HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 tra 2024, 21:00.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 21 pro 2015, 22:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23306
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Otvoreno pismo čitatelja poskoka gradonačelniku Sarajeva. Lafo glavni grad multietničke i multikonfesionalne države? A-ha.

Citat:
Poštovani g. Komšiću. Danas nam je mnoštvo naših čitatelja iz Sarajeva raznih vjeroispovjesti i različitih etničkih pripadnosti poslao mail s pitanjem tko je odgovoran zato što u Sarajevu nema okićenih jelki po gradu i što su gradske ulice okićene na način da se nigdje ili gotovo nigdje ne mogu primjetiti božićni simboli. Pa čak niti Djed Mraz koji ne pripada dirketnom nasljeđu Crkve.

Pored toga dobili smo fotografiju Štrosmajerove ulice, frontalne ulice ispred Katedrale koja je potpuno neukrašena i neosvjetljena kao i sama Katedrala.

Ranijih godina Sarajevo je bilo najnormalnije ukrašeno kao i svih drugih godina poslije rata.

Naši čitatelji se pitaju što je uzrok tome da ove godine to nije tako?

Čitatelji se pitaju što je uzrok tome, nedostatak novca očito nije budući da je grad ukrašen “novogodišnjim” svjetlima ali ne i božićnima. Pitaju se na kome je odgovornost i hoće li gradske vlasti poduzeti nešto po tom pitanju i traže odgovore. Isto pitanje slali su na sarajevske medije i gradske adrese no nisu naišli na odgovore.

Ne želeći ni na koji način poticati bilo kakvu netoleranciju i nesnošljivost u vrijeme vjerskih blagdana koje nadolaze naglašavamo da je veći dio upita koji smo dobili poslan od strane sarajevskih Bošnjaka koji tvrde da je Sarajevo oduvijek bio grad otvoren svima, te naglašavaju kako ovakvo okićeno Sarajevo i njima samima smeta jer se šalje loša poruka suživota kroz tu svojevrsnu božićnu cenzuru koja jse u Sarajevu do sada ne pamti.

Stav Vaše stranke a i Vas osobno uvijek je bio da je Sarajevo europska prijestolnica i da će takav i ostati. Sarajevo je još uvijek glavni grad svih nas. Stolni grad svih građana BIH i svih naroda ove zemlje. U mnogo manjim sredinama od Sarajeva u doba svih vjerskih praznika najnormalnije se ukrašavaju ulice i slave Bajrami, Božići, Ramazani.

Ukoliko su primjedbe naših čitatelja točne, i ukoliko jest na sceni takva vrsta ignoriranja Božića molim Vas lijepo da nam odgovorite što se točno događa?

Jesu li gradske vlasti na bilo koji način sugerirale kako grad treba biti okićen i ako da zašto su to učinile?

Unaprijed hvala na odgovoru.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 12:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35998
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Hoće barem išta biti za Novu godinu zajednički praznik svih gradžana multikulti Saraya?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 13:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
A pravoslavci?? , njih ko jebe jel?? :zubati

Ako je ranije kićeno za katolički božić(a nije već samo za novu godinu) onda je red i da pravoslavci svoj božić dočekaju u ukrašenom Sarajevu , zar ne?!

Ide posle toga i Srpska Nova Godina(pravoslavna) što znači da bi Sarajevo bilo najhrišćanskiji grad po slavljenju i kićenju. :zubati

I za šlagvort 27.januara dolazi najveći srpski verski i nacionalni praznik "Savindan" iliti slava sv.Save.
A taj dan nije manje važan od oba božića i obe nove godine , dapače.
Dakle od 25.12 do 28.01 cirka malo više od mesec dana Sarajevo bi trebalo da bude u hrišćansko-kršćanskom duhu okićeno. =))

Eto šta uradi religijae od ljudi kad je ona merilo multikulturalnosti, samo ih pravi lažovčinama,budalama i mrziteljima.

Zato uvek svim vernicima poručim pred blagdane i praznike :"Poserem vam se na oba božića i oba uskrasa , i naravno na ramazan vam se pokenjam i noću i danju".
Ovo izjavim iz najboljih namera a ne iz mržnje spram ljudi.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 13:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tko im hebe mater. To je pozitivno, neka se izoliraju od druga 2 naroda. Nek se vidi razlika čim metar kročiš u njihovu općinu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 13:27 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2505
Lokacija: United States Of Balkan
joe enter je napisao/la:
Ako je ranije kićeno za katolički božić(a nije već samo za novu godinu) onda je red i da pravoslavci svoj božić dočekaju u ukrašenom Sarajevu , zar ne?!


Naravno.
Sto reci...Tuga i jad.

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 13:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23306
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
joe enter je napisao/la:

Ako je ranije kićeno za katolički božić(a nije već samo za novu godinu) onda je red i da pravoslavci svoj božić dočekaju u ukrašenom Sarajevu , zar ne?!



To se podrazumijeva, nitko ne misli drukčije. Također i Bajram da se obilježi na za to primjeren način. Ili svi ili nitko.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 13:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Burence, preseli ti u normalan kraj dok nije kasno. Bolje u HR 20 kvadrata nego u Sarajevu 80.
Uživaj u životu i djeci osiguraj bolje društvo i okoliš. Nema od tog sranja ništa.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 13:35 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2505
Lokacija: United States Of Balkan
BBC je napisao/la:
Burence, preseli ti u normalan kraj dok nije kasno. Bolje u HR 20 kvadrata nego u Sarajevu 80.
Uživaj u životu i djeci osiguraj bolje društvo i okoliš. Nema od tog sranja ništa.


:sad
Ocito.. Nazalost.

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
Jbte Joe , pa ti si nevjerski fanatik :laugh

Brinem se za tebe :mellow ... zvucis ko neko ko je na korak od opasivanja eksplozivom .



Elem tema ..

Ja razumijem Sarajevo ( glavni grad ove sumanute tvorevine BiH ) i sarajlije , zasto ne kite grad povodom katolickih i pravoslavnih praznika ... :kava

Kome :confused1
Zasto da se trose kada je grad svakako etnicki ociscen , i preko devedeset posto njegovih stanovnika su danas muslimani ?
Osim toga , sta bi rekle sarajevske vehabije i selefije ?


E, Bajram je vec nesto drugo ...Oni tad kite grad , i svojim malobrojnim preostalim komsijama , nemuslimanima , daju da malo prezalogaje mesa kurbana , hurmasica , pite...Demonstrirajuci, kako srce islamskog Sarajeva , tako i svoju siroku i plemenitu dusu .


_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 13:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zadovolji se sa manje naroda, ima lijepog života i gdje se nije natrpala masa naroda. A dobije se bolja nekretnina za isti novac.

Ali eto, svakome na odluku. Čekati da se bošnjačke sredine promjene na bolje je slično kao čekati da čovjeku naraste rep.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 13:49 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2505
Lokacija: United States Of Balkan
Svarog je napisao/la:
Kome :confused1
Zasto da se trose kada je grad svakako etnicki ociscen , i preko devedeset posto njegovih stanovnika su danas muslimani ?


To se i ja pitam. Nekidan prolazim Grbavicom. Nova Crkva izgradjena. Pitam se za koga..Koliko uopce ima Katolika na relaciji Grbavica-Kovacici-Vraca..(i sta vec spada pod tu novu zupu) pa kontam haj valjda ima katolika kad grade Crkvu..A i da nema, neka su je vala sagradili i natandarili Kriz da svijetli...
Ne znam sta da kazem.. Ne mislim da su svi isti.. Ima fakat dosta normalne raje, znam ih osobno. I oni se zgrazavaju...Crkva se trudi koliko-toliko, ne mogu ni oni sve..

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 13:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23306
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Svarog je napisao/la:
Jbte Joe , pa ti si nevjerski fanatik :laugh

Brinem se za tebe :mellow ... zvucis ko neko ko je na korak od opasivanja eksplozivom .



Elem tema ..

Ja razumijem Sarajevo ( glavni grad ove sumanute tvorevine BiH ) i sarajlije , zasto ne kite grad povodom katolickih i pravoslavnih praznika ... :kava

Kome :confused1
Zasto da se trose kada je grad svakako etnicki ociscen , i preko devedeset posto njegovih stanovnika su danas muslimani ?
Osim toga , sta bi rekle sarajevske vehabije i selefije ?


E, Bajram je vec nesto drugo ...Oni tad kite grad , i svojim malobrojnim preostalim komsijama , nemuslimanima , daju da malo prezalogaje mesa kurbana , hurmasica , pite...Demonstrirajuci, kako srce islamskog Sarajeva , tako i svoju siroku i plemenitu dusu .



Lik se trese okolo, da nađe i najmanju nelogičnost kao ispušni ventil za svoje frustracije. Zasad je većinu svog bijesa kanalizirao na vjeru. :zubati

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 13:53 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Kapitalizam.

Ovdje se kiti mjesec i po dana pred bozic. Da se ljudi na vrijeme natakare na konzum i to..a proracun ce nakon bozica, kad vele "wie lief das Weihnachtsgeschäft dieses Jahr" "kolko se prodalo za bozic ove godine"

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 13:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
bura je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
Kome :confused1
Zasto da se trose kada je grad svakako etnicki ociscen , i preko devedeset posto njegovih stanovnika su danas muslimani ?


To se i ja pitam. Nekidan prolazim Grbavicom. Nova Crkva izgradjena. Pitam se za koga..Koliko uopce ima Katolika na relaciji Grbavica-Kovacici-Vraca..(i sta vec spada pod tu novu zupu) pa kontam haj valjda ima katolika kad grade Crkvu..A i da nema, neka su je vala sagradili i natandarili Kriz da svijetli...
Ne znam sta da kazem.. Ne mislim da su svi isti.. Ima fakat dosta normalne raje, znam ih osobno. I oni se zgrazavaju...Crkva se trudi koliko-toliko, ne mogu ni oni sve..


Sto god vise ''toga'' ( a vec je davno predjena mjera ) to manje BiH .

Licno mislim da je bas u Sarajevu BiH izgubila smisao svome postojanju .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 13:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Svarog je napisao/la:
Jbte Joe , pa ti si nevjerski fanatik :laugh

Brinem se za tebe :mellow ... zvucis ko neko ko je na korak od opasivanja eksplozivom .




Pogrešno , ja nikad ne bi takov šta učinio jer mene vodi istina a ne laž,a i bio bi kao i oni jer njima je ubijati u ime vere kao dobar dan , to se barem na ovim prostorima vrlo dobro zna.

Ja samo volim reći u lice ono što mislim , jer mi je pun *** "dužnog poštovanja" spram religija i njenih oficira i tupavih vernika , jer time se održava mržnja.sukobi,....upravo zato što u relgiijama nema apsolutno ništa za poštovati . čak šta više to jer skup bolesnih ideja koji čine veliko zlo , i činiće svedok god se ima "dužno poštovanje".

Evo sad će da navale za božiće svi oni što "poštuju religije" sa čestitanjima , kao što navale pravoslavci i katolici sa čestitanjem ramazana i obrnuto.
Fuj!!

To nije poštovanje već jedan veliki cirkus licemerja i laži , i taj cirkus treba svima da bi mogli profitirati a duše im pune mržnje i zla i samo čekaju da zarinu nož u leđa ovome što mu kao poštuju religiju i čestitaju mu praznik.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Svarog je napisao/la:

Sto god vise ''toga'' ( a vec je davno predjena mjera ) to manje BiH .

Licno mislim da je bas u Sarajevu BiH izgubila smisao svome postojanju .


Lijepo primjećeno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 13:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
lider30 je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
Jbte Joe , pa ti si nevjerski fanatik :laugh

Brinem se za tebe :mellow ... zvucis ko neko ko je na korak od opasivanja eksplozivom .



Elem tema ..

Ja razumijem Sarajevo ( glavni grad ove sumanute tvorevine BiH ) i sarajlije , zasto ne kite grad povodom katolickih i pravoslavnih praznika ... :kava

Kome :confused1
Zasto da se trose kada je grad svakako etnicki ociscen , i preko devedeset posto njegovih stanovnika su danas muslimani ?
Osim toga , sta bi rekle sarajevske vehabije i selefije ?


E, Bajram je vec nesto drugo ...Oni tad kite grad , i svojim malobrojnim preostalim komsijama , nemuslimanima , daju da malo prezalogaje mesa kurbana , hurmasica , pite...Demonstrirajuci, kako srce islamskog Sarajeva , tako i svoju siroku i plemenitu dusu .



Lik se trese okolo, da nađe i najmanju nelogičnost kao ispušni ventil za svoje frustracije. Zasad je većinu svog bijesa kanalizirao na vjeru. :zubati



:confused1 ..ne kontam te bas .
Uostalom ,nije ni bitno .
Libo me racku sta ti mislis .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 13:58 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
joe enter je napisao/la:
A pravoslavci?? , njih ko jebe jel?? :zubati

Ako je ranije kićeno za katolički božić(a nije već samo za novu godinu) onda je red i da pravoslavci svoj božić dočekaju u ukrašenom Sarajevu , zar ne?!

Ide posle toga i Srpska Nova Godina(pravoslavna) što znači da bi Sarajevo bilo najhrišćanskiji grad po slavljenju i kićenju. :zubati

I za šlagvort 27.januara dolazi najveći srpski verski i nacionalni praznik "Savindan" iliti slava sv.Save.
A taj dan nije manje važan od oba božića i obe nove godine , dapače.
Dakle od 25.12 do 28.01 cirka malo više od mesec dana Sarajevo bi trebalo da bude u hrišćansko-kršćanskom duhu okićeno. =))

Eto šta uradi religijae od ljudi kad je ona merilo multikulturalnosti, samo ih pravi lažovčinama,budalama i mrziteljima.

Zato uvek svim vernicima poručim pred blagdane i praznike :"Poserem vam se na oba božića i oba uskrasa , i naravno na ramazan vam se pokenjam i noću i danju".
Ovo izjavim iz najboljih namera a ne iz mržnje spram ljudi.



Tvoja jedina velka mahana je to sto se pored bajrama kenjas i po bozicu.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 10:50
Postovi: 10157
Lokacija: Banja Luka
joe enter je napisao/la:
Svarog je napisao/la:
Jbte Joe , pa ti si nevjerski fanatik :laugh

Brinem se za tebe :mellow ... zvucis ko neko ko je na korak od opasivanja eksplozivom .




Pogrešno , ja nikad ne bi takov šta učinio jer mene vodi istina a ne laž,a i bio bi kao i oni jer njima je ubijati u ime vere kao dobar dan , to se barem na ovim prostorima vrlo dobro zna.

Ja samo volim reći u lice ono što mislim , jer mi je pun *** "dužnog poštovanja" spram religija i njenih oficira i tupavih vernika , jer time se održava mržnja.sukobi,....upravo zato što u relgiijama nema apsolutno ništa za poštovati . čak šta više to jer skup bolesnih ideja koji čine veliko zlo , i činiće svedok god se ima "dužno poštovanje".

Evo sad će da navale za božiće svi oni što "poštuju religije" sa čestitanjima , kao što navale pravoslavci i katolici sa čestitanjem ramazana i obrnuto.
Fuj!!

To nije poštovanje već jedan veliki cirkus licemerja i laži , i taj cirkus treba svima da bi mogli profitirati a duše im pune mržnje i zla i samo čekaju da zarinu nož u leđa ovome što mu kao poštuju religiju i čestitaju mu praznik.



Cek malo Joe, ima i toga sto pricas...ali to je zloupotreba religije .Ali ima i ona druga strana , koja je itekako potrebna covjeku . Mislim da bi bez nje bilo mnogo gore .
PS
Mozda cak ne bi moglo nikako .

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 14:03 
Offline

Pridružen/a: 25 lip 2012, 07:32
Postovi: 2505
Lokacija: United States Of Balkan
I onda na kontu svega toga (neokicenog grada) zivce mi izvlace plakati ''Advent u Zagrebu''. Za koga su oni majketi postavili te plakate?! Eto mi ovdje jadni, ko sto i njima jesmo, nemamo Advent. Imamo ga, al kao da ga nemamo...

_________________
Israel


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 14:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23306
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Svarog je napisao/la:
lider30 je napisao/la:

Lik se trese okolo, da nađe i najmanju nelogičnost kao ispušni ventil za svoje frustracije. Zasad je većinu svog bijesa kanalizirao na vjeru. :zubati



:confused1 ..ne kontam te bas .
Uostalom ,nije ni bitno .
Libo me racku sta ti mislis .


Don't try it. :001_smile

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 14:05 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
BBC je napisao/la:
To nema veze sa temom. Zašto od tebe nismo čuli kritiku za ovo iz naslova. Zato što si Bošnjak nacionalist i islamist.



Da da, cuj. Jebe mi se za bozic. :D

Ustvari nejebe, meni je super bozic u vecinski katolickoj zemlji jer ta dva dana UZIVAM U SAVRSENOM MIRU.

Vjerujem samo u Dida Mraza i Novu Godinu. Naucilo me tako a ja nisam neko ko lako mijenja navike.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 14:14 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23306
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Držimo se teme i nemojte se vazda vraćati na 92-95'. Prošlo je više od 20 godina. Koji likovi, imaju 25 godina, a pričaju o stvarima odnosno cijeli im forumski opus o stvarima kada su imali pelene.

Get a life.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 14:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 lip 2009, 17:35
Postovi: 10750
Svarog je napisao/la:
Cek malo Joe, ima i toga sto pricas...ali to je zloupotreba religije .Ali ima i ona druga strana , koja je itekako potrebna covjeku . Mislim da bi bez nje bilo mnogo gore .
PS
Mozda cak ne bi moglo nikako .


Neću da širim priču o tome zašto je mrzim religiju , ali ću reći da religija treba ostati privatna stvar pa nek' pijuču i bacaju slamu do mile volje , i da svako koketiranje politike,države,vlasti,... sa religijom je jako loše , a naročito na našim ovim prostorima.

Da se pitam trebalo bi kititi za Novu Godinu jer je to neutralan praznik i nema nikakvu reliigjsku ili ideološku osnovu.

Međutim reći će odmah neki "Znaš u BG je većina pravoslavaca pa se treba kititi i na javnim površinama slaviti" , e pa to nije nikakav argument jer nisu svi pravoslavci niti su svi revnosni vernici , i to onda po automatizmu izaziva podele i da se neko oseća manje vrednim u tim proslavama i kićenjima.

Jel postoje crkve?? , postoje!! , pa nek tamo kite i nek' pale panjeve.
Jel ima svako svoju kuću?? , ima!! ,pa nek u svojoj kući svojoj kiti i nek se veseli.

Državne površine i građevine se moraju osloboditi od religije u svakom smislu , jer će neko uvek biti uskraćen i neko ugrožen od većine , a da bi ludilo bilo još veće ako se dozvoli svima da kite i slave , onda će se sve pretvoriti u religijski cirkus gde će svaka fukara na državnoj zemlji i zdanju raditi šta mu volja jer eto ima "versko pravo".

Kad je u ptianju religija ona je sredstvo za ludilo , jer čim neko tražit da se poštuje njegova religija više od onoga što je privatna stvar onda po autimatizmu to isto pravo traže i drugi religijaši.
Primera radi ako ona zamotana muslimanka hoće raditi kao učiteljica , onda to pravo ima i neka kojoj religija nalaže da nosi kantu na glavi , i ako joj neko kaže "Gde ćeš budalo sa tom kantom na glavi decu vaspitati" ona će odogovoriti sa pravom da ako zamotana ima pravo biti učiteljica i svoju religiju ispoljavati gde hoće onda to pravo imam i ja , jer sve su religije ravnopravne zar ne?!

Znači kad je religija u pitanju sve se dovodi do apsurda , a to je zato što je religija apsurdna i nadsve lažna i zla , i ona je priručnik za zlo i apsurde.

_________________
O turčine za nevolju kume
A ti vlaše silom pobratime


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zašto Sarajevo nije okićeno nijednim kršćanskim simbolom za Božić 2015.?
PostPostano: 22 pro 2015, 14:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zato neki drugi europski Bejha gradovi idu svojim putem i ne osvrću se na islamom zatucane Bošnjake.
Sloboda je, svatko sebi bira put, nitko neće drugome biti dadilja. Tijek događaja se ne da promijeniti oliti usmjeravati.

Citat:
Mostar: Djeda Božićnjaci na biciklima donijeli blagdansku čaroliju
Objavljeno 20.12. - 16:29

U sklopu priprema za nadolazeće blagdane Božić i Novu 2016. godinu u organizaciji Biciklističkog kluba Mostar i Udruge za promociju biciklizma “Hercegovina Bike” danas je u Mostaru održana četvrta i sad već tradicionalna biciklijada Djeda Mrazova/Božićnjaka, javlja Anadolu Agency(AA).

Defile u kojem je sudjelovalo oko stotinu biciklista prerušenih u omiljeni dječji lik popularnog prosinačkog darivatelja, kroz sve gradske ulice u grad na Neretvi je donio poseban blagdanski duh, u kojem su posebno uživali najmlađi građani.

Prema tradiciji lika Djeda Mraza/Božićnjaka svi mališani koji su bili na gradskim ulicama bili su darivani slatkišima i prigodnim poklonima, po kojima je legendarni Djedica iz brojnih blagdanskih priča na daleko poznat.

Predsjednik Biciklističkog kluba Mostara Toni Zorić je priznao kako je ovo i organizatorima jedan od najdražih događaja koji se isto kao među građanima i među biciklistima željno iščekuje i za koji se uvijek svi sudionici spremaju s velikom radošću.

“Želja nam je unijeti malo blagdanskog ozračja pred nadolazeće blagdane i praznike, uz nastojanje da ova biciklijada ostane tradicijom i održava se svake godine“, kazao je Zorić.

Tajnik Udruge “Hercegovina Bike“ Goran Prskalo je naglasio kako je tradicija održavanja ovoga događaja već zajamčena.

“Broj sudionika na ovoj biciklijadi je iz godine u godinu sve veći, kao i želja građana da se susretnu s likovima Djeda Mrazova/Božićnjaka na gradskim ulicama“, ustvrdio je Prskalo.

Biciklisti u likovima popularnih ‘Djedova’, vozili su danas tradicionalnu rutu od Rondoa (Trga hrvatskih velikana), preko gradske šetnice do Španjolskog trga, te nastavili ulicom Hrvatskih branitelja/Bulevar.

Potom su prešli preko Lučkog mosta, te vozili ulicom Maršala Tita, Carinskog mosta, pa pored hotela “Ero“, kroz naselje Centar, pa duž cijele Avenije, do popularne zgrada “Spajalica“, te završili na Trgu hrvatskih velikana (Rondo) od kuda je biciklijada i krenula.

A da je zaista biciklijada Djeda Mazova/Božićnjaka u gradu na Neretvi događaj kojem se raduju sve generacije uvjerila se ekipa Anadolu Agency(AA), koja je ovjekovječila srdačne susrete građana s likovima djeda Mrazova/Božićnjaka./AA/HMS/

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 80 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 27 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO