HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 24 tra 2024, 11:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 13 svi 2014, 15:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Četnik je Goldštajn...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 13 svi 2014, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Metemma je napisao/la:
Četnik je Goldštajn...



Šta se buniš stalno?

Je li ti to krivo što se četnik Vučić uljudio malo?

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 13 svi 2014, 18:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Ostrožac je napisao/la:
Sarajka ovaj tvoj revolt je normalan al politika je znaš već šta a pogotovo real politika. Vučić je Sarajevu prijatelj i pol ove 2014 godine. Vidiš svijet u kojem živimo? Države se raspadaju ko od šale. Znam, znam temelji Bosne su dijamantni al ipak. Vučić njima obeća poštovat BiH, oni njemu poštovat RS i ajmo trgovat. Nema problema posao ez južual.



Citat:
Izjavu dana izrekao je fra Ivo Marković, profesor Franjevačke teologije u Sarajevu, u emisiji FTV - Pošteno, a povodom najavljene posjede Sarajevu srbijanskog premijera Aleksandra Vučića.

Imajući u vidu Vučićeve izjave u toku rata u BiH, njegovo djelovanje, širenje velikosrpske ideologije i četništva, rame uz rame sa Šešeljem i Tomislavom Nikolićem, čini se - nije se moglo ništa drugo ni izreći.. Iskreno i doslijedno, kako to fra Ivo Marković zna, jednostavno je izjavio: "Gospodin Vučić je četnik!"

U skladu sa ovom izjavom, moglo bi se zaključiti da vuk dlaku mijenja, ali Vučić - nikada!

Bez obzira na sve argumente, bošnjački (nedorasli) lideri Vučiću kliču, i s nestrpljeenjem ga očekuju u Sarajevu.



:smajl007

Baš mu je reko. :laugh

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 13 svi 2014, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Metemma je napisao/la:
Četnik je Goldštajn...


Šta se buniš stalno?

Je li ti to krivo što se četnik Vučić uljudio malo?


Pa odluči se, je li ili nije.

Inače, ovo je ponor:

BIH | 13/05/2014 | 11:08
Zenica: Ubijen zbog šale sa grafitom "četiri S"
Izvor: RTRS
Elvin O. (22), koji je ubijen juče u Zenici, životom je platio grafit, koji je prije toga na zidu ispred zgrade u kojoj živi nacrtao njegov brat.

Drama se odigrala u stanu porodice ubijenog, u naselju Babina rijeka, gdje je Јasmin Briga (37) i upucao 22-godišnjeg mladića. On je odmah prebačen u Kantonalnu bolnicu Zenica, ali nažalost nije izdržao borbu za život, pa je podlegao tokom operacije.
Navodno, Briga je dan ranije tražio Elvinovog brata Emira (19) zahtijevajući od njega da izbriše grafit "četiri S" uz kojeg je pisao i njegov nadimak. Mladići su, kako piše "Avaz", grafit doživljavali kao šalu. Međutim, kako je ispričao svjedok događaja, jučer je Briga došao na vrata, ušao u stan i počeo tući Emira. Elvin je ubrzo došao u stan i izbila je tuča, a u jednom trenutku je Briga pucao iz pištolja, nanijevši Elvinu ustrijelnu ranu u predjelu stomaka. Navodno, Briga je u tuči udaren sjekirom. Ubica je juče uhapšen i priveden u Policijsku stanicu Crkvice, piše sarajevska štampa, a prenosi portal Radio Sarajevo.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 13 svi 2014, 19:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
A evo ti još jedan ponor:

Preminuo bračni par Crepulja kojeg je pretukao “divljak” Arnes Delić

Bračni par 79-godišnji Nikola, i pet godina starija Marica Crepulja, povratnici u selo Ratanj, kod Kraljeve Sutjeske, koji su prije dvadesetak dana napadnuti i premlaćeni u svom domu, danas su preminuli u Zenici.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 08:56 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 21:48
Postovi: 1387
pokoj im duši ,ali to nije ponor Sarajeva ,to je Kaknja i zeničkog kantona


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 09:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
SarajkaDjevojka je napisao/la:
Jopa je napisao/la:
On je premijer Srbije i postoje protokoli.
Jedan dio BiH naseljavaju Srbi.

S Vučićem se ne slažem jer je deklarirani četnik omotan u PR celofan. Poznati su njegovi ekstremni govori.



Već je bio u posjetu tim dijelovima BiH tako da ne vidim svrhu da ga ugošćava grad koji je bio godinama pod četničkom opsadom i to sa najvećim vojnim počastima.

Eh, a kada je bio u poseti Republici Srpskoj, onda ste kolektivno pištali "A zašto je posetio samo BL, zašto je zaobišao Sarajevo...... Agresija! Agresija! Genocid!

Sada kada je kao svoju prvu posetu kao novoizabrani premijer izabrao Sarajevo, sada je to vaš mazohizam i pedeset nijansi zelene.

Odlučite se više....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 10:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Ostrožac je napisao/la:
Vučić njima obeća poštovat BiH, oni njemu poštovat RS i ajmo trgovat. Nema problema posao ez južual.

Kratko i jasno. :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 10:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35317
Lokacija: Gl. grad regije
Ovaj put ponor Sarajeva i Bošnjaka koji je ponor baš iz njihove perspektive. :zubati Bevanda dočekuje Vučića u središtu Jedine. Ko ih jebe, mogli su imati 33 % koji su haman nji'ovi. Ovako...


_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 10:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ovaj put ponor Sarajeva i Bošnjaka koji je ponor baš iz njihove perspektive. :zubati Bevanda dočekuje Vučića u središtu Jedine. Ko ih jebe, mogli su imati 33 % koji su haman nji'ovi. Ovako...


Inače, koračnica koju svira orkestar OS BiH na ovom klipu je ista koračnica uz koju paradira Vojska Srbije. :smajl007 :zubati





Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 12:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Ovo je mozda ponor kod onih koji su ocekivali da doveka politiku prave na pickaranju sa Beogradom...

Proslo je i vreme 90-ih kada je Vucic sa Seseljem obilazio srpske polozaje oko Sarajeva, i vreme posle toga kada je najpopularniji politicar bio onaj koji je pretio Srbiji udaranjem po prstima... gotovo je sa time...

Dal se Vucic iskreno ili neiskreno promenio... nije vazno na ovoj temi, on je izbore dobio na jednoj sasvim drugoj prici, a to je ekonomija i reforme, dobrosusedniski odnosi...

Nije ovde mesto sad da analiziram domete te politike, ali on vise nije gradjanin Aleksandar Vucic, nego najvisi predstavnik ove drzave, premijer vlade, i kad ga zovu bilo gde u posetu, on reprezentuje ovu drzavu.

Primili su ga u Sarajevu kako i prilici kad neko koga si zvao dodje ti u goste... nije on banuo tamo, vec je dosao na poziv...

Rekao je po meni dobre stvari - ne dirajte RS, ne diramo BiH... ono sto je bilo je iza nas, ajde da vidimo sta mozemo da uradimo u buducnosti... i sam podrzavam takvu politiku, to je ono sa cime treba odavde da se ide tamo... ekonomija, protok ljudi i kapitala, zajednicki poslovi... bez emocija, striktno poslovni odnos gde smo dobri obostrano... gde nismo, ove price o cetnicima i ratu... niko se leba nece najesti od toga...

Bratstvo i ljubav je prema braci Srbima koji tamo zive... sa Bosnjacima i Hrvatima radimo posao gde odgovara i jednima i drugima...

Nije Komsicu i Izetbegovicu odjednom doslo iz dupeta u glavu, nego znaju da iza Vucica stoji Nemacka... nisu ni imali izbora, nego da se smeskaju, i sviraju mu srpsku koracnicu...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
DzoniBG je napisao/la:
Ovo je mozda ponor kod onih koji su ocekivali da doveka politiku prave na pickaranju sa Beogradom...

Proslo je i vreme 90-ih kada je Vucic sa Seseljem obilazio srpske polozaje oko Sarajeva, i vreme posle toga kada je najpopularniji politicar bio onaj koji je pretio Srbiji udaranjem po prstima... gotovo je sa time...

Dal se Vucic iskreno ili neiskreno promenio... nije vazno na ovoj temi, on je izbore dobio na jednoj sasvim drugoj prici, a to je ekonomija i reforme, dobrosusedniski odnosi...

Nije ovde mesto sad da analiziram domete te politike, ali on vise nije gradjanin Aleksandar Vucic, nego najvisi predstavnik ove drzave, premijer vlade, i kad ga zovu bilo gde u posetu, on reprezentuje ovu drzavu.

Primili su ga u Sarajevu kako i prilici kad neko koga si zvao dodje ti u goste... nije on banuo tamo, vec je dosao na poziv...

Rekao je po meni dobre stvari - ne dirajte RS, ne diramo BiH... ono sto je bilo je iza nas, ajde da vidimo sta mozemo da uradimo u buducnosti... i sam podrzavam takvu politiku, to je ono sa cime treba odavde da se ide tamo... ekonomija, protok ljudi i kapitala, zajednicki poslovi... bez emocija, striktno poslovni odnos gde smo dobri obostrano... gde nismo, ove price o cetnicima i ratu... niko se leba nece najesti od toga...

Bratstvo i ljubav je prema braci Srbima koji tamo zive... sa Bosnjacima i Hrvatima radimo posao gde odgovara i jednima i drugima...

Nije Komsicu i Izetbegovicu odjednom doslo iz dupeta u glavu, nego znaju da iza Vucica stoji Nemacka.. nisu ni imali izbora, nego da se smeskaju, i sviraju mu srpsku koracnicu.. .

Nisu oni svirali "Марш Хероja" zbog Vučića i njegove časti. Oni koriste tu srpsku koračnicu i inače, u svakoj prilici kada svečano dočekuju strane državnike. :zubati

A mislim da malo preteruješ kada kažeš da Vučić ima velika leđa u Nemačkoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Gde si Nidžola stara kuko , jesi se to priženio pa te nije bilo ili si svo ovo vreme vredno radio u kampanji SNS-a u Sremčici?? :zubati

Poseta Vučića je OK , al' se meni čini da je to znak za budućnost da sama BiH neće moći bez Srbije bilo šta činiti upravo zbog podrške Nemačke i Evrope , jer oni dobro znaju da samo Srbija može smiriti Dodika , al' ujedno to znači da bošnjačka vrhuška iz Sarajeva nikad neće imati prostor za delovanje po njihovim uzusima a da pre toga Srbija ne odobri jer se ovim se pokazalo da budućnost BiH zavisi od Srbije i Srba uopšte.
Naravno i od Hrvatske ali njihova nezainteresovanost da Hrvati u BiH imaju svoj entitet joj smanjuje manevarski prostor , tako da će Hrvatska ići logikom da je OK sve što se Srbija dogovori sa RS-om i Sarajevom jer to i Nemačka podržava , znači držaće se po strani.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nisu oni svirali "Марш Хероja" zbog Vučića i njegove časti. Oni koriste tu srpsku koračnicu i inače, u svakoj prilici kada svečano dočekuju strane državnike. :zubati

A mislim da malo preteruješ kada kažeš da Vučić ima velika leđa u Nemačkoj.


Znam, malo sam se nasalio... ali i jeste malo za cudjenje da koriste bas srpsku koracnicu u zvanicnom protokolu... meni ne smeta, a ako je i njima ok... :)

Ima i veca ledja nego sto sam naznacio... citava transformacija je obavljena po njihovom receptu...pocevsi od odavanja pocasti Djindjicu, preko citiranja nemackih filozofa, pohvalama koje dobija stalno od njihovih medija, najavom da ce nova srpska vlada biti kao Bayern, sastajanjem sa Srederom i Helmutom Kolom, pozivom od Merkelove na zvanican sastanak...

http://www.medias.rs/najnovije-vesti/me ... -nemackoj/

...sto prati i jedenje govana koje je predhodno izasrao...

http://www.kurir-info.rs/vucic-problem- ... ak-1189001

....

Mogao bi da ga kritikujem po stotinu osnova, ali jednostavno ne vidim strateski bolji pravac nego biti dobar sa Nemcima... ekonomski smo vezani pupcanom vrpcom za njih unazad 100 godina... sa druge strane graditi bolje odnose sa Rusima... to je dobitna kombinacija, sve ostalo je propast...

Onaj ko se ne slaze sa ovime, voleo bi da iznese odrzivu alternativu... da kaze sa kime cemo onda u savez... nesvrstani, sa Kinom i Indijom...ne moze tako...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 13:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
joe enter je napisao/la:
Gde si Nidžola stara kuko , jesi se to priženio pa te nije bilo ili si svo ovo vreme vredno radio u kampanji SNS-a u Sremčici?? :zubati

Poseta Vučića je OK , al' se meni čini da je to znak za budućnost da sama BiH neće moći bez Srbije bilo šta činiti upravo zbog podrške Nemačke i Evrope , jer oni dobro znaju da samo Srbija može smiriti Dodika , al' ujedno to znači da bošnjačka vrhuška iz Sarajeva nikad neće imati prostor za delovanje po njihovim uzusima a da pre toga Srbija ne odobri jer se ovim se pokazalo da budućnost BiH zavisi od Srbije i Srba uopšte.
Naravno i od Hrvatske ali njihova nezainteresovanost da Hrvati u BiH imaju svoj entitet joj smanjuje manevarski prostor , tako da će Hrvatska ići logikom da je OK sve što se Srbija dogovori sa RS-om i Sarajevom jer to i Nemačka podržava , znači držaće se po strani.


Gde si Jole backi rastamanu :zubati

Pre postovane Sremaje zaboravio si uspesnu agitaciju u Zelezniku... i to nemoj da se ponovi vise...

Ne mislim da Dodik treba da se "smiruje"... on u celoj igri je policajac koji lupa packe, dok Vucic ce da se uzivi u ulogu dobrog pandura... mislim da SDS nema velike sanse da preuzme vlast zbog svoje proslosti i neubedljivog kadra... ako bude potrebno Dodik ce lako da predje na ekonomsku zvaku, pogotovo sto mu na tom polju gori pod nogama, i nece moci da jos dugo opstaje samo na anti-musli prici...

Vece pitanje za mene je kako ce se postaviti bosnjacki lideri... vidimo vec znake da su poceli da smeksavaju, Vucic je docekan sa najvecim pocastima, tu i tamo mu zavale 100 Muslimana za jednog Srbina... ali mlako, Radoncic i Avaz su ga proglasili za licnost godine 2013...

Ono sto su ocekivali kad je Tadic zglajznuo, da ce Toma cetnik i Vucko od palube biti gorivo za jos vece kaznjavanje Srbije... promasili su, ovi su instant uleteli u zapadni frak, i jos su kooperativniji u vezi Kosova... nagrada za to je rasirene ruke za manekenisanje po "regionu"...



Zipa ovo... aplauz na zatvorenoj sceni... i to od doktora koji su 3 godine krpili izbusene od metkova i granata sa Trebevica koji je obilazio sa Shekijem... deluje kao svemirska ironija, ali dotle je doslo...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
DzoniBG je napisao/la:

Mogao bi da ga kritikujem po stotinu osnova, ali jednostavno ne vidim strateski bolji pravac nego biti dobar sa Nemcima... ekonomski smo vezani pupcanom vrpcom za njih unazad 100 godina... sa druge strane graditi bolje odnose sa Rusima... to je dobitna kombinacija, sve ostalo je propast...

Da, baš tako. Da smo na nekom drugom mestu, imali bi i druge dobre opcije, ali pošto je istočna Evropa u potpunosti prepuštena nemačkom uticaju, idiotski je da sa njima nemamo što bolje odnose. Kada sam pomenuo da mislim da nemamo u Nemcima baš tolika leđa, to je prvenstveno zato što mi još uvek nije jasno koje su njihove namere što se tiče BiH i položaja Republike Srpske.

Njihove namere u vezi Srbije su mi jasne, da de facto priznamo KiM, da uđemo u EU u kojoj ćemo se zaduživati kod nemačkih banaka da bi imali para da kupujemo nemačke automobile i ostale proizvode koje će nam oni prodavati bez carine. A pare iz fondova EU nećemo videti u velikim količinama a razlog za to koji će nam biti objašnjen je "Nemate projekte, a nemate ih jer ste lenji, neorganizovani i korumpirani (izostaviće epitet tupavi, jer neće želeti da nas uvrede).

A bio sam svim srcem za EU pre godinu, dve dana...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 14:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Kad sam rekao da smiri dodika , mislio sam na to da njegove "packe" ne smeju više zaustavljati napredak i stopirati svaki dogovor koji bi znači napredak BiH u ekonomskom smislu jer hteli ne hteli ona je priznata zemlja.
Znači mora prestati sa dnevno politčkim nadjebavanjima oko svake gluposti i svakog pisanja u novinama.
Međutim ako se bilo šta čini protiv RS u direktno vidu onda naravno svako treba reagovati pa i on.
Mislim da će njega Vučić sjebati bez obzira što će SNSD pobediti na izborima tako što će mu obećati da neće biti sudski progonjen zbog pljačke i korupcije a on samo treba dase povuče.

Dodik je kompromitovan previše i on nema više nikakvog kapacitetada bilo šta ponudi što bi RS povuklo napred jer je jednostavno postao svojom voljom populistički klovn koji se samo inati.

Nešto mi se čini da će Vučić srediti da posle izbora u RS-u će se napraviti vlada narodnog jedinstva iliti koncetraciona vlada ,naravno bez Dodika , i to će biti osnova nove politike koja će konačno RS maknuti iz suve nacionalističke politike ali im učvrstiti poziciju zbog podrške vučića koji sam ima podršku EU(bar zasad) , i samim time začepiti usta sarajevskim političarima.

Srbi iz RS-a će biti malo zbunjeni jer će pomisliti "A kako ćemo sad živeti ako se ne jebavamo sa Bošnjama na dnevnopšolitčkom planu svakih 5 minuta" , ali pošto autoritet Vučića je mnogo jak , a Srbi su skloni uvlačenju vođama mislim da će Srbi u RS-u prihvatiti nove prilike.

Uglavnom poenta je da RS mora graditi budućnost na građanskoj opciji jer samo tako može opstati.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Carmello Šešelj je napisao/la:
Da baš tako. Da smo na nekom drugom mestu, imali bi i druge dobre opcije, ali pošto je istočna Evropa u potpunosti prepuštena nemačkom uticaju, idiotski je da sa njima nemamo što bolje odnose. Kada sam pomenuo da mislim da nemamo u Nemcima baš tolika leđa, to je prvenstveno zato što mi još uvek nije jasno koje su njihove namere što se tiče BiH i položaja Republike Srpske.

Njihove namere u vezi Srbije su mi jasne, da de facto priznamo KiM, da uđemo u EU u kojoj ćemo se zaduživati kod nemačkih banaka da bi imali para da kupujemo nemačke automobile i ostale proizvode koje će nam oni prodavati bez carine. A pare iz fondova EU nećemo videti u velikim količinama a razlog za to koji će nam biti objašnjen je "Nemate projekte, a nemate ih jer ste lenji, neorganizovani i korumpirani (izostaviće epitet tupavi, jer neće želeti da nas uvrede).

A bio sam svim srcem za EU pre godinu, dve dana...


Moje razocarenje sa EU je u najmanju ruku isto kao tvoje...

Nemam uopste iluziju da ce Nemci da brane nase interese... ne, branice svoje, a to je da im ne treba nared na EU juznim granicama...

Mi imamo opciju ili da ih sve ispickaramo, da kazemo da uopste i necemo da razgovaramo i dogovaramo sa njima... sto bi za cenu imalo potpuni slom Srbije kao drzave... ili da se pomirimo sa ulogom da smo mala i siromasna drzava koja da bi prezivela mora biti u poluvazalnom odnosu prame velikim silama, kako prema zapadnim, tako i prema Rusiji...

Takav je svetski poredak, surov prema malim i slabim... takav je uvek i bio, i takav ce i biti... mi to ne mozemo da menjamo, mozemo samo da mu se prilagodimo... da se tu sunjamo ispod radara, ne pravimo probleme, i koliko je u nasem domenu radimo za nas interes...

Tu kao narod moramo da napravimo mentalnu gimnastiku, dugo vremena su nas ubedjivali da smo jaki i vazni... nismo, u svetskim okvirima mi smo prasina... mozemo da Srbujemo po slavama i svadbama, ali kad je visoka politika u pitanju, tu moramo da smo prilagodljivi, da stalno gledamo odakle vetar duva, odakle oluja... gde smo mi u celoj toj prici, i za koji tanker da vezemo nas camac...

Ako to ne razumemo, za 50 godina necemo postojati... to je prva lekcija koju moramo da shvatimo...

Nekome je ideal da slavno izginemo i izumremo... ja razmisljam kako cemo da prezivimo... a kicmu ce nam vec kriviti ovako ili onako...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 14:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
joe enter je napisao/la:
Kad sam rekao da smiri dodika , mislio sam na to da njegove "packe" ne smeju više zaustavljati napredak i stopirati svaki dogovor koji bi znači napredak BiH u ekonomskom smislu jer hteli ne hteli ona je priznata zemlja.
Znači mora prestati sa dnevno politčkim nadjebavanjima oko svake gluposti i svakog pisanja u novinama.
Međutim ako se bilo šta čini protiv RS u direktno vidu onda naravno svako treba reagovati pa i on.
Mislim da će njega Vučić sjebati bez obzira što će SNSD pobediti na izborima tako što će mu obećati da neće biti sudski progonjen zbog pljačke i korupcije a on samo treba dase povuče.

Dodik je kompromitovan previše i on nema više nikakvog kapacitetada bilo šta ponudi što bi RS povuklo napred jer je jednostavno postao svojom voljom populistički klovn koji se samo inati.

Nešto mi se čini da će Vučić srediti da posle izbora u RS-u će se napraviti vlada narodnog jedinstva iliti koncetraciona vlada ,naravno bez Dodika , i to će biti osnova nove politike koja će konačno RS maknuti iz suve nacionalističke politike ali im učvrstiti poziciju zbog podrške vučića koji sam ima podršku EU(bar zasad) , i samim time začepiti usta sarajevskim političarima.

Srbi iz RS-a će biti malo zbunjeni jer će pomisliti "A kako ćemo sad živeti ako se ne jebavamo sa Bošnjama na dnevnopšolitčkom planu svakih 5 minuta" , ali pošto autoritet Vučića je mnogo jak , a Srbi su skloni uvlačenju vođama mislim da će Srbi u RS-u prihvatiti nove prilike.

Uglavnom poenta je da RS mora graditi budućnost na građanskoj opciji jer samo tako može opstati.


Seti se pocetka Dodikove karijere... on je bio kod Ante Markovica... on nije izvorni nacionalista, vec trezven politicar koji je na vreme razumeo sta je politika koja ce mu omoguciti da dodje na vlast...

Dodik ustvari samo oslikava stavove i misljenje Srba iz RS... i to je pre reakcija, nego akcija... akcija je u sarajevskoj politici koja taj ceo narod 20 godina proglasava za genocidan i zlocinacki, raduju se svakom srpskom neuspehu, zazivaju osvetu, obecavaju progon preko Drine... da im je politika malo razumnija, ne bi prolazio danasnji Dodik, ljudi bi malo potisnuli teme iz proslosti i izgradilo bi se neko minimalno poverenje, a ljudi okrenuli onome od cega zive...

Politika u RS ce se menjati ako se pre toga, ili istovremeno menja politika Bosnjaka... ako se oni sami, ili neko sa strane ih urazumi, pa odbace ideje da je BiH samo njihova drzava, da Republika Srpska postoji i da ne pomisljaju da je gase... da na scenu stupi nova generacija pragmaticnijih politicara... e onda ce zapaljiva Dodikova politika izgubiti smisao...

Nerealno je ocekivati da Srbi tamo grade nekakvo "gradjansko drustvo", dok u Rajvosa prolaze Bakir, Majka Turska, prevarant Zlaja... nece tako ici...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 14:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Carmello Šešelj je napisao/la:
A bio sam svim srcem za EU pre godinu, dve dana...


Sreća pa brzo kontaš...


_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 16:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
A jbg, bolje ikad nego nikad.

Nego, Metemma, ako ti nije mrsko, daj reci mi šta misliš o medijima u Srbiji?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 16:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2012, 23:08
Postovi: 19084
Lokacija: među zvijezdama
Vučić je deklarirani četnik. Dakle moj uvod nema veze s nekom mrznjom prema Srbima kao narodu nego se očitujem da ste na čelo drzave postavili četnika. I tu poziciju je dobio ubjedljivom većinom.

Obzirom na njegovu retoriku jednostavno nije zasluzio da bude gost BiH. Bez obzira na protokol i dobrosusjetske odnose.

VI Srbi imate pravo birati koga zelite, no moje je pravo reći da ne zelim da se deklarirani četnik šeta gradom koji je od njegovih suboraca četnika i zločinačke JNA drzan godinama u opsadi.

Niti mrzim toliko Dodika, a ni Hrvate pogotovo pa da osjećam neki trijumf jer Vučić podrzava Bosića i SDS.
Bosić se jeste očitovao da ga ne zanima HR pitanje nakon pobjede niti FBiH, no meni to nije ni upola dovoljno za opravdanje i doček jednom četniku u mom gradu.

VI Srbi gradite s njim imidz kakav zelite u EU i javnosti a Bevanda idući put neka ga vodi u Stolni :D

Mozda se zalozi za nešto kod Bosića kad je HDZ u pitanju.

Citat:
U nastavku je Bevanda, slobodno se može reći, dao skandaloznu izjavu.

"Pogledajte kakvi su naši odnosi sa Srbijom bili prije četiri godine, gdje je svaki kontakt skoro bio nemoguć, a zapaljiva retorika je dolazila prvenstveno s naše strane", kazao je sinoć Bevanda.


Je li se ovaj drogira ili mu je toliko jaka zelja da sa četnikom gradi neku političku koaliciju odnosno SDS-om u BiH?

Ovo idiot ne bi izjavio.

Totalni.

_________________
Sarajevo ljubavi moja! Слава Україні!


Ponesi zastavu!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 17:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Carmello Šešelj je napisao/la:
A jbg, bolje ikad nego nikad.

Nego, Metemma, ako ti nije mrsko, daj reci mi šta misliš o medijima u Srbiji?


Zajebavaš starog druga?

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... recommends

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 17:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Metemma je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
A jbg, bolje ikad nego nikad.

Nego, Metemma, ako ti nije mrsko, daj reci mi šta misliš o medijima u Srbiji?


Zajebavaš starog druga?

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... recommends

Zajebavam, ali iz sasvim drugog razloga od onog što misliš. :D

Nu ovoga posta od pre godinu i sedam meseci. :zubati

Metemma je napisao/la:
U odnosu na Blic i slične mutante, Kurir je Vašington post.

Ako naprednjaci stavljaju medije pod svoju kontrolu, pametni su, jer ako isti ostanu pod kontrolom žutih i stranih ambasada, sledi im sudbina Koštunice.

Srpsko novinarstvo je pod žutima doseglo dno, gore ne može. Setimo se samo ekstaze od stranih investicija pred izbore dok su pet dana posel izbora počeli s pričom da mora da se povećava PDV.

Toma nedorastao poziciji... posle Tadića, pekinezer je dorastao.


http://hercegbosna.org/forum/ex-yu/doga-anja-u-srbiji-t4704-2800.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Moralni i ljudski ponor Sarajeva i Bošnjaka kao naroda općenito
PostPostano: 15 svi 2014, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Citat:
U nastavku je Bevanda, slobodno se može reći, dao skandaloznu izjavu.

"Pogledajte kakvi su naši odnosi sa Srbijom bili prije četiri godine, gdje je svaki kontakt skoro bio nemoguć, a zapaljiva retorika je dolazila prvenstveno s naše strane", kazao je sinoć Bevanda.

Nikakva skandalozna izjava ovo nije, ovo je živa istina. Zvanično Sarajevo (bošnjački politički predstavnici i naravno Željko Komšić) je, pa moglo bi se reći sve do juče, "ratovalo" sa zvaničnom Srbijom. Podsjetimo se samo izjave iz 2007 godine u kojoj je tadašnjem premijeru Srbije Željko Komšić rekao "da bi mogao dobiti i po prstima i po nosu". E to je skandal. Da ne spominjem mnoge Izetbegovićeve izjave pošto pun ih je internet.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO