HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 05:52.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1861 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 75  Sljedeća

Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
1. Da 34%  34%  [ 64 ]
2. Ne 46%  46%  [ 85 ]
3. Ne znam 20%  20%  [ 37 ]
Ukupno glasova : 186
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
BBC je napisao/la:
Ibar je napisao/la:
BBC ipak neke granice Mini nije prešao. On ništa ne tvrdi apriori već samo ostavlja mogućnost. bio bi odlican Djavolji Odvjetnik :D



Nije neki problem tako. Kažem ja za njega da je lažov i mentalno bolestan, pa neka se brani. Neće imati ni potvrdu znanosti da je normalan, za razliku od onih koje on kleveta.

Neozbiljno. I kriv pristup pumpanja klikova na njegovom forumu. Ako mu to cilj bolje mu da otvara teme o Jasenovcu.


Malo je prežestoko nastupio to stoji. A ti si pravi branioc Medjugorja Gospa ti vratila :D

Ugodno si me iznenadio BBC s obzirom da ne ides u Crkvu vec dugo :palacgore2

Nadam se da sad mozemo mirnije dalje :D da ne bi u fajt ovo preraslo bez potrebe :pepam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:24 
Offline

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 15:05
Postovi: 1295
BBC je napisao/la:
zmajček je napisao/la:
Nisi upućen.


Kad si zadnji put vidio vijest iz Međugorja u "Crnoj kronici" ?

Stojim iza toga da je to mirnije mjesto, sa manje kriminala, nego većina BiH općina i mjesta.

Ja nemam šta gledati vijesti,ja sam tu,na licu mjesta.
Vidjelice ok,mirne i povučene žene,žive mirnim skromnim životom.
Međugorje-velika stvar za Hercegovinu,masa turista,kapital,brojna radna mjesta.
Ali međuljudski odnosi u Međugorju su blago rečeno katastrofalni.Gotovo da nema dana da ne intervenira policija.
Taksisti se 'kolju' između sebe,nerijetko i fizički obračunavaju.
Konkurencija između onih koji imaju apartmane ili neki obrt vezan za suvenire je maksimalno nabrijana.
Tu su i ljudi koji prodaju suvenire iz automobila i u stalnom su sukobu sa prijavljenim.
Jednom rječju,abnormalna pomama za novcem koja ne donosi ništa dobro svetištu kao što je Međugorje.
I vrlo bitna stvar...promet,iole normalno svetište ne bi trebalo biti onako prometno.
Nedavno je bila peticija protiv prolaska autobusa Podbrdom,tamo gdje jedva malo auto prođe...nije prošla.
Jači su bili lobiji koji od tih autobusa imaju koristi bez obzira što isti ti autobusi remete mir i smetaju pješacima.
Jednom rječju,kaos.
...i bila je nedavno pljačka,ubijen čovjek u zlatari...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
POL je u pravu. Trebamo se vratiti na početak. Na 81.-u. Ta početna zbivanja su mi jednostavno ne samo kao vjerniku već i čovjeku dokaz odnosno logika nalaže da se radi o istinitom događaju.

i_jopet je naglasio drugu važnu stvar da se radi o djeci.
zanimljivo je kako se lurdska vidjelica te one fatimske kako su se zaredile i zivile sveto citav zivot.
Ovdje se nijedna vidjelica nije zaredila. Jedna je htjela no nije htjela potpisati da nece nista govoriti o ukazanjima bez odobrenja. Luksuzni auti, raskosan zivot, polaganje ruku nad ljudima, dopustanje da se od njih prave neki zivuci sveci itd.. Vrlo zanimljivo.. kojim su putem djeca posla to jest u kakve su ljude izrasli. Neznam jesu i ozenjeni svi jel zareden nije niko.

Medjugorski fenomen sada se samo nastavio na fratarski koji je već prisutan na ovim prostorima i s njim se dobro isprepleo. Tako da kad se kaže ˝Medjugorje˝ to je puno puno više sada od jednog malenog seoceta u Herc u kojem se Gospa tamo davne 1981.-e navodno ukazala nekoj djecici..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
zmajček je napisao/la:
BBC je napisao/la:

Kad si zadnji put vidio vijest iz Međugorja u "Crnoj kronici" ?

Stojim iza toga da je to mirnije mjesto, sa manje kriminala, nego većina BiH općina i mjesta.

Ja nemam šta gledati vijesti,ja sam tu,na licu mjesta.
Vidjelice ok,mirne i povučene žene,žive mirnim skromnim životom.
Međugorje-velika stvar za Hercegovinu,masa turista,kapital,brojna radna mjesta.
Ali međuljudski odnosi u Međugorju su blago rečeno katastrofalni.Gotovo da nema dana da ne intervenira policija.
Taksisti se 'kolju' između sebe,nerijetko i fizički obračunavaju.
Konkurencija između onih koji imaju apartmane ili neki obrt vezan za suvenire je maksimalno nabrijana.
Tu su i ljudi koji prodaju suvenire iz automobila i u stalnom su sukobu sa prijavljenim.
Jednom rječju,abnormalna pomama za novcem koja ne donosi ništa dobro svetištu kao što je Međugorje.
I vrlo bitna stvar...promet,iole normalno svetište ne bi trebalo biti onako prometno.
Nedavno je bila peticija protiv prolaska autobusa Podbrdom,tamo gdje jedva malo auto prođe...nije prošla.
Jači su bili lobiji koji od tih autobusa imaju koristi bez obzira što isti ti autobusi remete mir i smetaju pješacima.
Jednom rječju,kaos.
...i bila je nedavno pljačka,ubijen čovjek u zlatari...



Sve je to normalno. Ne postoji mjesto na svijetu gdje ista želja za novcem ne bi bila. Fatima isto ima luksuzne shopove i hotele.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ibar je napisao/la:
Luksuzni auti, raskosan zivot, polaganje ruku nad ljudima, dopustanje da se od njih prave neki zivuci sveci itd.. Vrlo zanimljivo.. kojim su putem djeca posla to jest u kakve su ljude izrasli. Neznam jesu i ozenjeni svi jel zareden nije niko.



Ne znaš o njima to boldano osnovno, ali te to ne spriječava da sereš ostatak napamet naučenog.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:31 
Offline

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 15:05
Postovi: 1295
Međugorje bi trebalo izgledati kao Fatima.
Svatko onaj koji je bio u jednom i drugom svetištu,zna o čemu govorim.
Hoteli su ok,stanovi su svi rasprodani po nemaloj cijeni,stranci kupuju nekretnine masovno.
Dakle,kapital se slijeva.
Ipak,treba malo više poraditi na miru kakvo dolikuje jednom svetištu.
A para će biti...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
BBC je napisao/la:
Ibar je napisao/la:
Luksuzni auti, raskosan zivot, polaganje ruku nad ljudima, dopustanje da se od njih prave neki zivuci sveci itd.. Vrlo zanimljivo.. kojim su putem djeca posla to jest u kakve su ljude izrasli. Neznam jesu i ozenjeni svi jel zareden nije niko.



Ne znaš o njima to boldano osnovno, ali te to ne spriječava da sereš ostatak napamet naučenog.

Za luksuzne aute i život mi je pričao jedan dobar prijatelj iz Širokog. Za polaganje ruku znam. Rečeno mi je da nitko nije u samostanu od njih i nisam cuo da su svi ozenjeni ispravi me onda tj. dopuni.

Ukratko sama njihova neposlusnot prema biskupu i svojevoljno djelovanje mi je dovoljno da mi nisu omiljeni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
Nitko nije obvezan vjerovati u privatne objave i ukazanja.

Iako je javna (biblijska) Objava davno zaključena i za čiju istinitost jamči Učiteljstvo, kojemu je Krist dao Duha Svetoga da je vjerno čuva i neprevarljivo naučava, Bog koji stoji u partnerskom odnosu prema svijetu i čovjeku zadržao je sebi slobodu djelovanja u ljudskoj povijesti. Jedan od tih načina jest njegovo priopćavanje u slici i riječi putem privatnih objava.

Privatna objava upućena pojedincu na korist određenih osoba, grupacija ili pak Crkve i cijeloga svijeta ponovno objavljuje i naglašava određenu božansku istinu. Ona nema za cilj "otkriti" ili objaviti neki novi nauk nego nego je ona, kako to fino kaže Rahner, "u svojoj biti imperativ kako kršćanstvo mora postupiti u određenoj povijesnoj situaciji".

Smisao privatnih objava jest poziv na ispravniji kršćanski život u konkretnom vremenu i prostoru da bi se što vjerodostojnije i što bolje živjela Kristova riječ već objavljena u Pismu i Tradiciji. Crkva je od svojih početaka doživljavala autentične privatne objave koje su, nadahnute Duhom Svetim, usmjeravale ljudsko djelovanje.

Uloga im nije da poboljšaju ili upotpune konačnu Kristovu objavu, nego da pomognu da se od nje u određenom povijesnom razdoblju potpunije živi. Pod vodstvom crkvenog učiteljstva osjećaj vjernika znade razlučiti i prihvatiti ono što je u takvim objavama Crkvi istiniti poziv Krista ili njegovih svetaca." Javna objava sadržana u Pismu i Tradiciji jest pravilo vjere, s kojim se, na neki način, mjeri istinitost svake druge (izvanbiblijske) objave. Za razliku od javne objave, ako bi Učiteljstvo i prihvatilo neku privatnu objavu, čovjek samim tim nije obvezan prihvatiti je kao istinitu. Vjernik, dakle, nije obvezan fide catholica prihvatiti privatnu objavu.

Ako gledamo na fenomen privatnih objava u današnjem svijetu, dolazimo u kušnju tretirati cijeli ovaj kršćansko-mistični fenomen kao nešto riskantno i zagonetno u kombinaciji s ljudskom maštom i samozavaravanjem. To je jedna opasnost. Druga opasnost jest bezuvjetno i nekritičko prihvaćanje svih navodnih privatnih objava, što može dovesti do prihvaćanja raznih heretičnih pokušaja naučavanja i eventualnog otpada od Crkve. Nijedan od ova dva ekstremna pristupa problematici privatnih objava nije preporučljiv. Autentični kršćanski pristup problematici privatne objave treba uvijek slijediti dvostruki apostolski poticaj sv. Pavla: "Duha ne trnite! Proročke govore ne prezirite" i "Sve ispitujte, dobro zadržavajte!"

Što se tiče mog osobnog mišljenja, u početku sam bio skeptičan prema Međugorju i navodnim Gospinim ukazanjima, ali što sam više boravio tamo i što sam više istraživao sam fenomen, to sam postajao svjesniji da ono nije ljudsko djelo. Čuo sam par komentara koji ono u Međugorju propisuju đavlu... E ako je ono đavlovo djelo, onda je taj navodno jako inteligentni duh, nadnaravno glup i sam sebi "kvari" biznis. :zubati

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
zmajček je napisao/la:
Međugorje bi trebalo izgledati kao Fatima.
Svatko onaj koji je bio u jednom i drugom svetištu,zna o čemu govorim.
Hoteli su ok,stanovi su svi rasprodani po nemaloj cijeni,stranci kupuju nekretnine masovno.
Dakle,kapital se slijeva.
Ipak,treba malo više poraditi na miru kakvo dolikuje jednom svetištu.
A para će biti...


Mislim da je za Međugorje najbitnije odnos vlasnika prema gostima. Skini onih nekoliko Smartphone Apps, pa pogledaj recenzije gostiju iz svijeta, za smještaje i restorane u Međugorju. 90% ljudi je sretno i oduševljeno pristupom vlasnika njima.

Te male sitnice kao da ih kombijem odvezu pred autobus, dovezu sa autobusa, odvezu pod brdo, vlasnici im osobno kuhaju, itd...To njima puno znači.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ibar je napisao/la:
Za luksuzne aute i život mi je pričao jedan dobar prijatelj iz Širokog. Za polaganje ruku znam. Rečeno mi je da nitko nije u samostanu od njih i nisam cuo da su svi ozenjeni ispravi me onda tj. dopuni.



Zar me nećeš na PP upitati "Gdje je to Međugorje ?"

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
orleanski je napisao/la:
Nitko nije obvezan vjerovati u privatne objave i ukazanja.

Iako je javna (biblijska) Objava davno zaključena i za čiju istinitost jamči Učiteljstvo, kojemu je Krist dao Duha Svetoga da je vjerno čuva i neprevarljivo naučava, Bog koji stoji u partnerskom odnosu prema svijetu i čovjeku zadržao je sebi slobodu djelovanja u ljudskoj povijesti. Jedan od tih načina jest njegovo priopćavanje u slici i riječi putem privatnih objava.

Privatna objava upućena pojedincu na korist određenih osoba, grupacija ili pak Crkve i cijeloga svijeta ponovno objavljuje i naglašava određenu božansku istinu. Ona nema za cilj "otkriti" ili objaviti neki novi nauk nego nego je ona, kako to fino kaže Rahner, "u svojoj biti imperativ kako kršćanstvo mora postupiti u određenoj povijesnoj situaciji".

Smisao privatnih objava jest poziv na ispravniji kršćanski život u konkretnom vremenu i prostoru da bi se što vjerodostojnije i što bolje živjela Kristova riječ već objavljena u Pismu i Tradiciji. Crkva je od svojih početaka doživljavala autentične privatne objave koje su, nadahnute Duhom Svetim, usmjeravale ljudsko djelovanje.

Uloga im nije da poboljšaju ili upotpune konačnu Kristovu objavu, nego da pomognu da se od nje u određenom povijesnom razdoblju potpunije živi. Pod vodstvom crkvenog učiteljstva osjećaj vjernika znade razlučiti i prihvatiti ono što je u takvim objavama Crkvi istiniti poziv Krista ili njegovih svetaca." Javna objava sadržana u Pismu i Tradiciji jest pravilo vjere, s kojim se, na neki način, mjeri istinitost svake druge (izvanbiblijske) objave. Za razliku od javne objave, ako bi Učiteljstvo i prihvatilo neku privatnu objavu, čovjek samim tim nije obvezan prihvatiti je kao istinitu. Vjernik, dakle, nije obvezan fide catholica prihvatiti privatnu objavu.

Ako gledamo na fenomen privatnih objava u današnjem svijetu, dolazimo u kušnju tretirati cijeli ovaj kršćansko-mistični fenomen kao nešto riskantno i zagonetno u kombinaciji s ljudskom maštom i samozavaravanjem. To je jedna opasnost. Druga opasnost jest bezuvjetno i nekritičko prihvaćanje svih navodnih privatnih objava, što može dovesti do prihvaćanja raznih heretičnih pokušaja naučavanja i eventualnog otpada od Crkve. Nijedan od ova dva ekstremna pristupa problematici privatnih objava nije preporučljiv. Autentični kršćanski pristup problematici privatne objave treba uvijek slijediti dvostruki apostolski poticaj sv. Pavla: "Duha ne trnite! Proročke govore ne prezirite" i "Sve ispitujte, dobro zadržavajte!"

Što se tiče mog osobnog mišljenja, u početku sam bio skeptičan prema Međugorju i navodnim Gospinim ukazanjima, ali što sam više boravio tamo i što sam više istraživao sam fenomen, to sam postajao svjesniji da ono nije ljudsko djelo. Čuo sam par komentara koji ono u Međugorju propisuju đavlu... E ako je ono đavlovo djelo, onda je taj navodno jako inteligentni duh, nadnaravno glup i sam sebi "kvari" biznis. :zubati


Al šta ako se sad uvukao i polako preuzima. :zubati A mi tako sigurni. Pa nas zaskoči iz zasjede ko Muslimani u srednjoj Bosni 93-e :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
Ministry of Sound je napisao/la:
Ništa djeco, molite se Bogu da crkva "prizna" Međugorje, jer nas u suprotnom kao narod čeka bruka, pa možda i gnjev svjetskih katolika.


Zašto tako govoriš?

Koliko se meni čini, Bog djeluje u Međugorju i mimo ikakva službenog priznavanja. :wink

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:40 
Offline

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 15:05
Postovi: 1295
Da,luksuzno se živi u Međugorju.
Ima se,može se,pa šta?
Ono što je zabrinjavajuće je nemoral i raskalašen način života.
Sila mladih iz Međugorja je poginulo zadnjih godina,mahom u automobilskim nesrećama.
Živi se žestoko,voze se mašine od 300-400ks,pije se Jacky.
Treba malo stati na loptu,treba usporiti.
Međugorje nije općina,neda im Čitluk da se odvoje jer ima koristi od njih...ali Međugorje je definitvno mjesto sa najboljim standardom u BiH.
Treba uživati,ne pretjerivati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
zmajček je napisao/la:
Treba uživati,ne pretjerivati.


Da, trebaju se spustiti na tvoju razinu koji nemaš love. I da voze Audi 80.

Daj ne seri više.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
BBC je napisao/la:
Ibar je napisao/la:
Za luksuzne aute i život mi je pričao jedan dobar prijatelj iz Širokog. Za polaganje ruku znam. Rečeno mi je da nitko nije u samostanu od njih i nisam cuo da su svi ozenjeni ispravi me onda tj. dopuni.



Zar me nećeš na PP upitati "Gdje je to Međugorje ?"


Neću, radje pitam Mancinija :zubati

slika

Ko zna mozda je blagoslov preso i na Balotellija.. :pepam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:45 
Offline

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 15:05
Postovi: 1295
BBC je napisao/la:
zmajček je napisao/la:
Treba uživati,ne pretjerivati.


Da, trebaju se spustiti na tvoju razinu koji nemaš love. I da voze Audi 80.

Daj ne seri više.

To što sam naveo za primjer Audi 80 sa nekim tamo kreditima ne znači apsolutno ništa.
Inače,stojim pri onome što sam napisao,nisi upućen.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
orleanski je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Ništa djeco, molite se Bogu da crkva "prizna" Međugorje, jer nas u suprotnom kao narod čeka bruka, pa možda i gnjev svjetskih katolika.


Zašto tako govoriš?

Koliko se meni čini, Bog djeluje u Međugorju i mimo ikakva službenog priznavanja. :wink


Djeluje i u Mesihovini i u Murskom Središću i u svakom selu na svijetu.

Medjugorje nije svetiste. Šćit je svetište. Komušina je svetište. Medjugorje nije cak niti svetiste svetog Jakova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
zmajček je napisao/la:
BBC je napisao/la:

Da, trebaju se spustiti na tvoju razinu koji nemaš love. I da voze Audi 80.

Daj ne seri više.

To što sam naveo za primjer Audi 80 sa nekim tamo kreditima ne znači apsolutno ništa.
Inače,stojim pri onome što sam napisao,nisi upućen.


Nisu ti oni krivi što ti nemaš pa si zavidan i ljubomoran. I ti bi na njihovom mjestu vozio dobar stroj.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 08:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Ministry of Sound je napisao/la:
Ništa djeco, molite se Bogu da crkva "prizna" Međugorje, jer nas u suprotnom kao narod čeka bruka, pa možda i gnjev svjetskih katolika.

Da se molim da satane iz vatikana priznaju međugorje, pa ti si prolupao na ovoj vrućini, njegova veličina i jest u tome što ga nisu priznali niti će ikad satanske sluge vatikana i što huškaju biskupe svakodnevno da omalovažavaju to mjesto. Šta će sad jedan srbo i musliman saplinjat o vatikanu, a za njega nema mjesta u Međugorju!

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
Ministry of Sound je napisao/la:
BBC je napisao/la:


Onda to moraš rasčistiti sa ljudima od struke, ateistima. Jer su aparati i instrumenti pokazali da ne lažu. Osim ako ne očekuješ da pobijede takve instrumente, što ne uspijeva ni CIA agentima.


Nitko od njih nije uzeo niti prošao detektor laži. Neki talijan im je nabacio detektor 1981 (prije nego što su usavršeni), ali i kad su bili prikopčani, nije ih ispitivao, nego im je mjerio tlak.


Iznenadio bi se.

Dva medicinska specijalizirana tima, jedan iz Milana, a drugi s francuskog Sveučilišta u Montpellieru, znanstveno su ispitali vidioce prilikom ukazanja. Svaka je samostalno i neovisno potvrdila stanje ekstaze kod vidioca prilikom ukazanja. Ove su znanstvene sudije isključile mogućnost "kolektivne halucinacije" te ikakvog oblika ljudske obmane ili prijevare.

Detaljnije o ovome imaš u: R. LAURENTIN i H. JOYEUX, Etudes medicales et scientifiques sur les apparitions de Medjugorje, Editions O. E. I. L., Paris, 1985.; James Paul PANDARAKALAM, "Are the Apparitions of Medjugorje Real?" Journal of Scientific Exploration, Vol. 15, No. 2, 2001., 229-239.

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58874
Lokacija: DAZP HQ
Međugorje je autentično, broj vjernika koji dolazi u Međugorje je veći nego u sva naša svetišta zajedno, broj konvertita je fascinantan i to ne samo ateista, nego i pripadnika drugih crkava, čak i religija. davno je napravljena i poveznica između Gospe Fatimske i Međugorske, odnosno Fatimska je samo preteča Međugorskoj.

ono što većinu ljudi zanima su tajne, njih 10. neki vidioci ih znaju svih 10, neki 9, a rečeno je da će izabrani svećenici biti ti koji će reći tajnu prije nego se neki događaj kojeg proriče dogodi. isto tako je rečeno da će Gospa na mjestu ukazanja ostaviti vidljivi trag svog ukazanja. s obzirom da će se sve to događati za naših života, bit ćemo svjedoci.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
Ibar je napisao/la:
orleanski je napisao/la:

Zašto tako govoriš?

Koliko se meni čini, Bog djeluje u Međugorju i mimo ikakva službenog priznavanja. :wink


Djeluje i u Mesihovini i u Murskom Središću i u svakom selu na svijetu.

Medjugorje nije svetiste. Šćit je svetište. Komušina je svetište. Medjugorje nije cak niti svetiste svetog Jakova.


Tko je rekao da je svetište? I tko kaže da Međugorje mora biti svetište?

Ako je Međugorje "obično mjesto", što privlači tolike ljude u Međugorje? Da je tamo nešto obično, zašto se ljudi ponovno vraćaju u Međugorje? I ne, ne govorim ovdje o relacijama Međugorje - Ljubuški, nego BiH - Kina, BiH - Meksiko etc.

Da se razumijemo, nikome ništa ne namećem nego smatram da je potrebno pustiti Međugorje da govori samo za sebe. Ne smijemo dopustiti da neke popratne negativnosti (koje su zaista minorne) zasjene one velike i pozitivne stvari.

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
orleanski je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:

Nitko od njih nije uzeo niti prošao detektor laži. Neki talijan im je nabacio detektor 1981 (prije nego što su usavršeni), ali i kad su bili prikopčani, nije ih ispitivao, nego im je mjerio tlak.


Iznenadio bi se.

Dva medicinska specijalizirana tima, jedan iz Milana, a drugi s francuskog Sveučilišta u Montpellieru, znanstveno su ispitali vidioce prilikom ukazanja. Svaka je samostalno i neovisno potvrdila stanje ekstaze kod vidioca prilikom ukazanja. Ove su znanstvene sudije isključile mogućnost "kolektivne halucinacije" te ikakvog oblika ljudske obmane ili prijevare.

Detaljnije o ovome imaš u: R. LAURENTIN i H. JOYEUX, Etudes medicales et scientifiques sur les apparitions de Medjugorje, Editions O. E. I. L., Paris, 1985.; James Paul PANDARAKALAM, "Are the Apparitions of Medjugorje Real?" Journal of Scientific Exploration, Vol. 15, No. 2, 2001., 229-239.


Dobro Orle. A kako možemo bit sigurni da je to ukazanje odnosno to nadnaravno iskustvo od Boga? Odnosno da je svako to ukazanje od Boga? Sv.Martinu i mnogim svecima se ukazivao Sotona u obličju Krista!

A što reć na polovo pisanje ovo zadnje.. tipični izdanak samonikle Svete Medjugorske Crkve stare punih 30 godina i anti-vatikanskije od Pravoslavaca i Muslimana zajedno :laugh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ibar je napisao/la:

A što reć na polovo pisanje ovo zadnje.. tipični izdanak samonikle Svete Medjugorske Crkve stare punih 30 godina i anti-vatikanskije od Pravoslavaca i Muslimana zajedno :laugh


Jel tvoj IQ stvarno 20 ? Do sad si mogao skužiti da je Pol Srbin.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 01 srp 2012, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 pro 2011, 17:04
Postovi: 711
Lokacija: Hercegovina
POL_GASOL je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Ništa djeco, molite se Bogu da crkva "prizna" Međugorje, jer nas u suprotnom kao narod čeka bruka, pa možda i gnjev svjetskih katolika.

Da se molim da satane iz vatikana priznaju međugorje, pa ti si prolupao na ovoj vrućini, njegova veličina i jest u tome što ga nisu priznali niti će ikad satanske sluge vatikana i što huškaju biskupe svakodnevno da omalovažavaju to mjesto. Šta će sad jedan srbo i musliman saplinjat o vatikanu, a za njega nema mjesta u Međugorju!


Ne pretjeruj. Ove korelacije Vatikana i sotone su ti zaista neumjesne. Ono što se iz Međugorja održava jest upravo eklezijalna misao o sveopćoj Crkvi te, naravno, poštovanje i poslušnost Papi kao Petrovu nasljedniku.

_________________
It iz aj.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1861 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 75  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 44 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO