HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 04:15.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1055 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvati i Sarajevo
PostPostano: 15 stu 2014, 23:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Brčko da bi bilo Srpsko mora imati 80 70% Srba kao i ostala mjesta u Republici Srpskoj.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati i Sarajevo
PostPostano: 15 stu 2014, 23:14 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Rekao sam šta sam imao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati i Sarajevo
PostPostano: 16 stu 2014, 07:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
dupli

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati i Sarajevo
PostPostano: 16 stu 2014, 07:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2011, 20:26
Postovi: 1431
chat nick je napisao/la:
Ucrtavanje i pravljenje koridora kroz HB koji bi vodio do Bihaća.Taj koridor bi bio teritorija HBa ali bi Muslimani mogli bez ikakve kontrole ili bilo čega da se kreću njime.
Ucrtavanje i pravljenje koridora do hrvatskih enklava pod istim uslovima kao i za muslimanski koridor.
Naravno EU standard za manjine i sve ostalo što ide i pripada normalnim državama.
Ovo gore navedeno podrazumeva civilizovano ponašanje i toleranciju.
To bi po meni bilo najbolje.
Najgore što može biti da ovo potraje dok ne pukne a kad pukne znaš i sam na šta liči.Opet će se sve pocepati samo što više neće imati za koga da se prave koridori a granice neće biti na ličnu kartu nego opasane minama.
To je moje lično mišljenje a sad ti šta misliš kaži.


Kakvi koridori, gluposti. Mi se trebamo konacno dogovoriti. Mogli smo i koje stoljece ili desetljece ranije da niste bili prepohlepni za nasim kako su danas Turci. Kada se dogovorimo svatko osigurava stanje sa svoje strane granice i mirna Bosna. To je jedino pravedno i trajno rjesenje. Podjela u kojoj balkanski suniti dobivaju svoju islamsku drzavu bila bi izvor daljnjih trajnih nestabilnosti. Bila bi to europska Gaza, uvijek bi nasli neki razlog za terorizam.
Muslimani ne bi bili ni u Srbiji ni u Hrvatskoj brojniji nego li u nekim drugim europskim drzavama. I ne bi imali manje prava nego sto ih imaju u Njemackoj ili Francuskoj. Ali ne bi imali prava na politicki terorizam kojega provode danas, a niti na oruzani terorizam kojega su provodili u ratu i opet bi ako bi imali svoju islamsku drzavu.

_________________
The only true national autonomy is the freedom of the individual against the state and society.

Mises


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati i Sarajevo
PostPostano: 16 stu 2014, 14:16 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
protein je napisao/la:
chat nick je napisao/la:
Ucrtavanje i pravljenje koridora kroz HB koji bi vodio do Bihaća.Taj koridor bi bio teritorija HBa ali bi Muslimani mogli bez ikakve kontrole ili bilo čega da se kreću njime.
Ucrtavanje i pravljenje koridora do hrvatskih enklava pod istim uslovima kao i za muslimanski koridor.
Naravno EU standard za manjine i sve ostalo što ide i pripada normalnim državama.
Ovo gore navedeno podrazumeva civilizovano ponašanje i toleranciju.
To bi po meni bilo najbolje.
Najgore što može biti da ovo potraje dok ne pukne a kad pukne znaš i sam na šta liči.Opet će se sve pocepati samo što više neće imati za koga da se prave koridori a granice neće biti na ličnu kartu nego opasane minama.
To je moje lično mišljenje a sad ti šta misliš kaži.


Kakvi koridori, gluposti. Mi se trebamo konacno dogovoriti. Mogli smo i koje stoljece ili desetljece ranije da niste bili prepohlepni za nasim kako su danas Turci. Kada se dogovorimo svatko osigurava stanje sa svoje strane granice i mirna Bosna. To je jedino pravedno i trajno rjesenje. Podjela u kojoj balkanski suniti dobivaju svoju islamsku drzavu bila bi izvor daljnjih trajnih nestabilnosti. Bila bi to europska Gaza, uvijek bi nasli neki razlog za terorizam.
Muslimani ne bi bili ni u Srbiji ni u Hrvatskoj brojniji nego li u nekim drugim europskim drzavama. I ne bi imali manje prava nego sto ih imaju u Njemackoj ili Francuskoj. Ali ne bi imali prava na politicki terorizam kojega provode danas, a niti na oruzani terorizam kojega su provodili u ratu i opet bi ako bi imali svoju islamsku drzavu.

Dobro!!I šta?Šta da radimo sa njima?!Šta?Stalno će nešto da negoduju stalno će nešto da se bune,pogledaj onu gamad u Raškoj.
Šta sa njima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati i Sarajevo
PostPostano: 16 stu 2014, 14:45 
Offline

Pridružen/a: 29 ožu 2013, 06:32
Postovi: 6304
Podeli ove na pola.
Srba ima više nego Hrvata ali Srbi imaju već dosta nacionalnih manjina.Hrvata ima manje a nemaju manjine.Dođemo na isto.Kako to prihvatiti u državu i društvo?Šta ćemo sa mržnjom?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati i Sarajevo
PostPostano: 16 stu 2014, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Napravte SrpskoHrvatsku naciji gdje ćetež biti većina vi i eto.
A spojite spc i katoličku crkvu i obnovite svoje sekte i združite ih.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati i Sarajevo
PostPostano: 16 stu 2014, 14:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tema je Hrvati i Sarajevo. Trolaš kao hajvan.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati i Sarajevo
PostPostano: 16 stu 2014, 15:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Chatnick je skrenuo sa teme.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati i Sarajevo
PostPostano: 16 stu 2014, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kod tebe svaka diskusija završi na "Karađorđevo" ublehi. Nemate od toga koristi, prošao vlak.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati i Sarajevo
PostPostano: 19 stu 2014, 11:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Skoro da je nemoguće kao manjina u tuđim općinama u Bejha zadržati nešto od svog identiteta, ako se već odlučiš da ti partner bude druge nacionalnosti.
Eto Ivica Osim, kao posebna osoba koja bi trebala imati nešto svog integriteta. Djeca ne mogu imati tipičnija muslimanska imena.

Citat:
"To je žena sa tri srca koja mu je podarila upravo toliko djece, kćerku Irmu i sinove Amara i Selimira. Diplomirani je elektroinžinjer, ali se sva posvetila svom Švabi i bila uz njega i kad je bilo dobro i loše. Žena iz koje izbija dostojanstvo, žena stub uz koju muškarac naprosto mora da uspije", govori za Klix.ba blizak prijatelj porodice Osim.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati i Sarajevo
PostPostano: 14 vel 2015, 14:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Stanje župa sarajevskog dekanata sa 31.12.2014. godine. Možemo na ovu temu, jer se opreko 95% katolika odnosi na Hrvate i ovom dijelu pridodati nekoliko stotina ateista.

Novo Sarajevo: 2.930
Stup:2.501
Marijin Dvor: 1.791
Novi Grad: 1.670
Katedrala: 1.582
Dobrinja: 644
Grbavica:428
Briješće: 265
Vogošća: 215
Čemerno: 153
Tarčin:101
Pale: 83
Goražde: 7

Ukupno: 12.370

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati i Sarajevo
PostPostano: 23 ožu 2015, 13:18 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
cuj Pale 83 ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati i Sarajevo
PostPostano: 28 svi 2015, 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Senad Avdić:

Citat:
SUBOTA, 23. MAJ

Mom poznaniku Z., sarajevskom Hrvatu, desilo se jučer-prekjučer sljedeće. Stajao je na ulici kod mosta Čobanija i istoimene džamije, čekao nešto, ili nekoga (taksi, kafanske partnere...), pa mu prišla dvojica momaka i požurujući ga obratili mu se: „Hajde, stari, brže, zakasnićeš u džamiju.“ Najprije (im) se malo opirao, rekao da on u džamiju ne ide, momci ga odmah narezilili: „Kako ne ideš, a gdje ideš ako u džamiju ne ideš?!“, pa im na kraju morao priznati (ukabuliti): „Izvinite, ja sam katolik.“

Nakon čega su se momci s mješavinom ljutnje, nevjerice i prezira okanili nesretnog mog poznanika. Z. je rođen u Sarajevu, čini mi se da su i svi njegovi preci u ovom gradu vijek proveli. Više njegova familija ima „Sarajeva u nogama“ nego svi džematlije koje se okupljaju u „kadrovskoj“ džamiji Čobaniji. Ali, šta ćeš, poklopi se ušima i šuti.To jeste, tužno, to jeste ružno, odvratno pogotovo. A znate šta je jedino gore od toga: to što izbjegavam navesti ime tog mog poznanika da bih ga poštedio eventualnih, zapravo, vrlo mogućih posljedica, tj. odmazde!

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati i Sarajevo
PostPostano: 28 svi 2015, 16:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27395

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati i Sarajevo
PostPostano: 07 ruj 2015, 23:11 
Offline

Pridružen/a: 15 pro 2014, 18:26
Postovi: 853
Lokacija: Hrvatska Republika Herceg-Bosna
Ministry of Sound je napisao/la:
Senad Avdić:

Citat:
SUBOTA, 23. MAJ

Mom poznaniku Z., sarajevskom Hrvatu, desilo se jučer-prekjučer sljedeće. Stajao je na ulici kod mosta Čobanija i istoimene džamije, čekao nešto, ili nekoga (taksi, kafanske partnere...), pa mu prišla dvojica momaka i požurujući ga obratili mu se: „Hajde, stari, brže, zakasnićeš u džamiju.“ Najprije (im) se malo opirao, rekao da on u džamiju ne ide, momci ga odmah narezilili: „Kako ne ideš, a gdje ideš ako u džamiju ne ideš?!“, pa im na kraju morao priznati (ukabuliti): „Izvinite, ja sam katolik.“

Nakon čega su se momci s mješavinom ljutnje, nevjerice i prezira okanili nesretnog mog poznanika. Z. je rođen u Sarajevu, čini mi se da su i svi njegovi preci u ovom gradu vijek proveli. Više njegova familija ima „Sarajeva u nogama“ nego svi džematlije koje se okupljaju u „kadrovskoj“ džamiji Čobaniji. Ali, šta ćeš, poklopi se ušima i šuti.To jeste, tužno, to jeste ružno, odvratno pogotovo. A znate šta je jedino gore od toga: to što izbjegavam navesti ime tog mog poznanika da bih ga poštedio eventualnih, zapravo, vrlo mogućih posljedica, tj. odmazde!


Ne bi mu bilo loše da je otišao u džamiju. Allahovoj vjeri su svi dobrodošli, samo je potrebna volja da se spozna istina.

_________________
Najljepše ga je sam sebi popušit. Pogotovo ako si crnac pa ti je dovoljno dug. Štrcni sebi u vlastito grlo i najedi se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati i Sarajevo
PostPostano: 20 ruj 2015, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6242
Lokacija: Izvan sebe
BarackObama je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Senad Avdić:



Ne bi mu bilo loše da je otišao u džamiju. Allahovoj vjeri su svi dobrodošli, samo je potrebna volja da se spozna istina.

Sto ce mu dvije istine. Dovoljno je da je Hrvat i katolik.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Sarajeva - Bilanca
PostPostano: 30 lis 2016, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
http://www.dnevnik.ba/news-magazin/komentar/tvrtko-milovic-ovo-je-sest-vrsta-sarajevskih-hrvata

LOL

Citat:
„Gospodine direktore, zašto nema Bujice večeras?“

„Nema zato što je predizborna kampanja, a Bujica ima gosta kojeg ne smijemo emitirati“

„Ali Bujica je najbolja emisija“

„Kako god, večeras je nema.“

„Ja ću se ubiti ako ukinete Bujicu“

„U redu gospođo“

„Vi ste sotona.“

„Jesam“

„Doviđenja“

„Doviđenja.“


Dobro je pogodio vezistu, kategorija 5 (PraaaaviHrvati), koji nažalost hrvatstvo moraju živjeti kroz crkvu.

Samo se Aztec ne uklapa ni u jednu opciju. Možda ista kategorija minus crkva.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Sarajeva - Bilanca
PostPostano: 30 lis 2016, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24636
Lokacija: Heartbreak Hotel
Koja je kategorija @bura? 2 ili 3?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Sarajeva - Bilanca
PostPostano: 30 lis 2016, 11:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nije nijedna. Bura je kategorija na koju još nisam naišao (unikat iliti fenomen ko Fata iz onog vica). Velika katolkinja a ne mari (priznaje) za hrvatstvo. Čista suprotnost npr meni po te dvije ose.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Sarajeva - Bilanca
PostPostano: 30 lis 2016, 12:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
A Vezista je iz Sarajeva?? , pa sad je meni jasno što šilji *** na religiju k'o blesav.

Postoji taj sindrom i kod mene u Vojvodini ali ne kod starih Bunjevaca i Šokaca nego kod ovih iz BiH i Hrvatske što su doselili 1945 godine.

Gledao sam na HRT emisije o nacionalnim anjinama i kad ide priča o Srbima dosta puta znaju prikazivati pravoslavne crkve i Zagrebu i Rijeci , i svaki put su poprilično pune , čak šta više deluju punije nego u samoj Srbiji.


Ovaj Tvrtko Milović(pravo prezime iz moga kraja CG , možda čak i davni rođo :zubati ) je imao dobre tekstove , ali me sad razočarao što kao urednik televizje pušta onaj fašistički proliv od emisije Bujica.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Sarajeva - Bilanca
PostPostano: 30 lis 2016, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13034
Lokacija: Zagreb
Pa kad imaš jednu crkvu na 30 tisuća Srba u Zagrebu, da ih što dođe ispada puno.

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Sarajeva - Bilanca
PostPostano: 30 lis 2016, 16:03 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Samo 30 tisuća Srba ostalo. Nekoć su bili vladajuća kasta i mnogobrojniji. I nisu ni tada ozidali još neku crkvu.
Onako za bahatluk. Jer su bili crveni kmeri. Samo purgere katolike da nerviraju i da pokažu da su glavne baje.
Licani Banijci Kordunasi. Šteta to je jedinstveni slučaj u povijesti bio. I fulali su cijeli fudbal.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Sarajeva - Bilanca
PostPostano: 30 lis 2016, 17:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Aztec je dobra trojka.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvati Sarajeva - Bilanca
PostPostano: 30 lis 2016, 17:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
volvoks je napisao/la:
Pa kad imaš jednu crkvu na 30 tisuća Srba u Zagrebu, da ih što dođe ispada puno.


Probaj sa bananom. Taj je programiran kao ZX Spectrum.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1055 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO