HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 tra 2024, 23:23.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1085 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 44  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 22 svi 2021, 13:03 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
nesvrstan95 je napisao/la:
šteta za istočno sarajevo šta su radili onako zbijene zgrade .

Nisu baš zbijene. Samo su Hilandarsku ulicu usrali. Zgrade i u Spasovdanskoj i Dečanskoj imaju dovoljno razmaka i širok trotoar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 22 svi 2021, 16:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Gazda je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Ono kad 2 Muslimana pričaju o Istočnom Sarajevu :smijeh

Gdje su vam ti Muslimani i Hrvati?

Izbori 2020.

Istočno Novo Sarajevo
https://www.izbori.ba/Rezultati_izbora/ ... /9/140/0/0
Muslimanske stranke - 8 glasova
Hrvatske stranke - 0 glasova

Istočna Ilidža
https://www.izbori.ba/Rezultati_izbora/ ... /9/132/0/0
Muslimanske stranke - 6 glasova
Hrvatske stranke - 0 glasova

Gdje su?
Nevidiljivi?
Preobratili se u Bazdulje?

Sad si i ti malo počeo takijati, kako će biti glasova za Hrvatske stranke kad nijedna nije ni izašla na izbore.


Da ima Hrvata bilo bi i hrvatskih stranaka.
Glupost o monogobrojim Hrvatima i Muslimanima u Istočnom Sarajevu se ne spominje više nigdje na interenet planeti, samo na ovoj temi i to od forumskih Muslimana koji glume Srbe. Što im to treba ja ne razumijem. Ušlo im u krv multikulti takijanje pa takijaju i gdje nema nikakve logike ni potrebe.

Elem, zgrada na granici.

slika

Već se stiglo do 6. etaže. :zivili
Još ni traga od ogledala. :neznam
Čekamo ogledalo.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 22 svi 2021, 19:22 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2021, 13:58
Postovi: 540
Mozda su mislili na zrcalo, sad je trend kroatizama u bosanskom. Poceli govoriti opcina, a nikad prije nisu govorili samo da nas kao nerviraju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 23 svi 2021, 14:09 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2021, 12:46
Postovi: 6
Lokacija: Ispod Trebevića
novovrijeme je napisao/la:
Gazda je napisao/la:
Sad si i ti malo počeo takijati, kako će biti glasova za Hrvatske stranke kad nijedna nije ni izašla na izbore.


Da ima Hrvata bilo bi i hrvatskih stranaka.
Glupost o monogobrojim Hrvatima i Muslimanima u Istočnom Sarajevu se ne spominje više nigdje na interenet planeti, samo na ovoj temi i to od forumskih Muslimana koji glume Srbe. Što im to treba ja ne razumijem. Ušlo im u krv multikulti takijanje pa takijaju i gdje nema nikakve logike ni potrebe.



Samo u mom ulazu od 20 stanova tri hrvatske i dvije bošnjačke obitelji. Za koga glasaju, ne znam i ne zanima me. Ja ne izlazim na izbore jer nemam kome dati glas. Hrvatskih stranaka nema ne zato što "nema" Hrvata, nego zato što HDZ boli kiki za sve izvan Zapadne Hercegovine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 23 svi 2021, 14:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Evo još jednog. :smijeh
Kakve psihopate...
Jeste li se baš toliko usrali zbog Istočnog Sarajeva? Pa tek je 30.000 Srba tamo. Šta ćete kad bude 100.000? :crying

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 23 svi 2021, 14:33 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2021, 12:46
Postovi: 6
Lokacija: Ispod Trebevića
Treba li slikati kitu pa ti poslati u inbox?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 23 svi 2021, 14:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
oddie je napisao/la:
Treba li slikati kitu pa ti poslati u inbox?


Ne još. Kad stavimo granicu na Dobrini onda ćeš onda pokazivati kitu i pasoš.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 23 svi 2021, 14:52 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2021, 12:46
Postovi: 6
Lokacija: Ispod Trebevića
Bojim se da će mi do tad otpasti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 23 svi 2021, 22:41 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
oddie je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:

Da ima Hrvata bilo bi i hrvatskih stranaka.
Glupost o monogobrojim Hrvatima i Muslimanima u Istočnom Sarajevu se ne spominje više nigdje na interenet planeti, samo na ovoj temi i to od forumskih Muslimana koji glume Srbe. Što im to treba ja ne razumijem. Ušlo im u krv multikulti takijanje pa takijaju i gdje nema nikakve logike ni potrebe.



Samo u mom ulazu od 20 stanova tri hrvatske i dvije bošnjačke obitelji. Za koga glasaju, ne znam i ne zanima me. Ja ne izlazim na izbore jer nemam kome dati glas. Hrvatskih stranaka nema ne zato što "nema" Hrvata, nego zato što HDZ boli kiki za sve izvan Zapadne Hercegovine.

Hrvati u Istočnom Sarajevu su dobro integrisani u naše društvo. Oni koji imaju dokumente ovdje glasaju za SNSD oni koji imaju dokumente u FBiH glasaju za HDZ. Nije istina da hrvatske političke elite ne mare za Hrvate van Zapadne Hercegovine. Jedan dio njih radi u gradu u stranim kompanijama,jedan broj u institucijama FBiH,jedan broj ima svoj privatni biznis a neki rade u institucijama RS. Direktorica jedne osnovne škole u Istočnoj Ilidži je Hrvatica. Ima ih i u zdravstvu kod nas zaposlenih.
Većina Bošnjaka koji dođu kod nas će asimilovati sa vremena na vrijeme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 23 svi 2021, 22:58 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2021, 13:58
Postovi: 540
Imamo Hrvaticu doktora u bolnici Srbija, imali smo i dvije mladje Bosnjakinje na oftalmologiji, ali otisle za Dojcland. Mogli smo ih udati ovdje. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 24 svi 2021, 07:41 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2021, 12:46
Postovi: 6
Lokacija: Ispod Trebevića
Lutorčina je napisao/la:
oddie je napisao/la:

Samo u mom ulazu od 20 stanova tri hrvatske i dvije bošnjačke obitelji. Za koga glasaju, ne znam i ne zanima me. Ja ne izlazim na izbore jer nemam kome dati glas. Hrvatskih stranaka nema ne zato što "nema" Hrvata, nego zato što HDZ boli kiki za sve izvan Zapadne Hercegovine.

Hrvati u Istočnom Sarajevu su dobro integrisani u naše društvo. Oni koji imaju dokumente ovdje glasaju za SNSD oni koji imaju dokumente u FBiH glasaju za HDZ. Nije istina da hrvatske političke elite ne mare za Hrvate van Zapadne Hercegovine. Jedan dio njih radi u gradu u stranim kompanijama,jedan broj u institucijama FBiH,jedan broj ima svoj privatni biznis a neki rade u institucijama RS. Direktorica jedne osnovne škole u Istočnoj Ilidži je Hrvatica. Ima ih i u zdravstvu kod nas zaposlenih.
Većina Bošnjaka koji dođu kod nas će asimilovati sa vremena na vrijeme.


Integriran sam dobro, asimiliran neću biti. Lijepo mi je, opuštenije nego u Federalnom Sarajevu, mada u zadnje vrijeme ne isključujem kao nekad mogućnost da preselim u Federalni dio zbog blizine posla.
Ja sam jedan od tih koji rade za strance u gradu, posao kakav bi samo budala ostavila, ali ne glasam za HDZ odavno jer smatram da su nas napustili. Bio sam član od početka i znam neke stvari. U biti, probali su dobiti općinu na Stupu, nije prošlo i oni odustali od svega. Na zadnjim izborima ne znam jesam li vidio i jedan plakat HDZ-a u gradu.
Što se IS tiče, nije loše za živjeti, uglavnom smo dobro prihvaćeni, mada se neki štrecnu na "općina, tisuća"... Ali ok.
Smatram da ste napravili grešku što niste prihvatili uvezanost gradskog prevoza, nudili su Bošnjaci da trola nastavi do Lukavice, u zadnje vrijeme pričaju i da bi mogao tramvaj kroz eventualni tunel proći,sve se to odbija, a treba vam. Pogledaj gužvu ujutro u 8 niz Vraca, popodne se kolona s Grbavice prema Lukavici protegne na dva semafora. Sutra će vam djeca krenuti u neku srednju školu koja neće biti pred zgradom... Mislim da ste tu pogriješili, jer sami ne planirate gradski prevoz osim onih par privatnika koji voze ljude na posao i s posla u grad ili na Pale. A već je problem i samo dvije trake od Vraca kroz Lukavicu, bit će još veći kako se grad bude širio i ljudi doseljavali. Gradski prevoz bi vam povećao i vrijednost nekretnina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 24 svi 2021, 07:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
A što je lijepo viditi Turke kako seire po temi. :thumbup
Ko bi rekao nakon 1996., nakon što su Srbi i mrtve odnijeli iz Muslimanskog Sarajeve da ćete ovo doživiti. A doživili ste.
Srbi dolaze u kotilinu.
Muslimani odlaze. :zivili
Biće Sarajevo Jerusalim... bukvalno.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 24 svi 2021, 10:10 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2021, 13:58
Postovi: 540
Sarajevski Srbi su neobjasnjivi fenomen, jedni od najsposobnijih ljudi. Ima nas od Banja Luke, Beograda, Novog Sada, Minhena, Pariza, Njujorka i opet srce tuce za nasim novim Sarajevom kojeg dizemo sa ledine i tu se planira buducnost poslije brzog zivota po zapadnim metropolama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 24 svi 2021, 21:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2019, 22:54
Postovi: 5121
Lokacija: Memorandum 2.0
oddie je napisao/la:

Samo u mom ulazu od 20 stanova tri hrvatske i dvije bošnjačke obitelji. Za koga glasaju, ne znam i ne zanima me. Ja ne izlazim na izbore jer nemam kome dati glas. Hrvatskih stranaka nema ne zato što "nema" Hrvata, nego zato što HDZ boli kiki za sve izvan Zapadne Hercegovine.


Dok god ste bez ikakve politicke moci, kao da vas i nema.

A i meni se cini da takijas.

_________________
PuTiN jE mIsLiO uZeTi KiJeV za TrI dAnA!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 25 svi 2021, 00:00 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
IvanIS je napisao/la:
Sarajevski Srbi su neobjasnjivi fenomen, jedni od najsposobnijih ljudi. Ima nas od Banja Luke, Beograda, Novog Sada, Minhena, Pariza, Njujorka i opet srce tuce za nasim novim Sarajevom kojeg dizemo sa ledine i tu se planira buducnost poslije brzog zivota po zapadnim metropolama.

Ja to ne bih tvrdio iako sam ovdje zadnjih 25 godina. Sve od elite što smo imali otišlo je uglavnom vani. Oko 5 - 10% ima urbane gradske raje. Trenutno vladaju prigradski seljaci. Jedni od najsposobniji Srba za mene su Derventski Srbi. Privukli su na desetine stranih kompanija,imaju izvoz oko 150 € miliona evra,a Derventu su iz korijena renovirali da se i ne primjeti da je rata bilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 26 svi 2021, 09:05 
Offline

Pridružen/a: 23 svi 2021, 12:46
Postovi: 6
Lokacija: Ispod Trebevića
Legionnaire je napisao/la:
Dok god ste bez ikakve politicke moci, kao da vas i nema.



Bez političke moći smo koliko zbog drugih, toliko, ako ne i više, zbog nas samih i naših. Mada mi se čini da nekima smeta što nas ipak ima.


Legionnaire je napisao/la:

A i meni se cini da takijas.


Ovo sam morao googlati. Ne, ne mrzim nikoga. Ne predstavljam se da sam nešto što nisam. I ne, ne trebate mi vjerovati, ravnodušan sam. Mislio sam da ćemo voditi normalnu raspravu, ali očito sam pogriješio pa ću vas lijepo pozdraviti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 01 lip 2021, 10:07 
Offline

Pridružen/a: 21 svi 2021, 13:58
Postovi: 540
Lutorčina je napisao/la:
IvanIS je napisao/la:
Sarajevski Srbi su neobjasnjivi fenomen, jedni od najsposobnijih ljudi. Ima nas od Banja Luke, Beograda, Novog Sada, Minhena, Pariza, Njujorka i opet srce tuce za nasim novim Sarajevom kojeg dizemo sa ledine i tu se planira buducnost poslije brzog zivota po zapadnim metropolama.

Ja to ne bih tvrdio iako sam ovdje zadnjih 25 godina. Sve od elite što smo imali otišlo je uglavnom vani. Oko 5 - 10% ima urbane gradske raje. Trenutno vladaju prigradski seljaci. Jedni od najsposobniji Srba za mene su Derventski Srbi. Privukli su na desetine stranih kompanija,imaju izvoz oko 150 € miliona evra,a Derventu su iz korijena renovirali da se i ne primjeti da je rata bilo.


Svaka cast Derventi, ali oni nisu dizali grad sa ledine, ovo sto mi radimo je ipak kudikamo teze i zahtjevnije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 29 lip 2021, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Priča se priča da Srbi dolaze... :thumbup

slika

slika

slika

slika

slika

Srbija... Muslimanima odmah iznad glave... :zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 29 lip 2021, 20:39 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2021, 20:12
Postovi: 195
Dosli smo odavno, tu smo i nigdje ne idemo. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 29 lip 2021, 20:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Bolox je napisao/la:
Dosli smo odavno, tu smo i nigdje ne idemo. :zubati


Ovako blizu centra Sarajeva još nismo.
Rekoh ja da su Miljevići i istočno od Miljevića budućnost Istočnog Sarajeva.

novovrijeme je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Uskoro bez prostora za nastavak kontinuiteta te urbane zone, bila je rupa od nekih 400x400 metara koja se sada najvećim dijelom popunila, a okolo su sve kuće.

Kao da ni Srbi nisu očekivali da će grad toliko narasti.

Vjerojatno će odabrati neku novu ledinu za nastavak, udaljenu možda i 1 ili 2 km.


Vrijeme je za širenje u pravcu Miljevića. Pravac Miljevići! :zubati

slika

Vidi prostranstva, može stati 100.000 ljudi bez problema.
Nije ravnica al nema veze. Odnosno još bolje, manje zagađenje, čistiji vazduh.
Pogledaj braće Muslimana na brdu (gore-lijevo na slici) gdje su se nabili da bi živili u najvažnijoj hopćini Centar.

Kako se grad bude širio prema Miljevićima odnosno Vracama i hopćini Centar tako će kmeka Musliman postajati intenzivnija. Trenutno se gradi kružni tok na spoju ulica Vuka Karađićia u Radomira Putnika prema Miljevićima, odlična prilika i lokacija za prve zgrade. :zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 29 lip 2021, 20:52 
Offline

Pridružen/a: 16 lip 2021, 20:12
Postovi: 195
Ovo izgleda mocno, ni BG se ne bi postidio ovoga, doduse tamo nema planine kao sto je nas preljepi Trebevic. Uglavnom vidim na klixu pjene samo tako. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 srp 2021, 01:35 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4146
novovrijeme je napisao/la:
Priča se priča da Srbi dolaze... :thumbup

slika

slika

slika

slika

slika

Srbija... Muslimanima odmah iznad glave... :zivili

Šta je ovo ? Simfoni ili Roof garden ? Ništa impresivno. Federalna IT kompanija koja zapošljava preko 95% IT stručnjaka iz FBiH. Tijesno im je bilo u gradu pa su kod nas napravili zgradu.
Inače na tom mjestu su velji Srbi trebali podići krst. Na kraju odustali,prodali tu lokaciju za dobru lovu IT kompaniji iz Sarajeva.
Taj stambeno poslovni kompleks pravi roof garden iz Sarajeva. Iz Lukavice niko neće kupovati tu stanove jer mi smo davno sišli sa brda. Ima li neka trobojka od ovih emotikona da od muke zamaneš :laugh .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 srp 2021, 07:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Lutorčina je napisao/la:
Šta je ovo ? Simfoni ili Roof garden ? Ništa impresivno. Federalna IT kompanija koja zapošljava preko 95% IT stručnjaka iz FBiH. Tijesno im je bilo u gradu pa su kod nas napravili zgradu.
Inače na tom mjestu su velji Srbi trebali podići krst. Na kraju odustali,prodali tu lokaciju za dobru lovu IT kompaniji iz Sarajeva.
Taj stambeno poslovni kompleks pravi roof garden iz Sarajeva. Iz Lukavice niko neće kupovati tu stanove jer mi smo davno sišli sa brda. Ima li neka trobojka od ovih emotikona da od muke zamaneš :laugh .


Prpa Turčine, a?
Eto Srba iznad glave.
Zaboravljaš zakon o prebivalištu? Musliman koji dođe da živi u RS mora da se prijavi u RS, a to onda povlači promjenu dokumenata, porodične ambulante, penzionog, mjesta glasanja... svega. Ko pređe granicu postaje Srpski musliman. Neće tu živiti ni jedan Musliman.
Šta god ti pisao i takijao po forumu, ništa se na terenu neće promjeniti, Srbi dolaze... buhahahahahaaaaaa

A što se tiče krsta na Zlatištu, lažeš ko svaki Turčin.

slika

Kad smo već kod lepog srpskog Sarajeva da vidimo kako napreduje još jedan Zgrada na granici...

slika

Odlično :zivili

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 srp 2021, 07:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Jezero i nove zgrade oko jezera

slika

slika

slika

slika

slika

Kao što se može viditi, stambene zgrade su došle skoro do crkve na Vranješu :zivili

slika
(pogled sa crkve na Vranješu)

Crkva na Vranješu, slika iz prošle godinE

slika
(u pozadni srpska Dobrinja i muslimansko Sarajevo)

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 srp 2021, 07:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Još novogradnje

slika

slika

slika

slika

slika

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1085 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 44  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO