HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 02:39.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 23 tra 2021, 13:58 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Ne znam ima li slična tema, ako ima isprike.

Nećemo ulaziti u rasprave ateizam, agnosticizam, deizam, teizam itd. Obrni, okreni, mnogim ljudima pojam Boga predstavlja nešto sveto, uzvišeno, dobro, nadljudsko itd. Čemu onda toliko psovki, čak i od samih vjernika? Dovodimo u vezu radnju koju smatramo animalističkom i/ili primitivnom sa nečime što smatramo svetim, sve skupa u negativnom kontekstu uvrede. Dobro neki ne vjeruju, ali opet svi znaju što označava taj pojam i naravno da mogu izraziti svoj stav na kulturan način. Nije pristojna, uostalom, bilo kakva psovka... to nije odlika ni civiliziranosti, ni odgoja...

Psovanje svetaca? Dobro, shvaćam, ljudi psuju... Zašto ne psuju ljude na koje su ljuti? Zašto ne psuju neke dušmane, kud od svega baš svece? Vjerovao, ne vjerovao, mnogi sveci su bili pacifisti, pomagali siromašnima i sl...

Zašto Sunce? Bez Sunca nema fotosinteze, nema života na Zemlji, zašto Sunce u tako negativnom kontekstu?

Država? Zar nam smeta apstraktni koncept države? Ili nam smeta netko tko krade državu, tko ne radi svoj posao, tko širi nepravdu i slično? Nije da treba psovati, ali ako se već psuje, šta nije logično prvo opsovati osobu koja je odgovorna za neki problem? Ili da se psuje neki predmet...

Zašto psovati majku? U ogromnoj većini slučajeva majke igraju pozitivnu ulogu, žele dobro svojoj djeci, da budu pošteni, fini ljudi...

Zašto nitko ne psuje koncepte poput ubijanja, krađe, laganja?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 23 tra 2021, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16433
..gledajući iz mog kraja mislim uz imotsku krajinu najviše psuje to ima pozadinu jos od države paganije kojoj smo pripadali..to psovanje se “njegovalo” stoljećima ..borim se protiv tog zla i nepristojnosti svim silama..naravno to je i stvar kulture..ako covik psuje čak i kroz običan razgovor tesko je to progutat...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 23 tra 2021, 16:48 
Offline

Pridružen/a: 24 ožu 2019, 11:50
Postovi: 933
Lokacija: Mostar.......nekad
laganini je napisao/la:
..gledajući iz mog kraja mislim uz imotsku krajinu najviše psuje to ima pozadinu jos od države paganije kojoj smo pripadali..to psovanje se “njegovalo” stoljećima ..borim se protiv tog zla i nepristojnosti svim silama..naravno to je i stvar kulture..ako covik psuje čak i kroz običan razgovor tesko je to progutat...




Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 23 tra 2021, 17:09 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Mi smo navikli na to, znam ja da je takav običaj... Ali zamislite da kod nas dođu neki ljudi iz drugih svjetskih kultura i da im neki vodič, prevoditelj šta li, krene objašnjavati taj naš nakaradni običaj... Ja bih propao u Zemlju od srama kako to blesavu sliku o nama šalje...

Mi bi naravno, ljudima drugih kultura, pokazivali ljepote krajolika, kulturu, arhitekturu, povijest, običaje, tradicije... Možda spomenuli i neke velike umove, znanstvenike, pisce, slavne bitke, junake... mi smo vam ratovali s ovima, s onima, duboka nacionalna mitologija, privrženost vjeri pradjedovskoj, narodni epovi, spjevovi i slični motivi... I drugi narodi bi se mogli pohvaliti istim takvim, možda još slavnijim epizodama...

I onda ispod cijele te površine, ovo ovdje... Vulgaran jezik koji ne može sakriti niti jedna "fasada"... To bi bila sramota čak i da smo najveća pustinjska zabit na planeti...

Možda ja to gledam malograđanski, možda tog ima i drugdje, ali svakako nikome od nas ne ide na čast.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 23 tra 2021, 17:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15863
Istina da imamo najgore psovke na planetu ali psovanje Boga me oduvijek baš posebno bolo u uši. Ne mogu trpit te psovke Boga, Isusa, Gospe. Užasno je to baš. A to rade i mnogi navodni vjernici što je baš sramotno za njih.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 23 tra 2021, 17:25 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Rika sv Vida je napisao/la:
Istina da imamo najgore psovke na planetu ali psovanje Boga me oduvijek baš posebno bolo u uši. Ne mogu trpit te psovke Boga, Isusa, Gospe. Užasno je to baš. A to rade i mnogi navodni vjernici što je baš sramotno za njih.


Eto za te navodne vjernike, nema se drugo za reći nego ih uputiti na Sveto pismo koje i sami kažu da drže "svetim"... o zvijeri i Božjem gnjevu u Otkrivenju...

Citat:
5 I dana su joj usta, da govori velike riječi, i psovke, i dana joj je vlast, da čini četrdeset i dva mjeseca. 6 I otvori usta svoja, da psuje Boga, da psuje ime njegovo, i šator njegov, i one, koji stanuju u nebu. - Otkrivenje 13:5-6


Citat:
8 I četvrti izli času svoju na sunce, i dano mu je, da pali ljude ognjem. 9 I opališe se ljudi od velike žege, i psovaše ime Boga, koji ima vlast nad zlima ovima, i ne pokajaše se, da mu dadnu slavu. 10 I peti izli času svoju na prijestolje zvijerino; i kraljevstvo njezino postade tamno, i grizli su jezike svoje od bola. - Otkrivenje 16:8-10


Nevezano uz ovo, jednom sam čuo neko pričanje u narodu, recimo kao neku urbanu legendu, što bi za mnoge danas bilo čisto praznovjerje... da su na Balkanu često ratovi i da se Juga raspala u krvi zato što narod psuje Boga. Vječito peripetije ovdje, nikad "mirna Bosna", uvijek "krive Drine"...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 23 tra 2021, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2020, 18:06
Postovi: 344
Lokacija: Obečano zemljište
Kakva paganija. Ljudi psuju da izbace emociju i psuju ono što se smatra svetim gdje god se nalaze. Još u Rimu su psovali Jupitera, jer su ga smatrali glavnim.
Kao "toliko me ljutiš da ću i njega spomenuti jer je stvorio svijet u kojem si ti".

_________________
القوة تكمن في التفاني


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 26 tra 2021, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6244
Lokacija: Izvan sebe
Ekdaim je napisao/la:
Kakva paganija. Ljudi psuju da izbace emociju i psuju ono što se smatra svetim gdje god se nalaze. Još u Rimu su psovali Jupitera, jer su ga smatrali glavnim.
Kao "toliko me ljutiš da ću i njega spomenuti jer je stvorio svijet u kojem si ti".

Ja isto mislim da ljudi dosta psuju da bi izbacili emocije, ali kada cujem dalmatince kako psuju krv isusovu, podidze me neka jeza.
Mislim zasto ne mogu psovati sunce kalajisano ili tako nesto.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 26 tra 2021, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16433
Ekdaim je napisao/la:
Kakva paganija. Ljudi psuju da izbace emociju i psuju ono što se smatra svetim gdje god se nalaze. Još u Rimu su psovali Jupitera, jer su ga smatrali glavnim.
Kao "toliko me ljutiš da ću i njega spomenuti jer je stvorio svijet u kojem si ti".

..ima zasto bi inace toliko vise psovalo nego u ostalim djelovima zemlje...neki će rec temperament al ne zelim to uzet ko alibi..jednostavno ružna navika koja se prenosila..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 26 tra 2021, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2235
Lokacija: Negdi na granici svitova
Sveci imaju neku težinu, pa skinu tu "sikiraciju" u tom trenutku. Koliko god morbidno zvučalo

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 10 lis 2021, 07:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Ekdaim je napisao/la:
Kakva paganija. Ljudi psuju da izbace emociju i psuju ono što se smatra svetim gdje god se nalaze. Još u Rimu su psovali Jupitera, jer su ga smatrali glavnim.
Kao "toliko me ljutiš da ću i njega spomenuti jer je stvorio svijet u kojem si ti".


Rimljani su imali za psovke "Jupiterov ***!" i "Pizda Junina" (božica Juno, Jupiterova žena).

U Hercegovini je najomiljenija krv Isusova, a najsmješniije je "suze Gospine". :zubati

U Dalmaciji je popularan i Irud. (ljudi ne znaju da je to ustvari Herod, jedan od najboljih kraljeva Judeje).

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 10 lis 2021, 07:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Psovanje Sunca, to je moguće jako staro.

Ali je možda i novija izmišljotina. Problem je što se psovke i nisu baš zapisivale, pa nema izvora. Najbolji izvori za psovke su grafiti po zidovima antičkih gradova.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 10 lis 2021, 07:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Država (neke bi mogle i pod navodnike) bolje nije ni zaslužila. A Bog se poštiva, i ne psuje se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 10 lis 2021, 08:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69288
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
buenos aires je napisao/la:
Država (neke bi mogle i pod navodnike) bolje nije ni zaslužila. A Bog se poštiva, i ne psuje se.


Oni koji zaista vjeruju u Boga, oni ga ne psuju.

Po meni, korištenje psovki je pravi vjerski popis u Hercegovini, na stranu turbofolk katoličanstvo.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 10 lis 2021, 08:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Robbie MO je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:
Država (neke bi mogle i pod navodnike) bolje nije ni zaslužila. A Bog se poštiva, i ne psuje se.


Oni koji zaista vjeruju u Boga, oni ga ne psuju.

Po meni, korištenje psovki je pravi vjerski popis u Hercegovini, na stranu turbofolk katoličanstvo.


Mislim da mi u Vojvodini nemamo to turbofolk katoličanstvo, prva asocijacija na to mi je katolicizam u Meksiku, sa svim utvrđenim kulturološkim stereotipima. :zubati

Mislim da smo u viri zlatna sredina, poštivaju se sveci i običaji jednako a Sveti Antun je za Bunjevca velik svetac. Možda i najveći.

Na mise iđemo kod njegovi Franjevaca, oni su nas doveli tu. To je tako ostalo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 10 lis 2021, 08:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24669
Lokacija: Heartbreak Hotel
Ljudi psuju ono do čega im je (generalno) stalo, ono što smatraju važnim u društvu i zajednici.

Potrebno je samo pogledati kakve psovke je imala neka skupina u određenom vremenskom razdoblju i odmah postaje razvidno na kojim se načelima to društvo temelji, kakav mu je sustav vrijednosti, što se smatra važnim itd.

Bog, Isus, Gospa, sveci, majka, ćaća... U ex YU je bio popularan Tito (ali potajno)

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 10 lis 2021, 09:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
Boga i Svece, je ostatak komunizma, i pre toga Otomanizma, psovanje Boga, Svetaca, i sv Mati, je radjeno od Muslimanskog zivlja obicno kao reakcija na odbijanje prelaska na islam medju komsijama, pa je vremenom preuzet od ostalih.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 10 lis 2021, 09:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Zadavio bih svakoga ko psuje Boga/Allaha itd...kao što je primjećeno, česte psovke u vjerničkim krajevima.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 10 lis 2021, 09:46 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2021, 08:45
Postovi: 3821
Purger111 je napisao/la:
Ne znam ima li slična tema, ako ima isprike.

Nećemo ulaziti u rasprave ateizam, agnosticizam, deizam, teizam itd. Obrni, okreni, mnogim ljudima pojam Boga predstavlja nešto sveto, uzvišeno, dobro, nadljudsko itd. Čemu onda toliko psovki, čak i od samih vjernika? Dovodimo u vezu radnju koju smatramo animalističkom i/ili primitivnom sa nečime što smatramo svetim, sve skupa u negativnom kontekstu uvrede. Dobro neki ne vjeruju, ali opet svi znaju što označava taj pojam i naravno da mogu izraziti svoj stav na kulturan način. Nije pristojna, uostalom, bilo kakva psovka... to nije odlika ni civiliziranosti, ni odgoja...

Psovanje svetaca? Dobro, shvaćam, ljudi psuju... Zašto ne psuju ljude na koje su ljuti? Zašto ne psuju neke dušmane, kud od svega baš svece? Vjerovao, ne vjerovao, mnogi sveci su bili pacifisti, pomagali siromašnima i sl...

Zašto Sunce? Bez Sunca nema fotosinteze, nema života na Zemlji, zašto Sunce u tako negativnom kontekstu?

Država? Zar nam smeta apstraktni koncept države? Ili nam smeta netko tko krade državu, tko ne radi svoj posao, tko širi nepravdu i slično? Nije da treba psovati, ali ako se već psuje, šta nije logično prvo opsovati osobu koja je odgovorna za neki problem? Ili da se psuje neki predmet...

Zašto psovati majku? U ogromnoj većini slučajeva majke igraju pozitivnu ulogu, žele dobro svojoj djeci, da budu pošteni, fini ljudi...

Zašto nitko ne psuje koncepte poput ubijanja, krađe, laganja?


Zato sto ti je sunce starije od boga a mnogi su ga i obozavali kao boga. Neka vrsta zamjene za ono "boga" je "sunce".

A majke psujemo tudje, ne svoje. Istocnjacka tradicija koju smo mi i Arapi, Turci, itd., uveli vec polako i na zapad, tako da se polako prima - barem na njemackom govornom podrucju.


Evo, Kollegah i Farid Bang - vrh njemacke rep piramide takoreci, nijedan ne zna Jugo da govori, nijedan nije s Balkana a pjesma se zove:



REFREN poslusati!

<3

_________________
fakofbolan nema krsta bez tri prsta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 10 lis 2021, 09:50 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2021, 08:45
Postovi: 3821
Tankosic je napisao/la:
Boga i Svece, je ostatak komunizma, i pre toga Otomanizma, psovanje Boga, Svetaca, i sv Mati, je radjeno od Muslimanskog zivlja obicno kao reakcija na odbijanje prelaska na islam medju komsijama, pa je vremenom preuzet od ostalih.


Stereotipi. Kod nas je vazda vazilo da upravo Srbi najvise psuju boga i da to ne valja.

Vidis li koliko su glupi stereotipi?

_________________
fakofbolan nema krsta bez tri prsta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 10 lis 2021, 09:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 15:54
Postovi: 5615
turbotakija je napisao/la:
Tankosic je napisao/la:
Boga i Svece, je ostatak komunizma, i pre toga Otomanizma, psovanje Boga, Svetaca, i sv Mati, je radjeno od Muslimanskog zivlja obicno kao reakcija na odbijanje prelaska na islam medju komsijama, pa je vremenom preuzet od ostalih.


Stereotipi. Kod nas je vazda vazilo da upravo Srbi najvise psuju boga i da to ne valja.

Vidis li koliko su glupi stereotipi?


Pa ne pricaju Srbi "Allah" kao uzricica pa da budu stereotipi, niti Bosnjaci pricaju .

Pricamo o Bogu, Svecima, i sv Mati.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 10 lis 2021, 10:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2235
Lokacija: Negdi na granici svitova
Uglavnom se psuje da se izbaci negativna enegrija, bolje i tako nego na neke gore načine. A ovi dežurni "zgražatelji" i moralisti su uglavnom poznati u okolini k'o ološ, a kao zgražaju se nad psovkama :zubati
Što ne znači da je psovka nešto dobro, nego ništa toliko strašno

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 10 lis 2021, 10:02 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2021, 08:45
Postovi: 3821
Tankosic je napisao/la:
turbotakija je napisao/la:

Stereotipi. Kod nas je vazda vazilo da upravo Srbi najvise psuju boga i da to ne valja.

Vidis li koliko su glupi stereotipi?


Pa ne pricaju Srbi "Allah" kao uzricica pa da budu stereotipi, niti Bosnjaci pricaju.

Pricamo o Bogu, Svecima, i sv Mati.



Prvo, ne mozes pausalno. Taj kolektivisticki pristup je jako uocljiv ovde i kad se radi o drugim temama.

Drugo, Alah ili Bog, na isto ti dodje valjda.

Zato je tesko reci muslimani ovo, pravoslavci ono..jer ih imas koji nikad nebi opsovali boga/alaha a imas ih i kojima je to ko dobar dan. Et ja znam kad me uhvati kisa negdje po deseti put pogledati u nebo i sruciti u nj sve sto me ovde naucio BBC.

Zezam se, znao sam ja to i prije njega.

To je neka vrsta neceg..ne znam opisati..destruktivno balkanskog?? Ono..kad si pomislis ma neka ide sve u pm i nek se rusi sve i nebo i zemlja i ljudi na njemu i onda udaris psovati jer drugo i ne mozes.

_________________
fakofbolan nema krsta bez tri prsta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 10 lis 2021, 10:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
turbotakija je napisao/la:
Tankosic je napisao/la:

Pa ne pricaju Srbi "Allah" kao uzricica pa da budu stereotipi, niti Bosnjaci pricaju.

Pricamo o Bogu, Svecima, i sv Mati.



Prvo, ne mozes pausalno. Taj kolektivisticki pristup je jako uocljiv ovde i kad se radi o drugim temama.

Drugo, Alah ili Bog, na isto ti dodje valjda.

Zato je tesko reci muslimani ovo, pravoslavci ono..jer ih imas koji nikad nebi opsovali boga/alaha a imas ih i kojima je to ko dobar dan. Et ja znam kad me uhvati kisa negdje po deseti put pogledati u nebo i sruciti u nj sve sto me ovde naucio BBC.

Zezam se, znao sam ja to i prije njega.

To je neka vrsta neceg..ne znam opisati..destruktivno balkanskog?? Ono..kad si pomislis ma neka ide sve u pm i nek se rusi sve i nebo i zemlja i ljudi na njemu i onda udaris psovati jer drugo i ne mozes.


Pa nije baš isto, kršćanski Bog ima sina jedinca. Muslimanski Bog nema dice.

Kako je to isti Bog onda?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto psujemo Boga, svece, majku, Sunce, državu itd.?
PostPostano: 10 lis 2021, 10:24 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2021, 08:45
Postovi: 3821
Ne znam brte, meni je to sve jedno te isto. Iako kuzim da aludiras na sveto trojstvo i muslimanske price o jednom jedinom...

_________________
fakofbolan nema krsta bez tri prsta


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 29 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 86 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO