HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 00:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 300 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 29 ožu 2019, 18:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Postoji citav jedan sakrament koji pokusava "hakirati" tu teolosku krscanstvu predodzbu zagrobnog zivota.

To je bolesnicko pomazanje i zadnja ispovijed, gdje teski bolesnik pokusava "naciljati" kada ce tocno umrijeti da sjebe raj-pakao sistem preko ispovijedi u zadnjoj sekundi.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 29 ožu 2019, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30479
Robbie MO je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:


Da je to tako, mala djeca se ne bi mogla spasiti. Nemaju pojma ni o kakvom kraljevstvu, niti o lojalnosti.

Ali ona se čak ne moraju ni ispovijedati, idu shortcutom u raj. Kako to ako nikome nisu izrazili lojalnost?

E pa tako što su čista srca. Nemaju zla u sebi, nemaju grijeha.

Dvije glavne zapovijedi kršćanstva su zapovijedi ljubavi.

Pročitaj "Hvalospjev ljubavi" za više informacija o usporedbi vjere i ljubavi.


Idu ako su krstena.

Inace, ideja Pakla i pretpostavka da vecina ljudi ide u Pakao, dovodi do jednog šašavog ali potpuno logicnog zakljucka: svaki roditelj krscanin ako voli svoje dijete, najbolje je da ga zadavi u kolijevci, ili pobaci. Jer ga tako stiti od odraslog života, grijeha koje moze nakupiti i velike mogucnosti da ide u Pakao ako se ne ispovjedi 5 sekundi prije smrti, a ovih jadnih 70 godina zivota na Zemlji "nije nista" u usporedbi s vjecnim rajskim vrtom, jel.

Ako netko misli da je bolesna ideja zadaviti dijete u kolijevci da bi išlo u raj, malo dalje nešto slično se tome upravo događa - mnoge muslimanske majke podrzavaju sinove teroriste samoubojice jer idu u raj, raduju se smrti djeteta upravo radi islamske teologije raja.


Ne bih znao u vezi islamista. Ozbirom koliko islamskih učenjaka podržava samoubojice, može biti da je to i istina.

Katolički teolozi to ne podržavaju, nisam čuo ni jednoga, prije svega jer se to onda kosi sa prvom zapovijedi.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 29 ožu 2019, 18:25 
Offline

Pridružen/a: 01 sij 2015, 21:05
Postovi: 2993
Robbie MO je napisao/la:
master_mind_ je napisao/la:
Neprijateljstvo Židova prema Kaanacima je bilo opreprihvaćeno jer Kaanci su po Bibliji bili starosjedioci Izraela dok su sami Židovi došli iz Egipta nešto kasnije. U tom kontekstu se može gledati Isusove nacionalističke izjave. Postoje antisemitističke izjave od Isusa. Valjda napomenuti da je Isus nazvao Židove "đavoljom djecom" tijekom jedne žestoke rasprave koje je vodio sa Židovima. Ivanovo evanđelje 8: 37-46



Međutim, niti Židovi mu nisu ostali dužni, u istom poglavlju odmah nakon gore navedenog paragrafa piše što su mu Židovi replicirali:




Glupost.
Isus je Zidov obrezanog penisa, Gospa je 1/1 Zidovka koja sasvi sigurno slavi Shabbat svakog petka navecer, Josip je Zidov, apostoli su Zidovi, u zidovskoj zemlji okruzeni rodjacima Zidovima i sunarodnjacima Zidovima. Krscanstvo je zidovska ideja. Nije ni americka, ni hrvatska, ni srpska, nego zidovska. Isto kao sto je mormonizam americka ideja ili zoroastrijanizam iranska.
To kao da govoris da "Kolinda se svadja s Hrvatima" na ulicama Zagreba ili da su "Amerikanci ubili JFK".

Zašto onda Židovi uzimaju upravo ta poglavlja iz Ivanovog evanđelja kao krunski dokaz da je kršćanstvo u suštini antisemitska religija?

Evo pročitaj što jedan kolumnist piše
https://www.jpost.com/Blogs/The-Jewish- ... vil-375836


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 29 ožu 2019, 18:34 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
master_mind_ je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Glupost.
Isus je Zidov obrezanog penisa, Gospa je 1/1 Zidovka koja sasvi sigurno slavi Shabbat svakog petka navecer, Josip je Zidov, apostoli su Zidovi, u zidovskoj zemlji okruzeni rodjacima Zidovima i sunarodnjacima Zidovima. Krscanstvo je zidovska ideja. Nije ni americka, ni hrvatska, ni srpska, nego zidovska. Isto kao sto je mormonizam americka ideja ili zoroastrijanizam iranska.
To kao da govoris da "Kolinda se svadja s Hrvatima" na ulicama Zagreba ili da su "Amerikanci ubili JFK".

Zašto onda Židovi uzimaju upravo ta poglavlja iz Ivanovog evanđelja kao krunski dokaz da je kršćanstvo u suštini antisemitska religija?

Evo pročitaj što jedan kolumnist piše
https://www.jpost.com/Blogs/The-Jewish- ... vil-375836


Pa ja upravo govorim da je onaj koji je pisao te stihove pisao glupost, i iz ocite pozicije da se krivnja svali s Rimljana (gdje se roba bolje prodaje) na Zidove (gdje roba nije prosla).

Mnoge su indikacije u Novom Zavjetu da je Isus zidovski nacionalist i da je mozda i organizirao svojevrsnu pobunu protiv Rimljana (recimo priča o svinjama - grb rimske legije koja je okupirala Judeju, i istjerivanje demona koji se odaziva na "Legija" i koji uskace u svinje koje se strovaljuju u Sredozemno more i utapaju - jasna aluzija na protjerivanje Rimljana), a i Rimljani ga ne bez razloga pitaju o placanju poreza (zeloti su bili protiv placanja poreza Rimu) znaci vide ga kao potencijalnog organizatora pobune protiv rimske drzave, i rimski vojnici izvode vrlo okrutnu smrtnu kaznu, to se sve u evanđeljima ušminkalo i okrenulo na pro-rimski spin. Sama cinjenica da rimski prelat koji je Isusa osudio na smrt se u krscanstvu ne smatra negativcem govori do koje mjere je taj PR i spin isao. Jasno ne mozes govoriti da su "krivi" oni kojima tu vjeru najbolje prodajes. Valja se prilagoditi trzistu.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 29 ožu 2019, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Naša Kvačica je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Idu ako su krstena.

Inace, ideja Pakla i pretpostavka da vecina ljudi ide u Pakao, dovodi do jednog šašavog ali potpuno logicnog zakljucka: svaki roditelj krscanin ako voli svoje dijete, najbolje je da ga zadavi u kolijevci, ili pobaci. Jer ga tako stiti od odraslog života, grijeha koje moze nakupiti i velike mogucnosti da ide u Pakao ako se ne ispovjedi 5 sekundi prije smrti, a ovih jadnih 70 godina zivota na Zemlji "nije nista" u usporedbi s vjecnim rajskim vrtom, jel.

Ako netko misli da je bolesna ideja zadaviti dijete u kolijevci da bi išlo u raj, malo dalje nešto slično se tome upravo događa - mnoge muslimanske majke podrzavaju sinove teroriste samoubojice jer idu u raj, raduju se smrti djeteta upravo radi islamske teologije raja.


Ne bih znao u vezi islamista. Ozbirom koliko islamskih učenjaka podržava samoubojice, može biti da je to i istina.

Katolički teolozi to ne podržavaju, nisam čuo ni jednoga, prije svega jer se to onda kosi sa prvom zapovijedi.

Prva zapovest je "Ja sam tvoj Bog i nećeš imati drugih bogova osim mene"

Čini mi se da si malo pobrkao redosled zapovesti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 29 ožu 2019, 18:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32145
Robbie MO je napisao/la:
Ako netko misli da je bolesna ideja zadaviti dijete u kolijevci da bi išlo u raj, malo dalje nešto slično se tome upravo događa - mnoge muslimanske majke podrzavaju sinove teroriste samoubojice jer idu u raj, raduju se smrti djeteta upravo radi islamske teologije raja.

Što veli 5. zapovijed?

Čime se budala ponosi, pametan se stidi. Tako i ti bolesnici koji se raduju smrti djeteta, koje širi i nanosi smrt drugima, a u temelju svega iskrivljena teologija. Kao što Isus kaže, po plodovima njihovim znaćete tko je tko...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 29 ožu 2019, 18:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69259
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Carmello Šešelj je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ne bih znao u vezi islamista. Ozbirom koliko islamskih učenjaka podržava samoubojice, može biti da je to i istina.

Katolički teolozi to ne podržavaju, nisam čuo ni jednoga, prije svega jer se to onda kosi sa prvom zapovijedi.

Prva zapovest je "Ja sam tvoj Bog i nećeš imati drugih bogova osim mene"


Iz koje se vidi da drugi bogovi postoje i stvarni su. :zubati

Inace, cemu ljubomora na Miki Mausa?

Ova zapovijed vjerojatno potjece od pocetnog razvoja monoteizma, koji se razvio tako sto su se Izraeliti "opredjelili" da slave i caste samo jednog odabranog boga, a ostale bogove su odlucili potpuno zanemariti i ne prinositi im zrtve. Vjerojatno se tek kasnije razvija ideja da ostali bogovi zapravo uopce ne postoje. A zapovijed je ostala u originalnom obliku.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 29 ožu 2019, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30479
Carmello Šešelj je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ne bih znao u vezi islamista. Ozbirom koliko islamskih učenjaka podržava samoubojice, može biti da je to i istina.

Katolički teolozi to ne podržavaju, nisam čuo ni jednoga, prije svega jer se to onda kosi sa prvom zapovijedi.

Prva zapovest je "Ja sam tvoj Bog i nećeš imati drugih bogova osim mene"

Čini mi se da si malo pobrkao redosled zapovesti.


Carmello uozbilji se. Koja je šansa da sam ja pobrkao redoslijed zapovijedi? To se kod nas uči u prvom osnovne i ponavlja dok si živ. Kao da si mi rekao zaboravio si kako se zoveš. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 29 ožu 2019, 19:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30479
Mar-kan je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Ako netko misli da je bolesna ideja zadaviti dijete u kolijevci da bi išlo u raj, malo dalje nešto slično se tome upravo događa - mnoge muslimanske majke podrzavaju sinove teroriste samoubojice jer idu u raj, raduju se smrti djeteta upravo radi islamske teologije raja.

Što veli 5. zapovijed?

Čime se budala ponosi, pametan se stidi. Tako i ti bolesnici koji se raduju smrti djeteta, koje širi i nanosi smrt drugima, a u temelju svega iskrivljena teologija. Kao što Isus kaže, po plodovima njihovim znaćete tko je tko...


Amen.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 29 ožu 2019, 20:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32145
Robbie MO je napisao/la:
Iz evandjelja po Mateju poprilicno je ocito da Isus originalno nije uopce htio obracati se strancima (nežidovima), ili formiranje nove religije, pogotovo ne univerzalne svjetske, nego je htio da se nametne kao novi prorok u judaizmu i da uvjeri Židove da je Mesija.

Da ukratko odgovorim na ovaj prvi post, jer tema je otišla na sve strane, od raja do pakla...

U Božjem Planu Spasenja, znajući da će ljudi zastraniti, Bog je izabrao jedan narod da preko njega pokaže svijetu svoj koncept, pa kome se svidi, ako želi neka prihvati.
Ponovljeni Zakon:
Citat:
Vidite, učim vas zakone i naredbe, kako mi ih naloži Gospod, Bog moj, da po njima radite u zemlji, u koju ulazite, da je uzmete u posjed.
Držite i izvršujte ih, jer to će vas u očima poganskih naroda učiniti mudrima i razumnima. Kad oni čuju sve te zakone, reći će: Doista, taj veliki narod mudar je i razuman narod.


Židovi su puno puta odbacili Boga, pa nastradali, tako su u Isusovo doba na zemlji bili pod okupacijom Rimljana. Dakle, Isus dolazi da pozove (prvenstveno) Židove da se vrate svom Bogu i da na taj način ponovno budu pod Božjom zaštitom, i da budu kao primjer za druge. Taj Njegov poziv , logično, najbolje mogu da razumiju Židovi jer su od malena učeni Tanahu, tj. Starom zavjetu.

Citat:
Mar-kan je napisao/la:
Tehnički,to nije "zakon", nego Savez sa Bogom,na dobrovoljnoj osnovi, bez prisile. Pisao sam već o tome - Bog je preko Izraelaca, kao izabranog naroda,predstavio svoj koncept koji su oni trebali da predstave ostalim narodima koji nisu bili upoznati sa Živim Bogom, da se što više ljudi uključi u Plan spasenja.

Međutim,izabrani narod je prihvatio i neznabožačke religije,što bi rekli narodnim jezikom, šarao i radio kompromise sa zlom, što im se obijalo o glavu kroz povijest, odrekao se Božjeg zakona manje ili više, plus umjesto da su svijetu pokazali prvobitni Božji naum, oni su to ljubomorno "krili" i zatvorili u svoje ljudske okvire, poput rabinskog judaizma koji je u suštini ljudska i pogrešna interpretacija prave vjere, o ostalim sektama da i ne govorimo.
Jedino su Mesijanski Židovi ostali na nekom pravom putu, kao i karaite, s tim da ovi potonji ne prihvataju (još) Isusa kao Mesiju.



Tijekom tog vremena Isusovog boravka na Zemlji, bilo je slučajeva da su dolazili i tzv. neznabošci, i pokazivali vjeru u židovskog Boga, kao što je slučaj sa ovom ženom.
Glede prijevoda, na hebrejskom piše "psima".

Dakle, ni govora o formiranju neke nove religije, uvjeravanja itd. Kršćanstvo i jeste judaizam, u kojem su se ostvarila stoljetna nadanja u liku i djelu Isusa Krista. To bukvalno piše u Jeruzalemskoj Bibliji!




Još neki stari postovi i tekstovi, koji imaju dodira sa temom:

................................................................................................................
Mar-kan je napisao/la:
Amidza je napisao/la:
Markane, judaizam je sinagoga sotone i nije ih bez razloga Isa a.s prokleo za sva vremena. Bog ih izabrao da budu njegov narod, nacija propovijednika koja će drugima svijetliti primjerom bogobojaznosti. Toliko su puta izigrali Boga i na kraju su izgubili njegovu milost. Odavno oni nisu the chosen people.

Kuça napuštena, presušeno drvo, kako ih je ono još Isa a.s kitio?


Veliki broj ljudi ne razumije pojam "judaizma" i tko je Hebrej - Židov - Izraelac...

Sv. Pavao veli...
Citat:
Ta nije Židov tko je Židov naizvana i nije obrezanje ono izvana, na tijelu, nego pravi je Židov u nutrini i pravo je obrezanje u srcu, po duhu, ne po slovu. Pohvala mu nije od ljudi, nego od Boga.


Pavle objašnjava da osoba koja je prirodni potomak Abrahama, Izaka i Jakova, nije u Božjim očima pravi Hebrej. To uopće ne kvalifikuje tu osobu za pripadnost Izraelu. Bog je Izraelu dao tri oca iz vrlo posebnog razloga, oni su bili prototip onoga kakva Božja djeca trebaju biti. Osobine ova tri čovjeka su te koje nekog kvalifikuju da bude pravi Izraelac.

Jedan od glavnih propusta Židova je što nisu shvatili Božju namjeru u davanju tri oca. Bog je Izraelu dao tri oca, a pod tim su Židovi podrazumijevali da svatko tko je prirodno dijete ili prirodni potomak ova tri čovjeka sačinjava Božje izabrane ili Božji Izrael. To nije ono što je Bog namjeravao .Bog je dao Izraelu tri oca da bi predstavljali duhovnu djecu Njegovog naroda. Samo oni koji imaju Abrahamovu vjeru,i koji su rođeni "odozgo" kao Izak, i čija vjera će istrajati do kraja poput Jakovljeve, čine pravi Izrael, ali oni to nisu uvidjeli.

Ova pogreška ih je odvela u još veću tragediju koja se tiče Evanđelja. Pogrešno su shvatili način na koji Bog spasava ljude. Taj način su tražili djelima, a ne vjerom. Pogrešno su shvatili Božja obećanja Abrahamu i njegovom potomstvu, kontajući da je Bog imao (samo) njih na umu.
Mislili su da spasenje dolazi nasljeđem i djelima zakona koji im je Bog dao preko Mojsija i zato su propustili da uvide da je Isus bio ispunjenje obećanja. Stoga su odbacili Evanđelje.

Židovi su, iako je Bog nekoliko puta pokušavao da ispravi problem i da popravi njihove zablude, tvrdoglavo odbacivali Evanđelje, tako da je na kraju svoje službe Isus morao reći to što slično ti spominješ u svom postu...
Citat:
"Jeruzaleme, Jeruzaleme, koji ubijaš proroke i kamenuješ one što su tebi poslani! Koliko li puta htjedoh okupiti djecu tvoju kao što kvočka okuplja piliće pod krila,i ne htjedoste.Evo, napuštena vam kuća.Doista, kažem vam, odsada me nećete vidjeti dok ne reknete: Blagoslovljen Onaj koji dolazi u ime Gospodnje!


Kaže se da je to tragedija doslovnog Izraela i njihova povijest je zabilježena u Svetom Pismu da bi mi (kršćani - koji vjeruju u Krista) iz ove tragedije izvukli pouke. Suština ovih pouka je da mnogi ljudi danas revnuju za Boga , ali nemaju znanja, ne znaju što je Božja volja i upadaju u iste ili sične greške kao Židovi nekada. To može da bude put u propast.

Odbacivanje Židova nije potpuno i konačno, jer se ostavlja mogućnost da svaki pojedinac koji prihvati Evanđelje bude spašen...
Citat:
Pitam dakle: Zar je Bog odbacio narod svoj? Nipošto? Ta i ja sam Izraelac, iz potomstva Abrahamova, plemena Benjaminova.
Nije Bog odbacio naroda svojega koga predvidje. Ili zar ne znate što veli Pismo, ono o Iliji - kako se tuži Bogu na Izraela:
Gospode, proroke tvoje pobiše, žrtvenike tvoje porušiše; ja ostadoh sam i još mi o glavi rade.
Pa što mu veli Božji glas? Ostavih sebi sedam tisuća ljudi koji ne prignuše koljena pred Baalom.
Tako dakle i u sadašnje vrijeme postoji Ostatak po milosnom izboru.
Ako pak po milosti, nije po djelima; inače milost nije više milost!
Što dakle? Što Izrael ište, to nije postigao, ali izabrani postigoše. Ostali pak otvrdnuše,
kao što je pisano: Dade im Bog duh obamrlosti, oči da ne vide, uši da ne čuju sve do dana današnjega.
I David veli: Nek im stol pred njima bude zamkom, i mrežom, i stupicom, i plaćom.
Nek im potamne oči da ne vide i leđa im zauvijek pogni!
Pitam dakle: jesu li posrnuli da propadnu? Nipošto! Naprotiv: po njihovu posrtaju spasenje poganima da se tako oni, Židovi, izazovu na ljubomor.
Pa ako je njihov posrtaj bogatstvo za svijet, i njihovo smanjenje bogatstvo za pogane, koliko li će više to biti njihov puni broj?
Vama pak, poganima, velim: ja kao apostol pogana službu svoju proslavljam
ne bih li na ljubomor izazvao njih, tijelo svoje, i spasio neke od njih.
Jer ako je njihovo odbačenje izmirenje svijeta, što li će biti njihovo prihvaćanje ako ne oživljenje od mrtvih?
Ako li su prvine svete, sveto je i tijesto; ako li je korijen svet, svete su i grane.
Pa ako su neke grane odlomljene, a ti, divlja maslina, pricijepljen umjesto njih, postao suzajedničar korijena, sočnosti masline,
ne uznosi se nad grane. Ako li se hoćeš uznositi - ne nosiš ti korijena, nego korijen tebe.
Reći ćeš na to: grane su odlomljene da se ja pricijepim.
Dobro! Oni su zbog nevjere odlomljeni, a ti po vjeri stojiš. Ne uznosi se, nego strahuj!
Jer ako Bog ne poštedje prirodnih grana, ni tebe neće poštedjeti.
Promotri dakle dobrotu i strogost Božju: strogost na palima, a dobrotu Božju na sebi ako ostaneš u toj dobroti, inače ćeš i ti biti odsječen.
A i oni, ako ne ostanu u nevjeri, bit će pricijepljeni; ta moćan je Bog da ih opet pricijepi.
Doista, ako si ti, po naravi divlja maslina, odsječen pa mimo narav pricijepljen na pitomu maslinu, koliko li će lakše oni po naravi biti pricijepljeni na vlastitu maslinu!
Jer ne bih htio, braćo, da budete sami po sebi pametni, a da ne znate ovo otajstvo: djelomično je otvrdnuće zadesilo Izraela dok punina pogana ne uđe.
I tako će se cio Izrael spasiti, kako je pisano: Doći će sa Siona Otkupitelj, odvratit će bezbožnost od Jakova.
I to će biti moj Savez s njima, kad uklonim grijehe njihove.
U pogledu evanđelja oni su, istina, protivnici poradi vas, ali u pogledu izabranja oni su ljubimci poradi otaca.
Ta neopozivi su dari i poziv Božji!
Doista, kao što vi nekoć bijaste neposlušni Bogu, a sada po njihovoj neposlušnosti zadobiste milosrđe
tako i oni sada po milosrđu vama iskazanu postadoše neposlušni da i oni sada zadobiju milosrđe.
Jer Bog je sve zatvorio u neposlušnost da se svima smiluje.
O dubino bogatstva, i mudrosti, i spoznanja Božjega! Kako li su nedokučivi sudovi i neistraživi putovi njegovi!
Doista, tko spozna misao Gospodnju, tko li mu bi savjetnikom?
Ili: tko ga darom preteče da bi mu se uzvratiti moralo?
Jer sve je od njega i po njemu i za njega! Njemu slava u vjekove! Amen.


Pavao kaže da su Židovi kao narod odbacili Mesiju, a Bog je uzeo Evanđelje i dao ga neznabošcima. On će ga davati neznabošcima dok svatko ne dobije šansu da prihvati ili odbaci Evanđelje. Kad Bog da neznabožačkom svijetu svaku moguću priliku da čuju Evanđelje, i kad se bude propovijedalo pred kraj vremena po čitavom svijetu kao što je Isus najavio, i Židovi će čuti tu poruku. Biće onih koji će prihvatiti svog Spasitelja,a "legalistima" nek' je Bog na pomoći...

......................................................................................................




Robbie MO je napisao/la:
Zašto apostoli poslije počinju propovijedati nežidovima?
Jer su doživjeli očiti neuspjeh propovijedajući svojim sunarodnjacima.

Odgovor se nalazi u gornjem citatu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 29 ožu 2019, 22:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Naša Kvačica je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Prva zapovest je "Ja sam tvoj Bog i nećeš imati drugih bogova osim mene"

Čini mi se da si malo pobrkao redosled zapovesti.


Carmello uozbilji se. Koja je šansa da sam ja pobrkao redoslijed zapovijedi? To se kod nas uči u prvom osnovne i ponavlja dok si živ. Kao da si mi rekao zaboravio si kako se zoveš. :zubati

Šansa je velika, jer je iz konteksta jasno da si mislio na šestu zapovest. Ali ajde, ako si takav tip čoveka da ne možeš da priznaš da si pogrešio, ok , nek bude da si mislio na prvu, iako onda tvoja rečenenica nema nikakvog smisla.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 29 ožu 2019, 23:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30479
Carmello Šešelj je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Carmello uozbilji se. Koja je šansa da sam ja pobrkao redoslijed zapovijedi? To se kod nas uči u prvom osnovne i ponavlja dok si živ. Kao da si mi rekao zaboravio si kako se zoveš. :zubati

Šansa je velika, jer je iz konteksta jasno da si mislio na šestu zapovest. Ali ajde, ako si takav tip čoveka da ne možeš da priznaš da si pogrešio, ok , nek bude da si mislio na prvu, iako onda tvoja rečenenica nema nikakvog smisla.


Carmello tvoje nepovjerenje me boli. :zubati

Dakle, Robbie govorio o ideji :001_rolleyes da se ubiju mala djeca kako bi direktno išla u raj.

Logički sve je OK, barem na prvi pogled. Međutim, to je samo na prvi pogled, kako da se izrazim jer jednadžba se krati i ostaje bez rješenja. 0 = 0.

Spomenuli smo i islamiste koji s veseljem idu u smrt da bi našli curu. Moguće da to ima smisla u islamu jer kako vidimo svakodnevno se događalo u Siriji, Iraku, Afanistanu itd. Postoje i mnogi islamski učenjaci koji to odobravaju.

Međutim ovih slučajeva sa ubijanjem djece da bi došla u raj nema, niti ima teologa koji opravdavaju. Iz toga već možemo naslutiti da to nije u skladu sa kršćanstvom.

A nije u skladu upravo zbog prve zapovijedi "Ja sam gospodin Bog tvoj, nemaj drugih bogova uz mene". To drugi bog se ne odnosi samo na horoskope, toteme, idole itd. nego i na samoga sebe. Ti sam osobno ne smiješ pokušati biti bog. Ako hoćeš ti određivati tko će u raj, onda radiš posao boga. Praviš se da si ti bog, jer božje je da odlučuje tko će gdje.

I onda dolazimo do paradoksa zbog čega se ovo ne događa u stvarnosti. Osoba koja bi htjela uraditi, morala bi imati povjerenje u Boga, da Bog upravlja svemirom, da je Bog dobar, da se njegovom milošću može doći u raj itd. A s druge strane, ta ista osoba bi morala imati potpuno ne-povjerenje u Boga, i da sama nastoji postati bog. Kada čovjek hoće biti bog? Pa onda kada se boji, kada nema povjerenja da Bog zna bolje i prije svega kad nema povjerenja prepustiti se Bogu da ga vodi.

Znači takva osoba bi morala biti kontradiktorna, istovremeno vjerovati i ne vjerovati Bogu. Teško je i zamisliti taj mozak koji istovremeno i vjeruje i ne vjeruje, možda neka podvojena osobnost.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 29 ožu 2019, 23:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ok, suvislo objašnjeno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 ožu 2019, 06:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633


U posljednjim danima će se svako koljeno poviti, i svaki će jezik svjedočiti da je Krist sin Božiji, kralj nad kraljevima. Pravi i jedini put do Boga oca i života vječnog.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 ožu 2019, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6119
Naša Kvačica je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Ne znam je li gori sami koncept "spasenja" (za kojeg je nuzno postojanje "istocnog grijeha" (kriv sto si se rodio) i Pakla (vjecna sadisticka muka) ) ili da to "spasenje" ide kroz izjavu lojalnosti ("vjeru") gdje se i najgori kriminalac moze "spasiti" 5 sekundi prije smrti potpuno neovisno o djelima koje je cinio. Da ta ideja ista valja, uveli bi ju u sudstvo. Da se kriminalac moze pokajati i eto oprostena mu je kazna za bilo sto. Ili da se one koji nisu izjavili lojalnost sustavu ("vjera") moze baciti u tamnicu, opet neovisno o djelima.


Uveli bi je u sudstvo naravno, ali nemamo dovoljno informacija.

Nije dovoljno samo se pokajati, nego se iskreno pokajati. Bog naravno može znati je li kajanje bilo iskreno ili se kriminalac samo želi izvući od kazne. Mi to ne znamo i zato postoji kazna.

Izjava lojalnosti je beznačajna. Prvi kriminalac je izjavio lojalnost Isusu i nazvao ga Kristom. Ali to mu nije pomoglo da ga spasi. Naprotiv, drugi kriminalac je kritizirao prvog objašnjavajući da su zaslužili svoju kaznu. Ta izjava je velika, iz razloga jer kriminalac shvaća da je uradio loše i kaje se. To pokajanje tj. obraćenje ga spašava a ne vjera.

Robbie MO je napisao/la:
U krscanstvu je moral potpuno odvojen od djela, biti dobar covjek je od sekundarne vaznosti, jer vjera (izjava lojalnosti mrtvom lideru sekte) brise bilo koje nedjelo, a nevjera brise bilo koje dobro djelo. Zato su najmoralniji krscani oni koji najmanje znaju o krscanskoj teologiji. Recimo neka baba. Sklonost licemjerju pak raste s razinom teoloskog obrazovanja, jer oni u odredjenom trenutku otkriju da djela nisu toliko bitna dok god se "vjeruje". Naravno korelacija nije 1 ali je jako visoka.


Vjera je u kršćanstvu važna, vjera daje snagu. Vjerom se pokreću planine. Ali opet su i vjera i snaga i moć od drugorazrednog značaja za kršćane.



Zapadno pravosudje upravo ima temelje u krscanstvu, zato se i izbacuje smrtna kazna. Jer poanta kazne nije radi same kazne, nego radi sklanjanja od cinjenja zla, ono kad stave u pritvor zbog opasnosti od ponavljanja djela, ; zbog primjera drugima, dakle edukativne naravi i konacno radi rehabilitacije, sve izvorni krscanski principi.

Ista stvar je zasto su zabranjena razlicita razorna oruzja i metode u ratu, zbog toga sto nije cilj istrijebiti neprijatelja nego vojnika izbaciti iz stroja, cime ranjenik automatski postaje zasticen.

Jednako kao sto i ideja ljudskih prava proiziliazi iz krscanske temeline vrijednosti slobode, a na kojoj pociva i razvilo se zapadno drustvo , kao i sav razvoj i napredak od ljudskih prava do ekonomije, sve to pociva na slobodi i uvazavanju bližnjeg, , odnosno ljudskim pravima.
A sve to limitirani ljevicari zloporabe i vode drustvo u nestanak.
Robi se pokazao kao covjek koji ima odredjenu inteligenciju, medjutim ateizam i ljevicarenje su toliko zatupljujuci da s njima i inteligentan covjek postaje nevjerovatno povrsan i oganicen da vidi siru sliku.

U krscantstvu su djela naravno najbitnija, medjutim zbog vrednovanja slobode nastojinse kod pojedinca oformiti savjest, kako bio on cinio dobro djelo u dobroj vjeri i naumu, a ne pod prisilom i strahom od kazne, kao sto je to u islamu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 ožu 2019, 16:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
zaba1111 je napisao/la:
Zapadno pravosudje upravo ima temelje u krscanstvu, zato se i izbacuje smrtna kazna. Jer poanta kazne nije radi same kazne, nego radi sklanjanja od cinjenja zla, ono kad stave u pritvor zbog opasnosti od ponavljanja djela, ; zbog primjera drugima, dakle edukativne naravi i konacno radi rehabilitacije, sve izvorni krscanski principi.

Ista stvar je zasto su zabranjena razlicita razorna oruzja i metode u ratu, zbog toga sto nije cilj istrijebiti neprijatelja nego vojnika izbaciti iz stroja, cime ranjenik automatski postaje zasticen.

Jednako kao sto i ideja ljudskih prava proiziliazi iz krscanske temeline vrijednosti slobode, a na kojoj pociva i razvilo se zapadno drustvo , kao i sav razvoj i napredak od ljudskih prava do ekonomije, sve to pociva na slobodi i uvazavanju bližnjeg, , odnosno ljudskim pravima.
A sve to limitirani ljevicari zloporabe i vode drustvo u nestanak.
Robi se pokazao kao covjek koji ima odredjenu inteligenciju, medjutim ateizam i ljevicarenje su toliko zatupljujuci da s njima i inteligentan covjek postaje nevjerovatno povrsan i oganicen da vidi siru sliku.

U krscantstvu su djela naravno najbitnija, medjutim zbog vrednovanja slobode nastojinse kod pojedinca oformiti savjest, kako bio on cinio dobro djelo u dobroj vjeri i naumu, a ne pod prisilom i strahom od kazne, kao sto je to u islamu...


E moj Žabac ti kao i ostali hrišćanski apologeti možete lagati sebe i ostale i pripisivati hrišćanstvu sve moralne i društvene vrednosti kod ljudi jer to vam je partijski zadatak čim ste zadojeni vernici , ali ljudi nisu budale i znaju šta je istorija i šta je biblija i njeno predanje.

Ja znam da ti smeta stari zavet kojeg je tvoj Isus došao da ispuni i u kojem jasno piše "Oko za oko" , i on naravno više za vas "moderate crhistians" nije relevatnan kao što i muslimani zorno žmure nad svim gadostina iz islama i kurana.

Tvoja priča je slična kao kod feministkinja koje govore o toksičnoj muškoj muskularnosti koja je trenirana vekovima samo da podčini ženu , a to je najviše kumovalo hrišćanstvo.
Ja sam kao ateist stao u odbranu hrišćanstva ne zato što ono nije patrijahlano i što nema svoju ulogu u svemu tome , već prosto što je feminizam pokvareno i lažno postavio stvari u istoriji , jer pre modernog doba žena nije imala šta tražiti u jednakosti u surovom fizičkom svetu čistog preživljavanja.

Ti sad govoriš kako je hrišćanstvo temelj ljudske slobode i da je on osnova za ukidanje srmtne kazne?? , izgleda su 2000 godina nešto ljudi opasno pobrkali pa su čekali tebe iz modernog sveta da postaviš stvari na istniski način.

Hrišćanstvo ima svoje zasluge za ljudsku slobodu i za čak ukidanje smrtne kazne , jer prosto Isusove određene poruke ukazuju na to , od empatije do "ko je bez greha neka baci kamen prvi".

Međutim svako iole obrazovan i onaj koji nije skučen u svom partizanskom poimanju vere zna da je religija puna dvostrukosti,nelogičnosti i kontradiktornosti , i zbog toga joj se ne mogu davati zalsuge na način kako ti to radiš.
Moraš se otarasiti svoje dogmatičnosti i uskosti tako što svoj svetonazor postavljaš kao ultimativno moralan i društvo ispravan , a greške iz prošlosti nazivaš zabludama jer eto ljudi su iz nekog razloga pogrešno tumačili tekstove jako dugo vremena.

Forumaš Mirv je ovde izjavio na tvome tragu da nije bilo katoličke crkve ne bi bilo onih predivnih renesasnsih slika i kipova , pa čovek onda pomisli kako su bili natječaji za slikanje slobodnih umetnika pa je u toj slobodi kompeticije pošteno i slobodno pobedila KC i njeni slobodoumni umetnici i zato nije bilo druge umetnosti osim te katoličke. :zubati

p.s
Inače podržavam smrtu kaznu u određenim slučajevima.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 ožu 2019, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6119
I sta sad bih ja trebo trosit ponovo elektricnu energiju na tebe i sto puta ti objasnjene stvari?
Eto takvi smo ti mi krscani sto puta pa i tisucu ako treba, jer dok ima zivota ima i nade. A u tebi se vidi veliki napredak, ko zna mozda cak i zbog moga pisanja.
Dakle 101. put , ali ukratko. Krscanstvo i Isusov nauk su jasni i poznati, svi oni koji su od njega odstupali pa bila to i crkva, su grijesili.
Isusov nauk je univerzalan i toliko revoluvionaran da su trebala 2 milenija da on postane shvacen i prihvacen od sirih masa jer u vremenima lose komunikacije to je islo sporo, evo tebi je trebalo 5-6 godina da ostvaris napredak iz primitivnog u jedno dosta zrelije razmisljanje iako si procesuirao ,samo ovdje , kolicinu informacija za koje su prije trebala stoljeca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 ožu 2019, 16:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6119
Evo ti najsvjeziji primjer nazadnog drustva. Npr u hrvatskom drustvu bi ovo bio skandal , a ovakva izjava je doslovno nepojmljiva
I sad iako zivimo na istim geografskim sirinama i duzinama, zbog razlicitih utjecaja slobodarske i demokratske ideje se razlicito primaju. Mnogim narodima iz nekad zajednicke ce drzave ce trebati dosta vremena da dodju na nas nivo.

Citat:
Lider SDA o incidentu Huse Ćesira: Nije napao čovjeka nego kameru
:zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 ožu 2019, 17:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
zaba1111 je napisao/la:
I sta sad bih ja trebo trosit ponovo elektricnu energiju na tebe i sto puta ti objasnjene stvari?
Eto takvi smo ti mi krscani sto puta pa i tisucu ako treba, jer dok ima zivota ima i nade. A u tebi se vidi veliki napredak, ko zna mozda cak i zbog moga pisanja.
Dakle 101. put , ali ukratko. Krscanstvo i Isusov nauk su jasni i poznati, svi oni koji su od njega odstupali pa bila to i crkva, su grijesili.
Isusov nauk je univerzalan i toliko revoluvionaran da su trebala 2 milenija da on postane shvacen i prihvacen od sirih masa jer u vremenima lose komunikacije to je islo sporo, evo tebi je trebalo 5-6 godina da ostvaris napredak iz primitivnog u jedno dosta zrelije razmisljanje iako si procesuirao ,samo ovdje , kolicinu informacija za koje su prije trebala stoljeca.


Zanimljivo , ali vidim da se ovim upisom slažeš da crkvu(mislim na tradicionalne crkve) treba ukinuti ili bar da se ona samoukine iz moralnih razloga tj.zbog svojih grehova tokom 2000 godina.
Lepo od tebe što si pošten , jer bilo bi gadno i bizarno da npr.sad postoji nacional-socijalistička partija Nemačke i da njeni članovi i dalje nose svastike na rukavima i vole Hitlera , ali danas oni javno kažu da je njihova partija mnogo grešila i da više ne bi pobili milione Jevreja , međutim i dalje ostaju nacisti.

Ja Žabac nemam ništa protiv Isusa i njegovo nauka , ali imam protiv crkve i protiv vas revizionista istorije koji 'ladno opraštate sami sebi u ime tog istog Isusa za svoje velike grehe(mislim na crkvu) i još sve moderne tekovine ljudskih prava sebi cinično pripisujete što znači da čovečanstvo treba vama biti u današnjici zahvalno.

Možemo govoriti i raspravljati o Isusu , ali sa fanovima i partizanima religije i crkve to nije moguće , jer oni su upravo distorzija Isusovog nauka , i zbog takvog stava uvek će na površinu izbiti jednom ono isto što si ti nazvao grehom crkve u prošlosti , tj.tiranija i progon neistomišljenika.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 ožu 2019, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
zaba1111 je napisao/la:
Evo ti najsvjeziji primjer nazadnog drustva. Npr u hrvatskom drustvu bi ovo bio skandal , a ovakva izjava je doslovno nepojmljiva
I sad iako zivimo na istim geografskim sirinama i duzinama, zbog razlicitih utjecaja slobodarske i demokratske ideje se razlicito primaju. Mnogim narodima iz nekad zajednicke ce drzave ce trebati dosta vremena da dodju na nas nivo.

Citat:
Lider SDA o incidentu Huse Ćesira: Nije napao čovjeka nego kameru
:zubati


:zubati

Znam , evo ISIlovci jasno govore da oni ubijaju ćafire i munafike zbog njih samih da bi im dali mogućnost za dženet jer ako ustraju u svom grehu iće u džehenem.
Tako je inkvizicija ubijala đavole koji su zaposeli tela ljudi , pa i dan danas imaju egzorcizme.

Dakle Huso kad je govorio "šta snimaš" on se obraćao kameri jer zna da onaj koji je nosi nema veze sa njom tj.ona je zla.

Kako ono KC veli za gejeve?? , ne mrzimo mi njih kao grešnike , nego mrzimo greh. :zubati

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 ožu 2019, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6119
Pa dobro jole kad bi tako ukidali onda bi sve svi trebali samoukinuti, nema ga ko sto kaze Isus bez grijeha.

Kakve si evo ti sve gluposti pisao i sad bi ti kao trebalo zabraniti upotrebu slova za sva vremena, ne ide to tako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 ožu 2019, 17:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
zaba1111 je napisao/la:
Pa dobro jole kad bi tako ukidali onda bi sve svi trebali samoukinuti, nema ga ko sto kaze Isus bez grijeha.

Kakve si evo ti sve gluposti pisao i sad bi ti kao trebalo zabraniti upotrebu slova za sva vremena, ne ide to tako.


Tačno , nema toga ko je bez greha , ali crkva je organizacija , i ona se nije ponizno predala božjem sudu za svoja nedela kao Raskolinjkov u Zločinu i Kazni već je drsko sama sebi oprostila grehe , a danas je sebi dala za pravo da trubi kako je ona ni manje ni više zaslužna za ljudska prava u istoriji kao što si ti naveo.

Ja kad uvidim da sam pogrešio priznaću svoj greh , a verujem da ćeš i ti , i obojica ćemo čekati božji sud ili sud čovečanstva pa šta nam bude , ako smo se istinski pokajali naravno.

Evo na primer , u SPC-u su sveci Nemanjići , a oni sve go' masovni ubica , isto važi i za KC u čijim crkvama leži na hiljade svetaca koji su zastrašujuće istoirijske neljudske pojave , a da ne govirm o bogatstvu koje su zadržali a steklu ga ga neverovatnim grehovima.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 ožu 2019, 18:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30479
joe enter je napisao/la:
Ja Žabac nemam ništa protiv Isusa i njegovo nauka , ali imam protiv crkve i protiv vas revizionista istorije koji 'ladno opraštate sami sebi u ime tog istog Isusa za svoje velike grehe(mislim na crkvu) i još sve moderne tekovine ljudskih prava sebi cinično pripisujete što znači da čovečanstvo treba vama biti u današnjici zahvalno.

Možemo govoriti i raspravljati o Isusu , ali sa fanovima i partizanima religije i crkve to nije moguće , jer oni su upravo distorzija Isusovog nauka , i zbog takvog stava uvek će na površinu izbiti jednom ono isto što si ti nazvao grehom crkve u prošlosti , tj.tiranija i progon neistomišljenika.


Farizejstvo, odnosno licemjerstvo (govore jedno a čine drugo) je bilo i ostalo glavna prepreka širenju kršćanstva. Kako Gandi reče, problem je što kršćani ne liče na Krista.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

811 of 2558 - 31.7%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 ožu 2019, 19:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32145
joe enter je napisao/la:

Evo na primer , u SPC-u su sveci Nemanjići , a oni sve go' masovni ubica , isto važi i za KC u čijim crkvama leži na hiljade svetaca koji su zastrašujuće istoirijske neljudske pojave..

Bog je jedini svet, "kadoš", po Bibliji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Univerzalnost krscanstva? Isus: Dolazim samo Židovima
PostPostano: 30 ožu 2019, 19:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Mar-kan je napisao/la:
joe enter je napisao/la:

Evo na primer , u SPC-u su sveci Nemanjići , a oni sve go' masovni ubica , isto važi i za KC u čijim crkvama leži na hiljade svetaca koji su zastrašujuće istoirijske neljudske pojave..

Bog je jedini svet, "kadoš", po Bibliji.

Po toj logici onda treba srušiti sve crkve, proglasiti sve svece lažnima, sveštenstvo izbaciti na ulicu i proglasiti da je Bog u duši čoveka, a ne u ovozemaljskoj organizaciji koja zarađuje ozbiljne pare, jel tako?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 300 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 39 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO