se bog može pojaviti u obliku ribe, žabe, bilo čega.
Bogu je sve moguće.
Katolička nauka je da postoje 3 osobe u jednom Bogu.
No samo jedna od njih ima i potpunu ljudsku narav, to je Isus Krist.
Shvaćaš?

Židovi vide Boga i 2 anđela.
Katolici vide Boga u 3 osobe.
Razlika je valjda očita.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ceha je napisao/la:

Ne čitaš me, jbt :D

Današnji Židovi su potomci škole propovjedničko farizejizma, oni nemaju aspekte.
Imaju svoju Toru i komade svetih knjiga i to je to.
Za posjetu Abrahamu vjeruju da je to bio Bog s 2 anđela, a svako mi tumače pričom o "kraljevskom mnoštvu".

Ali današnji muslimani ti tvrde da se El u starom zavjetu čitalo kao Alah, to ti je ta retroaktivna povijest.

Znači ne posmatraju Boga kao tri aspekta jedne celine. U dalekoj prošlosti je bilo pokušaja da se to uvede, ali se nije primilo.

Što dalje znači da su danas relevantni koliko i Arijanci u hrišćansim crkvama, uz razliku da su Arijanci postojali dalko posle ovih jevrejskih reformatora gledanja na prirodu Boga.


Da, uz bitne razlike.
Arijanaca više nema.
A židova koji su vidli 3 božanske osobe u Abrahama ima.
Samo se zovu kršćani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 20:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
Robbie MO je napisao/la:
Znaci svaki trag politeizma u judaizmu, iz ranijih paganskog semitskih religija, proglasit ćemo za Trojstvo. :D

I onda se netko buni kad se kaže da je Trojstvo cisti politeizam.


Kad nije :)
Da se gleda svaki trag politeizma u judaizmu, gledali bi kipiće, kumire i raznorazne idole, kaj su postojali do babilonskog ropstva.

Pogledaj si i razliku između Samaritanaca, ostalo je još 30 familija na jednoj planini :D
https://en.wikipedia.org/wiki/Samaritans
Oni su zadnji ostaci sjeverne verzije ranog judaizma.

Dečki, zakaj imam feeling da pričam s amterima, dajte skockajte se :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32145
Ceha je napisao/la:
Dečki, zakaj imam feeling da pričam s amaterima, dajte skockajte se :D


:zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21660
Mar-kan je napisao/la:
Ceha je napisao/la:
Dečki, zakaj imam feeling da pričam s amaterima, dajte skockajte se :D


:zubati


Pa triputa objašnjavati posjetu Abrahamu, onak :D

Očekuje se neko znanje materije :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 21:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ceha je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Znači ne posmatraju Boga kao tri aspekta jedne celine. U dalekoj prošlosti je bilo pokušaja da se to uvede, ali se nije primilo.

Što dalje znači da su danas relevantni koliko i Arijanci u hrišćansim crkvama, uz razliku da su Arijanci postojali dalko posle ovih jevrejskih reformatora gledanja na prirodu Boga.


Da, uz bitne razlike.
Arijanaca više nema.
A židova koji su vidli 3 božanske osobe u Abrahama ima.
Samo se zovu kršćani.

Znači smatraš hrišćane jevrejskom sektom. Za divno čudo, i ja to smatram. Složili smo se u nečemu. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 22:44 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Bog kao Presveto Trojstvo, objavio se prilikom Isusova krštenja na rijeci Jordan: "Kad se krstio sav narod, krstio se i Isus. I dok se molio, rastvori se nebo, siđe na nj Duh Sveti u tjelesnom obličju, poput goluba, a glas se s neba zaori: "Ti si Sin moj, Ljubljeni! U tebi mi sva milina! (Lk 3,21-22)"

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Trojstvo

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 22:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32145
Carmello Šešelj je napisao/la:
Ceha je napisao/la:

Da, uz bitne razlike.
Arijanaca više nema.
A židova koji su vidli 3 božanske osobe u Abrahama ima.
Samo se zovu kršćani.

Znači smatraš hrišćane jevrejskom sektom. Za divno čudo, i ja to smatram. Složili smo se u nečemu. :zubati

Kršćanstvo i jeste judaizam, u kojem su se ostvarila stoljetna nadanja u liku i djelu Krista.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 23:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Mar-kan je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Znači smatraš hrišćane jevrejskom sektom. Za divno čudo, i ja to smatram. Složili smo se u nečemu. :zubati

Kršćanstvo i jeste judaizam, u kojem su se ostvarila stoljetna nadanja u liku i djelu Krista.


Jednako koliko su i muslimani kršćani kojima je Bog dao najnoviju objavu.

Kršćanstvo je prestalo biti judaizam onda kada je Pavao odlučio da kršćanstvo neće koristiti obrezivanje, šabat, i "613" (tradicionalni broj) ostalih naredbi iz Tore, a posebno kada je odbačen striktni monoteizam.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 23:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Instruktor je napisao/la:
Bog kao Presveto Trojstvo, objavio se prilikom Isusova krštenja na rijeci Jordan: "Kad se krstio sav narod, krstio se i Isus. I dok se molio, rastvori se nebo, siđe na nj Duh Sveti u tjelesnom obličju, poput goluba, a glas se s neba zaori: "Ti si Sin moj, Ljubljeni! U tebi mi sva milina! (Lk 3,21-22)"

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Trojstvo


Znači od tri člana kršćanskog troboboga svi su muškoga roda

Jahve = otac (musko)
Sin = musko
Duh Sveti = muški dinosaur (ptica)

Trojstvo dakle nije equal opportunity deity. :zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: TROJSTVO .... objašnjenje
PostPostano: 30 lis 2019, 23:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32145
Robbie MO je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Kršćanstvo i jeste judaizam, u kojem su se ostvarila stoljetna nadanja u liku i djelu Krista.


Jednako koliko su i muslimani kršćani kojima je Bog dao najnoviju objavu.

Kršćanstvo je prestalo biti judaizam onda kada je Pavao odlučio da kršćanstvo neće koristiti obrezivanje, šabat, i većinu ostalih naredbi iz Tore, a posebno kada je odbačen striktni monoteizam.

Bavljenje Pavlovim pismima zahtijeva malo veće poznavanje Biblije od elementarnog.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 575 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 39 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO