HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 07:10.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 330 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 pro 2011, 21:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2011, 18:48
Postovi: 26
Lokacija: Sarajevo
Bobovac je napisao/la:
Woow, znaš li možda Ognjena Krejovića i jednu učiteljicu Sairu?? :zubati
U onoj ulici su gdje je samostan, malo tamo Prema ulici Hrvatin ( čuj imena ulice, LoL)


prezime Krejovic imam u haustoru ali ti ljudi su doselili prije nekih 7-8 god ( i nema Ognjena) a tu uciteljicu ne znam.

pa sta bi onda rekao za prezime Bosnjak :P ili kao sto se moj komsija Musliman preziva Hrvat.

inace je Hrvatin jedna od najstarijih ulica

_________________
......


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 pro 2011, 21:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2011, 12:01
Postovi: 3688
Lokacija: Edmonton,Alberta,Canada
82mm je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Woow, znaš li možda Ognjena Krejovića i jednu učiteljicu Sairu?? :zubati
U onoj ulici su gdje je samostan, malo tamo Prema ulici Hrvatin ( čuj imena ulice, LoL)


prezime Krejovic imam u haustoru ali ti ljudi su doselili prije nekih 7-8 god ( i nema Ognjena) a tu uciteljicu ne znam.

pa sta bi onda rekao za prezime Bosnjak :P ili kao sto se moj komsija Musliman preziva Hrvat.

inace je Hrvatin jedna od najstarijih ulica


Privitak/ci:
oh-the-irony.jpg
oh-the-irony.jpg [ 47.09 KiB | Pogledano 8408 put/a. ]

_________________
"Nisu svi koji lutaju izgubljeni"
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 pro 2011, 21:57 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
82mm je napisao/la:
Bugojanska župa imala je 1991. godine 11.000 vjernika (1974: 9.500). Zbog nedavnih ratnih događanja njihov se broj smanjio. Danas župa broji 4.360 vjernika.

malo se informisite prije nego sto napisete nesto sto nekoga moze dovesti u zabludu.

http://www.zupa-bugojno.org/dokumenti/p ... jnaci.html

malo obratite paznju na mjesto stradanja i na odnos CIVIL-VOJNIK

stvarno mi nije namjera da nekog uvrijedim ili da nesto omalovazavam. ginuli su ljudi na svim stranama,nazalost,ali ne mogu da sutim kad neko lupa gluposti i pise neke cifre koje nemaju veze sa pamecu.


Nisi ti ni los, ali jednostavno malpo glup a ono malo pameti sto imas zamutio ti Avaz, FTV i Teheran-X!!
Znas li koliko Zupa jos u opstini Bugojno ima, osim Bugajnske zupe??
Zupa je crkvenom smislu znaco samo okrug za koji je zaduzena pojedina crkva!! Npr. Opcina Kakanj ima 3 Zupe! Kraljeva Sutjeska, Kakanj i Vukanovici.
Neke Zupe idu zahvacaju sela iz dvije razlicite opcine neke zupe su zaduzene samo za 2-3 sela to se razlikuje. Vecina Zupa su starije nego opstine i zato ti je to.
Npr.Zupa Kraljeva Sutjeska je starija od grada Kakanj !!!!!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 pro 2011, 22:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tip vas tipično muslimanski laže i pali, a vi nešto ozbiljno sa njim pokušavate diskutirati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 pro 2011, 22:02 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
82mm je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

Momak... ne bih ni ja da te vrijeđam, mislim stvarno da nisi tako loš kako neki misle, samo su ti neki malo napunili glavu nekim bubicama...
Prvo, župa Bugojno je samo dio općine Bugojno - gradsko središte i par sela okolo.
Drugo, je li se odnos CIVIL-VOJNIK može primjeniti i na mrtve Srebreničane?


pa mi ne pricamo o Parizu nego o Bugojnu.

ja uopste ne mislim da mi je glava napunjena bubicama samo pokusavam normalno da razgovaram i evo popravljamo se lagano.

po mom misljenju (znam da svako za svojim zali ma kako da je poginuo i zasto) u ratu bi trebali da ginu vojnici ali u ovom nasem posranom ratu vojnici su najmanje ginuli.

primjeni slobodno taj odnos i na Srebrenicu. imao sam priliku razgovarati sa ljudima koji su prezivjeli tu patnju. skoro citava 28. divizija (koja je branila Srebrenicu) je presla na slobodnu teritoriju bez vecih gubitaka.


Tako se hrabra harmija bori za svoj narod! Nemoj bit uvrijeden ali razmisli sad o tome....
Oni koji su trebali branit Srebrenicu su bez problema presli na slobodnu teritoriju, a civili prepusteni svojoj sudbini.
Ko je koga zajebo....???


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 pro 2011, 22:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2011, 18:48
Postovi: 26
Lokacija: Sarajevo
BBC je napisao/la:
Tip vas tipično muslimanski laže i pali, a vi nešto ozbiljno sa njim pokušavate diskutirati.


ovdje si ti jedini koji pali jer sve do sad sto si odtipkao je bilo u tom huskackom stilu

VUKsaJUGA je napisao/la:
82mm je napisao/la:
Bugojanska župa imala je 1991. godine 11.000 vjernika (1974: 9.500). Zbog nedavnih ratnih događanja njihov se broj smanjio. Danas župa broji 4.360 vjernika.

malo se informisite prije nego sto napisete nesto sto nekoga moze dovesti u zabludu.

http://www.zupa-bugojno.org/dokumenti/p ... jnaci.html

malo obratite paznju na mjesto stradanja i na odnos CIVIL-VOJNIK

stvarno mi nije namjera da nekog uvrijedim ili da nesto omalovazavam. ginuli su ljudi na svim stranama,nazalost,ali ne mogu da sutim kad neko lupa gluposti i pise neke cifre koje nemaju veze sa pamecu.


Nisi ti ni los, ali jednostavno malpo glup a ono malo pameti sto imas zamutio ti Avaz, FTV i Teheran-X!!
Znas li koliko Zupa jos u opstini Bugojno ima, osim Bugajnske zupe??
Zupa je crkvenom smislu znaco samo okrug za koji je zaduzena pojedina crkva!! Npr. Opcina Kakanj ima 3 Zupe! Kraljeva Sutjeska, Kakanj i Vukanovici.
Neke Zupe idu zahvacaju sela iz dvije razlicite opcine neke zupe su zaduzene samo za 2-3 sela to se razlikuje. Vecina Zupa su starije nego opstine i zato ti je to.
Npr.Zupa Kraljeva Sutjeska je starija od grada Kakanj !!!!!!!


Župu tvore sljedeća naselja: Bugojno, Boganovci, Bristovi, Crniče, Čaušlije, Čipuljići, Ćehajići, D. Vakuf, Drvetine, Fakići, Gaj, Gmići, Guvna, Jaklići, Jemanlići, Karadže, Kopčić, Kotezi, Kula, Lenđerovina, Lug, Ljubnić, Poriče, Potkraj, Prusac, Rosulje, Švarići, Udurlije, Vesela, Vrpeć i Ždralovići.

ja bi volio fkt da ovdje pisu ljudi koji su makar jednom bili u Bugojnu.

hoce li mi neko navesti koje naselje ovdje FALI a da je u opstini Bugojno?

_________________
......


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 pro 2011, 22:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23309
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
82mm je napisao/la:

Župu tvore sljedeća naselja: Bugojno, Boganovci, Bristovi, Crniče, Čaušlije, Čipuljići, Ćehajići, D. Vakuf, Drvetine, Fakići, Gaj, Gmići, Guvna, Jaklići, Jemanlići, Karadže, Kopčić, Kotezi, Kula, Lenđerovina, Lug, Ljubnić, Poriče, Potkraj, Prusac, Rosulje, Švarići, Udurlije, Vesela, Vrpeć i Ždralovići.

ja bi volio fkt da ovdje pisu ljudi koji su makar jednom bili u Bugojnu.

hoce li mi neko navesti koje naselje ovdje FALI a da je u opstini Bugojno?

Općina Bugojno:
Alibegovići, Barbarići, Bašići, Bevrnjići, Bode, Brda, Bristovi, Brižina, Bugojno, Ceribašići, Crniče, Čardaci, Čaušlije, Čavići, Donji Boganovci, Drvetine, Garačići, Glavice, Golo Brdo, Gornji Boganovci, Goruša, Gračanica, Gredine, Grgići, Hadrovići, Hapstići, Harambašići, Hum, Humac, Ivica, Jagodići, Jazvenik, Kadirovina, Kandija, Karadže, Kopčić, Kordići, Koš, Kotezi, Kula, Kutlići, Lenđerovina, Lug, Ljubnić, Maslići, Medini, Milanovići, Mračaj, Nuhići, Odžak, Okoliće, Pavice, Pirići, Planinica, Podripci, Poriče, Potočani, Prijaci, Ripići, Rosulje, Rovna, Sabljari, Seferovići, Servani, Skrte, Stojići, Stolac, Šići, Šušljići, Trge, Udurlije, Vedro Polje, Vesela, Vileši, Vrbanja, Vrpeć, Vučipolje, Zanesovići, Zlavast, Zlokuće i Ždralovići.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 pro 2011, 22:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2011, 18:48
Postovi: 26
Lokacija: Sarajevo
VUKsaJUGA je napisao/la:

Tako se hrabra harmija bori za svoj narod! Nemoj bit uvrijeden ali razmisli sad o tome....
Oni koji su trebali branit Srebrenicu su bez problema presli na slobodnu teritoriju, a civili prepusteni svojoj sudbini.
Ko je koga zajebo....???


nemoj mi samo pricati o hrabrosti molim te. znam vrlo dobro koliko se hrabro HVO borio na sarajevskom ratistu. mada mogu ti reci da je velika hrabrost bila i pobiti svoje komsije u bugojanskom naselju Vrbanja.

uostalom,zasto je HVO za hmm 13 dana izgubio bitku u Bugojnu,a imali su dosta opremljeniju vojsku?

28. divizija je predala oruzje kada je Srebrenica postala zasticena UN zona i nisu imali ni teoretske sanse da se odbrane,zbog toga je i krenula u proboj prema tuzlanskoj regiji a civili su naivno ostali jer im je UNPROFOR garantovao sigurnost.

_________________
......


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 pro 2011, 22:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2011, 18:48
Postovi: 26
Lokacija: Sarajevo
lider30 je napisao/la:
82mm je napisao/la:

Župu tvore sljedeća naselja: Bugojno, Boganovci, Bristovi, Crniče, Čaušlije, Čipuljići, Ćehajići, D. Vakuf, Drvetine, Fakići, Gaj, Gmići, Guvna, Jaklići, Jemanlići, Karadže, Kopčić, Kotezi, Kula, Lenđerovina, Lug, Ljubnić, Poriče, Potkraj, Prusac, Rosulje, Švarići, Udurlije, Vesela, Vrpeć i Ždralovići.

ja bi volio fkt da ovdje pisu ljudi koji su makar jednom bili u Bugojnu.

hoce li mi neko navesti koje naselje ovdje FALI a da je u opstini Bugojno?

Općina Bugojno:
Alibegovići, Barbarići, Bašići, Bevrnjići, Bode, Brda, Bristovi, Brižina, Bugojno, Ceribašići, Crniče, Čardaci, Čaušlije, Čavići, Donji Boganovci, Drvetine, Garačići, Glavice, Golo Brdo, Gornji Boganovci, Goruša, Gračanica, Gredine, Grgići, Hadrovići, Hapstići, Harambašići, Hum, Humac, Ivica, Jagodići, Jazvenik, Kadirovina, Kandija, Karadže, Kopčić, Kordići, Koš, Kotezi, Kula, Kutlići, Lenđerovina, Lug, Ljubnić, Maslići, Medini, Milanovići, Mračaj, Nuhići, Odžak, Okoliće, Pavice, Pirići, Planinica, Podripci, Poriče, Potočani, Prijaci, Ripići, Rosulje, Rovna, Sabljari, Seferovići, Servani, Skrte, Stojići, Stolac, Šići, Šušljići, Trge, Udurlije, Vedro Polje, Vesela, Vileši, Vrbanja, Vrpeć, Vučipolje, Zanesovići, Zlavast, Zlokuće i Ždralovići.


hoces reci da je Kandija u nekoj drugoj zupi osim bugojanske?
ne budi smijesan,sva ta naselje koja si napisao su zupa bugojanska!

_________________
......


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 pro 2011, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24636
Lokacija: Heartbreak Hotel
U bugojanskoj općini nalaze se četiri katoličke župe, a najstarija je u samom gradu posvećena sv. Anti Padovanskom.

-U Drvetinama je 7. kolovoza 1993. godine zapaljena katolička crkva, izgorio je krov i urušio se, ostali su samo goli zidovi. U tom selu je uništeno i katoličko groblje.
-U Kandiji crkva je potpuno devastirana, u crkvi je ložena vatra, s nje je opljačkan bakreni krov. Obilazeći bugojansku općinu u proljeće 1995. godine, dr. fra Ljubo Lucić u svom putopisu zabilježio je i ovo zapisano na crkvi: "Ovo će biti džamija.
-Župni stan u Kandiji je spaljen desetak dana nakon sukoba HVO-a i Armije BiH, a u župnoj kući je bilo registriranih 8.000 knjiga hrvatske i svjetske literature.
-U Skopljanskoj Gračanici uopće nije bilo borbi, ali je crkva devastirana, u njoj su klupe razbijene, nema nijedne slike ni orgulja, a u 1996. je minirana. Župa kuća i kuća časnih sestara su uništene, na njima nema ni vrata ni prozora, jer je sve opljačkano.
-U Glavicama crkva ona je demolirana i oskrnavljena, a sav namještaj je polupan. U lurdskoj špilji nestalo Gospina kipa. Župni ured je opljačkan i razoren. Na glavačkom groblju pustoš, a grobovi su opustošeni i porazbijani.
-Groblje u Čaušlijama je razrušeno, grobovi su isprevrtani, mramor je razbijen, čak ima 217 razbijenih, oštećenih i oskvrnutih grobova
-Katoličko groblje u selu Vesela uništeno je 20. siječnja 1994. godine.
-U selu Humac kod Bugojna 14. srpnja 1996. godine zapaljena je katolička crkva Srca Marijina, koja je prije već bila demolirana, a tada je izgorjela do temelja.
-U Bugojnu 27. srpnja 1996. godine pod toranj župne crkve Sv. Ante postavljena je snažna eksplozivna naprava pa su oštećeni sam toranj, župna kuća i zgrada...

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 pro 2011, 22:54 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
82mm je napisao/la:
VUKsaJUGA je napisao/la:

Tako se hrabra harmija bori za svoj narod! Nemoj bit uvrijeden ali razmisli sad o tome....
Oni koji su trebali branit Srebrenicu su bez problema presli na slobodnu teritoriju, a civili prepusteni svojoj sudbini.
Ko je koga zajebo....???


nemoj mi samo pricati o hrabrosti molim te. znam vrlo dobro koliko se hrabro HVO borio na sarajevskom ratistu. mada mogu ti reci da je velika hrabrost bila i pobiti svoje komsije u bugojanskom naselju Vrbanja.

uostalom,zasto je HVO za hmm 13 dana izgubio bitku u Bugojnu,a imali su dosta opremljeniju vojsku?

28. divizija je predala oruzje kada je Srebrenica postala zasticena UN zona i nisu imali ni teoretske sanse da se odbrane,zbog toga je i krenula u proboj prema tuzlanskoj regiji a civili su naivno ostali jer im je UNPROFOR garantovao sigurnost.


1. Koliko je vojnika imao HVo Sarajevo za borbu? A kako je harmija branila? Bas se sjecam onog dana kad su probili okrug.
2. Pobili komsije u vrbanju? To je bilo za osvetu jbg razumijem covjeka pobjego iz sela kuca mu iza njega gori u njoj otac i mater zivi se peku i sad dode u neko selo gdje ima muslimana... i ja bi najiskrenije ti kazem, i ako nije u redu ali i ja bi a i ti bi !!!!!!!!!!!
Problem je sto je to jedan slucaj a harmija ocistila Kakanj od Hrvata koji nisu ni imali naoruzanja, pa Zenicu itd. Dobro ti znas ko je koga napao harmija popusila u istocnoj Bosni pa onda lijecit komplekse nad hrvatima u BiH !!! A Hrvati da su htjeli vas potamamit nebi 95´isli na mrkonjic grad gdje svakako ije bilo hrvata nego bi isli na Bugojno, Travnik i Konjic!!!
3.O kojoj bitki u Bugojnu ti pricas?? Kad je bila i na kojem mjestu? Harmija je upala u stan visokim funkcionerima HVO-a pobila, pobila ljude ili odvela i konc. logore ali to nije Bitka !!!
Necu da ti se pravdam nemam zasto ali pogresno si me shvatio za Srebrenicu zao mi je civila i sa hrabroscu nisam mislio na obicne vojnike, svako bjezi od metka, ali sto je stab dao da se prepusti Srebrenica srbima sto nije naredeno da se brane?? Vas vrh vas je zajebo znali su oni najbolje koliko su srpski civila pobili kad su oni tjerali srbe iz Srebrenice, i sad covjek koji je odatle vrati se vidi poruseno selo i zna da mu je tu Brat,Otac ili ko vec ubijen pa naravno da ce pobit sve sto stigne!!
Uostalom skrecemo sa teme tako da na ovo ti vise necu odgovarat svakako je tvoj post bio vise provokacije nego ista drugo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 26 pro 2011, 22:56 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
82mm je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Tip vas tipično muslimanski laže i pali, a vi nešto ozbiljno sa njim pokušavate diskutirati.


ovdje si ti jedini koji pali jer sve do sad sto si odtipkao je bilo u tom huskackom stilu

VUKsaJUGA je napisao/la:

Nisi ti ni los, ali jednostavno malpo glup a ono malo pameti sto imas zamutio ti Avaz, FTV i Teheran-X!!
Znas li koliko Zupa jos u opstini Bugojno ima, osim Bugajnske zupe??
Zupa je crkvenom smislu znaco samo okrug za koji je zaduzena pojedina crkva!! Npr. Opcina Kakanj ima 3 Zupe! Kraljeva Sutjeska, Kakanj i Vukanovici.
Neke Zupe idu zahvacaju sela iz dvije razlicite opcine neke zupe su zaduzene samo za 2-3 sela to se razlikuje. Vecina Zupa su starije nego opstine i zato ti je to.
Npr.Zupa Kraljeva Sutjeska je starija od grada Kakanj !!!!!!!


Župu tvore sljedeća naselja: Bugojno, Boganovci, Bristovi, Crniče, Čaušlije, Čipuljići, Ćehajići, D. Vakuf, Drvetine, Fakići, Gaj, Gmići, Guvna, Jaklići, Jemanlići, Karadže, Kopčić, Kotezi, Kula, Lenđerovina, Lug, Ljubnić, Poriče, Potkraj, Prusac, Rosulje, Švarići, Udurlije, Vesela, Vrpeć i Ždralovići.

ja bi volio fkt da ovdje pisu ljudi koji su makar jednom bili u Bugojnu.

hoce li mi neko navesti koje naselje ovdje FALI a da je u opstini Bugojno?


Cek ti ces mene/nas ucit sta je zupa i koja je gdje??
Ok mislio sam da si lose informiran ali vidim da provociras samo!
Bobovac ti je dao odgovor imas 4 zupe u Bugojnu!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 27 pro 2011, 13:11 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 17:08
Postovi: 175
Lokacija: SRPSKA SREBRENICA
82mm je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
Woow, znaš li možda Ognjena Krejovića i jednu učiteljicu Sairu?? :zubati
U onoj ulici su gdje je samostan, malo tamo Prema ulici Hrvatin ( čuj imena ulice, LoL)


prezime Krejovic imam u haustoru ali ti ljudi su doselili prije nekih 7-8 god ( i nema Ognjena) a tu uciteljicu ne znam.

pa sta bi onda rekao za prezime Bosnjak :P ili kao sto se moj komsija Musliman preziva Hrvat.

inace je Hrvatin jedna od najstarijih ulica


logično :D
pa muslimani su
bivši tj. Muslimani
Hrvati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 13 ožu 2012, 17:01 
Offline

Pridružen/a: 19 lis 2010, 13:54
Postovi: 30
evo odgovor od bugojanca o broju zupa na opcini Bugojno:
imamo 4 zupe, to su glavice, kandija, skopaljska gracanica i naravno moja zupa zupa bugojno :herceg_bosna


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 13 ožu 2012, 23:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 vel 2012, 03:56
Postovi: 687
SisA je napisao/la:
evo odgovor od bugojanca o broju zupa na opcini Bugojno:
imamo 4 zupe, to su glavice, kandija, skopaljska gracanica i naravno moja zupa zupa bugojno :herceg_bosna


Glavice su bile muslimansko naselje. Jel ste to uzeli u ratu ili ja pričam o nekim drugim Glavicama?

_________________
[url]http://www.youtube.com/watch?v=8BhSmd5ZWkw[/url]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 15 ožu 2012, 00:01 
Offline

Pridružen/a: 19 lis 2010, 13:54
Postovi: 30
mozda mislis na neke druge, iliti ne znam ja sto, ovo su uvijek bile "nase" mislim da nas i dan danas ima dosta tamo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 15 ožu 2012, 01:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 22:57
Postovi: 2546
od bugojna su jako industrijsko mjesto stvorili hrvati i srbi.

sada vidimo moc bastinjenja nekad lijepog grada od strane muslimana...znaju li ista osim klanjat,pitam se

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 15 ožu 2012, 10:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
propast ce ta industrija sta reko bbc đaba imat zagađen grad od propale industrije iz kojeg ce svi bjezat


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 15 ožu 2012, 12:42 
Offline

Pridružen/a: 19 lis 2010, 13:54
Postovi: 30
Ibar je napisao/la:
propast ce ta industrija sta reko bbc đaba imat zagađen grad od propale industrije iz kojeg ce svi bjezat


industrija i jest propala :ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 15 ožu 2012, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
dobro propast ce ˝sve˝


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 19 ožu 2012, 23:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 stu 2011, 14:14
Postovi: 3462
Danas, na blagdan Sv. Josipa, obilježava se 18 godina od razmjene 294 hrvatska zatočenika iz logora Stadion u Bugojnu, jednog od tri najzloglasnija logora Armije BiH od njih desetak koliko ih je tijekom rata postojalo u Bugojnu.

Logor Stadion

Prema podacima Hrvatske udruge logoraša Bugojna, kroz Stadion je prošlo 550 hrvatskih zatočenika, a njih 294, nakon punih osam mjeseci tamnovanja u neljudskim uvjetima ispod tribina Stadiona NK Iskre, svakodnevnih tortura i premlaćivanja, razmijenjeni su 19. ožujka 1994. godine. Za većinu preživjelih 19. ožujka drugi je rođendan. No, nažalost nije ga dočekalo 26 zatočenika bošnjačkih logora u Bugojnu koji su nasilno odvedeni u nepoznato, većinom iz Stadiona, kao ni brojni drugi zatočenici koji su podlegli svakodnevnim torturama i premlaćivanjima. Od ljetos s famoznog popisa od 20 nasilno odvedenih iz bugojanske skupine skinuto je jedno ime, to je ime Marka Bartulovića. “Na 18. godišnjicu izlaska iz logora bit će obavljen i pokop Marka Bartulovića. Prije pokopa, koji će se obaviti u 13 sati, u 11 će u bugojanskoj župnoj crkvi biti služena misa zahvalnica, a u 12 i 30 bit će položeni vijenci i upaljene svijeće poginulim i nestalim braniteljima Bugojna”, kaže Mario Franjić, predsjednik Hrvatske udruge logoraša Bugojna. Spomen-obilježje i nakon 18 godina od nestanka još uvijek je jedino mjesto na kojemu za dušu svojih poginulih sinova mogu upaliti svijeću i pomoliti se očevi, majke i rodbina 19 nasilno odvedenih hrvatskih zatočenika. Među njima su i dalje i Jadranko Gvozden, Perica Kovačević i Nikica Miloš, zvani Kardelj, čiji su posmrtni ostaci više puta paljeni kako bi se zločin prikrio te ni mjesecima nakon ekshumacije njihovih posmrtnih ostataka nije iz njih izvučen profil za DNK niti se zna je li to uopće moguće.

Nagodba Handžića

A moguće je da se za njihovo okrutno ubojstvo Enes Handžić nagodio sa Sudom BiH i dobio samo osam godina zatvora, kao i da glavni sudionici udruženog zločinačkog plana u Bugojnu, Dževad Mlaćo, Selmo Cikotić i mnogi drugi još šeću slobodno. Preživjelim logorašima prijeti i oduzimanje statusa invalida po reviziji koju provodi Bugojanac Zukan Helez. “Ja ovog puta ne želim o reviziji. Želimo dostojanstveno obilježiti godišnjicu izlaska iz logora i dostojanstveno pokopati Marka Bartulovića”, kazao nam je Mario Franjić. Marka Bartulovića pripadnici Armije BiH zarobili su 19. srpnja 1993. u mjestu Poriče, općina Bugojno. Nakon zarobljavanja smješten je u logor Prusac u jednu muslimansku kuću na Brdu preko puta stare džamije, gdje je s ostalim zarobljenicima zlostavljan i mučen. Iz logora Prusac nakon dva dana odveden je i od tada mu se gubi svaki trag.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 19 ožu 2012, 23:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
NIKADA ZABORAVITI


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 14:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58784
Lokacija: DAZP HQ
u 2012./13. školsku godinu upisano je 41 dijete u hrvatsku osnovnu školu POŠ Jaklić, 31 u centralnu, a po 5 u područnim školama Kandija i Bristovi. u prošloj godini je upisano 36 prvašića ukupno.

http://etravnik.ba/index.php/srednjobos ... 8Di%C4%87a

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 15:39 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Ako sam razumio onda je prosle godine bilo upisano 36 Hrvatske djece a ove godine vec ima 82 ?
Broj ukupno upisani je 300 ?
Znaci 218 - 82 za njih?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: 29 tra 2012, 15:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58784
Lokacija: DAZP HQ
kako 82? 41 sam napisao, od toga 31 u centralnu i po 5 u dvije područne.

broj upisanih nije 300, po ovome što vidim prije je oko 270.

bošnjačke škole, upisani prvašići

Prva OŠ
2011. 94
2012. 70

OŠ Bristovi
2011. 35
2012. 23

Treća OŠ
2011. 38
2012. 50

jedino nisu stavili točne podatke za Drugu OŠ, a prošle godine su ukupno imali 88 prvašića. cijelo Bugojno prošle godine 291, a ove godine je pad vidljiv, sumnjam da ova Druga odjednom ima preko 100 prvašića. u svakom slučaju znat ću točno stanje na jesen, ako ne i ranije.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 330 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 21 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO