HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 07:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1861 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 75  Sljedeća

Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
1. Da 34%  34%  [ 64 ]
2. Ne 46%  46%  [ 85 ]
3. Ne znam 20%  20%  [ 37 ]
Ukupno glasova : 186
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 vel 2020, 21:32 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2014, 19:53
Postovi: 2159
podrinje je napisao/la:
I da ništa u Crkvi nije istina, živeti po božjim zakonima je čestit i dostojanstven život. .

:smajl007 :palacgore1

Ukazanje u Međugorju me ne interesuje. Ko se još bavi pitanjima na koja nikada neće dobiti odgovor niti će ga sam dokučiti?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 vel 2020, 21:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Ja sam imala sasvim drugaciju predstavu o hodocascu u Medjugorje. Hvala na informaciji. Imala sam ljetos priliku posjetiti Medjugorje, ali puna predrasuda i jos nekih primisli sam odbila. Popravicu to ovoga ljeta sigurno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 24 vel 2020, 22:01 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2014, 19:53
Postovi: 2159
Ko zna šta nas čeka sutra a zamisli tek do leta? Neka sve teče po "planu" pa kako bude. Važno je ono što je NAJVAŽNIJE, a zna se šta je to, i samo tako možemo se spasiti, oporaviti, smiriti naše uznemirene duše, postati dobri kao što smo bili...
Auh, izgleda da sam loše krenula u drugu fazu. Ovo je ipak politički forum a ja ne bih o politici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 25 vel 2020, 13:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 sij 2020, 15:08
Postovi: 4051
Lokacija: Свет
joe enter je napisao/la:
podrinje je napisao/la:
I da ništa u Crkvi nije istina, živeti po božjim zakonima je čestit i dostojanstven život. Međugorje neću da komentarišem, neka idu ljudi. Nemam ja ništa protiv toga, dolazi im mnogo ljudi koji više nemaju šta da izgube. Ja ne mogu da ih prezirem zbog toga ili da ih nazivam glupima, bio bih *** da mogu. Probajte, videćete... čudni su putevi gospodnji.


Evo ga sad odmah ide propoved. :001_rolleyes

Moji postovi su hteli reći da je u Međugorju verovatno bilo toga(ne tvrdim nego mislim) , i onda sam dao primere kako je to crkvena tradicija od samog početka , a ti odmah o životu,bogu,moralu,..bla,bla,..

Međugorje komentarišem jer mi nikako ne prija da ljudi budu varani ma koliko to oni "sami hteli" , a najgore mi pada taj ogromni biznis oko toga kao što to rade tvoji pravoslavci takođe.
Ali jbg tebi ne smeta da SPC ubira milione i gradi kule od zlata zarađujući na očajnicima.


Ja rekoh kako ja to vidim, a ti ne bi bio neverni Toma kad se ne bi branio od ruke koja se na tebe nije ustremila. Taj duševni nespokoj i cinizam su mi dobro poznati, i ja sam bio takav pre 15-ak godina.

Kažeš ne bih trebao o moralu, a tebi krivo ko gde i kako zarađuje... Ne troše hodočasnici iz tvog džepa. Živi kako misliš da je ispravno, i neka ti je na spasenje.

_________________
Долетеће бели голуб, једне зоре ране...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 18 ožu 2020, 18:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2019, 12:33
Postovi: 515
Lokacija: Usa
Vidjelica Mirjana Dragičević Soldo neće više imati ukazanja drugog u mjesecu
https://www.medjugorje-info.com/hr/medj ... -u-mjesecu

_________________
[URL=https://matchnow.life]Actual Girls[/URL]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 18 ožu 2020, 18:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68999
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Posljednja poruka fra Gospe :zubati

Citat:
"Draga djeco, moj Sin kao Bog je uvijek gledao iznad vremena. Ja kao njegova majka po njemu vidim u vremenu. Vidim lijepe i žalosne stvari. Ali vidim da još ima ljubavi i da treba učiniti da ju se spozna. Djeco moja, ne možete biti sretni ako ne ljubite jedni druge, ako nemate ljubavi u svakoj situaciji i u svakom momentu svoga života. I ja kao majka vam dolazim po ljubavi. Da vam pomognem da spoznate pravu ljubav, da spoznate moga Sina. Zato vas pozivam da uvijek iznova što više žeđate za ljubavlju, vjerom i nadom. Jedini izvor s kojeg možete piti je pouzdanje u Boga, moga Sina. Djeco moja, u momentima nemira i odricanja vi samo tražite lice moga Sina. Vi samo živite Njegove riječi i ne bojte se. Molite i ljubite iskrenim osjećajima, dobrim djelima i pomozite da se svijet promijeni i moje srce pobijedi. Kao i moj Sin i ja vam kažem ljubite jedni druge jer bez ljubavi nema spasenja.
Hvala vam djeco moja!"



Na hrvatski se kaže trenucima. :zubati

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 18 ožu 2020, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68999
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
A Mirjani hvala i slava.

Od ubogog sela gdje je 1 kokoš najveće bogatstvo, nastao kozmopolitski grad pod direktnom upravom Vatikana, i za 50 godina vjerojatno drugi najveći grad u Hercegbosni, iza Mostara.

slika

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 18 ožu 2020, 18:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ako ne vjeruješ u to onda je pokvareno navijati da se ljudi varaju za novac.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 18 ožu 2020, 19:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68999
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
BBC je napisao/la:
Ako ne vjeruješ u to onda je pokvareno navijati da se ljudi varaju za novac.


Međugorje je jednako stvarno kao Fatima i kao i bilo što u Vatikanu, Meki i Medini.

Savršeno jednako.

Religijski turizam postoji posvuda po svijetu. I radi se o potpuno istoj stvari svuda.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 18 ožu 2020, 19:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24633
Lokacija: Heartbreak Hotel
Robbie MO je napisao/la:
Posljednja poruka fra Gospe :zubati

Citat:
"Draga djeco, moj Sin kao Bog je uvijek gledao iznad vremena. Ja kao njegova majka po njemu vidim u vremenu. Vidim lijepe i žalosne stvari. Ali vidim da još ima ljubavi i da treba učiniti da ju se spozna. Djeco moja, ne možete biti sretni ako ne ljubite jedni druge, ako nemate ljubavi u svakoj situaciji i u svakom momentu svoga života. I ja kao majka vam dolazim po ljubavi. Da vam pomognem da spoznate pravu ljubav, da spoznate moga Sina. Zato vas pozivam da uvijek iznova što više žeđate za ljubavlju, vjerom i nadom. Jedini izvor s kojeg možete piti je pouzdanje u Boga, moga Sina. Djeco moja, u momentima nemira i odricanja vi samo tražite lice moga Sina. Vi samo živite Njegove riječi i ne bojte se. Molite i ljubite iskrenim osjećajima, dobrim djelima i pomozite da se svijet promijeni i moje srce pobijedi. Kao i moj Sin i ja vam kažem ljubite jedni druge jer bez ljubavi nema spasenja.
Hvala vam djeco moja!"



Na hrvatski se kaže trenucima. :zubati



Jednom mi je došla u ruke knjiga sa svim porukama iz Međugorja i baš sam gledao je li nešto pogođeno. Npr zadnja poruka pred rat, pred kraj rata itd I mogu ti reći, ma koliko se ti zajebavao oko toga, te poruke naslute belaj i to ne na način da je ta spoznaja običnom smrtniku dostupna.
U ovoj zadnjoj, ako se isčitava između redaka, kaže se:

Citat:
Draga djeco, moj Sin kao Bog je uvijek gledao iznad vremena. Ja kao njegova majka po njemu vidim u vremenu. Vidim lijepe i žalosne stvari.


Ona vidi žalosne stvari u budućnosti (u vremenu)


Meni je to dovoljan razlog za treći krug kupovanja brašnja i ulja.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 18 ožu 2020, 19:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58743
Lokacija: DAZP HQ
Robbie MO je napisao/la:
Posljednja poruka fra Gospe :zubati

Citat:
"Draga djeco, moj Sin kao Bog je uvijek gledao iznad vremena. Ja kao njegova majka po njemu vidim u vremenu. Vidim lijepe i žalosne stvari. Ali vidim da još ima ljubavi i da treba učiniti da ju se spozna. Djeco moja, ne možete biti sretni ako ne ljubite jedni druge, ako nemate ljubavi u svakoj situaciji i u svakom momentu svoga života. I ja kao majka vam dolazim po ljubavi. Da vam pomognem da spoznate pravu ljubav, da spoznate moga Sina. Zato vas pozivam da uvijek iznova što više žeđate za ljubavlju, vjerom i nadom. Jedini izvor s kojeg možete piti je pouzdanje u Boga, moga Sina. Djeco moja, u momentima nemira i odricanja vi samo tražite lice moga Sina. Vi samo živite Njegove riječi i ne bojte se. Molite i ljubite iskrenim osjećajima, dobrim djelima i pomozite da se svijet promijeni i moje srce pobijedi. Kao i moj Sin i ja vam kažem ljubite jedni druge jer bez ljubavi nema spasenja.
Hvala vam djeco moja!"



Na hrvatski se kaže trenucima. :zubati


Dosta i dadakanja, izgleda da priča srpsko-hrvatski.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 18 ožu 2020, 19:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Žena priča Aramaic jezik. To je do prevoditelja ne do Gospe.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 18 ožu 2020, 19:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24633
Lokacija: Heartbreak Hotel
dudu je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Posljednja poruka fra Gospe :zubati




Na hrvatski se kaže trenucima. :zubati


Dosta i dadakanja, izgleda da priča srpsko-hrvatski.




Insinuirate da je Fra Jozo Zovko polupismen??!!







:zubati

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 18 ožu 2020, 22:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2019, 12:33
Postovi: 515
Lokacija: Usa
Gospa ne priča na ukazanjima nikakav jezik..
Za ove koji misle da znaju kojim.jezikom priča evo:
Vidioci i vidjelice su.u nekoliko navrata opisujuci viđenja opisali i način komunikacije.
Gospa ne govori poruke doslovno, već je povezana na specifičan način, duhovni s vidiocima. Rekla bih telepatski, al po opisu ne baš tako.
Kad završi ukazanja Mirjana govori svojim riječima ono šta joj je Gospa poručila.na taj način.
Pored nje.se uvijek nalazi netko s olovkom i papirom, i poruka se pise odmah nakon ukazanja na licu mjesta dok je Mirjana jos u tom stanju.
Mirjana je živjela u Sarajevu, i otud jezik, riječi koje su njen maternji.

_________________
[URL=https://matchnow.life]Actual Girls[/URL]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 19 ožu 2020, 08:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 10:30
Postovi: 5202
DivaGrabovceva je napisao/la:
Gospa ne priča na ukazanjima nikakav jezik..
Za ove koji misle da znaju kojim.jezikom priča evo:
Vidioci i vidjelice su.u nekoliko navrata opisujuci viđenja opisali i način komunikacije.
Gospa ne govori poruke doslovno, već je povezana na specifičan način, duhovni s vidiocima. Rekla bih telepatski, al po opisu ne baš tako.
Kad završi ukazanja Mirjana govori svojim riječima ono šta joj je Gospa poručila.na taj način.
Pored nje.se uvijek nalazi netko s olovkom i papirom, i poruka se pise odmah nakon ukazanja na licu mjesta dok je Mirjana jos u tom stanju.
Mirjana je živjela u Sarajevu, i otud jezik, riječi koje su njen maternji.


Vise joj se ne ukazuje od jucer

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 19 ožu 2020, 10:11 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30421
Robbie MO je napisao/la:
A Mirjani hvala i slava.

Od ubogog sela gdje je 1 kokoš najveće bogatstvo, nastao kozmopolitski grad pod direktnom upravom Vatikana, i za 50 godina vjerojatno drugi najveći grad u Hercegbosni, iza Mostara.

slika


Amen, po plodovima ćete ih prepoznati.

Plodovi Međugorja su poboljašnje demografije, ekonomije, ljudi se obraćaju, zajednica napreduje, Međugorje doprinosi svijetu. :palacgore1

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 19 ožu 2020, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Robbie MO je napisao/la:
Posljednja poruka fra Gospe :zubati

Citat:
"Draga djeco, moj Sin kao Bog je uvijek gledao iznad vremena. Ja kao njegova majka po njemu vidim u vremenu. Vidim lijepe i žalosne stvari. Ali vidim da još ima ljubavi i da treba učiniti da ju se spozna. Djeco moja, ne možete biti sretni ako ne ljubite jedni druge, ako nemate ljubavi u svakoj situaciji i u svakom momentu svoga života. I ja kao majka vam dolazim po ljubavi. Da vam pomognem da spoznate pravu ljubav, da spoznate moga Sina. Zato vas pozivam da uvijek iznova što više žeđate za ljubavlju, vjerom i nadom. Jedini izvor s kojeg možete piti je pouzdanje u Boga, moga Sina. Djeco moja, u momentima nemira i odricanja vi samo tražite lice moga Sina. Vi samo živite Njegove riječi i ne bojte se. Molite i ljubite iskrenim osjećajima, dobrim djelima i pomozite da se svijet promijeni i moje srce pobijedi. Kao i moj Sin i ja vam kažem ljubite jedni druge jer bez ljubavi nema spasenja.
Hvala vam djeco moja!"



Na hrvatski se kaže trenucima. :zubati


Na stranu tvoje dobre gramatičke opaske, kad bi čovjek rastavio na proste faktore ovaj tekst (a jednako tako i ranije poruke, jer ovo je samo nastavak) našao bi čitav niz hereza i nejasnoća koje navodna `vidjelica` emitira po navodnoj `gospi`.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 19 ožu 2020, 12:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Robbie MO je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ako ne vjeruješ u to onda je pokvareno navijati da se ljudi varaju za novac.


Međugorje je jednako stvarno kao Fatima i kao i bilo što u Vatikanu, Meki i Medini.

Savršeno jednako.

Religijski turizam postoji posvuda po svijetu. I radi se o potpuno istoj stvari svuda.


To je ok prikaz gledano iz kuta ekonomsko-turističkog analitičara, no iz kuta jednog praktičnog i pravovjernog katolika Međugorje ne može u istu rečenicu s Fatimom, ma koliko se god dotični dolje trudili ugurati ga u tu `ligu`. :kava


Bobovac je napisao/la:
dudu je napisao/la:

Dosta i dadakanja, izgleda da priča srpsko-hrvatski.




Insinuirate da je Fra Jozo Zovko polupismen??!!



:zubati



On svakako nije bedast čovjek. Kako bi inače izvodio sve ono što je izvodio po Međugorju (a i van njega) godinama?

Naša Kvačica je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
A Mirjani hvala i slava.

Od ubogog sela gdje je 1 kokoš najveće bogatstvo, nastao kozmopolitski grad pod direktnom upravom Vatikana, i za 50 godina vjerojatno drugi najveći grad u Hercegbosni, iza Mostara.

slika


Amen, po plodovima ćete ih prepoznati.

Plodovi Međugorja su poboljašnje demografije, ekonomije, ljudi se obraćaju, zajednica napreduje, Međugorje doprinosi svijetu. :palacgore1


A šta ćemo sa demoniziranjem biskupa, pape, raskolom u KC u Hercegovini (fra Bože Radoš i ekipa), `diviniziranjem` vidjelica, `štancanjem` ukazanja na nekih 40ak tisuća (and growing), stvaranjem konfuzije, širenjem `protestantskog` nauka o umanjenju svećenićkog/biskupskog autoriteta etc.

Naravno da ima i dobrih plodova (no ti isti ljudi bi se molili i da nije `Međugorja` samo negdje drugdje), , no ako je Međugorje kao mjesto ukazanja fake i to na način da se ne radi (samo) o krivo rastumačenim viđenjima, već da se ukazanjima manipulira, onda je to itekako opasna priča iz koje se može izroditi (još) puno loših stvari. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 19 ožu 2020, 12:58 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30421
Ibar je napisao/la:

Naša Kvačica je napisao/la:

Amen, po plodovima ćete ih prepoznati.

Plodovi Međugorja su poboljašnje demografije, ekonomije, ljudi se obraćaju, zajednica napreduje, Međugorje doprinosi svijetu. :palacgore1


A šta ćemo sa demoniziranjem biskupa, pape, raskolom u KC u Hercegovini (fra Bože Radoš i ekipa), `diviniziranjem` vidjelica, `štancanjem` ukazanja na nekih 40ak tisuća (and growing), stvaranjem konfuzije, širenjem `protestantskog` nauka o umanjenju svećenićkog/biskupskog autoriteta etc.

Naravno da ima i dobrih plodova (no ti isti ljudi bi se molili i da nije `Međugorja` samo negdje drugdje), , no ako je Međugorje kao mjesto ukazanja fake i to na način da se ne radi o krivo rastumačenim viđenjima, već da se ukazanjima manipulira, onda je to itekako opasna priča iz koje se može izroditi (još) puno loših stvari. :kava


Vatikan nije odbacio Međugorje, tako da ne stoji to o protestantskom nauku ni o demoniziranju pape, raskolu KC itd. Čak naprotiv, čini se da Međugorje dolazi pod direktnu upravu Vatikana, čime je i šansa za protestantizam smanjena.

Bi li se ti ljudi molili negdje drugo da nema Međugorja, možda bi a možda ne bi. Možda netko bi, a netko drugi ne bi. To su špekulacije koje ne možemo sigurno znati.

Činjenica je da se mole u Međugorju. Molitva je dobra. Slijedi Međugorje je dobro. Ne treba komplicirati stvari teoretskim scenarijima.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 19 ožu 2020, 13:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Inače, broj `gospinih` ukazanja u svijetu je poveći. Mnogi misle da se samo Međugorje `bori za priznanje`.

During the twentieth century, there have been 386 cases of Marian apparitions. The Church has made "no decision" about the supernatural character regarding 299 of the 386 cases. The Church has made a "negative decision" about the supernatural character in seventy-nine of the 386 cases.


Članak je star godinu i pol, znači ako je tad bilo 48 000, sad smo blizu okrugle brojke od 50 tisuća. :biceovodobro

http://hr.n1info.com/Vijesti/a324011/Vi ... -puta.html

Gospa se u Lourdesu ukazala 18 puta, u Fatimi 6 puta. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 19 ožu 2020, 13:02 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30421
Je li hoćeš reći da se gospa ne može ukazati 5 milijardi puta?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

807 of 2558 - 31.55%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 19 ožu 2020, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Naša Kvačica je napisao/la:
Ibar je napisao/la:



A šta ćemo sa demoniziranjem biskupa, pape, raskolom u KC u Hercegovini (fra Bože Radoš i ekipa), `diviniziranjem` vidjelica, `štancanjem` ukazanja na nekih 40ak tisuća (and growing), stvaranjem konfuzije, širenjem `protestantskog` nauka o umanjenju svećenićkog/biskupskog autoriteta etc.

Naravno da ima i dobrih plodova (no ti isti ljudi bi se molili i da nije `Međugorja` samo negdje drugdje), , no ako je Međugorje kao mjesto ukazanja fake i to na način da se ne radi o krivo rastumačenim viđenjima, već da se ukazanjima manipulira, onda je to itekako opasna priča iz koje se može izroditi (još) puno loših stvari. :kava


Vatikan nije odbacio Međugorje, tako da ne stoji to o protestantskom nauku ni o demoniziranju pape, raskolu KC itd. Čak naprotiv, čini se da Međugorje dolazi pod direktnu upravu Vatikana, čime je i šansa za protestantizam smanjena.

Bi li se ti ljudi molili negdje drugo da nema Međugorja, možda bi a možda ne bi. Možda netko bi, a netko drugi ne bi. To su špekulacije koje ne možemo sigurno znati.

Činjenica je da se mole u Međugorju. Molitva je dobra. Slijedi Međugorje je dobro. Ne treba komplicirati stvari teoretskim scenarijima.


Pa Vatikan je to uzeo pod svoje da napravi reda. Meni dakako ne smeta da se tamo ljudi mole. Mene smeta da se ismijava vjera lažnim ukazanjima, kojih je po izjavama samih vidjelica gotovo 50 tisuća. I tadašnji i današnji biskup mostarski odbacuju autentičnost svih ukazanja, o vidjelicama i franjevcima koji su ih (duhovno) vodili, a dotični franjevci su šampioni svih mogućih i nemogućih prijestupa, od dugogodišnje neposlušnosti, spolnog općenja sa djevojkama, ženama, časnim sestrama, napuštanju KC i osnivanju nekakvih sinkretičkih spiritualističkih pokreta (fra Vlašić), laži, obmane, prijevare...

Što se vidjelica tiče, one tvrde da im je `Gospa` rekla da je 1984. godine na 05.08. njen 2000. rođendan i tako je nastao Festival mladih Međugorje. Naravno to je dupla besmislica, niti je Gospin rođendan 5.8., a još manje je tad bio njen 2000. rođendan. `Gospa` je zauzimala stranu franjevaca u sukobu sa biskupom, hvaleći ih i kudeći biskupa, a isti ti franjevci su imali žene i djecu i vrlo brzo izašli iz Crkve.

Niti jedna vidjelica nije otišla u samostan (odnosno jedna je, pa kad joj je poglavarica samostana rekla da potpiše dokument po kojem se poput Lucije iz Fatime odriče svih prava na govorenje o Međugorju bez dozvole poglavarice i biskupa, onda je rekla drugi dan da joj se `Gospa` tu noć ukazala i rekla da nastavi širit međugorsku poruku :zubati), vidjelice žive raskošno, jednom se `Gospa` ukazuje u Americi, pa mu je lokalni biskup zabranio da `paradira` tamo javno. Vicka polaže ruke po Međugorju na hodočasnike, stvara se kult vidjelica (za kojeg neizravno odgovornost snose same vidjelice i franjevci, a ne samo lakovjerni i senzacijama skloni vjernici).

Osobno sam mišljenja da vidjelice namjerno `kompliciraju stvar` jer znaju da se Vatikan neće očitovati o Međugorju dok ukazanja traju. S obzirom da znaju da ih se neće priznati, ovako si produžuju `aurolu mističnosti` do daljnjega, jer znaju da ih se neće priznati ali niti opovrgnuti. To kod međugorskih fanova(fanatika) samo pojačava žar i teorije urote kako su eto vidjelice žrtve istih tj. nekih zavjera protiv Međugorja. :kava

Tako da ovu Mirjaninu odluku vidim kao taktičko uzmicanje. Ostavljaju si odstupnicu za nova ukazanja u budućnosti, štafeta `frontmana` je od Vicke prešla na Mirjanu, pa može i s Mirjane na nekog trećeg, a i s obzirom na toliko toga što su vidjelice već rekle, pa porekle/opovrgle, ne bi me čudilo i da se Mirjana vrati u nekoj budućnosti. Nažalost, sve je moguće kad su ovakve stvari u pitanju, :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 19 ožu 2020, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Naša Kvačica je napisao/la:
Je li hoćeš reći da se gospa ne može ukazati 5 milijardi puta?


Naravno da može. I 100 milijardi puta. No u vjeri trebamo koristiti i razum. Zdrav (kršćanski) razum nam govori da nema potrebe za time.

`Međugorska Gospa` već 40 godina reciklira jednoteistu ili jednoteiste poruke koje je Robi dobro objasnio na način da im doslovce samo rotiraš raspored riječi u rečenici i raspored rečenica u tekstu. Ništa nova, ništa `revolucionarno`, ništa slično Lourdesu ili Fatimi. Prijevara. :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 19 ožu 2020, 13:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Ibar je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Je li hoćeš reći da se gospa ne može ukazati 5 milijardi puta?


Naravno da može. I 100 milijardi puta. No u vjeri trebamo koristiti i razum. Zdrav (kršćanski) razum nam govori da nema potrebe za time.

`Međugorska Gospa` već 40 godina reciklira jednoteistu ili jednoteiste poruke koje je Robi dobro objasnio na način da im doslovce samo rotiraš raspored riječi u rečenici i raspored rečenica u tekstu. Ništa nova, ništa `revolucionarno`, ništa slično Lourdesu ili Fatimi. Prijevara. :kava


:palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vjerujete li u ukazanja u Međugorju?
PostPostano: 19 ožu 2020, 23:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2019, 12:33
Postovi: 515
Lokacija: Usa
Ovo nije video gdje se samo čita naslov, niti je text za ateiste.



https://rastimougospodinu.com/tri-medug ... 4G5SlaBQok

Kada bi se međugorske tajne mogle ostvariti?

Dakako da odgovara na to pitanje nema, ali na temelju nekih spoznaja može se barem nagađati. Pri tome je vrlo važan podatak da je vidjelica Mirjana, prema onome što joj je Gospa naložila, samostalno odabrala svećenika svoga povjerenja kojemu će, kada dođe vrijeme povjeriti tajne. On ih potom treba objaviti svijetu. Riječ je o fra Petru Ljubičiću, rođenom 1946.g., koji je zbivanja u Međugorju pratio od početka. Ako je, dakle, fra Petru sada 74 godine, a on će doživjeti trenutak da objavi tajne, logično je pretpostaviti da bi tome činu mogli posvjedočiti mnogi od nas i da se vrijeme njihova ispunjenja približava.

Evo što o tome kaže sam fra Petar: „Kad će to biti, ne znamo. Slutimo da smo tome svakim danom sve bliži. Činjenica jest da je danas sve u krizi. Svašta se događa. Previše je nezadovoljstva i nevolja svake vrste. Poruka svake tajne mogla bi biti: Vrijeme je ozbiljno. Poradite na svome spasenju. Budite pripravni svakoga trenutka susresti se s osobnim i živim Bogom.“

_________________
[URL=https://matchnow.life]Actual Girls[/URL]


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1861 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 75  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 60 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO